Oc-35 - Strona 3 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Ginekologia

Notka

Ginekologia Miejsce, w którym rozmawiamy o ginekologii. Tutaj znajdziesz pytania i odpowiedzi związane ze zdrowiem intymnym kobiety. Rozmawiamy np. o antykoncepcji.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2011-06-09, 12:33   #61
trulina
Raczkowanie
 
Avatar trulina
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 100
Dot.: Oc-35

Czy komus ginekolozka kazala brac te tabletki od 16 do 25 dnia cyklu?
Ja sie dziwie co to w ogole za metoda...w ulotce napisane,ze brac 21 dni od poczatku cyklu.ale mi powiedziala,ze skoro je biore tylko na tradzik a nie jako zapobieganie ciazy to 10 dni bedzie lepiej

Tylko mnie to zastanawia,bo przeciez regulacja hormonow powinna sie odbywac przez caly czas a nie tak co chwila..

Moj tradizk jest naprawde okropny przez caly czas,nie tylko przed okresem
trulina jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-09, 15:51   #62
mic_tut
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-05
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 6
Dot.: Oc-35

Ja tak brałam kiedyś przez jakiś czas Dianę-35, którą wg. ulotki też się bierze 21 dni. Wydaje mi się, że po prostu Twoja lekarka nie chce Cię truć hormonami
mic_tut jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-26, 05:06   #63
aga_tka_2
Zakorzenienie
 
Avatar aga_tka_2
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: Dolny Śląsk
Wiadomości: 3 243
GG do aga_tka_2
Dot.: Oc-35

Jestem w trakcie 1 opakowania i postanowiłam podzielić się wrażeniami.
Tabletki znoszę nieźle: nie mam bólów głowy (czego się obawiałam), nudności, zwiększonego apetytu - nawet jakby mniejszy i prawie zerową ochotę na słodycze, żadnych plamień jak do tej pory.
Z minusów: trochę pobolewają mnie piersi, ale zaczęły dopiero w połowie opakowania, bardziej widoczne żyły - szczególnie na nogach i piersiach, na początku kłucie w łydkach (ale to sporadycznie) i wylazło mi kilka syfów na brodzie, ale za 2 dni poznikały.
Ogólnie samopoczucie mam dobre, myślałam, że będzie gorzej.
__________________
Tylko cukier w KOTKACH nie tuczy

aga_tka_2 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-18, 13:38   #64
lenkaaa3000
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-09
Wiadomości: 2
Smile Dot.: Oc-35

Hej. Ja brałam te tabletki oc-35 3 lata powiem szczerze jestem zadowolona. Miałam duże problemy z trądzikiem teraz jedynie pozostały mi wągry:P Co do antykoncepcji to moim zdaniem nie zawodne, one były moim jedynym zabezpieczeniem i zdarzało mi się zapomnieć o tabletce ale jak narazie nie mam brzucha:P Teraz chcem zrobić w końcu przerwę a po paru miesiącach postarać się o dziecko będę informować czy trądzik wróci szczerze to się chyba tego boję ale żyłam z nim parę dobrych lat... Gorąco pozdrawiam
lenkaaa3000 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-24, 23:19   #65
adczik
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-09
Wiadomości: 3
Dot.: Oc-35

hej Dziewczyny biorę te tabletki od roku z haczkiem. miałam problemy z cerą, które są teraz wspomnieniem na początku brania miałam duże wahania nastroju i stany depresyjne. Przytyłam też... sporo niestety. Natomiast okres jest krótszy, prawie bezbolesny i mniej obfity no i cera super cena też rewelacyjna. Ogólnie polecam )

dodam, iż przez chwilę brałam inne tabletki i od razu cera gorsza, samopoczucie fatalne i większa waga. Zaczynam się bać co będzie jak te zmienię na inne... lub w ogóle przestanę brać...
adczik jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-10-02, 21:11   #66
mrsboruc
Przyczajenie
 
Avatar mrsboruc
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1
Dot.: Oc-35

Tableki oc-35 biorę od 2 lat. W pierwszym tygodniu przyjmowania byłam mega senna po zażyciu tabletki, cały dzień normalnie funkcjonowałam. Żadnych nudności, bóli głowy.. Trądzik miałam bardzo nasilony, tabletki zaczęły działać delikatnie po ok. 5cyklu... teraz mam ładną buzię, sporadycznie coś się pojawia.. Nie liczcie na cuda po 3dniach. Nie bojcie sie, ze przytyjecie 20kg..fakt, woda zostaje zatrzymana,moze sie zwiekszyc laknienie ale to sie tyle po prostu nie zre...
__________________
za błędy bardzo przepraszam :P
mrsboruc jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-07, 17:06   #67
garb
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 3
Question Dot.: Oc-35

Witam,
znam się na antykoncepcji tyle co krowa na matematyce.
Dlatego zadam-zapewne w opinii wielu z was głupie-pytanie.

Oc-35 biorę z powodu zaburzeń z cyklem miesiączkowym, i ginekolog kazał mi je brać od momentu przepisania, czyli zaczęłam je brać w końcowej fazie krwawienia.
Teraz ciekawi mnie tylko, w którym momencie brania tabletek, mogę pokusić się o brak prezerwatyw podczas stosunku? Tak żeby było to bezpieczne.
garb jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2011-12-10, 17:06   #68
Pandy
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 1
Dot.: Oc-35

Witam mam do sprzedania 3 listki tabletek OC- 35 (63 tabletki). Lekarz przepisał mi inne, a ja wykupiłam te wcześniej... Zapraszam serdecznie gg 8601715.
Pandy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-28, 16:27   #69
vanilia1985
Rozeznanie
 
Avatar vanilia1985
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 936
Dot.: Oc-35

Witajcie
wizaż kopalnią wiedzy!

też dziś lekarz przepisał mi te tabletki.
Generalnie od jakiegoś czasu cierpię z powodu ropnych wykwitów, wybrałam się do ginekologa z dolegliwościami kobiecymi i przy okazji wspomniałam o mojej buzi, nadmiernym owłosieniu i wypadających włosach. Niestety nie udało mi się wymusić skierowania na badania hormonów, jedyne co to testosteron i usg jajników, dobre i to. Przy okazji posiew i cytologia. Za to lekarz chętnie wypisał mi te tabletki, wspomniałam o dianie ale powiedział, że te są lepsze.
Jakiś czas temu brałam kontracept, ale źle go znosiły moje nogi, łydki, okropny ból czułam. Mam problemy z krążeniem. Dlatego też odstawiłam.
Zastanawiam się jak Ci lekarze tak mogą wypisywać te recepty tylko po rozmowie z pacjentem.
Tak jak czytałam w innym watku, żeby leczyć trądzić trzeba znać jego przyczynę, a zeby znać jego przyczynę należy szczegółowo zbadać przede wszystkim hormony i jajniki.Przyczyną trądziku może być prolaktyna albo androgeny pochodzenia nadnerczowego lub jajnikowego. W obu przypadkach leczenie jest inne.
Mówiłam to swojemu lekarzowi o tym, ale patrzył na mnie jak na kosmitę ( stary lekarz). Jedną rzeczy przyznał, za co go podziwiam, że rzadko ma styczność z takimi problemami, więc powoli będziemy wszystko badać. Szkoda tylko, że na usg jajników musze czekać do lutego...

I teraz się tak zastanawiam, czy brać te tabletki w ciemno..?Mam pytanie do dziewczyn, które je biorą, czy wpierw robiłyście jakieś badania?
vanilia1985 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-16, 22:17   #70
pinka124
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-02
Wiadomości: 1
Dot.: Oc-35

Ginekolog przepisał mi oc-35 już miesiąc temu aby wyrównać mi miesiączkę zaczęłam brać w pierwszym dniu 25 stycznia minęło już 3 tygodnie a ja nadal mam okres ponadto cały czas jestem śpiąca i mam poranne wymioty (wykluczona jest w mym przypadku ciąża ) odkąd biorę te tabletki moje samopoczucie jest coraz gorsze dolegają mi różnego rodzaju bóle POMOCY!
pinka124 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-17, 19:53   #71
mic_tut
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-05
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 6
Dot.: Oc-35

Cytat:
Napisane przez vanilia1985 Pokaż wiadomość
Witajcie
wizaż kopalnią wiedzy!

też dziś lekarz przepisał mi te tabletki.
Generalnie od jakiegoś czasu cierpię z powodu ropnych wykwitów, wybrałam się do ginekologa z dolegliwościami kobiecymi i przy okazji wspomniałam o mojej buzi, nadmiernym owłosieniu i wypadających włosach. Niestety nie udało mi się wymusić skierowania na badania hormonów, jedyne co to testosteron i usg jajników, dobre i to. Przy okazji posiew i cytologia. Za to lekarz chętnie wypisał mi te tabletki, wspomniałam o dianie ale powiedział, że te są lepsze.
Jakiś czas temu brałam kontracept, ale źle go znosiły moje nogi, łydki, okropny ból czułam. Mam problemy z krążeniem. Dlatego też odstawiłam.
Zastanawiam się jak Ci lekarze tak mogą wypisywać te recepty tylko po rozmowie z pacjentem.
Tak jak czytałam w innym watku, żeby leczyć trądzić trzeba znać jego przyczynę, a zeby znać jego przyczynę należy szczegółowo zbadać przede wszystkim hormony i jajniki.Przyczyną trądziku może być prolaktyna albo androgeny pochodzenia nadnerczowego lub jajnikowego. W obu przypadkach leczenie jest inne.
Mówiłam to swojemu lekarzowi o tym, ale patrzył na mnie jak na kosmitę ( stary lekarz). Jedną rzeczy przyznał, za co go podziwiam, że rzadko ma styczność z takimi problemami, więc powoli będziemy wszystko badać. Szkoda tylko, że na usg jajników musze czekać do lutego...

I teraz się tak zastanawiam, czy brać te tabletki w ciemno..?Mam pytanie do dziewczyn, które je biorą, czy wpierw robiłyście jakieś badania?
Wypadające włosy i nadmierne owłosienie zazwyczaj są objawami nadmiaru testosteronu, w dodatku takie problemy nie są rzadkością, więc lekarze trochę na oślep celują w tabletki na to.

Lekarze, niestety, tak robią, że nie robią wszystkich badań, tylko te podstawowe - koszty się też liczą. Badania podstawowych hormonów mam mniej więcej co 8-9 miesięcy, więc w miarę "na bieżąco". Chociaż, jak poszłam do lekarza, bo nagle zaczęłam łysieć (zakola jak u faceta miałam ), to bez badań dostałam tabletki. Po kilku miesiącach pomogło Jednak lekarz zazwyczaj wie, co robi, więc proponuję mu zaufać i brać na razie tabletki.

---------- Dopisano o 20:53 ---------- Poprzedni post napisano o 20:44 ----------

Cytat:
Napisane przez pinka124 Pokaż wiadomość
Ginekolog przepisał mi oc-35 już miesiąc temu aby wyrównać mi miesiączkę zaczęłam brać w pierwszym dniu 25 stycznia minęło już 3 tygodnie a ja nadal mam okres ponadto cały czas jestem śpiąca i mam poranne wymioty (wykluczona jest w mym przypadku ciąża ) odkąd biorę te tabletki moje samopoczucie jest coraz gorsze dolegają mi różnego rodzaju bóle POMOCY!
Rozumiem, że od 15 lutego masz siedmiodniową przerwę, i dziś jest trzeci dzień bez tabletki? Jeżeli tak, to nie martw się - moja miesiączka przychodzi zawsze 6,7 dnia przerwy, i to nie jest nic groźnego.

Pierwsze tygodnie brania hormonów to czas, kiedy organizm musi się przyzwyczaić do tabletek, szczególnie, kiedy pierwszy raz się je bierze. Powiedz o tym przy najbliższej wizycie lekarzowi. Nie wiem, czy wiesz, ale często przy drugim opakowaniu jest znacznie lepiej
mic_tut jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-03-17, 21:17   #72
tykimy
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-03
Wiadomości: 7
Dot.: Oc-35

Hej swoja przygode z OC 35 zaczełam jakieś 5 miesiecy temu. P. gin nie robila mi zadnych badań , oczywiscie z tardzikiem borykam sie juz od 6 lat i nadal czarna d...!! Stan b. ostry .Na początku brania Oc nic mi sie nie dzialo i musze zaznaczyc iz ku mojemu zdziwieniu cera zaczynała sie polepszac. Na chwile obecna zaczynaja sie problemy typu celulitiis ( wezły mega zapchane) niestety przybieram na wadza i czuje ze ,,puchne'' i co najgorsze skóra zaczyna sie pogarszac ale nie wiem czy to nie z mojej przyczyny iz mialam mikrodermabrazje a po nie wysypuje ...zobaczymy co bedzie dalej. P. gin stwierdziala na pierwszej wizycie ze bede musiala je zażywać min. rok no zobaczymy jaka bedzie odp organizmu bo zaczyna powoli sie buntować.

Mam pytanie do os. ktore zażywaja oc , czy stosujecie jakaś diete ?Nie chodzi mi o jakies diety cud itd tylko takie ktore beda np. kozystnie wpływać na watrobę,cos tacic aby zyskac. Jak wyglada u was sprawa nawadniana organizmu? dodam ze niestety malo pije ale walcze z tym i staram sie duzo pic aby oczyszczac sie z toksyn.
tykimy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-20, 11:26   #73
natikz
Raczkowanie
 
Avatar natikz
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 40
Dot.: Oc-35

Witam
Dostałam oc -35 na nadmiar androgenów ( trądzik, włosy w "nienaturalnych" dla kobiety miejscach). Biorę właśnie 1 opakowanie 14 dzień, zaczęłam pierwszego dnia okresu, niestety nadal plamię, może minie przy drugim opakowaniu zobaczymy. Nie przytyłam, nie mam zwiększonego apetytu, ale może być to wynikiem raczej regularnego odżywiania się i kontrolowania ilości i tego co jem. Cera bez zmian zobaczymy jak będzie podczas 2 opakowania.
natikz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-15, 21:53   #74
zieloniutka22
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-08
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 23
Dot.: Oc-35

Witam!
Wczoraj wieczorem skończyłam pierwsze opakowanie OC-35 jako tabletki antykoncepcyjne (nie mam problemu z trądzikiem jak nie jem pomidorów ).
Są to moje pierwsze tabletki tego typu i chciałam sie zapytać w ciągu ilu dni powinnam dostać okres bo niby jest dzień po skończeniu lista, a ja się martwie. Wiem ze powinnam czekać a później się martwić ale w końcu faszeruje się chemią i różnie to z tymi tabletkami bywa.
__________________
zwariowana wariatka
zieloniutka22 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-06, 10:25   #75
justinemarie
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-11
Wiadomości: 85
Dot.: Oc-35

Mnie lekarka je przepisała właśnie. to są moje pierwsze tabletki. czy któraś z was je wcześniej brała?
justinemarie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-07, 18:35   #76
adczik
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-09
Wiadomości: 3
Dot.: Oc-35

hej jeszcze raz OC 35 brałam ponad 2 lata. Jak już pisałam cera po nich super i z okresem też problemy zniknęły. Niestety przez te tabletki jestem o wiele grubsza. I to na pewno przez nie, bo: nigdy wcześniej nie miałam problemów z nadwagą, zrobiłam badania i mam o 10 litrów wody za dużo... Dopiero czwarty ginekolog zmienił mi tabletki.. Pani doktor była przerażona ilością hormonów w tych tabletkach.... Mówiąc krótko dzięki nim poznałam co to ładna cera, bezbolesne miesiączki, ale też dowiedziałam się jak to jest ważyć tyle ile ważę.....
adczik jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-02, 15:15   #77
Majka93_
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-11
Wiadomości: 8
Dot.: Oc-35

Szukam i znaleźć nie mogę, może ktoś mi tutaj odpowie. Otóż oc35 zostały mi przepisane na PCO. Problem w tym, że od wizyty u ginekologa jak nie miałam okresu tak nie dostałam ( ciąże można wykluczyć, gdyż nie współżyłam) . Więc zaczęłam brać tabletki, po zakończeniu pierwszego opakowania pojawiło się krwawienie. No i tu moje pytanie : jak mogę ufać tym tabletkom jako antykoncepcji, skoro nie zaczęłam ich brać od pierwszego dnia miesiączki? ( biorę już 4 opakowanie) Czy jestem już " dobrze " zabezpieczona?
Majka93_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-02, 23:14   #78
3bab1895ed7a4a0113eb29e79654b8b86ef03e4e_657f8b8281285
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 7 360
Dot.: Oc-35

Cytat:
Napisane przez Majka93_ Pokaż wiadomość
Szukam i znaleźć nie mogę, może ktoś mi tutaj odpowie. Otóż oc35 zostały mi przepisane na PCO. Problem w tym, że od wizyty u ginekologa jak nie miałam okresu tak nie dostałam ( ciąże można wykluczyć, gdyż nie współżyłam) . Więc zaczęłam brać tabletki, po zakończeniu pierwszego opakowania pojawiło się krwawienie. No i tu moje pytanie : jak mogę ufać tym tabletkom jako antykoncepcji, skoro nie zaczęłam ich brać od pierwszego dnia miesiączki? ( biorę już 4 opakowanie) Czy jestem już " dobrze " zabezpieczona?
A ulotke czytałas?
Od drugiego opakowania jesteś.
3bab1895ed7a4a0113eb29e79654b8b86ef03e4e_657f8b8281285 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-03, 17:34   #79
Majka93_
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-11
Wiadomości: 8
Dot.: Oc-35

Dzięki wielkie : ) tak czytałam, tylko tam jest napisane konkretnie że np w 5 dniu itd. a problem był w tym, że ja po prostu przez brak okresu nie wiedziałam w którym dniu cyklu jestem.
Majka93_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-05-27, 14:00   #80
moemoe
Rozeznanie
 
Avatar moemoe
 
Zarejestrowany: 2011-09
Wiadomości: 741
Dot.: Oc-35

Hej dziewczyny, nikt nie bierze tych talbetek czy jak?
Ja je zazywam ponad pol roku i nic mi kompletnie nie dolega poza zmniejszeniem sie tradziku i wolniek odrastaja mi wlosy po goleniu i sa bardziej delikatne
__________________
my own heart is my temple, my philosophy is kindness
moemoe jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-29, 09:15   #81
ewelka866
Przyczajenie
 
Avatar ewelka866
 
Zarejestrowany: 2013-05
Wiadomości: 1
Dot.: Oc-35

Wczoraj zaczęłam drugie opakowanie. Dermatolog poradził mi konsultację z ginekologiem, ponieważ walczyłam z trądzikiem od 5 lat (obecnie mam 17). Po pierwszym opakowaniu już widzę znaczne efekty i jestem zachwycona! Na żuchwie zostało mi tylko kilka pryszczy, na czole wszystko zniknęło, na śliniance także. Jeżeli masz jakieś pytania to chętnie odpowiem
ewelka866 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-06, 16:26   #82
narcissisme
Raczkowanie
 
Avatar narcissisme
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 111
Dot.: Oc-35

Dzisiaj pani doktor po 2 latach zamieniła mi Lesinelle na OC 35
Trochę mnie martwi stwierdzenie na ulotce "nie jest jednak zalecany do stosowania u kobiet wyłącznie w celu antykoncepcyjnym" gdyż głównie w tym celu chce go stosować. Wielkich problemów z cerą nie mam. Może raz na jakiś czas mi coś wyskoczy. Czy te tabletki dobrze chronią przed ciążą??
narcissisme jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-06, 22:37   #83
narcissisme
Raczkowanie
 
Avatar narcissisme
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 111
Dot.: Oc-35

up up
narcissisme jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Ginekologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-03-06 23:37:36


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 15:56.