Studia praca socjalna - zostać czy zrezygnować? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Szkoła i edukacja > Studia

Notka

Studia Miejsce dla osób, które są zainteresowane studiami. Chcesz dowiedzieć się jak wygląda życie studenckie? Dołącz do nas, podziel się doświadczeniem.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2015-03-01, 10:28   #1
wecia222
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-01
Wiadomości: 7

Studia praca socjalna - zostać czy zrezygnować?


Witam
Potrzebuje porady skończyłam Technikum handlowe i obecnie studiuje pracę socjalną i tak czuje że te studia nie są dla mnie i nie wiem co zrobić czy zrezygnować czy pomęczy się jeszcze przez te 2,5 roku. Co myślicie ?
wecia222 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-03-01, 12:41   #2
natalka2
Zakorzenienie
 
Avatar natalka2
 
Zarejestrowany: 2006-09
Wiadomości: 4 514
Dot.: Studia

Cytat:
Napisane przez wecia222 Pokaż wiadomość
Witam
Potrzebuje porady skończyłam Technikum handlowe i obecnie studiuje pracę socjalną i tak czuje że te studia nie są dla mnie i nie wiem co zrobić czy zrezygnować czy pomęczy się jeszcze przez te 2,5 roku. Co myślicie ?
A masz jakiś pomysł na przyszłość?
__________________

studia

natalka2 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-03-01, 13:51   #3
wecia222
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-01
Wiadomości: 7
Dot.: Studia

W sumie nie wiem co chce robić w życiu . Myślałam żeby iść do pracy i później od października zacząć inny kierunek ale też nie wiem jaki.
wecia222 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-03-01, 16:21   #4
natalka2
Zakorzenienie
 
Avatar natalka2
 
Zarejestrowany: 2006-09
Wiadomości: 4 514
Dot.: Studia

Cytat:
Napisane przez wecia222 Pokaż wiadomość
W sumie nie wiem co chce robić w życiu . Myślałam żeby iść do pracy i później od października zacząć inny kierunek ale też nie wiem jaki.
Skoro jeszcze sama nie wiesz czego chcesz to ja bym na razie nie rzucała studiów. Zastanów się, poprzeglądaj fora i może znajdziesz coś dla siebie. Praca socjalna to kierunek, po którym dość kiepsko z pracą (z tego co się orientuję), a do tego trzeba mieć pewne powołanie i nie każdy się do tego nadaje.
__________________

studia

natalka2 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-03-01, 18:20   #5
201702092106
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2014-05
Wiadomości: 610
Dot.: Studia

Cytat:
Napisane przez wecia222 Pokaż wiadomość
Witam
Potrzebuje porady skończyłam Technikum handlowe i obecnie studiuje pracę socjalną i tak czuje że te studia nie są dla mnie i nie wiem co zrobić czy zrezygnować czy pomęczy się jeszcze przez te 2,5 roku. Co myślicie ?
Zrezygnować. Studia to nie jest żaden przymus, nie każdy musi je kończyć. Po co studiować skoro ich nie lubisz?
201702092106 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-03-01, 19:52   #6
Flegmatyczka
Blogerka
 
Avatar Flegmatyczka
 
Zarejestrowany: 2010-01
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 57
Dot.: Studia

Możesz dotrwać do licencjatu i zrobić sobie przerwę. Albo wziąć teraz dziekankę.
__________________
Patrzysz na życie poważnie czy z przymrużeniem oka?
Blog nie do końca na serio. Za to z dużą dawką humoru i książek! 📚

Spróbuj się nie uśmiechnąć, czytając:
-> AlicjaMaKota.pl<-
Flegmatyczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-03-02, 13:16   #7
casus_belli
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2014-05
Wiadomości: 1 467
Dot.: Studia praca socjalna - zostać czy zrezygnować?

Rzucić, iść do pracy, pomyśleć na spokojnie co dalej. To dopiero początek, im dalej, tym trudniej zrezygnować, nie ma sensu się męczyć cale 3 lata na kierunku, po którym z pracą ciężko, a ta, która jest jest zazwyczaj trudna i wypalająca.
casus_belli jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2015-03-02, 18:01   #8
Mileva_
Zakorzenienie
 
Avatar Mileva_
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 4 679
Dot.: Studia praca socjalna - zostać czy zrezygnować?

Jeśli nie wiesz, co dalej, to nie rzucałabym studiów. Szczególnie, że - bez urazy - nie należą do ciężkich. Zastanów się na spokojnie, jak masz korzystny plan to sobie podorabiaj, z czasem coś się powinno wykrystalizować.
Mileva_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-03-02, 18:48   #9
201702092106
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2014-05
Wiadomości: 610
Dot.: Studia praca socjalna - zostać czy zrezygnować?

Cytat:
Napisane przez Mileva_ Pokaż wiadomość
Jeśli nie wiesz, co dalej, to nie rzucałabym studiów. Szczególnie, że - bez urazy - nie należą do ciężkich. Zastanów się na spokojnie, jak masz korzystny plan to sobie podorabiaj, z czasem coś się powinno wykrystalizować.
Tylko na co jej te studia skoro jej nie satysfakcjonują, lepiej żeby skupiła się na pracy póki co.
201702092106 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-03-02, 20:33   #10
Mileva_
Zakorzenienie
 
Avatar Mileva_
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 4 679
Dot.: Studia praca socjalna - zostać czy zrezygnować?

Zależy, z jakich powodów czuje, że nie dla niej. Mimo wszystko studia tworzą jakąś perspektywę i dają choćby minimalny rozwój, a w nieskończoność dorabiać w byle jakiej pracy też kiepsko. Tak że bym była ostrożna z tym rzucaniem studiów na hurra, zwłaszcza po pierwszym semestrze, po którym wiele osób ma mieszane odczucia.
Mileva_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-03-02, 20:56   #11
SylwiaKaja
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2015-01
Wiadomości: 592
Dot.: Studia praca socjalna - zostać czy zrezygnować?

Rzucić zawsze można tylko trzeba sobie zdawać sprawę, że z rzuceniem studiów wiążą sie różne inne kwestie związane np. z ubezpieczeniem zdrowotnym, czy też możliwościami znalezienia dorywczej pracy. Niestety młodej nieuczącej się osobie bez doswiadczenia chyba najtrudniej nzaleźć pracę.
SylwiaKaja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-03-03, 09:32   #12
Karla Electra
Rozeznanie
 
Avatar Karla Electra
 
Zarejestrowany: 2011-05
Lokalizacja: Wlkp
Wiadomości: 993
Dot.: Studia praca socjalna - zostać czy zrezygnować?

Cytat:
Napisane przez SylwiaKaja Pokaż wiadomość
Rzucić zawsze można tylko trzeba sobie zdawać sprawę, że z rzuceniem studiów wiążą sie różne inne kwestie związane np. z ubezpieczeniem zdrowotnym, czy też możliwościami znalezienia dorywczej pracy. Niestety młodej nieuczącej się osobie bez doswiadczenia chyba najtrudniej nzaleźć pracę.
Dokładnie! Sama myślałam że KTOŚ się znajdzie i zatrudni taką osobę - owszem, znalazł się ale po 3 dniach przyszli i powiedzieli mi papa. Ja na miejscu autorki zostałabym na studiach do końca tego roku akademickiego, jednocześnie szukając innego kierunku od października skoro te studia Cie nie interesują. Chyba że wiesz, gdzie możesz zdobyć pracę i np rodzina albo znajomi są w stanie Ci pomóc - wtedy zrezygnuj. Skoro nie masz pomysłu na siebie i nie wiesz na co chcesz iść może warto przemęczyć drugi semestr i potem zadecydować co dalej?
Karla Electra jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-03-03, 10:09   #13
Jo77
Raczkowanie
 
Avatar Jo77
 
Zarejestrowany: 2015-02
Wiadomości: 46
Dot.: Studia praca socjalna - zostać czy zrezygnować?

A co z punktami ECTS? Przy rezygnacji po roku też nie ponosi się żadnych konsekwencji?
Jo77 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-03-03, 12:26   #14
201702092106
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2014-05
Wiadomości: 610
Dot.: Studia praca socjalna - zostać czy zrezygnować?

Cytat:
Napisane przez Jo77 Pokaż wiadomość
A co z punktami ECTS? Przy rezygnacji po roku też nie ponosi się żadnych konsekwencji?
W obecnym stanie prawnym już nie.
201702092106 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-03-03, 14:21   #15
casus_belli
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2014-05
Wiadomości: 1 467
Dot.: Studia praca socjalna - zostać czy zrezygnować?

Cytat:
Napisane przez Mileva_ Pokaż wiadomość
. Mimo wszystko studia tworzą jakąś perspektywę i dają choćby minimalny rozwój, a w nieskończoność dorabiać w byle jakiej pracy też kiepsko.
Praca socjalna ewentualnie daje perspektywy pracy w MOPSach i tego typu instytucjach, w których na 1 osobę, która współpracuje przypada 10 roszczeniowych meneli wyzywających Cię od k**, s** itp. Przy okazji praca jest kiepsko płatna (znajoma mamy pracuje w opiece społecznej, niestety tak to wygląda). Ja wolałabym już w sklepie pracować, tam przynajmniej nie boisz się po pracy na ulicę wyjść.
casus_belli jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-03-03, 17:05   #16
201702092106
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2014-05
Wiadomości: 610
Dot.: Studia praca socjalna - zostać czy zrezygnować?

Cytat:
Napisane przez casus_belli Pokaż wiadomość
Praca socjalna ewentualnie daje perspektywy pracy w MOPSach i tego typu instytucjach, w których na 1 osobę, która współpracuje przypada 10 roszczeniowych meneli wyzywających Cię od k**, s** itp. Przy okazji praca jest kiepsko płatna (znajoma mamy pracuje w opiece społecznej, niestety tak to wygląda). Ja wolałabym już w sklepie pracować, tam przynajmniej nie boisz się po pracy na ulicę wyjść.
W MOPsie też niełatwo tę pracę dostać.
201702092106 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-03-04, 17:20   #17
Mileva_
Zakorzenienie
 
Avatar Mileva_
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 4 679
Dot.: Studia praca socjalna - zostać czy zrezygnować?

Cytat:
Napisane przez casus_belli Pokaż wiadomość
Praca socjalna ewentualnie daje perspektywy pracy w MOPSach i tego typu instytucjach, w których na 1 osobę, która współpracuje przypada 10 roszczeniowych meneli wyzywających Cię od k**, s** itp. Przy okazji praca jest kiepsko płatna (znajoma mamy pracuje w opiece społecznej, niestety tak to wygląda). Ja wolałabym już w sklepie pracować, tam przynajmniej nie boisz się po pracy na ulicę wyjść.
Skąd masz te informacje poza znajomą mamy? Powinnaś poszerzyć/zweryfikować źródła, z których korzystasz, znajoma po właśnie tych studiach pracuje w domu seniora, zarabia średnią krajową i zapewniam cię, że nikt jej od ww. tam nie wyzywał. Ale może to inni seniorzy, niż ci, wśród których się obracasz.

A dla osoby o minimalnej ambicji sama chęć zdobycia wykształcenia stanowi pewien bodziec i zawsze poszerza perspektywę o coś więcej niż praca w sklepie. Jeśli ktoś woli tę ostatnią to ok, ale prowadzenie w tym kierunku agitacji to przesada.
Mileva_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Studia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2015-03-04 18:20:05


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 20:59.