Ja wiem lepiej! (wątek plotkowy) - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe

Notka

Forum plotkowe Zapraszamy do plotkowania. Na forum plotkowym nie musisz się trzymać tematyki urodowej. Tutaj porozmawiasz o wszystkim co cię interesuje, denerwuje i zadziwia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2018-09-13, 07:21   #1
3ebdb6c370169ce1a39c163fc8d64643247d9f80
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2016-09
Wiadomości: 9 219

Ja wiem lepiej! (wątek plotkowy)


...co Ci się bardziej podoba, co Ci się bardziej przyda, co jest dla Ciebie lepsze. I zmuszę Cię, żebyś tego używał(a), nie zostawię Ci wyboru, a jak się nie podoba to idź się bujać.


Wątek sponsoruje nowa wersja chromshitu. To, co jeszcze do niedawna było całkiem fajną (chyba, że ktoś ma obsesję prywatności ), sprawną przeglądarką, stało się właśnie nieczytelną kupą.

Gmail na szczęście daje jeszcze wybór (choć drżę jak długo), ale hotmail i yahoo wcześniej wymusiły nowy UX i nie było przeproś - polubisz, albo wyp.ierdzielasz (w obu przypadkach wybrałam #2).

O, ekhm... wyglądzie 'nowego lepszego' KWC nie muszę Wam mówić.

Ale coby wątek nie został kopnięty na wizażowy cmentarz komputerowego niebytu gdzieś daleko stąd nie trzeba ograniczać wylewania frustracji do e-świata i e-zabawek.

Wycofanie fajnych produktów kosmetycznych, czego też nie raz i nie dwa padłam ofiarą, bo "nowe będzie lepsze". No dla mnie nie było, więc markę zmieniałam.

Wycofywanie fajnych produktów żywnościowych - to samo. Choć powiedzmy, że tutaj bywa to spowodowane zmianą składu i/lub gramatury, żeby ciąć koszty - może mi to nie pasować, ale uznaję, że jakaś racjonalna przesłanka istnieje - w przeciwieństwie do spieprzenia mojej przeglądarki

Zapraszam do wylewania frustracji (i podzielenia się jak sobie radzicie w takich sytuacjach - zrezygnowane przystosowanie się czy rezygnacja i szukanie zastępników), względnie wyrażenia zdziwienia, że o co w ogóle kaman i Wam to tito, a nowe synonimem lepszego, bo tak


Pytanie z gwiazdką na szóstkę - ponieważ z całą pewnością nie jestem w tej kwestii odosobniona i wszelkie wodotryski działają na mnie jak płachta na byka, a chcę po prostu KORZYSTAĆ sensownie z czytelnych, przejrzystych narzędzi - istnieje jakaś normalna, 'oldskulowa' przeglądarka, która służy do tego, do czego ma służyć i nie zmienia wyglądu (co nie znaczy braku updateów dla bezpieczeństwa etc.) pierdyliard razy w ciągu roku?

Analogicznie mogę podzielić się pocztą internetową - polecam pancerną tutę. Czarno-biała, prawie idealnie przejrzysta, od lat ta sama
3ebdb6c370169ce1a39c163fc8d64643247d9f80 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-09-13, 10:42   #2
kasztanka3
Pani Mizantrop
 
Avatar kasztanka3
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: Sydney
Wiadomości: 59 407
Dot.: Ja wiem lepiej! (wątek plotkowy)

[1=3ebdb6c370169ce1a39c163 fc8d64643247d9f80;8585984 1]...co Ci się bardziej podoba, co Ci się bardziej przyda, co jest dla Ciebie lepsze. I zmuszę Cię, żebyś tego używał(a), nie zostawię Ci wyboru, a jak się nie podoba to idź się bujać.


Wątek sponsoruje nowa wersja chromshitu. To, co jeszcze do niedawna było całkiem fajną (chyba, że ktoś ma obsesję prywatności ), sprawną przeglądarką, stało się właśnie nieczytelną kupą.

Gmail na szczęście daje jeszcze wybór (choć drżę jak długo), ale hotmail i yahoo wcześniej wymusiły nowy UX i nie było przeproś - polubisz, albo wyp.ierdzielasz (w obu przypadkach wybrałam #2).

O, ekhm... wyglądzie 'nowego lepszego' KWC nie muszę Wam mówić.

Ale coby wątek nie został kopnięty na wizażowy cmentarz komputerowego niebytu gdzieś daleko stąd nie trzeba ograniczać wylewania frustracji do e-świata i e-zabawek.

Wycofanie fajnych produktów kosmetycznych, czego też nie raz i nie dwa padłam ofiarą, bo "nowe będzie lepsze". No dla mnie nie było, więc markę zmieniałam.

Wycofywanie fajnych produktów żywnościowych - to samo. Choć powiedzmy, że tutaj bywa to spowodowane zmianą składu i/lub gramatury, żeby ciąć koszty - może mi to nie pasować, ale uznaję, że jakaś racjonalna przesłanka istnieje - w przeciwieństwie do spieprzenia mojej przeglądarki

Zapraszam do wylewania frustracji (i podzielenia się jak sobie radzicie w takich sytuacjach - zrezygnowane przystosowanie się czy rezygnacja i szukanie zastępników), względnie wyrażenia zdziwienia, że o co w ogóle kaman i Wam to tito, a nowe synonimem lepszego, bo tak


Pytanie z gwiazdką na szóstkę - ponieważ z całą pewnością nie jestem w tej kwestii odosobniona i wszelkie wodotryski działają na mnie jak płachta na byka, a chcę po prostu KORZYSTAĆ sensownie z czytelnych, przejrzystych narzędzi - istnieje jakaś normalna, 'oldskulowa' przeglądarka, która służy do tego, do czego ma służyć i nie zmienia wyglądu (co nie znaczy braku updateów dla bezpieczeństwa etc.) pierdyliard razy w ciągu roku?

Analogicznie mogę podzielić się pocztą internetową - polecam pancerną tutę. Czarno-biała, prawie idealnie przejrzysta, od lat ta sama [/QUOTE]

Ten wyglad "nowego lepszego" KWC sprawil, ze od bardzo dawna z KWC nie korzystam wcale
__________________
In a world of choices I choose me.
My favourite season is the fall of the patriarchy.
kasztanka3 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-09-13, 11:41   #3
6294979b07e94e60c86b4a71a35022ccf5d1d257_656d16825a5b5
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 12 697
Dot.: Ja wiem lepiej! (wątek plotkowy)

Mnie się nie podoba Windows 10. W jednym lapku mam 7, w drugim 10 i uwazam, że w starszej wersji jest o wiele większa swoboda i wygoda użytkowania.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
6294979b07e94e60c86b4a71a35022ccf5d1d257_656d16825a5b5 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-09-13, 11:51   #4
2f6abb6d3878858271ffdb3efd65c95d1f4fde9b_623d0cb3af0b6
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 4 242
Dot.: Ja wiem lepiej! (wątek plotkowy)

poczta na interii też podła ofiarą odświeżenia image
sukcesywnie przełączam na starą, prostą wersję, co jakiś czas ładuje mi się znienacka nowa i tak się bawię z interią w kotka i myszkę
Chrome nigdy nie lubiłam i nie używałam, wolę Mozillę

Edytowane przez 2f6abb6d3878858271ffdb3efd65c95d1f4fde9b_623d0cb3af0b6
Czas edycji: 2018-09-13 o 11:53
2f6abb6d3878858271ffdb3efd65c95d1f4fde9b_623d0cb3af0b6 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-09-13, 12:07   #5
cava
Zakorzenienie
 
Avatar cava
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 22 122
Dot.: Ja wiem lepiej! (wątek plotkowy)

Mnie się nie podoba nic. Czuję się na zmianę jak stara zrzęda albo ostatni tuman.
Automatyczne słowniki aktualizujące się nie wiadomo kiedy, które w obecnej formie próbują być madrzejsze od człowieka i wiedzą lepiej co chcę napisać, i powodują przez to ze pisze wszystko 3 razy dłużej bo muszę poprawiać bzdety jaki słownik sam wypisuje wciskając mi co niby chciałam napisać tylko dlatego ze on nie zna takiego słowa albo uznaje że to nawa własna lub imię.


Automatyczne aktualizacje systemów operacyjnych i drobnych narzędzi typu skrzynki pocztowe itp.


Zmiana na lepsze, czyli eliminowanie kontaktu człowiek-człowiek gdzie sie da. Mam autentycznego rzyga, jak muszę zadzwonić do jakiegoś DHL, DPD itp. I najpierw godzinę odsłuchiwać pierdół z o RODo a potem mieć do wyboru tylko: zostań klientem, podpisz umowę, cmoknij nas w pompkę i sprawdź se sam na naszej stronie.
Ale ja mam inny problem jak już dzwonię, potrzebuje _człowieka_


Procedury korporacyjne... brak mi słów na to, co myślę o korporacjach i ich systemach sprowadzających ludzi do : śrubki pracowniczej o dramatycznie wąskiej specjalizacji eliminującej jakiekolwiek myślenie, masy pt: bydlo konsumpcyjne. Bo tym dla nich jesteśmy.


Mam zyga na BHP, WHO, sanepid itp.
Chcę wędzonych wędlin nawet jeśli dostane od nich śmakiegoś raka, wolę takiego raka niż raka i autoagresji których dostane od syfów nasladujących aromat wędzenia.
Chce jedzenia konserwowanego po prostu _SOLĄ_ albo cukrem a nie azotynianami potasu i spółką.


Chce normalnych żarówek a nie tego energooszczędnego badziewia- moja sprawa ile chce płacić za prąd. Jak mnie nie stać i tak ograniczę, jak mnie stać , włączę tyle energooszczędnych ze i tak wypale więcej.


Chcę odkurzaczy o mocy która pozwala odkurzyć dom w 15 minut a nie tego badziewia ledwossacego którym muszę kotłować 15 minut samą kuchnię bo są tak słabe że nie ciągną. idę o zakład, ze zużywam więcej prądu odkurzając takim badziewiem 4 razy dłużej, niz porządnym odkurzaczem o dużej mocy o wiele krócej.



Chcę w sklepach kostropatych pomidorów w różnych rozmiarach , krzywych bananów, zapiaszczonej marchwi, kwaśnych jabłek lokalnych odmian.


itd, itp, i mogę tak jeszcze pół dnia.
__________________
Cava

Z salamandrą w dłoni szedłem przez powierzchnię komety.
Liz Williams
cava jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-09-13, 12:14   #6
0235a76bf37a0c9e786a33d682e03cfb1aa33c8b_653ef22455ebf
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2013-11
Wiadomości: 7 615
Dot.: Ja wiem lepiej! (wątek plotkowy)

jak dobrze, że macOS i iOS trzymają poziom, bo bym się chyba zapłakała, gdyby mi spece Apple zepsuli systemy

ja chyba najbardziej płakę nad zmianami w perfumach. reformulacje to coś, czego nie lubię. do tej pory mam resztki starej Diuny Diora, starego Addicta, starego Opium i Tresora. nowe wersje miały być lepsze a są takie, że jak wącham to nie wiem, gdzie oczy podziać.
0235a76bf37a0c9e786a33d682e03cfb1aa33c8b_653ef22455ebf jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-09-13, 12:15   #7
3ebdb6c370169ce1a39c163fc8d64643247d9f80
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2016-09
Wiadomości: 9 219
Dot.: Ja wiem lepiej! (wątek plotkowy)

[1=6294979b07e94e60c86b4a7 1a35022ccf5d1d257_656d168 25a5b5;85861022]Mnie się nie podoba Windows 10. W jednym lapku mam 7, w drugim 10 i uwazam, że w starszej wersji jest o wiele większa swoboda i wygoda użytkowania.
[/QUOTE]

No tak, nie wspomniałam o niekwestionowanym liderze tego chorego konkursu.

Liczę, że niebawem polubię się z MAC-iem. Jeśli nie, to kolejny będzi linux.

Chyba, że Microsoft dozna spektakularnego nawrócenia i będą normalnie utrzymywać wsparcie dla siódemki bezterminowo - lub do czasu kolejnej wersji windowsa nadającej się do użytku.

No ale na to nie liczę, bo to tak, jak liczyć na nawrócenie Jaropolskęzbawa.
3ebdb6c370169ce1a39c163fc8d64643247d9f80 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2018-09-13, 12:49   #8
Finlora
Zakorzenienie
 
Avatar Finlora
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: To tu, to tam ;)
Wiadomości: 28 698
Dot.: Ja wiem lepiej! (wątek plotkowy)

Cava - podpisuję się wszystkimi kończynami

Windows 10 - na obecnym laptopie mam 7, mimo że kupiłam go w zeszłym roku (na poprzednim też miałam). Miałam 10 przez chwilę, kiedy można było zainstalować za darmo, ale wróciłam do 7.

Wycofywane perfumy i kosmetyki. Jak coś mi się sprawdza to zawsze muszą wycofać i potem szopki z szukaniem czegoś podobnego. Zwłaszcza perfum mi żal. Do dzisiaj nie mogę darować, że wycofali coś tak pięknego jak MP Diora

Gmail - uszczęśliwiają na siłę zmianami wyglądu, który mi się w ogóle nie podoba.

Aplikacje w telefonie - mam wrażenie, że po każdej aktualizacji działają jeszcze gorzej niż wcześniej.
Finlora jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-09-13, 13:13   #9
groszek75
Zakorzenienie
 
Avatar groszek75
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: w ramionach MJ
Wiadomości: 68 920
GG do groszek75
Dot.: Ja wiem lepiej! (wątek plotkowy)

Cytat:
Napisane przez cava Pokaż wiadomość
Mnie się nie podoba nic. Czuję się na zmianę jak stara zrzęda albo ostatni tuman.
Automatyczne słowniki aktualizujące się nie wiadomo kiedy, które w obecnej formie próbują być madrzejsze od człowieka i wiedzą lepiej co chcę napisać, i powodują przez to ze pisze wszystko 3 razy dłużej bo muszę poprawiać bzdety jaki słownik sam wypisuje wciskając mi co niby chciałam napisać tylko dlatego ze on nie zna takiego słowa albo uznaje że to nawa własna lub imię.


Automatyczne aktualizacje systemów operacyjnych i drobnych narzędzi typu skrzynki pocztowe itp.


Zmiana na lepsze, czyli eliminowanie kontaktu człowiek-człowiek gdzie sie da. Mam autentycznego rzyga, jak muszę zadzwonić do jakiegoś DHL, DPD itp. I najpierw godzinę odsłuchiwać pierdół z o RODo a potem mieć do wyboru tylko: zostań klientem, podpisz umowę, cmoknij nas w pompkę i sprawdź se sam na naszej stronie.
Ale ja mam inny problem jak już dzwonię, potrzebuje _człowieka_


Procedury korporacyjne... brak mi słów na to, co myślę o korporacjach i ich systemach sprowadzających ludzi do : śrubki pracowniczej o dramatycznie wąskiej specjalizacji eliminującej jakiekolwiek myślenie, masy pt: bydlo konsumpcyjne. Bo tym dla nich jesteśmy.


Mam zyga na BHP, WHO, sanepid itp.
Chcę wędzonych wędlin nawet jeśli dostane od nich śmakiegoś raka, wolę takiego raka niż raka i autoagresji których dostane od syfów nasladujących aromat wędzenia.
Chce jedzenia konserwowanego po prostu _SOLĄ_ albo cukrem a nie azotynianami potasu i spółką.


Chce normalnych żarówek a nie tego energooszczędnego badziewia- moja sprawa ile chce płacić za prąd. Jak mnie nie stać i tak ograniczę, jak mnie stać , włączę tyle energooszczędnych ze i tak wypale więcej.


Chcę odkurzaczy o mocy która pozwala odkurzyć dom w 15 minut a nie tego badziewia ledwossacego którym muszę kotłować 15 minut samą kuchnię bo są tak słabe że nie ciągną. idę o zakład, ze zużywam więcej prądu odkurzając takim badziewiem 4 razy dłużej, niz porządnym odkurzaczem o dużej mocy o wiele krócej.



Chcę w sklepach kostropatych pomidorów w różnych rozmiarach , krzywych bananów, zapiaszczonej marchwi, kwaśnych jabłek lokalnych odmian.


itd, itp, i mogę tak jeszcze pół dnia.
tez na to narzekam, w duchu i z mezem na zmiane, bo wszystko to taki pic na wode, a nam tylko życie utrudnia

do tego te wszelkie komputerowe wymysly, potem u mnie gra, w urzedach nie, bo g.owno jest dograne, ale ja sie musze męczyc i udowadniać i błedne systemy

po to weszly od 99 roku w zus kartoteki imienne, zeby juz nie bawic sie w roznego rodzaju druczki, nie jednemu musisz z nowych płac, drugiemu nie, to niech sie kufa zdecyduja

co do zapachow, płacze nad Skin Trussardi, moj ukochany zapach i tyle go mam
__________________
Psy to cud życia

Ci których kochamy nie umierają nigdy, bo miłość jest nieśmiertelna ...

-Żyj!- krzyknęła Miłość
-Bez Ciebie nie potrafię..-wyszeptało Życie...-07.08.1995(14.12.1996)


Najgorsze w słabych ludziach jest to, że muszą upokarzać innych, by poczuć się silniejszymi
groszek75 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-09-13, 13:18   #10
7719e1289fd8f2cabe4d2763ed6d1b81d4eb2186
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2018-07
Wiadomości: 2 410
Dot.: Ja wiem lepiej! (wątek plotkowy)

Dzieki Ci dobra kobieto za wspomnienie o tym, ze na gmailu mozna wrocic do starego wygladu. Od kilku dni pisalam maile tylko na komorce, bo na komputerze ten g... gmail (juz wiem dlaczego ''g''mail) ladowal sie godzine.

Co do przegladarki, ja uzywam przegladarki Opera. Dlugo uzywalam Chrome, ale wlasnie tez zauwazylam, ze spowalnia mi komputer i w ogole bezsensownie jest zmieniana. Wrocilam do Opery (ktorej uzywalam chyba 10, 15 lat temu, zanim Firefox i Chrome sie dobrze rozwinely) i jestem bardzo zadowolona. Jest chyba ''najprostsza'' z tych przegladarek i przede wszystkim nie zamula komputera.

Cava, chyba ze wszystkim sie zgadzam. EDIT: Doczytalam, z tymi zarowkami to jednak nie do konca sie zgadzam.

Edytowane przez 7719e1289fd8f2cabe4d2763ed6d1b81d4eb2186
Czas edycji: 2018-09-13 o 16:49
7719e1289fd8f2cabe4d2763ed6d1b81d4eb2186 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-09-13, 13:49   #11
I am Rock
lokalna gwiazda
 
Zarejestrowany: 2010-02
Lokalizacja: Mazury
Wiadomości: 19 804
Dot.: Ja wiem lepiej! (wątek plotkowy)

A w mojej piekarni ni z gruszki ni z pietruszki postanowili sobie sprzedawać tylko porządny, ekologiczny chleb - sztywny, ciężki i smakujący jak stary. Gdzie mój niezdrowy, miękki chlebek z sezamem?
I am Rock jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2018-09-13, 15:58   #12
Limonka2738
Zakorzenienie
 
Avatar Limonka2738
 
Zarejestrowany: 2015-08
Lokalizacja: Undercity
Wiadomości: 30 092
Dot.: Ja wiem lepiej! (wątek plotkowy)

[1=0235a76bf37a0c9e786a33d 682e03cfb1aa33c8b_653ef22 455ebf;85861158]jak dobrze, że macOS i iOS trzymają poziom, bo bym się chyba zapłakała, gdyby mi spece Apple zepsuli systemy
[/QUOTE]


Bo kluczem do sukcesu według Apple jest bardzo ostrożne wprowadzanie zmian.

---------- Dopisano o 16:58 ---------- Poprzedni post napisano o 16:55 ----------

Cytat:
Napisane przez cava Pokaż wiadomość
Mnie się nie podoba nic. Czuję się na zmianę jak stara zrzęda albo ostatni tuman.
Automatyczne słowniki aktualizujące się nie wiadomo kiedy, które w obecnej formie próbują być madrzejsze od człowieka i wiedzą lepiej co chcę napisać, i powodują przez to ze pisze wszystko 3 razy dłużej bo muszę poprawiać bzdety jaki słownik sam wypisuje wciskając mi co niby chciałam napisać tylko dlatego ze on nie zna takiego słowa albo uznaje że to nawa własna lub imię.


Automatyczne aktualizacje systemów operacyjnych i drobnych narzędzi typu skrzynki pocztowe itp.


Zmiana na lepsze, czyli eliminowanie kontaktu człowiek-człowiek gdzie sie da. Mam autentycznego rzyga, jak muszę zadzwonić do jakiegoś DHL, DPD itp. I najpierw godzinę odsłuchiwać pierdół z o RODo a potem mieć do wyboru tylko: zostań klientem, podpisz umowę, cmoknij nas w pompkę i sprawdź se sam na naszej stronie.
Ale ja mam inny problem jak już dzwonię, potrzebuje _człowieka_


Procedury korporacyjne... brak mi słów na to, co myślę o korporacjach i ich systemach sprowadzających ludzi do : śrubki pracowniczej o dramatycznie wąskiej specjalizacji eliminującej jakiekolwiek myślenie, masy pt: bydlo konsumpcyjne. Bo tym dla nich jesteśmy.


Mam zyga na BHP, WHO, sanepid itp.
Chcę wędzonych wędlin nawet jeśli dostane od nich śmakiegoś raka, wolę takiego raka niż raka i autoagresji których dostane od syfów nasladujących aromat wędzenia.
Chce jedzenia konserwowanego po prostu _SOLĄ_ albo cukrem a nie azotynianami potasu i spółką.


Chce normalnych żarówek a nie tego energooszczędnego badziewia- moja sprawa ile chce płacić za prąd. Jak mnie nie stać i tak ograniczę, jak mnie stać , włączę tyle energooszczędnych ze i tak wypale więcej.


Chcę odkurzaczy o mocy która pozwala odkurzyć dom w 15 minut a nie tego badziewia ledwossacego którym muszę kotłować 15 minut samą kuchnię bo są tak słabe że nie ciągną. idę o zakład, ze zużywam więcej prądu odkurzając takim badziewiem 4 razy dłużej, niz porządnym odkurzaczem o dużej mocy o wiele krócej.



Chcę w sklepach kostropatych pomidorów w różnych rozmiarach , krzywych bananów, zapiaszczonej marchwi, kwaśnych jabłek lokalnych odmian.


itd, itp, i mogę tak jeszcze pół dnia.

Ale wiesz, że te zmiany mają na celu nie tylko twoje widzimisię, ale też ochronę środowiska (przede wszystkim przed skażeniem), dłuższe przechowywanie żywności etc.?


Bo to strasznie samolubne, co piszesz.


Tak, ty sobie chcesz więcej płacić, a potem dupa, bo nieodnawialne źródła energii nam się wyczerpią albo zatrujesz środowisko rtęcią, bo nie lubisz nowych żarówek.


Wybacz, ale księżniczkujesz.
__________________
To boldly go where no man has gone before.

Top secret Uczestnik ściśle tajnego rządowego programu badań nad eksperymentalną szczepionką na malarię.
Limonka2738 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-09-13, 16:31   #13
ce4534435626970636826734dc4cc81c1d23e519_62b0fbf266bee
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 18 638
Dot.: Ja wiem lepiej! (wątek plotkowy)

z takich internetowych, to najbardziej mnie wkurzyła zmiana wyglądu filmwebu. Nagle stał się jakiś nieczytelny, wyszukiwarka przestała sensownie działać.


I też wolę "stare" żarówki. Chyba tylko przy nich nie mam problemów z oczami.
ce4534435626970636826734dc4cc81c1d23e519_62b0fbf266bee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-09-13, 16:48   #14
7719e1289fd8f2cabe4d2763ed6d1b81d4eb2186
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2018-07
Wiadomości: 2 410
Dot.: Ja wiem lepiej! (wątek plotkowy)

Cytat:
Napisane przez Limonka2738 Pokaż wiadomość
Bo kluczem do sukcesu według Apple jest bardzo ostrożne wprowadzanie zmian.

---------- Dopisano o 16:58 ---------- Poprzedni post napisano o 16:55 ----------




Ale wiesz, że te zmiany mają na celu nie tylko twoje widzimisię, ale też ochronę środowiska (przede wszystkim przed skażeniem), dłuższe przechowywanie żywności etc.?


Bo to strasznie samolubne, co piszesz.


Tak, ty sobie chcesz więcej płacić, a potem dupa, bo nieodnawialne źródła energii nam się wyczerpią albo zatrujesz środowisko rtęcią, bo nie lubisz nowych żarówek.


Wybacz, ale księżniczkujesz.
Tutaj sie zgodze, te zarowki sa po cos.
I takich obostrzen bedzie coraz wiecej, i to tylko i wylacznie z naszej winy, bo sobie zasyfilismy srodowisko.
7719e1289fd8f2cabe4d2763ed6d1b81d4eb2186 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-09-13, 17:44   #15
b3e038722b79d57d91748189c48a0d4b42934a7c_612ac0051d267
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 50 575
Dot.: Ja wiem lepiej! (wątek plotkowy)

Ja tam uważam, że żarówki energooszczędne są lepsze od zwykłych. Zwykłe mi się paliły co jakieś 2-3 miesiące. Energooszczędne mam już kilka lat i ani razu się nie przepaliły. Do tego w dużym pokoju mamy zimne białe światło niczym w biurze jakimś i to jak oczy odpoczywają, gdy nie muszą się wytężać, aby coś zobaczyć to bajka. W ciągu nocy widoczność jest jak za dnia Przymierzam się do zmienienia żarówek w całym domu.


Windows 10? Mi zajęło dosłownie kilka dni, aby się przestawić z Visty. Uważam, że jest spoko (pomijając jakieś wgrane bezsensowne aplikacje typu xbox, których nie używam a nie da się ich usunąć).


Najbardziej mnie wkurzają kosmetyki, które znikają Ostatnio zniknął mój idealny krem do twarzy. Nigdzie go nie mogę znaleźć. Był sobie w Biedronce taki Garnier z łopianem za 10zł a teraz go nigdzie nie ma Ani w Auchan, ani w Biedronce, ani w Rosku Musiałam kupić jakiś inny za 20zł a jest o wiele gorszy niż ten za 10zł. Znowu poszukiwania kremu idealnego


Natomiast bardzo mnie cieszą zmiany jakie zachodzą w sklepach pod kątem zdrowej żywności. Zauważyłam ostatnio, że pojawia się bardzo dużo produktów o zdrowszej alternatywie. 500 rodzajów mąk, 300 rodzajów kasz, 100 rodzajów mleka i "mleka", 200 rodzajów makaronów z różnych mąk itp. Dla każdego coś dobrego. Nawet gotowce są coraz zdrowsze typu zupy z biedronki gotowe od razu do jedzenia po podgrzaniu.


Za odkurzaczem JESZCZE nie ubolewam, bo zdążyłam z siostrą kupić na ostatku jeszcze przed ich wycofaniem 2200W. Natomiast u TŻ-a już jest o mniejszej mocy i nawet nie chcę myśleć jak ja będę odkurzać na co dzień za te parę lat
Oszczędności, oszczędnościami, ochrona środowiska, ochroną środowiska, ale niech to się nie odbywa kosztem jakości i funkcjonalności. Np. o ile uważam, że podczas użytkowania energooszczędnej lodówki czy pralki nie widać różnicy tak w przypadku odkurzacza czy żelazka różnice są ogromne.
b3e038722b79d57d91748189c48a0d4b42934a7c_612ac0051d267 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-09-13, 18:24   #16
Mijanou
Wizażowy Kot Igor
 
Avatar Mijanou
 
Zarejestrowany: 2012-08
Lokalizacja: po drugiej stronie lustra
Wiadomości: 17 529
Dot.: Ja wiem lepiej! (wątek plotkowy)

A mi się, Norine, nie podoba, że nie ma już Ciebie na Wizażu. Bardzo mi się nie podoba. Bardzo lubiłam wymieniać z Tobą myśli, wiele razy wydawało mi się, że siedzisz dosłownie w mojej głowie a słowa wyjmujesz mi z ust. Bardzo mi będzie Ciebie brakować: Twojej inteligencji, wiedzy, szermierki słownej i wszystkiego, czym dla mnie na Wizażu byłaś.
__________________
I don't have time for that! I'm a cat. We are rather busy you know?



Zanim założysz wątek, zajrzyj tu: https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=1269209


Warto wsłuchać się w Słowo: https://www.youtube.com/channel/UC5n...oyrF8xorb-IqVw

No pasaran!
mikroREKLAMA
Spełnione marzenia
Pragniesz szybkiej i radykalnej zmiany? Najwyższa światowa klasa włosów dziewiczych. Najlepsze z natury,.

Ta reklama pokazywana jest pod 17 529 postami tego użytkownika na forum. Jak założyć taką reklamę? (klik!)
Mijanou jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-09-13, 20:45   #17
triss_k
Zadomowienie
 
Avatar triss_k
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: jih
Wiadomości: 1 300
Dot.: Ja wiem lepiej! (wątek plotkowy)

Podoba mi się ekologia, dbanie o środowisko i zdrowa żywność. Nie podoba mi się brak moich ukochanych Gucci Envy zielonych oraz jednakowe banany i śliczne, smakujące jak mokra wata pomidory w większości sklepów.
triss_k jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-09-13, 21:01   #18
7719e1289fd8f2cabe4d2763ed6d1b81d4eb2186
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2018-07
Wiadomości: 2 410
Dot.: Ja wiem lepiej! (wątek plotkowy)

Miljanou, mi tez jest szkoda, ale nie poplynelas troche ?
7719e1289fd8f2cabe4d2763ed6d1b81d4eb2186 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-09-13, 21:21   #19
Mijanou
Wizażowy Kot Igor
 
Avatar Mijanou
 
Zarejestrowany: 2012-08
Lokalizacja: po drugiej stronie lustra
Wiadomości: 17 529
Dot.: Ja wiem lepiej! (wątek plotkowy)

Nope. Zawsze jestem szczera.
__________________
I don't have time for that! I'm a cat. We are rather busy you know?



Zanim założysz wątek, zajrzyj tu: https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=1269209


Warto wsłuchać się w Słowo: https://www.youtube.com/channel/UC5n...oyrF8xorb-IqVw

No pasaran!
mikroREKLAMA
Spełnione marzenia
Pragniesz szybkiej i radykalnej zmiany? Najwyższa światowa klasa włosów dziewiczych. Najlepsze z natury,.

Ta reklama pokazywana jest pod 17 529 postami tego użytkownika na forum. Jak założyć taką reklamę? (klik!)
Mijanou jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2018-09-13, 22:30   #20
Limonka2738
Zakorzenienie
 
Avatar Limonka2738
 
Zarejestrowany: 2015-08
Lokalizacja: Undercity
Wiadomości: 30 092
Dot.: Ja wiem lepiej! (wątek plotkowy)

Cytat:
Napisane przez Mijanou Pokaż wiadomość
Nope. Zawsze jestem szczera.

Jak umrę wygłosisz przemowę na moim pogrzebie?


Bo całkiem ładnie ci wyszło to ostatnie pożegnanie.
__________________
To boldly go where no man has gone before.

Top secret Uczestnik ściśle tajnego rządowego programu badań nad eksperymentalną szczepionką na malarię.
Limonka2738 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-09-13, 22:45   #21
Mijanou
Wizażowy Kot Igor
 
Avatar Mijanou
 
Zarejestrowany: 2012-08
Lokalizacja: po drugiej stronie lustra
Wiadomości: 17 529
Dot.: Ja wiem lepiej! (wątek plotkowy)

Mowa pogrzebowa? Hm.....mogłoby to być pewne wyzwanie

Mam jednak nadzieję, że jeszcze na tamten świat się nie wybierasz?
__________________
I don't have time for that! I'm a cat. We are rather busy you know?



Zanim założysz wątek, zajrzyj tu: https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=1269209


Warto wsłuchać się w Słowo: https://www.youtube.com/channel/UC5n...oyrF8xorb-IqVw

No pasaran!
mikroREKLAMA
Spełnione marzenia
Pragniesz szybkiej i radykalnej zmiany? Najwyższa światowa klasa włosów dziewiczych. Najlepsze z natury,.

Ta reklama pokazywana jest pod 17 529 postami tego użytkownika na forum. Jak założyć taką reklamę? (klik!)
Mijanou jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-09-14, 00:04   #22
Limonka2738
Zakorzenienie
 
Avatar Limonka2738
 
Zarejestrowany: 2015-08
Lokalizacja: Undercity
Wiadomości: 30 092
Dot.: Ja wiem lepiej! (wątek plotkowy)

Cytat:
Napisane przez Mijanou Pokaż wiadomość
Mowa pogrzebowa? Hm.....mogłoby to być pewne wyzwanie

Mam jednak nadzieję, że jeszcze na tamten świat się nie wybierasz?
Absolutnie nie.

Ale jestem realistką, mogę się jutro nie obudzić.

Możesz też mnie zjechać z góry do dołu. Zależy mi na szczerości, a bliscy pewnie będą udawać miłych.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
To boldly go where no man has gone before.

Top secret Uczestnik ściśle tajnego rządowego programu badań nad eksperymentalną szczepionką na malarię.
Limonka2738 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-09-14, 02:36   #23
ruda_beksa
Zakorzenienie
 
Avatar ruda_beksa
 
Zarejestrowany: 2017-09
Lokalizacja: Brooklyn,baby
Wiadomości: 8 823
Dot.: Ja wiem lepiej! (wątek plotkowy)

Cytat:
Napisane przez Mijanou Pokaż wiadomość
A mi się, Norine, nie podoba, że nie ma już Ciebie na Wizażu. Bardzo mi się nie podoba. Bardzo lubiłam wymieniać z Tobą myśli, wiele razy wydawało mi się, że siedzisz dosłownie w mojej głowie a słowa wyjmujesz mi z ust. Bardzo mi będzie Ciebie brakować: Twojej inteligencji, wiedzy, szermierki słownej i wszystkiego, czym dla mnie na Wizażu byłaś.
Podpisuję się wszystkimi kończynami. Smutek.

A z narzekań - algorytm Instagramu. Dawniej było tak, że zdjęcia obserwowanych wyświetlały się chronologicznie - najpierw najnowsze. Teraz nowy algorytm działa po części chronologicznie, a po części... tajemniczo Zdjęcia znanych marek, gwiazd i influencerek zawsze są pierwsze. Bardzo łatwo jest przegapić zdjęcia mało popularnych znajomych.

Wycofywanie kosmetyków i zapachów. Gucci Envy, o którym przypomniała mi triss_k Krem pod oczy Sunday Riley Start OVer. Błyszczyk L'Oreal Glam Shine. Masło shea L'Occitane o zapachu werbeny (w puszce, nie w tubce). Lakier Chanel w odcieniu Jade.

To, że w nowych iPhonach nie ma już możliwości używania odcisku palca jako hasła, musi się używać Face ID. I to, że wejście na słuchawki nie jest standardowe, tylko specjalne na słuchawki Apple. A słuchawki Apple do najlepszych nie należą.

To, że w Nowym Jorku niepasteryzowane mleko i sery są nielegalne. Nie jem już nabiału, ale i tak mnie to wkurza.

To, że coraz więcej sklepów nie przyjmuje gotówki. Ostatnio chciałam kupić sobie lody, nie miałam przy sobie portfela, tylko banknot $10, i musiałam obejść się smakiem, bo u nich można tylko płacić kartą.

Żarówek energoooszczędnych też nie lubię ze względów estetycznych, ale rozumiem konieczność ze względu na matkę ziemię
__________________
Dopiero w samym środku zimy przekonałem się, że noszę w sobie niepokonane lato.

https://www.youtube.com/watch?v=oHgCXhY6kZ0
ruda_beksa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-09-14, 04:55   #24
Mijanou
Wizażowy Kot Igor
 
Avatar Mijanou
 
Zarejestrowany: 2012-08
Lokalizacja: po drugiej stronie lustra
Wiadomości: 17 529
Dot.: Ja wiem lepiej! (wątek plotkowy)

Ech, reformulacja kosmetyków- tomy można by napisać. Te reformulacje nigdy nie są z gorszego na lepsze, tylko raczej w drugą stronę.

Najbardziej pamiętam rozczarowanie szminką Mademoiselle Chanel. To był piekny kolor, dyskretny, znakomicie podbijający naturalny kolor ust. Po reformulacji szminka chyna już nawet się Mademoiselle nie nazywa (bodajże ma tylko numer), kolor zupełnie inny (już nie tak piekny) a trwałość katastroficzna.

No i perfumy Fidji, które podbierałam mamie jako dzieciak. Gdy w końcu dorwałam gdzieś własną flaszkę to i kolor i zapach nie ten. Popłuczyny bez duszy. A mama miała spory zapas tych flaszek, który zgromadziła, jeszcze tych oryginalnych, z płaskim korkiem i kolorem mocnej herbaty. Można było zamknąć oczy i wąchać powietrze wyspy, nasycone upałem, bryzą na plazy i zapachem kwiatów, które zakwitły w jedynie w wyobraźni perfumiarza. Pusta butelka mi została po maminych perfumach i ona wciąż pachnie- nigdy jej nie wywalę!
__________________
I don't have time for that! I'm a cat. We are rather busy you know?



Zanim założysz wątek, zajrzyj tu: https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=1269209


Warto wsłuchać się w Słowo: https://www.youtube.com/channel/UC5n...oyrF8xorb-IqVw

No pasaran!
mikroREKLAMA
Spełnione marzenia
Pragniesz szybkiej i radykalnej zmiany? Najwyższa światowa klasa włosów dziewiczych. Najlepsze z natury,.

Ta reklama pokazywana jest pod 17 529 postami tego użytkownika na forum. Jak założyć taką reklamę? (klik!)
Mijanou jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-09-14, 08:01   #25
0235a76bf37a0c9e786a33d682e03cfb1aa33c8b_653ef22455ebf
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2013-11
Wiadomości: 7 615
Dot.: Ja wiem lepiej! (wątek plotkowy)

Cytat:
Napisane przez ruda_beksa Pokaż wiadomość
To, że w nowych iPhonach nie ma już możliwości używania odcisku palca jako hasła, musi się używać Face ID. I to, że wejście na słuchawki nie jest standardowe, tylko specjalne na słuchawki Apple. A słuchawki Apple do najlepszych nie należą.
O, to mnie jeszcze omija. Dojeżdżam starszy model, na cos nowszego skuszę się pewnie za rok. Ale Face ID mi się nie podoba.

Zgadzam się jeszcze z Instargamem. Bajzel.




Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
0235a76bf37a0c9e786a33d682e03cfb1aa33c8b_653ef22455ebf jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-09-14, 08:35   #26
Dobranka
Wtajemniczenie
 
Avatar Dobranka
 
Zarejestrowany: 2014-11
Wiadomości: 2 502
Dot.: Ja wiem lepiej! (wątek plotkowy)

Cytat:
Napisane przez ruda_beksa Pokaż wiadomość
Podpisuję się wszystkimi kończynami. Smutek.
Wiem, że to dziwne, ale też mi szkoda Norine, lubiłam czytać jej posty. Może zjawi się jednak pod nowym nickiem.
__________________
"Gdy byłam małym chłopcem, myślałam, że poznam cię po kawałku chałwy."
Dobranka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-09-14, 09:48   #27
kasztanka3
Pani Mizantrop
 
Avatar kasztanka3
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: Sydney
Wiadomości: 59 407
Dot.: Ja wiem lepiej! (wątek plotkowy)

Cytat:
Napisane przez ruda_beksa Pokaż wiadomość
Podpisuję się wszystkimi kończynami. Smutek.

A z narzekań - algorytm Instagramu. Dawniej było tak, że zdjęcia obserwowanych wyświetlały się chronologicznie - najpierw najnowsze. Teraz nowy algorytm działa po części chronologicznie, a po części... tajemniczo Zdjęcia znanych marek, gwiazd i influencerek zawsze są pierwsze. Bardzo łatwo jest przegapić zdjęcia mało popularnych znajomych.

Wycofywanie kosmetyków i zapachów. Gucci Envy, o którym przypomniała mi triss_k Krem pod oczy Sunday Riley Start OVer. Błyszczyk L'Oreal Glam Shine. Masło shea L'Occitane o zapachu werbeny (w puszce, nie w tubce). Lakier Chanel w odcieniu Jade.

To, że w nowych iPhonach nie ma już możliwości używania odcisku palca jako hasła, musi się używać Face ID. I to, że wejście na słuchawki nie jest standardowe, tylko specjalne na słuchawki Apple. A słuchawki Apple do najlepszych nie należą.

To, że w Nowym Jorku niepasteryzowane mleko i sery są nielegalne. Nie jem już nabiału, ale i tak mnie to wkurza.

To, że coraz więcej sklepów nie przyjmuje gotówki. Ostatnio chciałam kupić sobie lody, nie miałam przy sobie portfela, tylko banknot $10, i musiałam obejść się smakiem, bo u nich można tylko płacić kartą.

Żarówek energoooszczędnych też nie lubię ze względów estetycznych, ale rozumiem konieczność ze względu na matkę ziemię
Nie znosze sluchawek Apple, a adapter do "normalnych" zgubilam i chwilowo jestem na te jablkowe skazana.
Zgadzam sie co do braku mozliwosci odblokowania Iphone'a odciskiem palca.
Co prawda moj 7 plus posluzy mi pewnie jeszcze przynajmniej z rok, ale licze na to, ze do momentu, kiedy przyjdzie mi sie z nim pozegnac bede mogla znalezc dla niego godnego nastepce z przyciskiem home.

Zgadzam sie tez co do braku mozliwosci placenia gotowka, ale tez i w druga strone, co do braku mozliwosci placenia karta, co w malych sklepikach czesto nadal spotykam, a gotowki przewaznie przy sobie nie mam.
__________________
In a world of choices I choose me.
My favourite season is the fall of the patriarchy.
kasztanka3 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-09-14, 10:01   #28
0235a76bf37a0c9e786a33d682e03cfb1aa33c8b_653ef22455ebf
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2013-11
Wiadomości: 7 615
Dot.: Ja wiem lepiej! (wątek plotkowy)

ekhm, ekhm. mam takie ogłoszenie parafialne

Norine z zaświatów prosi, by nie opłakiwać jej tu i trzymać się tematu wątku

takie ostatnie życzenie

Edytowane przez 0235a76bf37a0c9e786a33d682e03cfb1aa33c8b_653ef22455ebf
Czas edycji: 2018-09-14 o 10:03
0235a76bf37a0c9e786a33d682e03cfb1aa33c8b_653ef22455ebf jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-09-14, 10:03   #29
Finlora
Zakorzenienie
 
Avatar Finlora
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: To tu, to tam ;)
Wiadomości: 28 698
Dot.: Ja wiem lepiej! (wątek plotkowy)

[1=b3e038722b79d57d9174818 9c48a0d4b42934a7c_612ac00 51d267;85862247]
Windows 10? Mi zajęło dosłownie kilka dni, aby się przestawić z Visty. Uważam, że jest spoko (pomijając jakieś wgrane bezsensowne aplikacje typu xbox, których nie używam a nie da się ich usunąć).
[/QUOTE]Nie wiem jak dla innych, ale dla mnie Visa była jeszcze większym badziewiem niż 10, więc nie dziwię się, że nie miałaś problemu, żeby się przestawić. Mam nadzieję, że 7 będę mogła mieć jak najdłużej, chyba że wymyślą coś lepszego niż 10.
Finlora jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-09-14, 10:10   #30
Limonka2738
Zakorzenienie
 
Avatar Limonka2738
 
Zarejestrowany: 2015-08
Lokalizacja: Undercity
Wiadomości: 30 092
Dot.: Ja wiem lepiej! (wątek plotkowy)

[1=0235a76bf37a0c9e786a33d 682e03cfb1aa33c8b_653ef22 455ebf;85864343]ekhm, ekhm. mam takie ogłoszenie parafialne

Norine z zaświatów prosi, by nie opłakiwać jej tu i trzymać się tematu wątku

takie ostatnie życzenie [/QUOTE]A więc istnieje życie po śmierci!

Trzeba update'ować te wszystkie wątki o tym.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 11:10 ---------- Poprzedni post napisano o 11:06 ----------

Cytat:
Napisane przez Finlora Pokaż wiadomość
Nie wiem jak dla innych, ale dla mnie Visa była jeszcze większym badziewiem niż 10, więc nie dziwię się, że nie miałaś problemu, żeby się przestawić. Mam nadzieję, że 7 będę mogła mieć jak najdłużej, chyba że wymyślą coś lepszego niż 10.
10 jest najlepsza.

7 to był ostatni dobry system przed 10.

To kwestia przyzwyczajenia po prostu, 10 ma znacznie więcej opcji, ale ludzie wolą 7, bo jest ostatnim systemem o tym modelu graficznym.

Inna sprawa, że 8 była głównie na szał z dotykowymi ekranami.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
To boldly go where no man has gone before.

Top secret Uczestnik ściśle tajnego rządowego programu badań nad eksperymentalną szczepionką na malarię.
Limonka2738 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Forum plotkowe


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2018-09-17 12:52:54


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 14:05.