dieta a marne efekty... POMOCY!!!! - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dietetyka

Notka

Dietetyka Miejsce dla osób, które są na diecie. Rozmawiamy o zdrowym odżywianiu. Uwaga! Wyznacznikiem jest kaloryczność dobowa diet - muszą one mieć ponad 1000 kcal.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2009-02-24, 12:18   #1
ola169
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 20

dieta a marne efekty... POMOCY!!!!


Wiatm,
1.lutego zaczęłam się odchudzać. Wybrałam się do dietetyka, który ułożył mi dietę (z tego co obliczyłam to ok. 1300-1200 kcal dziennie). a także wprowadziałam aktywność fizyczną ( codziennie 40 min na orbitreku). Zaczęłam od 67 kg przy 168 cm wzrostu. Mój cel to 56 kg ( najlepiej do czerwca).Teraz ważę 64,4 kg (ważę się zawsze o tej samej porze). Czyli zgubiłam 2,6 kg w ciągu 23 dni, z czego 1,5 kg w ciągu pierwszych 4 dni. Wiem że to może za wcześnie się martwić, ale boję się tego że mój organizm przyzwyczaji się do obniżonej kaloryczności i przestanę gubić kilogamy albo będzie to potwornie powolne. A kosztuje mnie to wiele energii i wyrzeczeń. Zrezygnowałam całkowicie ze słodyczy, soli i piję tylko wodę i zieloną herbatę.
Proszę powiedzieć mi jakie jest odpowiednie tempo spadku wagi dla tego typu diety i aktywności fizycznej. Mam naprawdę duuuuże zapasy silnej woli i samozaparcia, ale muszą być wsparte efektami, a ostatniotygodniowe 0,1kg nie nastraja mnie pozytywnie, a niczym w diecie nie "zgrzeszyłam".
Bardzo proszę o wszelkie odpowiedzi
pozdrawiam
ola169 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-24, 12:36   #2
iza_wiosenna
Zakorzenienie
 
Avatar iza_wiosenna
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomości: 11 917
GG do iza_wiosenna
Dot.: dieta a marne efekty... POMOCY!!!!

Cytat:
Napisane przez ola169 Pokaż wiadomość
Wiatm,
1.lutego zaczęłam się odchudzać. Wybrałam się do dietetyka, który ułożył mi dietę (z tego co obliczyłam to ok. 1300-1200 kcal dziennie). a także wprowadziałam aktywność fizyczną ( codziennie 40 min na orbitreku). Zaczęłam od 67 kg przy 168 cm wzrostu. Mój cel to 56 kg ( najlepiej do czerwca).Teraz ważę 64,4 kg (ważę się zawsze o tej samej porze). Czyli zgubiłam 2,6 kg w ciągu 23 dni, z czego 1,5 kg w ciągu pierwszych 4 dni. Wiem że to może za wcześnie się martwić, ale boję się tego że mój organizm przyzwyczaji się do obniżonej kaloryczności i przestanę gubić kilogamy albo będzie to potwornie powolne. A kosztuje mnie to wiele energii i wyrzeczeń. Zrezygnowałam całkowicie ze słodyczy, soli i piję tylko wodę i zieloną herbatę.
Proszę powiedzieć mi jakie jest odpowiednie tempo spadku wagi dla tego typu diety i aktywności fizycznej. Mam naprawdę duuuuże zapasy silnej woli i samozaparcia, ale muszą być wsparte efektami, a ostatniotygodniowe 0,1kg nie nastraja mnie pozytywnie, a niczym w diecie nie "zgrzeszyłam".
Bardzo proszę o wszelkie odpowiedzi
pozdrawiam
optymalne tempo to 0,5 - max 1kg tygodniowo. Moze to przestoj chwilowy po prostu? a jesli nie, radzę wprowadzic do zestawu cwiczen cwiczenia siłowe co drugi dzień (zamiast aerobów - orbitreka)
__________________
uśmiech pięknie zagrany.



sometimes i feel like screaming
iza_wiosenna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-24, 15:03   #3
la novia
Raczkowanie
 
Avatar la novia
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 37
Dot.: dieta a marne efekty... POMOCY!!!!

Ola doskonale Ciebie rozumiem, mam podobny problem. Dietę ułożyła mi dietetyczka 1300 kalorii, ćwiczę 3 razy w tygodniu w fitness klubie: step aerobik, fat burner i hi lo. Od tamtego czasu schudłam 2,5 kg czyli prawie tyle co ty. Dietę traktuje restrykcyjnie, czasem zdarzy mi się zastąpić jakieś produkty ale wszytko na poziomie dopuszczalnych kalorii, ale generalnie nie "zgrzeszyłam" niczym.

Naprawdę nie wiem dlaczego tak się dzieje, zależy mi żeby zrzucić 4 może 5 kg do kwietnia bo w kwietniu mam ślub i chcę wyglądać szczuplej. Martwię się, że moje chudniecie stoi w miejscu mimo mojego wysiłku.
Dołączam się do prośby Oli o rady i wskazówki....

pozdrawiam
la novia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-26, 11:24   #4
Lexie
Przyjaciel wizaz.pl
 
Avatar Lexie
 
Zarejestrowany: 2004-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 33 873
Dot.: dieta a marne efekty... POMOCY!!!!

Może poproś dietetyka o jakieś modyfikacje w diecie?
Lexie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dietetyka


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 22:08.