Własna działalność, punkt zamówień i dodatkowo inne rzeczy na sklepie.Proszę o porady - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Praca i biznes

Notka

Praca i biznes W tym miejscu rozmawiamy o pracy i biznesie. Jeśli szukasz pracy, planujesz ją zmienić lub prowadzisz własny biznes, to miejsce jest dla ciebie.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2015-03-18, 22:10   #1
Kalioope
Raczkowanie
 
Avatar Kalioope
 
Zarejestrowany: 2015-01
Lokalizacja: Czerwona Torebka
Wiadomości: 487

Własna działalność, punkt zamówień i dodatkowo inne rzeczy na sklepie.Proszę o porady


Witam, myślę nad otworzeniem własnej działalności gospodarczej, która głownie polegałaby na zbieraniu zamówień jednej z najbardziej znanych firm dostarczających kosmetyki przez konsultantki. Zamówienia mam różne, zależne od danego miesiąca lecz myślę, że gdybym miała stałe miejsce zbierania zamówień i klientki mogłyby odbierać kosmetyki w jednym miejscu byłoby wygodniej i mi i im. Lokal znajduje się w miejscu, mieszkałam od urodzenia, praktycznie wszystkich znam, więc myślę, że pomysł jest dobry. Dodatkowo chciałabym mieć na miejscu w sklepie jakieś fajne ciuchy i kosmetyki innej firmy, która pozwala na sprzedaż kosmetyków stacjonarnie. Jednocześnie chciałabym pracować w obecnym miejscu zatrudnienia na umowę zlecenie aby mieć jakieś zaplecze finansowe. Co o tym myślicie? I czy bardziej opłaca się być vatowcem czy ryczałtowcem? No i czy przy prowadzeniu firmy opłaca mi się pracować dodatkowo na umowę zlecenie w firmie zupełnie nie związanej z moją DG? Nie zagłębiałam się w to wszystko za bardzo bo nie miałam lokalu w odpowiedniej lokalizacji ale dziś dowiedziałam się, że miejsce, które mnie interesuje będzie wolne za 2-3 tygodnie dlatego zaczynam o tym myśleć coraz poważniej. Nie chcę żadnej dotacji czy coś, wolę wziąć nieduży kredyt. Proszę o porady doświadczone osoby i z góry przepraszam za mój brak wiedzy.
__________________
Muszę być silna!

78kg... 70kg... 64kg...--->cel 58/60kg
Kalioope jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-03-19, 18:47   #2
martyyn
Raczkowanie
 
Avatar martyyn
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 317
Dot.: Własna działalność, punkt zamówień i dodatkowo inne rzeczy na sklepie.Proszę o

Po pierwsze - czy lokal, w którym zamierzasz prowadzić działalność, należy do Ciebie? Jeżeli nie, z właścicielem trzeba podpisać umowę o użyczenie lokalu do celów prowadzenia działalności gospodarczej. Ja taką podpisałam z moimi rodzicami i obecnie moją oficjalną siedzibą jest mój stary pokój w mieszkaniu rodziców. Po drugie, jeżeli przedmiot DG i umowy zlecenia kompletnie się nie pokrywają, nie ma problemu, tak samo jak nie ma problemu z umową o pracę. Nie wolno Ci tylko podpisać umowy o dzieło, gdzie dzieło pokrywa się z przedmiotem działalności.
Żeby być vatowcem (a raczej być do tego zmuszonym), trzeba przekroczyć pewien próg wartości sprzedaży, spójrz tutaj: http://www.pit.pl/limity_przejscia_na_vat_1615.php I chyba nie ma kontrastu na płaszczyźnie między vatowcem a ryczałtowcem: VAT to podatek od towarów i usług, a ryczałt to sposób rozliczania się (ja rozliczam się progowo, bo tego wymaga mój zawód, ale ryczałtowo też można, zależy, co się bardziej opłaca). Trzeba sprawdzić, do jakiej kategorii zalicza się działalność, którą chcesz wykonywać, i czy pozwala ona na wybór ryczałtu, czy nie.
Znalazłam jeszcze takie coś: http://www.vat.pl/dochody-z-oriflame...datkowe-10274/

Ostatnie i chyba najważniejsze: dobra księgowa jest cenniejsza od złota. Gdybym chciała nadążać za wszystkimi nowelizacjami i uchwałami, to chyba bym osiwiała już dawno. A tak to tylko spełniam swoją część umowy (przesyłam swoje faktury ze sprzedaży i ewentualnie faktury kosztowe do umówionego dnia miesiąca), a ona swoją (przesyła mi comiesięczną przypominajkę o składkach do ZUSu, a potem oblicza podatek).
__________________
Żona jednego małża.

Pani tłumacz na swoim.

Kierowca in progress
martyyn jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Praca i biznes


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2015-03-19 19:47:39


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 00:19.