Wiza do USA - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe > Emigrantki

Notka

Emigrantki Emigrantki to forum dla "zagranicznych" Wizażanek. Wejdź, poznaj rodaczki, wymień się opiniami i swoim doświadczeniem.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2016-02-14, 10:05   #1
Telephone
Meh.
 
Avatar Telephone
 
Zarejestrowany: 2015-03
Wiadomości: 183

Wiza do USA


Czyli niekończąca się opowieść.

W tym roku planuję wyjazd do USA, chodzi praktycznie tylko o dwa tygodnie (wizyta u znajomych). Ogarnęłam już mniej więcej dokumenty i inne potrzebne duperele, ale - jak pewnie wiele osób - mam pewne wątpliwości co do rozmowy.

Sama po sobie wiem, że jadę w celach czysto turystycznych, ale:
a) kończę studia w tym roku (czerwiec/lipiec, a wyjazd miałby być w sierpniu) - filologię angielską
b) w tej chwili nie pracuję, ale mam zaproszenie (nieoficjalne, nie na piśmie) od firmy (w PL, oczywiście), by zacząć pracę od września (wiedzą o moich planach wyjazdowych)
c) cała moja rodzina jest w Polsce, tutaj jestem zameldowana i mieszkałam tu całe życie

Sęk w tym, że w momencie składania podania o wizę niewiele wskazuje na to, żebym była jakoś kosmicznie przywiązana do Polski. Studia skończone, pracy (w teorii nie ma, zastanawiam się czy spróbować umówić się jakoś inaczej z firmą - może prosić o jakiś papier upewniający o tym, że będę pracować we wrześniu?), bez dzieci, z bardzo dobrym językiem. Ogólnie niewiele zobowiązań.

Był ktoś w podobnej sytuacji i wizę dostał (lub nie)?
Telephone jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-02-14, 10:07   #2
AngielskaPogoda
Zadomowienie
 
Avatar AngielskaPogoda
 
Zarejestrowany: 2016-02
Lokalizacja: United Kingdom
Wiadomości: 1 180
Dot.: Wiza do USA

Cytat:
Napisane przez Telephone Pokaż wiadomość
Czyli niekończąca się opowieść.

W tym roku planuję wyjazd do USA, chodzi praktycznie tylko o dwa tygodnie (wizyta u znajomych). Ogarnęłam już mniej więcej dokumenty i inne potrzebne duperele, ale - jak pewnie wiele osób - mam pewne wątpliwości co do rozmowy.

Sama po sobie wiem, że jadę w celach czysto turystycznych, ale:
a) kończę studia w tym roku (czerwiec/lipiec, a wyjazd miałby być w sierpniu) - filologię angielską
b) w tej chwili nie pracuję, ale mam zaproszenie (nieoficjalne, nie na piśmie) od firmy (w PL, oczywiście), by zacząć pracę od września (wiedzą o moich planach wyjazdowych)
c) cała moja rodzina jest w Polsce, tutaj jestem zameldowana i mieszkałam tu całe życie

Sęk w tym, że w momencie składania podania o wizę niewiele wskazuje na to, żebym była jakoś kosmicznie przywiązana do Polski. Studia skończone, pracy (w teorii nie ma, zastanawiam się czy spróbować umówić się jakoś inaczej z firmą - może prosić o jakiś papier upewniający o tym, że będę pracować we wrześniu?), bez dzieci, z bardzo dobrym językiem. Ogólnie niewiele zobowiązań.

Był ktoś w podobnej sytuacji i wizę dostał (lub nie)?
Wize na zaproszenie nie powinnas miec problemu dostac, takze spokojnie. Na taki krotki okres czasu powinno byc ok. Co innego jakbys chciala na rok czy dwa.
__________________
If You Wanna Make The World
A Better Place
Take A Look At Yourself And
Then Make A Change

AngielskaPogoda jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-02-14, 17:30   #3
IzzieSt
Zakorzenienie
 
Avatar IzzieSt
 
Zarejestrowany: 2012-08
Wiadomości: 8 763
Dot.: Wiza do USA

No nie wiem, może być ciężko. Koleżanka była w drugiej klasie liceum więc środek szkoły, matura przed nią, miała dziecko i męża, mąż miał wizę na 10 lat, ona nie dostała. Ma rodzinę dalszą w stanach i chciała ich odwiedzić no ale nic z tego. A na rozmowie mówiła, że było bardzo miło, dużo żartów, śmiechu, nie spodziewała się, że taki będzie wynik
IzzieSt jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-02-14, 17:38   #4
chwast
Zakorzenienie
 
Avatar chwast
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 24 370
Dot.: Wiza do USA

Moja znajoma z zaproszeniem starała sie trzykrotnie i nic. To kwestia szczęścia. Jeden dostanie drugi nie - loteria b
chwast jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-02-14, 18:01   #5
201605301111
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-11
Wiadomości: 9 885
Dot.: Wiza do USA

Cytat:
Napisane przez IzzieSt Pokaż wiadomość
No nie wiem, może być ciężko. Koleżanka była w drugiej klasie liceum więc środek szkoły, matura przed nią, miała dziecko i męża, mąż miał wizę na 10 lat, ona nie dostała. Ma rodzinę dalszą w stanach i chciała ich odwiedzić no ale nic z tego. A na rozmowie mówiła, że było bardzo miło, dużo żartów, śmiechu, nie spodziewała się, że taki będzie wynik
ja z kolei byłam na drugim roku studiów, robiłam wize w pospiechu (w marcu, a na kwiecien miałam kupione bilety juz (!)), byłam bez pracy, bez faceta, bez dziecka tym bardziej i w ogóle trzymały mnie tu tylko te studia... i dostałam na 10 lat za pierwszym razem. Więc to moze kwestia szczęscia.
201605301111 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-02-14, 18:09   #6
Telephone
Meh.
 
Avatar Telephone
 
Zarejestrowany: 2015-03
Wiadomości: 183
Dot.: Wiza do USA

Właśnie gdybym była jeszcze w tym czasie na studiach to nie przejmowałabym się tak bardzo. Ale akurat wybrałam sobie moment zawieszenia - studia po, praca przed. No trudno; spróbuję pogadać z firmą i zabrać ze sobą zaproszenie.
Telephone jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-02-14, 19:24   #7
IzzieSt
Zakorzenienie
 
Avatar IzzieSt
 
Zarejestrowany: 2012-08
Wiadomości: 8 763
Dot.: Wiza do USA

Cytat:
Napisane przez Czocherovsky Pokaż wiadomość
ja z kolei byłam na drugim roku studiów, robiłam wize w pospiechu (w marcu, a na kwiecien miałam kupione bilety juz (!)), byłam bez pracy, bez faceta, bez dziecka tym bardziej i w ogóle trzymały mnie tu tylko te studia... i dostałam na 10 lat za pierwszym razem. Więc to moze kwestia szczęscia.
W przypadku mojej koleżanki bali się pewnie, że pojedzie z dzieckiem do męża i już nie wrócą. Tutaj facet z wizą i dziecko działali na jej niekorzyść
IzzieSt jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2016-02-15, 16:32   #8
cranberry juice
ctrl alt delete
 
Avatar cranberry juice
 
Zarejestrowany: 2013-05
Lokalizacja: San Escobar
Wiadomości: 4 826
Dot.: Wiza do USA

Cytat:
Napisane przez IzzieSt Pokaż wiadomość
No nie wiem, może być ciężko. Koleżanka była w drugiej klasie liceum więc środek szkoły, matura przed nią, miała dziecko i męża, mąż miał wizę na 10 lat, ona nie dostała.
Miała męża i dziecko w drugiej klasie liceum?
Jakim cudem facet z wizą turystyczną miałby działać na jej niekorzyść, tak poza tym?


Autorko, kiedy zamierzasz iść po wizę? W momencie składania wniosku najpewniej będziesz jeszcze studentką. Ten papier od polskiej firmy, która zaoferowała Ci pracę, też bym wzięła.
cranberry juice jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-02-15, 16:53   #9
IzzieSt
Zakorzenienie
 
Avatar IzzieSt
 
Zarejestrowany: 2012-08
Wiadomości: 8 763
Dot.: Wiza do USA

Cytat:
Napisane przez cranberry juice Pokaż wiadomość
Miała męża i dziecko w drugiej klasie liceum?
Jakim cudem facet z wizą turystyczną miałby działać na jej niekorzyść, tak poza tym?


Autorko, kiedy zamierzasz iść po wizę? W momencie składania wniosku najpewniej będziesz jeszcze studentką. Ten papier od polskiej firmy, która zaoferowała Ci pracę, też bym wzięła.
Tak, wpadki się zdarzają

Normalnie, on w stanach, ona poleciałaby z dzieckiem do niego i już by nie wrócili. a jak ona z dzieckiem w polsce to on na pewno tam nie zostanie na stałe
IzzieSt jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-02-15, 17:00   #10
Telephone
Meh.
 
Avatar Telephone
 
Zarejestrowany: 2015-03
Wiadomości: 183
Dot.: Wiza do USA

Cytat:
Napisane przez cranberry juice Pokaż wiadomość
Autorko, kiedy zamierzasz iść po wizę? W momencie składania wniosku najpewniej będziesz jeszcze studentką. Ten papier od polskiej firmy, która zaoferowała Ci pracę, też bym wzięła.

Podejrzewam że jakoś w marcu/kwietniu. Muszę jeszcze porozmawiać z firmą i właśnie zapytać o ten papier, bo wydaje mi się (takie moje gdybanie), że mógłby mieć znaczenie.
Telephone jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-02-15, 19:26   #11
senioritta19
Rozeznanie
 
Avatar senioritta19
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 746
Dot.: Wiza do USA

Cytat:
Napisane przez AngielskaPogoda Pokaż wiadomość
Wize na zaproszenie nie powinnas miec problemu dostac, takze spokojnie. Na taki krotki okres czasu powinno byc ok. Co innego jakbys chciala na rok czy dwa.

zaproszenie nie ma nic do rzeczy to juz nie te czasy, jak ja staralam sie o wize to obchodzilo ich najbardziej chyba to czy pracuje bo mialam wiele pytan o to.
__________________
~Bywają w życiu chwile, których ból daje się zmierzyć dopiero po jego przeżyciu, i wówczas dziwi nas, iż zdołaliśmy go znieść.~


— Maria Kalergis
senioritta19 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2016-02-19, 07:58   #12
Niawka
Raczkowanie
 
Avatar Niawka
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 333
GG do Niawka
Dot.: Wiza do USA

Niestety ale rodzina w Stanach działa na niekorzyść i lepiej się do tego nie przyznawać. Papier od firmy niepotrzebny, wystarczy powiedzieć że zaczynasz pracę we wrześniu na pełny kontrakt a do Stanów jedziesz pozwiedzać zanim zaczniesz pracę.

Ja miałam ze sobą swoją umowę o pracę, zaświadczenie o byciu studentką i gościa w ogóle te papiery nie obchodziły - zadawał mi pytania i oczekiwał, że mu odpowiadam szczerze.

Pytał mnie o moich rodziców i ich rodziców, o moje rodzeństwo. W jakich zawodach pracują moi rodzice (jak zawód dobry w ich oczach to też działa na Twoją korzyść) plus u mnie zadziałało na korzyść że moi rodzice oboje byli w stanach na wizie turystycznej i wrócili w terminie.

Żadne papiery ich nie interesują, wszystko zależy od ich nastawienia i humoru.
Niawka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Emigrantki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Wyłączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2016-02-19 08:58:11


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 12:54.