hormony a figura-POMOCY - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dietetyka

Notka

Dietetyka Miejsce dla osób, które są na diecie. Rozmawiamy o zdrowym odżywianiu. Uwaga! Wyznacznikiem jest kaloryczność dobowa diet - muszą one mieć ponad 1000 kcal.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2014-01-07, 23:02   #1
Perfris
Przyczajenie
 
Avatar Perfris
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 16
Arrow

hormony a figura-POMOCY


Witam

Zwracam się z pewnym pytaniem, a mianowicie jakiś rok temu bardzo schudłam w krótkim czasie przez stosowanie idiotycznych głodówek. Było to nieświadome, żyłam w przekonaniu, że dobrze i zdrowo się odżywiam, jednak doprowadziłam się do wychudzenia oraz zaniku miesiączki. Aktualnie dalej nie odzyskałam okresu (w lutym będzie 12 miesięcy) i przechodzę kurację tabletkami hormonalnymi (novofem). Pomijając fakt, że tamta 'dieta' wpędziła mnie w zaburzenia odżywiania, kompulsy i zakrzywiony obraz własnego ciała zmusiła mnie właśnie do leczenia, któremu zawsze byłam przeciwna. Wolałabym się obyć bez stosowania tak drastycznych środków, ale jest to chyba niemożliwe. Moje pytanie jest następujące: czy możliwe jest, że przyjmowanie hormonów (właśnie skończyłam pierwsze opakowanie) wpływa na moją sylwetkę tak, że na nowo staje się kobieca a nie dziewczęca? Jestem gruszką i zawsze miałam szeroki i masywny dół, na diecie schudłam z prawie 100cm w biodrach do ok 80 ale teraz widzę, że na nowo wracają dawne kształty. Nie wiem czy jest to tylko wina obecnych problemów (kompulsów) nad którymi staram się jednak panować czy faktycznie mogą mieć na to wpływ same tabletki hormonalne?? Zauważyłam też spore powiększenie się biustu. Przyznaję, że zaakceptowanie obecnego wyglądu jest dla mnie niewyobrażalnie trudne, ale staram się z tym walczyć.
Perfris jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-08, 11:23   #2
Chocolate77
Rozeznanie
 
Avatar Chocolate77
 
Zarejestrowany: 2006-06
Lokalizacja: Trójmiasto
Wiadomości: 510
Dot.: hormony a figura-POMOCY

Novofem... zerknęłam do netu, zawiera sam estradiol, zapisuje się go kobietom w okresie menopauzy. Czyli tym, którym brakuje estrogenów. Moim zdaniem, nie ma cholery żeby od tego NIE przytyć, estrogeny to są te hormony które nas właśnie "zaokrąglają".... ja sama mam z tym kłopot, jestem typem wybitnie estrogenowym: duży biust, pupa itp. i pamiętam, że gdy brałam (kiedyś, w daaawnych czasach - teraz trzymam się od hormonów jak najdalej) tabletki anty z większą dawką estrogenów, to tyłam w tempie ekspresowym.
Z drugiej strony, kobiety w trakcie menopauzy, gdy brak im estrogenów, też tyją a tycie powstrzymać może właśnie branie tego brakującego hormonu. Skomplikowane to nieco... ale wydaje mi się że tyje się w momencie, gdy estrogenów jest ZA DUŻO. Może masz za dużą dawkę tego leku?? Albo może już się Twój organizm "nasycił" estrogenami i czas go odstawić? Tak tylko gdybam, nie jestem lekarzem - najlepiej poradź się swojej pani doktor

Wiesz co... a czy nie lepiej byłoby zamiast sztucznych hormonów wprowadzić jakiś delikatny ziołowy lek który pobudza produkcję WŁASNYCH naturalnych hormonów?? Np. castagnus?? Zapytaj lekarza...

Edytowane przez Chocolate77
Czas edycji: 2014-01-08 o 11:25 Powód: dopisek
Chocolate77 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-08, 21:48   #3
Perfris
Przyczajenie
 
Avatar Perfris
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 16
Dot.: hormony a figura-POMOCY

Dziękuję za odpowiedź, pierwszy raz słyszę o tym ziołowym leku. Chyba faktycznie muszę porozmawiać z moją lekarką, bo te hormony wybitnie mi nie służą, czuję się po nich jak wielka bania a chyba jednak nie jest to wskazane przy jakiejkolwiek kuracji

Słyszałam też, że po przytyciu okres powinien wrócić samoistnie. Czy występuje to w każdym przypadku?? Moja waga jest teraz odpowiednia, absolutnie nie ważę za mało i posiadam wystarczająco dużo tłuszczu, może trochę poczekać a miesiączka wróci?
Perfris jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-08, 22:40   #4
Chocolate77
Rozeznanie
 
Avatar Chocolate77
 
Zarejestrowany: 2006-06
Lokalizacja: Trójmiasto
Wiadomości: 510
Dot.: hormony a figura-POMOCY

Tak, okres powinien powrócić lada moment!

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
Chocolate77 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-09, 19:19   #5
Shariana
Rozeznanie
 
Avatar Shariana
 
Zarejestrowany: 2013-08
Lokalizacja: Wieliczka
Wiadomości: 580
Dot.: hormony a figura-POMOCY

Sama mam ten problem. Jeszcze dzisiaj słyszałam, że czas oczekiwania na okres rozpoczyna się od momentu, kiedy osiągnęło się prawidłową wagę i % tłuszczu. Często trwa to nawet rok, ale nie wymaga hormonów...
Shariana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-09, 21:06   #6
Perfris
Przyczajenie
 
Avatar Perfris
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 16
Dot.: hormony a figura-POMOCY

A bierzesz jakieś leki?? Ja właśnie dzisiaj zdecydowałam o odstawieniu tego novofemu. Obiecałam sobie za to jedzenie codziennie tłuszczy pochodzącego z orzechów czy oliwy, bądź masła dodawanego do jajecznicy. Mam nadzieję, że to pomoże bo nie mogę już na siebie patrzeć po tych atakach obżarstwa i hormonach..
Perfris jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-09, 21:59   #7
Shariana
Rozeznanie
 
Avatar Shariana
 
Zarejestrowany: 2013-08
Lokalizacja: Wieliczka
Wiadomości: 580
Dot.: hormony a figura-POMOCY

Brałam. Najpierw Duphaston, który pomógł tylko raz, potem doraźnie CycloProgynovę, którą jednak błyskawicznie odstawiłam.

I teraz (chociaż może nie być łatwo, jestem niepełnoletnia, więc to rodzice mają sporo do gadania) nie zamierzam nic brać. Dietetyczka powiedziała, że to samo wróci...
Shariana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2014-01-10, 07:49   #8
skazana_na_bluesa
.
 
Avatar skazana_na_bluesa
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: koniec świata
Wiadomości: 28 112
Dot.: hormony a figura-POMOCY

Cytat:
Napisane przez Perfris Pokaż wiadomość
A bierzesz jakieś leki?? Ja właśnie dzisiaj zdecydowałam o odstawieniu tego novofemu. Obiecałam sobie za to jedzenie codziennie tłuszczy pochodzącego z orzechów czy oliwy, bądź masła dodawanego do jajecznicy. Mam nadzieję, że to pomoże bo nie mogę już na siebie patrzeć po tych atakach obżarstwa i hormonach..
kobito, zamiast się bawić w doktora to skonsultuj się ze swoim lekarzem

do tego jeśli masz problem z akceptacją siebie - terapia dla osób z ED. i weź się za ćwiczenia fizyczne, będziesz mieć ładniejszą sylwetkę.
__________________
-27,9 kg


Edytowane przez skazana_na_bluesa
Czas edycji: 2014-01-10 o 07:50
skazana_na_bluesa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-10, 08:46   #9
eddin
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-10
Wiadomości: 415
Dot.: hormony a figura-POMOCY

Cytat:
Napisane przez Perfris Pokaż wiadomość
A bierzesz jakieś leki?? Ja właśnie dzisiaj zdecydowałam o odstawieniu tego novofemu. Obiecałam sobie za to jedzenie codziennie tłuszczy pochodzącego z orzechów czy oliwy, bądź masła dodawanego do jajecznicy. Mam nadzieję, że to pomoże bo nie mogę już na siebie patrzeć po tych atakach obżarstwa i hormonach..
Nie odstawiaj leków bez konsultacji z lekarzem.
eddin jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-10, 16:25   #10
Shariana
Rozeznanie
 
Avatar Shariana
 
Zarejestrowany: 2013-08
Lokalizacja: Wieliczka
Wiadomości: 580
Dot.: hormony a figura-POMOCY

Cytat:
Napisane przez skazana_na_bluesa Pokaż wiadomość
kobito, zamiast się bawić w doktora to skonsultuj się ze swoim lekarzem

do tego jeśli masz problem z akceptacją siebie - terapia dla osób z ED. i weź się za ćwiczenia fizyczne, będziesz mieć ładniejszą sylwetkę.
Jeśli ma ED, ma przytyć i nie ma miesiączki - to ćwiczenia są niewskazane.
Shariana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-10, 22:31   #11
Perfris
Przyczajenie
 
Avatar Perfris
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 16
Dot.: hormony a figura-POMOCY

Ćwiczę +/- 60min parę razy w tygodniu, kiedyś bardzo intensywnie tańczyłam i obecnie brak treningów wypełniam gł. dywanówkami. Novofem został mi przepisany zupełnie w ciemno, bez jakichkolwiek badań.. Planuję iść do polecanego endokrynologa a najlepiej ginekologa-endokrynologa, który zapewni mi prawdziwe leczenie, bo odnoszę wrażenie, że aktualnie jest to zwykłe przepisywanie leków na zasadzie "może trafimy w odpowiednią kurację". Do tego czasu ograniczę ćwiczenia i będę jeść sporo zdrowych tłuszczy, mam nadzieję, że przy aktualnej wadze wszystko ruszy...
Wiem, że dla zdrowej osoby moje zachowanie może być kompletnie irracjonalne i po prostu głupie, ale osobie chorej na zaburzenia odżywiania ciężko jest robić cokolwiek w zgodzie ze zdrowym rozsądkiem..
@Shariana, czy wizyta u dietetyka przyniosła jakieś efekty?? Cały czas rozważam wybranie się do takiego specjalisty, lub psychologa.
Perfris jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-01-11, 13:42   #12
Shariana
Rozeznanie
 
Avatar Shariana
 
Zarejestrowany: 2013-08
Lokalizacja: Wieliczka
Wiadomości: 580
Dot.: hormony a figura-POMOCY

Cytat:
Napisane przez Perfris Pokaż wiadomość
@Shariana, czy wizyta u dietetyka przyniosła jakieś efekty?? Cały czas rozważam wybranie się do takiego specjalisty, lub psychologa.
Ogromne. Chodzę tam od czerwca i to kompletnie zmieniło całe moje zycie - i nie, nie przesadzam. Była to zmiana oczywiście pozytywna. Jedna z najlepszych rzeczy, jakie zrobiła dla mnie rodzina.
Shariana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-10-13, 14:25   #13
aniolbezskrzydel89
Zadomowienie
 
Avatar aniolbezskrzydel89
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: Śląsk (Tarnowskie Góry)
Wiadomości: 1 177
Dot.: hormony a figura-POMOCY

Pozwolę sobie napisać dwa słowa, może akurat komuś się przydadzą.

Na początku: mam niedoczynność przysadki mózgowej (być może jest to efekt dawnego odchudzania, choć nie wiadomo - dziś, po kilku latach, nie da się niestety stwierdzić przyczyny). W związku z tą niedoczynnością, mam zbyt mały poziom FSH i LH, a co za tym idzie - hormonów. Przepisano mi Novofem na 9 miesięcy (9 opakowań). Moje spostrzeżenia co do figury:
- +5kg na wadze, mimo takiego jak dotychczas, zdrowego odżywiania i aktywności fizycznej (lekarz zapowiadał, że waga może wzrosnąć)
- biust 2 rozmiary większy (jestem typową gruchą: zawsze miałam "cięższy" dół, niż górę. Dotychczas nosiłam stanik 65c/d, teraz jest to 65dd/e). W życiu nie miałam takich dużych piersi. Minus z tego tytułu: dorobiłam się na nich rozstępów (!! ja, przy moim małym biuście - tzn. teraz już nie tak małym mam rozstępy... Gdyby ktoś mi kiedyś to powiedział, to bym chyba wyśmiała)
- dodatkowe 6cm w biodrach, 4cm w talii, no i sporo w wyżej wspomnianym biuście
- nie marznę tak szybko (nie wiem, czy ma to związek z większą ilością tkanki tłuszczowej, czy z samymi hormonami, które też mają wpływ na temp. ciała)
- dorobiłam się okropnego cellulitu, z którym wcześniej (tzn. od kiedy podejmuję jakąś aktywność fizyczną) nie miałam problemów
- generalnie wzrósł poziom tkanki tłuszczowej i czuję zatrzymania wody w organizmie
- ZA CHINY LUDOWE nie da się schudnąć (próbowałam, nie pomaga nic) - po prostu hormony "trzymają organizm w kupie" i nie pozwalają zrzucić wagi

Zostało mi jeszcze jedno opakowanie. Mam nadzieję, że po zakończeniu kuracji waga wróci do normy, zniknie pomarańczowa skórka, ale co NAJWAŻNIEJSZE (przecież po to zaczęłam leczenie...): wróci zdrowie, a przysadka "zaskoczy" i poprawią się wyniki badań hormonalnych.

Aha, co ważne: nie miałam niedowagi! Startowałam z novofemową kuracją z odpowiedniej wagi, BMI w normie i właściwego poziomu tkanki tłuszczowej (ważyłam ok. 50kg przy 160cm wzrostu). Miesiączkowałam, ale niestety nieregularnie (bo właściwie wszystko wpływało na rozregulowanie: zwiększony wysiłek fizyczny, nawet niewielkie obcięcie kalorii, stres, większe zmęczenie, mniejsza ilość snu...). Tak więc Novofem nie tylko "przywraca" odpowiednią wagę tym, które mają niedowagę, ale powoduje tycie także u tych kobiet, które mają wagę w normie. Niemniej jeśli to dla zdrowia, to mam nadzieję, że jest to tego warte.
__________________
RUN faster - EAT better - SLEEP longer -TRY harder - AIM higher - LOVE more
day by day
GET HAPPIER!


Aparatka
20.12.2012 - góra
21.03.2013 - dół + wyciągi
aniolbezskrzydel89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-10-15, 16:04   #14
mala19881
Zadomowienie
 
Avatar mala19881
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 1 636
GG do mala19881
Dot.: hormony a figura-POMOCY

Nie mam okresu od ponad roku. Schudlam, stracilam sporo tkanki tluszczowej ale jednoczesnie odstawilam tabletki antykoncepcyjne i nie wiadomo czy moj organizm sie rozleniwil i przestal produkowac naturalnie hormony (antykoncepcje stosowalam 8 lat - od 17nastego roku zycia) czy to wynik mojej chorej diety i morderczych cwiczen. Luteina zeby sie skrwawic i na 3 dni do szpitala na badania hormonalne - niski FSH i LH.
Femoston na 3 miesiace - badania. FSH, LH i estradiol - wszystkie na poziomie 0. Novofem - 3 miesiace i cyclo-progynova - 2 miesiace. Obecnie na ostawieniu, za miesiac mam przyjecie na oddzial endokrynologiczny. W miedzyczasie rezonans magnetyczny przysadki - tam zadnych zmian na szczescie

Ja nie przytylam nic - duzo cwicze i nadal ograniczam kalorie. O lekach:
Femoston (ja pierdziele mam menopauze!) - uderzenia zimna, goraca, zimne poty, bezsennosc
Novofem - bol zatok, przeokrutne bole i zawroty glowy
Cyclo-progynova - (dojrzewam!) mam taki tradzik, ktorego nie moge wyleczyc, wielkie ogromne wulkany, nie musze dodawac, ze z cera nigdy problemow nie mialam.

Dodatkowo straaaasznie marzne. Nosze 2 pary skarpet i 3 swetry kiedy inni chodza w krotkim rekawie.

Katastrofa, zabijcie mnie Ciekawe co wymysla tym razem...
__________________
20.07.2013
31.12.2014
18.06.2016

Edytowane przez mala19881
Czas edycji: 2014-10-15 o 16:06
mala19881 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dietetyka


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-10-15 17:04:03


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 04:47.