kiedy odpowiedni czas na zaręczyny i ślub? - Strona 5 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Intymnie

Notka

Intymnie Forum intymnie, to wyjątkowe miejsce, w którym podzielisz się emocjami, uczuciami, związkami oraz uzyskasz wsparcie i porady społeczności.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2009-08-24, 23:19   #121
Stunner
Raczkowanie
 
Avatar Stunner
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 47
Dot.: kiedy odpowiedni czas na zaręczyny i ślub?

Powiem tak:latka lecą...
Nie chce Ciebie straszyc,ale czasami bywa tak ,że kobieta spotyka meżczynę i są ze sobą bardzo długi okres czasu.Później on ją zostawia/ona go/oboje doszli do takiego wniosku i pozniej jest wielki szok.Budzi się taka 30latka z reką w nocniku, z brakiem znajomych i perspektyw na przyszłośc.Kolejny rok placze lub użala się nad swoją sytuacją ,a póżniej ewentualnie znajduje jakiegoś rozwodnika,albo kawalera ktory nie wyobraza sobie zycia bez mamusi.
Ps:Argument z mieszkaniem mnie nie przekonuje,tysiące par zaczyna od zera.Dorabiają się wszystkiego latami.Ale myśl,że chcą byc ze sobą mimo wszystko jest silniejsza.

To jest ta ciemna strona.
Życzę Tobie powodzenia
Stunner jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-25, 07:16   #122
hihi
Zakorzenienie
 
Avatar hihi
 
Zarejestrowany: 2004-06
Wiadomości: 33 255
Dot.: kiedy odpowiedni czas na zaręczyny i ślub?

Cytat:
Napisane przez aasia1983 Pokaż wiadomość
No i stało się, powiedziałam mu bardzo dokładnie co mi na sercu leżało i dałam trochę czasu( kilka dni, tygodni) do zastanowienia się. Przedstawiłam swój punkt widzenia, wszystkie za i przeciw i niech pomyśli i decyduje- w jedną, albo w druga stronę. Mam już dosyć nieokreślonych planów i tekstów w stylu- sam nie wiem, może kiedyś. Kilka razy już o tym rozmawialiśmy, ale dopiero teraz przez moją stanowczość i postawienie sprawy na ostrzu noża w końcu coś do niego dotarło, przejął się chłopak bo pół nocy nie przespał...
I dobrze. Jeśli przemyśli i ostatecznie uzna, że nie jest w stanie podjąć decyzji, to może naprawdę warto dać sobie spokój i poszukać kogoś, kto ma podobne plany na przyszłość, podobne zapatrywania na związek itd itp?
Cytat:
Napisane przez mabi84 Pokaż wiadomość
to co, lepiej nie czekac na zmilowanie tylko samemu sie oswiadczyc??
Cytat:
Napisane przez Klarissa Pokaż wiadomość
Nie chodzi mi oto by klękać przed facetem i się oświadczać ale o to by porozmawiać. Mój TŻ na początku też był niechętny ślubowi, powiedziałam "okej, ja mogę zaczekać rok aż się określisz, ale nie dłużej" i on to przyjął. Minęło trochę ponad rok i się oświadczył. Za miesiąc będziemy mieli 2 rocznicę ślubu. Dziewczyny rozmawiajcie - szczególnie o tak ważnych rzeczach jak plany na przyszłość.
Klarissa u mnie troszkę inaczej, ale w podobnym tonie. Padło pytanie z mojej strony, on odpowiedział, a za "moment" zamawialiśmy obrączki, termin i kupowaliśmy zaproszenia. Tak jak Klarissa pisze, nie chodzi o klękanie i oświadczanie się na kolanach w wielkich słowach, ale o konkretną rozmowę na ten temat, aby było jasne o co chodzi.

Druga rocznica ślubu juz była, a ja ani przez chwilę nie żałowałam, że to ja "się oświadczyłam".
__________________
Nowa motywacja. Tym razem cel jest zdecydowanie długoterminowy.
hihi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-25, 08:48   #123
Klarissa
Zakorzenienie
 
Avatar Klarissa
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 16 431
Smile Dot.: kiedy odpowiedni czas na zaręczyny i ślub?

Cytat:
Napisane przez hihi Pokaż wiadomość
Klarissa u mnie troszkę inaczej, ale w podobnym tonie. Padło pytanie z mojej strony, on odpowiedział, a za "moment" zamawialiśmy obrączki, termin i kupowaliśmy zaproszenia. Tak jak Klarissa pisze, nie chodzi o klękanie i oświadczanie się na kolanach w wielkich słowach, ale o konkretną rozmowę na ten temat, aby było jasne o co chodzi.

Druga rocznica ślubu juz była, a ja ani przez chwilę nie żałowałam, że to ja "się oświadczyłam".
Mój mąż nigdy nie podchodził do tego tak, że to ja "się oświadczyłam" ale sam przyznaje, że moje słowa kazały mu się zastanowić nad tym jak żyje i jak chciałby żyć w przyszłości. W naszym wypadku "pomogła" jeszcze rozłąka, bo gdy wyjeżdżał byliśmy parą chłopak + dziewczyna, ale tęsknota i setki przeprowadzonych rozmów zmieniły nas w prawdziwy związek Dzisiaj nie wyobrażamy sobie życia bez siebie - oboje. I z tego co mi wiadomo (a info jakby nie patrzeć mam z pierwszej ręki) to żadne z nas niczego nie żałuje, a wręcz nam siebie ciągle mało i mało

Może gdybym wtedy nie ośmieliła się z nim porozmawiać nadal "chodzilibyśmy" ze sobą a ja trwałabym w nie do końca satysfakcjonującym związku czekając aż on się sam domyśli co ja bym chciała...? A przecież tak nie można - o swoje szczęście trzeba sobie zadbać samemu. Po drugie małżeństwo to dla mnie kolejny etap związku, a związek aby był dobry trzeba rozwijać bo przecież nie da się być tak samo zauroczonym przez 30 lat jak w pierwszym tygodniu znajomości. Jeśli jedna ze stron nie chce związku rozwijać, wzbrania się przed tym to warto rozmawiać by dowiedzieć się dlaczego.

---------- Dopisano o 09:48 ---------- Poprzedni post napisano o 09:46 ----------

Cytat:
Napisane przez Stunner Pokaż wiadomość
Powiem tak:latka lecą...
Nie chce Ciebie straszyc,ale czasami bywa tak ,że kobieta spotyka meżczynę i są ze sobą bardzo długi okres czasu.Później on ją zostawia/ona go/oboje doszli do takiego wniosku i pozniej jest wielki szok.Budzi się taka 30latka z reką w nocniku, z brakiem znajomych i perspektyw na przyszłośc.Kolejny rok placze lub użala się nad swoją sytuacją ,a póżniej ewentualnie znajduje jakiegoś rozwodnika,albo kawalera ktory nie wyobraza sobie zycia bez mamusi.
Ps:Argument z mieszkaniem mnie nie przekonuje,tysiące par zaczyna od zera.Dorabiają się wszystkiego latami.Ale myśl,że chcą byc ze sobą mimo wszystko jest silniejsza.
Ja mam przyjaciółkę w takiej sytuacji... i miałam też koleżankę z roku, którą spotkała podobna historia. Mieszkała z facetem 10 lat, ona 31, on 33 lata. Facet nie żenił się "bo małżeństwo niszczy związki", dziecka nie chciał bo to obowiązki itd... I nagle po tych 10 latach poznał jakąś inną kobietę, nieco młodszą (ale nie sądzę by to miało akurat decydujące znaczenie w ich sytuacji) i w 4 miesiące zdecydował się na ślub, a rok później na dziecko... Koleżanka została sama, załamana - bo kochała i przez 10 lat czekała aż on się oświadczy...
__________________
Mam dwoje okruszków - jeden większy, a drugi całkiem malutki
Klarissa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-25, 09:45   #124
sine.ira
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2006-09
Wiadomości: 15 264
Dot.: kiedy odpowiedni czas na zaręczyny i ślub?

Cytat:
Napisane przez Stunner Pokaż wiadomość
Powiem tak:latka lecą...
Nie chce Ciebie straszyc,ale czasami bywa tak ,że kobieta spotyka meżczynę i są ze sobą bardzo długi okres czasu.Później on ją zostawia/ona go/oboje doszli do takiego wniosku i pozniej jest wielki szok.Budzi się taka 30latka z reką w nocniku, z brakiem znajomych i perspektyw na przyszłośc.Kolejny rok placze lub użala się nad swoją sytuacją ,a póżniej ewentualnie znajduje jakiegoś rozwodnika,albo kawalera ktory nie wyobraza sobie zycia bez mamusi.
Ps:Argument z mieszkaniem mnie nie przekonuje,tysiące par zaczyna od zera.Dorabiają się wszystkiego latami.Ale myśl,że chcą byc ze sobą mimo wszystko jest silniejsza.

To jest ta ciemna strona.
Życzę Tobie powodzenia
Jezuuu, następna czarna historia o porzuconej starej babie skazanej na powalonego maminsynka albo nieudacznika

Jak to dobrze, że znam bardziej różowe historie o życiu uczuciowym starszych ludzi po 30tce


O swoje szczęście zadbać trzeba, a jakże. Najlepiej lokując uczucia w osobie, która ma podobne zapatrywania na kwestie wspólnej przyszłości. Fajnie w sumie, że nie musiałam przeprowadzać uświadamiających rozmów ze swoim. Ma się to niebywałe szczęście w miłości
sine.ira jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-25, 09:51   #125
madzia2306
Zakorzenienie
 
Avatar madzia2306
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: Częstochowa
Wiadomości: 20 068
Dot.: kiedy odpowiedni czas na zaręczyny i ślub?

mój facet tam narazie nie chce się żenic bo ja jetsem za młoda bo mam dopiero 20 lat ale kasę na ślub już składa żeby już sobie odłożona leżała i czekała na odpowiednią chwilę,
__________________
11.10.2005-RAZEM

10.10.2009r-ZARĘCZENI

JAKO ŻONA

27.12.2011 Egzamin na prawo jazdy zdany za pierwszym podejściem
madzia2306 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-25, 09:52   #126
hihi
Zakorzenienie
 
Avatar hihi
 
Zarejestrowany: 2004-06
Wiadomości: 33 255
Dot.: kiedy odpowiedni czas na zaręczyny i ślub?

Cytat:
Napisane przez sine.ira Pokaż wiadomość
O swoje szczęście zadbać trzeba, a jakże. Najlepiej lokując uczucia w osobie, która ma podobne zapatrywania na kwestie wspólnej przyszłości. Fajnie w sumie, że nie musiałam przeprowadzać uświadamiających rozmów ze swoim. Ma się to niebywałe szczęście w miłości
sine może i szczęście, ale starość nie radość, więc niedługo się nim pocieszysz

Przepraszam, ale nie mogę się powstrzymać, widząc te "stare matki po 30stce", "stare kobiety skazane na samotność albo nieudacznika po 30stce" Nic tylko czekać na kostuche
__________________
Nowa motywacja. Tym razem cel jest zdecydowanie długoterminowy.
hihi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-25, 09:57   #127
sine.ira
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2006-09
Wiadomości: 15 264
Dot.: kiedy odpowiedni czas na zaręczyny i ślub?

Cytat:
Napisane przez madzia2306 Pokaż wiadomość
mój facet tam narazie nie chce się żenic bo ja jetsem za młoda bo mam dopiero 20 lat ale kasę na ślub już składa żeby już sobie odłożona leżała i czekała na odpowiednią chwilę,
Oj uważaj, uważaj....bo uzbiera, naskłada i pójdzie do takiej co z nią oszczędności spożytkuje już po kilku miesiącach...A Ty dobijesz do trzydziechy i umarł w butach, po temacie. Pamiętaj - na ślub nigdy nie jest się za młodym (no, można ewentualnie poczekać do odbioru dowodu osobistego). Strzeż się i spiesz się

---------- Dopisano o 10:57 ---------- Poprzedni post napisano o 10:55 ----------

Cytat:
Napisane przez hihi Pokaż wiadomość
sine może i szczęście, ale starość nie radość, więc niedługo się nim pocieszysz
No toć ! Wiesz jak mnie cieszy, że decyzji nie cofnął póki co ! Jeszcze tylko miesiąc, tylko miesiąc...A potem to już mogę umierać - cel życiowy spełniony
sine.ira jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2009-08-25, 09:59   #128
hihi
Zakorzenienie
 
Avatar hihi
 
Zarejestrowany: 2004-06
Wiadomości: 33 255
Dot.: kiedy odpowiedni czas na zaręczyny i ślub?

Cytat:
Napisane przez sine.ira Pokaż wiadomość
No toć ! Wiesz jak mnie cieszy, że decyzji nie cofnął póki co ! Jeszcze tylko miesiąc, tylko miesiąc...A potem to już mogę umierać - cel życiowy spełniony
Przez miesiąc to się może zdarzyć wszystko, ale... bylebys ostatecznie te obraczkę na palec dostała i podpisała co masz podpisac, a reszta nieważna
__________________
Nowa motywacja. Tym razem cel jest zdecydowanie długoterminowy.
hihi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-25, 10:03   #129
madzia2306
Zakorzenienie
 
Avatar madzia2306
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: Częstochowa
Wiadomości: 20 068
Dot.: kiedy odpowiedni czas na zaręczyny i ślub?

Cytat:
Napisane przez sine.ira Pokaż wiadomość
Oj uważaj, uważaj....bo uzbiera, naskłada i pójdzie do takiej co z nią oszczędności spożytkuje już po kilku miesiącach...A Ty dobijesz do trzydziechy i umarł w butach, po temacie. Pamiętaj - na ślub nigdy nie jest się za młodym (no, można ewentualnie poczekać do odbioru dowodu osobistego). Strzeż się i spiesz się

---------- Dopisano o 10:57 ---------- Poprzedni post napisano o 10:55 ----------



No toć ! Wiesz jak mnie cieszy, że decyzji nie cofnął póki co ! Jeszcze tylko miesiąc, tylko miesiąc...A potem to już mogę umierać - cel życiowy spełniony
hehe ty lepiej nie strasz... ooooj taka stara panna jak ja... uuu do ślubu jeszcze 4 lata pewnie i wiadomo że się wszystko może zdarzyc ale nie wydaje mi się żeby mi numer wywinął... sama jak mu mówie czy mnie gdzieś z jakąś nie zdradza to się śmieje i mówi że chyba głupia jestem jak tak myślę ale jak to idzie ta piosenka...wszystko się może zdarzyc...

---------- Dopisano o 11:03 ---------- Poprzedni post napisano o 11:01 ----------

Cytat:
Napisane przez hihi Pokaż wiadomość
Przez miesiąc to się może zdarzyć wszystko, ale... bylebys ostatecznie te obraczkę na palec dostała i podpisała co masz podpisac, a reszta nieważna
nawet po ślubie sie wszystko może zdarzyc mam sąsiadów którzy mają po 30 lat i mają dwójkę dzieci i co... związek im się rozleciał on się wyprowadził i ma o duzo starszą kochankę a żona płacze po nocach
__________________
11.10.2005-RAZEM

10.10.2009r-ZARĘCZENI

JAKO ŻONA

27.12.2011 Egzamin na prawo jazdy zdany za pierwszym podejściem
madzia2306 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-25, 10:04   #130
sine.ira
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2006-09
Wiadomości: 15 264
Dot.: kiedy odpowiedni czas na zaręczyny i ślub?

Cytat:
Napisane przez hihi Pokaż wiadomość
Przez miesiąc to się może zdarzyć wszystko, ale... bylebys ostatecznie te obraczkę na palec dostała i podpisała co masz podpisac, a reszta nieważna
Pozostaje mi się już tylko modlić...
sine.ira jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-25, 10:06   #131
hihi
Zakorzenienie
 
Avatar hihi
 
Zarejestrowany: 2004-06
Wiadomości: 33 255
Dot.: kiedy odpowiedni czas na zaręczyny i ślub?

Cytat:
Napisane przez sine.ira Pokaż wiadomość
Pozostaje mi się już tylko modlić...
Tak, żeby sprzed ołtarza (stołu pracownika USC?) nie uciekł zostawiając Cię nieszczęśliwą i opuszczoną

A tak poważnie, to gratulacje
__________________
Nowa motywacja. Tym razem cel jest zdecydowanie długoterminowy.
hihi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-08-25, 10:19   #132
sine.ira
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2006-09
Wiadomości: 15 264
Dot.: kiedy odpowiedni czas na zaręczyny i ślub?

Cytat:
Napisane przez hihi Pokaż wiadomość
A tak poważnie, to gratulacje
sine.ira jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-25, 10:21   #133
madzia2306
Zakorzenienie
 
Avatar madzia2306
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: Częstochowa
Wiadomości: 20 068
Dot.: kiedy odpowiedni czas na zaręczyny i ślub?

Cytat:
Napisane przez sine.ira Pokaż wiadomość
__________________
11.10.2005-RAZEM

10.10.2009r-ZARĘCZENI

JAKO ŻONA

27.12.2011 Egzamin na prawo jazdy zdany za pierwszym podejściem
madzia2306 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-25, 10:22   #134
sine.ira
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2006-09
Wiadomości: 15 264
Dot.: kiedy odpowiedni czas na zaręczyny i ślub?

Cytat:
Napisane przez madzia2306 Pokaż wiadomość
Tylko całus ? A kwiatek gdzie ?
sine.ira jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-25, 10:23   #135
hihi
Zakorzenienie
 
Avatar hihi
 
Zarejestrowany: 2004-06
Wiadomości: 33 255
Dot.: kiedy odpowiedni czas na zaręczyny i ślub?

Cytat:
Napisane przez sine.ira Pokaż wiadomość
Ja to jestem z tych glupich, wierzących w szczęśliwe związki, więc każdemu kto podjął decyzję o ślubie życzę jak najlepiej, szczególnie gdy wiem, że to dojrzała, madra decyzja ludzi, którzy wiedzą czego chcą

---------- Dopisano o 11:23 ---------- Poprzedni post napisano o 11:22 ----------

Cytat:
Napisane przez sine.ira Pokaż wiadomość
Tylko całus ? A kwiatek gdzie ?
Jak będziesz do slubu szła to będą kwiatki! Ot co!
__________________
Nowa motywacja. Tym razem cel jest zdecydowanie długoterminowy.
hihi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-25, 10:24   #136
madzia2306
Zakorzenienie
 
Avatar madzia2306
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: Częstochowa
Wiadomości: 20 068
Dot.: kiedy odpowiedni czas na zaręczyny i ślub?

Cytat:
Napisane przez hihi Pokaż wiadomość
Ja to jestem z tych glupich, wierzących w szczęśliwe związki, więc każdemu kto podjął decyzję o ślubie życzę jak najlepiej, szczególnie gdy wiem, że to dojrzała, madra decyzja ludzi, którzy wiedzą czego chcą

---------- Dopisano o 11:23 ---------- Poprzedni post napisano o 11:22 ----------

Jak będziesz do slubu szła to będą kwiatki! Ot co!
dokładnie za wczasu kwiatki?? no co ty hehe
__________________
11.10.2005-RAZEM

10.10.2009r-ZARĘCZENI

JAKO ŻONA

27.12.2011 Egzamin na prawo jazdy zdany za pierwszym podejściem
madzia2306 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-25, 10:27   #137
sine.ira
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2006-09
Wiadomości: 15 264
Dot.: kiedy odpowiedni czas na zaręczyny i ślub?

Cytat:
Napisane przez hihi Pokaż wiadomość
Jak będziesz do slubu szła to będą kwiatki! Ot co!
Ostatecznie mnie przekonałaś, że jednak warto brać ślub

---------- Dopisano o 11:27 ---------- Poprzedni post napisano o 11:25 ----------

Cytat:
Napisane przez madzia2306 Pokaż wiadomość
dokładnie za wczasu kwiatki?? no co ty hehe
Ale mi się należą, bo dokonuję rzeczy niebywałej - wychodzę za mąż po 30tce !
sine.ira jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-25, 10:27   #138
madzia2306
Zakorzenienie
 
Avatar madzia2306
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: Częstochowa
Wiadomości: 20 068
Dot.: kiedy odpowiedni czas na zaręczyny i ślub?

Cytat:
Napisane przez sine.ira Pokaż wiadomość
Ostatecznie mnie przekonałaś, że jednak warto brać ślub
mnie do ślubu jeszcze troche brakuje ale cieszę się że innym się powodzi
__________________
11.10.2005-RAZEM

10.10.2009r-ZARĘCZENI

JAKO ŻONA

27.12.2011 Egzamin na prawo jazdy zdany za pierwszym podejściem
madzia2306 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-25, 10:29   #139
hihi
Zakorzenienie
 
Avatar hihi
 
Zarejestrowany: 2004-06
Wiadomości: 33 255
Dot.: kiedy odpowiedni czas na zaręczyny i ślub?

Cytat:
Napisane przez sine.ira Pokaż wiadomość
Ostatecznie mnie przekonałaś, że jednak warto brać ślub

Ale mi się należą, bo dokonuję rzeczy niebywałej - wychodzę za mąż po 30tce !
Szczerze mówiąc to nie jestem w stanie pojąć jak żeś tego dokonała, jak żeś znalazła faceta, z którym jesteś szczęśliwa, dogadujesz się, macie podobne poglądy na życie i do tego on chce się z Toba żenić

To nie kwiatki, ale ukłony i pomniki
__________________
Nowa motywacja. Tym razem cel jest zdecydowanie długoterminowy.
hihi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-08-25, 10:31   #140
sine.ira
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2006-09
Wiadomości: 15 264
Dot.: kiedy odpowiedni czas na zaręczyny i ślub?

Cytat:
Napisane przez madzia2306 Pokaż wiadomość
mnie do ślubu jeszcze troche brakuje ale cieszę się że innym się powodzi
Dzięki

---------- Dopisano o 11:31 ---------- Poprzedni post napisano o 11:29 ----------

Cytat:
Napisane przez hihi Pokaż wiadomość
Szczerze mówiąc to nie jestem w stanie pojąć jak żeś tego dokonała, jak żeś znalazła faceta, z którym jesteś szczęśliwa, dogadujesz się, macie podobne poglądy na życie i do tego on chce się z Toba żenić
A zwłaszcza dziwne to ostatnie I jak sobie pomyślę jaka ze mnie zołza, to faktycznie zastanawia. Tym bardziej, że on młodszy <można już mdleć>

Cytat:
Napisane przez hihi Pokaż wiadomość
To nie kwiatki, ale ukłony i pomniki
Jednym słowem - szacun
sine.ira jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-25, 10:35   #141
hihi
Zakorzenienie
 
Avatar hihi
 
Zarejestrowany: 2004-06
Wiadomości: 33 255
Dot.: kiedy odpowiedni czas na zaręczyny i ślub?

Cytat:
Napisane przez sine.ira Pokaż wiadomość
Dzięki A zwłaszcza dziwne to ostatnie I jak sobie pomyślę jaka ze mnie zołza, to faktycznie zastanawia. Tym bardziej, że on młodszy <można już mdleć>
Wiesz, w pewnym wieku to juz tylko na młodszego chłopa mozna liczyć (patrz Madonna ).

A tak z obserwacji zauważylam, że te "zołzy" mają zwykle mniejszy kłopot z kwestiami związkowymi, malżeńskimi i całym tym teatrzykiem niz typy niezołzowate Ale może grupa, która obserwuję mało reprezentatywna jest
Cytat:
Napisane przez sine.ira Pokaż wiadomość
Jednym słowem - szacun
RISPEKT!
__________________
Nowa motywacja. Tym razem cel jest zdecydowanie długoterminowy.
hihi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-25, 10:37   #142
sine.ira
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2006-09
Wiadomości: 15 264
Dot.: kiedy odpowiedni czas na zaręczyny i ślub?

Cytat:
Napisane przez hihi Pokaż wiadomość
Wiesz, w pewnym wieku to juz tylko na młodszego chłopa mozna liczyć (patrz Madonna ).
O Jesus (Chezus), co Ty mówisz !

Cytat:
Napisane przez hihi Pokaż wiadomość
Ale może grupa, która obserwuję mało reprezentatywna jest
Możliwe że nie...
sine.ira jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-25, 11:44   #143
agusiajnw
Zakorzenienie
 
Avatar agusiajnw
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 3 634
Dot.: kiedy odpowiedni czas na zaręczyny i ślub?

a ja sobie tak czytam i czekam aż ja się pochwalę że się już zaręczyłam kto wie? Może kiedyś to nastąpi
agusiajnw jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-25, 11:54   #144
hihi
Zakorzenienie
 
Avatar hihi
 
Zarejestrowany: 2004-06
Wiadomości: 33 255
Dot.: kiedy odpowiedni czas na zaręczyny i ślub?

Cytat:
Napisane przez sine.ira Pokaż wiadomość
O Jesus (Chezus), co Ty mówisz !

Możliwe że nie...
Dopiero 3 raz czytając Twoją wypowiedz zauważyłam całą wypowiedz
__________________
Nowa motywacja. Tym razem cel jest zdecydowanie długoterminowy.
hihi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-25, 11:55   #145
mabi84
Zakorzenienie
 
Avatar mabi84
 
Zarejestrowany: 2009-08
Lokalizacja: łódzkie
Wiadomości: 5 262
GG do mabi84
Dot.: kiedy odpowiedni czas na zaręczyny i ślub?

Cytat:
Napisane przez Stunner Pokaż wiadomość
Powiem tak:latka lecą...
Nie chce Ciebie straszyc,ale czasami bywa tak ,że kobieta spotyka meżczynę i są ze sobą bardzo długi okres czasu.Później on ją zostawia/ona go/oboje doszli do takiego wniosku i pozniej jest wielki szok.Budzi się taka 30latka z reką w nocniku, z brakiem znajomych i perspektyw na przyszłośc.Kolejny rok placze lub użala się nad swoją sytuacją ,a póżniej ewentualnie znajduje jakiegoś rozwodnika,albo kawalera ktory nie wyobraza sobie zycia bez mamusi.
Ps:Argument z mieszkaniem mnie nie przekonuje,tysiące par zaczyna od zera.Dorabiają się wszystkiego latami.Ale myśl,że chcą byc ze sobą mimo wszystko jest silniejsza.

To jest ta ciemna strona.
Życzę Tobie powodzenia
może ktoś powie że nie jestem realistką ale też jestem tego zdania że lepiej skromniej (czyt.biedniej) ale od początku powoli razem się dorabiac. Szkoda że mój Tż tak nie myśli
mabi84 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-25, 12:45   #146
Klarissa
Zakorzenienie
 
Avatar Klarissa
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 16 431
Smile Dot.: kiedy odpowiedni czas na zaręczyny i ślub?

Cytat:
Napisane przez hihi Pokaż wiadomość
Przepraszam, ale nie mogę się powstrzymać, widząc te "stare matki po 30stce", "stare kobiety skazane na samotność albo nieudacznika po 30stce" Nic tylko czekać na kostuche
A ja jeśli w ogóle uda mi się kiedyś być to zdaje się, że załapię się na starą matkę po 30-stce... Trudno, i tak bym chciała, nie ważne czy po 30-stce czy chociażby nawet po 40-stce. Najwyżej mi w krzyżu zaskrzypi od pochylania się nad kołyską...

Co do drugiej kwestii to jednak jest różnie. Im więcej się ma lat tym trudniej znaleźć kogoś fajnego i jednocześnie wolnego, co oczywiście nie oznacza, że takich nie ma, ale ich liczba maleje wraz z wiekiem. Dlatego narzeka część kobiet, że albo mogą znaleźć partnera "z odzysku" (co nie koniecznie musi oznaczać, że jakiś zły będzie) albo takiego, którego nikt nie chciał i tu już jest wersja trochę gorsza. Mało jest takich wolnych i jednocześnie normalnych, ale chodzą gdzieś tam po świecie pojedyncze egzemplarze, także trzeba cierpliwie polować Poza tym z wiekiem nam wymagania rosną.

Cytat:
Napisane przez hihi Pokaż wiadomość
A tak poważnie, to gratulacje
Sine.ira przyłączam się do hihi wraz z życzeniami wszystkiego dobrego I trochę zazdroszczę, ja bym sobie chętnie wzięła ślub jeszcze raz, bo to fajne jest Oczywiście z tym samym mężem, którego mam teraz

Cytat:
Napisane przez hihi Pokaż wiadomość
A tak z obserwacji zauważylam, że te "zołzy" mają zwykle mniejszy kłopot z kwestiami związkowymi, malżeńskimi i całym tym teatrzykiem niz typy niezołzowate
Ja tak sobie myślę, że może to nie są zołzy, tylko kobiety, które potrafią powiedzieć o co im chodzi, bez czekania aż się facet zlituje i przypadkiem domyśli? A cała reszta mimozek nazywa je zołzami z czystej babskiej zawiści.
__________________
Mam dwoje okruszków - jeden większy, a drugi całkiem malutki

Edytowane przez Klarissa
Czas edycji: 2009-08-25 o 12:48
Klarissa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-25, 12:56   #147
sine.ira
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2006-09
Wiadomości: 15 264
Dot.: kiedy odpowiedni czas na zaręczyny i ślub?

Cytat:
Napisane przez Klarissa Pokaż wiadomość
A ja jeśli w ogóle uda mi się kiedyś być to zdaje się, że załapię się na starą matkę po 30-stce... Trudno, i tak bym chciała, nie ważne czy po 30-stce czy chociażby nawet po 40-stce.
Życzę z całego serducha

Cytat:
Napisane przez Klarissa Pokaż wiadomość
Co do drugiej kwestii to jednak jest różnie. Im więcej się ma lat tym trudniej znaleźć kogoś fajnego i jednocześnie wolnego, co oczywiście nie oznacza, że takich nie ma, ale ich liczba maleje wraz z wiekiem.
Wiesz co...mi się w ogóle wydaje, że takich fajnych to jak na lekarstwo w każdym wieku...Trudno trafić kogoś sensownego...Faktem jest, że zwłaszcza w Polsce kiedy ludziska żenią się i wychodzą za mąż dość wcześnie, w okolicach 30tki nie ma już tak wielu wolnych rówieśników....Ale cóż..istnieją wyjścia z tej sytuacji. Rozliczne

Cytat:
Napisane przez Klarissa Pokaż wiadomość
Sine.ira przyłączam się do hihi wraz z życzeniami wszystkiego dobrego I trochę zazdroszczę, ja bym sobie chętnie wzięła ślub jeszcze raz, bo to fajne jest Oczywiście z tym samym mężem, którego mam teraz
Oczywiście
Dzięki



Cytat:
Napisane przez Klarissa Pokaż wiadomość
Ja tak sobie myślę, że może to nie są zołzy, tylko kobiety, które potrafią powiedzieć o co im chodzi, bez czekania aż się facet zlituje i przypadkiem domyśli? A cała reszta mimozek nazywa je zołzami z czystej babskiej zawiści.
Prawda. Trzeba mieć po prostu tzw. charakter
sine.ira jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-25, 12:58   #148
madzia2306
Zakorzenienie
 
Avatar madzia2306
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: Częstochowa
Wiadomości: 20 068
Dot.: kiedy odpowiedni czas na zaręczyny i ślub?

oj ja mam charakter... zadziorny... każdy mi to mówi... a ja po prostu nie daję sobie w kaszę dmuchać i zawszę mówię co myślę... ale mojego faceta jakoś nie odstraszyłam hehe
__________________
11.10.2005-RAZEM

10.10.2009r-ZARĘCZENI

JAKO ŻONA

27.12.2011 Egzamin na prawo jazdy zdany za pierwszym podejściem
madzia2306 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-25, 13:28   #149
Klarissa
Zakorzenienie
 
Avatar Klarissa
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 16 431
Smile Dot.: kiedy odpowiedni czas na zaręczyny i ślub?

Cytat:
Napisane przez sine.ira Pokaż wiadomość
Wiesz co...mi się w ogóle wydaje, że takich fajnych to jak na lekarstwo w każdym wieku...Trudno trafić kogoś sensownego...Faktem jest, że zwłaszcza w Polsce kiedy ludziska żenią się i wychodzą za mąż dość wcześnie, w okolicach 30tki nie ma już tak wielu wolnych rówieśników....Ale cóż..istnieją wyjścia z tej sytuacji. Rozliczne
No w sumie racja, ale jak masz 100 załóżmy 20-latków to 98 będzie wolnych i można sprawdzać, przebierać testować... Jak weźmiesz 100 załóżmy 30 latków, to z 30 będzie po ślubie, kolejnych 30 będzie w stałym związku, z 10 będzie po rozwodzie/rozpadzie związku, kolejnych 20 będzie jakichś takich "dziwnych" i zostanie tylko 10 do testów. Jest na to oczywiście rada - należy wrócić do testowania 20-latków

Cytat:
Napisane przez madzia2306 Pokaż wiadomość
oj ja mam charakter... zadziorny... każdy mi to mówi... a ja po prostu nie daję sobie w kaszę dmuchać i zawszę mówię co myślę... ale mojego faceta jakoś nie odstraszyłam hehe
Mnie się zawsze wydawało, że facet, który nie ma kompleksów nie będzie się bał "kobiety z charakterem", bo on swój charakter też ma. Zauważyłam kiedyś, że przerażająco dużo ludzi w związkach stara się leczyć swoje kompleksy/bolączki i tak dobiera partnera co by się poczuć lepiej - dotyczy to obu płci.
__________________
Mam dwoje okruszków - jeden większy, a drugi całkiem malutki
Klarissa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-25, 13:45   #150
sine.ira
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2006-09
Wiadomości: 15 264
Dot.: kiedy odpowiedni czas na zaręczyny i ślub?

Cytat:
Napisane przez Klarissa Pokaż wiadomość
No w sumie racja, ale jak masz 100 załóżmy 20-latków to 98 będzie wolnych i można sprawdzać, przebierać testować... Jak weźmiesz 100 załóżmy 30 latków, to z 30 będzie po ślubie, kolejnych 30 będzie w stałym związku, z 10 będzie po rozwodzie/rozpadzie związku, kolejnych 20 będzie jakichś takich "dziwnych" i zostanie tylko 10 do testów.
No mówię przecież

Cytat:
Napisane przez Klarissa Pokaż wiadomość
Jest na to oczywiście rada - należy wrócić do testowania 20-latków
Albo poszukać na obczyźnie. Oni tam dłużej pozostają do wzięcia niż szanowni Rodacy



Cytat:
Napisane przez Klarissa Pokaż wiadomość
Zauważyłam kiedyś, że przerażająco dużo ludzi w związkach stara się leczyć swoje kompleksy/bolączki i tak dobiera partnera co by się poczuć lepiej - dotyczy to obu płci.
Coś w tym jest.
Ale najgorzej to działać w desperacji bo latka lecą jak to była łaskawa ująć jedna z wizażanek Wtedy dokonuje się wyborów najgorszych z możliwych.
W ten sposób nakryłam moją kuzynkę szlochającą na własnym ślubie (w tzw. toalecie ) branym, jak się okazało, z rozsądku, bo właśnie coś jej tam podobno leciało (czas) i tykało (zegar)...Porażka.
sine.ira jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Intymnie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 23:23.