Kanałowe leczenie zębów - wątek zbiorczy - Strona 3 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Medycyna estetyczna

Notka

Medycyna estetyczna W tym miejscu znajdziesz pytania i odpowiedzi z zakresu medycyny estetycznej. Wejdź i zobacz jak możesz podnieść jakość swojego życia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2007-08-30, 10:07   #61
expectation
Zadomowienie
 
Avatar expectation
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 1 707
Dot.: Leczenie kanałowe- pytanie do osób które przeżywały...

Baby, nie pomagasz mi ;| Bo ten ząb niby jest zatruty, czyli martwy, ale moze bedzie bolec?
__________________
W życiu dróg wiele jest, którą wybrać jak iść?

A Bóg map nie rozdaje, nie wiesz dokąd iść...

expectation jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-08-30, 17:14   #62
AniA1986
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 46
Dot.: Leczenie kanałowe- pytanie do osób które przeżywały...

hej miałam tylko raz leczenie kanałowe. i pamietam, że wtdy dentyska dała mi znieczulenie. i pamietam że jak mi "szperała" w tym żebie to pomiło znieczulenia czułam że cos mi robi. więc nie wyobrażam sobie jak by było bez znieczulenia :| ale jak mi robiła to nawet nie bolalo. ból zaczął się kiedy znieczulenie zesżło!!!!! jechałam na tabletakch przeciwbólowych przez 2 dni. ale u dentysty było całiek ok
AniA1986 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-08-30, 17:51   #63
expectation
Zadomowienie
 
Avatar expectation
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 1 707
Dot.: Leczenie kanałowe- pytanie do osób które przeżywały...

Cytat:
Napisane przez AniA1986 Pokaż wiadomość
hej miałam tylko raz leczenie kanałowe. i pamietam, że wtdy dentyska dała mi znieczulenie. i pamietam że jak mi "szperała" w tym żebie to pomiło znieczulenia czułam że cos mi robi. więc nie wyobrażam sobie jak by było bez znieczulenia :| ale jak mi robiła to nawet nie bolalo. ból zaczął się kiedy znieczulenie zesżło!!!!! jechałam na tabletakch przeciwbólowych przez 2 dni. ale u dentysty było całiek ok
heh, to chyba mowisz o zatruciu zeba, ktore ja juz mialam. W zasadzie jestem juz po wizycie, ale lekarz musial mi drugi raz zatruć bo nie cały zab sie zatruł...
__________________
W życiu dróg wiele jest, którą wybrać jak iść?

A Bóg map nie rozdaje, nie wiesz dokąd iść...

expectation jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-08-30, 18:04   #64
mysza89
Zadomowienie
 
Avatar mysza89
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 1 314
Dot.: Leczenie kanałowe- pytanie do osób które przeżywały...

expectation, jezeli ząb jest zatruty czyli martwy nie bedzie Cie boalał
Mnie tez czeka kanałowe ale chodze do dentystki która poprostu jest dla mnie zbawieniem bo panicznie sie bałam dentysty a teraz to nawet chodze sama leczy ozonem
Ale słyszałam ze kanałowe nie boli tylko wtedy kiedy ząb umeira to boli ale z tego co czytam juz to przeszłas Mozesz poprosic oznieczulenie jezeli boisz sie bóluAle zapewniam ze nie powinno bolec
__________________
†Baks†
mysza89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-08-31, 13:32   #65
YOUdith
Rozeznanie
 
Avatar YOUdith
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Koniec świata...
Wiadomości: 915
Dot.: Leczenie kanałowe- pytanie do osób które przeżywały...

Jak ja poszlam do dentysty dostalam podwojna dawke znieczulenia, mimo to odczuwalam nieprzyjemny bol...bez znieczulenia pewnie byloby jeszcze gorzej... Po zakonczeniu wizyty zrobilo mi sie strasznie slabo i dostalam dreszczy prawdopodobnie po tak duzej dawce znieczulenia, trwalo to jakies pol godziny A pozniej zero bolu kolejna wizyta i zab wyleczony
YOUdith jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-08-31, 16:58   #66
expectation
Zadomowienie
 
Avatar expectation
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 1 707
Dot.: Leczenie kanałowe- pytanie do osób które przeżywały...

Cytat:
Napisane przez YOUdith Pokaż wiadomość
Jak ja poszlam do dentysty dostalam podwojna dawke znieczulenia, mimo to odczuwalam nieprzyjemny bol...bez znieczulenia pewnie byloby jeszcze gorzej... Po zakonczeniu wizyty zrobilo mi sie strasznie slabo i dostalam dreszczy prawdopodobnie po tak duzej dawce znieczulenia, trwalo to jakies pol godziny A pozniej zero bolu kolejna wizyta i zab wyleczony
ale nierzyjemny bol dczuwałaś przy zatruwaniu, tak? Bo ja mam już ząbki zatrute, tylko ciekawi mnie co będzie potem?
__________________
W życiu dróg wiele jest, którą wybrać jak iść?

A Bóg map nie rozdaje, nie wiesz dokąd iść...

expectation jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-08-31, 17:03   #67
elizaa
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 216
GG do elizaa
Dot.: Leczenie kanałowe- pytanie do osób które przeżywały...

Hej, ja miałam dawno dawno kanałowe leczenie i pamiętam, że jak dentystka wyjęła mi już nerwy z zęba, to potem wizyty to była sama przyjemność (jeśli wizytę u dentysty w ogóle można nazwać przyjemnością )
elizaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2007-10-02, 23:23   #68
blue2003
Miuoshowa
 
Avatar blue2003
 
Zarejestrowany: 2004-11
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 3 325
GG do blue2003 Wyślij wiadomość przez Yahoo do blue2003
Dot.: Leczenie kanałowe- pytanie do osób które przeżywały...

Mam taki problem i zupelnie nie wiem co zrobic...
Otoz jakis czas temu zrobila mi sie w dolnej szostce mala dziurka. Sprawe olalam. No i pewnego dnia podczas jedzenia zab sie po prostu rozpadl, wylamala sie prawie jego polowa. I zobaczylam ze caly srodek jest zepsuty. Nie mialam czasu, a najbardziej to ochoty, zeby pojsc do dentysty... Ale zaczal bolec. No i dzisiaj wieczorem nie wytrzymalam i musialam jechac na pogotowie dentystyczne. Mialam nadzieje, ze dentystka mi go wyrwie. Prosilam ja o to, mowilam, ze w sobote wyjezdzam za granice. Ale ona sie uparla ze nie i stwierdzila, ze tam tez sa dentysci. Dala mi znieczulenie (napomknela, ze zazwyczaj nie daje), wwiercila mi sie do nerwu (?) i napchala tam jakiejs pasty (teraz juz stwardla), ktora smakuje jak lizol wymieszany z anyzem, zakleila tez nia cala dziure - wyglada to jak nieudana plomba. To chyba bylo wlasnie to zatrucie. I powiedziala ze za 7-8 dni mam isc do normalnego dentysty zeby mi je wyciagnal i wyleczyl tego zeba kanalowo. Na koniec nastraszyla, zebym ani sie wazyla trzymac to zatrucie dluzej niz 8 dni. No i co mam teraz zrobic? Za 8 dni bede juz za granica i nie wchodzi w gre wizyta u dentysty tam, nie stac mnie na to po prostu. Tutaj zaden dentysta mnie nie przyjmie z dnia na dzien, moze jedynie prywatny, i to w drodze wyjatku. Tyle ze za leczenie kanalowe nie moglby sie nawet zabierac, przeciez jedna wizyta to za malo. Czyli prosic go zeby jednak wyrywal? Czy przeczekac dwa miesiace z zatruciem i leczyc kanalowo jak przyjade do Polski?
__________________

"...nasza wielkość miała iskrzyć, a wygasa gdy tak teraz na nią patrzę a ty milczysz..."
blue2003 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-10-03, 00:33   #69
*Duszyczqa*
Raczkowanie
 
Avatar *Duszyczqa*
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 34
GG do *Duszyczqa*
Dot.: Leczenie kanałowe- pytanie do osób które przeżywały...

blue2003 - pracuje od jakiegoś b.krótkiego czasu jako asystentka mało wiem ale dopiero zaczynam LECZ - ja mam truciznę juz 1 mc i nadal ją trzymam jak cię ząb nie boli to sie nic nie martw podobno jezeli jest dobra trutka lepiej zeby byla dluzej czymana niz 10 dni no wyzera wszystko nie doradzam ci ani tak ani tak ale nic sie nie stanie jak pojdziesz za 2 mc i wyleczysz ząbka
*Duszyczqa* jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-11-08, 22:11   #70
Iwona75
Zakorzenienie
 
Avatar Iwona75
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Wielkopolska
Wiadomości: 4 386
Dot.: Kanałowe lecznie zębów - wątek zbiorczy

Witam.W zeszłym roku miałam wyleczony kanałowo ząb górną 5, wydaje mi się że zaczyna mnie boleć.Czy to możliwe?Nie jest to duży ból ale cały czas czuję ten ząb zwłaszcza jak "stukam" w niego innym zębem.Nie miałam leczenia pod mikroskopem.Czy ząb wyleczony kanałowo może boleć?Jeżeli tak to co robić dalej?Założona plomba wydaje się w porządku.Proszę o radę kogoś doświadczonego.
Iwona75 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-12-04, 20:15   #71
magdalenas22
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 37
Dot.: Kanałowe lecznie zębów - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez Iwona75 Pokaż wiadomość
Witam.W zeszłym roku miałam wyleczony kanałowo ząb górną 5, wydaje mi się że zaczyna mnie boleć.Czy to możliwe?Nie jest to duży ból ale cały czas czuję ten ząb zwłaszcza jak "stukam" w niego innym zębem.Nie miałam leczenia pod mikroskopem.Czy ząb wyleczony kanałowo może boleć?Jeżeli tak to co robić dalej?Założona plomba wydaje się w porządku.Proszę o radę kogoś doświadczonego.
Miałam podobną sytuację Okazało się że pod wynerwionym zębem zebrała się ropa. Leczenie całkowicie bezbolesne. Dentysta rozwiercił zęba aby ropa mogła spłynąć po czym założył nową plombę.Dostałam antybiotyk. A najdziwniejsze było dla mnie to że miałam gorączkę przez tego zęba Objawy miałam podobne.
magdalenas22 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2007-12-06, 19:26   #72
lisa_simpson
Przyczajenie
 
Avatar lisa_simpson
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 17
Dot.: Kanałowe lecznie zębów - wątek zbiorczy

Dziewczyny!

Wczoraj byłam u czeskiego dentysty Zaniedbałam wczesniej moją dolną szóstke i złamała się na kalarepce. Stres podwójny bo pani mówila do mnie po czesku i rozumialam tylko jakies 30%
Nawierciła, oczyściła, wyciągneła miazgę (chyba). Bolało tylko przez chwilkę jak grzebała głęboko. Wyczyściła, włożyła niebieskie lekarstwo (toksina - jak powiedziała, czyli pewnie trucizna) "zacementowala", zapytała się "Czy ne wadi?" i kazała iść do dentysty za 12-14. Uff! dobrze, że już będę w PL. Teraz czuje dziwne, tętniące cieplo w okolicy tego zęba. Mam nadzieje, że to normalne, a nie jakieś czeskie zakażenie czy błąd w sztuce ;] Co myslicie?
Pozdrawiam wszystkie chore kanały zębowe
lisa_simpson jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-12-06, 22:04   #73
ivoclar
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: zębolandia
Wiadomości: 588
Dot.: Kanałowe lecznie zębów - wątek zbiorczy

witam podejrzewam że załozyła ci trucizne żeby miec pewnosc ze uśmierci zęba ząb powinien cie ćmic do okolo 2 góra 3 dni jesli bedziesz dłuzej czuła ból, ale ból nie ćmienie to idz do dentysty acha i powinnas nie gryźć te strona chorą pzdr
__________________
NASZE ZARĘCZYNY 12.07.2007r.
NASZ ŚLUB 4.07.2009r.
ivoclar jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-12-26, 16:47   #74
studentka888
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 2
Dot.: Kanałowe lecznie zębów - wątek zbiorczy

Witam leczenie kanałowe jest drogie ale mozna bardzo tanio wyleczyc zęby u studentów na Akademi medycznej ja lecze w Białymstoku na ul.Skłodowskiej w Instytucie stomatologi
studentka888 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-12-26, 19:05   #75
ivoclar
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: zębolandia
Wiadomości: 588
Dot.: Kanałowe lecznie zębów - wątek zbiorczy

zgadza sie u studentow i zalezy do jakiego studenta sie trafi i asystentawiec najpierw trzeba sie upewnic ze ten ktos nie zwali hałtury
__________________
NASZE ZARĘCZYNY 12.07.2007r.
NASZ ŚLUB 4.07.2009r.
ivoclar jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-12-28, 22:07   #76
Iwona75
Zakorzenienie
 
Avatar Iwona75
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Wielkopolska
Wiadomości: 4 386
Dot.: Kanałowe lecznie zębów - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez magdalenas22 Pokaż wiadomość
Miałam podobną sytuację Okazało się że pod wynerwionym zębem zebrała się ropa. Leczenie całkowicie bezbolesne. Dentysta rozwiercił zęba aby ropa mogła spłynąć po czym założył nową plombę.Dostałam antybiotyk. A najdziwniejsze było dla mnie to że miałam gorączkę przez tego zęba Objawy miałam podobne.
A czy miałaś wypełnione kanały w tym zębie?Bo jeżeli tak to jak mogła zebrać się w nich ropa?Pozdr.
Iwona75 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-12-29, 22:28   #77
Atka87
Zadomowienie
 
Avatar Atka87
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 1 295
Dot.: Kanałowe lecznie zębów - wątek zbiorczy

Iwona75, ja miałam leczonego kanałowo zęba chyba ok 2 lata temu. Potem czasem ten ząb "odzywał się" - niby nie bolał, ale tak go jakoś czułam... Mój dentysta powiedział, że to normalne, że ząb może być odczuwalny np. przy zmianach pogody u osób wrażliwych. I u mnie tak właśnie od czasu do czasu jest .

Teraz jestem w trakcie leczenia kanałowo kolejnego zęba. Mam założone lekarstwo chyba (przez stres związany z wizytą już nie pamiętam co to) i czasowe wypełnienie, niedługo mam się zgłosić z tym na dalszy etap leczenia. Tylko, że po wizycie, kiedy znieczulenie przestało działać, ząb w ogóle nie bolał, następnego dnia też nie i dopiero wieczorem pojawił się ból przy nagryzaniu - i już go mam ponad dobę. Trochę się bałam, co się dzieje, ale to podobno normalne oby nie było gorzej :P
__________________

Atka87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-12-30, 18:37   #78
Iwona75
Zakorzenienie
 
Avatar Iwona75
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Wielkopolska
Wiadomości: 4 386
Dot.: Kanałowe lecznie zębów - wątek zbiorczy

Dzięki za wyjaśnienie.U mnie dokładnie to samo.Mam założone wypełnienie czasowe(fleczer)w górnej szóstce obok wspomnianej wcześniej piątki.Po nowym roku idę na wizytę.Trochę się boję bo w kanałach miałam ropę a to mniej rokuje na wyleczenie zęba.
Iwona75 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-12-30, 18:39   #79
Iwona75
Zakorzenienie
 
Avatar Iwona75
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Wielkopolska
Wiadomości: 4 386
Dot.: Kanałowe lecznie zębów - wątek zbiorczy

Ząb mnie nie boli ale czuję go na nagryzanie jakbym pukała w coś pustego.Zaraz po wizycie przez cały dzień mi pulsował.Bałam się że dostanę opuchlizny ale na szczęście nic takiego nie miało miejsca. Pozdrawiam.
Iwona75 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-01-06, 19:42   #80
Judyla
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 128
Dot.: Kanałowe lecznie zębów - wątek zbiorczy

Dziewczyny...

bardzo proszę napiszcie mi czy znacie dobrego stomatologa w poznaniu który bezboleśnie leczy zęby kanałowo...

Chodzę do stomatologa który bierze ponad 200zł za wizytę.. a jak dla studentki z jej marnych zarobków to.. tragedia...
będę wdzięczna za adresy i przybliżone koszty leczenia.

Pozdrawiam.
Judyla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-01-24, 19:32   #81
Marua:)
Zakorzenienie
 
Avatar Marua:)
 
Zarejestrowany: 2006-05
Wiadomości: 4 330
Dot.: Kanałowe lecznie zębów - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez YOUdith Pokaż wiadomość
Jak ja poszlam do dentysty dostalam podwojna dawke znieczulenia, mimo to odczuwalam nieprzyjemny bol...bez znieczulenia pewnie byloby jeszcze gorzej... Po zakonczeniu wizyty zrobilo mi sie strasznie slabo i dostalam dreszczy prawdopodobnie po tak duzej dawce znieczulenia, trwalo to jakies pol godziny A pozniej zero bolu kolejna wizyta i zab wyleczony

Mialam to samo bo duzej dawce znieczulenia...
Ile kosztuje u was wyrwanie zeba? Ja bylam dzis bo zrobilo mi sie zakazenie przy zebie leczonym kanalowo z 2 lata temu. Dentysta stwierdzil ze albo wyrwac, albo odratowac i trzeba by bylo robic korone od nowa itd i wyszlo by ok 900zl Nie wiem co robic, czy zdecydowac sie na wyrwanie? Jak on go wyrwie skoro jest taki ukruszony i nie ma czesci korony? To jst 7, a 6 mialam wyrwana w dziecinstwie.
Marua:) jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-01-30, 12:00   #82
precious_81
Wtajemniczenie
 
Avatar precious_81
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 2 447
Dot.: Kanałowe lecznie zębów - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez Marua:) Pokaż wiadomość
Ja bylam dzis bo zrobilo mi sie zakazenie przy zebie leczonym kanalowo z 2 lata temu. Dentysta stwierdzil ze albo wyrwac, albo odratowac i trzeba by bylo robic korone od nowa itd i wyszlo by ok 900zl Nie wiem co robic, czy zdecydowac sie na wyrwanie? Jak on go wyrwie skoro jest taki ukruszony i nie ma czesci korony? To jst 7, a 6 mialam wyrwana w dziecinstwie.
Na Twoim miejscu spróbowałabym uratować tego zęba, ja wolałabym koronę niż wyrwanie, oczywiście jeśli dentysta uważa, że korona się utrzyma. Skoro nie masz juz 6 i usuniesz jeszcze 7 to przecież będziesz miała problemy z gryzieniem i pozostanie Ci albo wstawienie implantów albo proteza.
precious_81 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-01-30, 12:51   #83
agabil1
nabija na KOPIĘ kopistów.
okrutnica jakaś...
 
Avatar agabil1
 
Zarejestrowany: 2003-10
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 36 317
GG do agabil1
Dot.: Kanałowe lecznie zębów - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez precious_81 Pokaż wiadomość
Na Twoim miejscu spróbowałabym uratować tego zęba, ja wolałabym koronę niż wyrwanie, oczywiście jeśli dentysta uważa, że korona się utrzyma. Skoro nie masz juz 6 i usuniesz jeszcze 7 to przecież będziesz miała problemy z gryzieniem i pozostanie Ci albo wstawienie implantów albo proteza.
nieprawda oprócz implantów czy protezy są jeszcze inne uzupelnienia protetyczne, mam na myśli mosty
__________________
nie pozwalam kopiować i rozpowszechniać zdjęć



agabil1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-01-30, 13:59   #84
precious_81
Wtajemniczenie
 
Avatar precious_81
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 2 447
Dot.: Kanałowe lecznie zębów - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez agabil1 Pokaż wiadomość
nieprawda oprócz implantów czy protezy są jeszcze inne uzupelnienia protetyczne, mam na myśli mosty
A mi dentysta powiedział że most musi być jeśli obok luki masz dwa zęby, czyli żeby na 6 założyć most musiałabym mieć 5 i 7, a ja 6 i 7 nie będę miała.
A mosty robi się gdy są zdrowe korzenie czy można też po wyrwaniu zęba gdy nie ma korzenia?
precious_81 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-01-30, 18:40   #85
ivoclar
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: zębolandia
Wiadomości: 588
Dot.: Kanałowe lecznie zębów - wątek zbiorczy

mosty robi sie albo na dosc zniszczone korony zębow, ale jak napisalaś musi byc filar z 2 stron inaczej tylko implant albo mosty robi sie też na zęby martwe ale wtedy robi sie wkład koronowo korzeniowy i korony ale też musza byc co najmniej 2 filary tak czy siak jak ususniesz 7 to masz tylko 2 opcje implant albo mała protezka częściowa akrylowa(nie polecam)a swoj ząb to zawsze swój ząb i ja bym leczyła i ratowała za wszelka cene pzdr
__________________
NASZE ZARĘCZYNY 12.07.2007r.
NASZ ŚLUB 4.07.2009r.
ivoclar jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-01-30, 18:52   #86
agabil1
nabija na KOPIĘ kopistów.
okrutnica jakaś...
 
Avatar agabil1
 
Zarejestrowany: 2003-10
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 36 317
GG do agabil1
Dot.: Kanałowe lecznie zębów - wątek zbiorczy

wystarczy miec przeleczony kanałowo korzeń by założyc most, dlatego namawiam byś nie usuwała tamtego zęba jesli to nie jest konieczne. Wylecz go kanałowo i zrób do niego wkład k-k.
Istnieją też mosty jednobrzeżne, one uzupełniają jeden brak i trzeba szlifowac tylko jeden ząb obok. Ale w Twoim przypadku mogłabyś uzupełnic w ten sposób tylko brakującą 6 (jeśli zdecydujesz się na usuniecie 7)
__________________
nie pozwalam kopiować i rozpowszechniać zdjęć



agabil1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-01-30, 19:05   #87
precious_81
Wtajemniczenie
 
Avatar precious_81
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 2 447
Dot.: Kanałowe lecznie zębów - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez ivoclar Pokaż wiadomość
jak ususniesz 7 to masz tylko 2 opcje implant albo mała protezka częściowa akrylowa(nie polecam)a swoj ząb to zawsze swój ząb i ja bym leczyła i ratowała za wszelka cene pzdr
Dlaczego odradzasz protezę? Ja niestety będę musiała usunąć właśnie 6 i 7 ale dopiero w przyszłym tygodniu mam wizytę w Klinice i do tej pory cały czas analizuję co w tej sytuacji zrobić. Oczywiście ze względów estetycznych wolałabym implant ale oczywiście jest dużo droższy, chociaż mój mąż twierdzi że przecież nikt tego nie widzi i nikt poza nami nie musi o tym wiedzieć. A co ze względami zdrowotnymi? Jaka jest różnica miedzy implantem a protezą? Słyszałam że implant jest lepszy bo nie powoduje zmiany w dziąsłach i szczęce, to prawda? Przy protezie mogą pojawić się jakieś przesunięcia zębów i zmiany w żuchwie?
precious_81 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-01-30, 22:13   #88
ivoclar
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: zębolandia
Wiadomości: 588
Dot.: Kanałowe lecznie zębów - wątek zbiorczy

jesli chodzi o most jednobrzezny przy usunietej 7 i 6 to owszem bedzie uzupelnial tylko brakujaca 6 a co z 7 ???? no własnie gorna 7 zacznie z czasem "wychodzić"z dziąsła mowiac potocznym jezykiem ... no jednym słowem ja bym sie bardzo zastanowila nad mostem jednobrzeznym ;pytasz dlaczego nie protezke ano dlatego ze po pierwsze bedzie ona bardzo malutka(mozna nieforunnie połknać) po drugie bedzie umieszczona w tylnym odcinku zuchwy no i własnie ciekawe jak bedzie sie utrzymywała bo na pewno nie bedzie miała 100%stabilizacji i retencji chyba ze ktos ci zrobi taka hiper super idealna a wiadomio ze taka sie zdarza bardzo rzadko no i ostatnie nigdy nie nosilas podejrzewam protezki wiec naprawde taką opcje zostaw sobie ale na stare lata ;moja propozycja jest taka przelecz kanalowo 7 zrob wklad k-k i korone i most sobie zafunduj (mniejsze koszty)acha pytanie jeszcze jedno mi sie nasuneło czy ta 7 nie ma zmian okolowierzcholkowych tzn ciekawe jak to wyglada na rtg?? no coz nie widze nie moge stwierdzic moge tylko gdybac ale pamietaj zab juz ci nie odrosnie a implant no coz tu i wylacznie ma znaczenie kwestia finansowa
powodzenia w podejmowaniu madrej dezycji
__________________
NASZE ZARĘCZYNY 12.07.2007r.
NASZ ŚLUB 4.07.2009r.
ivoclar jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-01-31, 08:49   #89
precious_81
Wtajemniczenie
 
Avatar precious_81
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 2 447
Dot.: Kanałowe lecznie zębów - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez ivoclar Pokaż wiadomość
moja propozycja jest taka przelecz kanalowo 7 zrob wklad k-k i korone i most sobie zafunduj (mniejsze koszty)acha pytanie jeszcze jedno mi sie nasuneło czy ta 7 nie ma zmian okolowierzcholkowych tzn ciekawe jak to wyglada na rtg?? no coz nie widze nie moge stwierdzic moge tylko gdybac ale pamietaj zab juz ci nie odrosnie a implant no coz tu i wylacznie ma znaczenie kwestia finansowa
powodzenia w podejmowaniu madrej dezycji
No właśnie w moim przypadku nie ma możliwości leczenia (byłam u dwóch stomatologów ale jeszcze dla pewności jadę do Wrocławia do Kliniki, żeby mieć już pewność), ponieważ te zęby miałam leczone bardzo dawno temu i mam w korzeniach jakieś śruby, do tego dochodzi ostry stan zapalny (ale to jeszcze można by wyleczyć). Kwestia tego że żadn dentysta nie gwarantuje że leczenie się uda, ponieważ te śruby i dodatkowo zanik nerwów uniemożliwia im dostanie się do tych stanów zapalnych, poza tym istnieje ryzyko że przy leczeniu te zęby się po prostu rozsypią. Także ja już jestem praktycznie przekonana że muszę usunąć te zęby. Nastawiona jestem raczej na implanty, ale zobaczymy czy będą mogła je wogóle mieć (podobno widać to dopiero na zdjęciu żuchwy).

Dziękuję za wyczerpującą odpowiedź rozwiałaś wszystkie moje wątpliwości
precious_81 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-01-31, 11:56   #90
ivoclar
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: zębolandia
Wiadomości: 588
Dot.: Kanałowe lecznie zębów - wątek zbiorczy

no to wszystko jasne usunąć 7 i zafundować sobie implanty na całe życie i mysle ze to jest najlepsza opcja no lepszej nie ma ,a jesli dentysta zaproponuje ci protezkę naprawde zastanow sie nad nią i to mocno bo może jeszce ci zaproponowac inna protezke tzw.szkieletową ale żeby owa proteza była możliwie ustabilizowana to klamry musiałabys miec przerzucone na druga strone żuchwy żeby były równomierne siły ale zawsze to protezamysle ze bedzie dobrze acga a te śruby to ćwieki dokanałowe i jesli maiałas juz kilka epizodow stanow zapalnych to zdecydowaanie usunąć tak mysle pozdrawiam
__________________
NASZE ZARĘCZYNY 12.07.2007r.
NASZ ŚLUB 4.07.2009r.
ivoclar jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Medycyna estetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Wyłączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2023-09-20 16:55:28


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 02:16.