Wierzycie w ewolucję? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe

Notka

Forum plotkowe Zapraszamy do plotkowania. Na forum plotkowym nie musisz się trzymać tematyki urodowej. Tutaj porozmawiasz o wszystkim co cię interesuje, denerwuje i zadziwia.

Pokaż wyniki sondy: Czy wierzysz w ewolucję?
Tak 27 93,10%
Nie 2 6,90%
Głosujący: 29. Nie możesz głosować w tej sondzie

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2013-05-04, 21:10   #1
yoona
Zakorzenienie
 
Avatar yoona
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Dublin
Wiadomości: 9 032

Wierzycie w ewolucję?


Pytanie jak najbardziej serio
Do tej pory nigdy nie zastanawiałam się nad tym tematem, bo ewolucja była dla mnie oczywistą oczywistością.
Natomiast ostatnio pochłonęłam książkę Dawkinsa "Najwspanialsze widowisko świata. Świadectwa ewolucji" (swoją droga polecam tę jak i inne ksiązki tego autora) i jestem szczerze zadziwiona statystykami, które przytoczył.
Otóż, blisko 50% Amerykanów i nie wiele mniej Europejczyków, nie wierzy w ewolucje.
I ok, są ludzie wierzący, którym ewolucja trochę kłóci się z wiarą, ale zawsze sądziłam, że te osoby wierzą, że to ewolucja właśnie jest dziełem boga.
A tu zonk, te liczby przedstawiają osoby, które w ewolucje nie wierzą, uważają, że wszystko na ziemi stworzył bóg, że ludzie żyli w czasach dinozaurów i (co było dla mnie najbardziej szokujące), że ziemia ma mniej niż 10 000 lat. Statystyki dla Polski też nie są ciekawe, jak ktoś będzie zainteresowany, chętnie przytocze
Szczerze mnie to zdziwiło i stąd ten wątek. Zresztą daleko nie szukać, na własnym politycznym podwórku mieliśmy całkiem niedawno wojujących kreacjonistów
Dlatego ciekawi mnie jak jest u Was? Wierzycie? Znacie kogoś, kto nie wierzy?
__________________
Adoptuj Uszate Serduszko!
Klik!

Blogowy świat




yoona jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-04, 21:29   #2
201605161006
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-05
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 8 575
Dot.: Wierzycie w ewolucje?

Moim zdaniem nie ma tu miejsca na wiare, bo ewolucja juz dawno zostala udowodniona, ewolucjonizm to cos oczywistego, jedynie mechanizmy ewolucji nie są dokładnie poznane. Chociaz rozumiem, ze osoby nie mające wiedzy w danym temacie moga nie wiedziec, ja tez nie mam wiedzy w kazdym temacie i przez to z pewnoscia sa dziedziny, co do ktorych mam bledne rozumowanie. Jedynie ciezko mi zrozumiec, ze ktos po szkole sredniej wierzy w takie bzdety jak to ze Ziemia ma 10 tys lat, ze ludzie zyli razem z dinozaurami, ze ewolucja nieistnieje, a wszystko zostalo stworzone przez Boga itd. Zresztą dowody ewolucji mozna sprawdzic nawet na i we wlasnym ciele.

Niedawno sie nagadalam o dowodach, dowodzących ewolucji bo znajomy obejrzal pseudonaukowy film i uwierzyl w co niektore glupoty tam przedstawione i teraz mi sie nie bardzo chce o tym wszystkim pisac bo wyszloby tyle, ze malo komu chcialoby sie czytac, acz jesli zlecą sie tu jacys kreacjonisci to chętnie sie rozpisze lub tez przytocze dyskusje na ten temat z forum biolog.pl

A tak w ogóle niedawno czytalam, ze KK uznaje ewolucje, tylko dopowiada, że Bóg steruje jej mechanizmami by szla w takim kierunku, jakim idzie - czy coś w tym stylu.
201605161006 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-04, 21:36   #3
yoona
Zakorzenienie
 
Avatar yoona
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Dublin
Wiadomości: 9 032
Dot.: Wierzycie w ewolucje?

No wlasnie najdziwniejsze jest to, że kreacjoniści twierdzą, że dowodów nie ma
__________________
Adoptuj Uszate Serduszko!
Klik!

Blogowy świat




yoona jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-04, 21:53   #4
201605161006
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-05
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 8 575
Dot.: Wierzycie w ewolucje?

Cytat:
Napisane przez yoona Pokaż wiadomość
No wlasnie najdziwniejsze jest to, że kreacjoniści twierdzą, że dowodów nie ma
Nie bede sie zaglebiac fachowo, bo fachowcem nie jestem choc jakas nieco wieksza wiedze mam jako ze studiuje biologie, ale patrzac tak podstawowo, to mamy włosy keratynowe, które wyewoluowały z łusek gadzich tak samo, jak u ptaków pióra. Mozna pomyslec o pozostałosciach po naszych przodkach jak np. kręgi ogonowe - niektórzy rodzą sie z ogonami, jest to wlasnie atawizm, jeden z bardzo wielu dowodów na ewolucje, podobnie owlosienie. Ogólnie konkretnych przykladow jest sporo, tylko ja ich nie znam, znam ogolne dowody na ewolucje i te poznane juz mechanizmy, ewolucjonizm bede miala w innym semestrze, by moc wypowiadac sie na podstawie konkretnych przykładów ciała człowieka

Spotkałam sie niedawno 1 raz z teorią bezwodnej małpy, ciekawie brzmi, ale nie ma na to zadnych dowodow

Edytowane przez 201605161006
Czas edycji: 2013-05-04 o 21:55
201605161006 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-04, 22:26   #5
yoona
Zakorzenienie
 
Avatar yoona
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Dublin
Wiadomości: 9 032
Dot.: Wierzycie w ewolucje?

Cytat:
Napisane przez takasobie93 Pokaż wiadomość
Spotkałam sie niedawno 1 raz z teorią bezwodnej małpy, ciekawie brzmi, ale nie ma na to zadnych dowodow
mozesz przyblizyc?
__________________
Adoptuj Uszate Serduszko!
Klik!

Blogowy świat




yoona jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-04, 22:52   #6
201605161006
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-05
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 8 575
Dot.: Wierzycie w ewolucje?

Cytat:
Napisane przez yoona Pokaż wiadomość
mozesz przyblizyc?
Mówi o tym, ze przodkowie nasi zyli w srodowisku wodno - lądowym i przez to mamy prawie gołą skórę, wyprostowaną pozycję itp.

http://pl.wikipedia.org/wiki/Hipoteza_wodnej_ma%C5%82py tutaj jest wiecej
201605161006 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-04, 22:56   #7
Claire91
Wtajemniczenie
 
Avatar Claire91
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 2 755
Dot.: Wierzycie w ewolucje?

Cytat:
Napisane przez takasobie93 Pokaż wiadomość
Mówi o tym, ze przodkowie nasi zyli w srodowisku wodno - lądowym i przez to mamy prawie gołą skórę, wyprostowaną pozycję itp.

http://pl.wikipedia.org/wiki/Hipoteza_wodnej_ma%C5%82py tutaj jest wiecej
Nie chce mi sie jakos w to wierzyc... Brak sladów kopalnych.
__________________
wymiana nowy wątek-kosmetyki naturalne, mineralne, sera i apteczne
https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...7#post49549467
Claire91 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2013-05-04, 23:17   #8
201605161006
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-05
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 8 575
Dot.: Wierzycie w ewolucje?

Cytat:
Napisane przez Claire91 Pokaż wiadomość
Nie chce mi sie jakos w to wierzyc... Brak sladów kopalnych.
Ja tez nie wierze w hipoteze małpy wodnej. Ale podalam jako ciekawostke
201605161006 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-04, 23:53   #9
armana
Raczkowanie
 
Avatar armana
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: Manchester
Wiadomości: 56
Dot.: Wierzycie w ewolucje?

A mój ostatnio cudownie nawrócony TŻ wyznał, że on w ewolucję owszem wierzy, ale nie uznaje że człowiek pochodzi od małpy, tylko Bóg go stworzył i że nie ma dowodów na pochodzenie od małpy bo nie znaleziono bezpośredniego przodka tylko czegoś zawsze brakuje, matko za kogo ja wyszłam
armana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-04, 23:59   #10
b82ed09e83d6cc96f3cec4b39c6008ed9e8c5acd_5dd330825eb9e
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2013-04
Wiadomości: 6 592
Odp: Wierzycie w ewolucje?

Oczywiście, że wierzę. Raczej nie znam osoby, która by w to nie wierzyła. Chociaż nie wiem... może moja babcia? Nawet głupie stroszenie się włosów na ciele ma wytłumaczenie w ewolucji.

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
b82ed09e83d6cc96f3cec4b39c6008ed9e8c5acd_5dd330825eb9e jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-05, 00:39   #11
mbamboo
Wtajemniczenie
 
Avatar mbamboo
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 2 376
Dot.: Wierzycie w ewolucje?

Cytat:
Napisane przez armana Pokaż wiadomość
A mój ostatnio cudownie nawrócony TŻ wyznał, że on w ewolucję owszem wierzy, ale nie uznaje że człowiek pochodzi od małpy, tylko Bóg go stworzył i że nie ma dowodów na pochodzenie od małpy bo nie znaleziono bezpośredniego przodka tylko czegoś zawsze brakuje, matko za kogo ja wyszłam
Człowiek nie pochodzi od małpy, tylko mieliśmy kiedyś wspólnych przodków, po czym nasze "ewolucyjne drogi" rozeszły się. Takson człowiekowatych należy do naczelnych, ale to nie znaczy, że nasi praprapradziadkowie byli małpami.
__________________
mbamboo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-05-05, 01:51   #12
dziad kalwaryjski
Zadomowienie
 
Avatar dziad kalwaryjski
 
Zarejestrowany: 2011-09
Wiadomości: 1 245
Dot.: Wierzycie w ewolucje?

Ja wierzę i nie wiem czy znam kogoś kto nie wierzy. Chyba nie.
Szczerze mówiąc nie widzę powodów dla których katolicy mięliby nie wierzyć skoro ponoć opis stworzenia świata w P.Ś jest przenośnią (chyba, że są jakieś inne powody?)
dziad kalwaryjski jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-05, 10:45   #13
201605161006
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-05
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 8 575
Dot.: Wierzycie w ewolucje?

Cytat:
Napisane przez mbamboo Pokaż wiadomość
Człowiek nie pochodzi od małpy, tylko mieliśmy kiedyś wspólnych przodków, po czym nasze "ewolucyjne drogi" rozeszły się. Takson człowiekowatych należy do naczelnych, ale to nie znaczy, że nasi praprapradziadkowie byli małpami.
Z tego co mi wiadomo, to to nie jest aktualnie pewne, ze mamy wspolnego przodka, ale ze nie był on małpą, tego jeszcze nie wiemy, tak przynajmniej wyczytalam z postów pewnej dobrze wyksztalconej uzytkowniczki forum biolog.pl

A co do TŻ, który nie wierzy w ewolucje - zawsze mozesz mu pokazac rozne przyklady na jego wlasnym ciele, ktore sa dowodem, ze wyewoluowal z małpy, lub z wspolnego naszego i małp przodka, a wczesniej z innych ssaków itd. itd., az dojdziemy do jednokomórkowców :P

Swoją drogą, raz na jakis czas pojawiaja sie watki typowo naukowe, moze napiszmy do administracji Wizażu prośbę, o zrobienie nowego działu? Naukowego

Edytowane przez 201605161006
Czas edycji: 2013-05-05 o 10:47
201605161006 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-05, 11:48   #14
eyo
Zakorzenienie
 
Avatar eyo
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 16 988
Dot.: Wierzycie w ewolucje?

fakty się nie wierzy - fakty po prostu istnieją, ewolucja to nie kwestia wiary a jak ktoś twierdzi, że nie wierzy w ewolucje to najwyraźniej rzadko na biologię uczęszczał
wierzyć to ja sobie mogę w życie pozaziemskie
ps. apropo dobrze ta kwestia obrazuje demokracje - i tacy ludzie wybierają rządy państw...
__________________
...

Prędzej czy później cmentarze są pełne wszystkich.

15.02.2017 ♥

Edytowane przez eyo
Czas edycji: 2013-05-05 o 11:49
eyo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-05, 12:29   #15
201605161006
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-05
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 8 575
Dot.: Wierzycie w ewolucje?

Nie od dzis wiadomo, ze demokracja to ustroj, gdzie rzadza głupi/niedouczeni/zacofani/nieswiadomi etc. - ich jest zawsze/zazwyczaj więcej w spoleczenstwie.

Na Wizażu tez przeczytalam niedawno takie porównanie, ze są dwa wilki i jedna owca, wilki głosują, zeby zjesc owce i mają demokracje, bo jest ich wiecej :P

Tez nie rozumiem, tego ze niektórzy nie mogą zrozumiec, ze jak cos jest udowodnionym faktem, to nie ma miejsca na wiare, na moje, czy Twoje zdanie, trzeba to zaakceptowac i juz, bo to jest fakt. Mozna sobie wierzyc w cos co zostalo obalone itd. albo nie wierzyc w cos co zostalo udowodnione - oczywiscie, kazdy ma do tego prawo, ale ciezko jest brać na poważnie takie osoby. A wlasnie wczoraj na innym wątku byla na ten temat dyskusja i ciezko niektórym osobom to zrozumieć, co to znaczy fakt, dowód itp.

A tak w ogóle temat ewolucji człowieka jest ciekawym tematem. Taką kolejną ciekawostką, jak ta o teorii małpy wodnej, jest teoria, o ktorej z 3 lata temu czytalam, ze ludzie powstali na skutek skrzyzowania neandertalczyka z inteligentnymi istotami pozaziemskimi a ja bedac nastolatką w to wierzyłam....

Edytowane przez 201605161006
Czas edycji: 2013-05-05 o 12:32
201605161006 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-05, 12:43   #16
madana
Zakorzenienie
 
Avatar madana
 
Zarejestrowany: 2004-05
Wiadomości: 17 072
Dot.: Wierzycie w ewolucje?

Mnie dziwi, że niektórych tu dziwi, ze wiara i ewolucja muszą się wykluczać; że nauka i wiara muszą być w sprzeczności.
Tu macie przykład człowieka wiary, który zajmuje się nauką- ba, swego czasu razem z Dawkinsem brał udział w dyskusji w Oksfordzie na temat relacji nauki i wiary.
http://pl.wikipedia.org/wiki/Micha%C5%82_Heller - warto poczytać chociażby tytuły jego prac naukowych, co pokazuje , czym się najmuje.
madana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-05, 12:47   #17
201605161006
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-05
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 8 575
Dot.: Wierzycie w ewolucje?

Wiem, ze KK uznaje ewolucje, ale mimo tego jest wciąż sporo osób wierzących, którzy nie uznają ewolucji i wierzą w kreacjonizm. Widzialam jakis czas temu pseudonaukowy filmik, kolega zachwycony, ze odkrył jaka to ewolucja jest zaklamana, podeslal mi Oczywiscie od samego początku naginane byly w tym filmiku prawa fizyki, chemii, statystyki, zakłamane fakty na temat np. gatunków przejsciowych, czyli brakujących ogniw itp. A pod filmikiem oczywiscie stos komentarzy w styli: ja zawsze wiedziałam/em, ze ewolucja to sciema a ten filmik tylko to udowadnia! ewolucjonisci nie mają dowodow! itd. Jak ktos chce, to moge podeslac link, bo dobrze jest wyrobic sobie umiejetnosc rozpoznawania pseudonaukowych filmow/ksiazek - sa w nich stosowane podobne triki itp., by zmanipulowac dowody, fakty, prawa fizyki itp. Wlasnie taka pseudonaukowa ksiazka, z ktorej to wyczytalam o tym krzyzowaniu obcych z neandertalczykami jest ksiazka Ręce precz od tej książki, ten film o ewolucji, o którym tutaj pisałam, albo Zeitgeist, czy też Sekret.

Edytowane przez 201605161006
Czas edycji: 2013-05-05 o 12:49
201605161006 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-05, 12:53   #18
TakaSobieDziewuszka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-07
Lokalizacja: Z laptopa ;)
Wiadomości: 110
Dot.: Wierzycie w ewolucje?

Cytat:
Napisane przez takasobie93 Pokaż wiadomość
Nie od dzis wiadomo, ze demokracja to ustroj, gdzie rzadza głupi/niedouczeni/zacofani/nieswiadomi etc. - ich jest zawsze/zazwyczaj więcej w spoleczenstwie.

Na Wizażu tez przeczytalam niedawno takie porównanie, ze są dwa wilki i jedna owca, wilki głosują, zeby zjesc owce i mają demokracje, bo jest ich wiecej :P

Tez nie rozumiem, tego ze niektórzy nie mogą zrozumiec, ze jak cos jest udowodnionym faktem, to nie ma miejsca na wiare, na moje, czy Twoje zdanie, trzeba to zaakceptowac i juz, bo to jest fakt. Mozna sobie wierzyc w cos co zostalo obalone itd. albo nie wierzyc w cos co zostalo udowodnione - oczywiscie, kazdy ma do tego prawo, ale ciezko jest brać na poważnie takie osoby. A wlasnie wczoraj na innym wątku byla na ten temat dyskusja i ciezko niektórym osobom to zrozumieć, co to znaczy fakt, dowód itp.

A tak w ogóle temat ewolucji człowieka jest ciekawym tematem. Taką kolejną ciekawostką, jak ta o teorii małpy wodnej, jest teoria, o ktorej z 3 lata temu czytalam, ze ludzie powstali na skutek skrzyzowania neandertalczyka z inteligentnymi istotami pozaziemskimi a ja bedac nastolatką w to wierzyłam....
Ewolucja to proces, który dzieje się nawet w tym momencie, więc trudno w nią nie "wierzyć". Co to pogrubionej Twojej wypowiedzi to się nie zgodzę ponieważ wyklucza dalsze badania naukowe na rożne tematy. Wielcy naukowcy byli wielcy dlatego, że obalali ówczesne fakty.
TakaSobieDziewuszka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-05, 12:55   #19
madana
Zakorzenienie
 
Avatar madana
 
Zarejestrowany: 2004-05
Wiadomości: 17 072
Dot.: Wierzycie w ewolucje?

http://pl.wikipedia.org/wiki/Pierre_Teilhard_de_Chardin

- tu kolejny przykład człowieka, któremu wiara z nauką się nie kłóciła; a jak ktoś jest ograniczony, ma braki w wiedzy podstawowej to nie jest powód do chwały, a do nadrobienia tych braków.

---------- Dopisano o 10:55 ---------- Poprzedni post napisano o 10:55 ----------

Cytat:
Napisane przez TakaSobieDziewuszka Pokaż wiadomość
Ewolucja to proces, który dzieje się nawet w tym momencie, więc trudno w nią nie "wierzyć". Co to pogrubionej Twojej wypowiedzi to się nie zgodzę ponieważ wyklucza dalsze badania naukowe na rożne tematy. Wielcy naukowcy byli wielcy dlatego, że obalali ówczesne fakty.
- dokładnie, niedawno w jakimś magazynie naukowym czytałam ciekawą polemikę z Darwinem i jego teorią ewolucji. Ba, gdyby powiedzieć, ze Darwin to objawienie- znaczyłoby to już, ze po nim niczego już okryć nie można, on był JedynymUznanymOdkrycąPraw dyObjawionej.

Edytowane przez madana
Czas edycji: 2013-05-05 o 12:59
madana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-05-05, 12:59   #20
mbamboo
Wtajemniczenie
 
Avatar mbamboo
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 2 376
Dot.: Wierzycie w ewolucje?

Cytat:
Napisane przez takasobie93 Pokaż wiadomość
Z tego co mi wiadomo, to to nie jest aktualnie pewne, ze mamy wspolnego przodka, ale ze nie był on małpą, tego jeszcze nie wiemy, tak przynajmniej wyczytalam z postów pewnej dobrze wyksztalconej uzytkowniczki forum biolog.pl
Nie powiedziałam, że mamy jednego wspólnego przodka, tylko że to odrębna linia ewolucyjna od pewnego momentu. Nikt nie zna naszego dokładnego pochodzenia, po to są te wszystkie projekty mapowania genomu. Wpisz sobie do wyszukiwarki "human phylogenetic tree" i poczytaj trochę artykułów naukowych zamiast czyichś postów. Ja nie jestem ekspertką, bardzo daleko mi do antropologii w moim zainteresowaniu genetyką i ewolucją.

Kiedy zobaczyłam nazwę tego tematu, wytrzeszczyłam oczy. Po głębszym namyśle stwierdzam, że to jednak nie aż takie dziwne w naszym kraju, masa ludzi nie rozumie podstawowych problemów naukowych - a i tak mówi się, że jesteśmy świetnie wykształceni, bo wszyscy wykuliśmy dużo pamięciówki. Oczywiście nie wszyscy muszą się znać na wszystkim, ale wiara w ewolucję to trochę żałosne stwierdzenie mimo wszystko. Ciekawe, czy te osoby wierzą też w inne procesy biologiczne, jak na przykład podział komórek.
__________________
mbamboo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-05, 13:14   #21
yoona
Zakorzenienie
 
Avatar yoona
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Dublin
Wiadomości: 9 032
Dot.: Wierzycie w ewolucje?

Cytat:
Napisane przez armana Pokaż wiadomość
A mój ostatnio cudownie nawrócony TŻ wyznał, że on w ewolucję owszem wierzy, ale nie uznaje że człowiek pochodzi od małpy, tylko Bóg go stworzył i że nie ma dowodów na pochodzenie od małpy bo nie znaleziono bezpośredniego przodka tylko czegoś zawsze brakuje, matko za kogo ja wyszłam
jak już ktoś wczesniej napisal, czlowiek nie pochodzi od małpy, tylko ma z małpą wspólnego przodka.
I niczego nie brakuje tak naprawdę, nie ma żadnego brakującego ogniwa, jest mnóstwo skamieniałości, które to potwierdzają.
A Ci, którzy twierdzą, że czegoś brakuje spodziewają się, że to było tak, ze pewnego dnia małpa urodziła czlowieka.
__________________
Adoptuj Uszate Serduszko!
Klik!

Blogowy świat




yoona jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-05, 13:15   #22
201605161006
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-05
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 8 575
Dot.: Wierzycie w ewolucje?

Tylko ze kiedys byly zupelnie inne metody badawcze, naukowcow bylo duzo mniej. Teraz kazda nowosc, jaka zostanie udowodniona jest weryfikowana na różne sposoby i przez rozne grupy naukowe, dlatego tez w dzisiejszym swiecie rzadko sie zdarza, ze cos co zostalo udowodnione, okazuje sie pomyłką.

mbamboo - mi chodzilo o to, czy ten wspólny przodek był już małpą, czy jeszcze niemałpą i z niego wyewoluowały małpy i pierwotni ludzie. I tego, czy był już małpą, czy jeszcze nie - nie wiadomo (chyba ze ja o czyms nie wiem to chetnie poczytam), dlatego tez nie mozna twierdzic, ze ludzie pochodzą od małp, ani tez ze nie pochodzą.

A tak w ogóle co do małp, jakis czas temu czytałam o tym, ze u szympansów zaobserwowano zachowania religijne względem burz na przykład. Tak jak w zamierzchłych czasach ludzie. Ktos wie cos wiecej na ten temat? Bo ja tak tylko na szybko przeczytalam, a traz juz nie mam źródła.

Edytowane przez 201605161006
Czas edycji: 2013-05-05 o 13:17
201605161006 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-05, 14:09   #23
lilyanne1
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-08
Lokalizacja: wonderland
Wiadomości: 5
Dot.: Wierzycie w ewolucje?

Sama teoria ewolucji jest ok, ale na pewno nie tłumaczy wszystkiego.
No bo jak wytłumaczyć to, że najbliższym krewniakiem żyrafy jet okapi, a pomiędzy nimi nie ma nic? Brak jakichkolwiek pozostałości ogniw pośrednich, a przecież proces "powstawania" żyraf musiał trwać setki tysięcy lat i objąć sporą populację...
lilyanne1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-05, 14:13   #24
mbamboo
Wtajemniczenie
 
Avatar mbamboo
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 2 376
Dot.: Wierzycie w ewolucje?

Cytat:
Napisane przez yoona Pokaż wiadomość
A Ci, którzy twierdzą, że czegoś brakuje spodziewają się, że to było tak, ze pewnego dnia małpa urodziła czlowieka.
Dokładnie tak rozumiem to stwierdzenie. Wyobrażam sobie zdjęcie wielopokoleniowej rodziny, na której pradziadkowie są małpami, najmłodsi już ludźmi, a dziadkowie i rodzice to stadia pośrednie.
__________________
mbamboo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-05, 14:29   #25
201605161006
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-05
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 8 575
Dot.: Wierzycie w ewolucje?

Cytat:
Napisane przez lilyanne1 Pokaż wiadomość
Sama teoria ewolucji jest ok, ale na pewno nie tłumaczy wszystkiego.
No bo jak wytłumaczyć to, że najbliższym krewniakiem żyrafy jet okapi, a pomiędzy nimi nie ma nic? Brak jakichkolwiek pozostałości ogniw pośrednich, a przecież proces "powstawania" żyraf musiał trwać setki tysięcy lat i objąć sporą populację...
To, ze nie odnaleziono gatunkow posrednich akurat w tym przypadku, nic nie znaczy, bo znaleziono je do masy innych gatunków, a tym samym mozna z 100% pewnoscia stwierdzic, ze takowe były, tylko sie nie zachowały lub nie zostały jeszcze odkryte (o ile faktycznie nie zostaly bo nie zaglebialam sie w temat ewolucji zyrafy)

W ogóle logicznie rzecz ujmujac to kazdy gatunek jest gatunkiem przejsciowym, my tez, bo ewolucja cały czas postepuje.

Edytowane przez 201605161006
Czas edycji: 2013-05-05 o 14:56
201605161006 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-05, 16:14   #26
6610e975c85461a73511d7b83bf3e01cd5d91d24_6487a38504e0b
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-02
Wiadomości: 1 105
Dot.: Wierzycie w ewolucje?

Ja przyjmuję to za fakt i nie znam osoby, która by tego nie robiła

Cytat:
Napisane przez takasobie93 Pokaż wiadomość
A tak w ogóle temat ewolucji człowieka jest ciekawym tematem. Taką kolejną ciekawostką, jak ta o teorii małpy wodnej, jest teoria, o ktorej z 3 lata temu czytalam, ze ludzie powstali na skutek skrzyzowania neandertalczyka z inteligentnymi istotami pozaziemskimi a ja bedac nastolatką w to wierzyłam....
Nigdy nie wiadomo Może spadły jakieś galaktyczne odpadki na Ziemię Myślę, że stwierdzając na pewno nie trzeba być bardzo mądrym (i mieć dowód), albo bardzo głupim.
6610e975c85461a73511d7b83bf3e01cd5d91d24_6487a38504e0b jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-05, 16:18   #27
201605161006
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-05
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 8 575
Dot.: Wierzycie w ewolucje?

[1=6610e975c85461a73511d7b 83bf3e01cd5d91d24_6487a38 504e0b;40650529]Ja przyjmuję to za fakt i nie znam osoby, która by tego nie robiła



Nigdy nie wiadomo Może spadły jakieś galaktyczne odpadki na Ziemię Myślę, że stwierdzając na pewno nie trzeba być bardzo mądrym (i mieć dowód), albo bardzo głupim.[/QUOTE]

Ale to po prostu sie przyjmuje analogicznie, skoro są dowody u masy gatunków, to jesli u jakiegos nie ma, to nie daltego, ze tutaj cos bylo inaczej, nie tak, a po prostu dlatego ze nie odnaleziono sladow lub sie nie zachowały. Myslisz, ze zyrafy nie ewoluowaly tylko sie pojawily skądś innąd, skoro nie ma sladów kopalnych na ich gatunki przejsciowe?

A co do kosmosu, to przyjmuje sie ze ogólnie pierwsze zycie na Ziemi przybylo albo z kosmosu na jakims meteoroidzie, komecie etc., albo wyewoluowalo z substancji organicznych. A moze i jedno i drugie.
201605161006 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-05, 17:35   #28
TakaSobieDziewuszka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-07
Lokalizacja: Z laptopa ;)
Wiadomości: 110
Dot.: Wierzycie w ewolucje?

Cytat:
Napisane przez takasobie93 Pokaż wiadomość
Tylko ze kiedys byly zupelnie inne metody badawcze, naukowcow bylo duzo mniej. Teraz kazda nowosc, jaka zostanie udowodniona jest weryfikowana na różne sposoby i przez rozne grupy naukowe, dlatego tez w dzisiejszym swiecie rzadko sie zdarza, ze cos co zostalo udowodnione, okazuje sie pomyłką.
Problem polega na tym, że nasza obecna technologia nadal jest kiepska. Wysyłamy sondy badawcze na Marsa a nie mamy dobrze zbadanych oceanów. Występują dalej plemienia na naszej Ziemi, które nie miały nigdy kontaktu z współczesnym człowiekiem. Nie potrafimy na człowieku przeprowadzić hibernacji a są gatunki zwierząt, które to potrafią. Jest masa roślin nie zbadanych i jest możliwość, że gdzieś tam na drzewku w Puszczy Amazońskiej rośnie sobie pnącze będące lekiem np na HIV. To, że dziś coś zostało potwierdzone nie znaczy, że jutro nie zostanie obalone.
TakaSobieDziewuszka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-05, 18:06   #29
fa0feca723e49cda01cb49e8df3c08d2dfc3b353_5f86318bccb4d
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2013-05
Wiadomości: 29
Dot.: Wierzycie w ewolucje?

Z pewnością filmik o który Ci chodzi to "100 powodów dla których ewolucja jest głupia" ^^
Obejrzałem i przyznam, ze całkiem ciekawy :p Jednak jest dość stary i pewnie wiele rzeczy już udowodniono, ale mimo wszystko trzeba przyznać, że teoria ewolucji cały czas ma wiele niejasności, nad którymi naukowcy cały czas pracują, jednak czy uda im się to udowodnić to zobaczymy

Co do wielkich postaci to no cóż... Nicola Tesla ^^ Człowiek który odkrył cały współczesny świat, a jak mało o nim wiemy.
fa0feca723e49cda01cb49e8df3c08d2dfc3b353_5f86318bccb4d jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-05, 18:34   #30
201605161006
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-05
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 8 575
Dot.: Wierzycie w ewolucje?

Ale Ty tu mówisz o rzeczach nieodkrytych i niezbadanych, ja mówie o badaniu tych odkrytych, metody są teraz takie ze jak juz mają nad czym pracowac, to jesli cos zostanie udowodnione i stanie sie faktem, a inne grupy naukowe to potwierdzą, bo rzadko zdarza sie by cos takiego zostało potem obalone, a jesli zostaje to zwykle przez jakies sfałszowanie wyników, a nie dlatego, ze metody badawcze zawiodły.

A filmik to był jakis inny, nazywał sie problemy ewolucji, czy cos w tym rodzaju, nawet nie ogladalam calego a do polowy bo juz mi sie nie chcialo czasu marnowac jak od pierwszych minut naginano w nim prawa fizyki.
201605161006 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Forum plotkowe


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2020-09-14 18:18:35


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 05:32.