Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II - Strona 13 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2012-05-02, 19:51   #361
Shandusia
Wtajemniczenie
 
Avatar Shandusia
 
Zarejestrowany: 2004-05
Wiadomości: 2 583
GG do Shandusia
Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

Czy na ten krem można kłaść każdą kolorówkę?
http://allegro.pl/avene-hydrance-leg...302994118.html
Shandusia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-05-02, 20:21   #362
karmazynka99
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 11 159
Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez Shandusia Pokaż wiadomość
Czy na ten krem można kłaść każdą kolorówkę?
http://allegro.pl/avene-hydrance-leg...302994118.html
a gdzie skład?
__________________
Twoje kłamstwo trwa tak długo, ze sam zaczynasz w nie wierzyć?


Doceniamy dopiero kiedy stracimy.

Zapuszczanie włosów z wizażem : 65cm completed

Moja pielęgnacja włosów
karmazynka99 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-05-03, 08:22   #363
Shandusia
Wtajemniczenie
 
Avatar Shandusia
 
Zarejestrowany: 2004-05
Wiadomości: 2 583
GG do Shandusia
Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez karmazynka99 Pokaż wiadomość
a gdzie skład?

Zapomniałam o tym totalnie...a teraz nie mogę znaleźć nic innego jak tylko to
Skład

Woda termalna Avene 52%

Lipo-mucine like

Biocymentyna

Gliceryna

Tinosorb M + Cinnamate: SPF 15

Pre-tokoferyl
Shandusia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-05-03, 09:15   #364
karmazynka99
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 11 159
Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez Shandusia Pokaż wiadomość
Zapomniałam o tym totalnie...a teraz nie mogę znaleźć nic innego jak tylko to
Skład

Woda termalna Avene 52%

Lipo-mucine like

Biocymentyna

Gliceryna

Tinosorb M + Cinnamate: SPF 15

Pre-tokoferyl
jsli ma tinosorb i cinammate to powinien być stabiln, ale przydałby się skład inci dla pewności i tak
__________________
Twoje kłamstwo trwa tak długo, ze sam zaczynasz w nie wierzyć?


Doceniamy dopiero kiedy stracimy.

Zapuszczanie włosów z wizażem : 65cm completed

Moja pielęgnacja włosów
karmazynka99 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-05-04, 09:56   #365
Ania09121983
Zadomowienie
 
Avatar Ania09121983
 
Zarejestrowany: 2010-09
Lokalizacja: tu i tam
Wiadomości: 1 751
Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

ja wczoraj siedziałam cały dzien na słoncu i nie czuje aby piękło i swędziało w okolicy dekoltu...Dax Sun 30 do twarzy uważam za moje pierwsze odkrycie kosmetyczne tego sezonu
brawo brawo!!!!!!!!! hehehe
__________________


"Im bardziej Puchatek zaglądał do środka, tym bardziej Prosiaczka tam nie było".
Ania09121983 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-05-04, 11:03   #366
LeeLena
Raczkowanie
 
Avatar LeeLena
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 124
Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

A ja mam pytanie, tak na co dzień używam spf 30 John Masters Organics, ale szukam też czegoś o faktorze 50. Wolałabym mineralne, ale chemiczne też wchodzą w grę o ile nie będą miały aż tyle parabenów. Czy któraś z was używała filtrów SVR i Uriage? Np. tego albo tego ?
__________________

LeeLena jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-05-04, 18:14   #367
agnszp
Rozeznanie
 
Avatar agnszp
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 851
Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

ooo, też myślałam nad tym John Masters, czy możę napisać jak się sprawuje? i czy nie zapycha?
agnszp jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-05-04, 19:32   #368
karmazynka99
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 11 159
Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez LeeLena Pokaż wiadomość
A ja mam pytanie, tak na co dzień używam spf 30 John Masters Organics, ale szukam też czegoś o faktorze 50. Wolałabym mineralne, ale chemiczne też wchodzą w grę o ile nie będą miały aż tyle parabenów. Czy któraś z was używała filtrów SVR i Uriage? Np. tego albo tego ?
a nie amsz składu ego pierwszego?


tego drugiego uzywałam, był średni, o ile pamięam to sie rochę wałkował
__________________
Twoje kłamstwo trwa tak długo, ze sam zaczynasz w nie wierzyć?


Doceniamy dopiero kiedy stracimy.

Zapuszczanie włosów z wizażem : 65cm completed

Moja pielęgnacja włosów
karmazynka99 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-05-04, 20:48   #369
LeeLena
Raczkowanie
 
Avatar LeeLena
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 124
Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez karmazynka99 Pokaż wiadomość
a nie amsz składu ego pierwszego?


tego drugiego uzywałam, był średni, o ile pamięam to sie rochę wałkował
Już znalazłam
Aqua, Ethylhexyl Methoxycinnamate, octocrylene, Tridecyl Salicylate, Methylene Bis- Benzotriazolyl Tetramethyl- Butylphenol, Isononyl Isononanoate, Glyceryl Stearate Citrate, Dimethicone, Diethylamino Hydroxybenzoyl Hexyl Benzoate, Dicaprylyl Carbonate, Glycerin, Butylene Glycol, Titanium Dioxide, Cetyl Dimethicone, Potassium Cetyl Phosphate, Dimethiconol Behenate, BIS-Ethylhexyloxyphenol Methoxyphenyl Triazine, Sorbitol, Rhizobian GUM, Tiliroside, Stearic cid, palmitic Acid, Decyl Glucoside, methyl Methacrylate Crosspolymer, Alumina, Xanthan Gum, Tocopherol, Disodium EDTA, Propylene Glycol, BHT, Phenoxyethanol, Chlorphenesin, O-Cymen-5-ol
__________________

LeeLena jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-05-04, 20:59   #370
karmazynka99
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 11 159
Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez LeeLena Pokaż wiadomość
Już znalazłam
Aqua, Ethylhexyl Methoxycinnamate, octocrylene, Tridecyl Salicylate, Methylene Bis- Benzotriazolyl Tetramethyl- Butylphenol, Isononyl Isononanoate, Glyceryl Stearate Citrate, Dimethicone, Diethylamino Hydroxybenzoyl Hexyl Benzoate, Dicaprylyl Carbonate, Glycerin, Butylene Glycol, Titanium Dioxide, Cetyl Dimethicone, Potassium Cetyl Phosphate, Dimethiconol Behenate, BIS-Ethylhexyloxyphenol Methoxyphenyl Triazine, Sorbitol, Rhizobian GUM, Tiliroside, Stearic cid, palmitic Acid, Decyl Glucoside, methyl Methacrylate Crosspolymer, Alumina, Xanthan Gum, Tocopherol, Disodium EDTA, Propylene Glycol, BHT, Phenoxyethanol, Chlorphenesin, O-Cymen-5-ol
__________________
Twoje kłamstwo trwa tak długo, ze sam zaczynasz w nie wierzyć?


Doceniamy dopiero kiedy stracimy.

Zapuszczanie włosów z wizażem : 65cm completed

Moja pielęgnacja włosów
karmazynka99 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-05-04, 22:24   #371
LeeLena
Raczkowanie
 
Avatar LeeLena
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 124
Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez karmazynka99 Pokaż wiadomość
I jak ze składem? Czy to co piszą na opakowaniu o stabilności nie zawieraniu parabenów to prawda?
__________________

LeeLena jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-05-04, 22:49   #372
karmazynka99
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 11 159
Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez LeeLena Pokaż wiadomość
I jak ze składem? Czy to co piszą na opakowaniu o stabilności nie zawieraniu parabenów to prawda?
tak to prawda, powinien być stabilny i nie ma parabenów
__________________
Twoje kłamstwo trwa tak długo, ze sam zaczynasz w nie wierzyć?


Doceniamy dopiero kiedy stracimy.

Zapuszczanie włosów z wizażem : 65cm completed

Moja pielęgnacja włosów
karmazynka99 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-05-05, 08:09   #373
jagaba
Rozeznanie
 
Avatar jagaba
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 680
Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez LeeLena Pokaż wiadomość
A ja mam pytanie, tak na co dzień używam spf 30 John Masters Organics, ale szukam też czegoś o faktorze 50. Wolałabym mineralne, ale chemiczne też wchodzą w grę o ile nie będą miały aż tyle parabenów. Czy któraś z was używała filtrów SVR i Uriage? Np. tego albo tego ?
Ja obecnie uzywam Uriage i nie narzekam- nie bieli bardzo,jest lekki i nie zapycha. Co do stabilności i parabenów to może ktoś kompetentny się wypowie? Wklejam skład :
Aqua, Dicaprylyl Carbonate, Uriage Thermal Spring Water, Methylene Bis- Benzotriazolyl Tetramethyl- Butylphenol, Octocrylene, Butyl Methoxy- dibenzoylmethane, Ethylhexyl Triazone, Nylon-12, Glicerin, Cyclopentasiloxane, decyl Glucoside, Butylene Glycol, C20-22 Alkyl Phosphate, Cyclohexasiloxane, C20-22 Alcohols, Phenoxyethanol, Brassica Campestris (rapeseed) Sterols, Xanthan Gum, parfum (Fragrance), Benzoic Acid, tetrasodium EDTA, Tocopheryl Acetate, Tricontanyl PVP, o-Cymen-5-OL, propylene Glycol, Citric Acid, Sodium Hydroxide, Polyquaternium-51, lecithin, Hydrolyzed Wheat Protein, Caprylyl Glycol, Hexylene Glycol, Epilobium Angustifolium Flower/Leaf/Stem Extract, Sodium Metabisulfite.
jagaba jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-05-05, 11:37   #374
Gwen_
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 140
Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

Mam do Was pytanie, ma któraś może dane ile wynosi ppd pharmaceris hydrolipidowego 50+?
Wiem, że można to mniej więcej obliczyć, ale to nie jest dla mnie pewne... mam tylko próbkę, może któraś ma na ulotce?

Szukam ideału . Niekomodogenny i jak najwyższa ochrona, bo walczę z przebarwieniami. Teraz mam LRP 50+ lekki fluid, ppd 34. Szukam o jeszcze wyższym ppd. I niebarwiący, bo ten jest zdecydowanie za ciemny dla mnie...
Gwen_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-05-05, 14:32   #375
Limone
Zakorzenienie
 
Avatar Limone
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 3 140
Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

Witajcie.
Od razu zacznę od tego, że nie jestem filtromaniaczką i nie chciałabym jednak nią zostać Rozumiem jednak potrzebę stosowania filtra i chciałabym znaleźć zwykły krem do stosowania na co dzień. Patrzyłam na forum i znalazłam interesujący mnie temat, ale niestety jest on już mocno nieaktualny, a niestety składy kosmetyków się cały czas zmieniają.
Szukam lekkiego, nawilżającego kremu, mam bowiem cerę skłonną do przetluszczania i zapychania.
Myślałam o Iwostin, Sensitia, Krem intensywnie nawilżający SPF 20, ale ma w składzie Caprylic/Capric Triglyceride, więc mnie pewnie zapcha. A po eksperymentach z Biodermą AKN Mat 30 i tym co się działo na mojej twarzy po kilku użyciach jej, dostaje dreszczy na myśl o kremie z filtrem

Zapomniałam o jednym. Poza oczami nie maluje się, więc nie chciałabym filtra po którym bym się świeciła jak latarnia i musiała stosować puder, bo makijażu nie cierpię.

Będę wdzięczna za wszelkie sugestie!

Edytowane przez Limone
Czas edycji: 2012-05-05 o 14:44
Limone jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-05-05, 14:53   #376
karmazynka99
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 11 159
Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez Limone Pokaż wiadomość
, dostaje dreszczy na myśl o kremie z filtrem

Zapomniałam o jednym. Poza oczami nie maluje się, więc nie chciałabym filtra po którym bym się świeciła jak latarnia i musiała stosować puder, bo makijażu nie cierpię.

Będę wdzięczna za wszelkie sugestie!
a nie chcesz nawet uzywac skrobi?
__________________
Twoje kłamstwo trwa tak długo, ze sam zaczynasz w nie wierzyć?


Doceniamy dopiero kiedy stracimy.

Zapuszczanie włosów z wizażem : 65cm completed

Moja pielęgnacja włosów
karmazynka99 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-05-05, 15:05   #377
miss_dior
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 356
Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

dziewczyny, tak a propos trwałości filtrów, ostrzeżenie.

na przełomie maja i czerwca 2011 kupiłam krem Sunbrella Dermedic SPF 30, który zeszłego lata służył mi bardzo dobrze (nie opalam się i nie spędzam wiele czasu na dworze, używałam go tylko w mieście). krem przezimował zamknięty w pudełku, w temperaturze pokojowej.
w ostatnich dniach stosowałam go rano, a przed południem bywałam na dworze może 20 minut z przerwami (tylko droga do sklepu lub na przystanek, czekanie na światłach etc.). teraz patrzę na moją twarz i co widzę: okropne przebarwienia (rozlane piegi) i popękane naczynka, twarz mnie piecze. jestem załamana. dodam, że na noc stosuję kwasy.
teraz wiem, że zeszłoroczny krem nie daje właściwej ochrony, szkoda, że musiałam się przekonać na sobie (w internecie można na ten temat znaleźć mieszane opinie)
miss_dior jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-05-05, 15:49   #378
Limone
Zakorzenienie
 
Avatar Limone
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 3 140
Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez karmazynka99 Pokaż wiadomość
a nie chcesz nawet uzywac skrobi?
No właśnie nie. Bardzo nie podoba mi się widok pudru na czyjejś twarzy, który podkreśla z bliska każdy włosek i nie chcę takiego efektu na swojej buzi. Tym bardziej, że moja druga połówka nie lubi takiego efektu jeszcze bardziej niż ja
Limone jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-05-05, 21:17   #379
Ania09121983
Zadomowienie
 
Avatar Ania09121983
 
Zarejestrowany: 2010-09
Lokalizacja: tu i tam
Wiadomości: 1 751
Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

osatnio jak siedziałam na słoncu posmarowałam dekolt kremem dax sun 30...wieczorem zaobserwowałam odbite ramiaczka co oznacz ze opaliłam sie troszkę..czy to możliwe???
kiedy stosowałam 50 nie zaobserwowałam podobnego zjawiska
__________________


"Im bardziej Puchatek zaglądał do środka, tym bardziej Prosiaczka tam nie było".
Ania09121983 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-05-05, 22:43   #380
dziolcha86
Zadomowienie
 
Avatar dziolcha86
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: The World
Wiadomości: 1 215
Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez Ania09121983 Pokaż wiadomość
osatnio jak siedziałam na słoncu posmarowałam dekolt kremem dax sun 30...wieczorem zaobserwowałam odbite ramiaczka co oznacz ze opaliłam sie troszkę..czy to możliwe???
kiedy stosowałam 50 nie zaobserwowałam podobnego zjawiska
Mnie to nie dziwi.
Nie wiem czemu, ale nie mam zaufania do tanich filtrów. Jeszcze do ciała to może przejdą co niektóre, ale do twarzy - na pewno nie zamierzam oszczędzać.
Kilka razy ostatnio posmarowałam ciało filtrem 30 Soraya, na słońcu byłam 2 godziny i niestety widzę, że się opaliłam :/ i to mam czerwone uda :/ więc ewidentnie chyba ten filtr nie jest dla mnie. Chyba, że go zbyt mało nakładam, bo wcieram jak balsam. Będę próbować dalej... ale do twarzy to na bank nie będzie się nadawał, do tego ten mocny zapach...
__________________
Marcelinka
Laureńka
dziolcha86 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-05-06, 07:59   #381
hey
Wtajemniczenie
 
Avatar hey
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 2 097
Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez Ania09121983 Pokaż wiadomość
osatnio jak siedziałam na słoncu posmarowałam dekolt kremem dax sun 30...wieczorem zaobserwowałam odbite ramiaczka co oznacz ze opaliłam sie troszkę..czy to możliwe???
kiedy stosowałam 50 nie zaobserwowałam podobnego zjawiska
Tak mozliwe, po pierwsze mogłaś nałożyć za mało (co jest zjawiskiem b. powszechnym wśród wiekszości użytkowników filtrów), po drugie filtry nie od razu dają maksymalną przewidziana ochrone tylko po jakichś 20-30 min., a z biegiem czasu tracą swoje właściwości ochronne, stąd konieczność reaplikacji, ponadto filtry sie scierają, człowiek sie poci. to wszystko powoduje ze można miec fałszywe przekonanie o ochronie na cały dzień

Cytat:
Napisane przez dziolcha86
Mnie to nie dziwi.
Nie wiem czemu, ale nie mam zaufania do tanich filtrów. Jeszcze do ciała to może przejdą co niektóre, ale do twarzy - na pewno nie zamierzam oszczędzać.
Taniość gotowego produktu nie ma nic do rzeczy, liczy sie SPF (dla opalenizny). Jeśli nie zamierzasz oszczędzać to kup z najwyższym SPF ale popatrz tez na ochrone anty UVA, bo apteczne marki używają lepszej kompozycji filtrów anty UVA, choć i tańsze drogeryjne marki tez je wprowadzają, zważywszy że mogą nalezeć do tego samego koncernu.
Cytat:
Napisane przez dziolcha86
Kilka razy ostatnio posmarowałam ciało filtrem 30 Soraya, na słońcu byłam 2 godziny i niestety widzę, że się opaliłam :/ i to mam czerwone uda :/ więc ewidentnie chyba ten filtr nie jest dla mnie. Chyba, że go zbyt mało nakładam, bo wcieram jak balsam.
Jeśli użyłas 30-tki i wsmarowałas o wiele za mało to obniżyłas SPF powiedzmy do SPF 10, co znaczy ze możesz siedzieć na słońcu 10 razy dłużej bez opalenia sie, jeśli bez filtra opalenizna (czy zaczerwienienia) pojawiłoby sie po 10 min, to znaczy ze z filtrem SPF 10 pojawi sie ona po 100 min.
To są liczyby przykładowe, żeby zilustrować działanie filtrów. Nie traktujcie ich jak faktów

Dlatego lepiej kupić krem z najwyższym faktorem, np. Soraye 60 zamiast 30, bo nawet nakładając za mało dostaniesz te SPF 20-30.
Tutaj badanie, które coś takiego potwierdza.
__________________
Szukam i wymienię

Kadzidła (z paczulami, skórami, przyprawami, drzewami w tym oudami)

Edytowane przez hey
Czas edycji: 2012-05-06 o 08:11
hey jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-05-06, 09:34   #382
karmazynka99
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 11 159
Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

a czy coś z tych składników może destabilizowac filtr z parsolem?

Velvet Spheres – 5 g
glinka żółta – 2 g
glinka zielona – 2 g
glinka czerwona – 1 g
stearynian magnezu – 1,2 g
puder jedwabny mikronizowany – 1 g

i mam takie ptanie, bo na jednym z wizzowych wątków filtrowych jeda wizażanka napisała że glinki zawierają mikę i one destabilizują parsol, czy to prawda?
nie wiem czy glinka ma cos do miki, ale prosze wyjasnijcie mi to
__________________
Twoje kłamstwo trwa tak długo, ze sam zaczynasz w nie wierzyć?


Doceniamy dopiero kiedy stracimy.

Zapuszczanie włosów z wizażem : 65cm completed

Moja pielęgnacja włosów
karmazynka99 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-05-06, 10:48   #383
Ineso
Matka Smoka
 
Avatar Ineso
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 11 937
Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

Kolorowe miki mają w składzie tlenki, np. żelaza - czyli miki.



Przestańcie już demonizować tą destabilizację Parsola, bo znów widzę, że robi się tu popłoch w stylu - filtr z parsolem to zło. Była taka fala tutaj kilka lat temu, potem argumentami została trochę osłabiona a teraz znów nie wiedzieć czemu wzrasta. Polecam bardziej dogłębna lekturę wątków lub źródeł (nowszych niż sprzed kilku lat).
Ineso jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-05-06, 13:36   #384
Ania09121983
Zadomowienie
 
Avatar Ania09121983
 
Zarejestrowany: 2010-09
Lokalizacja: tu i tam
Wiadomości: 1 751
Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez hey Pokaż wiadomość
Tak mozliwe, po pierwsze mogłaś nałożyć za mało (co jest zjawiskiem b. powszechnym wśród wiekszości użytkowników filtrów), po drugie filtry nie od razu dają maksymalną przewidziana ochrone tylko po jakichś 20-30 min., a z biegiem czasu tracą swoje właściwości ochronne, stąd konieczność reaplikacji, ponadto filtry sie scierają, człowiek sie poci. to wszystko powoduje ze można miec fałszywe przekonanie o ochronie na cały dzień


.
tak może masz racje, nałozyłam krem rano i juz pozniej go nie dokładałam;/
nie spaliłam dekoltu ale troszke sie opalił....nie ma krostek a to najwazniejsze
__________________


"Im bardziej Puchatek zaglądał do środka, tym bardziej Prosiaczka tam nie było".
Ania09121983 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-05-06, 14:09   #385
Gwen_
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 140
Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

Organiczne mleczko przeciwsłoneczne przeciwzmarszczkowe SPF50

INCI: Aqua, Octocrylene, Homosalate, Phenylbenzimidazole Sulphonic Acid, Isoamyl Laurate, Benzophenone-3, Vegetable Glycerin, Octyl Salicylate, Shea Butter, Tridecyl Salicylate, Polyester-8, Avobenzone, Glyceryl Stearate Citrate, Cetearyl Alcohol, d-panthenol, Sodium Lauroyl Lactylate, Xanthan Gum, Phenoxyethanol.


ORGANICARE - Wodoodporny krem przeciwsłoneczny dla dzieci SPF 50+

INCI: Aqua, Octocrylene, Homosalate, Phenylbenzimidazole Sulphonic Acid, Isoamyl Laurate, Benzophenone-3, Vegetable Glycerin, Octyl Salicylate, Shea Butter, Tridecyl Salicylate,
Polyester-8, Avobenzone, Glyceryl Stearate Citrate, Cetearyl Alcohol, d-panthenol, Sodium Lauroyl Lactylate, Xanthan Gum, Phenoxyethanol.


Co możecie powiedzieć o 1. i 2., który lepszy, czy to filtry chemiczne czy mineralne, czy mają parasol, są komodogenne? Zna ktoś może ich ppd?


Pozdrawiam
Gwen_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-05-06, 14:11   #386
dziolcha86
Zadomowienie
 
Avatar dziolcha86
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: The World
Wiadomości: 1 215
Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez hey Pokaż wiadomość

Taniość gotowego produktu nie ma nic do rzeczy, liczy sie SPF (dla opalenizny). Jeśli nie zamierzasz oszczędzać to kup z najwyższym SPF ale popatrz tez na ochrone anty UVA, bo apteczne marki używają lepszej kompozycji filtrów anty UVA, choć i tańsze drogeryjne marki tez je wprowadzają, zważywszy że mogą nalezeć do tego samego koncernu.
No właśnie chodzi mi głównie o ochronę przed uva, te tańsze niestety nie mają zbyt wysokiej i stabilnej ochrony właśnie przed tego rodzaju promieniowaniem.

Cytat:
Napisane przez hey Pokaż wiadomość
Jeśli użyłas 30-tki i wsmarowałas o wiele za mało to obniżyłas SPF powiedzmy do SPF 10, co znaczy ze możesz siedzieć na słońcu 10 razy dłużej bez opalenia sie, jeśli bez filtra opalenizna (czy zaczerwienienia) pojawiłoby sie po 10 min, to znaczy ze z filtrem SPF 10 pojawi sie ona po 100 min.
To są liczyby przykładowe, żeby zilustrować działanie filtrów. Nie traktujcie ich jak faktów.
To tak chyba własnie było, chyba za mało wsmarowałam filtra, a że skóra na udach jest teraz właśnie blada, cienka i bardzo wrażliwa to trochę mnie przypiekło, co roku mam z tym problem.

Cytat:
Napisane przez hey Pokaż wiadomość
Dlatego lepiej kupić krem z najwyższym faktorem, np. Soraye 60 zamiast 30, bo nawet nakładając za mało dostaniesz te SPF 20-30.
Tutaj badanie, które coś takiego potwierdza.
Mądry Polak po szkodzie
Następnym razem kupię wyższy filtr.
Dzięki za link

Może polecisz coś od siebie?
Pozdrawiam!
__________________
Marcelinka
Laureńka

Edytowane przez dziolcha86
Czas edycji: 2012-05-06 o 14:52
dziolcha86 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-05-06, 15:13   #387
hey
Wtajemniczenie
 
Avatar hey
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 2 097
Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez karmazynka99 Pokaż wiadomość
i mam takie ptanie, bo na jednym z wizzowych wątków filtrowych jeda wizażanka napisała że glinki zawierają mikę i one destabilizują parsol, czy to prawda?
nie wiem czy glinka ma cos do miki, ale prosze wyjasnijcie mi to
glinka to mieszanina minerałów ilastych, w tym pewnych odmian mik, ale podejrzewam że wszystkie one [min. ilaste] działaja w ten sam sposób.
jednak zagodze sie z Ineso, ze troche przesada z tym strachem przed destabilizacją. Szczególnie w przypadku tradycyjnej kolorówki gdzie pigmenty sa rozproszone w silikowym medium nie martwiłabym sie tak spadkiem PPD. CZego pigmenty nie załatwią zrobi UV


Cytat:
Napisane przez Gwen_
Organiczne mleczko przeciwsłoneczne przeciwzmarszczkowe SPF50

INCI: Aqua, Octocrylene, Homosalate, Phenylbenzimidazole Sulphonic Acid, Isoamyl Laurate, Benzophenone-3, Vegetable Glycerin, Octyl Salicylate, Shea Butter, Tridecyl Salicylate, Polyester-8, Avobenzone, Glyceryl Stearate Citrate, Cetearyl Alcohol, d-panthenol, Sodium Lauroyl Lactylate, Xanthan Gum, Phenoxyethanol.


ORGANICARE - Wodoodporny krem przeciwsłoneczny dla dzieci SPF 50+

INCI: Aqua, Octocrylene, Homosalate, Phenylbenzimidazole Sulphonic Acid, Isoamyl Laurate, Benzophenone-3, Vegetable Glycerin, Octyl Salicylate, Shea Butter, Tridecyl Salicylate,
Polyester-8, Avobenzone, Glyceryl Stearate Citrate, Cetearyl Alcohol, d-panthenol, Sodium Lauroyl Lactylate, Xanthan Gum, Phenoxyethanol.


Co możecie powiedzieć o 1. i 2., który lepszy, czy to filtry chemiczne czy mineralne, czy mają parasol, są komodogenne? Zna ktoś może ich ppd?
Bida z nędza, same filtry UVB, PPD bedzie mizerne. Typowe przestarzałe amerykańskie filtry.

Cytat:
Napisane przez dziolcha86
Może polecisz coś od siebie?
Chociazby ta chwaloną Soraye 60, bo i stabilna i z wysoką ochroną anty UVA. No i wlaściości użytkowe b. dobre
__________________
Szukam i wymienię

Kadzidła (z paczulami, skórami, przyprawami, drzewami w tym oudami)
hey jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-05-06, 15:20   #388
dziolcha86
Zadomowienie
 
Avatar dziolcha86
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: The World
Wiadomości: 1 215
Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez hey Pokaż wiadomość

Chociazby ta chwaloną Soraye 60, bo i stabilna i z wysoką ochroną anty UVA. No i wlaściości użytkowe b. dobre
No no, widziałam skład w drogerii to jakoś na początku był tam Titanium Dioxide - mineralny filtr ( w 30spf nie było), oprócz tego były inne substancje chroniące przed uva/uvb.
Stosujesz 60 na twarz? Czy ona też ma taki intensywny zapach jak 30?
Nie bieli zbyt mocno?
__________________
Marcelinka
Laureńka
dziolcha86 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-05-06, 15:39   #389
Limone
Zakorzenienie
 
Avatar Limone
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 3 140
Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

A ja dziś w aptece znalazłam ten krem z filtrem i kupiłam
https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,3...age-ip-25.html
Limone jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-05-06, 15:50   #390
karmazynka99
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 11 159
Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez Ineso Pokaż wiadomość
Kolorowe miki mają w składzie tlenki, np. żelaza - czyli miki.



Przestańcie już demonizować tą destabilizację Parsola, bo znów widzę, że robi się tu popłoch w stylu - filtr z parsolem to zło. Była taka fala tutaj kilka lat temu, potem argumentami została trochę osłabiona a teraz znów nie wiedzieć czemu wzrasta. Polecam bardziej dogłębna lekturę wątków lub źródeł (nowszych niż sprzed kilku lat).
Cytat:
Napisane przez hey Pokaż wiadomość
glinka to mieszanina minerałów ilastych, w tym pewnych odmian mik, ale podejrzewam że wszystkie one [min. ilaste] działaja w ten sam sposób.
jednak zagodze sie z Ineso, ze troche przesada z tym strachem przed destabilizacją. Szczególnie w przypadku tradycyjnej kolorówki gdzie pigmenty sa rozproszone w silikowym medium nie martwiłabym sie tak spadkiem PPD. CZego pigmenty nie załatwią zrobi UV

nie demonizuje tego, sama uzywam filtra z passolem od dluzszego czasu, tylko mnie poprostu takie rzeczy interesują

dziekuję za odpowiedzi
__________________
Twoje kłamstwo trwa tak długo, ze sam zaczynasz w nie wierzyć?


Doceniamy dopiero kiedy stracimy.

Zapuszczanie włosów z wizażem : 65cm completed

Moja pielęgnacja włosów

Edytowane przez karmazynka99
Czas edycji: 2012-05-06 o 15:52
karmazynka99 jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2021-03-11 13:50:25


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 08:07.