Jak wziąć kredyt hipoteczny? - Strona 6 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Hobby > Dom, mieszkanie, nieruchomości

Notka

Dom, mieszkanie, nieruchomości Szukasz domu, mieszkania lub nieruchomości? Masz już upatrzone lokum i czeka cię remont? Dobrze trafiłeś - tutaj wymieniamy się wiedzą i doświadczeniem.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2016-01-24, 20:04   #151
paula54
Zakorzenienie
 
Avatar paula54
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Krosno/Kraków
Wiadomości: 5 919
Dot.: Jak wziąć kredyt hipoteczny?

Cytat:
Napisane przez squirrelqa Pokaż wiadomość
A tak z ciekawości - jakie Wy miałyście wymagania dotyczące swoje własnego mieszkania? Z pewnością były jakieś punkty, które bezapelacyjnie TA WYMARZONA nieruchomość musiała mieć.
Po pierwsze osobna kuchnia (bo nienawidzę jak cały dom śmierdzi jak coś mi się przypala - a że jestem zapominalska to zdarza mi się to czasem). Po drugie - oddzielna łazienka i wc, bo nie ma to jak pełny pęcherz kiedy ktoś siedzi w wannie.
A po trzecie - trzy pokoje z których co najmniej jeden będzie na tyle duży, żeby pomieścić salon z ew. dodatkowym łóżkiem w razie w.
Jeśli chodzi o lokalizację to zależało nam na konkretnym fragmencie miasta, żeby nie mieć daleko do pracy (przeprawa przez Wisłę w godzinach szczytu to nawet dodatkowa 1h w korkach). No i żeby dzielnica była spokojna i cicha.
Nie chcieliśmy też mieszkania na parterze ani na samej górze. Zależało nam też na ekspozycji choć częściowo na południe (mamy wsch-pd).
Ważne były też dodatki, tzn miejsce w garażu podziemnym i piwniczka.
Z dodatkowych atutów, które udało nam się uzyskać a które były tym, co przemówiło za tym konkretnym mieszkaniem - łazienka na tyle duża, że mamy i wannę i prysznic, wielki balkon i dodatkowa przestrzeń w której udało nam się zabudować 4m2 garderobę

Edytowane przez paula54
Czas edycji: 2016-01-24 o 20:05
paula54 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-01-24, 20:09   #152
cranberry juice
ctrl alt delete
 
Avatar cranberry juice
 
Zarejestrowany: 2013-05
Lokalizacja: San Escobar
Wiadomości: 4 826
Dot.: Jak wziąć kredyt hipoteczny?

Cytat:
Napisane przez squirrelqa Pokaż wiadomość
Czy naprawdę oddzielna kuchnia, okna nie na ulicę czy inny blok i ostatnie piętro to tak wiele?
Tak, moim zdaniem to są spore wymagania. Mieszkań na ostatnim piętrze jest ile, 1/4 czy 1/5 wszystkich? W mieście siłą rzeczy też większość mieszkań na widok na ulicę/inny blok. Jak połączysz te dwa kryteria, to już może 1 na 20 mieszkań możesz brać pod uwagę. Oddzielnych kuchni w nowym budownictwie też wielu nie ma, bo to wiecej metrów2 -> wyższa cena. No niestety.

Jeżeli chodzi o nasze wymagania. My szukaliśmy wyłącznie z rynku wtórnego, musiało być do remontu, z windą, z oknami głownie na zachód, i balkonem na zachód, garażem i w określonych dzielnicach miasta (max 10-15 minut drogi do pracy). Mamy widok na park i osobną kuchnię, ale to wyszło zupełnie przypadkiem - osobiście wolałabym widok na inny blok, ale w centrum, niż mieszkanie w centrum lasu
cranberry juice jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-01-25, 00:26   #153
Silesian Girl
Rozeznanie
 
Avatar Silesian Girl
 
Zarejestrowany: 2011-01
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 712
Dot.: Jak wziąć kredyt hipoteczny?

Ja tez miałam swoje wymagania co prawda kupiłam mieszkanie z rynku wtórnego i wyremontowalam je, tak jak mogłam sobie na to pozwolić. Uparlam się na mieszkanie w bloku, powyżej 5 piętra, z 3 pokojami, osobna kuchnia, oknami na zachód lub południe, do tego nie chciałam mieć widoku na inny blok, bo lubię przestrzeń i mam mieszkam juz prawie 2 lata i gdybym miała znowu kupić mieszkanie, nie zmieniłabym swoich wymagań no chyba ze w grę wchodzilby domek
__________________


http://8-pietro.blogspot.com/



Kupujemy, remontujemy i urządzamy mieszkanko
Cieszymy się, wkurzamy, rozmyślamy i lamentujemy

Zapraszam na pierwszego bloga
Silesian Girl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-01-26, 21:24   #154
6610e975c85461a73511d7b83bf3e01cd5d91d24_6487a38504e0b
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-02
Wiadomości: 1 105
Dot.: Jak wziąć kredyt hipoteczny?

Ja też koniecznie musiałam mieć zamkniętą kuchnię. Do tego oddzielne wc, sypialnie większe niż 10 metrów (inaczej niezdrowe jest spanie w takim pokoju przy zamkniętych drzwiach), mieszkanie dwustronne, na 1 piętrze. No i mała liczba mieszkań na piętrze Do tego po prostu sensowny i funkcjonalny układ, bez pionów w środku mieszkania, dostateczna liczba światła, ale też bez modnych ostatnio przeszklonych całych ścian.
Kluczowa była lokalizacja i dobry dojazd komunikacją miejską wszędzie

I jedno mieszkanie odpadło próbie wynegocjowania usunięcia niekorzystnych zapisów w umowie deweloperskiej.
6610e975c85461a73511d7b83bf3e01cd5d91d24_6487a38504e0b jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-01-28, 19:34   #155
c640cdfa886255292692728c9c3f51a456c1754b_657ce90228a24
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 4 727
Dot.: Jak wziąć kredyt hipoteczny?

Ja musiałam mieć 2 oddzielne pokoje i kuchnię (kuchnia była połączona z salonem, ale bez problemu się dało postawić ściankę i zrobiła się osobna - i to z oknem!), mieszkanie na 100% nie na parterze i raczej nie na ostatnim piętrze, dobra komunikacja miejska (koniecznie tramwaj), jak najbliżej centrum, bo lubię się poruszać też na piechotę lub rowerem, w miarę spokojne (nie z ruchliwą ulicą pod oknami)... Co jeszcze? Odrzuciłam osiedla blisko rzeki, bo jednak ryzyko powodzi istnieje. I chyba tyle. Kwestie parkowania nie były dla mnie priorytetem - nie mam samochodu i raczej nie planuję.

A, kierunki świata też miały dla mnie jakieś tam znaczenie. Mam od południowego wschodu i jestem zadowolona. Od północy raczej bym nie chciała.

Edytowane przez c640cdfa886255292692728c9c3f51a456c1754b_657ce90228a24
Czas edycji: 2016-01-28 o 19:36
c640cdfa886255292692728c9c3f51a456c1754b_657ce90228a24 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-01-28, 23:46   #156
201606270916
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2014-03
Wiadomości: 5 832
Dot.: Jak wziąć kredyt hipoteczny?

Cytat:
Napisane przez paula54 Pokaż wiadomość
Oni dostają prowizję od banku zazwyczaj (tzn. normalnie jakbyś szła do banku to to jest ta prowizja pracownika). Dla Ciebie koszty kredytu są takie same, a czasem nawet niższe.
Ja po kilku wstępnych rozmowach, bo rozważam poważnie zakup mieszkania, najkorzystniejsze warunki dostałam bezpośrednio od banku. Współkredytobiorcy z historią kredytową w banku i inne usługi z których korzystam u nich pozwalają na obniżenie kosztów kredytu - doradca finansowy tę obniżkę najwyraźniej zabrałby dla siebie. Pewnie zależy gdzie się trafi, ja chyba ostatecznie jeśli będę brać kredyt to bez pośredników, doradców itd. ...

---------- Dopisano o 00:06 ---------- Poprzedni post napisano o 00:05 ----------

Cytat:
Napisane przez lianeska Pokaż wiadomość
dziewczyny, odbierała któras z was mieszkanie od dewelopera?warto poszukac jakiegos inspektora np by poszedł z nami na odbiór?czy to nie jest konieczne i sobie można poradzić samemu?
Warto ale weź kogoś sprawdzonego kto się na tym zna a nie jakiegoś studenta za grosze (bez urazy studenci).

---------- Dopisano o 00:14 ---------- Poprzedni post napisano o 00:06 ----------

Cytat:
Napisane przez squirrelqa Pokaż wiadomość
A tak z ciekawości - jakie Wy miałyście wymagania dotyczące swoje własnego mieszkania? Z pewnością były jakieś punkty, które bezapelacyjnie TA WYMARZONA nieruchomość musiała mieć.
Dopiero szukam ale u mnie są to: balkon, osobna kuchnia, nie parter i nie IV piętro w bloku bez windy, w wieżowcu im wyżej tym lepiej i na pewno z rynku wtórnego i nie w zbyt nowym budownictwie (raczej w wielkiej płycie). Fajne byłoby oddzielenie łazienki od WC i jakaś większa kuchnia. Strony świata: im wyżej tym mniejszą różnicę mi robią bo na dziesiątym piętrze bez innego wysokiego bloku w pobliżu wręcz się odechciewa żyć w upał wieczorem gdy okna ma się na zachód a jak nic nie zasłania to też jakoś ciemno na tej wysokości nie jest; jeśli gdzieś niżej to balkon od południa lub zachodu. I widok z okna ma duże znaczenie, na starych osiedlach prościej o bloki w których nie zagląda się w okna sąsiadom z naprzeciwka. Dostęp do komunikacji tramwajowej jest bardzo ważny dla mnie i mam też upatrzone dzielnice niedaleko od centrum ale tez z parkami, terenami rekreacyjnymi, ścieżkami rowerowymi itd.

Teraz co prawda wynajmuję pokój w mieszkaniu na takim typowym wielkopłytowym osiedlu ale z mojego okna mam widok na ogródki i domki jednorodzinne (które są w całkiem przyzwoitej odległości) a z kuchni widzę drzewa

Edytowane przez 201606270916
Czas edycji: 2016-02-29 o 20:58 Powód: usuwam przykładowe zdjęcie bo wcześniej było jakieś inne pod tym adresem :D i teraz jest bez sensu jako przykład
201606270916 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-03-23, 12:54   #157
marysia_co
Agencja Spamu - Nie stać nas na reklamę, więc spamujemy!
 
Zarejestrowany: 2014-01
Wiadomości: 424
Dot.: Jak wziąć kredyt hipoteczny?

Ja mam na oku mieszkanie, ale nie wiem jak będzie z kredytem. Żałuję, że nie udało mi się załapać na MdM - jak rozmawiałam z dziewczyną od nieruchomości, która pokazywała mi M4, to mówiła, że program ten już chyba nie wróci. A jak znowu go wznowią, to raczej na rynek pierwotny. Póki co przeglądam rankingi kredytów mieszkaniowych na money.pl, korzystałam też oczywiście z porównywarek czy kalkulatorów kredytowych, a w przyszłym tygodniu mam też umówione spotkanie z doradcą. Chciałbym się jednak do tego przygotować, żeby wiedzieć dokładnie czego mogę się spodziewać. Mam nadzieję, że wszystko się uda załatwić i ktoś nie sprzątnie mi tego mieszkania sprzed nosa.
marysia_co jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2016-03-24, 18:55   #158
Varga
Wtajemniczenie
 
Avatar Varga
 
Zarejestrowany: 2013-12
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 183
Dot.: Jak wziąć kredyt hipoteczny?

Cytat:
Napisane przez marysia_co Pokaż wiadomość
Ja mam na oku mieszkanie, ale nie wiem jak będzie z kredytem. Żałuję, że nie udało mi się załapać na MdM - jak rozmawiałam z dziewczyną od nieruchomości, która pokazywała mi M4, to mówiła, że program ten już chyba nie wróci. A jak znowu go wznowią, to raczej na rynek pierwotny. Póki co przeglądam rankingi kredytów mieszkaniowych na money.pl, korzystałam też oczywiście z porównywarek czy kalkulatorów kredytowych, a w przyszłym tygodniu mam też umówione spotkanie z doradcą. Chciałbym się jednak do tego przygotować, żeby wiedzieć dokładnie czego mogę się spodziewać. Mam nadzieję, że wszystko się uda załatwić i ktoś nie sprzątnie mi tego mieszkania sprzed nosa.
Program cały czas obowiązuje, jedynie skończyły się środki na 2016, ale i tak można otrzymać dofinansowanie (jeśli dogadasz się ze sprzedającym). Można zakupić nieruchomości i z rynku pierwotnego, i z rynku wtórnego.
Varga jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-03-31, 11:27   #159
marysia_co
Agencja Spamu - Nie stać nas na reklamę, więc spamujemy!
 
Zarejestrowany: 2014-01
Wiadomości: 424
Dot.: Jak wziąć kredyt hipoteczny?

Babka z nieruchomości mówiła mi, że nie można "rezerwować" środków. W takim razie spróbuję się jeszcze jakoś w tym zorientować.
marysia_co jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dom, mieszkanie, nieruchomości


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2016-03-31 11:27:14


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 01:10.