do dziewczyn stosujących differin - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki Miejsce, w którym rozmawiamy o pielęgnacji twarzy i ciała oraz sprawdzonych kosmetykach. Masz pytanie? Zadaj je kosmetyczce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2006-02-02, 17:24   #1
cameria
Raczkowanie
 
Avatar cameria
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 41
Question

do dziewczyn stosujących differin


Hej dziewczyny! Od jakiegoś czasu stosuję differin krem.Jestem z niego zadowolona jednak na policzkach zaczęły pojawiać się podskórne grudki a pory są bardzo rozszerzone( reszta cery ok).Wyczytałam ,że należy do zw. chemicznych reaktywnych(reaguje z wieloma supstancjami w tkance).Nie należy go łaczyć z metalami (glin,ołów,żelazo itp.) , ponieważ nabiera właściwości toksycznych dla skóry.
Zaczęłam się zastanawiać czy owe grudki nie są spowodowane podkładem bądz różem do policzków ?(na takim różu albo nie ma wypisanego składu albo jego litery są mikroskopijne,wiec nie wiem czy czasem nie znajdują się w nim składniki ,które będą tworzyć z moim differinem wł.toksyczne.)
i tu pojawia się moje pytanie:
Czy macie jasieś sprawdzone kosmetyki kolorowe(podkład, róż), które bezpiecznie możecie używać stosując differin?

Wszystkim odwiedzającym wątek z góry dziękuję i z niecierpliwością oczekuję na Wasze wypowiedzi
cameria jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-02-02, 20:53   #2
agus_k
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 15
Dot.: do dziewczyn stosujących differin

ja uzywalam differinu ale nie powodowal u mnie niczego oprocz wysuszenia skory . wypryski jak byly przed tak i po zastosowaniu leku dodam jeszcze ze ja nie nakladam na twarz nic poza kremem, wiec nie koniecznie od Twoich kolorowych kosmetykow pojawily sie te zmiany. Ja od dzis przerzucam sie na mycie mlekiem i tonikiem recznie mieszanym.

pozdrawiam ))
agus_k jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-02-02, 21:41   #3
_mina_
Raczkowanie
 
Avatar _mina_
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 169
Dot.: do dziewczyn stosujących differin

mnie differin pomogl, potem go odstawilam i znowu mam na twarzy "problemy"
_mina_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-02-03, 09:42   #4
marta85
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 19
Dot.: do dziewczyn stosujących differin

Cześć dziewczyny!Ja kiedyś też stosowałam differin i jak sobie przypominam to strasznie przesuszał mi skórę.Jeśli naprawde skóra żle wam reaguje na differin to radzę zgłosić sie do dermatologa i poprosic o zmiane leku.Albo zaczekać jeszcze troche i postosować tylko w inny sposób a mianowicie: krem nakładejcie patyczkiem kosmetycznym i tylko na pryszcz wtedy lek bedzie działał na to co trzeba a nie będzie wysuszał całej skóry wokół. To naprawde skutkuje. Pozdrawiam
marta85 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-02-03, 10:28   #5
mroczna_panna
Zadomowienie
 
Avatar mroczna_panna
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: wieś Warszawa
Wiadomości: 1 162
Dot.: do dziewczyn stosujących differin

Differin własnie tak działa...wysusza zmiany skorne w ekspresowym tempie. Dlatego właśnie zbyt długie stosowanie go powoduje wyszuszenie. poza tym, powinno siego stosować jedynie punktowo a nie smarować całą twarz. Moja kosmetyczka radzi mi po przesuszeniu differinem zwykły nawilżajacy krem dla dzieci. Pomaga.
mroczna_panna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-02-03, 15:04   #6
wunia83
Zadomowienie
 
Avatar wunia83
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 1 133
Dot.: do dziewczyn stosujących differin

Moja pani dermatolog mówiła, że w trakcie kuracji differinem nie ma żadnych przeciwskazań do nakładania makijażu. Ja - żeby uniknąć przesuszenia - stosowałam go co drugi dzień na noc na zmianę z Aknemycinem. A na dzień krem intensywnie nawilżający.
__________________
"Sticks and stones may break my bones, but words can never hurt me"
wunia83 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-02-03, 15:15   #7
Erato
Wtajemniczenie
 
Avatar Erato
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 2 343
Dot.: do dziewczyn stosujących differin

Stosowałam kurację Differinem dokładnie tak jak wunia83 - na dzień Differin, na noc Aknemycin. Tyle że Differin był w kremie, a nie w żelu - to jest ważne, bo ten w żelu strasznie wysusza, a Aknemycin w gęstej, tłustej maści. Kuracja trwała około dwa miesiące i była bardzo skuteczna, a efekt utrzymał się po odstawieniu, chociaż odstawienie nie było tak "nagle i całkowicie" tylko stopniowo. Ale przez ten czas, gdy differin nakładałam na skórę codziennie na dzień, normalnie się malowałam, o ile pamiętam, używałam wtedy podkładu Sheer to Cover IsaDory. Differin to mieszanka różnych kwasów, więc może wywoływać pogorszenie cery. Uważam, że kombinacja z aknemycyną jest świetna, bo antybiotyk ładnie "gasi" stany zapalne, które może powodować differin.
Pozdrawiam i życzę sukcesów w walce
Erato jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2006-02-03, 19:15   #8
Madelainemp
Przyczajenie
 
Avatar Madelainemp
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 27
Dot.: do dziewczyn stosujących differin

A ja od jakiegoś czasu stosuje Differin (żel) w połączeniu z tonikiem petroleum + olejek pichtowy i moja twarz jest masakrycznie przesuszona. Na dodatek, gdy próbuję nałożyć jakikolwiek krem nawilżający, twarz bardzo piecze. CZyli po prostu nie smarować differinem całej buzi? BO na ulotce napisali, ze całą... Pozdrowienia!!
__________________
Magdalena
Madelainemp jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-02-04, 14:47   #9
Paula07
Wtajemniczenie
 
Avatar Paula07
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Dania
Wiadomości: 2 053
Post Dot.: do dziewczyn stosujących differin

Cytat:
Napisane przez cameria
Czy macie jasieś sprawdzone kosmetyki kolorowe(podkład, róż), które bezpiecznie możecie używać stosując differin?

Wszystkim odwiedzającym wątek z góry dziękuję i z niecierpliwością oczekuję na Wasze wypowiedzi
Często w podkładach i różach są dodawane metale w składzie, jest jedyny sposób musisz przeanalizować składy na twoich kosmetykach, składy muszą być podane, często są zaklejone, ale jest znaczek z boku, że należy odkleić. Na wizażu znajduje się słownik składników, a jeśli tam nie znajdziesz wszystkich to nalezy szukać w internecie .
Paula07 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-02-06, 13:38   #10
cameria
Raczkowanie
 
Avatar cameria
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 41
Dot.: do dziewczyn stosujących differin

Dziękuję za odezw!buziaki
cameria jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-02-16, 12:17   #11
efajna
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: wadowice
Wiadomości: 27
Dot.: do dziewczyn stosujących differin

ja używam differinu na noc, czasem nawet co dwa dni i do tego miejscowo. strasznie wysusza to prawda, ale jest jednym z bardziej skutycznych leków.
efajna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2006-02-23, 18:49   #12
MaRtUhA
Zadomowienie
 
Avatar MaRtUhA
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: dolnośląskie
Wiadomości: 1 420
GG do MaRtUhA
Dot.: do dziewczyn stosujących differin

uzywałam differinu przez około wda miesiące i buzia byla troszkę wysuszona, ale nie jakos tragicznie. uzywałam go na zmiane z metronidazolem kremem, stan cery uległ znacznej poprawie.niedawno pani dermatolog przepisała mi znów differin na zmianę z acne derm. boję sie tej kombinacji strasznie, zobaczymy co to bedzie.pozdrawiam!
__________________
"Niech ludzie nie znający miłości szczęśliwej twierdzą, że nigdzie nie ma miłości szczęśliwej. Z tą wiarą lżej im będzie żyć i umierać. "
Wisława Szymborska
MaRtUhA jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-02-23, 19:59   #13
Angel@
Zakorzenienie
 
Avatar Angel@
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: @
Wiadomości: 6 790
Dot.: do dziewczyn stosujących differin

MaRtUhA ja stosowałam Differin na zmiane ze Skinorenem (a to odpowiednik Acne Derm). Nie było tak źle. A w razie czego polecam krem Avene Cicalfate - świetnie sobie radzi z tego typu podrażnieniami.
Aaa i bardzo ważne żeby Differni nakładać cieniutką warstewką (mój dermatolog tak mi to wytłumaczył: kulka wielkości zielonego groszku ma wystarczyć na całą twarz).
Angel@ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-03, 13:22   #14
sevendaysforme
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-03
Wiadomości: 3
Dot.: do dziewczyn stosujących differin

hej! Posiadam prawie pełny differin w żelu - użyty może maksymalnie 4- 5 razy - zainteresowanych proszę o kontakt na priv
sevendaysforme jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-21, 20:10   #15
ramonaa21
Przyczajenie
 
Avatar ramonaa21
 
Zarejestrowany: 2013-02
Wiadomości: 4
Dot.: do dziewczyn stosujących differin

cześć dziewczyny, używam Differin żel już czwarty tydzień ... zero poprawy wcześniej używałam Duac , a potem Epiduo ,te maście nie wywoływały u mnie pogorszenia stanu cery , tylko wysuszały, natomiast po Differinie wychodzą mi pryszcze, dodam że małe ,ale jest ich sporo czoło nos, broda , okolice nosa ... nie wiem czy przestać go używać bo jest coraz gorzej ,a powinno być lepiej . Czy miałyście taką sytuację ?
ramonaa21 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 05:52.