spóźniający się okres - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Ginekologia

Notka

Ginekologia Miejsce, w którym rozmawiamy o ginekologii. Tutaj znajdziesz pytania i odpowiedzi związane ze zdrowiem intymnym kobiety. Rozmawiamy np. o antykoncepcji.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2011-10-20, 15:44   #1
Charlotte92
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 58
Question

spóźniający się okres


Hej, nie wiem, co się dzieje.. okres spóźnia mi się już prawie 2 tygodnie, nigdy coś takiego mi się nie zdarzyło, ewentualnie przesuwał się co najwyżej o 3-4 dni.. nie współżyję z nikim, więc w ciąży nie jestem.. okres ostatnio dostałam 8 września, dodam jednak, że poprzednio miałam 4 sierpnia, ale pod koniec sierpnia wystąpiło niewielkie krwawienie, które miałam przez 5 dni (takie krawawienie nie zdarzało się wcześniej).. generalnie mam bardzo obfite i bolesne miesiączki.. zastanawiałam się nad przyczynami tego spóźnienia.. we wrześniu byłam w Chorwacji, więc może zmiana klimatu ma tu coś do rzeczy, gdy tam byłam akurat miałam miesiączkę, ale ostatniego jej dnia, gdy krwawienie było już niewielke, wchodziłam do morza, nie wiem czy na obecną sytuacje mogły mieć wpływ tamtejsze ''solanki'' i duża ilość czasu spędzanego na słońcu, poza tym ostatnio bardzo się stresowałam, miałam też wiele badań, pobrano mi dużo krwi i byłam doszczepiana przeciw żółtaczce, późno chodzę spać i mam duży apetyt, trochę przytyłam.. bardzo się tym martwię, bo bardzo zależało mi aby w tym miesiącu dostać regularnie, ponieważ w ciągu najbliższych dni będę miała operację na kolano i jeśli pojawi się miesiączka, będzie to dla mnie duże utrudnienie i dyskomfort.. nie wiem, co się dzieje z moim organizmem.. jaka może być przyczyna?? martwię się bardzo..
Charlotte92 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-10-20, 17:50   #2
aurelka89
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-10
Wiadomości: 7
Dot.: spóźniający się okres

myśle, że zmiana kilmatu mogła miec duże znaczenie. Mi się zawsze okres przesuwa jak wyjeżdzam, niekoniecznie nawet w miejsca gdzie diametralnie zmienia sie klimat. Ogólnie piszesz, że miniony okres obfitował w licznie "zdarzenia", które moga miec wpływ na rozlegulowanie okresu. Poczekaj jeszcze z 2 tygodnie i jak nie dostaniesz miesiączki radzę sie udac do lekarza, bo przyczyna moze byc bardzo błaha i wystarczy wziac luteine na przywołanie okresu, a może to też byc objaw czegoś powazniejszego a co najważniejsze, nie stresuj się i nie myśl tylko o tym kiedy w końcu dostaniesz okres, bo najczęsciej w takich przypadkach on akurat nie chce przyjśc
aurelka89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-10-22, 21:15   #3
paolkalo1
Rozeznanie
 
Avatar paolkalo1
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: Jaworzno
Wiadomości: 798
Dot.: spóźniający się okres

albo po prostu odwiedź gin - czasem nasz kobiecy organizm zapomina jak powinien pracować, może da się to jakoś delikatnie zniwelować
paolkalo1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-10-23, 19:34   #4
Oliwka00
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-10
Wiadomości: 136
Dot.: spóźniający się okres

Zmiana klimatu ma wpływ na to duży , aczkolwiek mogą być to zaburzenia hormonalne i jak się udasz do ginekologa wtedy da tabletki i wyreguluje się wszystko. Też miałam problemy z miesiączką zawsze mi się spóźniała, ale udałam się do ginekologa i wyregulowała mi się miesiączka że co miesiąc jest jak w zegarku a najlepszy lek który nie tylko ja brałam ale wiele moich znajomych to DUPHASTON
Oliwka00 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-10-23, 22:41   #5
201705250955
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 8 665
Dot.: spóźniający się okres

Dziwne, skoro dotąd miałaś dosyć regularnie, a tu nagle taka przerwa. Ale skoro miałaś wyjazd i najpewniej denerwujesz się tą operacją to może być powodem tej dosyć długiej przerwy. Możesz wybrać się do ginekologa, żeby potwierdził, że wszystko jest w porządku.
201705250955 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Ginekologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 13:47.