Pomocy! oparzenie!! - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Medycyna estetyczna

Notka

Medycyna estetyczna W tym miejscu znajdziesz pytania i odpowiedzi z zakresu medycyny estetycznej. Wejdź i zobacz jak możesz podnieść jakość swojego życia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2008-09-01, 00:02   #1
tola150
Raczkowanie
 
Avatar tola150
 
Zarejestrowany: 2006-12
Wiadomości: 103

Pomocy! oparzenie!!


Wczoraj w pracy pochlapałam sobie ręce gorącym tłuszczem dzisiaj powstały z tego okropne plamy koloru różowo brązowego. jakieś 2 godziny po oparzeniu prawie płakałam z bólu. posmarowałam te miejsca finistilem, bo tylko to miałam pod ręką i ból złagodniał. dzisiaj ból jak ręką odjął. gdyby nie te plamy to bym zapomniała że w ogóle się poparzyłam. przetrząsnęłam internet i wiem że to że mnie nie boli to raczej zły znak. nie mam pojęcia jakiego stopnie to oparzenie. za kilka dni pójdę oczywiście do lekarza, poszłabym wcześniej ale mam niepodbitą książeczkę ubezpieczeniową a to potrwa parę dni. Mam w związku z tym pytanie, czy powinnam wcześniej iść do lekarza,nawet prywatnego, może na pogotowie? bo czytałąm że podczas oparzenia "w wyniku zdenaturyzowaniu ciał białkowych powstają toksyny oparzeniowe, które mogą po upływie kilku dni spowodować ciężkie uszkodzenie nerek."
może ja panikuję, mam poparzoną bardzo małą powierzchnię ciałą, ale cholernie się boję że może być coś nie tak. nie wiem jak mam poznać że ta toksyna jakoś niekorzystnie na mnie działa. no i blizny...
załączam zdjęcie mojej nieszczęsnej ręki, może jest ktoś kto potrafi ocenić stopień oparzenia i to jak powinnam się teraz zachować
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg DSC00406.JPG (35,6 KB, 88 załadowań)
tola150 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-09-01, 00:08   #2
fixed
Raczkowanie
 
Avatar fixed
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: Dublin
Wiadomości: 150
Dot.: Pomocy! oparzenie!!

Ja bym poszla jak najszybciej do lekarza.Trzymaj sie
fixed jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-12-17, 11:22   #3
a46
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 57
Dot.: Pomocy! oparzenie!!

J na poparzenie uzywałam żelu Contratubex ( moze inaczej się pisać) ale trzeba go długo stosować. Powodzenia.
a46 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-12-17, 20:20   #4
Monifash34
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Małopolska
Wiadomości: 1 235
Dot.: Pomocy! oparzenie!!

A ja na oparzenia stosuję Panthenol aerozol do stosowania zewnetrznęgo.Przeznaczony jest do leczenia wspomagającego drobnych uszkodzeń skóry(np.oparzenia słoneczne,uszkodzenia i otarcia naskórka,powierzchniowe rany),skóry suchej,zapaleń skóry,chorób pęcherzowych skóry z ubytkami naskórka.Działa on łagodząco,przeciwzapalnie ,przyspiesza gojenie,zwiększa elastyczność i nawilżenie skóry.
Bardzo dobry preparat powinien być w domowej apteczce.Jest chyba na receptę.Ja dostałam go od mamy bo lubię się czasem oparzyć żelazkiem
__________________
Monika
Monifash34 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-15, 17:54   #5
Ygritte_
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-04
Wiadomości: 4
Dot.: Pomocy! oparzenie!!

Pomocy!
Poparzyłam sobie wczoraj rękę wrzątkiem, miałam na sobie bluzkę z długim rękawem, więc w panice podciągnęłam rękaw do góry i skóra mi się "rozerwała", później w tej niezniszczonej przeze mnie części pojawiły się pęcherze. Lekarz zalecił mi opatrunki z argosulfanem. Chciałabym się dowiedzieć, czy to "rozerwanie" wpłynie na długość leczenia i stan skóry po leczeniu?
Ygritte_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Medycyna estetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Wyłączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2021-12-13 02:34:45


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 04:31.