Mały problem z wizerunkiem - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Moda

Notka

Moda Forum, na którym znajdziesz porady specjalistów i użytkowników w zakresie mody. Wejdź i poznaj odpowiedzi na nurtujące pytania. Zadaj własne.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2014-04-27, 18:35   #1
drzewko904
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-04
Wiadomości: 23

Mały problem z wizerunkiem


Hej!
Mam mały problem ze jakby to określić wizerunkiem. Problem polega na tym, że ja nie umiem malować się ani ładnie łączyć ze sobą różnych części garderoby -mam jakby " zestawy np. ta koszula z tymi spodniami itd." Często wyjeżdżam do babci na parę dni i prawie zawsze jest tam moja kuzynka. Ona zawsze wygląda super nawet bez makijażu i starym dresie... o jej ciuchach już nie wspominam bo w moich najlepszych '' zestawach" wyglądam przy niej jak jakiś menel... ona chodzi do lepszej szkoły gdzie chociaż jest o rok ode mnie młodsza chodzi na koturnach itp.Ja jestem fatalnym bezguściem i beztalenciem nie umiem chodzić na koturnach, nie umiem się malować i w porównaniu z nią moje ciuchy wyglądają jak z śmietnika W weekend majowy jadę do babci gdzie znowu będzie ona. Pomocy nie chce znowu wyglądać jak jakiś żul...
drzewko904 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-27, 19:07   #2
mal00nie
Zakorzenienie
 
Avatar mal00nie
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: śląsk
Wiadomości: 10 096
Dot.: Mały problem z wizerunkiem

wydaje mi się również że sama nie wiesz w czym wyglądasz naprawdę super i w czym dobrze się czujesz bo wtedy emanuje się pewnością siebie i nawet w zwykłym ubraniu ma się to coś, znajdź w sobie atuty i je podkreślaj
możesz również śledzić strony typu :
http://lookbook.nu/
http://chicisimo.com/fashion/new/
może to pomoże Ci znaleźć swój styl
powodzenia i uwierz w siebie
__________________
---

mal00nie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-28, 01:07   #3
ifun
Przyczajenie
 
Avatar ifun
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 22
Dot.: Mały problem z wizerunkiem

Hej.
"Problem polega na tym, że ja nie umiem malować się ani ładnie łączyć ze sobą różnych części garderoby"
A czy nie jest tak przypadkiem, że kupując ubrania kierujesz się obecnymi trendami i w efekcie kupujesz ubranie, które nie pasuje do reszty garderoby, np. wiosną modne są pastele - masz pastelowe spodnie, koszuli, ale z zimy zostały Ci inne kolory/fasony ubrań i teraz nie wiesz co z tym wszystkim zrobić?

"Ja jestem fatalnym bezguściem i beztalenciem nie umiem chodzić na koturnach, nie umiem się malować i w porównaniu z nią moje ciuchy wyglądają jak z śmietnika "
Prawdopodobnie kupujesz ubrania kierując się tym co napisałam wyżej - chwilową zachcianką/modą/trendami/to jest teraz "must have" itd. i dlatego źle się w nich czujesz.

Staraj się dobierać urania które do Ciebie pasują, w których na prawdę dobrze się czujesz. Np. widzisz bluzkę w kolorze morskim, która jest bardzo modna. Podobała Ci się na jakiejś aktorce i też chcesz ją kupić, ale przymierzasz i nie pasuje Ci, jednak kupujesz i starasz się dopasować do reszty garderoby - błąd. Nie kieruj się tym jak inni wyglądają.
Musisz wiedzieć co Tobie pasuje, co Ci się podoba, co podkreśla Twoje atuty.
To w prostocie leży cała klasa.
Np. masz mały biust - załóż bluzkę ze zdobieniem przy dekolcie.
Masz duży biust - nie podkreślaj go dodatkowo.
Sprawdź jakie kolory Ci pasują - czy jesteś typem urody ciepłym czy zimnym i kupuj ubrania w kolorach, które do Ciebie pasują, dzięki temu zamiast widzieć na sobie tylko niepasujące ubranie zobaczysz całą siebie.
__________________
Moja wymiana - https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=756094
ifun jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-28, 09:54   #4
teorema
Wtajemniczenie
 
Avatar teorema
 
Zarejestrowany: 2012-07
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 129
Dot.: Mały problem z wizerunkiem

Chyba pierwszy krok to przestać się porównywac do innych.
Musisz znaleźć swój styl, bo inaczej naprawde nie będziesz zadowolona i będziesz skakać ze stylu safari na rockowy, klasyczny, sportowy itp.

Niestety tak czy inaczej potrzebujesz bazy ubraniowej, bez względu na styl. Sprawdź np. tu:
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=566531

Jak zainwestujesz w bazę, łatwiej Ci będzie dokupić pojedyncze dodatki, które kreują styl.

Powodzenia i głowa do góry!
__________________

teorema jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Moda


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-04-28 10:54:50


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 22:18.