Skinoren->wyleczyl kogos calkiem z tradziku? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dermatologia

Notka

Dermatologia Forum dla osób, które interesują się dermatologią lub mają problemy ze skórą. Masz trądzik lub atopowe zapalenie skóry? Dołącz do nas, pomóż sobie i innym.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2009-06-17, 13:00   #1
gogela
Raczkowanie
 
Avatar gogela
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 499

Skinoren->wyleczyl kogos calkiem z tradziku?


hej od niedawna zaczelam uzywac skinoren krem na tradzik( 2 tyg), narazie mysle ze jest lepiej ale takiej wielkiej poprawy to ja jeszcze nie widze;P sa osoby ktorych ten krem wyleczyl calkowicie z tradziku? i kiedy widzialyscie pierwsze efekty? nie wiem czy byly watki na ten temat ale jak szukalam w kwc to nie znalazlam jesliby byly to prosze podajcie mi
gogela jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-17, 13:42   #2
oyka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 72
Dot.: Skinoren->wyleczyl kogos calkiem z tradziku?

Takich wątków jest mnóstwo. Nie spodziewaj się wielkiej poprawy w ciągu 2 tygodni. Mi skinoren pomógł na blizny, z trądziku mnie wyleczył differin i akneroxid/aknemycin.
oyka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-17, 13:52   #3
niczka87
Zakorzenienie
 
Avatar niczka87
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 4 654
Dot.: Skinoren->wyleczyl kogos calkiem z tradziku?

Mi skinoren pomógł na przebarwienia, straaaaaszliwie wybielał buzię przez to.
__________________
Only God can judge me.
niczka87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-17, 13:59   #4
maltusia87
Rozeznanie
 
Avatar maltusia87
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: podkarpacie
Wiadomości: 657
Dot.: Skinoren->wyleczyl kogos calkiem z tradziku?

a mi w ogole nie pomogl
maltusia87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-17, 19:57   #5
gogela
Raczkowanie
 
Avatar gogela
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 499
Dot.: Skinoren->wyleczyl kogos calkiem z tradziku?

aha dzieki za odpowiedzi to mysle ze chociaz sie pozbede tych przebarwien po nim
gogela jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-17, 21:17   #6
Safir
Użytkownik ma kliknąć w link aktywujący (mail)
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 16
Dot.: Skinoren->wyleczyl kogos calkiem z tradziku?

Skinoren nic nie zmienil na mojej buzi, jak byly syfki tak sa. Dodatkowo strasnzie mi podraznial skore i sie łuszczyla
Safir jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-18, 14:41   #7
kasiam187
Wtajemniczenie
 
Avatar kasiam187
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 2 714
GG do kasiam187 Wyślij wiadomość przez MSN do kasiam187 Send a message via Skype™ to kasiam187
Dot.: Skinoren->wyleczyl kogos calkiem z tradziku?

jak dla mnie jest rewelacyjny na blizny, nie znalazłam lepszego jak do tej pory
kasiam187 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2009-06-18, 21:37   #8
elekti
Raczkowanie
 
Avatar elekti
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 50
Dot.: Skinoren->wyleczyl kogos calkiem z tradziku?

przy stosowaniu kosmetyków na trądzik i inne problemy z cera warto jest używać dodatkowo kremów nawilżających, zapobiegają łuszczeniu i nadmiernemu wysuszaniu się cery, oczywiście przy stosowaniu maści nie można od razu nakładać kremów bo to mija się z celem, lepiej np. rano stosować kremy a wieczorem maści
elekti jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-19, 13:46   #9
Ray
Zakorzenienie
 
Avatar Ray
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: warszawa
Wiadomości: 8 613
Dot.: Skinoren->wyleczyl kogos calkiem z tradziku?

skinoern jest bardzo dobry ale na efekty trzeba czekac 3 mc...
ludzie mysla ze pouzywaja kilka razy i juz powinno byc widac oj nie...

mi pomogl bardzo ale mowie dopiero po 3 mc efekty bylo widac po pol roku bylo super, chyba to byl najlepszy lek jakis stosowalam a przetestowalam chyba wszystkie mozliwe

---------- Dopisano o 14:46 ---------- Poprzedni post napisano o 14:45 ----------

i oczywiscie mysle ze kazdy wie ze nie wolno sie przy nim opalac
__________________
wiosna!! zaczynam biegać !
Ray jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-19, 16:40   #10
gogela
Raczkowanie
 
Avatar gogela
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 499
Dot.: Skinoren->wyleczyl kogos calkiem z tradziku?

to jeszcze troche meczarni przede mna ale z tym opalaniem to ja nie wiem , przeczytalam wiele watkow o skinorenie i pisalo ze jest to jedyny lek przy ktorym mozna sie bezpiecznie opalac, ja od czasu jak go zaczelam uzywac opalam sie normalnie i narazie nic sie nie dzieje
gogela jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-19, 19:36   #11
Ray
Zakorzenienie
 
Avatar Ray
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: warszawa
Wiadomości: 8 613
Dot.: Skinoren->wyleczyl kogos calkiem z tradziku?

gogela wiesz co przy kazdym leku ktoey ma witamine a nie powinno sie opalac, a on wlasnie zawiera retinoid o ile dobrze pamietam ale na pewno jego pochodne ktore zluszczaja skore, podczas zluszczania , ktore czesto nie nastepuje rownomiernie podczs opalania powstana przebarwienia i plamy... na poczatku moze nie ebdzie widac ale przy dluzszym stosowaniu wyjda...
dlatego jest to lek ktory miedzy innymi rozjasnia cere ( bo zluszcza) i pozwala pozbyc sie blizn

takze jesli ktos nie chce plam to radze sie nie opalac dziwne ze tego w ulotce nie ma, a moze jest? nie pamietam bo ja go stosowalam z 5 lat temu
__________________
wiosna!! zaczynam biegać !
Ray jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-06-19, 20:09   #12
sabona89
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 494
Dot.: Skinoren->wyleczyl kogos calkiem z tradziku?

Zawiera kwas azaleinowy, substancje pomocnicze: lecytyna, trójglicerydy, polisorbat, glikol propylenowy, kwas poliakrylowy, wodorotlenek sodu, wersenian disodowy, kwas benzoesowy, woda oczyszczona. W ulotce nie ma nic o wpływie słońca (o złuszczaniu zresztą też nie).
sabona89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-20, 07:45   #13
gogela
Raczkowanie
 
Avatar gogela
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 499
Dot.: Skinoren->wyleczyl kogos calkiem z tradziku?

to lepiej opalac sie nie bede tak na wszelki wypadek ale zadnych kremow z filtrem nie musze uzywac?
gogela jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-20, 12:24   #14
limette
Raczkowanie
 
Avatar limette
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 49
Dot.: Skinoren->wyleczyl kogos calkiem z tradziku?

A ja się dziwię, że lubicie przepłacać. Jest na rynku krem Acne-derm który też leczy trądzik i przebarwienia kwasem azelainowym a jest dwa razy tańszy. Sama go stosowałam systematycznie - teraz tylko od czasu do czasu jak zauważę ,że coś niepokojącego dzieje się na mojej twarzy
Z tego co wiem Skinoren kosztuje coś ok. 50 zł a ja za Acne-derm płaciłam ostatnio niecałe 22 zł - różnica szokująca. Gdzieś też czytałam ,że Skinoren ma w swoim składzie wodorotlenek sodu który może powodować dodatkowe podraznienie skóry. Jeśli kwas azelainowy jest skuteczny na wasz trądzik to chyba lepiej zaoszczędzić
limette jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-20, 17:40   #15
Ray
Zakorzenienie
 
Avatar Ray
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: warszawa
Wiadomości: 8 613
Dot.: Skinoren->wyleczyl kogos calkiem z tradziku?

dziekuje za poprawe juz mi sie myla leki i ich sklady bo dawno nie stosowalam

wlasnie sama weszlam sprawdzilam i tak zawiera kaw azealinowy, no tak ale to to samo dzialanie jesli chodzi o zluszczanie... kwas sam w sobie zluszcza...

co do oplania no to nie trzeba az kremow ze specjalnym filtrem, wystarczy po prostu nie smazyc sie na sloncu a raczej twarzy a jesli juz chcecie bardzo sie troche oplalic bo teraz lato to na pewno nigdy na slonce po posmarowaniu tym kremem, lepiej przemyc dobrze twarz albo go w ogole ne nakladac tego dnia...

a ktos moze mi napisac czy on jest na recepte jszcze??

jak aj go stosowalam byl na recepte pamietam.... bo bym sobie chyba kupila

acne derm zaraz sprawdze ale chyba tez keidys go uzywalam ja chyba wszystko uzywama co bylo wtedy na rynku bo radzik leczylam ja wiem z 10 lat??? ciekawe czy moja watroba jeszcze zyje po tylu antybiotykach ktore wzielam hahaha

jak skora sie luszczy po skinorenie to norma... na poczatku bedzie zaczerwieniona i luszczyla sie potem sie skora przyzwyczai jak cos kupcie jakis krem lagadzacy do twarzy i stosuje go co drugi dzien a jak sie uspokoi znow codziennie

chyba sie sama skusze na niego bo pamietam ze mi tez najbardziej pomogl ciekawa tylko jestem czy mozna wtedy kremy brazujace zamiast slonca hmmmm... musze gdzies poszukac czy tez nie bedzie plam

---------- Dopisano o 18:40 ---------- Poprzedni post napisano o 18:38 ----------

a ten acne derm jest na recepte???

aha i przeczytalam ulotke acne derm i tez ma wlasnie wkas azealinowy zgadza sie i jest napisane zeby stosowac filtr podczas stosowania przeciw UVA I UVB takze i w skinorenie powinno sie bo to tez ma kwas azealinowy ja nie wiem czemu tego nie pisza...

napisalam zeby ostrzec bo mi lekarz nic tez o tym nie mowil i sie nabawilam przebarwien
__________________
wiosna!! zaczynam biegać !

Edytowane przez Ray
Czas edycji: 2009-06-20 o 17:42
Ray jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-20, 18:49   #16
gogela
Raczkowanie
 
Avatar gogela
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 499
Dot.: Skinoren->wyleczyl kogos calkiem z tradziku?

dziekuje Ray za ostrzezenie skinoren krem nie jest na recepte a zel to nie wiem bo nie uzywam
gogela jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-20, 19:00   #17
RazDwaTrzyMamCie
Zadomowienie
 
Avatar RazDwaTrzyMamCie
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 1 332
Dot.: Skinoren->wyleczyl kogos calkiem z tradziku?

Działanie takie sobie, za to bardzo szczypie po nałożeniu go na twarz
RazDwaTrzyMamCie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-21, 10:15   #18
limette
Raczkowanie
 
Avatar limette
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 49
Dot.: Skinoren->wyleczyl kogos calkiem z tradziku?

Szczypie ale tylko przez kilka minut i to na początku. Przynajmniej u mnie tak było.
limette jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-21, 11:57   #19
gogela
Raczkowanie
 
Avatar gogela
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 499
Dot.: Skinoren->wyleczyl kogos calkiem z tradziku?

mnie szczypalo na poczatku a teraz juz nie a ja jeszcze sie was zapytam co zrobic jak sie pojawi takie pryszcz bolacy i to miejsce jest opuchniete Wyczytalam w necie ze rozpuszcza sie tabletke alkacetu i schodzi a jak nie mam tabletek tylko mam zel tez mozna posmarowac?
gogela jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-06-23, 14:36   #20
limette
Raczkowanie
 
Avatar limette
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 49
Dot.: Skinoren->wyleczyl kogos calkiem z tradziku?

Altacet w żelu jest chyba jeszcze lepszy niż w tabletce bo możesz nim posmarować i już a te w tabletkach trzeba rozpuścić i zrobić kompres z gazy czy waty.
limette jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-23, 16:34   #21
sabona89
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 494
Dot.: Skinoren->wyleczyl kogos calkiem z tradziku?

Od wczoraj zaczęłam stosować Skinoren.
Skóra twarzy chyba się zahartowała po Epiduo, bo po nałożeniu Skinorenu (cienka warstewka) nie czułam absolutnie nic I zero podrażnień.
sabona89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-23, 21:10   #22
basia80-kicia
Raczkowanie
 
Avatar basia80-kicia
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 34
GG do basia80-kicia
Dot.: Skinoren->wyleczyl kogos calkiem z tradziku?

witam
Mój dermatolog stwierdził u mnie tradzik zaskórnikowy i przepisał mi krem skinorem. Stosuję go dopiero od trzech dni i jeszcze nie mam zdania o nim. Czy ktoś z was ma ten sam tradzik i jakie efekty po zastosowaniu kremu?
mniej więcej u mnie wyglada tak samo jak tutaj:
basia80-kicia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-24, 09:54   #23
gogela
Raczkowanie
 
Avatar gogela
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 499
Dot.: Skinoren->wyleczyl kogos calkiem z tradziku?

oo jak fajnie ze zaczelyscie stosowac skinorenbedziemy sie wymieniac pogladami ja uzywam 24 dzien ,nie chce zapeszac ale jest bardzo dobrze krostek nie pojawia sie juz tak duzo, mam gladka twarz ,duzo przebarwien zniklo ale niestety jeszcze na policzku zostaly no ale dopiero przebarwienia znikaja po 3 miesiacach stosowania tego leku (pisze w ulotce) wiec mysle ze bedzie ok
basia80-kicia ->ja mam takie sam tradzik jak ty wiec mysle ze i tobie pomoze
sabona 89->jak szczypie na poczatku to znaczy ze skora reaguje na ten lek ale pewnie za kilka zastosowan tez bedzie lekko podrazniona
Jak zaczelyscie terapie tym preparatem to prosze nie malujcie sie!!! ja napaczatku mialam male pogorszenie ale dalo sie przezyc i od samego poczatku zrezygnowalam z fluidow a stosowalam chyba codziennie przez 3 lata teraz byl tylko korektor jak musialam cos koniecznie ukryc Trzymam za was kciuki
gogela jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-24, 13:14   #24
sabona89
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 494
Dot.: Skinoren->wyleczyl kogos calkiem z tradziku?

Cytat:
Napisane przez gogela Pokaż wiadomość
sabona 89->jak szczypie na poczatku to znaczy ze skora reaguje na ten lek ale pewnie za kilka zastosowan tez bedzie lekko podrazniona
Jak zaczelyscie terapie tym preparatem to prosze nie malujcie sie!!! ja napaczatku mialam male pogorszenie ale dalo sie przezyc i od samego poczatku zrezygnowalam z fluidow a stosowalam chyba codziennie przez 3 lata teraz byl tylko korektor jak musialam cos koniecznie ukryc
Fajnie, ale ja napisałam, że mnie NIE podrażnia.
I zupełnie nie rozumiem czemu radzisz odstawienie podkładu/pudru.
sabona89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-24, 19:08   #25
gogela
Raczkowanie
 
Avatar gogela
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 499
Dot.: Skinoren->wyleczyl kogos calkiem z tradziku?

chodzilo mi o to ze jak szczypie to reaguje na lek a twoja ze nie szczypie ani nic to logiczne ze nie reaguje i napisalam ze moze za kilka zastosowan moze byc lekko podrazniona i jesli by tak sie stalo to dobrze bo chociaz widac by bylo ze skinoren dziala
a pisze zebyscie sie nie malowaly dlatego ze zwykle podklady zatykaja pory (chociaz producenci zapewniaja ze nie) a podklady specjalne do cery tradzikowej nie moga byc stosowane razem z skinorenen Ja mialam excipial i mialam jakas alergie na szyi zrobila mi sie taka czerwona kreska jak by mi ktos podcial szyje ale na szczescie zniklo Potem spr w internecie i pisalo na stronie skinorenu ze nie mozna laczyg go z takimi fluidami
a co do pudru to polecam jedynie joanny po to jest puder z glinek wiec zaszkodzic nie moze ale kryc tez nie kryje

Edytowane przez gogela
Czas edycji: 2009-06-24 o 19:10 Powód: jadwigi pomylilo mi sie
gogela jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-25, 16:23   #26
uparta Marti
Zakorzenienie
 
Avatar uparta Marti
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 4 033
Dot.: Skinoren->wyleczyl kogos calkiem z tradziku?

uzywałam skinorenu(żel) zimą przez 3 miesiące. efekt ? zadowalający zniwelował przebarwienia i to w bardzo duzym stopniu.
jesli chodzi o acne derm i o to ze jest niby taki sam a tańszy to tu się nie zgodze. trądzik wyleczyłam już dawno,zostały mi przebarwienia.Kupiłam ance derm i dostałam mega wysypu przez który wstydziałm się wyjść z domu. Odstawiłam. Po skinorenie nic a nic nie wyskakiwało,za to pięknie wyczyścił przebarwienia. po wakacjach znów do niego wracam.
__________________
'We smiling high, watching the good things passing by.
Pretend the feeling fine, but inside we're crying sometimes'
uparta Marti jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-25, 21:34   #27
Ishikawa
Crazy turtle lady
 
Avatar Ishikawa
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Katowice/Gliwice
Wiadomości: 8 911
GG do Ishikawa
Dot.: Skinoren->wyleczyl kogos calkiem z tradziku?

Ja stosowalam na twarz. Było bez szału. Teraz stosuje na klatke piersiowa, bo tam kaszka mi sie robi..i jest ok. Nie ubuwa mi ich niestety,ale sukces jest taki,ze nie przybwa Wczesniej mialam na klatce Benzacne i był do d..
__________________
Instagram
Ishikawa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-25, 22:00   #28
sabona89
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 494
Dot.: Skinoren->wyleczyl kogos calkiem z tradziku?

Cytat:
Napisane przez gogela Pokaż wiadomość
chodzilo mi o to ze jak szczypie to reaguje na lek a twoja ze nie szczypie ani nic to logiczne ze nie reaguje
B Z D U R A

Co do makijażu... Każda skóra reaguje inaczej na dany lek/kosmetyk, więc nie widzę sensu uogólniania. Niezrozumiałym jest dla mnie zupełnie czemu twierdzisz, że w czasie używania skinorenu powinno się odstawić kosmetyk, który skoro był używany, został już dopasowany do skóry. Tak jakby skinoren miał spowodować, że zmieni on nagle swe działanie o 180 stopni.

A jeśli chodzi o sam skinoren - wczoraj sobie przez przypadek za dużo wycisnęłam z tubki, więc rozsmarowałam skoro już wyszło. Przy większej ilości faktycznie czuć pieczenie/swędzenie.
sabona89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-25, 22:04   #29
Ishikawa
Crazy turtle lady
 
Avatar Ishikawa
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Katowice/Gliwice
Wiadomości: 8 911
GG do Ishikawa
Dot.: Skinoren->wyleczyl kogos calkiem z tradziku?

Ze tak sie wtrace....Na buzi mnie poczatkowo piekl, wystarczylo odstawic na pared ni i bylo ok. Natomiast na klatce bez swedzenie,pieczenia itp
__________________
Instagram
Ishikawa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-28, 11:42   #30
basia80-kicia
Raczkowanie
 
Avatar basia80-kicia
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 34
GG do basia80-kicia
Dot.: Skinoren->wyleczyl kogos calkiem z tradziku?

dziewczyny, czy po zastosowaniu skinoren wasza twarz wyglądała z dnia na dzień coraz gorzej? Moja twarz wygląda o dużo gorzej, powyskakiwało dużo czerwonych zaskórników (krem stosuję od tyg) , dermatolog poinformował mnie żeby się nie zrażać jak wszystko zacznie wychodzić bo należy otworzyć pory żeby wszystkiego z nich się pozbyć, ale nie sądziłam że aż tak będzie to wyglądać. I jak pomyslę że min 3 miesiace moja twarz będzie tak wyglądała koszmarnie to szok
basia80-kicia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dermatologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2023-08-26 12:17:13


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 17:03.