Jednolita cera?! - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki Miejsce, w którym rozmawiamy o pielęgnacji twarzy i ciała oraz sprawdzonych kosmetykach. Masz pytanie? Zadaj je kosmetyczce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2003-02-11, 11:19   #1
JoannaR
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2003-02
Wiadomości: 1
GG do JoannaR

Jednolita cera?!


Co zrobić aby cera miała jednolity kolor na calej swojej powierzchni. Mam czesto plamki po pojedynczych gojacych sie wypryskach wokol nosa ciagle czerone. Kremy wybielajace dzialaja glownie na piegi a co zrobic z (fioletowymi) sladami po pryszczach????!!!
JoannaR jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-02-11, 12:45   #2
anastasia
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2003-02
Wiadomości: 384
Re: Jednolita cera?!

No,cóż mam podobny problem i chyba zfunduje sobie jakis kremik z kwasem BHA.Możesz poczytac o nim w "Biochemia Urody".Słyszałam na ich temat wiele dobrych opini,a wiec dziś lecę do apteki po taki specyfik.Podobno likwiduja małe blizny po trądziku,przebarwienia i oczyszczają pory.Mam nadzieje ,że to się sprawdzi.Powodzenia.....
__________________
anastasia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-02-11, 13:16   #3
Gosiabie
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2002-05
Wiadomości: 562
Wyślij wiadomość przez ICQ do Gosiabie GG do Gosiabie Wyślij wiadomość przez Yahoo do Gosiabie
Re: Jednolita cera?!

A które kremiki apteczne posiadają kwasy BHA?
Pozdrawiam
Gosiabie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-02-11, 13:16   #4
Gosiabie
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2002-05
Wiadomości: 562
Wyślij wiadomość przez ICQ do Gosiabie GG do Gosiabie Wyślij wiadomość przez Yahoo do Gosiabie
Re: Jednolita cera?!

A które kremiki apteczne posiadają kwasy BHA?
Pozdrawiam
Gosiabie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-02-11, 13:17   #5
Gosiabie
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2002-05
Wiadomości: 562
Wyślij wiadomość przez ICQ do Gosiabie GG do Gosiabie Wyślij wiadomość przez Yahoo do Gosiabie
Re: Jednolita cera?!

A które kremiki apteczne posiadają kwasy BHA?
Pozdrawiam
Gosiabie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-02-11, 14:13   #6
anastasia
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2003-02
Wiadomości: 384
Re: Jednolita cera?!

Tych produktów troche jest,ale ja chyba kupię CLEAR PORE firmy NEUTROGENA,albo PHARMACERIS S firmy ERIS.Słyszalam też że dobry jest LYSANEL ACTIVE i EFFECLAR K.Ale niemogę nic więcej o nich napisac bo ich nieużywalam,dopiero sie przymierzam.
__________________
anastasia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-08-18, 18:00   #7
Ines1985
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2004-01
Wiadomości: 11 837
jedrna skora

Moje pytanie moze sie wam wydac smieszne ale ja naprawde nie wiem jak poznac ze skora jest jedrna .
Bardzo kusza mnie balsamy posiadajace w nazwie slowo ujedrniajacy ale ja nawet nie wiem czy ich potrzebuje i jak poznam czy zadzialaly.

Podpowiedzcie mi jak ocenic jedrnosc mojej skory
__________________


Ines1985 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2004-08-18, 20:43   #8
TOMORROW
Zakorzenienie
 
Avatar TOMORROW
 
Zarejestrowany: 2004-05
Wiadomości: 3 851
Re: jedrna skora

Gładka i napięta.
Ja używam takich balsamów profilaktycznie, bo nigdy nie wiadomo, kiedy sflaczeję, a prawie 20 lat na karku
TOMORROW jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-08-18, 20:57   #9
kukri
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-06
Wiadomości: 49
Re: jedrna skora

Tez sie kiedys nad tym zastanawialam. Ale teraz juz wiem kiedys mialam
jedrna a teraz (8 m-cy po ciazy) nooo na brzuszku to nie za bardzo. Jak
stoje jest ok. nic nie wskazuje na to, ze niedawno mialam ponad setke w
talii, ale jak zrobie sklon to zamiast tylko waleczka tluszczyku (maly na
szczescie) widac takie poziome zmarszczki na skorze i to mi sie wydaje
jest brak jedrnosci. Ale pracuje nad tym i widze efekty.Mozesz jeszcze
zrobic taki test jak staniesz na czworaka bokiem do lustra rozluznisz
miesnie brzucha i zobaczysz, ze cos ci zwisa to tez moze byc utrata
jedrnosci albo tluscizny, ale to lawo odroznic. He, he baby to potrafia o
jednej zmarszczce referat napisac
kukri jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-02-28, 21:27   #10
maja_s
Rozeznanie
 
Avatar maja_s
 
Zarejestrowany: 2005-02
Lokalizacja: Kalisz
Wiadomości: 801
GG do maja_s Wyślij wiadomość przez MSN do maja_s Send a message via Skype™ to maja_s
Jednolity koloryt...

dziewczyny macie jakies niezawodne sposoby czy tez kosmetyki ktore wyrownaja koloryt cery?? prosze podpowiedzcie mi jakie to sa!! papa
maja_s jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-02-28, 21:32   #11
młodaa
Wtajemniczenie
 
Avatar młodaa
 
Zarejestrowany: 2003-10
Wiadomości: 2 362
Re: Jednolity koloryt...

To zalezy od rodzaju cery przede wszystkim.
Generalnie do wyrownywanie koloru sluza podklady i kremy tonujace.
Z doswiadczenia, jesli buzia lubi sie przetluszczac (chocby tylko jej partie) ciezko o jednolity kolor przez caly dzien

pozdrawiam
młodaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2005-03-01, 09:35   #12
Justy
Zakorzenienie
 
Avatar Justy
 
Zarejestrowany: 2002-02
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 4 763
Re: Jednolity koloryt...

od razu- kosmetyki do makijażu
po dłuższym czasie: kwasy, wit. C
Justy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-07-24, 22:40   #13
Oliva
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2003-10
Lokalizacja: Szczecin
Wiadomości: 324
GG do Oliva
Talking Jednolita cera...

Tak się zastanawiam... Czy zabiegi z kwasami również "ujednolicają" cerę? Bo moja jest okropna-nie dość, że szara, blada, to jeszcze pełno zaczerwienień i czerwonych plam po pryszczach. Marzę o tym, by mieć piękną buźkę również bez makijażu. Jakimi zabiegami to uzyskam?
Oliva jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-10-05, 21:01   #14
kasia20a
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 1 140
jedrnosc skóry

mam troche dziwne pytnie chodzi o to ze mam 22 lata a moja skora nie wyglada najlepiej tz nie jest wcale jedrna przy kazdej mimice brzydko sie marszczy;/ co mogła bym z tym zrobic czy jakies krmyliftingujace pomogą? albo jakies specialne maseczki hmm sama juz nie wiem
kasia20a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-10-06, 09:02   #15
izzie_lady
Raczkowanie
 
Avatar izzie_lady
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 254
Dot.: jedrnosc skóry

liftinguące kremy niestety nie wypelnia twoich zmarszczek Pomóc moze jedynie kosmetyka estetyczna,ale wydaje mi się że na to jeszcze masz czas( a może tylko mi sie wydaje)
Czysty kolagen ladnie napina skórę ( na okreslony czas),ale jest bardzo drogi.Ja go wyprobowałam i uważam,że jednak opłaca sie go kupić np.na specjalne okazje uzywać lub tylko w jednej porze dnia np.rano.
Brak jędrności skóry moze świadczyć o tym,że jest to cera zniszczona/odwodniona(),dl atego dobrze jest jej fundować kosmetyki głęboko nawilżające,odzywcze,poję drniające.
Warto wybrać sie do kosmetyczki,która dobierze odpowiedni rodzaj i serie zabiegów.W tym przypadku także wazna jest systematyczność.

Optycznie można zminimalizowac zmarszczki dobrym pokładem i pudrem ( np.Soraya Lfting)

To tyle moich propozycji jakie przyszly mi teraz do glowy
izzie_lady jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-10-06, 09:07   #16
Emilia1
Zakorzenienie
 
Avatar Emilia1
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: Wejherowo
Wiadomości: 5 867
Dot.: jedrnosc skóry

jesli odpowiednio nawilzysz skórę wowczas zmarszczki moga ulec spłyceniu. najsutecznieszymyspecyfik ami na zmarszczki sa filtry i uzywaj ich na dzien, krem nawilzajacy dobry o nie za duzym składzie dobrze nawilzy jak juz wspomniałam . oprócz tego retinoidy, kwasy , jesli chciałabys wypełnic zmarszczki to np złote nici, katgut, gortex, wstrzykiwanie botoxu..., złuszczanie np mikrodermabrazja pomaga takze, a kolagen to jako dobry nawilzacz
Emilia1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-10-06, 22:07   #17
kasia20a
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 1 140
Dot.: jedrnosc skóry

a jakie kwasy były by najlepsze te ah czy bh slyszalam ze ah ale ja mam cere naczynkowa wiec to nie dla mnie
kasia20a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-10-07, 16:20   #18
Emilia1
Zakorzenienie
 
Avatar Emilia1
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: Wejherowo
Wiadomości: 5 867
Dot.: jedrnosc skóry

AhA przy naczynkowej nie bo za bardzo podrazniaja i rozjuchcaja naczynka, BHA mogą byc,ale na ich efekty trzeba czekac słuzej i działają łagodniej, kwasy PHA z neostraty poleciłabym, na wzmocnienie naczynek wit c od zew i od wew, filtry, np ystheal - retinaldehyd ,wsietny ksładnik p-zmarszczkowy i nie tylko. wpływa tez na pogrubienie bardziej wew warstw skóry, przez co naczynka mniej widoczne mogą byc...są na wiele "schorzen"
Emilia1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-10-07, 17:27   #19
aniolek-tasmanski
Administrator
 
Avatar aniolek-tasmanski
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 5 703
Dot.: jedrnosc skóry


Emilko, czy Ystheal lub Eluage (retinaldehyd) moze tez pomoc na naczynka, czy raczej nie bardzo?
Obecnie uzywam Redermic, ale zmienilabym " na chwile" na cos innego
Oczywiscie + filtry 50+

aniolek
aniolek-tasmanski jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2006-10-07, 18:20   #20
anecikk
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 175
Dot.: jedrnosc skóry

skoro juz mowa o ujedranianiu... to zastanawiam sie czy po balsamach ujedrniajacych naprawde skora jest jedrniejsza czy to tylko prereklamowane jest po prostu??
__________________
"A wise girl listens but doesn't believe
kisses but doesn't fall in love
and leaves before she's left"
Marilyn Monroe
anecikk jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-10-09, 12:37   #21
Emilia1
Zakorzenienie
 
Avatar Emilia1
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: Wejherowo
Wiadomości: 5 867
Dot.: jedrnosc skóry

Cytat:
Emilko, czy Ystheal lub Eluage (retinaldehyd) moze tez pomoc na naczynka, czy raczej nie bardzo?
Obecnie uzywam Redermic, ale zmienilabym " na chwile" na cos innego
Oczywiscie + filtry 50+
tak , moze pomóc , bo retinaldehyd ma mozliwosc (jak wszystkie mocniejsze retinoidy) pogrubiaia" bardziej wewnętrznej warstwy naskórka" przez co naczynka są mneij widoczne , jelsi pod niego dasz np serum z wit c a na to kremik ten to efekt powinien byc fajny, mi po samym serum z wit c nie widac juz praktycznie wczale naczynek na szkrzydełkach nosa. eluage jest dodatkowo wzbogacony we frakcje kwasu hialuronowego, dodatkowa zawartosc wody termalnej tez wpływa łagodzaco. diroseal tez jest fajnym kremikiem
Emilia1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-10-09, 12:39   #22
Emilia1
Zakorzenienie
 
Avatar Emilia1
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: Wejherowo
Wiadomości: 5 867
Dot.: jedrnosc skóry

Cytat:
--------------------------------------------------------------------------------

skoro juz mowa o ujedranianiu... to zastanawiam sie czy po balsamach ujedrniajacych naprawde skora jest jedrniejsza czy to tylko prereklamowane jest po prostu??
balsamy działają tylko na naskórku, wiec mozga nawilzyc tylko tez zewnętrzną warstwe, zas za prawdziwe ujędrnienie odpowiedzialnuy jest masaz podczas wprowadzania skłądników z balsamu, ruch...
Emilia1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-10-09, 15:08   #23
aniolek-tasmanski
Administrator
 
Avatar aniolek-tasmanski
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 5 703
Dot.: jedrnosc skóry

Cytat:
Napisane przez Emilia1 Pokaż wiadomość
tak , moze pomóc , bo retinaldehyd ma mozliwosc (jak wszystkie mocniejsze retinoidy) pogrubiaia" bardziej wewnętrznej warstwy naskórka" przez co naczynka są mneij widoczne , jelsi pod niego dasz np serum z wit c a na to kremik ten to efekt powinien byc fajny, mi po samym serum z wit c nie widac juz praktycznie wczale naczynek na szkrzydełkach nosa. eluage jest dodatkowo wzbogacony we frakcje kwasu hialuronowego, dodatkowa zawartosc wody termalnej tez wpływa łagodzaco. diroseal tez jest fajnym kremikiem
Dziekuje Emilia
Zrobie tak jak napisalas.

aniolek
aniolek-tasmanski jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-10-09, 19:47   #24
Emilia1
Zakorzenienie
 
Avatar Emilia1
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: Wejherowo
Wiadomości: 5 867
Dot.: jedrnosc skóry

powodzenia
Emilia1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-02-10, 22:34   #25
Maritza
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 5
Thumbs up Dot.: jedrna skora

witam jeśli ktoś ma przesuszoną skórę i powstały z tego zmarszczki to szybki sposób na pozbycie się ich to Factor z eweline 25 mi pomogło w tydzień czasu
Maritza jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-10-08, 18:04   #26
eskamoro
Raczkowanie
 
Avatar eskamoro
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 47
jednolita,matowa,piekna.. .prosze o porade

Witam!
Mam maly problem ze swoja cera(chociaz znajomi mowia ,ze sie czepiam).Nie jest tragicznie,lekkie przetluszczenie, czasami wyskocza pojedyncze zaskorniki w okolicy podbrodka, czy skroni, nierowna powierzchnia (dotykajac swojej cery mam wrazenie ,ze zaraz cos sie wykluje chociaz na pierwszy rzut oka nie widac) poza tym rozszerzone (zapchane) pory nio i na koniec najlepsze ...nie wiem czy nazwac to przebarwieniem czy juz moze blizna (chociaz nie jest przerosniete i patrzac na fotki osob z bliznami po tradziku to raczej nie powiem,ze mam to samo )w kazdym razie to 'jest' ...od wyciskania rozowo-fioletowe kolor brazowy jak ktos chce to tez znajdzie (co prawda jest tego niewiele moze z 5-6 takich cudow) ...ehhh chcialabym miec jednolita cere bez zadnych niespodzianek....to ,ze do dermatologa/kosmetologa mam isc to juz (chyba) wiem aleeee mam pytanie do specjalistow co by Panstwo polecili czytajac ten moj skromny opis, czy np peeling migdalowy wykonany u dermatologa jest dla mnie? (nie moge sobie pozwolic na super zluszczanie ze wzgledu na szkole) a ponoc po migdalach mozna normalnie funkcjonowac wsrod ludzi iiii jeszcze jedno pytanie czy jeden zabieg cos zmieni czy niestety konieczne bedzie kilkakrotne powtorzenie? ....moze zaproponujecie cos jeszcze innego (...na studencka kieszen
__________________
eskamoro
eskamoro jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-12-18, 22:42   #27
mar.tynka
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 21
jednolity kolor skóry

witam. chcialam się zapytać jak moge poprawić swoj koloryt skóry.. na ciemniejszy. uzywam podkładu. ale mam cienie pod oczami [niestety naturalne.. ;/ typ urody. heh.] i musze cos z tym zrobić.
tu jest moje zdjęcie dla ułatwienia sprawy. www.maratis16.fotka.pl [tylko jedno jest bez makijażu]
i mam wrażenie że nie pasuje u mnie kredka czarna [na dolnej powiece], wszystko przez te cienie.. ;/
a koleżanka powiedziała mi, że ogólnie malowanie cieniami mi nie pasuje. . no jestem na skraju załamania. może udać się do kosmetyczki o porady??
pozdrawiam. i czekam na odpowiedź.
mar.tynka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-12-19, 10:06   #28
iza_
Wtajemniczenie
 
Avatar iza_
 
Zarejestrowany: 2005-04
Lokalizacja: z domku :)
Wiadomości: 2 624
Dot.: jednolity kolor skóry

niestety zdjęcia nie są dobrej jakości,ja pod oczy proponuję korektor i cienie przestaną być widoczne
__________________
"Uśmiech losu można zobaczyć
nawet w tych najciemniejszych chwilach...
Jeśli tylko pamięta się, żeby zapalić światło."
iza_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-21, 12:41   #29
turquoiseee
Przyczajenie
 
Avatar turquoiseee
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 1
Jednolity kolor skóry na twarzy..

Witam.
Wiem, ze bylo juz duzo takich tematow, ale nie znalazlam dla siebie nic ciekawego. No wiec mam problem z przebarwieniami na twarzy... nie da sie ich dobrze zamakowac podkladami itd. Chcialabym sie ich w koncu pozbyc :/ Pogorszylam sobie sprawe jeszcze bardziej bo wyczytalam na jednym forum o wybielaniu woda utleniona... Mam teraz wielka biala plame kolo policzka, na nosie i w kacikach ust [o to juz sie nie pytam bo pewnie nie zniknie]. Do rzeczy.. Na policzkach mialam czerwone plamy - jakies uczulenie, bylam u dermatologa i przepisal mi jakas masc wybielajaca. Jest dzisiaj troche lepiej ale wokol tycz [juz rozowyh] przebarwien mam biale obwodki :/. Broda jest tez takiego bardzo jasnego koloru, ale po bokach ma kolor szary. Nad ustami i kolo nosa tez [od zawsze]. Po bokach twarzy [przed uszami] ma kolor szaro-brazowy. Nos jest jasny, ale po bokach brazowy. Nie chce mi sie juz wybielac.. W tych wszystkich szarych miejscach uzywalam jakis czas tego kremu od dermtologa. Troche sie rozjasnilo, ale stopniowo iprzez to mam plamy. A po za tym trwa to strasznie dlugo. O opalaniu nie ma mowy ani zadnych kremach opalajacych. Da sie cos z tym w koncu zrobic..? Dodam ze mam 16 lat.
turquoiseee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-21, 13:19   #30
Cukierus
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 120
Dot.: Jednolity kolor skóry na twarzy..

Ja mam strasznie nie równomierną cerę i w dodatku czerwone policzku. Również nie wiem jak sobie z tym poradzić.?!
Cukierus jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 18:35.