Rezygnacja ze studiów - reakcja bliskich - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Szkoła i edukacja

Notka

Szkoła i edukacja Szkoła i edukacja, to forum dla osób, które chcą się uczyć. Tu dowiesz się wszystkiego o szkołach, uczelniach, kursach. Na forum NIE odrabiamy prac domowych!

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2014-01-14, 12:50   #1
nisii
Przyczajenie
 
Avatar nisii
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 3

Rezygnacja ze studiów - reakcja bliskich


Drogie Wizażanki,
W tym roku skończę 23 lata, mam wspaniałego męża i 3 tygodniowego synka. W zeszłym roku obroniłam licencjat z filologii angielskiej i ukończyłam kurs pedagogiczny uprawniający do nauczania, jestem obecnie na studiach magisterskich na tym samym kierunku i mam IOS, ale ostatnio poświęciłam trochę czasu na przemyślenia i stwierdziłam, ze nie chcę dalej studiowac, że robię to tylko bo tak powinnam, tak wpoili mi rodzice, ostatnio zdałam sobie sprawę, że gdyby nie oni to nie robiłabym już magisterki, bo nie chcętego robić, nie uszczęśliwia mnie to a wręcz przeciwnie i licencjat w zupełności mi starczy. Poinadto studiuję w innym mieście i dojeżdżam kawał drogi i przy opiece na małym synkiem trudno mi to pogodzić, mam masę materiałów na przyszłe egzaminy a nie mam się kiedy za to wziąć, teraz malnstwo jest najważniejsze. Teraz póki synek jest malutki chciałabym się zająć nim i kontunuować udzielanie korepetycji żeby dorobić (mąż pracuje i może w tej chwili spokojnie nas utrzymywać, a na brak chętnych na korepetycje nie narzekam), a kiedy synek podrośnie do około września, może dłużej chciałabym pójść do pracy. Miałam już nawet dwie propozycje składania cv do szkół prywatnych. Ktoś pomyśli że to tylko dlatego takie mysli że teraz mam troche na głowie, ale że powinnam się spiąć i warto robić magisterkę, ale ja nigdy nie marzyłam o wielkich tytułach czy karierze, tylko chciałam normalnie zarabiać i żyć z szczęśliwą rodziną i nie chcę dalej studiować, czuję że tracę czas i że robię coś na siłę. Problemem sa moi rodzice, zawsze mieli spore oczekiwania co do mnie a ja zawsze chciałam robić po swojemu, ślub też chcieli żebym brała później, dziecko poźniej ale ja zrobiłam według głosu serca. Teraz nasze relacje są bardzo dobre, są zachwyceni wnuczkiem i wiedzą że jestem szczęśliwa, mam dobrego mężą, ale nie podejrzewają że chcę zrezygnować ze studiów ,a wiem że będą oburzeni, wściekli, że się zdenerwują, obrażą, będą przekonywać, a tata nie będzie znów odzywał przez kilka miesięcy, inni też będą uważali że robię wielki błąd, ale ja wiem że poczułabym się szczęśliwa, mąż uważa że skoro magisterka mnie unieszczęśliwia i nie chce tego robić to nie powinnam, wspiera mnie i wiem że powinnam postąpić zgodnie z głosem serca a nie myśleć o zadowalaniui innych, ale ja wiem jaka burza się rozpęta i jakie będą nieprzyjemne relacje, dla nich to będzie szok. Nie chcę przeżywać z nimi 'dramatów' , oni uważają że to strasznie ważne, ponadto wiem że też przejmują się opinnią innych, bo oni są super wykształcenie. Kocham ich, ale nie chcę robić tylko coś ze względu na nich.
Proszę Was o jakieś wyrażenie zdania, dodanie otuchy, może ktoś miał podobną sytuację z rodzicami. WIem, że jestem dorosła mieszkam sama z mężem i mam prawo do własnych decyzji ale zawsze bałam się reakcji rodziców, choć mimo wszystko w koncu postępowałam jak uważałam. Strasznie mi to ciąży. Przepraszam za chaos, ale piszę pod wpływem emocji, mam nadzieję że ktoś to chociaż przeczyta i może zagrzeje do podjęcia dalszych kroków. Potrzebuję jakichś zdań z zewnątrz.
Pozdrawiam
nisii jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-14, 13:11   #2
Zanthia
Zadomowienie
 
Avatar Zanthia
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 1 164
Dot.: Rezygnacja ze studiów - reakcja bliskich

Weź dziekankę. Zawsze jeśli pomyślisz, że decyzja była błędem, będziesz mogła łatwo wrócić, a zawsze jest to rok bycia z dzieckiem i życia "po twojemu".
Zanthia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-14, 19:25   #3
meginnia
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2006-12
Wiadomości: 558
Dot.: Rezygnacja ze studiów - reakcja bliskich

No wlasnie, dziekanka. Ty bedziesz miala czas dla siebie i synka, rok to duzo czasu, byc moze przez ten czas stwierdzisz ze ten mgr przed nazwiskiem jednak sie przyda dodatkowo mysle, ze rodzice o wiele latwiej przelkna informacje ze wzielas dziekanke niz ze zrezygnowalas ze studiow. wilk syty i owca cala
__________________

meginnia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-14, 19:30   #4
filozof_ka
Wtajemniczenie
 
Avatar filozof_ka
 
Zarejestrowany: 2013-12
Lokalizacja: Wioska Smerfów
Wiadomości: 2 595
Dot.: Rezygnacja ze studiów - reakcja bliskich

Też myślę, że dziekanka będzie złotym środkiem.
__________________
Człowieka można zniszczyć, ale nie pokonać...
filozof_ka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-14, 20:19   #5
kwiatuszek334
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-10
Wiadomości: 6
Dot.: Rezygnacja ze studiów - reakcja bliskich

Witam Pomozcie dziewczyny.
Zaczelam kierunek finanse i rach na uek w krk, zaocznie. Codziennie pracuje i nie mam na to czasu, brakuje mi go a zmeczenie daje sie coraz bardziej pokazywac. Nie jestem dobra z matmy i chce zrezygnowac ze studiow bo wiem ze nie podołam. Moze zrobie sb jakis kurs w zaku i tez bd ok co wy na to??
kwiatuszek334 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-14, 21:20   #6
Stokrotek90
Wtajemniczenie
 
Avatar Stokrotek90
 
Zarejestrowany: 2011-01
Lokalizacja: Dziki Wschód
Wiadomości: 2 303
Dot.: Rezygnacja ze studiów - reakcja bliskich

Cytat:
Napisane przez kwiatuszek334 Pokaż wiadomość
Witam Pomozcie dziewczyny.
Zaczelam kierunek finanse i rach na uek w krk, zaocznie. Codziennie pracuje i nie mam na to czasu, brakuje mi go a zmeczenie daje sie coraz bardziej pokazywac. Nie jestem dobra z matmy i chce zrezygnowac ze studiow bo wiem ze nie podołam. Moze zrobie sb jakis kurs w zaku i tez bd ok co wy na to??
Z takim podejściem do edukacji to wątpię, że gdziekolwiek będzie Ci się podobało. Twoje pytanie jest dziwne - zrób sobie kursy albo studiuj. Twoim problemem jest matma? To po co się pchałaś na finanse? Kurs w żaku to nie studia, ale przecież... po kursie nie będziesz zmęczona.

Autorko głównego wątku - na Twoim miejscu także wzięłabym dziekankę. Postarała się zaliczyć tę sesję, bo w sumie jest już lada chwila i wzięła "rok wolnego" - kto wie, może zapragniesz wrócić na studia?
__________________
Stokrotek90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-15, 17:08   #7
kwiatuszek334
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-10
Wiadomości: 6
Dot.: Rezygnacja ze studiów - reakcja bliskich

A kursy w żaku sa zle? przeciez nie od razu trzeba miec studia aby cos w zyciu osiagnac.
kwiatuszek334 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2014-01-15, 17:09   #8
z_blondem_mi_do_twarzy
Rozeznanie
 
Avatar z_blondem_mi_do_twarzy
 
Zarejestrowany: 2009-12
Wiadomości: 669
Dot.: Rezygnacja ze studiów - reakcja bliskich

Na pewno nie rezygnuj ! Poza tym, niestety teraz wszędzie oczekuje się papierka, wszyscy nauczyciele jakich znam i jacy pracują w zawodzie mają magistra albo są w trakcie studiów II stopnia. Na Twoim miejscu kontynuowałabym to mimo wszystko. Potem może nie być czasu na studia - wiem po mamach moich koleżanek: dom, dzieci, praca i jeszcze studia - level hard.
z_blondem_mi_do_twarzy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-16, 21:21   #9
kwiatuszek334
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-10
Wiadomości: 6
Dot.: Rezygnacja ze studiów - reakcja bliskich

Chyba zrezygnuje na prawde. Nie chce meczyc sie na kierunku ktory mnie tak na prawde nie interesuje. Mam mature i skonczone tech Ekonomiczne, ale nie zdany egzamin czyli tylko mature? Moze pojde do Żaka i zrobie sb tech. Administracji, pozniej jakis kurs i pojde do pracy? Np na poczcie lub instyt. Panstwowej??
kwiatuszek334 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-17, 09:40   #10
z_blondem_mi_do_twarzy
Rozeznanie
 
Avatar z_blondem_mi_do_twarzy
 
Zarejestrowany: 2009-12
Wiadomości: 669
Dot.: Rezygnacja ze studiów - reakcja bliskich

Cytat:
Napisane przez kwiatuszek334 Pokaż wiadomość
Chyba zrezygnuje na prawde. Nie chce meczyc sie na kierunku ktory mnie tak na prawde nie interesuje. Mam mature i skonczone tech Ekonomiczne, ale nie zdany egzamin czyli tylko mature? Moze pojde do Żaka i zrobie sb tech. Administracji, pozniej jakis kurs i pojde do pracy? Np na poczcie lub instyt. Panstwowej??
Skoro masz licencjat już, to możesz magisterkę robić np z administracji, są uczelnie na których tak się da. Jest tyle ludzi po studiach z administracji, że papierek technika niewiele znaczy a i chętnych na jeden "stołek" w urzędach jest od groma. Może zacznij od stażu w takiej instytucji, żeby potem móc się tam wkręcić, czy coś.

Brzmisz jak 40 latka, no sorry. Dziewczyno ! Jesteś młoda, życie przed Tobą, możesz się rozwijać, a Ty brzmisz jakbyś miała syndrom umęczonej Matki Polki w pieluchach która na nic już nie ma siły.
z_blondem_mi_do_twarzy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Szkoła i edukacja


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-17 09:40:06


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 03:39.