Br±z ZIMNY czy POPIELATY. czê¶æ II - w±tek zbiorczy. - Strona 90 - Wizaz.pl

Wróæ   Wizaz.pl > Uroda > Pielêgnacja w³osów i fryzury

Notka

Pielêgnacja w³osów i fryzury Podyskutuj o pielêgnacji w³osów krêconych, prostych, farbowanych, blond. Sprawd¼ modne fryzury: ciêcia, koloryzacje, fryzury na ¶lub, wesele, Komuniê, Sylwestra.

Odpowiedz
 
Narzêdzia
Stary 2013-02-19, 17:13   #2671
zyta82
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomo¶ci: 755
Dot.: Br±z ZIMNY czy POPIELATY....czescII -w±tek zbiorczy.

Cytat:
Napisane przez Shade_23 Poka¿ wiadomo¶æ
Takie rzeczy
A gdyby np. 7,1 z mixem zielonym?

Inna sprawa... skoro mam siwki, to lepiej pó³ na pó³ z natur± mieszaæ popiele...? Wiêc trochê dzikie by by³o mieszaæ 3 farby np. 7,0+7,1+7,11 i jeszcze mix... Muszê siê na co¶ zdecydowaæ...
Z t± natur± na siwki to zale¿y od % siwych w³osów, pó³ na pó³ robi siê przy siwych w³osach w 50%, wiêc my¶lê, ¿e a¿ tyle dodawaæ nie musisz...Bardziej w Twoim przypadku zastanawia³oby mnie to, ¿e siwki siê na 6% robi, bo 3% jak wyczyta³am w pdf-ach nie ingeruje we w³os i siê po postu farba nie z³apie, bo siê nie bêdzie mia³a czego z³apaæ i jak wnikn±æ we w³os. ;(
zyta82 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2013-02-19, 17:18   #2672
Veroniqe22
Raczkowanie
 
Avatar Veroniqe22
 
Zarejestrowany: 2009-11
Lokalizacja: Wroc³aw
Wiadomo¶ci: 237
Dot.: Br±z ZIMNY czy POPIELATY....czescII -w±tek zbiorczy.

Cytat:
Napisane przez Shade_23 Poka¿ wiadomo¶æ
Znów masz racjê

Ja zdecydowanie mam rudo¶ci we w³osach. Czerwonego siê tam raczej nie dopatrujê.
Mimo wszystko, mo¿e jednak jaka¶ tam podstawa czerwona siê kryje?...

Mo¿e w takiej sytuacji zacz±æ od 7,11 + mix niebieski? Potem siê zobaczy...
Jak nie masz czerwonego to sobie we¼ 7.1 + niebieski intensyfikator, po co Ci zleleñ.
http://www.prodotti-per-capelli.com/...-di-colore.jpg

Ja te¿ siê dziwie ¿e siwe Ci ³apie na 3%, tak jak zyta, ale jak tak, to tylko pozazdro¶ciæ

p.s znalaz³am jakiego¶ pdf-a z oystera... czyli ca³a baza 1 i 11 to jest zieleñ... wiec tak jak napisa³¶ ja bym zrobi³a 7.11 + niebieski, tylko nie wiem czy nie wyjdzie za ciemno.... w ogóle to tak mysle i mysle, ¿e w sumie zielonego nigdy za wiele, bo w moim wyobrazeniu popielate w³osy w³a¶nie bazuj± na zieleni ... uderza³abym w zieleñ .... przeczytaj pdfa i tam masz tabelkê.. http://www.jozelle.com.au/pdf/colourbook2.pdf

Edytowane przez Veroniqe22
Czas edycji: 2013-02-19 o 17:31
Veroniqe22 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2013-02-19, 17:32   #2673
Shade_23
Zadomowienie
 
Avatar Shade_23
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: Tu i Tam :-)
Wiadomo¶ci: 1 480
Dot.: Br±z ZIMNY czy POPIELATY....czescII -w±tek zbiorczy.

Cytat:
Napisane przez Veroniqe22 Poka¿ wiadomo¶æ
Jak nie masz czerwonego to sobie we¼ 7.1 + niebieski intensyfikator, po co Ci zleleñ.
http://www.prodotti-per-capelli.com/...-di-colore.jpg

Ja te¿ siê dziwie ¿e siwe Ci ³apie na 3%, tak jak zyta, ale jak tak, to tylko pozazdro¶ciæ

p.s znalaz³am jakiego¶ pdf-a z oystera... czyli ca³a baza 1 i 11 to jest zieleñ... wiec tak jak napisa³¶ ja bym zrobi³a 7.11 + niebieski, tylko nie wiem czy nie wyjdzie za ciemno.... w ogóle to tak mysle i mysle, ¿e w sumie zielonego nigdy za wiele, bo w moim wyobrazeniu popielate w³osy w³a¶nie bazuj± na zieleni ... uderza³abym w zieleñ .... przeczytaj pdfa i tam masz tabelkê.. http://www.jozelle.com.au/pdf/colourbook2.pdf
£apie, ³apie, ale na krótko

Noooo w³a¶nie dlatego tak siê upar³am na tê zieleñ Ju¿ czytam pdf. Dziêki

Edytowane przez Shade_23
Czas edycji: 2013-02-19 o 17:34
Shade_23 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2013-02-19, 18:30   #2674
KinkyGirl
BAN sta³y
 
Zarejestrowany: 2011-07
Wiadomo¶ci: 2 292
Dot.: Br±z ZIMNY czy POPIELATY....czescII -w±tek zbiorczy.

Dziewczyny, a jakiej firmy oxydant do farby OYSTER PERLACOLOR polecicie? No i w jakich proporcjach mieszaæ? przymierzam siê do pierwszego profesjonalnego farbowania. Na necie czyta³am, ¿e przy siwkach mieszaæ 1:1, ale ja siwych nie mam wcale. Wiêc jak proponujecie?
KinkyGirl jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2013-02-19, 18:42   #2675
Shade_23
Zadomowienie
 
Avatar Shade_23
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: Tu i Tam :-)
Wiadomo¶ci: 1 480
Dot.: Br±z ZIMNY czy POPIELATY....czescII -w±tek zbiorczy.

Kinky ja farbujê przewa¿nie 1:1, bo tak jest na farbach w wiêkszo¶ci podane.
Chyba najpro¶ciej poczytaæ jak zaleca dany producent. Nie wiem jak ma Oyster. W tym pdf, który Vera wklei³a chyba co¶ by³o, ale siê nie skupia³am. Oxy za¶ stosujê taki za 9z³, w wielkiej butli. Firma mi obojêtna zazwyczaj

Z innych.... Veroniqe, a gdzie Ty czyta³a¶, ¿e w Oyster 11 to zieleñ? Nie umiem siê doszukaæ Widzê jedynie, ¿e ash okre¶laj± jako green.
Za³±czone zdjêcia
Rodzaj pliku: jpg Zrzut ekranu 2013-02-19 (godz. 6.41.08 PM).jpg (44,7 KB, 38 za³adowañ)
Rodzaj pliku: jpg Zrzut ekranu 2013-02-19 (godz. 6.42.13 PM).jpg (43,2 KB, 21 za³adowañ)

Edytowane przez Shade_23
Czas edycji: 2013-02-19 o 18:43
Shade_23 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2013-02-19, 20:19   #2676
zyta82
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomo¶ci: 755
Dot.: Br±z ZIMNY czy POPIELATY....czescII -w±tek zbiorczy.

Vera -dziêki fajny ten pdf, jeszcze nie przeczyta³am ca³ego, ale pisz±, ¿e z³ote odcienie wychodz± pó³ tonu ja¶niej a ash-e pó³ tonu ciemniej czyli 7.1 wychodzi na 6i pó³.1
Napisane jest, ¿e .11 to mat, ale co siê kryje u nich pod matem? mo¿e maja ko³o z przypisanymi numerkami, by³oby ³atwiej
Z kolei seria perlacolor jest skierowana do w³osów ciemniejszych i jest rozjasniaj±ca, w u¿yciu nawet 30 i 40vol czyli 9% i 12%
zyta82 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2013-02-20, 07:57   #2677
cebulki
Zakorzenienie
 
Avatar cebulki
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomo¶ci: 3 900
GG do cebulki
Dot.: Br±z ZIMNY czy POPIELATY....czescII -w±tek zbiorczy.

tak wczytuje sie w Wasza bie¿±ca dyskusje i widze ¿e bedê musia³a zrobic rewolucje w farbowaniu moich wlosów. Od kilku lat farbuje SoColor 5N lub 6N+5A na wodzie 3% ale ¿e mam siwe wlosy to faktycznie ostatnio zauwa¿ylam ¿e siwe mi nie ³apia wcale albo na bardzo krótko - ju¿ teraz wiem dlaczego, czy w tym przypadku powinnam zmienic wode na 6%?
__________________
SZUKAM
ANASTASIA BEVERLY HILLS Loose Setting Powder
cebulki jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c

Najlepsze Promocje i Wyprzeda¿e

REKLAMA
Stary 2013-02-20, 08:08   #2678
goldika
Zakorzenienie
 
Avatar goldika
 
Zarejestrowany: 2007-05
Lokalizacja: Wielkopolska
Wiadomo¶ci: 14 974
Dot.: Br±z ZIMNY czy POPIELATY....czescII -w±tek zbiorczy.

jestem tutaj pierwszy raz

od lat farbujê siê sama w domu. Raz wychodzi mi to lepiej raz gorzej

Chcê po³o¿yæ teraz farbê Vitality's (bardzo polecam, przetestowa³am i blondy ja¶niutkie i ciemny blond) o numerze 5,92. Ale bojê siê, ¿e wyjdzie smo³a wiêc chcê zmieszaæ j± 1:1 z poziomem 6,0.
Obie farby s± ju¿ u mnie. (tak doradzi³a mi sprzedawczyni w hurtowni)

Tak jak tutaj piszecie utleniacz 6% i mi wyp³ukuje siê na z³oto... czy mogê zatem u¿yæ 3% utleniacza? Czy jest wielkie ryzyko, ¿e bêdê czarnow³osa? Mam pojedyncze siwe w³osy ale malutko ich.
Za³±czone zdjêcia
Rodzaj pliku: jpg 5.jpg (40,4 KB, 17 za³adowañ)
goldika jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2013-02-20, 08:30   #2679
cebulki
Zakorzenienie
 
Avatar cebulki
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomo¶ci: 3 900
GG do cebulki
Dot.: Br±z ZIMNY czy POPIELATY....czescII -w±tek zbiorczy.

Cytat:
Napisane przez goldika Poka¿ wiadomo¶æ
jestem tutaj pierwszy raz

od lat farbujê siê sama w domu. Raz wychodzi mi to lepiej raz gorzej

Chcê po³o¿yæ teraz farbê Vitality's (bardzo polecam, przetestowa³am i blondy ja¶niutkie i ciemny blond) o numerze 5,92. Ale bojê siê, ¿e wyjdzie smo³a wiêc chcê zmieszaæ j± 1:1 z poziomem 6,0.
Obie farby s± ju¿ u mnie. (tak doradzi³a mi sprzedawczyni w hurtowni)

Tak jak tutaj piszecie utleniacz 6% i mi wyp³ukuje siê na z³oto... czy mogê zatem u¿yæ 3% utleniacza? Czy jest wielkie ryzyko, ¿e bêdê czarnow³osa? Mam pojedyncze siwe w³osy ale malutko ich.
moim zdaniem czarnowlosa nie bêdziesz napewno.
__________________
SZUKAM
ANASTASIA BEVERLY HILLS Loose Setting Powder
cebulki jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2013-02-20, 08:49   #2680
zyta82
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomo¶ci: 755
Dot.: Br±z ZIMNY czy POPIELATY....czescII -w±tek zbiorczy.

Cytat:
Napisane przez cebulki Poka¿ wiadomo¶æ
tak wczytuje sie w Wasza bie¿±ca dyskusje i widze ¿e bedê musia³a zrobic rewolucje w farbowaniu moich wlosów. Od kilku lat farbuje SoColor 5N lub 6N+5A na wodzie 3% ale ¿e mam siwe wlosy to faktycznie ostatnio zauwa¿ylam ¿e siwe mi nie ³apia wcale albo na bardzo krótko - ju¿ teraz wiem dlaczego, czy w tym przypadku powinnam zmienic wode na 6%?
Tak, 3 siwków nie ³apie jak napisa³am ni¿ej, bo w³os siwy jest pusty i nie ma siê czego pigment chwyciæ.
W 3% i w 6% napisane jest, ze robi siê ton w ton, czyli naturalki na poziomie 7 na poziom 7, ale w praktyce 6% rozja¶nia naturalki, jak nie spróbujesz na pasemku to siê nie dowiesz czy Ci rozja¶ni odrost, i nie trzymaj na odro¶cie w sumie d³u¿ej ni¿30,max 35 minut bo 6% ma w³a¶ñie tendencje do rozja¶nienia o 1 poziom i wyjdziesz z ja¶niejszym odrostem. Sorry za "mas³o ma¶lane"

---------- Dopisano o 09:49 ---------- Poprzedni post napisano o 09:44 ----------

Cytat:
Napisane przez goldika Poka¿ wiadomo¶æ
jestem tutaj pierwszy raz

od lat farbujê siê sama w domu. Raz wychodzi mi to lepiej raz gorzej

Chcê po³o¿yæ teraz farbê Vitality's (bardzo polecam, przetestowa³am i blondy ja¶niutkie i ciemny blond) o numerze 5,92. Ale bojê siê, ¿e wyjdzie smo³a wiêc chcê zmieszaæ j± 1:1 z poziomem 6,0.
Obie farby s± ju¿ u mnie. (tak doradzi³a mi sprzedawczyni w hurtowni)

Tak jak tutaj piszecie utleniacz 6% i mi wyp³ukuje siê na z³oto... czy mogê zatem u¿yæ 3% utleniacza? Czy jest wielkie ryzyko, ¿e bêdê czarnow³osa? Mam pojedyncze siwe w³osy ale malutko ich.
Poziom 6 jest ja¶niejszy od 5 ale w sumie zale¿y od firmy jak ciemno wychodzi...czasem po 6 dziewczyny pisa³y, ¿e czarne wysz³y...3% to taka póltrwa³± koloryzacja wiêc sie pewnie wymyje,(edytowa³am, ¿eby zdementowaæ, 3% ingeruje we w³os,przyciemnia siê na 3%, farbuje siê ton w ton a wyp³ukuj±c siê wyrudza i rozja¶nia) ale ja jestem zwolenniczk± robienia prób na pasemku, ¿eby "kupa" na ca³ej g³owie nie wysz³a

Edytowane przez zyta82
Czas edycji: 2013-02-21 o 19:07
zyta82 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2013-02-20, 09:00   #2681
cebulki
Zakorzenienie
 
Avatar cebulki
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomo¶ci: 3 900
GG do cebulki
Dot.: Br±z ZIMNY czy POPIELATY....czescII -w±tek zbiorczy.

Cytat:
Napisane przez zyta82 Poka¿ wiadomo¶æ
Tak, 3 siwków nie ³apie jak napisa³am ni¿ej, bo w³os siwy jest pusty i nie ma siê czego pigment chwyciæ.
W 3% i w 6% napisane jest, ze robi siê ton w ton, czyli naturalki na poziomie 7 na poziom 7, ale w praktyce 6% rozja¶nia naturalki, jak nie spróbujesz na pasemku to siê nie dowiesz czy Ci rozja¶ni odrost, i nie trzymaj na odro¶cie w sumie d³u¿ej ni¿30,max 35 minut bo 6% ma w³a¶ñie tendencje do rozja¶nienia o 1 poziom i wyjdziesz z ja¶niejszym odrostem. Sorry za "mas³o ma¶lane"

---------- Dopisano o 09:49 ---------- Poprzedni post napisano o 09:44 ----------

to jak w takim rzaie postapic z reszta w³osow która u mnie i tak jest ciemniejsza ni¿ góra - a teraz jak dodakowo rozjasnie odrosty oxy 6% to dól bedzie sie jeszcze bardziej odznacza³ - co z tym zrobiæ?
__________________
SZUKAM
ANASTASIA BEVERLY HILLS Loose Setting Powder
cebulki jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c

Okazje i pomys³y na prezent

REKLAMA
Stary 2013-02-20, 09:01   #2682
goldika
Zakorzenienie
 
Avatar goldika
 
Zarejestrowany: 2007-05
Lokalizacja: Wielkopolska
Wiadomo¶ci: 14 974
Dot.: Br±z ZIMNY czy POPIELATY....czescII -w±tek zbiorczy.

zyta82 dziêki, to wolê chyba zostaæ przy 6%. nie chce mi siê robiæ testów na pasemku
A czy np na resztê w³osów wcze¶niej farbowanych mogê dla od¶wie¿enia koloru po³o¿yæ z wod± 3%?
goldika jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2013-02-20, 11:09   #2683
zyta82
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomo¶ci: 755
Dot.: Br±z ZIMNY czy POPIELATY....czescII -w±tek zbiorczy.

Cytat:
Napisane przez cebulki Poka¿ wiadomo¶æ
to jak w takim rzaie postapic z reszta w³osow która u mnie i tak jest ciemniejsza ni¿ góra - a teraz jak dodakowo rozjasnie odrosty oxy 6% to dól bedzie sie jeszcze bardziej odznacza³ - co z tym zrobiæ?
Fryzjer k³adzie normalnie na odrost na 20-25min i je¶li to kolejne farbowanie na ten sam kolor przeci±ga na ca³o¶æ i zostawia jeszcze na 5 minut, emulguje z ciep³± woda trzyma pianê 5 min. i sp³ukuje.
Nie wiem na ile ciemniejsze s± Twoje w³osy na d³ugo¶ci, ale pamiêtaj, ¿e farba farby nie rozja¶ni!!!, (jedynie rozja¶niacz, k±piel rozja¶niajaca b±d¼ dekoloryzacja) Z kolei 3% przyciemnia.
Na bardzo ciemnej farbowanej d³ugo¶ci 6% nic nie zrobi, zostawi oczywi¶cie nowy refleks.
Goldika- to te¿ do Ciebie

Edytowane przez zyta82
Czas edycji: 2013-02-20 o 11:12
zyta82 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2013-02-20, 13:31   #2684
anusia1990
Zakorzenienie
 
Avatar anusia1990
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: ;)
Wiadomo¶ci: 6 244
Dot.: Br±z ZIMNY czy POPIELATY....czescII -w±tek zbiorczy.

dziewczyny co stanie sie na rudych w³osach jak po³o¿e sam mix niebieski i fioletowy na wodzie 3%?
anusia1990 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2013-02-20, 14:00   #2685
cebulki
Zakorzenienie
 
Avatar cebulki
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomo¶ci: 3 900
GG do cebulki
Dot.: Br±z ZIMNY czy POPIELATY....czescII -w±tek zbiorczy.

Cytat:
Napisane przez zyta82 Poka¿ wiadomo¶æ
Fryzjer k³adzie normalnie na odrost na 20-25min i je¶li to kolejne farbowanie na ten sam kolor przeci±ga na ca³o¶æ i zostawia jeszcze na 5 minut, emulguje z ciep³± woda trzyma pianê 5 min. i sp³ukuje.
Nie wiem na ile ciemniejsze s± Twoje w³osy na d³ugo¶ci, ale pamiêtaj, ¿e farba farby nie rozja¶ni!!!, (jedynie rozja¶niacz, k±piel rozja¶niajaca b±d¼ dekoloryzacja) Z kolei 3% przyciemnia.
Na bardzo ciemnej farbowanej d³ugo¶ci 6% nic nie zrobi, zostawi oczywi¶cie nowy refleks.
Goldika- to te¿ do Ciebie
dziêki za wyt³umaczenie, spróbuje chyba nastepnym razem wod± 6% zobaczymy co wyjdzie na odroscie - mo¿e dzieki temu nie bede musia³a tak czesto farbowac w³osów - w tej chwili farbuje co 3 tyg. przez siwki w³asnie
__________________
SZUKAM
ANASTASIA BEVERLY HILLS Loose Setting Powder
cebulki jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2013-02-20, 16:05   #2686
zyta82
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomo¶ci: 755
Dot.: Br±z ZIMNY czy POPIELATY....czescII -w±tek zbiorczy.

Cytat:
Napisane przez anusia1990 Poka¿ wiadomo¶æ
dziewczyny co stanie sie na rudych w³osach jak po³o¿e sam mix niebieski i fioletowy na wodzie 3%?
niebieski powinien zneutralizowaæ rudy a fiolet nadaæ fioletowy reflex, ale niezawsze niebieski wybija wystarczaj±co rudo¶æ i trochê pozostaje rude, a fiolet na rude to takie pod czerwony bak³a¿an powinno wyj¶æ
Mixy mo¿esz nalo¿yæ same na w³osy bez oxy, bêdzie wtedy ca³kowicie zmywalny (tak pisz± fryzjerzy) to sobie spróbuj

---------- Dopisano o 17:05 ---------- Poprzedni post napisano o 17:03 ----------

Cytat:
Napisane przez cebulki Poka¿ wiadomo¶æ
dziêki za wyt³umaczenie, spróbuje chyba nastepnym razem wod± 6% zobaczymy co wyjdzie na odroscie - mo¿e dzieki temu nie bede musia³a tak czesto farbowac w³osów - w tej chwili farbuje co 3 tyg. przez siwki w³asnie
nie ma sprawy, ale poczekaj jeszcze na opinie dziewczyn, one w praktyce maj± wiêksze do¶wiadczenie
zyta82 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2013-02-20, 16:54   #2687
anusia1990
Zakorzenienie
 
Avatar anusia1990
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: ;)
Wiadomo¶ci: 6 244
Dot.: Br±z ZIMNY czy POPIELATY....czescII -w±tek zbiorczy.

Cytat:
Napisane przez zyta82 Poka¿ wiadomo¶æ
niebieski powinien zneutralizowaæ rudy a fiolet nadaæ fioletowy reflex, ale niezawsze niebieski wybija wystarczaj±co rudo¶æ i trochê pozostaje rude, a fiolet na rude to takie pod czerwony bak³a¿an powinno wyj¶æ
Mixy mo¿esz nalo¿yæ same na w³osy bez oxy, bêdzie wtedy ca³kowicie zmywalny (tak pisz± fryzjerzy) to sobie spróbuj

---------- Dopisano o 17:05 ---------- Poprzedni post napisano o 17:03 ----------


nie ma sprawy, ale poczekaj jeszcze na opinie dziewczyn, one w praktyce maj± wiêksze do¶wiadczenie

chcia³abym troszke os³abic dzia³anie farby(zeby nie wysz³a za ciemna) kiedys fryzjerka do farby dodawa³a te¿ szamponu i tak± mieszanke mi nak³ada³a, ma to sens?

kupilam goldwella na poziomie 8 ale czuje ze wyjdzie ciemno a mam w domu wode tylko 3 niestety

farby z A wychodza mi w³asnie czerwono

Edytowane przez anusia1990
Czas edycji: 2013-02-20 o 16:56
anusia1990 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2013-02-20, 17:49   #2688
caate
Zakorzenienie
 
Avatar caate
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: Wroc³aw ;)
Wiadomo¶ci: 6 993
GG do caate
Dot.: Br±z ZIMNY czy POPIELATY....czescII -w±tek zbiorczy.

Cytat:
Napisane przez Veroniqe22 Poka¿ wiadomo¶æ
Zyta ma racjê, tylko jest jedno ALE. 6% rudzieje, bo podczas farbowania niepotrzebnie w pierwszej fazie rozja¶nia w³osy, wiec potem wyp³ukuj± sie na rudo, 3% mo¿e i przyciemnia ale wyp³ukuje siê szybko i na ch³odno, nie na rudo, wiec zasada jest taka ¿eby farbowaæ na 3% ale 2 poziomy wy¿ej ni¿ siê chce, ja pope³ni³am b³±d bo jak mia³a poziom 7 to farbowa³am 7 na wodzie 3% i teraz mam poziom 6 mo¿e ciut ni¿ej a OD RAZU PO FARBOWANIU WYGL¡DA£O NAWET JAK 5 POZIOM. Ale nie za³uje bo i tak stwierdzam ¿e lepiej mi jest w poziomie 5-6 i nie widaæ odrostów i moim zdaniem to w³asnie dziêki 3% bo odrost jak mi ro¶nie to ro¶nie z naturalnym kolorem a nie odrasta rozja¶niony tak jak po 6%.... Wiec jak juz mówi³am nie raz je¿eli chodzi o mój przypadek ,to ZAWSZE woda 3% i zawsze 2 poziomy wy¿ej, bo popiele zawsze wychodza ciemniej.
Z³oty br±z na poziomie 5 bêdzie wygl±da³ jak 2-3 poziomy wy¿ej ni¿ popielaty br±z na poziomie 5.... szkoda tylko ze nie wiedzia³am tego od razy jak by³am po rozja¶nianiu w³osów...


caate próbowa³a¶ kiedy¶ robiæ trójk±? Bo nie pamiêtam...

Ja to bym na³o¿y³a na twoim miejscu 9.1 + 9.11 (zielony + niebieski) na wodzie 3% w Oystera - http://ktpi.pl/photo/product_big/b/3...88ab14c74b.jpg
I z racji ¿e nie masz ¶rodków w tym miesi±cu na tym bym zakoñczy³a w tym miesi±cu... chyba ¿e fryzjerka farbowa³a Ci poziomem 6 to we¼ 8.1 + 8.11 ...mi siê podoba )))
dzieki kochana za propozycje
zazwyczaj na 3% lub matrixem na 1,9% dawno temu farbowalam. na 6% w zyciu farbowalam moze z 6x, jakos sie nie lubimy
z welli ostatnio wlasnie mialam farbowane poziomem 6 na niskiej wodzie, ale sa juz jak przed wizyta, takze kusi mnie jednak poziom 9, tylko zastanawiam sie, czy tak wysoki poziom chwyci cos w ogole; bo ja to ruda wiewiora jestem
__________________
blog
GoCranberry, peeling do cia³a z mas³em Shea i sol± z Bochni
Makija¿owe TORTury!
Perfekcyjny demakija¿, ekstremalna ³agodno¶æ dla oczu z p³ynem L'Oreal
caate jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2013-02-20, 19:22   #2689
Koralyn
Raczkowanie
 
Avatar Koralyn
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: Krk
Wiadomo¶ci: 322
Dot.: Br±z ZIMNY czy POPIELATY....czescII -w±tek zbiorczy.

Zamiast farb akwarelowych polecam Online Color Mizer
http://painting.about.com/library/bl...ngpalette1.htm
__________________
74 kg...72 kg...70 kg...66 kg... 63 kg....59... ---> 55 kg (3 kg do schudniêcia)

BEZGLUTENOWO:
https://naturebe.wordpress.com/
Koralyn jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c

Okazje i pomys³y na prezent

REKLAMA
Stary 2013-02-20, 19:51   #2690
Shade_23
Zadomowienie
 
Avatar Shade_23
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: Tu i Tam :-)
Wiadomo¶ci: 1 480
Dot.: Br±z ZIMNY czy POPIELATY....czescII -w±tek zbiorczy.

Drogie farbowanki... strach siê baæ...
http://wiadomosci.onet.pl/swiat/ostr...wiadomosc.html
Shade_23 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2013-02-20, 20:30   #2691
zyta82
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomo¶ci: 755
Dot.: Br±z ZIMNY czy POPIELATY....czescII -w±tek zbiorczy.

Cytat:
Napisane przez Shade_23 Poka¿ wiadomo¶æ
Drogie farbowanki... strach siê baæ...
http://wiadomosci.onet.pl/swiat/ostr...wiadomosc.html
hehehehe! zacytujê jeden z komentarzy..."a co teraz nie powoduje raka" ???
Koralyn - super ten mixer, znalaz³am odpowied¼ na swoje pytanie, co prawda czerñ wychodzi przy neutralizacji, ale jako takie wyobra¿enie jest, szkoda, ¿e bieli nie mo¿na dodaæ, bo nie wiem, czy to ca³kowita czerñ, czy nie

Edytowane przez zyta82
Czas edycji: 2013-02-20 o 20:59
zyta82 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2013-02-21, 13:46   #2692
Veroniqe22
Raczkowanie
 
Avatar Veroniqe22
 
Zarejestrowany: 2009-11
Lokalizacja: Wroc³aw
Wiadomo¶ci: 237
Dot.: Br±z ZIMNY czy POPIELATY....czescII -w±tek zbiorczy.

Cytat:
Napisane przez zyta82 Poka¿ wiadomo¶æ
[/COLOR]
Poziom 6 jest ja¶niejszy od 5 ale w sumie zale¿y od firmy jak ciemno wychodzi...czasem po 6 dziewczyny pisa³y, ¿e czarne wysz³y...3% to taka póltrwa³± koloryzacja wiêc sie pewnie wymyje, ale ja jestem zwolenniczk± robienia prób na pasemku, ¿eby "kupa" na ca³ej g³owie nie wysz³a

Zyta zamorduje Ciê... ;D 3% nie jest koloryzacj± pó³trwa³± !!!!! Pisa³am ju¿ ze wiêkszo¶æ farb drogeryjnych czarnych jest z wod± 3% i przecie¿ wcale nie s± pó³trwa³e, a po to zeby nie rozja¶nia³y w³osów w pierwszej fazie farbowania..

A co do Oystera to wnioskuje ¿e .11 to jest wzmocniony zielony (chocia¿by) po tym jakim kolorem go zaznaczyli w tym pdf-ie - na tej sklejce co doda³a shade :P hahaha o.O
Veroniqe22 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2013-02-21, 14:31   #2693
Anitast
Zakorzenienie
 
Avatar Anitast
 
Zarejestrowany: 2011-10
Lokalizacja: Italia
Wiadomo¶ci: 3 027
Dot.: Br±z ZIMNY czy POPIELATY....czescII -w±tek zbiorczy.

Witajcie dziewczyny przepraszam ze sie wracam ale przejrza³am w±tek i nie znalaz³am a mam pytanie bo widze ze bardzo profesjonalna macie wiedzê , otó¿ zacznê od pocz±tku
Od lata przyciemniam w³osy z poziomu 9 zawsze chlodnego ( bo w takich mi do twarzy ) do poziomu 6 teraz aktualnie mia³am robiony 6N po 7N i wcze¶niejszym 8.13 farby profesjonalne w³oskie ( My Cosmo Way ) ale nie znane w PL i zakupi³am 6.15 o nazwie nutella z woda 20 vol z tego co widzia³am na probniku kolor ch³odny , czy moglybyscie mi doradziæ jaka jeszcze numeracja bedzie ch³odna oprócz oczywi¶cie 6.1
Z góry dziêkuje za jakakolwiek odpowiedz
__________________
Il mio gatto è come un angelo dal musetto umido e dal cuore pieno D'AMORE
Anitast jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2013-02-21, 17:13   #2694
zyta82
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomo¶ci: 755
Dot.: Br±z ZIMNY czy POPIELATY....czescII -w±tek zbiorczy.

Cytat:
Napisane przez Veroniqe22 Poka¿ wiadomo¶æ
Zyta zamorduje Ciê... ;D 3% nie jest koloryzacj± pó³trwa³± !!!!! Pisa³am ju¿ ze wiêkszo¶æ farb drogeryjnych czarnych jest z wod± 3% i przecie¿ wcale nie s± pó³trwa³e, a po to zeby nie rozja¶nia³y w³osów w pierwszej fazie farbowania..

A co do Oystera to wnioskuje ¿e .11 to jest wzmocniony zielony (chocia¿by) po tym jakim kolorem go zaznaczyli w tym pdf-ie - na tej sklejce co doda³a shade :P hahaha o.O
hehehe! tylko nie mocno...wiesz co, w³a¶ñe przeczyta³am to z tych materia³ów naucznia, ¿e 3% oblepia w³os i nie wnika, serio, i to nie pierwszy raz ...wiem, wiem, w³a¶nie pamiêta³am, ¿e ju¿ o tym pisa³y¶my Z kolei na 3% z rozja¶niaczem mo¿na z d³u¿szym trzymania czasem rozja¶niæ ³adnie w³oski....dobra, dobra dopiszê,, ¿e teroria sobie, a praktyka sobie... i ...
(edytowa³am, ¿eby zdementowaæ, 3% ingeruje we w³os,przyciemnia siê na 3%, farbuje siê ton w ton a wyp³ukuj±c siê wyrudza i rozja¶nia) za niedogodno¶ci i wprowadzenie w b³±d przepraszam wiaza¿anki, wynika z tego, ¿e teoria zawodzi.

Edytowane przez zyta82
Czas edycji: 2013-02-21 o 19:10
zyta82 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2013-02-21, 17:38   #2695
anusia1990
Zakorzenienie
 
Avatar anusia1990
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: ;)
Wiadomo¶ci: 6 244
Dot.: Br±z ZIMNY czy POPIELATY....czescII -w±tek zbiorczy.

Fobarbowa³am ostro rude w³osy i na miedziane konce polozy³am mix niebiesko fioletowy i wysz³o ³adnie a od skóry tylko niebieski bo by³y ¿ó³te noi cm od skóry w³osy zamocno chwyci³y niebieski, czy on sie zmyje? Czy np bede musia³a na ten cm po³o¿yc czerwieñ?(zak³adam ze niebieski splucze sie do zielonego a wtedy czerwien)
anusia1990 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2013-02-21, 19:00   #2696
zyta82
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomo¶ci: 755
Dot.: Br±z ZIMNY czy POPIELATY....czescII -w±tek zbiorczy.

Cytat:
Napisane przez Anitast Poka¿ wiadomo¶æ
Witajcie dziewczyny przepraszam ze sie wracam ale przejrza³am w±tek i nie znalaz³am a mam pytanie bo widze ze bardzo profesjonalna macie wiedzê , otó¿ zacznê od pocz±tku
Od lata przyciemniam w³osy z poziomu 9 zawsze chlodnego ( bo w takich mi do twarzy ) do poziomu 6 teraz aktualnie mia³am robiony 6N po 7N i wcze¶niejszym 8.13 farby profesjonalne w³oskie ( My Cosmo Way ) ale nie znane w PL i zakupi³am 6.15 o nazwie nutella z woda 20 vol z tego co widzia³am na probniku kolor ch³odny , czy moglybyscie mi doradziæ jaka jeszcze numeracja bedzie ch³odna oprócz oczywi¶cie 6.1
Z góry dziêkuje za jakakolwiek odpowiedz
Serie N któr± mia³a¶ k³adzion± to by³y natury, bez refleksów... .13 jest be¿owe (popiel ze z³otem) . Nie wiem co mia³a ta. 15 bo wygl±da na 1-popiel 5-czerwieñ, wiêc mo¿e z tego jaki¶ fiolet wyszed³.
Wybieraj±c teraz kolor musisz powiedzieæ czego oczekujesz i co masz teraz na g³owie, bo nie ka¿dy zimny mo¿esz bezkarnie po³o¿yæ na ka¿de w³osy. (np na z³oto nie k³adzie siê popielu , bo bêd± zielone)

---------- Dopisano o 20:00 ---------- Poprzedni post napisano o 19:56 ----------

Cytat:
Napisane przez anusia1990 Poka¿ wiadomo¶æ
Fobarbowa³am ostro rude w³osy i na miedziane konce polozy³am mix niebiesko fioletowy i wysz³o ³adnie a od skóry tylko niebieski bo by³y ¿ó³te noi cm od skóry w³osy zamocno chwyci³y niebieski, czy on sie zmyje? Czy np bede musia³a na ten cm po³o¿yc czerwieñ?(zak³adam ze niebieski splucze sie do zielonego a wtedy czerwien)
je¶li bêdzie niebieski to trzeba zneutralizowaæ pomarañczowym jak wyp³ucz± siê do zielonego to wtedy co¶ z czerwieni±
zyta82 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2013-02-21, 19:34   #2697
Anitast
Zakorzenienie
 
Avatar Anitast
 
Zarejestrowany: 2011-10
Lokalizacja: Italia
Wiadomo¶ci: 3 027
Dot.: Br±z ZIMNY czy POPIELATY....czescII -w±tek zbiorczy.

Ja mam teraz 6.15 czyli ten ciemny blond popielato-mahoniowy , ogólnie kolor mi sie podoba taki wlasnie z delikatnie kasztanowym polyskiem , wcze¶niej jak pisa³am mia³am nature 6N ale po niej mia³am taki ciep³y po³ysk który mi sie nie podoba³ zw³aszcza na zewn±trz , poszukuje co¶ na poziomie 6 ch³odny, ja mam taki mysi ciemny blond i takiego poszukuje
__________________
Il mio gatto è come un angelo dal musetto umido e dal cuore pieno D'AMORE
Anitast jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2013-02-21, 21:07   #2698
zyta82
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomo¶ci: 755
Dot.: Br±z ZIMNY czy POPIELATY....czescII -w±tek zbiorczy.

Cytat:
Napisane przez Anitast Poka¿ wiadomo¶æ
Ja mam teraz 6.15 czyli ten ciemny blond popielato-mahoniowy , ogólnie kolor mi sie podoba taki wlasnie z delikatnie kasztanowym polyskiem , wcze¶niej jak pisa³am mia³am nature 6N ale po niej mia³am taki ciep³y po³ysk który mi sie nie podoba³ zw³aszcza na zewn±trz , poszukuje co¶ na poziomie 6 ch³odny, ja mam taki mysi ciemny blond i takiego poszukuje
Musisz precyzyjnie opisaæ ten "kasztanowy" albo Twoja fotka, albo z netu, lub konkretny opis....z³oty,rudy, czerwieñ, bordo, fiolet.... bez tgo nie "pojedziemy"
zyta82 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2013-02-21, 22:32   #2699
Anitast
Zakorzenienie
 
Avatar Anitast
 
Zarejestrowany: 2011-10
Lokalizacja: Italia
Wiadomo¶ci: 3 027
Dot.: Br±z ZIMNY czy POPIELATY....czescII -w±tek zbiorczy.

Cytat:
Napisane przez zyta82 Poka¿ wiadomo¶æ
Musisz precyzyjnie opisaæ ten "kasztanowy" albo Twoja fotka, albo z netu, lub konkretny opis....z³oty,rudy, czerwieñ, bordo, fiolet.... bez tgo nie "pojedziemy"
Zdjêæ niestety nie mam i przepraszam za wprowadzenie w b³±d bo mo¿e to nie kasztanowy tylko mahoniowy po³ysk a kolor wlosow to ciemny mahoniowy blond taki bardziej bordo ni¿ czerwieñ na pewno nie fiolet , je¿eli mozesz tak mi cos doradziæ to bede wdziêczna
__________________
Il mio gatto è come un angelo dal musetto umido e dal cuore pieno D'AMORE
Anitast jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2013-02-22, 08:21   #2700
zyta82
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomo¶ci: 755
Dot.: Br±z ZIMNY czy POPIELATY....czescII -w±tek zbiorczy.

Cytat:
Napisane przez Anitast Poka¿ wiadomo¶æ
Zdjêæ niestety nie mam i przepraszam za wprowadzenie w b³±d bo mo¿e to nie kasztanowy tylko mahoniowy po³ysk a kolor wlosow to ciemny mahoniowy blond taki bardziej bordo ni¿ czerwieñ na pewno nie fiolet , je¿eli mozesz tak mi cos doradziæ to bede wdziêczna
Brdo to czerwieñ z domieszk± czarnego chyba???
Wiêc skoro czerwony i je¶li chcesz go zneutralizowaæ do "szaro¶ci" to potrzebujesz koloru zielonego, ka¿da firma ma w swoich produktach opowiednie numerki które przypisane s± dla zieleni, w niektórych jest to .11, w innych mat, nawt w tej Oyster zielona jest .1, ale uwaga, bo w innych firmach .11 i .1 to popiel, czyli niebieski. Mo¿esz zrobi¶ sobie p³ukankê z pokrzwy (jest zielona) i zobacz jak siê kolor zachowa po na³o¿eniu zieleni.
Nale¿y te¿ pamiêtaæ, ¿e naturalny odrost potraktowany zielon± farb± bêdzie mia³ zielonkawy refleks, wiêc musia³aby¶ zastosowaæ 2 mieszanki, na drost i na d³ugo¶æ inn±.
To wszystko najlepiej na ja¶ñiejszym poziomie ni¿ 6 czyli lepiej 7.
Mo¿e jeszcze + niebieski kolor(popiel) do wzmocnienia ch³odnego koloru.
Ale zobaczmy jeszcze co napisz± dziewczyny...bo ja tylko teori± "jadê"

Edytowane przez zyta82
Czas edycji: 2013-02-22 o 08:23
zyta82 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Odpowiedz

Nowe w±tki na forum Pielêgnacja w³osów i fryzury


Ten w±tek obecnie przegl±daj±: 1 (0 u¿ytkowników i 1 go¶ci)
 

Zasady wysy³ania wiadomo¶ci
Nie mo¿esz zak³adaæ nowych w±tków
Nie mo¿esz pisaæ odpowiedzi
Nie mo¿esz dodawaæ zdjêæ i plików
Nie mo¿esz edytowaæ swoich postów

BB code is W³±czono
Emotikonki: W³±czono
Kod [IMG]: W³±czono
Kod HTML: Wy³±czono

Gor±ce linki


Data ostatniego posta: 2020-05-25 17:22:22


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 22:16.