Odchudzanie dla dziewczyn z PCOS - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dietetyka > Wspólne odchudzanie

Notka

Wspólne odchudzanie Forum dla osób, które się odchudzają grupowo. Pamiętaj: diety muszą być zgodne z zasadami zdrowego odżywiania. Pisz o dietach powyżej 1000 kcal.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2009-11-22, 22:54   #1
majcia00
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: Szczecin
Wiadomości: 552

Odchudzanie dla dziewczyn z PCOS


Witam
Zakładam wątek dla dziewczyn które cierpią na zespół policystycznych jajników i co za tym idzie mają sporo kilogramów do zrzucenia.
Ja walczę ze swoimi 22 kg nadwagi od początku września ze sporą przerwą w październiku w ćwiczeniach ale się nie poddaję choć nie ukrywam kilogramy spadają mi strasznie wolno.
Ćwiczę dwa razy dziennie rano trening kardio 30 minut na trampolinie i ćwiczenia rozciągające , wieczorem też te 30 minut połączone ze skakanką i do tego 3x po 8 minut ćwiczeń ABS na ramiona brzuch nogi a później rozciaganie.
Co do diety do jem 1500 kcal ale chyba za dużo węglowodanów mam w diecie więc od jutra mam zamiar zejść do 60g węgli i zmniejszyć do 1200kcal.
Może któraś z was też walczy z kilogramami i PCO albo już udało jej się schudnąć i może mi poradzić co robię źle. Czekam z utęsknieniem na rady.
majcia00 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-23, 16:21   #2
201703061224
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 783
Dot.: Odchudzanie dla dziewczyn z PCO

moja siostra ma PCO i pwoiem ci smutna rzecz ze wy niestety nigdy nie schudniecie mocno moze troche, ale szczuplymi sie nie uda byc.. to jst smutne bo moja siostra nie je duzo a pewnie kazdy uwaza ze wpie**** za 2;/ powiem ci ze ona sporo schudla jak nie je slodyczy. oczywiscie czasem sobie pozwoli, nie wyrzucila ich z jadlospisu. ogolnie je wsyztko tlyko w mniejszych ilosciach. je bardzo duzo owocow. u nas w domu ogolnie jest dieta dosc lekka patrzac na diete innych ludzi- nie smazymy kotletow wogole tylko pieczemy piesi albo gotujemy, zupy gotujemy na jednym skrzydelku i kostce rosolowej a wiem ze niektorzy duzo duzo tlusciej.. no i oczywiscie duzo innych takihc przykladow ale mniejsza o to. moja sis byla u dietetyka a on jej zalecil diete ktora opiera sie na IG pokarmow i na tym super schudla ale wiesz kazdemu pomoze tak naprawde co innego. pozdrawiam i trzymaj sie
201703061224 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-23, 18:06   #3
cAnalia
Raczkowanie
 
Avatar cAnalia
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 191
Dot.: Odchudzanie dla dziewczyn z PCO

Victoria Beckham podobno ma PCO, a jest chuda jak patyk, więc można schudnąć. Powodzenia!
cAnalia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-23, 18:11   #4
kwiateda
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 70
Dot.: Odchudzanie dla dziewczyn z PCO

Dołącza kolejna wizażanka, która ma PCO. Faktycznie trudno jest zgubić zbędne kilogramy, stosowałam kilka różnych diet, ale zawsze wracało wszystko na nowo. Teraz jestem na diecie Turbo, nie wiem czy ją można stosować przy PCO, ale postanowiłam spróbować, jak będą efekty to dam znać.
Pozdrawiam
kwiateda jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-23, 22:48   #5
majcia00
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: Szczecin
Wiadomości: 552
Dot.: Odchudzanie dla dziewczyn z PCO

Ja się zawzięłam bo wiem że schudnąć można choć wcześniej było mi łatwiej ale przez ostatnie dwa lata przytyłam 20 kilo i porządnie rozregulowałam sobie wszystkie hormony i objawy PCO mi sie nasiliły. Wcześnie utrzymywałam wagę poziomie 65-68kilo poźniej przytyłam 10kg i poszłam do lekarza wtedy zdiagnozowano PCO choć pewnie chorowałam wcześniej bo objawy miałam już w szkole średniej. Jak usłyszałam że z tą chorobą odchudzanie jest strasznie trudne to dałam sobie spokój i mam teraz 20 kilo do zrzucenia.
Naprawde jest mi trudno ale się nie poddaję i tak jak teraz długi i dużo to nie ćwiczyłam nigdy ale naprawdę widzę efekty bo centymetrów spadło mi sporo tylko te kilogramy dość wolno.
Ale się nie poddam choć dziś nie mam się czym popisać bo to najgorszy dzień zupełnie zaprzeczający diecie.
Nie mam zamiaru tego rozpamietywać i jutro normalnie dietka z ćwiczeniami od rana
majcia00 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-24, 10:51   #6
kwiateda
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 70
Dot.: Odchudzanie dla dziewczyn z PCO

Witam,
majcia00 ja mam sporą porcję kilogramów do zrzucenia, ostatnio jak się odchudzałam - jakieś dwa lata temu - to schudłam ponad 15 kg, więc nawet spoko mi poszło, ale wszystko wróciło. Teraz mam nadzieję, że jak schudnę to nie wrócą mi te kilogramy Damy radę dziewczęta, w towarzystwie zawsze raźniej, więc się wspierajmy i dążmy do celu
__________________
waga startowa: 97kg
cel: mniej


22.11. - I tura TURBO
aktualnie: 94kg

kwiateda jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-24, 16:23   #7
majcia00
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: Szczecin
Wiadomości: 552
Dot.: Odchudzanie dla dziewczyn z PCO

Cytat:
Napisane przez kwiateda Pokaż wiadomość
Witam,
majcia00 ja mam sporą porcję kilogramów do zrzucenia, ostatnio jak się odchudzałam - jakieś dwa lata temu - to schudłam ponad 15 kg, więc nawet spoko mi poszło, ale wszystko wróciło. Teraz mam nadzieję, że jak schudnę to nie wrócą mi te kilogramy Damy radę dziewczęta, w towarzystwie zawsze raźniej, więc się wspierajmy i dążmy do celu
A ty też masz PCO mi w szkole średniej też udało się schudnąć 12 kg i trzymałam wagę 9 lat no ale ostatnie dwa lata to masakra i mam teraz efekty choć dziś założyłam spodnie które w wakacje jeszcze ledwo na tyłek wciągałam a do zapięcia brakowało mi ponad 10cm a teraz są idealne ani nie obcisłe a kant widać od góry nogawki a nie od kolana jak to zawsze bywało bo na udach się kant prostował. Może kilogramów za dużo nie straciłam ale dzięki ćwiczeniom naprawdę wysmukla mi się sylwetka bo ubrania z tygodnia na tydzień lepiej leżą.
majcia00 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2009-11-24, 17:22   #8
kwiateda
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 70
Dot.: Odchudzanie dla dziewczyn z PCO

Nio mam PCO, właśnie wcinam przedostatni posiłek i strasznie nie chce się go jeść, niby dobre bo jajko, ale jakoś nie chce wejść mi już nic, nawet woda, objedzona strasznie się czuję, mimo, że zjadłam dziś tylko 3 pomidory, dwa jajka na twardo i jabłko. Chyba mi się żołądek kurczy powoli. Zobaczymy co dalej będzie, czy wróci mi apetyt czy dalej będzie jak teraz.
__________________
waga startowa: 97kg
cel: mniej


22.11. - I tura TURBO
aktualnie: 94kg

kwiateda jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-24, 17:55   #9
majcia00
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: Szczecin
Wiadomości: 552
Dot.: Odchudzanie dla dziewczyn z PCO

KWIATEDA a nie za mało tego jedzenia jak na cały dzień szczególnie chodzi o kcal choc ja też mam zamiar swoje kcal trochę zmniejszyć.
Znalazłam fajne stronki z miksami do ćwiczeń na pewno się przydadzą do ćwiczeń na rowerku lub steperze ja akurat wykorzystuję trampolinę bo nie moge obciążać stawów.http://www.djsteveboy.com/podrunner.html
i druga z interwałami
http://www.djsteveboy.com/podrunner.html przesłuchałam kilka tak pobieżnie i mi się podobają bo pozwalają utrzymywać rytm w ćwiczeniach.
Więc do ćwiczeń
majcia00 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-24, 20:55   #10
Antoinette23
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 10
Dot.: Odchudzanie dla dziewczyn z PCO

Oh jej, dziewczyny, jak dobrze, że jesteście.. Nie wiedziałam, że jest nas na tyle dużo, by się odnaleźć na takim forum.

Ze mną jest podobnie. Niecały rok temu dowiedziałam się, że mam PCO. Jeśli chodzi o wagę to ostatnimi czasy już nie rośnie, ale i tak jest za wysoka. Oprócz tego, że powinnam zrzucić parę kilo żeby lepiej wyglądać to ze względów zdrowotnych też oczywiście.

Mam 172 cm wzrostu i 73 kg. To za dużo. Chcę wprowadzić dwu etapowy plan na najbliższe półtora miesiąca:
70 kg do 7 grudnia i
65 kg do Sylwestra
jeśli będzie spadało to do 62 bym chciała dobić.

Dlaczego 7 grudnia? Bo wtedy mam wizytę u lekarki. Głupio mi po prostu przed nią, że nie schudłam od ostatniej wizyty. Jest mądrą kobietą i lekarzem, dlatego ją szanuję i chcę pokazać jej, że biorę to na serio.
A Sylwester? To chyba oczywiste. Sukienka, chłopak, zdjęcia itd..
Niedługo potem wyjazd ze znajomymi na narty, więc też jakoś będę musiała się im pokazać.

Cel i motywacja są. Teraz "tylko" wytrwać..
Antoinette23 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-24, 23:37   #11
majcia00
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: Szczecin
Wiadomości: 552
Dot.: Odchudzanie dla dziewczyn z PCO

Antionete miło powitać i widzę że masz podobnie też chce schudnąć przed wizytą u lekarza bo już ostatnio mi powiedział że nie mam wyjścia i muszę schudnąć.
Masz dość śmiały plan ja też myślałam że dość szybko schudnę a stosuję dietę z małymi wpadkami i miesięczną przerwą w ćwiczeniach od poczatku września i na razie mam 4,5 kg mniej no ale ubrania znacznie luźniejsze mam nadzieje że u ciebie bedzie znacznie lepiej. Napisz czy masz jaką specjalną dietę czy tez jedynie ograniczasz węglowodany.
majcia00 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-11-25, 09:42   #12
Antoinette23
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 10
Dot.: Odchudzanie dla dziewczyn z PCO

Plan jest śmiały, ale jak najbardziej do wykonania.
Moja dieta hmm.. bez słodyczy, mało węglowodanów, po prostu- najlepsza dieta na świecie NŻT- Nie Żryj Tyle.
No chodzę na godzinne ćwiczenia 3 razy w tygodniu: aerobik połączony z pilatesem, taniec brzucha i squash. Po każdych jestem czerwona jak świnka, więc coś dają.
Antoinette23 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-25, 11:31   #13
kwiateda
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 70
Dot.: Odchudzanie dla dziewczyn z PCO

Witam koleżanki
Witamy Antoinette23 Trzymamy kciuki za Ciebie, na pewno Ci się uda. Ja jak kiedyś pojechałam do lekarki swojej to mi na następną wizytę też schudnąć trochę, więc zaczęłam się ograniczać i ćwiczyć. Jak po miesiącu do niej zajechałam i ona zapytała czy waga spadła chociaż o 0,5 kg to jej powiedziałam, że lepiej niż 0,5kg bo aż 5 kg schudłam, to się kobietka zdziwiła i była mile zaskoczona. Ja na pewno bardziej się cieszyłam tak więc Tobie też życzę wytrwałości i zdobycia upragnionej wagi

majcia00
- nie wiem czy za mało czy może być, jakoś po prostu nie wchodzi mi do żołądka dużo teraz. Jestem na diecie Turbo, tam jest 6 posiłków dziennie, ale ja maksymalnie 4 zjadam i to porcje niektóre zmniejszam, bo wydają mi się być za duże. Dzisiaj kupiłam filety rybne i ugotowałam w wodzie osolonej, ale szczerze to mi nie smakowało wcale i zostawiłam połowę, i tak te moje posiłki się zmniejszają. Ale widzę, że spodnie są już luźniejsze więc jest się z czego cieszyć i dalej postaram się tą dietę kontynuować.
__________________
waga startowa: 97kg
cel: mniej


22.11. - I tura TURBO
aktualnie: 94kg

kwiateda jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-25, 13:40   #14
majcia00
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: Szczecin
Wiadomości: 552
Dot.: Odchudzanie dla dziewczyn z PCO

Co do ryby to lepiej robić ją w foli aluminiowej z przyprawą do ryb i skropioną sokiem z cytryny naprawdę jest dobra i zachowuje więcej wartości odżywczych jak gotowana.
Ja się zdecydowałam na dietę orkiszowa poczytałam wczoraj sporo na jej temat już kupiłam ziarno i namoczyłam od jutra zaczynam
majcia00 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-25, 18:38   #15
kwiateda
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 70
Dot.: Odchudzanie dla dziewczyn z PCO

Też czytałam o tej diecie orkiszowej, ale chyba bardzo drogie są produkty z orkiszu, np. kaszka orkiszowa czy nawet mąka. A ja na dietę turbo nie za dużo kasy wydaję, praktycznie jabłka, jajka i pomidory kupuję, kiwi mi już zbrzydły więc już ich nie jem.
__________________
waga startowa: 97kg
cel: mniej


22.11. - I tura TURBO
aktualnie: 94kg

kwiateda jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-25, 23:39   #16
majcia00
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: Szczecin
Wiadomości: 552
Dot.: Odchudzanie dla dziewczyn z PCO

Ugotowałam ziarna orkiszu na jutro i zobaczymy co da ta dietka mam nadzieję że ruszy się trochę mój metabolizm i kilogramy zaczną w końcu spadać . Spróbowałam trochę ugotowanych ziaren i muszę powiedzieć że w smaku naprawdę całkiem smaczne.
Jutro wieczorem zobaczymy jak po pierwszym dniu ale jestem pełna zapału że się uda.
majcia00 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-26, 14:17   #17
kwiateda
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 70
Dot.: Odchudzanie dla dziewczyn z PCO

Trzymam kciuki majcia00 musi się udać
__________________
waga startowa: 97kg
cel: mniej


22.11. - I tura TURBO
aktualnie: 94kg

kwiateda jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-26, 16:08   #18
majcia00
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: Szczecin
Wiadomości: 552
Dot.: Odchudzanie dla dziewczyn z PCO

Mam nadzieję że się uda jak na razie idzie nie źle ale postanowiłam samo ziarno jeść tylko na śniadanie i kolację a na obiad zupka z ziarnami taka na wodzie i jakimiś warzywami dziś był brokuł i do tego mała pierś z kurczaka robiona na grillu.
Powiem że posiłku czuję sie lekko ale najedzona i nie mam ochoty na nic słodkiego bo w końcu trzymam się też niskiego indeksu glikemicznego więc mi cukier nie skacze i nie mam wyrzutów insuliny a przecież o to chodzi.
Już się nie mogę doczekać efektów a 30 listopada idę na kolejne ważenie i mierzenie choć mam wagę w domu ale staram się na nią nie stawać za często a co do centymetrów to nie chcę się mierzyć bo boję się że mogłam za dużo nie stracić i się zniechęcę.
majcia00 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-26, 16:32   #19
kwiateda
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 70
Dot.: Odchudzanie dla dziewczyn z PCO

częste ważenie i mierzenie się nie ma sensu, bo gdy mało ubędzie to wtedy człowiek traci motywację i myśli, że to nie ma sensu, dlatego ja stanę dopiero po skończeniu pierwszej tury i się zważę
__________________
waga startowa: 97kg
cel: mniej


22.11. - I tura TURBO
aktualnie: 94kg

kwiateda jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-11-26, 17:09   #20
majcia00
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: Szczecin
Wiadomości: 552
Dot.: Odchudzanie dla dziewczyn z PCO

Cytat:
Napisane przez kwiateda Pokaż wiadomość
częste ważenie i mierzenie się nie ma sensu, bo gdy mało ubędzie to wtedy człowiek traci motywację i myśli, że to nie ma sensu, dlatego ja stanę dopiero po skończeniu pierwszej tury i się zważę
W zupełności się zgadzam a ty kiedy masz koniec pierwszej tury bo ciekawa jestem twoich efektów na tej diecie turbo
majcia00 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-26, 23:02   #21
ola9019
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 4
Dot.: Odchudzanie dla dziewczyn z PCO

Witam!!!
Ja mam 19 lat i mam PCOS. Muszę schudnąć 13 kg gdyż mam nadwagę tylko zupełnie nie wiem jak mam to zrobić bo lubię jeść i mam słabą wolę
ola9019 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-27, 10:59   #22
majcia00
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: Szczecin
Wiadomości: 552
Dot.: Odchudzanie dla dziewczyn z PCO

Cytat:
Napisane przez ola9019 Pokaż wiadomość
Witam!!!
Ja mam 19 lat i mam PCOS. Muszę schudnąć 13 kg gdyż mam nadwagę tylko zupełnie nie wiem jak mam to zrobić bo lubię jeść i mam słabą wolę
Witam Ola dobrze że się zdecydowałaś odezwać
My tu właśnie walczymy z uwielbienie do jedzenia i słabą wolą najpierw musisz podjąć decyzję o odchudzaniu i naprawdę tego chcieć może to co piszę jest trywialne ale naprawdę potrzebne bo bez tego będziesz się niby odchudzać czyli jeść troszkę mniej i poćwiczysz może raz , dwa razy w tygodniu i po miesiącu nic nie schudniesz a będzie ci się wydawało że tak długo się odchudzasz a efektów nie ma.
Ja cos o tym wiem i powiem że zacząć nie jest łatwo ale nie należy robić niczego stopniowo tylko od pierwszego dnia brać się do pracy i nieodpuszczać nawet jak zdażają się wpadki to szybko o nich zapominam i jedynie więcej ćwiczę dzięki czemu następnym dwa razy się zastanowię jak zjem coś słodkiego.
majcia00 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-28, 10:56   #23
majcia00
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: Szczecin
Wiadomości: 552
Dot.: Odchudzanie dla dziewczyn z PCO

Dziewczęta mam juz pierwsze efekty diety orkiszowej 1,3kg mniej sprawdzałam na wadze dwa razy.
A spadek wagi to nie jest pozbycie się wody z organizmu bo ten etap mam już dawno za sobą mam nadzieję że teraz znowu waga ruszyła z miejsca i nie będzie się przez chociaż miesiąc zatrzymywać.
majcia00 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-28, 11:19   #24
maggie291
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 657
Dot.: Odchudzanie dla dziewczyn z PCO

Hej dziewczyny
Też mam PCO i po drugiej ciąży 30 kg do zrzucenia i nie jest to pzrybrane w ciąży coby nie było. PCO leczę od 10 lat, teraz jestem na metformaxie i tabletkach anty. może którejś z was przyda się moje doświadczenie
przy odchudzaniu chorych na PCO( bo to choroba) skuteczne są diety cukrzxycowe - czyli oparte na indeksie glikemicznym w tym MOntignaca ( to dla tych którzy lubią jeśc) ja na tej diecie w rok schudłam 34 kg, niestety byłam przed leczeniem i zaburzenia hormonów osiągnęły ten poziom że część kilogramów wróciła, potem na kuracji chudłam ale zaszłam w ciąże więc musiałam przerwać leczenie. Jak skończyłam karmić to w 6 tygodni utyłam (na diecie 1500 kalorii) 14 kg. Teraz mam wszystko ustabilizowane i zaczynam mozolną walkę z kilogramami, u mnie o tyle trudniejszą że nie pierwszą więc organizm wie jak się bronić

---------- Dopisano o 11:19 ---------- Poprzedni post napisano o 11:15 ----------

majcia czy mogłabyś napisać mi coś o tej diecie orkiszowej? czytałam że też obniża pozom insuliny czyli należy do grupy "cukrzycowych" a ja na montignacu już niestety nie chudne tylko utrzymuje wagę
maggie291 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-28, 20:22   #25
kwiateda
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 70
Dot.: Odchudzanie dla dziewczyn z PCO

Hej maggie291, jak zobaczyłam, że po diecie Montignaca schudłaś 34kg to szybko zaczęłam jej szukać w internecie, no i sobie o niej poczytalam troszkę. Muszę przyznać, że pierwszy raz o niej słyszę, tylko nie ma tam nic o kaloriach, to znaczy ile dziennie można zjeść kalorii. Można wiedzieć ile ty spożywałaą kalorii podczas stosowania tej diety?
__________________
waga startowa: 97kg
cel: mniej


22.11. - I tura TURBO
aktualnie: 94kg

kwiateda jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-29, 09:34   #26
cAnalia
Raczkowanie
 
Avatar cAnalia
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 191
Dot.: Odchudzanie dla dziewczyn z PCO

witam, zastanawia mnie kilka spraw i może będziecie mogły mi je wytłumaczyć. Jestem zainteresowana Waszym wątkiem, bo być może też mam PCO (i jescze coś innego i dlatego trochę trudno zdiagnozować)

1) dlaczego dostajecie od ginekologa metformax, czyli lek dla cukrzyków?
2) dlaczego musicie tak uważać na węglowodany i indeks glikemiczny?
3) czy to znaczy, że osoby z PCO mają jakiś inny metabolizm?

będę bardzo wdzięczna za odpowiedź!
cAnalia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-29, 10:59   #27
maggie291
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 657
Dot.: Odchudzanie dla dziewczyn z PCO

Cytat:
Napisane przez kwiateda Pokaż wiadomość
Hej maggie291, jak zobaczyłam, że po diecie Montignaca schudłaś 34kg to szybko zaczęłam jej szukać w internecie, no i sobie o niej poczytalam troszkę. Muszę przyznać, że pierwszy raz o niej słyszę, tylko nie ma tam nic o kaloriach, to znaczy ile dziennie można zjeść kalorii. Można wiedzieć ile ty spożywałaą kalorii podczas stosowania tej diety?
Cały urok tej diety polega na tym że nie liczysz kalorii, jesz ile chcesz a odchudzanie umożliwia kompozycja posiłków

---------- Dopisano o 10:56 ---------- Poprzedni post napisano o 10:51 ----------

Cytat:
Napisane przez cAnalia Pokaż wiadomość
witam, zastanawia mnie kilka spraw i może będziecie mogły mi je wytłumaczyć. Jestem zainteresowana Waszym wątkiem, bo być może też mam PCO (i jescze coś innego i dlatego trochę trudno zdiagnozować)

1) dlaczego dostajecie od ginekologa metformax, czyli lek dla cukrzyków?
2) dlaczego musicie tak uważać na węglowodany i indeks glikemiczny?
3) czy to znaczy, że osoby z PCO mają jakiś inny metabolizm?

będę bardzo wdzięczna za odpowiedź!
1 nie od ginekologa tylko od endokrynologa, ginekolog leczy to najczęściej diane 35 w moim przypadku absolutnie nieskutecznie
a lek dla cukrzyków dlatego że PCO powiązane jest z zaburzeniami przyswajania i wytwarzania insuliny, choć nie tak silnymi jak w czystej cukrzycy
2 przy żaburzeniach insuliny należy uważaac na indeks glikemiczny i na węglowodany które powodują duże skoki insuliny we krwi
3 bardzo często ( nie zawsze)przy pco metabolizm jest wolniejszy niż u zdrowej osoby a co za tym idzie łatwiej przytyć trudniej schudnąć.

---------- Dopisano o 10:59 ---------- Poprzedni post napisano o 10:56 ----------

majcia pojaw się i wyjaśnij mi to cudo orkiszowe
maggie291 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-29, 14:06   #28
kwiateda
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 70
Dot.: Odchudzanie dla dziewczyn z PCO

Nieliczenie kalorii - to lubię Chyba się na nią skuszę w takim razie, skończę tą co mam obecnie i popróbuję tamtej, zobaczymy czy coś ze mnie spadnie na niej, dzięki za info maggie291.
__________________
waga startowa: 97kg
cel: mniej


22.11. - I tura TURBO
aktualnie: 94kg

kwiateda jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-29, 14:26   #29
maggie291
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 657
Dot.: Odchudzanie dla dziewczyn z PCO

Masz link na jedno z lepszych forów tej diety
http://www.montignac.com.pl/CMS/
maggie291 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-29, 16:31   #30
kwiateda
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 70
Dot.: Odchudzanie dla dziewczyn z PCO

Dzięki śliczne, już sobie przeglądam
__________________
waga startowa: 97kg
cel: mniej


22.11. - I tura TURBO
aktualnie: 94kg

kwiateda jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Wspólne odchudzanie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2018-09-02 13:21:16


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 16:50.