Dla tych, którzy uważają, że nie powinno być "dzikich " kotów - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Hobby > Zwierzęta domowe - wiZOOż

Notka

Zwierzęta domowe - wiZOOż Forum dla miłośników zwierząt domowych. Szukasz porady w temacie psów, kotów, żółwi, chomików itp.? Forum wiZOOż to miejsce dla ciebie.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2009-07-15, 10:35   #1
vilandra
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2003-03
Wiadomości: 5 813

Dla tych, którzy uważają, że nie powinno być "dzikich " kotów


@@@@@@@@@@@

Edytowane przez vilandra
Czas edycji: 2010-08-19 o 23:44
vilandra jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-15, 11:03   #2
paula78
Zakorzenienie
 
Avatar paula78
 
Zarejestrowany: 2003-01
Lokalizacja: z daleka
Wiadomości: 34 839
Dot.: Dla tych, którzy uważają, że nie powinno być "dzikich " kotów

Że tak brzydko powiem news z d.... o niczym ,sezon ogórkowy w pełni.

szczury byly i zawsze bedą.
dzikich zwierząt (koty) z miast nigdy nie ubędzie.
__________________
Mleko migdałowe:
http://pichceiknoce.blogspot.com/


paula78 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-15, 11:44   #3
vilandra
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2003-03
Wiadomości: 5 813
Dot.: Dla tych, którzy uważają, że nie powinno być "dzikich " kotów

@@@@@@@@@@@

Edytowane przez vilandra
Czas edycji: 2010-08-19 o 23:45
vilandra jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-15, 19:19   #4
marchewkowe pole
Zakorzenienie
 
Avatar marchewkowe pole
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: Wałbrzych/ Wrocław
Wiadomości: 3 607
GG do marchewkowe pole
Dot.: Dla tych, którzy uważają, że nie powinno być "dzikich " kotów

Jaki śliczny szczurasek

Poza tym, droga Vilandro, większość szczurów nie jest aż tak głupia, żeby się dać kotu złapać. A koty boją się szczurów.

Generalnie fakt, że news jest z d...y to nie średniowiecze, szczury już nie stanowią zagrożenia. Nie ma się czym podniecać.
__________________
be my only, be the water where i'm wading/you're my river running high, run deep run wild
marchewkowe pole jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-16, 00:34   #5
vilandra
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2003-03
Wiadomości: 5 813
Dot.: Dla tych, którzy uważają, że nie powinno być "dzikich " kotów

@@@@@@@@@@@

Edytowane przez vilandra
Czas edycji: 2010-08-19 o 23:45
vilandra jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-16, 07:12   #6
marchewkowe pole
Zakorzenienie
 
Avatar marchewkowe pole
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: Wałbrzych/ Wrocław
Wiadomości: 3 607
GG do marchewkowe pole
Dot.: Dla tych, którzy uważają, że nie powinno być "dzikich " kotów

Jasne, że napisałam, bo szczury to moje hobby.
A dzikie koty które są według Ciebie lekarstwem na szczury to niby nie są niebezpieczne, uciążliwe i nie roznoszą chorób?
__________________
be my only, be the water where i'm wading/you're my river running high, run deep run wild
marchewkowe pole jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-16, 14:43   #7
Soso
Zakorzenienie
 
Avatar Soso
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 12 728
Dot.: Dla tych, którzy uważają, że nie powinno być "dzikich " kotów

Miejska legenda głosi, że tam gdzie są koty, tam nie ma szczurów, ale nie wiem, nie znam się. Mieszkam na nowym (młodym) osiedlu, bezpańskie koty jeszcze nie zdążyły terenu zasiedlić, szczurów też nie ma. Chodzą za to kuropatwy, przepiórki (o ile jednych z drugimi nie pomyliłam), a rankiem po parkingu biegają dzikie zające

A co do bezpańskich kotów - niech sobie będą, jesli muszą, ale wykastrowane/wysterylizowane i najlepiej pod dyskretną opieką karmiecielek. Takie moje marzenie.

Edytowane przez Soso
Czas edycji: 2009-07-16 o 14:45
Soso jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2009-07-16, 15:15   #8
marchewkowe pole
Zakorzenienie
 
Avatar marchewkowe pole
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: Wałbrzych/ Wrocław
Wiadomości: 3 607
GG do marchewkowe pole
Dot.: Dla tych, którzy uważają, że nie powinno być "dzikich " kotów

No bo to tylko miejska legenda
Bezdomne koty zwykle są dokarmiane przez ludzi (btw szczury też z tego korzystają) więc jeśli już zapolują na szczura to jedynie for fun. A, że szczury żyją w stadach to taki kot może złapać jedynie szczura samotnego, chorego, starego. Takie szczury raczej nie biorą udziału w rozmnażaniu więc ich śmierć z łap kota też nie ma wielkiego sensu jeśli chodzi o deratyzację. Natomiast w obliczu stada kot nie ma za bardzo szans, ba, może być zagrożony, jesli te szczury są głodne i agresywne.
Nie wiem, jakich metod używa się w Polsce (skoro vilandra twierdzi, że kotów) ale w cywilizowanych krajach łączy się różne metody (trutka, gaz) bo żadna nie jest w 100% skuteczna. Kotów to używa się specjalnie do tych celów wytresowanych, ale raczej do łowienia szczurów w mieszkaniach a nie w terenie.
Winę za taką ilość szczurów ponoszą ludzie, bo gdyby szczury nie miały stałego dostępu do jedzenia to nie rozmnażałyby się tak skutecznie.

A koty nie powinny być bezdomne. Myślałam, ze to oczywiste, ale widocznie nie wszyscy tak sądzą szczególnie Ci, którzy je rozmnażają albo wyrzucają na ulicę.
__________________
be my only, be the water where i'm wading/you're my river running high, run deep run wild
marchewkowe pole jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-16, 15:34   #9
vilandra
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2003-03
Wiadomości: 5 813
Dot.: Dla tych, którzy uważają, że nie powinno być "dzikich " kotów

@@@@@@@@@@@

Edytowane przez vilandra
Czas edycji: 2010-08-19 o 23:46
vilandra jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-16, 18:12   #10
marchewkowe pole
Zakorzenienie
 
Avatar marchewkowe pole
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: Wałbrzych/ Wrocław
Wiadomości: 3 607
GG do marchewkowe pole
Dot.: Dla tych, którzy uważają, że nie powinno być "dzikich " kotów

W takim razie w każdej piwnicy powinien być kot żeby nie zamieszkał tam szczur tak? Oj, to trochę dużo by musiało być tych kotów. I w kanałach, w supermarketach, Mc Donaldach, wszędzie koty.Tak, owszem, szczury uodparniają się na trutkę. Są też takie, które koty mają za przeproszeniem gdzieś. Jak szczurów jest kilka to obecność kota może je wystraszyć, ale skoro rozmnożyły się do kilkudziesięciu tysięcy egzemplarzy (choć wg. dziennikarzy podobno jeden szczur przypada na jednego warszawiaka więc musiałoby być ich ponad milion, co jest lekką przesadą) no to wybacz, to musiałyby być jakieś genetycznie modyfikowane koty żeby dały sobie z tym radę.

Ja wiem, że Ty uważasz, że gdyby były bezdomne koty to nie byłoby tyle szczurów, no ale sorry- na pewno bezdomne koty są, bo wszystkich nie wyłapali więc teoretycznie szczury powinny wiać w popłochu, a po drugie- żadne zwierzę udomowione nie powinno być bezdomne. Dziwny to pogląd skazujący zwierzęta na życie na ulicy.
Jak u mnie w mieście na jednym z blokowisk była plaga szczurów to wystarczyło zlikwidować zsypy i problem sam zniknął. Nie trzeba było wynajmować kociej ekipy.

http://www.youtube.com/watch?v=3Mgp1siwy64 -> tu masz szczura, który się "boi" kota. To nie jest jakiś odrębny przypadek.
http://kopalniawiedzy.pl/szczur-kot-...egor-5754.html -> a tu o przystosowaniu szczurów do kotów w otoczeniu
A o powodzi we Wrocławiu nie znalazłam, ale chętnie poczytam jak podrzucisz linka. Wiem tylko, że szczury były, że Wrocław nie miał wtedy pieniędzy, więc wszystko możliwe, że nie stać ich było na normalną deratyzację. Wiele z tych szczurów zdechło z głodu i choroby.
__________________
be my only, be the water where i'm wading/you're my river running high, run deep run wild
marchewkowe pole jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-16, 18:21   #11
Mirabelkaa
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 1 379
Dot.: Dla tych, którzy uważają, że nie powinno być "dzikich " kotów

Połowicznie zgadzam się z każda z Was Koty są w stanie zapolować na szczura, ale w przypadku napotkania ich stada, to dla kota ta historia może się źle kończyć.
A dzikie koty? Cóż.. Nie da się tego problemu zlikwidować, bynajmniej w najbliższym czasie.. A najlepsze rozwiązanie? Jak mówi Soso, żeby się nie mnożyły na wolności, jak i ktoś choć odrobinę o nie dbał..
__________________
I believe whatever doesn't kill you, simply makes you ...
STRANGER
Mirabelkaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-07-16, 18:44   #12
vilandra
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2003-03
Wiadomości: 5 813
Dot.: Dla tych, którzy uważają, że nie powinno być "dzikich " kotów

@@@@@@@@@@@

Edytowane przez vilandra
Czas edycji: 2010-08-19 o 23:47
vilandra jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-16, 20:19   #13
esfira
Zakorzenienie
 
Avatar esfira
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 7 003
Dot.: Dla tych, którzy uważają, że nie powinno być "dzikich " kotów

czy to jakas prowokacja? W tej chwili (przynajmniej w Warszawie) bezdomnych kotów jest za dużo. Saska Kępa i Mokotów, wymienione w tym ogórkowym newsie, są zakocone na potęgę, więc widać, że koty nie powodują likwidacji szczurów, co najwyżej ograniczają ich liczbę :| Samica szczura moze i nie zamieszka tam, gdzie czuje kota, ale wszelkie kanały, studzienki i ścieki są dla kotów niedostępne i szczury mogą się tam lęgnąc, nawet jeśli pietro wyżej jest kot. Odnoszę wrażenie, że ten temat postuluje za zostawieniem bezdomnych kotów samym sobie, zeby ich nie kastrowac i nie ograniczac ich liczebnosci . Przeciez nigdy i tak nie da sie zlikwidowac kotów w miescie, zawsze jakieś będą, więc potop szczurów nam nie grozi.

nikt normalnie nie wywozi dzikich kotów do schronisk, przeciez one tam się zamęcza. Ale ejstem jak najbardziej za sterylizacją tych wolnożyjących http://www.koteria.org.pl/index.htm
__________________
Wiedzę o świecie czerpię z forum Wizaż

Scandinavian Sleeping & Living

Edytowane przez esfira
Czas edycji: 2009-07-16 o 20:20
esfira jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-16, 20:19   #14
marchewkowe pole
Zakorzenienie
 
Avatar marchewkowe pole
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: Wałbrzych/ Wrocław
Wiadomości: 3 607
GG do marchewkowe pole
Dot.: Dla tych, którzy uważają, że nie powinno być "dzikich " kotów

Oczywiście, że jestem za profilaktyką. Profilaktyka to PRZEDE WSZYSTKIM zabezpieczanie potencjalnych źródeł pożywienia. Nie trzymać jedzenia w piwnicy, zlikwidować zsypy w blokach itp. itd. Zgadzam się, że szczur (no powiedzmy ta samica z młodymi) zwykle nie zamieszka tam gdzie kot, ale również nie zamieszka tam, gdzie nie ma jedzenia.
A ktoś może nie chcieć dzikiego kota w piwnicy tak samo jak szczura. Ja nie miałam nigdy ani jednego, ani drugiego Jedyne szczury jakie mieszkają w moim bloku to te z mojego pokoju.
A te dzikie koty to z lasu przyszły?To nie są koty które ktoś kiedyś wyrzucił albo potomkowie tych kotów? Fakt, że nie są już do oswojenia, ale należy dbać o to, żeby nie bylo ich coraz więcej.
Ja rozumiem o co Ci chodzi i nie neguję Twojego zdania, aczkolwiek moim zdaniem rola kota w sprawie szczura jest z lekka przeceniana
__________________
be my only, be the water where i'm wading/you're my river running high, run deep run wild
marchewkowe pole jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-16, 20:35   #15
vilandra
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2003-03
Wiadomości: 5 813
Dot.: Dla tych, którzy uważają, że nie powinno być "dzikich " kotów

Cytat:
Napisane przez esfira Pokaż wiadomość
czy to jakas prowokacja? W tej chwili (przynajmniej w Warszawie) bezdomnych kotów jest za dużo. Saska Kępa i Mokotów, wymienione w tym ogórkowym newsie, są zakocone na potęgę, więc widać, że koty nie powodują likwidacji szczurów, co najwyżej ograniczają ich liczbę :| Samica szczura moze i nie zamieszka tam, gdzie czuje kota, ale wszelkie kanały, studzienki i ścieki są dla kotów niedostępne i szczury mogą się tam lęgnąc, nawet jeśli pietro wyżej jest kot. Odnoszę wrażenie, że ten temat postuluje za zostawieniem bezdomnych kotów samym sobie, zeby ich nie kastrowac i nie ograniczac ich liczebnosci . Przeciez nigdy i tak nie da sie zlikwidowac kotów w miescie, zawsze jakieś będą, więc potop szczurów nam nie grozi.

nikt normalnie nie wywozi dzikich kotów do schronisk, przeciez one tam się zamęcza. Ale ejstem jak najbardziej za sterylizacją tych wolnożyjących http://www.koteria.org.pl/index.htm
Że jak? że ja tutaj prowokacje snuje
kontrola populacji jak najbardziej, wyworzenie do schronisk kotów wolnozyjących -nie
http://www.fundacjazmienmyswiat.tarnow.pl/niewojna.php

w kazdej komórce można zrobić podobnu kącik dla kota
http://www.canis.org.pl/porady/azyle.htm

No cóz,nie potrzebnie zakładałm ten watek ( ostatni raz )

EOT

Edytowane przez vilandra
Czas edycji: 2010-08-19 o 23:46
vilandra jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-18, 19:17   #16
ranka
Kici kici miau miau
 
Avatar ranka
 
Zarejestrowany: 2007-05
Lokalizacja: 3 city
Wiadomości: 26 574
Dot.: Dla tych, którzy uważają, że nie powinno być "dzikich " kotów

a ja mysle ze dobrze zrobilas, tylko ze dyskusja powinna byc na poziomie bez wyzwisk ( tu nie ma to dobrze) i bez zadnych oskarzen.

W domu moich rodzicow od zawsze byly koty, ale oczywiscie z przerwami. Kiedy byly koty nie bylo szczurow, kiedy byly przerwy pod podlogą slychac bylo chrobot i okazywalo sie ze to szczury.
tak samo z myszami - moi rodzice mieszkaja w 7 rodzinnym domu i maja strych. Koty okazalyu sie potrzebne, nie ma myszy. Wczesniej potrafily sobie urządzac prawdziwe harce
ale zgadzam sie z Soso, niech beda bezdomniaki ale niech maja jedzonko i beda wysterylizowane
__________________
wymienię

Instagram mój

Edytowane przez ranka
Czas edycji: 2009-07-18 o 19:19
ranka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-19, 09:50   #17
sabbatha
Zakorzenienie
 
Avatar sabbatha
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: Opole
Wiadomości: 12 078
Dot.: Dla tych, którzy uważają, że nie powinno być "dzikich " kotów

Cytat:
Napisane przez marchewkowe pole Pokaż wiadomość
No bo to tylko miejska legenda
Bezdomne koty zwykle są dokarmiane przez ludzi (btw szczury też z tego korzystają) więc jeśli już zapolują na szczura to jedynie for fun. A, że szczury żyją w stadach to taki kot może złapać jedynie szczura samotnego, chorego, starego. Takie szczury raczej nie biorą udziału w rozmnażaniu więc ich śmierć z łap kota też nie ma wielkiego sensu jeśli chodzi o deratyzację. Natomiast w obliczu stada kot nie ma za bardzo szans, ba, może być zagrożony, jesli te szczury są głodne i agresywne.
Nie wiem, jakich metod używa się w Polsce (skoro vilandra twierdzi, że kotów) ale w cywilizowanych krajach łączy się różne metody (trutka, gaz) bo żadna nie jest w 100% skuteczna. Kotów to używa się specjalnie do tych celów wytresowanych, ale raczej do łowienia szczurów w mieszkaniach a nie w terenie.
Winę za taką ilość szczurów ponoszą ludzie, bo gdyby szczury nie miały stałego dostępu do jedzenia to nie rozmnażałyby się tak skutecznie.

A koty nie powinny być bezdomne. Myślałam, ze to oczywiste, ale widocznie nie wszyscy tak sądzą szczególnie Ci, którzy je rozmnażają albo wyrzucają na ulicę.
Tu się mylisz, nie masz pojęcia jaka jest skala zagłodzonych, zmarnowanych bezpańskich kotów. Ile kotów da się dokarmić? Wiesz ile dostaje samo opolskie schronisko na koty? 500 zł miesięcznie. -500-. A ile osób prywatnych chce pomóc kotom? Niewiele. A ci co pomagają ile kotów nakarmią? Kilka? Kilkanaście? A bezdomnych kotów są ogromne ilości. Widziałaś w jakim stanie trafiają zwierzęta do schroniska? Większości nikt nie dokarmiał i nawet szczura nie złapią żeby coś zjeść (wszechobecne trutki), kosze pozamykane więc ze śmieci nic nie wyciągną.

Drugie podkreślone zdanie - czyli nie dokarmiamy kotów i zamykamy śmietniki, szczurów nie ma. Kotów też bo masa zdechnie. Faktycznie, super rozwiązanie. Musi dużo czasu upłynąć zanim ludzie przestaną bezmyślnie mnożyć zwierzęta ale do tego czasu jakoś tym zwierzętom trzeba pomagać.
__________________
Blog lakierowy - SpookyNails Zapraszam



Edytowane przez sabbatha
Czas edycji: 2009-07-19 o 09:52
sabbatha jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-21, 19:36   #18
aga_tka_2
Zakorzenienie
 
Avatar aga_tka_2
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: Dolny Śląsk
Wiadomości: 3 243
GG do aga_tka_2
Dot.: Dla tych, którzy uważają, że nie powinno być "dzikich " kotów

Ja uważam, że nie powinno być "dzikich" (wolno żyjących) kotów, ani innych zwierząt, np. bezpańskich psów i bynajmniej nie mam na myśli sytuacji kiedy zwierzęta te są tępione, prześladowane czy wyłapywane i odwożone do schronisk. Po prostu uważam i jest to moje ogromne marzenie, że każde zwierze powinno mieć swój dom. Kochający, bezpieczny, dbający i odpowiedzialny dom - jeśli chodzi o ścisłość
__________________
Tylko cukier w KOTKACH nie tuczy

aga_tka_2 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Zwierzęta domowe - wiZOOż


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 10:20.