Stypendium socjalne praca za granica - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Praca i biznes

Notka

Praca i biznes W tym miejscu rozmawiamy o pracy i biznesie. Jeśli szukasz pracy, planujesz ją zmienić lub prowadzisz własny biznes, to miejsce jest dla ciebie.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2015-07-06, 23:22   #1
alexon94
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-05
Wiadomości: 14
Smile

Stypendium socjalne praca za granica


Witam wszystkich

Mam pytanie odnosnie stypendium socjalnego. W 2014 roku pracowalem za granica przez pewien okres, teraz wybieram sie na studia i chcialbym starac sie o wsparcie finansowe. Uzyskalem przychod w Polsce i Pani z US poinformowala mnie, ze jezeli prcowalem za granica, to musze ten dochod przedstawic polskiemu US pomimo, ze bede rozliczal sie z Urzedem w UK. Czy musze przedstawic moje zarobki z UK akurat teraz? Czas na rozliczenie sie z Revenue wynosi 5 lat. Obawiam sie, ze po wykazaniu dochodow moje szanse na stypendium socjalne zmaleja. Interesuje mnie zdanie osob, ktore byly w podobnej sytuacji i nie tylko
alexon94 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-07-07, 22:23   #2
bedeliciuos
Wtajemniczenie
 
Avatar bedeliciuos
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 2 245
Dot.: Stypendium socjalne praca za granica

Cytat:
Napisane przez alexon94 Pokaż wiadomość
Witam wszystkich

Mam pytanie odnosnie stypendium socjalnego. W 2014 roku pracowalem za granica przez pewien okres, teraz wybieram sie na studia i chcialbym starac sie o wsparcie finansowe. Uzyskalem przychod w Polsce i Pani z US poinformowala mnie, ze jezeli prcowalem za granica, to musze ten dochod przedstawic polskiemu US pomimo, ze bede rozliczal sie z Urzedem w UK. Czy musze przedstawic moje zarobki z UK akurat teraz? Czas na rozliczenie sie z Revenue wynosi 5 lat. Obawiam sie, ze po wykazaniu dochodow moje szanse na stypendium socjalne zmaleja. Interesuje mnie zdanie osob, ktore byly w podobnej sytuacji i nie tylko
dużo osób zataja fakt pracy za granicą, bo uczelnia nie ma szans tego sprawdzić
bedeliciuos jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-07-11, 09:39   #3
paulinkka
Wtajemniczenie
 
Avatar paulinkka
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: fathije
Wiadomości: 2 273
Dot.: Stypendium socjalne praca za granica

Nie przyznawaj sie na uczelni. Pracujesz w uk rozliczasz sie w uk. Tym bardziej, ze byla to tylka praca sezonowa.
paulinkka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-07-14, 10:28   #4
alexon94
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-05
Wiadomości: 14
Dot.: Stypendium socjalne praca za granica

Jezeli bede staral sie o stypendium socjalne, to musze przedstawic dochody osiagniete w roku poprzednim. Oznacza to, ze bede potrzebowal dokumentu z Urzedu Skarbowego o zarobkach, tak?
alexon94 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-07-14, 15:24   #5
bedeliciuos
Wtajemniczenie
 
Avatar bedeliciuos
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 2 245
Dot.: Stypendium socjalne praca za granica

Cytat:
Napisane przez alexon94 Pokaż wiadomość
Jezeli bede staral sie o stypendium socjalne, to musze przedstawic dochody osiagniete w roku poprzednim. Oznacza to, ze bede potrzebowal dokumentu z Urzedu Skarbowego o zarobkach, tak?
tak, ale US w Polsce nie zna Twoich dochodów zza granicy
bedeliciuos jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-07-15, 10:29   #6
21kasia21
Work, work, work
 
Avatar 21kasia21
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 3 247
Dot.: Stypendium socjalne praca za granica

Cytat:
Napisane przez bedeliciuos Pokaż wiadomość
tak, ale US w Polsce nie zna Twoich dochodów zza granicy
Tak, ale trzeba je wykazać w PIT do stopy procentowej
__________________
"...są w życiu chwile, w których trzeba podjąć ryzyko i dać się ponieść szaleństwu."
mikroREKLAMA
*** Szukasz oryginalnego prezentu na ślub, urodziny, rocznicę, komunię albo chrzciny? ***
Projektowanie i realizacja indywidualnych zamówień: prezentów rocznicowych, podziękowań dla gości, figurek na tort, kolczyków, magnesów itp.

Ta reklama pokazywana jest pod 3 247 postami tego użytkownika na forum. Jak założyć taką reklamę? (klik!)
21kasia21 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-07-15, 23:30   #7
alexon94
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-05
Wiadomości: 14
Dot.: Stypendium socjalne praca za granica

Jeżeli złożę dokumenty o stypendium, a następnie będę miał korektę w US, to czy uczelnia dowie się o korekcie w jakiś sposób?
alexon94 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2015-07-16, 10:14   #8
paulinkka
Wtajemniczenie
 
Avatar paulinkka
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: fathije
Wiadomości: 2 273
Dot.: Stypendium socjalne praca za granica

Cytat:
Napisane przez 21kasia21 Pokaż wiadomość
Tak, ale trzeba je wykazać w PIT do stopy procentowej
A mi urzędnik powiedzial, ze nie trzeba tego wykazywac. Wystarczy, ze rozliczy sie w UK..
paulinkka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-07-16, 10:23   #9
21kasia21
Work, work, work
 
Avatar 21kasia21
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 3 247
Dot.: Stypendium socjalne praca za granica

Cytat:
Napisane przez paulinkka Pokaż wiadomość
A mi urzędnik powiedzial, ze nie trzeba tego wykazywac. Wystarczy, ze rozliczy sie w UK..
To ciekawe, bo siedziałam w tym temacie troszkę czasu, więc nieco się orientuję w tej kwestii. Sama przez 6 lat pracowałam za granicą (Niemcy i Holandia) i rozliczałam się też w tych krajach, bo miałam zwrot za podatek i niewykorzystane ubezpieczenia, a dochody musiałam wykazać w PIT-37.

Poza tym jest coś takiego jak umowa o unikaniu podwójnego opodatkowania. Rozliczyć się z podatku w UK, a wykazać dochody do stopy procentowej to dwie różne rzeczy i nie chodzi tutaj o płacenie podatku.
Proszę:
Cytat:
W konsekwencji, jeżeli pomimo podjęcia pracy na terenie Wielkiej Brytanii, podatnik przez cały rok podatkowy był polskim rezydentem podatkowym, wówczas jest zobowiązany do rozliczenia się ze wszystkich swoich dochodów (polskich i brytyjskich) na deklaracji PIT-36 wraz z załącznikiem PIT-ZG. Zakładając, że w Wielkiej Brytanii podatnik był zatrudniony na umowę o pracę, dochody z Wielkiej Brytanii będą na podstawie umowy o unikaniu podwójnego opodatkowania zwolnione w Polsce z podatku, jednakże będą brane pod uwagę do wyliczenia stopy procentowej dla opodatkowania dochodów z Polski. Dochody z Wielkiej Brytanii należy wykazać w poz. 8 załącznika PIT-ZG oraz w poz. 174 deklaracji PIT-36.
http://pit.infor.pl/dzial/rozliczeni...w_anglii.html#
__________________
"...są w życiu chwile, w których trzeba podjąć ryzyko i dać się ponieść szaleństwu."
mikroREKLAMA
*** Szukasz oryginalnego prezentu na ślub, urodziny, rocznicę, komunię albo chrzciny? ***
Projektowanie i realizacja indywidualnych zamówień: prezentów rocznicowych, podziękowań dla gości, figurek na tort, kolczyków, magnesów itp.

Ta reklama pokazywana jest pod 3 247 postami tego użytkownika na forum. Jak założyć taką reklamę? (klik!)
21kasia21 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-07-16, 11:22   #10
bedeliciuos
Wtajemniczenie
 
Avatar bedeliciuos
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 2 245
Dot.: Stypendium socjalne praca za granica

Cytat:
Napisane przez 21kasia21 Pokaż wiadomość
To ciekawe, bo siedziałam w tym temacie troszkę czasu, więc nieco się orientuję w tej kwestii. Sama przez 6 lat pracowałam za granicą (Niemcy i Holandia) i rozliczałam się też w tych krajach, bo miałam zwrot za podatek i niewykorzystane ubezpieczenia, a dochody musiałam wykazać w PIT-37.

Poza tym jest coś takiego jak umowa o unikaniu podwójnego opodatkowania. Rozliczyć się z podatku w UK, a wykazać dochody do stopy procentowej to dwie różne rzeczy i nie chodzi tutaj o płacenie podatku.
Proszę:
http://pit.infor.pl/dzial/rozliczeni...w_anglii.html#
ja w tym temacie nie siedzę i kompletnie się na tym nie znam, ale mam wśród znajomych kilka osób, które jadą na socjalu całe studia, pracując we wakacje za granicą
bedeliciuos jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-07-16, 12:34   #11
21kasia21
Work, work, work
 
Avatar 21kasia21
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 3 247
Dot.: Stypendium socjalne praca za granica

Cytat:
Napisane przez bedeliciuos Pokaż wiadomość
ja w tym temacie nie siedzę i kompletnie się na tym nie znam, ale mam wśród znajomych kilka osób, które jadą na socjalu całe studia, pracując we wakacje za granicą
Temat rzeka, bo różnie ludzie robią i niektórzy nawet o tym nie wiedzą, że muszą coś z zarobkami zagranicznymi zrobić w kraju
Ogólnie ciężko, aby to wyszło, chyba, że ktoś życzliwy doniesie na zasadzie "uprzejmie donoszę..." a takie sytuacje niestety też mają miejsce
__________________
"...są w życiu chwile, w których trzeba podjąć ryzyko i dać się ponieść szaleństwu."
mikroREKLAMA
*** Szukasz oryginalnego prezentu na ślub, urodziny, rocznicę, komunię albo chrzciny? ***
Projektowanie i realizacja indywidualnych zamówień: prezentów rocznicowych, podziękowań dla gości, figurek na tort, kolczyków, magnesów itp.

Ta reklama pokazywana jest pod 3 247 postami tego użytkownika na forum. Jak założyć taką reklamę? (klik!)
21kasia21 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Praca i biznes


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2015-07-16 13:34:09


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 02:35.