Blizny potrądzikowe/trądzik-jak usunąć przebarwienia- WĄTEK ZBIORCZY - Strona 4 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki Miejsce, w którym rozmawiamy o pielęgnacji twarzy i ciała oraz sprawdzonych kosmetykach. Masz pytanie? Zadaj je kosmetyczce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2003-04-23, 20:57   #91
Dorixx
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2002-09
Wiadomości: 1 423
Re:Agentka69 na dywanik!!!

Ty Ogryzku Kochany [img]icons/1cmok.gif[/img] !!! Ty wiesz co?! [img]icons/icon12.gif[/img]

Ok, cos już zamówiłam, jak efekt bedzie opłakany to będzie na Ciebie [img]icons/icon10.gif[/img]


zapomniana Dorixx [img]icons/icon22.gif[/img]
__________________
Grzeczne dziewczynki idą do nieba, niegrzeczne tam gdzie chcą....
Dorixx jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-04-23, 21:54   #92
BabciaWeatherwax
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2003-02
Wiadomości: 5 504
Re:Agentka69 na dywanik!!!

Doriś, nie płacz [img]icons/1glaszcze.gif[/img], Agenciorowi necik w domciu szlag trafieł, a w pracce ni ma czasu... Musiemy siem obywać bez Agenciora [img]icons/icon12.gif[/img] Mozesz jom ścigać na telefonik, to działa [img]icons/icon12.gif[/img] [img]icons/icon10.gif[/img]

[img]icons/1cmok.gif[/img]
__________________
liberalny
<tolerancyjny, nie stosujący przymusu, wolnościowy, nierygorystyczny>
(Słownik Języka Polskiego PWN)

Jędrek ma...

Forum techniczne dla katalogu kosmetyków
BabciaWeatherwax jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-04-23, 22:21   #93
Dorixx
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2002-09
Wiadomości: 1 423
Re:Agentka69 na dywanik!!!

ja do Niej dzwoniłam w poniedziałaek [img]icons/icon7.gif[/img]

mam nadzieję, ze kiedyś sie do mnie Małpa odezwie [img]icons/icon7.gif[/img]
__________________
Grzeczne dziewczynki idą do nieba, niegrzeczne tam gdzie chcą....
Dorixx jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-04-23, 22:37   #94
BabciaWeatherwax
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2003-02
Wiadomości: 5 504
Re:Agentka69 na dywanik!!!

Dorixx napisał(a):
> ja do Niej dzwoniłam w poniedziałaek [img]icons/icon7.gif[/img]
>
> mam nadzieję, ze kiedyś sie do mnie Małpa odezwie [img]icons/icon7.gif[/img]

Hyhyhyyyyy, w końcu Agent, więc musi znikać [img]icons/icon12.gif[/img] [img]icons/icon10.gif[/img], trzeba ścigać i dopadać [img]icons/icon12.gif[/img] [img]icons/icon10.gif[/img]

Oluś, Małpiszonku ukochany [img]icons/icon29.gif[/img], zobacz, jak tu Cię uwielbiamy [img]icons/icon12.gif[/img] hehehehhehe...

[img]icons/1cmok.gif[/img]
__________________
liberalny
<tolerancyjny, nie stosujący przymusu, wolnościowy, nierygorystyczny>
(Słownik Języka Polskiego PWN)

Jędrek ma...

Forum techniczne dla katalogu kosmetyków
BabciaWeatherwax jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-04-24, 08:33   #95
Alisha
Raczkowanie
 
Avatar Alisha
 
Zarejestrowany: 2002-11
Lokalizacja: kraków
Wiadomości: 47
Re: blizny po trądziku/tylko nie próbki!! plosimmm...

dzieki Ci wielkie za ostrzeżenie! niby jest to rzecz oczywista, ale ja juz mam dosc całej tony kosmetyków które zalegają moje półki i ktore okazały sie po pierwszym użyciu beznadziejne...... [img]icons/icon9.gif[/img]

buziaki wielkie
Alisha jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-04-24, 17:31   #96
Agentka
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2003-01
Wiadomości: 2 084
Re:Agentka69 na dywanik!!! no to sie tłumacze ;))

hehehe [img]icons/icon10.gif[/img] Wredoty [img]icons/icon10.gif[/img] ładnie, pieknie kurna [img]icons/icon10.gif[/img] człowiek nie ma po ludzku dostepu do netu w chacie, to na nim psy wieszają [img]icons/icon10.gif[/img] hyhyh [img]icons/icon10.gif[/img] Oj, baby [img]icons/icon29.gif[/img]

[img]icons/icon7.gif[/img] dobra, to sie potłumacze ..

Dori, przepraszam..jak bunia napisała, wysypał nam sie net w domku i łosie= chłopaki [img]icons/icon10.gif[/img] robią go i robią..do niczego nie mam dostepu..tylko w pracy..dzis tez juz za dlugo siedze, zaraz wracam do robotki..mam nadzieje, ze na weekend to juz necik w domku bedzie.. napisz co wybrałas kochanie ? [img]icons/icon7.gif[/img] [img]icons/1cmok.gif[/img]

ja NAPRAWDE nie zapominam..tylko, nie mam mozliwosci..serio, serio.. wiec nie krzyczec na mnie ! [img]icons/icon10.gif[/img]

a i chciałam powiedziec Miniowi, jesli to czyta, ze znalazłam dla niej makijazyki, tylko nie moge wkleic [img]icons/icon22.gif[/img] bo wszystkie pliki mam na kompie w domku [img]icons/icon9.gif[/img] a on nie działa..

jak mi wszystko ruszy, to obiecuje nadrobic zaległosci [img]icons/icon7.gif[/img] OBIECUJE [img]icons/icon7.gif[/img]

no i juz mnie wołaja znow z raportem..cholerka jasna..popisa nie mozna..co za praca [img]icons/icon41.gif[/img]

[img]icons/icon40.gif[/img] znikam, buzka babki [img]icons/1cmok.gif[/img]
__________________
Nie cierpię zimy
Agentka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-04-25, 18:37   #97
Maniaaa
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2003-04
Wiadomości: 8
GG do Maniaaa
Re: Przebarwienia po pryszczach

ile kosztuje zabieg neoderm
Maniaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2003-04-25, 18:44   #98
Maniaaa
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2003-04
Wiadomości: 8
GG do Maniaaa
Re: Przebarwienia po pryszczach

mozecie podac mi przepis na ta maseczke z bialka i cytryny
Maniaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-04-25, 19:00   #99
lejka
Zakorzenienie
 
Avatar lejka
 
Zarejestrowany: 2003-01
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 4 419
Re: Przebarwienia po pryszczach

Białko ubijamy z cytryną. Proste, nie? [img]icons/1cmok.gif[/img]
lejka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-04-26, 14:42   #100
Beata
Przyjaciółka Wizażu
 
Zarejestrowany: 2001-10
Lokalizacja: Szczecin
Wiadomości: 2 113
Re: Przebarwienia po pryszczach

Przydałaby sie wizyta u dermatologa , przede wszystkim aby ustalić przyczynę pojawiania się wyprysków.Może potrzebne będzie oczyszczenie cery w gabinecie kosmetycznym. Jeśli stan skóry na to pozwoli to można zrobic złuszczanie naskórka (kwasami AHA,BHA lub peelingiem ziołowym , lub mikrodermabrazja).
__________________
Studio Urody-Beata Krajnik
ul.Beżowa 2 Szczecin
tel.505 097 568

www.ocean-urody.pl
Zapraszamy na kursy i szkolenia:kosmetyka,
fryzjerstwo,masaż,makijaż ,
paznokcie w Szczecinie
Beata jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-04-27, 22:56   #101
Camilla
Zakorzenienie
 
Avatar Camilla
 
Zarejestrowany: 2002-12
Wiadomości: 9 328
Re: Przebarwienia po pryszczach

Odnośnie maseczki z białka i cytryny. Najpierw ubić białko na tak sztywną pianę, że jak przechyli się naczynie nie ma nic z niego wyleciec a następnie trzeba dodac soku z cytryny, nie w jakis ogromnych ilościach bo maseczka spłynie szybko z twarzy (ubijanie odrazu białka z sokiem z cytryny spowoduje że białko sie w ogóle nie ubije, to taka moja mała rada z życia wzieta [img]icons/icon12.gif[/img] )
Pozdrawiam
__________________
zapuszczam włosy i bardzo o nie dbam!

jesteśmy razem

Camilla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2003-05-06, 17:30   #102
Ananke
Rozeznanie
 
Avatar Ananke
 
Zarejestrowany: 2003-05
Lokalizacja: śląsk
Wiadomości: 534
przebarwienia

Od 10 lat walczę z trądzikiem. Leczyłam się już u 3 dermatologów i nic...Jednak moim największym problemem są przebarwienia potrądzikowe. Czy coś może je zlikwidować. Dermatolog powiedział, że złuszczanie kwasami może nie przynieść efektów. Laser na który wydałam 300zł nie pozbył się ani jednej plamki...Czy są jakieś kosmetyki które rozjaśnią i złuszczą te przebarwienia. Proszę o podanie kilku produktów. Błagam o pomoc
Ananke jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-06-10, 20:58   #103
marika86
Gość
 
Wiadomości: n/a
Jak usunąć blizny

Mam problem w wyniku pryszczy i niestety ich "duszenia" 2 lata temu powstały na mojej twarzy blizny i nie mam pojęcia jak je usunąć lub po prostu by stały sie mniej widoczne
Czy ktoś możemi pomóc
Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-06-10, 22:24   #104
Camilla
Zakorzenienie
 
Avatar Camilla
 
Zarejestrowany: 2002-12
Wiadomości: 9 328
Re: Jak usunąć blizny

Może wystukaj w wyszukiwarke "blizny" na forum juz wiele razy był poruszany ten wątek, więc powinnaś tam znaleść wiele cennych informacji.
__________________
zapuszczam włosy i bardzo o nie dbam!

jesteśmy razem

Camilla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-06-11, 10:43   #105
tarkoka
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2003-06
Wiadomości: 4
GG do tarkoka
przebarwienia

jak usunac przebarwienia po tradziku.
tarkoka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-06-11, 15:12   #106
kb
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2001-12
Wiadomości: 276
Re: przebarwienia

znajdziesz tu rowniez link do watku o przebarwieniach potradzikowych
http://www.wizaz.pl/news/index.php?itemid=176
kb jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-06-11, 18:52   #107
wiewiorra
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2003-02
Wiadomości: 20
Zabiegi na usunięcie przebarwień potrądzikowych



Na mojej buzi juz od ok. 8 miesiecy utrzymuja sie przebarwienia po krostkach. Tradzik byl dosc silny wiec pozostaly tez blizny zanikowe. Czytalam sporo na temat zluszczania. Kiedys przeszlam 2 zabiegi peelingu ziolowego. Niestety mieszkam obecnie w USA wiec nie moge udac sie do tej samej kosmetyczki by powtorzyc tego rodzaju zabieg. Udalam sie do tutejszego salonu na mikrodermabrazje. Kobieta jak mnie zobaczyla od razu powiedziala ze to mi nie pomoze. No ale sprobowalam. No i nie wiem czy "bawic" sie w to dalej czy nie. Przebarwienia jak byly tak sa nie mowiac o "dziurkach". No ale podobno trzeba wykonac cala serie tego zabiegu by byly efekty. Skora wydaje mi sie nieco gladsza ale moze to tylko zludzenie. Po zabiegu kosmetyczka zaproponowala mi zluszczanie kwasem. Nie znam jeszcze dobrze angielskiego wiec nie bardzo wiem co to dokladnie za zabieg. Mowila ze peeling ten wykonuje sie raz na dwa tygodnie i ze jest to kwas. Nie wiem czy warto tego sprobowac? Myslalam tez o kremach wybielajacych ale wlasnie przeczytalam zenie skutkuja one na plamy po pryszczach. Mam tez effaclar K czy on pomoze? Prosze polecic mi odpowiedni dla mojego problemu zabieg czy preparat. Bede bardzo wdzieczna.</P>
wiewiorra jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-06-13, 15:46   #108
systematica
Wtajemniczenie
 
Avatar systematica
 
Zarejestrowany: 2002-04
Wiadomości: 2 186
Re: przebarwienia po tradziku

Cześć

Na początek proponuję, żebyś przeczytała sobie artykuły, newsy i archiwalne posty na temat przebarwień, którym na forum znajdziesz mnóstwo
[do okna przeglądarki na głównej stronce wpisz: "przebarwienia" lub "plamy" i "blizny trądzik"]

Co do mikrodermabrazji - zostałaś zdezinformowana i odradzam wizyty w takim salonie [chyba że pani która udzielała Ci informacji, miała na mysli efekt swoich usług, ale na jedno wychodzi ]

Skuteczność mikrodermabrazji zależy od rodzaju aparatu oraz zastosowanych preparatów; bez wspomagania kosmetykami mikrodermabrazja wykonanan w gabinecie kosmetycznym faktycznie nie podziała. Ale generalnie jest to metoda którą można zmniejszyć plamy potrądzikowe - wymaga stosowania w skojarzeniu z kwasami AHA (w trakcie zabiegu) i kuracją regeneracyjną, minimalna seria zabiegów to 4-5.

Nie wiem, czy w Stanach dostępne są produkty A-Dermy - chodzi mi o Epitheliale - który niezwykle przyspiesza regenerację naskórka. Ja bym ci polecała kremik z kwasami (masz na miejscu ogromną ofertę, większą niż w Europie, więc nawet nie próbuję polecać) albo coś typu Reti-C - który dość silnie złuszcza skórę (a raczej "rozpuszcza" wierzchnią warstwę jak peeling gommage + koniecznie bloker. I pół roku cierpliwości, chociaż efekty powinny zacząć być widoczne po 2 miesiącach

pozdrawiam
__________________
Komp w przebudowie ... czyli urlop od netu
systematica jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-06-13, 21:05   #109
wiewiorra
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2003-02
Wiadomości: 20
Re: przebarwienia po tradziku

Serdeczne dzieki za odpowiedz. Nie wiem co to byl za aparat do mikrodermabrazji. Chyba sprawdze choc rzeczywiscie nie szczegolnie chce mi sie wracac do tego salonu. Po zabiegu (jakies ok. 5 minut) pani nalozyla mi jakas biala maske (ok. 10 minut) zmyla i tyle. Czy u Ciebie tez to tak wygladalo? Jestem bardzo ciekawa. Co do kosmetykow zluszczajacych moze jednak ktos by mi poradzil naprawde skuteczny?
wiewiorra jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2003-06-13, 21:10   #110
systematica
Wtajemniczenie
 
Avatar systematica
 
Zarejestrowany: 2002-04
Wiadomości: 2 186
Re: przebarwienia po tradziku

Wiewiórreczko
a jakże mam to zrović dyskretnie ?
nie wypełniłaś swojego profilu ... nie wiem , ile masz wiosenek - jak tu Ci radzic ?
__________________
Komp w przebudowie ... czyli urlop od netu
systematica jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-06-13, 23:31   #111
wiewiorra
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2003-02
Wiadomości: 20
Re: przebarwienia po tradziku

rany julek nie wiedzialam ze to ile ma sie latek ma jakies znaczenie w tym temacie. No ale nie mam sie czego wstydzic wiec zeby byc dokladna 26 i pol. Radź magus radź please
wiewiorra jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-06-15, 08:00   #112
systematica
Wtajemniczenie
 
Avatar systematica
 
Zarejestrowany: 2002-04
Wiadomości: 2 186
Re: przebarwienia po tradziku

Ta mikrodermabrazja podejrzanie wygląda, wiewióreczko chyba że o czymś zapomniałaś ... w moim gabinecie jest tak :
każdy zabieg obejmuje :
- peeling,
- maseczkę dostosowaną do celu kuracji,
- złuszczanie
- ampułkę + krem
- flizy kolagenowe

dodatkowo krem stosowany w trakcie zabiegu polecają kupić do domu, aby poprawić efekt kuracji

w przypadku przebarwień po złuszczaniu nakładany jest 22%-wy roztwór kwasów AHA, z kolei przy zabiegach regeneracyjnych na flizy - jeszcze maska gipsowa.

A skoro masz 26 wiosenek, to myślę, że możesz sobie pozwolić na zaatakowanie przebarwień kremem z kwasami. Ja bardzo polecam Glyco-A który doradził mi dr Jankowiak - bo Effaclar spowodował u mnie tragiczne skutki, a Glyco-A jest tańszy, działa o niebo lepiej i jeszcze matuje cerę /ale stosuję tylko na wieczór/.
Do tego - koniecznie - Epitheliale A-Dermy: ten krem to cud, przyspiesza regeneracje uszkodzonej skóry jak nic innego; jesli masz aktywne wypryski to jeszcze Dermalibour. Do tego maseczki z zielonej glinki. No i bloker, koniecznie.
Efekt powinien być po dwóch miesiącach, jeśli nie będzie Cie zadowalał [tj, plamy będą ciemne], to znaczy że przebarwienia są głębsze i trzeba dołączyć specyfik działający rozjaśniająco na plamy barwnikowe [jeśli plamy są brązowe, to można od razu stosować preperaty wybielające]. Z tych rozjaśniających masz do wyboru Correcteur Anti-Taches Lieraca /to mój zdecydowany favoryt/, Mela-D LRP /miałam próbki; nie polubiłam go bo okropnie nabłyszcza cerę, wg mnie Lierac ma ciekawszy skład - oprócz 2%-wego kwasu kojowego w roli głównego czynnika aktywnego jeszcze wyciągi z cytrusów; poza tym Mela-D powoduje u mnie złuszczenie naskórka po kwadransie od nałożenia, tak samo jak RetiC na dzień, więc nie wiem, czy ten kwas kojowy w ogóle wsiąka i działa na skórę/, Neostratę /drogie i mało wydajne/ albo np. Anti-Blotching Cream Laory [tylko wyciągi roślinne o działaniu rozjaśniającym, więc oczywiście mniej radykalnie działa, za to cudnie nawilża i pielęgnuje cerę].

Przy czym ja się boję kremów z kwasami latem używać i na razie wszystko odstawiłam. Moja opcja na lato to: blokery /przede wszystkim/ a do pielęgnacji Anti-Blotching Laory. Do tego RetiC Vichy [dzienny używam jako peeling gommage wyłącznie wieczorem - poniewaz zawsze można go dostać w promocji, wychodzi o wiele taniej niż Mela-D ].
Ostatnio nabyłam też Jabu'she. Oczywiście za wcześnie na wnioski, ale jedno powiem - dobrze sie wchłania i nie nabłyszcza, czyki - juz go lubię ].
__________________
Komp w przebudowie ... czyli urlop od netu
systematica jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-06-15, 14:53   #113
wiewiorra
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2003-02
Wiadomości: 20
Re: przebarwienia po tradziku

Kocham Cie Magus za Twoje zainteresowanie moim problemem Niestety w opisie mojej mikrodermabrazji niczego nie pominelam. Dam sobie spokoj z tym gabinetem. Mysle ze skusze sie na ten kremik Glyco A. Mam tylko pytanie: kremiki lagodzace Epitheliale czy Dermalibour aplikuje sie od razu na krem z kwasem? No i juz nie wiem co mam myslec o tych srodkach wybielajacych. Basia pisala ze nie sprawdzaja sie na plamy po tradziku. Zaznaczam ze moje nie sa ciemne, brunatne itp. tylko czerwone (juz ok. 8 mies.) Unikam slonca jak ognia bo mam baaardzo wrazliwa naczynkowa skore. Jaki bloker bylby wskazany? Pozdrawiam
wiewiorra jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-06-15, 21:28   #114
kb
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2001-12
Wiadomości: 276
Re: przebarwienia po tradziku -uzupeł.

Wiewióro,
Skoro piszesz, że są to czerwone plamki to rzeczywiście kremy wybielające nie pomogą. Ponieważ mieszkasz w USA, to nie ma sensu sprowadzać za większe pieniądze produktów z Europy skoro u siebie masz jeszcze większy wybór, zwłaszcza jeśli chodzi o kwasy.
Jeśli chodzi o zabiegi, to z tym gabinetem daj sobie spokój, Pani ta nie wykazała się fachowością, radziłabym odwiedzić dermatologa, jesli masz możliwośc, warto popytać o polecenie jakiegoś sprawdzonego przez kogoś specjalisty.
Zarówno mikrodermabrazja jak i peelingi kwasami AHA są pomocne w leczeniu blizn potrądzikowych, ale tak jak pisze Maga potrzeba conajmniej 5 sesji i warunkiem jest doświadczenie przeprowadzającej zabieg osoby, lepiej więc nie decydować się na byle kogo. Jaki typ zabiegu będzie najlepszy w twoim przypadku, jakie stężenie i rodzaj kwasu to już może ocenić lekarz po naocznych oględzinach, najkorzystniej by lekarz ten oferował kilka zabiegów do wyboru, a nie skupiał się np. tylko na peelingach chemicznych, wtedy masz większą pewność, że wybierze zabieg odpowiedni dla ciebie, a nie będzie cię namawiał do peelingu kwasami, bo niczym innym nie dysponuje.

A-dermy, Glyco-A nie dostaniesz w USA.
Jeśli chodzi o domową pielęgnację i kuracje to na blizny potrądzikowe polecam:
- kwasy AHA, Effaclar zawiera 1,5 % kwasu LHA rodzaj kwasy salicylowego, możesz go stosowac, jednak w tym wypadku bardziej pomocne będą kwasy AHA, polecam linię Paula's Choice preparat 8% AHA (kwas glikolowy) dostępny w sklepie internetowym www.paulaschoice.com oraz serię Alpha Hydrox i preparat AHA enhanced lotion 10% lub Oil free formula 10% ta marka jest dostępna w wielu sklepach typu Walgreens, Eckerd i innych drugstore. Zdjęcia i krótki opis obu preparatów znajdziesz w tekście na temat kwasów hydroksylowych:
http://www.wizaz.pl/basia_kwasy_bha_aha_5.php

Jak stosować kwasy poczytasz w podanym tekście, zacznij od niższych stężeń, nie przekraczaj samodzielnie 15%.
Do wyboru masz jeszcze droższe firmy:
Aqua Glycolic
M.D. Formulations
Peter Thomas Roth
DDF
Neostrata
Glyderm
i wiele innych. W każdym razie Alpha Hydrox nie jest drogi a skuteczny.
- retinoidy, albo silniejsza forma kwasy retinowego i jego pochodnych dostępna tylko na receptę czyli potrzebna jest wizyta u dermatologa, Retin-A, Tazarotene itp lub retinol dostępny bez recepty najlepszy preparat o najwyższym stężeniu retinolu 0,6% to Green Cream niestety drogi 40$, na początek jeśli chcesz spróbować zakup próbkę za chyba 3$ dostaniesz go tutaj www.lindasy.com
- Mederma - maść na blizny, także na potrądzikowe, jest to odpowiednik polskich maści typu Cepan, Contractubex opartych na wyciągu z cebuli, Mederma jest niestety droga ok 20$ za małą tubę, w porównaniu Cepan kosztuje ok 10zł. Czy pomoże? To już indywidualna sprawa, znam osoby, zadowolone, z wyleczonymi bliznami trądzikowymi, znam też przypadki gdy nie pomogło,
- CP serum dostępne na stronie www.skinbio.com koszt ok 20$ za 30ml, jest to preparat oparty na kompleksie miedzi z aminokwasami, pomocny przy bliznach oraz stosowany jako preparat przeciwzmarszczkowy, (możesz go stosować w swym wieku) płyn o niebieskim zabarwieniu, wynikającym z obecności miedzi, na początek warto zakupić mniejsze opakowanie, należy go wprowadzać stopniowo, raz na 2-3 dni i przekonać się czy nasza skóra go toleruje,
- żel aloesowy jeden z lepszych z firmy Jason Natural Cosmetics 98% aloe gel dostepny w sklepach internetowych lub sklepach ze zdrową żywnością np Vitamin shoppe, zdjęcie zobaczysz tutaj
http://www.wizaz.pl/basia_opalanie_c..._sloneczne.php
- kwas azelainowy - azelaic acid dostępny w US raczej na receptę, konkretnej nazwy produktów nie znam, w Polsce, można je dostać bez recepty np Skinoren, Hascoderm, Acne-derm.
- witamina C - ascorbic acid możesz sama wykonać serum z witaminą C, kwas askorbinowy w proszku dostaniesz w wielu sklepach ze zdrową żywnością, pamiętaj tylko by było napisane ascorbic acid powder, patrz w skład, ma tam nie być żadnych zbędnych dodatków, słodzików i innych, możesz też go dostać w sklepach interentowych np. www.beyond-a-century.com
http://www.wizaz.pl/w-agora/view.php...key=1054657124

Oczywiście to są tylko propozycje, w żadnym wypadku nie można stosować tego wszystkiego na raz. Nie mogę zagwarantować co zadziała w twoim przypadku.
W przypadku każdej z kuracji pamiętaj o ostrożności, nie przesadzaj z częstotliwością, tym nie przyspieszysz leczenia, a można tylko pogorszyć, trzeba też być cierpliwym, bo proces gojenia trwa długo (kilka miesięcy), nowy preparat trzeba wprowadzać ostrożnie z zachowaniem instrukcji zwłaszcza w przypadku retinoidów o czym powinien cię poinformować lekarz, jeśli sie zdecydujesz.
Przykładowy plan:
- kwasy AHA stosowane tylko na noc, stopniowo wprowadzane, np co 2-3 dzień, jesli wybierzesz silne retinoidy wówczas nie stosujesz kwasów,
- jeśli retinoidy lub kwas azelainowy wówczas kwasy odstawiamy, retinoidy lub maść z kwasem azelainowym stosujemy na noc, 20 minut po umyciu twarzy, następnie po ok 1 godzinie można nałożyć krem nawilżający może to być wspomniany żel aloesowy, który na pewno nie zatka porów i pod warunkiem, że nie masz uczulenia na aloes,
- retinoidów nie łączysz z kwasami, kwasem azelainowym i witaminą C w dużym stężeniu,
- Jeśli nie retinoidy wówczas, wprowadzamy stopniowo na noc kwasy AHA na noc, do tego żel aloesowy lub maść Mederma,
- Na dzień wybierasz CP serum lub serum z witaminą C stosowane pod krem z filtrami, musisz pamietać, że miedzi nie można łaczy z witaminą C. Czyli albo wybierasz serum z witaminą C albo CP serum, lub też stosujesz tydzień CP serum, potem odczekujesz 24 h taki musi być zachowany odstęp między zastosowaniem preparatu z miedzią a witaminy C i wówczas zaczynasz stosować serum z witaminą C, to już zalezy do ciebie.
Kuracja jest zależna od tego czy zdecydujesz się na zabieg czy nie, tak więc wszystko co piszę to tylko sugestie.
Ostatnia sprawa, co nie znaczy że mało ważna wręcz przeciwnie, to ochrona słoneczna. Tym razem warto sprowadzić preparaty z Europy i wydać więcej, gdyż kremy z filtrami w US nie chronią tak skutecznie jak niektóre z Europy, dlaczego tak jest- odpowiedź, w moich tekstach w dziale Słońce i opalanie oraz newsach i nowych wypowiedziach podaję kilka linków. Jeśli chodzi o kremy z filtrami w USA to najskuteczniejsze to Ombrelle L'Oreal oraz możesz też zakupić Anthelios L lub Ombrelle z Kanady w newsie na temat gamy Anthelios znjadziesz szczegóły, lub też wybierać kremy oparte w 100% na filtrach mineralnych, tych masz pod dostatkiem, ale pamiętaj, że chronią one słabiej przed UVA, ich listę znajdziesz w moich tekstach. Pamiętaj też, że okreslenie bloker jest mylne i obecnie w US się go już nie stosuje, a to dlatego, że daje mylne wrażenie, że dany produkt chroni nas całkowicie przed słońcem, a w rzeczywistości żaden krem z filtrami, nawet o faktorze SPF 100 czy więcej nie chroni nas w 100% przed UV, dlatego zawsze nawet pomimo stosowania kremów z filtrami obowiązuje umiar w opalaniu. Nawet stosując tzw bloker czyli krem o wysokim stopniu protekcji mamy szansę się opalić.
Seria preparatów ochronnych z filtrami UV LIERAC SOLAIRE + Tinosorb S i M charakterystyka
http://www.wizaz.pl/news/index.php?itemid=204
Seria słoneczna SVR – UVB firmy Laboratoria SVR
http://www.wizaz.pl/news/index.php?itemid=144

Nowy krem ochronny z filtrami UV 100B firmy Laboratoria SVR
http://www.wizaz.pl/news/index.php?itemid=143

Mela-D La Roche-Posay oraz informacje na temat przebarwień i sposobu odpowiedniej aplikacji kremów z filtrami.
http://www.wizaz.pl/news/index.php?itemid=146

Gama produktów Anthelios La Roche-Posay + Mexoryl SX i XL - charakterystyka
http://www.wizaz.pl/news/index.php?itemid=212
Wypowiedź na forum
http://www.wizaz.pl/w-agora/view.php...ttern=tinosorb

Forum fragment dotyczący ochrony słonecznej
http://www.wizaz.pl/w-agora/view.php...ttern=tinosorb


Seria słoneczna Helioderm firmy CASTALIA
http://www.wizaz.pl/news/index.php?itemid=206
Johnson’s Suncare baby- krem i mleczko SPF 40
http://www.wizaz.pl/news/index.php?itemid=209

Forum medycyna estetyczna
http://www.wizaz.pl/w-agora/view.php...ttern=tinosorb

Preparaty z kwasami AHA, BHA, retinolem a pora letnia...
http://www.wizaz.pl/news/index.php?itemid=178
Przykłady lekkich kremów z filtrami
http://www.wizaz.pl/w-agora/view.php...ertise%20spray
Wysoki faktor a tani krem
http://www.wizaz.pl/w-agora/view.php...ast=1055101827
kb jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-06-15, 21:44   #115
ania.j
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2003-03
Wiadomości: 89
Re: przebarwienia po tradziku

Maguś - napisałaś "w moim gabinecie"... czy to znzczy ze prowadzisz wlasy gabinet, czy chodzi ci o taki w ktorym bywasz.
Jesli odpowiedz pierwsza - czy to jest w Krakowie?
Pozdrawiam
ania.j jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-06-15, 21:52   #116
kb
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2001-12
Wiadomości: 276
Re: przebarwienia po tradziku -Maga

"poza tym Mela-D powoduje u mnie złuszczenie naskórka po kwadransie od nałożenia, tak samo jak RetiC na dzień, więc nie wiem, czy ten kwas kojowy w ogóle wsiąka i działa na skórę/"

Maguś to na pewno nie jest złuszczony naskórek, ale wałkujący się krem, ostrzegałam w Newsie, że tak się może zdażyć w niektórych przypadkach, masz rację w takiej sytuacji gdy krem nie jest dobrze przyjmowany, ale osadza się na powierzchni i po krótkim czasie po potarciu skóry schodzi drobnymi wałeczkami ze skóry jego skuteczność może być osłabiona, zarówno w przypadku Reti-C jak i Mela-D w twoim przypadku. Jedną z przyczyn może być dodatek składnika matującego obecnego zarówno w Mela-D i Reti-C.


Aniu, pozwolę sobie odpowiedzieć za Magę, że to Ślązaczka, a pisząc w swoim gabinecie nie miała na myśli swego prywatnego, ale zapewne swój ulubiony, w którym często bywa.
kb jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-06-15, 22:44   #117
ania.j
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2003-03
Wiadomości: 89
Re: przebarwienia po tradziku -Maga

Dziekuje Basiu za podpowiedz
Szukam w Krakowie dobrej kosmetyczki (lub kosmetyczko - dermatologa), no i tak sobie nadziei narobilaam, ze moze jakas "wizazystka" ma gabinet w Krakowie....
Pozdrawiam
ania.j jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-06-16, 00:18   #118
wiewiorra
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2003-02
Wiadomości: 20
Re: przebarwienia po tradziku -Maga

Basiu wielkie dzieki!!! Jestem pod wrazeniem...
wiewiorra jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-07-05, 06:42   #119
anetamilosz
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2003-04
Wiadomości: 125
GG do anetamilosz
Do wizażanek---blizny po pryszczach------

Witam cieplutko!!!
Pytanie kieruję do wszystkich wizażanek, które potrafią mi pomóc, oraz do Beatki. Ostatnio co prawda wygrywam swoją walkę z tymi okropnymi syfkami, ale po kilku pozostały mi takie małe blizny, które są ciemne i wychodzą spod korektorka...Oczywiście moja wina, bo drapałam, wyciskałam, więc teraz ponoszę karę...
Dziewczyny jeśli wiecie jak je usunąć, bądź rozjaśnić będę wdzięczna..Piszcie...
Pozdrawiam
anetamilosz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-07-05, 07:24   #120
lejka
Zakorzenienie
 
Avatar lejka
 
Zarejestrowany: 2003-01
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 4 419
Re: Do wizażanek---blizny po pryszczach------

Ojej, ten temat był już tyyyle razy... Wpisz sobie w wyszukiwarkę "blizny" albo "blizny potradzikowe" i masz czytania, że hoho!
lejka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 2 (0 użytkowników i 2 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2018-06-22 13:51:19


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 22:24.