Niemcy V - Strona 110 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe > Emigrantki

Notka

Emigrantki Emigrantki to forum dla "zagranicznych" Wizażanek. Wejdź, poznaj rodaczki, wymień się opiniami i swoim doświadczeniem.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2018-07-02, 14:46   #3271
21kasia21
Work, work, work
 
Avatar 21kasia21
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 3 245
Dot.: Niemcy V

Cytat:
Napisane przez Nancy_M Pokaż wiadomość
Gdzie drukujecie zdjęcia? Zależy mi na bardzo dobrej jakości.
Jak coś jednorazowo i na już potrzebuję to w drogerii
Z racji tego, że jesteśmy mimo wszystko fanami namacalnych zdjęć, to jak jedziemy do Polski, to nadrabiamy zaległości i wywołujemy czasem i 500 zdjęć, jak nie więcej. Wszystko robimy oczywiście online stąd. Jakbyś chciała namiary, to mogę podać

Tutaj zobacz może CEWE Fotoservice, oni są też w Polsce.
U nich robiliśmy Danksagungskarte po naszym ślubie i wyszły bardzo fajnie nawet
__________________
"...są w życiu chwile, w których trzeba podjąć ryzyko i dać się ponieść szaleństwu."
mikroREKLAMA
*** Szukasz oryginalnego prezentu na ślub, urodziny, rocznicę, komunię albo chrzciny? ***
Projektowanie i realizacja indywidualnych zamówień: prezentów rocznicowych, podziękowań dla gości, figurek na tort, kolczyków, magnesów itp.

Ta reklama pokazywana jest pod 3 245 postami tego użytkownika na forum. Jak założyć taką reklamę? (klik!)
21kasia21 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-07-02, 14:55   #3272
Nancy_M
Wtajemniczenie
 
Avatar Nancy_M
 
Zarejestrowany: 2013-11
Wiadomości: 2 341
Dot.: Niemcy V

Cytat:
Napisane przez 21kasia21 Pokaż wiadomość
Jak coś jednorazowo i na już potrzebuję to w drogerii
Z racji tego, że jesteśmy mimo wszystko fanami namacalnych zdjęć, to jak jedziemy do Polski, to nadrabiamy zaległości i wywołujemy czasem i 500 zdjęć, jak nie więcej. Wszystko robimy oczywiście online stąd. Jakbyś chciała namiary, to mogę podać

Tutaj zobacz może CEWE Fotoservice, oni są też w Polsce.
U nich robiliśmy Danksagungskarte po naszym ślubie i wyszły bardzo fajnie nawet
Dzięki

Nie jednorazowo, będę potrzebowała kilka razy w miesiącu. Koniecznie na dobrym papierze. Do Polski jeżdżę zbyt rzadko, więc szukam czegoś tu w Niemczech.
Nancy_M jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-07-02, 15:08   #3273
21kasia21
Work, work, work
 
Avatar 21kasia21
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 3 245
Dot.: Niemcy V

Cytat:
Napisane przez Nancy_M Pokaż wiadomość
Dzięki

Nie jednorazowo, będę potrzebowała kilka razy w miesiącu. Koniecznie na dobrym papierze. Do Polski jeżdżę zbyt rzadko, więc szukam czegoś tu w Niemczech.
My też, dlatego potem wywołujemy po 500 czy 1000 zdjęć z całego roku

Z papierów, to mogę Ci polecić dobry i niezniszczalny papier jedwabisty/jedwabny Kodak Premier Endura Professional. Nie wiem czy tutaj taki jest, pewnie jest, tylko bardziej bym się o cenę bała (ex jest fotografem, trochę tam coś jeszcze z tego pamiętam )
__________________
"...są w życiu chwile, w których trzeba podjąć ryzyko i dać się ponieść szaleństwu."
mikroREKLAMA
*** Szukasz oryginalnego prezentu na ślub, urodziny, rocznicę, komunię albo chrzciny? ***
Projektowanie i realizacja indywidualnych zamówień: prezentów rocznicowych, podziękowań dla gości, figurek na tort, kolczyków, magnesów itp.

Ta reklama pokazywana jest pod 3 245 postami tego użytkownika na forum. Jak założyć taką reklamę? (klik!)
21kasia21 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-07-02, 15:23   #3274
Nancy_M
Wtajemniczenie
 
Avatar Nancy_M
 
Zarejestrowany: 2013-11
Wiadomości: 2 341
Dot.: Niemcy V

Cytat:
Napisane przez 21kasia21 Pokaż wiadomość
My też, dlatego potem wywołujemy po 500 czy 1000 zdjęć z całego roku

Z papierów, to mogę Ci polecić dobry i niezniszczalny papier jedwabisty/jedwabny Kodak Premier Endura Professional. Nie wiem czy tutaj taki jest, pewnie jest, tylko bardziej bym się o cenę bała (ex jest fotografem, trochę tam coś jeszcze z tego pamiętam )
Dzięki za papier

Właśnie o to chodzi, że stawiam pierwsze kroki w fotografii. Jest kilka osób chętnych poświęcić swój czas i pozować, w zamian za zdjęcia. Więc niestety nie mogę z tym czekać i drukować hurtem w Polsce, chociaż pewnie taniej i ładniej będzie. No i przede wszystkim niecierpliwa jestem
Nancy_M jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-07-02, 15:28   #3275
21kasia21
Work, work, work
 
Avatar 21kasia21
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 3 245
Dot.: Niemcy V

Cytat:
Napisane przez Nancy_M Pokaż wiadomość
Dzięki za papier

Właśnie o to chodzi, że stawiam pierwsze kroki w fotografii. Jest kilka osób chętnych poświęcić swój czas i pozować, w zamian za zdjęcia. Więc niestety nie mogę z tym czekać i drukować hurtem w Polsce, chociaż pewnie taniej i ładniej będzie. No i przede wszystkim niecierpliwa jestem
To powodzenia, jak masz pytania, to służę pomocą
A potem też z chęcią mogę popozować, jak dojdę do siebie
__________________
"...są w życiu chwile, w których trzeba podjąć ryzyko i dać się ponieść szaleństwu."
mikroREKLAMA
*** Szukasz oryginalnego prezentu na ślub, urodziny, rocznicę, komunię albo chrzciny? ***
Projektowanie i realizacja indywidualnych zamówień: prezentów rocznicowych, podziękowań dla gości, figurek na tort, kolczyków, magnesów itp.

Ta reklama pokazywana jest pod 3 245 postami tego użytkownika na forum. Jak założyć taką reklamę? (klik!)
21kasia21 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-07-02, 20:48   #3276
Brook
Zakorzenienie
 
Avatar Brook
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 9 691
Dot.: Niemcy V

Nancy ja chodze do drukarni drukować sa takie miejsca u nas w miescie- co zajmuja sie wlasnie zdjeciami, drukowaniem wizytowek, zaproszen slubnych itp
__________________
"Believe in magic"

Brook jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-07-03, 09:00   #3277
Asa28
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2018-03
Wiadomości: 42
Dot.: Niemcy V

Cytat:
Napisane przez Nancy_M Pokaż wiadomość
Hej dziewczyny
Poleci ktoś jakieś wciągające niemieckie seriale? Tylko chodzi mi o takie kręcone już po niemiecku, a nie tylko przetłumaczone.
Hej, ja ogladam "Gute Zeiten, schlechte Zeiten" i "Alles was zählt"
Asa28 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2018-07-03, 13:17   #3278
Nancy_M
Wtajemniczenie
 
Avatar Nancy_M
 
Zarejestrowany: 2013-11
Wiadomości: 2 341
Dot.: Niemcy V

Cytat:
Napisane przez Brook Pokaż wiadomość
Nancy ja chodze do drukarni drukować sa takie miejsca u nas w miescie- co zajmuja sie wlasnie zdjeciami, drukowaniem wizytowek, zaproszen slubnych itp
Cytat:
Napisane przez Asa28 Pokaż wiadomość
Hej, ja ogladam "Gute Zeiten, schlechte Zeiten" i "Alles was zählt"

Cytat:
Napisane przez 21kasia21 Pokaż wiadomość
To powodzenia, jak masz pytania, to służę pomocą
A potem też z chęcią mogę popozować, jak dojdę do siebie
Dzięki dziewczyny
21kasia21, szybkiego powrotu do zdrowia
Nancy_M jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-07-07, 22:03   #3279
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 327
Dot.: Niemcy V

Czy w Niemczech da się kupić w sezonie świeży bób? To moje czwarte wiosna-lato w tym kraju i nigdzie (a spędzałam ten sezon w 3 różnych landach) nie spotkałam tego warzywa. Mam pecha czy po prostu gotowany bób nie jest tu lubiany?
chimay jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-07-07, 22:04   #3280
62f33e9ec77d3cf0943e95da9955941e4a625c6c
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2017-08
Wiadomości: 6 085
Dot.: Niemcy V

Cytat:
Napisane przez chimay Pokaż wiadomość
Czy w Niemczech da się kupić w sezonie świeży bób? To moje czwarte wiosna-lato w tym kraju i nigdzie (a spędzałam ten sezon w 3 różnych landach) nie spotkałam tego warzywa. Mam pecha czy po prostu gotowany bób nie jest tu lubiany?
Szukaj na targowiskach i w tureckich sklepach, wsrod starszych ludzi bardzo popularny jest bob, czyli dicke Bohnen.
62f33e9ec77d3cf0943e95da9955941e4a625c6c jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-07-09, 18:04   #3281
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 327
Dot.: Niemcy V

[1=62f33e9ec77d3cf0943e95d a9955941e4a625c6c;8468586 6]Szukaj na targowiskach i w tureckich sklepach, wsrod starszych ludzi bardzo popularny jest bob, czyli dicke Bohnen.[/QUOTE]

Dzięki U Turka nie widziałam, muszę w takim razie poszukać na targu, chociaż nie będzie łatwo, bo nie kojarzę zupełnie takiego typowego targowiska, jakie znam z Polski, tzn duży plac, często zadaszony/budki, który funkcjonuje cały rok. Raczej widuję tylko pojedyncze stoiska w konkretne dni tygodnia z wybranymi produktami, ale wybór mają z reguły ograniczony do kilku produktów.
chimay jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2018-07-09, 19:30   #3282
62f33e9ec77d3cf0943e95da9955941e4a625c6c
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2017-08
Wiadomości: 6 085
Dot.: Niemcy V

Cytat:
Napisane przez chimay Pokaż wiadomość
Dzięki U Turka nie widziałam, muszę w takim razie poszukać na targu, chociaż nie będzie łatwo, bo nie kojarzę zupełnie takiego typowego targowiska, jakie znam z Polski, tzn duży plac, często zadaszony/budki, który funkcjonuje cały rok. Raczej widuję tylko pojedyncze stoiska w konkretne dni tygodnia z wybranymi produktami, ale wybór mają z reguły ograniczony do kilku produktów.
Poszukaj w internecie Wochenmarkt. Moze jest w miasteczku obok? Jesli mieszkasz w duzym miescie, to pojedyncze dzielnice powinny miec rynek 1-2 razy w tygodniu.
62f33e9ec77d3cf0943e95da9955941e4a625c6c jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-07-10, 21:56   #3283
Brook
Zakorzenienie
 
Avatar Brook
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 9 691
Dot.: Niemcy V

ja kupuje bober i fasolke szparagowa( zółta) w polskim sklepie u mnie w miescie- jak u Cb jest taki co wszystko swieze maja- czyli czesto do Pl jezdza to moga miec albo moze mogą przywieć Ci jak zamowisz( poprosisz)
__________________
"Believe in magic"

Brook jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-08-14, 15:28   #3284
white.apple
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-07
Wiadomości: 164
Dot.: Niemcy V

U mnie na targu jest i fasolka szparagowa (Wachsbohnen), i był bób (Puffbohnen), bo ostatnio już nie widziałam, pewnie po sezonie.

Co do seriali - polecam Dark na Netflixie
white.apple jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-09-16, 20:37   #3285
Nancy_M
Wtajemniczenie
 
Avatar Nancy_M
 
Zarejestrowany: 2013-11
Wiadomości: 2 341
Dot.: Niemcy V

Zna ktoś jakieś pończochy samonośne dobrej jakości, dostępne w niemieckich sklepach internetowych?
Nancy_M jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-09-22, 09:37   #3286
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 327
Dot.: Niemcy V

Cytat:
Napisane przez Nancy_M Pokaż wiadomość
Zna ktoś jakieś pończochy samonośne dobrej jakości, dostępne w niemieckich sklepach internetowych?
Gatta na Amazonie?
chimay jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-09-22, 13:31   #3287
Nancy_M
Wtajemniczenie
 
Avatar Nancy_M
 
Zarejestrowany: 2013-11
Wiadomości: 2 341
Dot.: Niemcy V

Cytat:
Napisane przez chimay Pokaż wiadomość
Gatta na Amazonie?

Dziękuję
Nancy_M jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-09-29, 12:22   #3288
malypeszek
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 443
Chce z mężem spoza UE mieszkać w Niemczech. Jak to zrobić?

Hej, nie znajduje niczego sensownego w wyszukiwarce.
Moja przyjaciółka mieszka w Niemczech i jest w związku z facetem z Indii, którego chce do Niemiec sprowadzić (ona była rok tam na wolontariacie i stąd się znają, ale na razie są na odległość i planują ślub by być razem). Czy po ślubie będzie mogła swojego męża sprowadzić do Niemiec bez problemu? Czy była któraś z Was w podobnej sytuacji i korzystała z partnerem z wizy dla łączenia rodzin? Jak to wygląda w praktyce - ile się czeka, czy trzeba mieć umowę na czas nieokreślony w pracy? Byłabym wdzięczna za wszelkie info
malypeszek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-09-29, 18:23   #3289
21kasia21
Work, work, work
 
Avatar 21kasia21
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 3 245
Dot.: Chce z mężem spoza UE mieszkać w Niemczech. Jak to zrobić?

Cytat:
Napisane przez malypeszek Pokaż wiadomość
Hej, nie znajduje niczego sensownego w wyszukiwarce.
Moja przyjaciółka mieszka w Niemczech i jest w związku z facetem z Indii, którego chce do Niemiec sprowadzić (ona była rok tam na wolontariacie i stąd się znają, ale na razie są na odległość i planują ślub by być razem). Czy po ślubie będzie mogła swojego męża sprowadzić do Niemiec bez problemu? Czy była któraś z Was w podobnej sytuacji i korzystała z partnerem z wizy dla łączenia rodzin? Jak to wygląda w praktyce - ile się czeka, czy trzeba mieć umowę na czas nieokreślony w pracy? Byłabym wdzięczna za wszelkie info
Najlepiej bylo dopytać u źródła, bo tutaj co chwilę się coś zmienia i to z roku na rok Wiele też może zależeć od danego landu i ich wewnętrznych przepisów.

Moja koleżanka z byłej pracy- Turczynka, jednakże urodzona juz tutaj, miała partnera w Turcji i tam też brali ślub. Wiem, ze to ona jako żona i osoba chcąca go tutaj sprowadzić musiała spełnić kilka warunków, m.in mieszkanie z odpowiednim metrazem dla 2 osób, umowa na czas nieokreślony, odpowiednie zarobki. Wiem, ze musiała miec także potwierdzenie dla niego o zapisaniu go na kurs integracyjno-językowy. Ogólnie dużo biurokracji i załatwiania. Zaskoczona nie byłam tym faktem, bo biurokracja jest tutaj jaka jest, ale podziwialiśmy ja za siłę, aby po tych wszystkich urzędach latać i to załatwiać Jak się sprawa skończyła, to niestety nie wiem, bo zmieniłam potem pracę i nie mam juz z nią kontaktu....

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
"...są w życiu chwile, w których trzeba podjąć ryzyko i dać się ponieść szaleństwu."
mikroREKLAMA
*** Szukasz oryginalnego prezentu na ślub, urodziny, rocznicę, komunię albo chrzciny? ***
Projektowanie i realizacja indywidualnych zamówień: prezentów rocznicowych, podziękowań dla gości, figurek na tort, kolczyków, magnesów itp.

Ta reklama pokazywana jest pod 3 245 postami tego użytkownika na forum. Jak założyć taką reklamę? (klik!)
21kasia21 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2018-09-29, 21:40   #3290
malypeszek
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 443
Dot.: Chce z mężem spoza UE mieszkać w Niemczech. Jak to zrobić?

Cytat:
Napisane przez 21kasia21 Pokaż wiadomość
Najlepiej bylo dopytać u źródła, bo tutaj co chwilę się coś zmienia i to z roku na rok Wiele też może zależeć od danego landu i ich wewnętrznych przepisów.

Moja koleżanka z byłej pracy- Turczynka, jednakże urodzona juz tutaj, miała partnera w Turcji i tam też brali ślub. Wiem, ze to ona jako żona i osoba chcąca go tutaj sprowadzić musiała spełnić kilka warunków, m.in mieszkanie z odpowiednim metrazem dla 2 osób, umowa na czas nieokreślony, odpowiednie zarobki. Wiem, ze musiała miec także potwierdzenie dla niego o zapisaniu go na kurs integracyjno-językowy. Ogólnie dużo biurokracji i załatwiania. Zaskoczona nie byłam tym faktem, bo biurokracja jest tutaj jaka jest, ale podziwialiśmy ja za siłę, aby po tych wszystkich urzędach latać i to załatwiać Jak się sprawa skończyła, to niestety nie wiem, bo zmieniłam potem pracę i nie mam juz z nią kontaktu....

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Dzięki za odpowiedź
Z tego co zdążyłyśmy się dowiedzieć, to w przypadku osób bez obywatelstwa niemieckiego (bo zakładam, że Turczynka miała niemieckie obywatelstwo), procedura jest łatwiejsza niż w przypadku Niemców. Wiem, że brzmi to absurdalnie, ale tak działają przepisy. W przypadku obywateli Niemiec działa prawo niemieckie, a w przypadku innych obywateli Unii prawo unijne, tj. konkretnie prawo do swobodnego przemieszczania się. Zawsze jest nadzieja, że będzie nieco łatwiej.
malypeszek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-09-30, 11:06   #3291
21kasia21
Work, work, work
 
Avatar 21kasia21
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 3 245
Dot.: Chce z mężem spoza UE mieszkać w Niemczech. Jak to zrobić?

Cytat:
Napisane przez malypeszek Pokaż wiadomość
Dzięki za odpowiedź
Z tego co zdążyłyśmy się dowiedzieć, to w przypadku osób bez obywatelstwa niemieckiego (bo zakładam, że Turczynka miała niemieckie obywatelstwo), procedura jest łatwiejsza niż w przypadku Niemców. Wiem, że brzmi to absurdalnie, ale tak działają przepisy. W przypadku obywateli Niemiec działa prawo niemieckie, a w przypadku innych obywateli Unii prawo unijne, tj. konkretnie prawo do swobodnego przemieszczania się. Zawsze jest nadzieja, że będzie nieco łatwiej.
Akurat w tej kwestii jestem zorientowana

No nic, pozostaje Wam sie w tej kwestii zorientować jakby to wyglądało z Waszej strony. Urzędnicy sa pomocni i mili, biurokracja czasochłonna. Jednak jest jedna zasada- wiele rzeczy jest, wiele rzeczy Ci sie należy, jednakże nie mówi się o tym głośno, trzeba samemu do tego dojść/dowiedzieć się
Powodzenia

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
"...są w życiu chwile, w których trzeba podjąć ryzyko i dać się ponieść szaleństwu."
mikroREKLAMA
*** Szukasz oryginalnego prezentu na ślub, urodziny, rocznicę, komunię albo chrzciny? ***
Projektowanie i realizacja indywidualnych zamówień: prezentów rocznicowych, podziękowań dla gości, figurek na tort, kolczyków, magnesów itp.

Ta reklama pokazywana jest pod 3 245 postami tego użytkownika na forum. Jak założyć taką reklamę? (klik!)
21kasia21 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-10-03, 21:10   #3292
dziennikarka6
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2018-10
Wiadomości: 6
Dot.: Niemcy V

Dzień Dobry szanowne Panie,

jestem dziennikarką jednego z największych portali informacyjnych w Polsce i aktualnie pracuję nad artykułem dotyczącym matek, które (co najmniej kilka lat temu) wyjechały do pracy za granicę, rzadko wracają do domu, a ich dzieci zostały w Polsce. Chciałabym dowiedzieć się, jak to jest "wychowywać dziecko na odległość", jakie są plusy i minusy, czy zmieniła się relacja z dzieckiem itd. Polki, które wyjechały za granicę do pracy często są pytane o to, ile zarabiają, ale nikt nie zapyta ich, jak bardzo tęsknią za rodziną. Chciałabym naświetlić ten temat. Czy są tutaj osoby chętne do rozmowy?
dziennikarka6 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-12-29, 23:11   #3293
drei
Rozeznanie
 
Avatar drei
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 549
GG do drei
Dot.: Niemcy V

[1=e36b38c1b02253f65e484b4 d30ebb09d9d5f8578_646d457 1ebe9e;84211201]Hej laski w Berlinie mieszkam już prawie 6 lat ale jeszcze nigdy tu nie zaglądałam. Ktoś jeszcze z tych okolic, kto miałby chęć spotkać się na kawę?[/QUOTE]

Hej, właśnie zauważyłam tego posta, w Berlinie mieszkam od pół roku

Jeśli ktoś miałby ochotę wyskoczyć na kawę to jestem, albo jeśli macie już wizażankową "grupę kawową" to z chęcią dołączę

Pozdrawiam!
drei jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-12-30, 09:46   #3294
madlen345
Zakorzenienie
 
Avatar madlen345
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: wonderland
Wiadomości: 4 412
Dot.: Niemcy V

Cytat:
Napisane przez drei Pokaż wiadomość
Hej, właśnie zauważyłam tego posta, w Berlinie mieszkam od pół roku

Jeśli ktoś miałby ochotę wyskoczyć na kawę to jestem, albo jeśli macie już wizażankową "grupę kawową" to z chęcią dołączę

Pozdrawiam!
Hej! Ja tez mieszkam w Berlinie takze coraz wiecej nas! Alw chyba nie ma watku Polki w Berlinie?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
madlen345 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-12-30, 14:36   #3295
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 327
Dot.: Niemcy V

Cytat:
Napisane przez madlen345 Pokaż wiadomość
Hej! Ja tez mieszkam w Berlinie takze coraz wiecej nas! Alw chyba nie ma watku Polki w Berlinie?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
No nie ma, bo ogólny ledwo zipie, więc jaki sens to jeszcze rozdrabniać. Większe szanse dla szukających znajomości są na portalu mypolacy.de, tylko z kolei atmosfera tego forum jest jak dla mnie toksyczna, możliwość pisania po polsku to dla mnie za mało, żeby przedzierać się przez te trollowe wątki, złośliwości, dogryzanie sobie i wylewanie pomyj na współrodaków.
chimay jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-12-30, 15:07   #3296
21kasia21
Work, work, work
 
Avatar 21kasia21
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 3 245
Dot.: Niemcy V

Cytat:
Napisane przez chimay Pokaż wiadomość
No nie ma, bo ogólny ledwo zipie, więc jaki sens to jeszcze rozdrabniać. Większe szanse dla szukających znajomości są na portalu mypolacy.de, tylko z kolei atmosfera tego forum jest jak dla mnie toksyczna, możliwość pisania po polsku to dla mnie za mało, żeby przedzierać się przez te trollowe wątki, złośliwości, dogryzanie sobie i wylewanie pomyj na współrodaków.
Mypolacy było fajne, ale przed 10-ma laty.
Wtedy udało mi się tak mieszkanie znaleźć na czas pracy, a z tą babką do dnia dzisiejszego mam kontakt
Od kilku ładnych lat, to jest to jedna wielka porażka- ogólnie z tematami, informacjami, a o forum nie wspomnę

U mnie na fb są grupy (Polacy w ...) i wiele się tam dzieje, ludzie są pomocni (poza paroma wyjątkami- jak wszędzie) i służą radą. Są też organizowanie spotkania, wspólne wyjścia na dyskotekę czy tak po prostu do knajpy na piwo, do cukierni na lody/kawę, posiedzieć i pogadać. No i od niedawna mamy grupę tylko dla kobiet
Poszukaj u siebie, na pewno takie grupy będą
__________________
"...są w życiu chwile, w których trzeba podjąć ryzyko i dać się ponieść szaleństwu."
mikroREKLAMA
*** Szukasz oryginalnego prezentu na ślub, urodziny, rocznicę, komunię albo chrzciny? ***
Projektowanie i realizacja indywidualnych zamówień: prezentów rocznicowych, podziękowań dla gości, figurek na tort, kolczyków, magnesów itp.

Ta reklama pokazywana jest pod 3 245 postami tego użytkownika na forum. Jak założyć taką reklamę? (klik!)
21kasia21 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-12-30, 15:29   #3297
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 327
Dot.: Niemcy V

Cytat:
Napisane przez 21kasia21 Pokaż wiadomość
Mypolacy było fajne, ale przed 10-ma laty.
Wtedy udało mi się tak mieszkanie znaleźć na czas pracy, a z tą babką do dnia dzisiejszego mam kontakt
Od kilku ładnych lat, to jest to jedna wielka porażka- ogólnie z tematami, informacjami, a o forum nie wspomnę

U mnie na fb są grupy (Polacy w ...) i wiele się tam dzieje, ludzie są pomocni (poza paroma wyjątkami- jak wszędzie) i służą radą. Są też organizowanie spotkania, wspólne wyjścia na dyskotekę czy tak po prostu do knajpy na piwo, do cukierni na lody/kawę, posiedzieć i pogadać. No i od niedawna mamy grupę tylko dla kobiet
Poszukaj u siebie, na pewno takie grupy będą
Ja ogólnie nie szukam celowo znajomości z Polakami. Nie że unikam, ale szukać specjalnie też nie. Pracuję obecnie z wieloma rodakami i czasem wolałabym, żeby było ich mniej, bo to są głównie osoby żyjące w DE po średnio 20 lat, a dalej stojące w takim mentalnym rozkroku między Polską a Niemcami. W domu oglądają tylko polską tv, słuchają polskiego radia, cieszą się, jak niemieccy piłkarze przegrywają na mistrzostwach, językowo są niektórzy na etapie "Deutsch noch nicht gelernt, Polnisch schon vergessen". Czasem mnie skręca, jak słyszę o staniu w "sztale".
Wcześniej miałam 1-2 Polaków w pracy i to było ok, ale jak jest to ponad połowa, to się czasem czuję jak w getcie.
chimay jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-12-30, 20:58   #3298
21kasia21
Work, work, work
 
Avatar 21kasia21
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 3 245
Dot.: Niemcy V

Cytat:
Napisane przez chimay Pokaż wiadomość
Ja ogólnie nie szukam celowo znajomości z Polakami. Nie że unikam, ale szukać specjalnie też nie. Pracuję obecnie z wieloma rodakami i czasem wolałabym, żeby było ich mniej, bo to są głównie osoby żyjące w DE po średnio 20 lat, a dalej stojące w takim mentalnym rozkroku między Polską a Niemcami. W domu oglądają tylko polską tv, słuchają polskiego radia, cieszą się, jak niemieccy piłkarze przegrywają na mistrzostwach, językowo są niektórzy na etapie "Deutsch noch nicht gelernt, Polnisch schon vergessen". Czasem mnie skręca, jak słyszę o staniu w "sztale".
Wcześniej miałam 1-2 Polaków w pracy i to było ok, ale jak jest to ponad połowa, to się czasem czuję jak w getcie.
To u mnie tak samo. Jakkolwiek to zabrzmi, ale mamy więcej znajomych wśród Niemców czy innych nacji niż wśród rodaków. Nie raz i nie dwa zdarzyło mi się komuś pomóc w kwestii papierkowej czy prawnej, a nawet potem dziękuję nie usłyszałam. I to jest przykre... dlatego sorry, ale już skończyły się dobre czasy.

Najbardziej irytuje mnie fakt, że wszędzie szukane jest wszystko co polskie: lekarze każdej specjalizacji, polski mechanik/wulkanizator /lakiernik, polska pani z AOK, ze Sparkasse czy innego banku, fryzjerka czy kosmetyczka, weterynarz, pan zmieniający szybki w telefonie, a nawet polska siłownia Nie mówię, że polscy specjaliści są źli, bo sama korzystam z usług kilku rodaków (jakość usług lepsza niż niemiecka), ale na pewno nie uśmiecha mi się jechać 60 km do np. polskiego weterynarza, jak koło mnie jest świetna i kompetentna babka- tylko Niemka Śmiejemy się z mężem, żeby otworzyć "polskie centrum" z polskimi specjalistami/lekarzami itd, wtedy byłby to strzał w przysłowiową dziesiątkę

Ja rozumiem, że lepiej dogadać się po polsku, ale wychodzę z założenia, że skoro ktoś decyduje się na wyjazd za granicę czy to czasowo czy na stałe, to chociażby jakieś podstawy wypadałoby znać Czy bym mieszkała w Anglii czy Hiszpanii miałabym takie samo zdanie nt. Znam osoby, które są tutaj 20 lat i językowo są na poziomie sprzed tego okresu, ale też znam takie osoby, które pracują tutaj tylko dorywczo, a im zależy, aby chociaż coś tam umieć, pytają, notują, latają z telefonem i słownikiem polsko-niemieckim. No, ale co kto lubi...
__________________
"...są w życiu chwile, w których trzeba podjąć ryzyko i dać się ponieść szaleństwu."
mikroREKLAMA
*** Szukasz oryginalnego prezentu na ślub, urodziny, rocznicę, komunię albo chrzciny? ***
Projektowanie i realizacja indywidualnych zamówień: prezentów rocznicowych, podziękowań dla gości, figurek na tort, kolczyków, magnesów itp.

Ta reklama pokazywana jest pod 3 245 postami tego użytkownika na forum. Jak założyć taką reklamę? (klik!)
21kasia21 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-12-30, 21:25   #3299
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 327
Dot.: Niemcy V

Cytat:
Napisane przez 21kasia21 Pokaż wiadomość
To u mnie tak samo. Jakkolwiek to zabrzmi, ale mamy więcej znajomych wśród Niemców czy innych nacji niż wśród rodaków. Nie raz i nie dwa zdarzyło mi się komuś pomóc w kwestii papierkowej czy prawnej, a nawet potem dziękuję nie usłyszałam. I to jest przykre... dlatego sorry, ale już skończyły się dobre czasy.

Najbardziej irytuje mnie fakt, że wszędzie szukane jest wszystko co polskie: lekarze każdej specjalizacji, polski mechanik/wulkanizator /lakiernik, polska pani z AOK, ze Sparkasse czy innego banku, fryzjerka czy kosmetyczka, weterynarz, pan zmieniający szybki w telefonie, a nawet polska siłownia Nie mówię, że polscy specjaliści są źli, bo sama korzystam z usług kilku rodaków (jakość usług lepsza niż niemiecka), ale na pewno nie uśmiecha mi się jechać 60 km do np. polskiego weterynarza, jak koło mnie jest świetna i kompetentna babka- tylko Niemka Śmiejemy się z mężem, żeby otworzyć "polskie centrum" z polskimi specjalistami/lekarzami itd, wtedy byłby to strzał w przysłowiową dziesiątkę

Ja rozumiem, że lepiej dogadać się po polsku, ale wychodzę z założenia, że skoro ktoś decyduje się na wyjazd za granicę czy to czasowo czy na stałe, to chociażby jakieś podstawy wypadałoby znać Czy bym mieszkała w Anglii czy Hiszpanii miałabym takie samo zdanie nt. Znam osoby, które są tutaj 20 lat i językowo są na poziomie sprzed tego okresu, ale też znam takie osoby, które pracują tutaj tylko dorywczo, a im zależy, aby chociaż coś tam umieć, pytają, notują, latają z telefonem i słownikiem polsko-niemieckim. No, ale co kto lubi...
Mam to samo podejście. Dużo nauczyło mnie mieszkanie wcześniej w Holandii. Ponieważ traktowałam to jako wyjazd tymczasowy, to obracałam się głównie wśród Polaków i myślałam, że angielski mi wystarczy, bo przecież i tak nie zostanę. W efekcie spędziłam 5 lat w swego rodzaju getcie, a przecież przez taki czas można się dobrze nauczyć języka i nieźle zaklimatyzować, tylko trzeba chcieć. Nieważne czy się potem zostanie czy nie.
Więc wyjeżdżając do Niemiec byłam zdecydowana nie popełnić po raz drugi tego błędu. Nie chciałam też kopać dołków pod samą sobą, a za takie uważam otaczanie się wszystkim co polskie za granicą. Człowiek sam sobie mentalnie robi pod górkę i utrudnia sobie przystosowanie się do nowej rzeczywistości. Miałam na początku trudne dni, tygodnie, ale ostatnie co bym wtedy zrobiła, to włączenie sobie polskiego radia i posłuchanie co tam się właśnie dzieje w moim mieście rodzinnym. Wtedy to już bym się w ogóle rozkleiła.
chimay jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-12-31, 08:16   #3300
migifigi
Wtajemniczenie
 
Avatar migifigi
 
Zarejestrowany: 2017-01
Wiadomości: 2 758
Dot.: Niemcy V

Ja słabo umiem język, bo siedzę w DE krócej niż rok. Na razie wybieram Polaków dla własnego komfortu i szybszego załatwienia rzeczy, ale też z innych powodów. Np żaden lekarz Niemiec nie chciał przyjąć mojej córki zasłaniając się kompletem pacjentów, ile ja się nadzwonilam, najeździłam, naprosiłam, później skargi i nic. I skończyło się na tym, że jeździmy do Polaka bo on jedyny się zlitował.
Ale ogólnie nie mam problemu z chodzeniem do Niemców nawet bez znajomości języka. Zawsze dogadamy się, raz lepiej raz gorzej, raz wspomożemy się angielskim, raz pomachamy ręką

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
migifigi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Emigrantki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Wyłączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2024-03-19 17:44:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 05:58.