Problem. Przepisanie się z liceum do technikum. - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Szkoła i edukacja

Notka

Szkoła i edukacja Szkoła i edukacja, to forum dla osób, które chcą się uczyć. Tu dowiesz się wszystkiego o szkołach, uczelniach, kursach. Na forum NIE odrabiamy prac domowych!

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2011-01-05, 19:19   #1
Ppx
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 98

Problem. Przepisanie się z liceum do technikum.


Mam, dylemat. A wręcz problem.
Nie wiem co mam zrobić...
Otóż, jestem obecnie w 2 klasie liceum.
Chciałabym się przepisać do technikum weterynaryjnego, ale no właśnie... Nie da się.

Jak to planowałam?
Zobaczyłam na stronie internetowej, jakie mają przedmioty. Według mnie są do wkucia. Na dodatek praktyki są dopiero w 3 klasie.
Przecież pół roku to dużo czasu. W technikum mają normalne przedmioty+zawodowe. Jeśli odjąć normalne, zostają same zawodowe, gdyby podzielić zawodowe i normalne, to zapewne po równo trwałaby nauka po pół roku ich, czyż nie?
No, a ja mam pół roku czasu na naukę i myślę, że z motywacją byłabym w stanie to osiągnąć. :<
(dodając, że studium weterynaryjne trwa dwa lata!) A w technikum jest się cztery lata.
Dla mnie to dziwne, ponieważ dyrektor powiedział, że można się przepisać tylko do 1 kl. Koniec i kropka.
A ja chciałabym od drugiej.
Przecież to nie za bardzo tak przepisać się z 3 liceum do 1 technikum, no nie ... ?
Co mogę zrobić, może są jakieś korki na zapisanie się z tych przedmiotów zawodowych?
Pytałam w studium, czy można zapisać się na zajęcia, jako na "korepetycje", jako wolny słuchacz.
Bez otrzymania oczywiście tytułu "technika weterynarii", no ale nie da się...
Jestem zdołowana. ;(
pomóżcie
Ppx jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-05, 19:36   #2
mm444
Władca Wizażu
 
Avatar mm444
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 17 366
Dot.: Problem. Przepisanie się z liceum do technikum.

Treść usunięta
mm444 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-05, 20:08   #3
Ppx
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 98
Dot.: Problem. Przepisanie się z liceum do technikum.

Cytat:
Napisane przez mm444 Pokaż wiadomość
Treść usunięta
Mi chodzi o to, że zrobię cokolwiek, aby dało się przepisać do tej drugiej klasy...
Szkoda, że nawet od półrocza się nie da.
A jakbym się zapisała na jakieś zajęcia z tych przedmiotów technicznych ?
Tzn. nie chcę podważać zdania dyrektora, ale mi BARDZO zależy na tym!
Ppx jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-05, 20:17   #4
Dotka90
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: stąd
Wiadomości: 36 831
Dot.: Problem. Przepisanie się z liceum do technikum.

A czemu nie skończysz LO i nie pójdziesz na studia o kierunku weterynaria?
Dotka90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-05, 21:18   #5
Ppx
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 98
Dot.: Problem. Przepisanie się z liceum do technikum.

Mi zależy tylko na techniku weterynarzu...
Weterynaria (studia) to za trudno.

Czemu nie chcę skończę LO?
Ponieważ nie zdam matury z matematyki. (nauczyciel nie za bardzo dobrze uczy)

A będąc od 2 klasy znowu, miałabym 3 lata douczenia się do matur i testu zawodowego. ^^
Ale 4 to już przesada...
Ppx jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-05, 21:27   #6
mm444
Władca Wizażu
 
Avatar mm444
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 17 366
Dot.: Problem. Przepisanie się z liceum do technikum.

Treść usunięta
mm444 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-05, 22:29   #7
q_kaska_q
Zadomowienie
 
Avatar q_kaska_q
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 1 026
Dot.: Problem. Przepisanie się z liceum do technikum.

Cytat:
Napisane przez Ppx Pokaż wiadomość
Mi zależy tylko na techniku weterynarzu...
Weterynaria (studia) to za trudno.

Czemu nie chcę skończę LO?
Ponieważ nie zdam matury z matematyki. (nauczyciel nie za bardzo dobrze uczy)

A będąc od 2 klasy znowu, miałabym 3 lata douczenia się do matur i testu zawodowego. ^^
Ale 4 to już przesada...
Uwazasz, ze jestes w stanie nadorbic przedmioty zawodowe, a nie jestes w stanie nauczyc sie do matury z matematyki? Matura z matematykji jest bardzo prosta i jesli masz 1,5 roku to spokojnie dasz rade sie przygotowac do niej.

Poza tym jesli dyrektor powiedzial NIE, to watpie ze robie jakies kursow na wlasna reke przekona go do tego. Moze w twoim miejscie jest jesxcze takie drugir technikum, chociaz watpie zeby CI sie udalo przenies.

Nie zalamuj sie, a wez za nauke matematyki i skoncz LO. Moze pomyslisz o studiach? a jesli nie to studium mozesz zrobic po LO
__________________

koty
q_kaska_q jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2011-01-05, 23:06   #8
viva91
na przekór do celu
 
Avatar viva91
 
Zarejestrowany: 2010-05
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 39 095
Dot.: Problem. Przepisanie się z liceum do technikum.

Cytat:
Napisane przez Ppx Pokaż wiadomość
Tzn. nie chcę podważać zdania dyrektora, ale mi BARDZO zależy na tym!
Mnie zależy na tym żeby autobusy nigdy się nie spóźniały. Da się zrobić? NIE. I co teraz? Trzeba powiedziec TRUDNO.
Nie zmienisz tego czego się nie da zmienić.
Cytat:
Napisane przez Ppx Pokaż wiadomość
Mi zależy tylko na techniku weterynarzu...
Weterynaria (studia) to za trudno.

Czemu nie chcę skończę LO?
Ponieważ nie zdam matury z matematyki. (nauczyciel nie za bardzo dobrze uczy)
aha, studia to za trudno, a technika da się zdać. chcesz leczyć zwierzęta jak najlepiej? to na nich Ci zależy? idź na studia! nie ma gadania że "za trudno". będziesz decydować o życiu wielu stworzeń, chyba ważne jest to, aby jak najrzadziej popełniać błędy.
Cytat:
Napisane przez q_kaska_q Pokaż wiadomość
Uwazasz, ze jestes w stanie nadorbic przedmioty zawodowe, a nie jestes w stanie nauczyc sie do matury z matematyki? Matura z matematykji jest bardzo prosta i jesli masz 1,5 roku to spokojnie dasz rade sie przygotowac do niej.
ogólnie uważa się że weterynaria to ciężki kierunek (czy to studia, studium czy technikum) a ty chcesz na to iść, podczas gdy mówisz że nie zdasz matury z matematyki która przeznaczona jest dla gimnazjalisty? (mój brat gimnazjalista zaliczył na 30% matmę gdy rozwiązywał ją w domu)
każdy wie że w technikum jest zwykle ciężej niż w liceum, bo przedmioy zawodowe to niezły orzech do zgryzienia. no i mniej wolnego czasu. żeby czasem nie wyszło tak, że po roku w technikum zechcesz wrócić do liceum
__________________
viva91 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-05, 23:25   #9
Ppx
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 98
Dot.: Problem. Przepisanie się z liceum do technikum.

Cytat:
Napisane przez mm444 Pokaż wiadomość
Treść usunięta
No może i bym zdała na te 30% i co, gdzie mnie przyjmą z takim wynikiem?
Jak pisałam studia weterynaryjne mnie nie interesują, z tego co pytałam w studium nie tak ciężko jest.
W drugiej klasie byłoby mi łatwiej, bo w końcu drugi raz brałabym ten sam materiał.
Ppx jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-05, 23:31   #10
viva91
na przekór do celu
 
Avatar viva91
 
Zarejestrowany: 2010-05
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 39 095
Dot.: Problem. Przepisanie się z liceum do technikum.

Cytat:
Napisane przez Ppx Pokaż wiadomość
No może i bym zdała na te 30% i co, gdzie mnie przyjmą z takim wynikiem?
Jak pisałam studia weterynaryjne mnie nie interesują, z tego co pytałam w studium nie tak ciężko jest.
W drugiej klasie byłoby mi łatwiej, bo w końcu drugi raz brałabym ten sam materiał.
a to musisz iść na taki kierunek gdzie się matma liczy? a wyniki z pozostałych przedmiotów?

czy ten sam materiał - nie jestem przekonana, jeśli to technikum weterynaryjne pewnie kładą duuuży nacisk na biologie i chemię. "w studium tak ciężko nie jest" - no na pewno łatwiej niż na studiach ale ciężej niż w takim nieukierunkowanym LO.
__________________
viva91 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-06, 01:02   #11
Ppx
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 98
Dot.: Problem. Przepisanie się z liceum do technikum.

Matura z matematyki obowiązkowa i chyba się liczy. ;x

No, przynajmniej uczyłabym się tego co mnie interesuje, a nie odwrotnie...
(tzn. biologia jest ok, a chemia fu)
Ale chemie - patrzyłam, mają podstawową.
Ppx jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-01-06, 08:41   #12
Kayako
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 3 676
Dot.: Problem. Przepisanie się z liceum do technikum.

Cytat:
Napisane przez Ppx Pokaż wiadomość
Ale mi żal kasy na korki...
Nie chcę być weterynarzem. Mi zależy tylko na wiedzy.
Technik weterynarz to tylko pomocnik weterynarza, a ja nie chcę być nim ze względu na zawód i zarobek.
Uważam, że przyda mi się wiedza, co do pomocy zwierzętom indywidualnie i do bycia zoopsychologiem.
A mi żal zwierząt, które będziesz leczyć.
ZOOPSYCHOLOG? Po Technikum czy Studium? OMG.

Cytat:
Napisane przez Ppx Pokaż wiadomość
No może i bym zdała na te 30% i co, gdzie mnie przyjmą z takim wynikiem?
Jak pisałam studia weterynaryjne mnie nie interesują, z tego co pytałam w studium nie tak ciężko jest.
W drugiej klasie byłoby mi łatwiej, bo w końcu drugi raz brałabym ten sam materiał.
Wytłumaczę Ci, bo widzę, że nic nie wiesz
Zdajesz maturę, masz trzy obowiązkowe przedmioty - polski, matma, obcy język.
Zdajesz (lub nie, ja nie miałam obowiązku [ale zdawałam ]) dodatkowe - chemie, biologie, historię tańca, język kaszubski, co sobie tam wpiszesz z puli

Po napisaniu matury przystępujesz do rekrutacji. Na stronie uczelni masz czarno na białym co uczelnia bierze pod uwagę. Weterynaria, jako kierunek NIE humanistyczny, ma głęboko gdzieś Twój wynik z polskiego.
Lepsze uczelnie zapewne będą brały pod uwagę obcy.
Spora część uczelni będzie miała jeszcze głębiej gdzieś Twój wynik z matematyki!
99% uczelni będzie interesował wynik tylko i wyłącznie z chemii i biologii! Albo np. z biologii i matematyki. Z chemii i matematyki. Z biologii i z obcego. Może z biologii i geografii. Różne kombinacje biologia/chemia/gegra/mata/obcy. Ale zapewne biologia na pierwszym miejscu.

Ale zresztą co ja Ci będę pisać, Twoje podejście mnie siekło z nóg
Kayako jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-06, 10:04   #13
201801022117
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 3 755
Dot.: Problem. Przepisanie się z liceum do technikum.

Skoro Twój nauczyciel od matmy jest słaby, to czemu się nie zapiszesz na korki z matmy, tylko kombinujesz, żeby się uczyć kilku przedmiotów zawodowych? Przecież przez dwa lata, to jest ogromna ilość wiedzy... Dyrektor pewnie przyjmuje tylko od pierwszej klasy, bo wie, że ciężko człowiekowi potem nadrobić te zaległości z przedmiotów zawodowych. I nie wydaje mi się, abyś w domu mogła się nauczyć tego samego, co w szkole... Czyli dwóch lat.
Dziwnie kombinujesz, jak dla mnie. Zamiast się postarać, zapisać na korki z matmy, Ty myślisz, jak tu zaprzepaścić dwa lata liceum.
Poza tym, jeszcze tylko trzecia klasa przed Tobą. Pózniej możesz iść do sudium. I nie wiem, czy wiedza z technikum wystarczyłaby Ci, do zostania zoopsychologiem.... Coś mi się wydaje, że do tego trzeba dużej wiedzy, zdobytej w szkole policealnej, na studiach.

Zauważ, że ludzie, którzy są zoopsychologami, często mają skończoną psychologię...

Edytowane przez 201801022117
Czas edycji: 2011-01-06 o 10:08
201801022117 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-06, 10:53   #14
skazana_na_bluesa
.
 
Avatar skazana_na_bluesa
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: koniec świata
Wiadomości: 28 112
Dot.: Problem. Przepisanie się z liceum do technikum.

rece mi opadly. to nie sa studia, zeby stosowac takie alpejskie kombinacje! jak sie nie da, to znaczy, ze sie nie da. proste, prawda? mozesz stanac na glowie i klaskac uszami, a i tak nie wyjdzie na twoje!

masz 1,5 roku do matury, wiec to bardzo duzo czasu. idz na zajecia dodatkowe, korki, popros kolezanke o tlumaczenie. zdac mature podstawowa na 30% to pikus.
osoba z tytulem technika weterynarii nie moze praktycznie nic robic. zajmuje sie mniej wiecej podawaniem lekow czy asystowaniem do operacji. sama nie ma mocy decyzyjnej jesli chodzi o pacjenta.
skazana_na_bluesa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-06, 11:24   #15
viva91
na przekór do celu
 
Avatar viva91
 
Zarejestrowany: 2010-05
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 39 095
Dot.: Problem. Przepisanie się z liceum do technikum.

Cytat:
Napisane przez Ppx Pokaż wiadomość
Matura z matematyki obowiązkowa i chyba się liczy. ;x
dziewczyno, ty myślisz że jak matma jest obowiązkowa do zdania to liczy się wszędzie na studia? masz takie odległe plany a nie znasz podstawowych zasad rekrutacyjnych?
Cytat:
Napisane przez Ppx Pokaż wiadomość
No, przynajmniej uczyłabym się tego co mnie interesuje, a nie odwrotnie...
(tzn. biologia jest ok, a chemia fu)
Ale chemie - patrzyłam, mają podstawową.
"chemia fuu" - tak mówi moja kuzynka która ma 2 lata. dla niej robaki są "fuu" -.-
u mnie na uczelni jest kierunek weterynaria i w rekrutacji jest napisane: "nie przyjmujemy kandydatów bez rozszerzonej chemii" czyli można się dostać z podstawową biologią (teoretycznie, bo tak naprawdę konkurencja jest wielka i trzeba zdawać rozszerzenie), ale chemia musi być rozszerzona. masz takie podejście do priorytetowego przedmiotu a chcesz z nim obcować przez całe życie w pracy? chemia Cię nie ominie, co to za szkoła w której na takim profilu chemia jest podstawowa

Nie piszesz z powołaniem. Współczuję tym zwierzętom które do ciebie trafią, bo nie będziesz w stanie nawet pomyśleć o odpowiednim leku chociażby na pchły dla danej rasy pieska bo nie będziesz znała składu chemicznego leku.
__________________
viva91 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-06, 11:56   #16
Drozja
Zadomowienie
 
Avatar Drozja
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomości: 1 896
GG do Drozja
Dot.: Problem. Przepisanie się z liceum do technikum.

Bardzo nie podoba mi się podejście autorki... Brak słów.
Drozja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-06, 12:53   #17
Ppx
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 98
Dot.: Problem. Przepisanie się z liceum do technikum.

Jak myślicie, gdy osoba pójdzie np. z 3 kl. liceum do 1 technikum, to później ma możliwość wrócenia z powrotem, czy jest jakby znowu od zera? Jak to formalnie wygląda?

---------- Dopisano o 13:30 ---------- Poprzedni post napisano o 13:30 ----------

Cytat:
Napisane przez Drozja Pokaż wiadomość
Bardzo nie podoba mi się podejście autorki... Brak słów.
Możesz rozwinąć?

---------- Dopisano o 13:39 ---------- Poprzedni post napisano o 13:30 ----------

Cytat:
Napisane przez Kayako Pokaż wiadomość
A mi żal zwierząt, które będziesz leczyć.
ZOOPSYCHOLOG? Po Technikum czy Studium? OMG.
OMG, gdzie ja pisałam, że będę leczyć?
Po kursie...a i OMG.

---------- Dopisano o 13:41 ---------- Poprzedni post napisano o 13:39 ----------

No i dziwi mnie Wasze podejście
technikum weterynaryjne niekoniecznie równa się studia weterynaryjne !!
Nie wyrywajcie z kontekstu.

---------- Dopisano o 13:42 ---------- Poprzedni post napisano o 13:41 ----------

A i wiem, że każde studia biorą inne przedmioty pod uwagę. ;]
Mi zależy np. na biologi i jej chciałabym się uczyć.

---------- Dopisano o 13:43 ---------- Poprzedni post napisano o 13:42 ----------

Tzn. nie chodzi mi o studia biologiczne, tylko przedmiot do zdania na maturze.

---------- Dopisano o 13:47 ---------- Poprzedni post napisano o 13:43 ----------

Cytat:
I nie wydaje mi się, abyś w domu mogła się nauczyć tego samego, co w szkole... Czyli dwóch lat.
No właśnie czemu?
Też tak KIEDYŚ myślałam.
U mnie matematyka to marnowania czasu, tak czy siak większość umie to co z korków tylko.
Nauka z przedmiotów zazwyczaj polega na obkuciu notatki.
To co to za różnica, gdzie ją napiszesz, skąd ją masz, liczy się to, że wkujesz albo nie w domu.
W gwoli wyjaśnienia - w ciągu jednego roku, nie dwóch lat.

Jak dałam wcześniej przykład:
studium wet - 2 lata
tech wet - 4 lata

Czyli oni mają materiał (w technikum) przez cztery lata ten co w studium przez dwa.
Czyli średnio wychodzi pół roku...

---------- Dopisano o 13:49 ---------- Poprzedni post napisano o 13:47 ----------

Zoopsycholog nie ma skończonej psychologii.
To jest kurs.

---------- Dopisano o 13:51 ---------- Poprzedni post napisano o 13:49 ----------

Cytat:
Napisane przez skazana_na_bluesa Pokaż wiadomość
masz 1,5 roku do matury, wiec to bardzo duzo czasu. idz na zajecia dodatkowe, korki, popros kolezanke o tlumaczenie. zdac mature podstawowa na 30% to pikus.
osoba z tytulem technika weterynarii nie moze praktycznie nic robic. zajmuje sie mniej wiecej podawaniem lekow czy asystowaniem do operacji. sama nie ma mocy decyzyjnej jesli chodzi o pacjenta.
Nie chcę być weterynarzem.
Ewentualnie chciałabym tylko przy zwłokach coś robić tzn. sekcję itd.

Jak pisałam - ta wiedza nie jest mi potrzebna do bycia weterynarzem, albo tej branży.

---------- Dopisano o 13:53 ---------- Poprzedni post napisano o 13:51 ----------

viva91 nawet nie chce mi się pisać tego samego. :P
Wyżej masz wyjaśnienie.
Ppx jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-06, 13:00   #18
201801022117
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 3 755
Dot.: Problem. Przepisanie się z liceum do technikum.

Raczej nie masz możliwości wrócenia spowrotem. To byłoby bez sensu. Trzeba było myśleć o tym w pierwszej klasie...

Ja miałam na myśli, że musisz DWA LATA wiedzy uzupełniać.
Zoopsycholog nie musi, ale zdarza się, że ma skończoną psychologię.
Dziwnie myślisz... Zostało Ci nauki półtora roku. Wiec robisz jeszcze całą trzecią klasę... I powiedzmy dwa lata studium. To jest trzy i pół roku.
Jeżeli pójdziesz od pierwszej klasy do technikum, to tam będziesz musiała robić 4 lata, bo tyle ono trwa. Do tego masz te dwa lata liceum w plecy... Bardzo sensowne.

Uważasz, że sama w domu możesz nauczyć się dokładnie tego, co w szkole? Na zajęciach, często liczy się też wiedza samego nauczyciela. Do tego, na lekcjach pewnie mieli też jakieś zadania praktyczne. To też w domu nadrobisz?
Kombinujesz strasznie.
201801022117 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-06, 13:20   #19
mm444
Władca Wizażu
 
Avatar mm444
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 17 366
Dot.: Problem. Przepisanie się z liceum do technikum.

Treść usunięta

Edytowane przez mm444
Czas edycji: 2011-01-06 o 13:21
mm444 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-01-06, 13:52   #20
Kayako
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 3 676
Dot.: Problem. Przepisanie się z liceum do technikum.

Cytat:
Napisane przez Ppx Pokaż wiadomość
Jak myślicie, gdy osoba pójdzie np. z 3 kl. liceum do 1 technikum, to później ma możliwość wrócenia z powrotem
Ależ oczywiście
że nie

1. idziesz do dyrektorów obu placówek i zadajesz im to pytanie, nie nam.
2. z własnej historii wiem, że potrafią cofnąć, bo koleżankę w klasie mialam, która takie cudo zrobiła i kilka lat w dupcię.
3. nie rozumiem, jak można nie zdać matury z matematyki z 20str kart ze wzorami, gdzie toćka w toćkę napisane, co trzeba robić.

Ja zdawałam maturę rok temu, czyli pierwszy rocznik z obowiązkową. Nie powiem, na ile zdałam, po popadniesz w doła, ale nauczycielkę miałam taką, że nie chodziłam na matmę, bo potrafiłam z niej wyjść zdołowana i zaryczana.
Kayako jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-06, 14:22   #21
Ppx
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 98
Dot.: Problem. Przepisanie się z liceum do technikum.

No, tylko że studium trwa w weekendy - kurs też ... ._.

Cytat:
Dziwnie kombinujesz. W studium po prostu nie ma przedmiotów ze szkoły średniej, takich typu polski, matematyka, czy inna historia. W technikum te przedmioty są prowadzone równolegle z zawodowymi, więc nie wiadomo, na jakiej zasadzie to sobie przeliczasz. I w dodatku te zawodowe to niekoniecznie przedmioty, do jakich jesteś najwyraźniej przyzwyczajona - tzn. do wykucia.
No właśnie i uczyłabym się tylko tych zawodowych.
Te równoległe umiem (czyli materiał z drugiej klasy).
Jakbym się zapisała na korki z matematyki, to matematyka też z głowy.
Ppx jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-06, 14:32   #22
mm444
Władca Wizażu
 
Avatar mm444
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 17 366
Dot.: Problem. Przepisanie się z liceum do technikum.

Treść usunięta
mm444 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-06, 15:32   #23
Ppx
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 98
Dot.: Problem. Przepisanie się z liceum do technikum.

Cytat:
Prowadzone równolegle znaczy, że nie ma tak, że w tym roku mamy przedmioty ogólne, a w przyszłym zawodowe - tylko, że są w tym samym czasie. I OK, tu się zrozumiałyśmy. Niekoniecznie jednak rozkład programu z poszczególnych przedmiotów będzie pokrywał się z tym, co masz w liceum. Może z czymś ich wyprzedziłaś, a może z czymś innym oni są do przodu - w tym drugim przypadku będzie trudniej to przeskoczyć.
No wiem, że są w tym samym czasie, tylko ja tak to obrazowo opisałam.

W sensie, że myślę, że pół roku czasu na ich nauczenie się to jest możliwe...

Co do wyprzedzania - to nie sądzę. Ja tu nie piszę o przejściu z 1 klasy liceum do 2 tż, a z 2 liceum do 2 tż. Poza tym większość przedmiotów w w tym roku odpada i część mam już zrobione tak jak an 3 klasę.
Ppx jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-06, 15:53   #24
201801022117
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 3 755
Dot.: Problem. Przepisanie się z liceum do technikum.

Mówisz, że chcesz być zoopsychologiem... A jak na dzień dzisiejszy wygląda Twój kontakt ze zwierzętami?
201801022117 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-06, 16:18   #25
Ppx
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 98
Dot.: Problem. Przepisanie się z liceum do technikum.

Cytat:
Napisane przez FreakChic Pokaż wiadomość
Mówisz, że chcesz być zoopsychologiem... A jak na dzień dzisiejszy wygląda Twój kontakt ze zwierzętami?
A o co konkretnie Ci chodzi?
Interesuję się nimi i oczywiście lubię, chciałabym posiąść dokładniejszą wiedzę na temat behawioryzmu zwierzęcego.
Ppx jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-06, 16:20   #26
201801022117
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 3 755
Dot.: Problem. Przepisanie się z liceum do technikum.

Chodziło mi konkretnie o to, ile spędzasz czasu ze zwierzętami.
201801022117 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-06, 16:23   #27
Ppx
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 98
Dot.: Problem. Przepisanie się z liceum do technikum.

Moimi? Czy ogólnie?
Ppx jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-06, 16:28   #28
melodyP
Wtajemniczenie
 
Avatar melodyP
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: N/D
Wiadomości: 2 099
Dot.: Problem. Przepisanie się z liceum do technikum.

Ok to ja moze zadam podstawowe pytanie: Co ty chcesz w życiu robić?
Bo już był zoopsycholog, a jednak nie może przy sekcjach bym brała udział, a jak mi się znudzi to wrócę do liceum
Nie rozumiem Twojego podejścia i rzeczywiście lepiej żebyś nie szła na studia weterynaryjne, bo do tego trzeba mieć dużo samozaparcia
I przepraszam, ze spytam, ale gdzie ty znajdziesz pracę jako zoopsycholog?
Z technikiem weterynarii to nie wiem jakie byś miała za zadanie przy sekcji. Przecież sekcje robi się głównie dlatego, żeby stwierdzić przyczynę zgonu.
A i jeszcze: gdzie jest studium weterynaryjne
Co do wyników matur to we Wrocławiu i Warszawie liczą tylko biol i chem
Lublin liczy jeszcze angielski, a Olsztyn jaki sobie wybierzesz (matma, angielski, geografia bodajze też)
Poznań podobno w tym roku otwiera i będą liczyć tylko jeden przedmiot (biol/chem)

A co do podejścia ,,chemia jest fuu" to też takie miałam dopóki nie zaczęłam brać korków w maturalnej klasie. Po prostu nauczycielka za bardzo zniechęciła mnie do tego przedmiotu. A na studiach mam lepsze oceny niz w liceum z chemii Ale moze nie bedę zapeszać, bo jeszcze jestem przed egzaminem
__________________
podpis zawierał niedozwolone treści - usunięty przez administrację forum
melodyP jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-06, 16:34   #29
viva91
na przekór do celu
 
Avatar viva91
 
Zarejestrowany: 2010-05
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 39 095
Dot.: Problem. Przepisanie się z liceum do technikum.

Cytat:
Napisane przez Ppx Pokaż wiadomość
Jak myślicie, gdy osoba pójdzie np. z 3 kl. liceum do 1 technikum, to później ma możliwość wrócenia z powrotem, czy jest jakby znowu od zera? Jak to formalnie wygląda?
... a potem jak już wrócisz do liceum, przenieś się do podstawówki, z podstawówki na studia a ze studiów do gimanzjum.
Cytat:
Napisane przez Ppx Pokaż wiadomość
No i dziwi mnie Wasze podejście
technikum weterynaryjne niekoniecznie równa się studia weterynaryjne !!
Nie wyrywajcie z kontekstu.
i kto to mówi.
w takim razie powiedz, co chcesz robić że wystarczy Ci tylko technikum weterynaryjne? jesteś pewna że to wystarczy aby robić to co chcesz? szukałaś ogłoszeń pracy?
a i sprostowanie: technikum weterynaryjne nigdy nie równa się studia weterynaryjne!
Cytat:
Napisane przez Ppx Pokaż wiadomość
Nauka z przedmiotów zazwyczaj polega na obkuciu notatki.
a kto Ci taką głupotę powiedział?
Cytat:
Napisane przez Ppx Pokaż wiadomość
viva91 nawet nie chce mi się pisać tego samego. :P
Wyżej masz wyjaśnienie.
gdzie? nie widzę zadnego wyjaśnienia
Cytat:
Napisane przez Ppx Pokaż wiadomość
Co do wyprzedzania - to nie sądzę. Ja tu nie piszę o przejściu z 1 klasy liceum do 2 tż, a z 2 liceum do 2 tż. Poza tym większość przedmiotów w w tym roku odpada i część mam już zrobione tak jak an 3 klasę.
ale myslisz że w kazdej szkole materiał z kazdego przedmiotu zaczyna się od tego samego? ja biologię na przykład zaczęłam od genetyki. a koleżanka w innej szkole miała w tym czasie rozmanżanie mchów.
sprawdziłaś czy nie zdarzy się tak, że jak już przeniesiesz się do technikum to klasa będzie robić coś co ty już miałaś, za to tego co oni mieli wcześniej ty nie bedziesz umieć?
z tego powodu możliwe sa przeniesienia tylko do 1 klasy.
__________________
viva91 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-06, 16:37   #30
Ppx
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 98
Dot.: Problem. Przepisanie się z liceum do technikum.

Do końca nie wiem, co chcę robić...
Wiem, czego nie chcę.
Marzy mi się m.in. filmówka , no ale daję sobie marne szanse...
Ppx jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Szkoła i edukacja


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 21:48.