karty menu weselne - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum ślubne > Ceremonia i tradycja ślubna, weselna

Notka

Ceremonia i tradycja ślubna, weselna W tym miejscu możesz podzielić się widzą, jak zaplanować ceremonię ślubną. Na co zwrócić uwagę przy szukaniu sali weselnej. Przypomnieć tradycje weselne.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2009-05-15, 16:45   #1
alinab
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2002-09
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 1 284

karty menu weselne


Witam wszystkie Panny "przed" i "po"
Planuję sama zrobić karty menu weselnego i mam pytanie, czy ktoś już takie robił. Jeśli chodzi o treść, to co w nich ująć oprócz nazw potraw? Może macie jakieś przykłady.
alinab jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-15, 16:53   #2
lain
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-01
Wiadomości: 15 844
Dot.: karty menu weselne

moze orientacyjne godziny serwowania tych potraw?

ja prawde mowiac nie widze potrzeby robienia takiego menu na swoim weselu bo wlasciwie po co to?
lepszy jest efekt zaskoczenia
lain jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-15, 17:03   #3
poppppy
Zadomowienie
 
Avatar poppppy
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 218
Dot.: karty menu weselne

U mnie były mini karty menu - ale tylko dlatego, ze był to uroczysty obiad a nie wesele i goscie mieli wybor jesli chodzi o zupy i dania glowne (po 3 opcje).
Karty bardzo ladnie przygotowała obsluga hotelu i były w nich zawarte po prostu nazwy dan w odpowiedniej kolejnosci...i wlasnie udwiadomilam sobie ze nie zabralam karty na pamiatke...

Jesli chcesz takowe przygotowac, mozna dodac (jak juz wyzej wspomniano) orientacyjna godzine podwania konkretnych potraw, a na stronie tytulowej np Wasze miona i jakis ladny cytat.
Moim zdaniem najladniej jak menu jest w tej samej stylistyce co zaproszenia i winietki
__________________
MOJA BIŻUTERIA
poppppy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-15, 17:48   #4
LadySith
Zakorzenienie
 
Avatar LadySith
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Miasteczko Śląskie
Wiadomości: 6 692
GG do LadySith
Dot.: karty menu weselne

na weselu kolezanki menu zapewniała restauracja w stylistyce do kompletu z plakatem i etykietkami do kołocza
__________________

LadySith jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-15, 17:48   #5
alinab
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2002-09
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 1 284
Dot.: karty menu weselne

Wydaje mi się, że w naszym przypadku takie karty menu to bardzo dobry pomysł. Połowa gości to będą cudzoziemcy, więc z karty będą mogli chociaż odczytać co będzie na talerzach. A tak jak piszesz, podanie orientacyjnych godzin też będzie przydatne, bo polskie tradycje nieco różnią się. Jeszcze tylko nie bardzo wiem, jak taka karta ma wyglądać.

Edytowane przez alinab
Czas edycji: 2009-05-15 o 17:49
alinab jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-15, 18:40   #6
kitek_fm
Rozeznanie
 
Avatar kitek_fm
 
Zarejestrowany: 2007-05
Lokalizacja: śląsk
Wiadomości: 890
Dot.: karty menu weselne

To dobry pomysł. Godziny posiłków jak najbardziej trzeba ując. Nie każdy jest cały czas na sali, wiadomo ten pójdzie na papieroska, ten się "przewietrzyć" itd. potem przychodzi się z powrotem, a tam już sprzątają po posiłku, który gości nieobecnych ominął. Ja bym jeszcze napisała taki plan przyjęcia ogólnie, ale już bez godziny konkretnej np. pierwszy taniec czy jak macie jakieś przewidziane atrakcje. Np. godzina taka i taka obiad; pierwszy taniec; deser; atrakcja dla gości.
__________________

kitek_fm jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-15, 19:45   #7
blondynka77
Raczkowanie
 
Avatar blondynka77
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 334
Dot.: karty menu weselne

Jeśli są cudzoziemcy to karta musi być 2wu języczna, godziny też się przydadzą. ew. jak w restauracji - z czego to danie się składa ( tak na wszelki wypadek by ktoś nie dostał alergii czy coś, a poza tym dla nich to degustacja egzotycznej kuchni regionalnej). Jeśli część gości będzie z daleka proponuję zaznaczyć też które dania są tradycyjnie polskie bo to dla nich tez atrakcja
Menu proponuję podobne jak w restauracji, tylko okładka z waszymi imionami lub zdjęciem i datą, cytatem. W stylu zaproszeń - najlepiej sprawdzi się kartka max. formatu a4 zgięta w poprzek na pół i postawiona na stole. Na obu "kartach" wpisy.
A jeśli chodzi o plan wesela- ja bym nie pisała


Moja cioteczna siostra miała takie wesele i to co zaobserwowałam co było przydatne to:
-warto mieć tłumacza który opowie trochę o zwyczajach w Polsce i ...tam skąd pochodzi twoja połówka. Tak np. gościom powie co to sa oczepiny.....albo nauczy spiewać sto lat ...a Polakom....powie co będzie robiła druga część rodziny. Np tam skąd pochodzi jej mąż.... obcinają skarpetki młodemu o północy by "nie latał już po ślubie" hihi

U ciotecznej atrakcją dla gości było również autokarowe zwiedzanie miasta, kierowca mówił co ciekawego widzą. Cóż to był 1wszy raz w Polsce dla wieeelu osób Zwiedzanie odbyło się po wyjściu z kościoła, poprostu wszyscy goście jechali okrężną drogą a...młodzi skoczyli na szybką sesję fotograficzną;] Nio i z autokaru było słychać przewodnika także jadąc za nimi mieliśmy otwarte okno

A tak z innej beczki- na weselu gdzie nie ma znaczącej liczby obcokrajowców nie podobają mi się wystawione menu- bo zazwyczaj jest przerost formy nad treścią - wypisane dania okazują się być cudowne w nazwie na talerzu zwykłe i już jest dysonans i wychodzi snobizm Ale to tylko moje przeżycia po ostatnim weselu
__________________
Ach, co to był na dzień! 26.09.2009
http://s1.suwaczek.com/20090926290217.png
Łabędzie są wierne
http://s5.suwaczek.com/200901024031.png
blondynka77 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2009-05-15, 20:05   #8
poppppy
Zadomowienie
 
Avatar poppppy
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 218
Dot.: karty menu weselne

Cytat:
Napisane przez blondynka77 Pokaż wiadomość
A tak z innej beczki- na weselu gdzie nie ma znaczącej liczby obcokrajowców nie podobają mi się wystawione menu- bo zazwyczaj jest przerost formy nad treścią - wypisane dania okazują się być cudowne w nazwie na talerzu zwykłe i już jest dysonans i wychodzi snobizm Ale to tylko moje przeżycia po ostatnim weselu
Nasze dania były i cudowne z nazwy i na talerzu....

A tak poza tym podobaja mi sie pomysly BLONDYNKI i mysle KITEK_FM tez dobrze pisze
__________________
MOJA BIŻUTERIA
poppppy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-15, 21:37   #9
Miira
Zadomowienie
 
Avatar Miira
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 346
GG do Miira
Dot.: karty menu weselne

Jeśli chodzi o sam wygląd menu to jest bardo duży wybór bardo ładnych wzorów wystarczy się przejść do większych sklepów z zaproszeniami i często można dobrać menu z takim samym motywem jak jest na zaproszeniach
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg foto_1013_1.jpg (58,3 KB, 99 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg foto_1015-1.jpg (65,8 KB, 78 załadowań)
__________________
I'm running from the light, running from the day to night
Miira jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-16, 14:47   #10
kitek_fm
Rozeznanie
 
Avatar kitek_fm
 
Zarejestrowany: 2007-05
Lokalizacja: śląsk
Wiadomości: 890
Dot.: karty menu weselne

Ja akurat mam dopasowane do zaproszeń, winietek i całej tej galanterii papierniczej.
__________________

kitek_fm jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-16, 16:42   #11
Kasiulinka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 70
GG do Kasiulinka
Dot.: karty menu weselne

No nie pomyśłałam o czyms podobnym a jak tak pomyśle to wydaje mi sie to bardzo dobrym pomysłem Zawsze ja jakis imprezach irytowało mnie to czekanie i zastanawianie się czy coś jeszcze będzie.... jeśc do syta a moze jeszcze zostawić sobie miejsce na kolejne danie (gorzej jak już go nie ma). Tak wiec dzięki za przypomnienie, a co do wyglądu to z racji iż winietki będziemy robić sami napewno w podobnym stylu zrobimy i karty menu
__________________
17 Kwietnia 2010
http://suwaczki.maluchy.pl/sl-29740.png
Kasiulinka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-05-17, 05:33   #12
rptrbj1978
Rozeznanie
 
Avatar rptrbj1978
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: Kielce
Wiadomości: 901
Dot.: karty menu weselne

ja tez bede robic ale chyba samam menu
rptrbj1978 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-17, 21:58   #13
Taverney
Zakorzenienie
 
Avatar Taverney
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 6 678
Dot.: karty menu weselne

u mnie nie było menu, potrawy po prostu lądowały na stole, a goście wybierali co chcieli, ale to uroczy pomysł
wklejajcie jak możecie Wasze menu.
Taverney jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-19, 07:44   #14
alinab
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2002-09
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 1 284
Dot.: karty menu weselne

Cytat:
Napisane przez blondynka77 Pokaż wiadomość
Jeśli są cudzoziemcy to karta musi być 2wu języczna, godziny też się przydadzą. ew. jak w restauracji - z czego to danie się składa ( tak na wszelki wypadek by ktoś nie dostał alergii czy coś, a poza tym dla nich to degustacja egzotycznej kuchni regionalnej). Jeśli część gości będzie z daleka proponuję zaznaczyć też które dania są tradycyjnie polskie bo to dla nich tez atrakcja
Menu proponuję podobne jak w restauracji, tylko okładka z waszymi imionami lub zdjęciem i datą, cytatem. W stylu zaproszeń - najlepiej sprawdzi się kartka max. formatu a4 zgięta w poprzek na pół i postawiona na stole. Na obu "kartach" wpisy.
A jeśli chodzi o plan wesela- ja bym nie pisała


Moja cioteczna siostra miała takie wesele i to co zaobserwowałam co było przydatne to:
-warto mieć tłumacza który opowie trochę o zwyczajach w Polsce i ...tam skąd pochodzi twoja połówka. Tak np. gościom powie co to sa oczepiny.....albo nauczy spiewać sto lat ...a Polakom....powie co będzie robiła druga część rodziny. Np tam skąd pochodzi jej mąż.... obcinają skarpetki młodemu o północy by "nie latał już po ślubie" hihi

U ciotecznej atrakcją dla gości było również autokarowe zwiedzanie miasta, kierowca mówił co ciekawego widzą. Cóż to był 1wszy raz w Polsce dla wieeelu osób Zwiedzanie odbyło się po wyjściu z kościoła, poprostu wszyscy goście jechali okrężną drogą a...młodzi skoczyli na szybką sesję fotograficzną;] Nio i z autokaru było słychać przewodnika także jadąc za nimi mieliśmy otwarte okno

A tak z innej beczki- na weselu gdzie nie ma znaczącej liczby obcokrajowców nie podobają mi się wystawione menu- bo zazwyczaj jest przerost formy nad treścią - wypisane dania okazują się być cudowne w nazwie na talerzu zwykłe i już jest dysonans i wychodzi snobizm Ale to tylko moje przeżycia po ostatnim weselu

Taki wodzirej, który poprowadziłby imprezę po polsku i niemiecku tak jak
Ty to opisałaś to już w ogóle byłoby super. Tylko gdzie takiego znaleźć.... Na razie jedyne co mi przychodzi do głowy to ktoś z naszych wspólnych, ale wszyscy będą gośćmi weselnymi, więc nie wypada ich o to prosić.
alinab jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-19, 09:13   #15
blondynka77
Raczkowanie
 
Avatar blondynka77
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 334
Dot.: karty menu weselne

U ciotecznej właśnie znajomy to robił a dokładniej był on starszym, specjalnie tak dobrali osoby, czasem pomagał też z mikrofonem ktoś z rodzinki.
__________________
Ach, co to był na dzień! 26.09.2009
http://s1.suwaczek.com/20090926290217.png
Łabędzie są wierne
http://s5.suwaczek.com/200901024031.png
blondynka77 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-21, 13:37   #16
kitek_fm
Rozeznanie
 
Avatar kitek_fm
 
Zarejestrowany: 2007-05
Lokalizacja: śląsk
Wiadomości: 890
Dot.: karty menu weselne

Wklejam całą tą moją "papierniczą galanterię"
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg IMG_0550.jpg (162,2 KB, 188 załadowań)
__________________

kitek_fm jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Ceremonia i tradycja ślubna, weselna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 13:25.