Co myślicie o wyjeździe za granicę? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe > Emigrantki

Notka

Emigrantki Emigrantki to forum dla "zagranicznych" Wizażanek. Wejdź, poznaj rodaczki, wymień się opiniami i swoim doświadczeniem.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2017-04-11, 12:52   #1
Kolorowa_89
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2017-04
Wiadomości: 47
Arrow

Wspólny wyjazd do pracy za granicę


Cześć

Jestem Ola i sytuacja zmusiła mnie do napisania tego posta.
Zostałam bez pracy w Polsce po raz pierwszy od około 5 lat...i mimo że mija dopiero 2 tydzień to ja już się boję że
nic nie uda mi sie znaleźć, telefon milczy. Biorę pod uwagę różne
opcje, nawet wyjazd za granicę. Myślę bardziej o wyjeździe tymczasowym na kilka miesięcy, nie koniecznie na stałe.
Nie chce jechać sama, stąd ten post, pomyślałam że może znajdzie się tu ktoś, kto też myśli o wyjeździe ale nie ma z kim, wiadomo razem zawsze raźniej, można się wspierać, liczyć na siebie.
Jeżeli macie ochotę to piszcie, można też napisać do mnie w prywatnej wiadomości.
Pozdrawiam
Kolorowa_89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-04-15, 18:28   #2
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 327
Dot.: Wspólny wyjazd do pracy za granicę

Cytat:
Napisane przez Kolorowa_89 Pokaż wiadomość
Cześć

Jestem Ola i sytuacja zmusiła mnie do napisania tego posta.
Zostałam bez pracy w Polsce po raz pierwszy od około 5 lat...i mimo że mija dopiero 2 tydzień to ja już się boję że
nic nie uda mi sie znaleźć, telefon milczy. Biorę pod uwagę różne
opcje, nawet wyjazd za granicę. Myślę bardziej o wyjeździe tymczasowym na kilka miesięcy, nie koniecznie na stałe.
Nie chce jechać sama, stąd ten post, pomyślałam że może znajdzie się tu ktoś, kto też myśli o wyjeździe ale nie ma z kim, wiadomo razem zawsze raźniej, można się wspierać, liczyć na siebie.
Jeżeli macie ochotę to piszcie, można też napisać do mnie w prywatnej wiadomości.
Pozdrawiam
Był tu niedawno podobny wątek szukającej koleżanki do przeprowadzki/wyjazdu i raczej byli tu wszyscy jednomyślni, że to kiepski pomysł. Większe jest prawdopodobieństwo, że będziesz mieć dodatkowy problem a nie wsparcie. Trudniej jest wyjechać z kimś, kogo prawie nie znasz (nie zawsze są oferty pracy i mieszkania dla 2 osób) i to tylko wprowadza dodatkowe problemy a obca osoba prędzej będzie ciężarem niż wsparciem.
chimay jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-04-16, 20:50   #3
tamtaglista
Zakorzenienie
 
Avatar tamtaglista
 
Zarejestrowany: 2012-11
Wiadomości: 6 411
Dot.: Wspólny wyjazd do pracy za granicę

Cytat:
Napisane przez Kolorowa_89 Pokaż wiadomość
Cześć



Jestem Ola i sytuacja zmusiła mnie do napisania tego posta.

Zostałam bez pracy w Polsce po raz pierwszy od około 5 lat...i mimo że mija dopiero 2 tydzień to ja już się boję że

nic nie uda mi sie znaleźć, telefon milczy. Biorę pod uwagę różne

opcje, nawet wyjazd za granicę. Myślę bardziej o wyjeździe tymczasowym na kilka miesięcy, nie koniecznie na stałe.

Nie chce jechać sama, stąd ten post, pomyślałam że może znajdzie się tu ktoś, kto też myśli o wyjeździe ale nie ma z kim, wiadomo razem zawsze raźniej, można się wspierać, liczyć na siebie.

Jeżeli macie ochotę to piszcie, można też napisać do mnie w prywatnej wiadomości.

Pozdrawiam

Dwa tygodnie to jeszcze nie tak długo. Gdzie wysyłasz cv?


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Nie odpowiadam za to, że nie umiesz czytać ze zrozumieniem
blog
tamtaglista jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-04-22, 13:21   #4
efflorescence
Rozeznanie
 
Avatar efflorescence
 
Zarejestrowany: 2013-12
Wiadomości: 810
Dot.: Wspólny wyjazd do pracy za granicę

Jaki kraj Cię interesuje?
__________________
Cytat:
Napisane przez katarzynka1978 Pokaż wiadomość
A rozważania typu "czy mój okaże się wyjątkiem?" mają taką samą wartość jak "czy trafię w lotto?"

Cytat:
Napisane przez misorpresa Pokaż wiadomość
Dlaczego uważasz, że to troll? Bo tobie się to nie przydarzyło i twoim koleżankom również? Naprawdę solidny argument.
efflorescence jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-05-07, 21:33   #5
Klaudia_24
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2012-01
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 170
Dot.: Wspólny wyjazd do pracy za granicę

Cześć,

Ja również jestem zainteresowana wspólnym wyjazdem do pracy za granicą - albo chociaż wspólnym szukaniem takiej pracy . Z tym, że najbardziej byłabym zainteresowana pracą tymczasową "wakacyjną" - od czerwca do końca września/ 2 połowy października. Ponieważ zostaje mi jeszcze do dokończenia ostatni rok magisterki :/. Jest ktoś kto również był by zainteresowany takim wyjazdem?
Co do kierunku wyjazdu - nie mam konkretnego miejsca, najlepiej by był to kraj, w którym by się komunikować wystarczy język angielski.
Klaudia_24 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-06-08, 10:24   #6
fiitnesss
Raczkowanie
 
Avatar fiitnesss
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 118
Dot.: Wspólny wyjazd do pracy za granicę

Witam, mam 27 lat, chętnie wyjade z kims do pracy, szklarnie, hale, obojetnie co... wiadomo razem razniej chociazby na sezon.
fiitnesss jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-01-05, 15:44   #7
narquois
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2018-01
Wiadomości: 1
Co myślicie o wyjeździe za granicę?

Sama mieszkam na obczyźnie i spotkałam wielu Polaków na swojej drodze. Jedni dzielili się dobrymi opiniami, a drudzy narzekali. Wiem, że wszystko ma dwie strony. Jednak interesują mnie opinie ludzi, którzy myślą żeby w najbliższej przyszłości wyjechać. Co wami kieruje, jakie są w ogóle wasze myśli na ten temat? Czy uważacie że warto? Czy myślicie, że będziecie mieć lepsze życie? Podzielcie się swoimi opiniami, przemyśleniami i planami!
narquois jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2018-01-11, 12:01   #8
redzi13
Zadomowienie
 
Avatar redzi13
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: Hull UK
Wiadomości: 1 285
Dot.: Co myślicie o wyjeździe za granicę?

je jestem 4 lata w UK i nie zamiezam wracac do Pl zyje mi się tu dużo lepiej i wygodnej.Pracuje od pierwszego dnia przyjazdu choc z praca bywalo roznie ale była zawsze.Bynajmniej nie zamiezam wracac do Pl chyba ze za 20 lat na emeryture ale i tak watpie.Ja mam tylko dobre wspomnienia w UK.Fakt dużo mi ucieklo przez nieobecność w Pl ale tu tez zdobyłam nowe doświadczenie nowe znajomości itd. wiec ja jestem bardzo na plus. Oczywiscie dużo osob wraca ale każdy ma inne priorytety ja nie wracam poki co.
redzi13 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-01-15, 21:05   #9
mandee
amandaniedrich
 
Avatar mandee
 
Zarejestrowany: 2013-07
Lokalizacja: Hannover
Wiadomości: 456
Dot.: Co myślicie o wyjeździe za granicę?

Wyjechałam do Niemiec niecałe 3 lata temu... i uważam to bardzo dobrą decyzję. Serio! Standard życia jest wyższy, nie muszę się bać,że nie starczy mi na chleb pod koniec miesiąca. I choć nie śpię na pieniądzach - wygrałam po prostu spokój o siebie i rodzinę. o jutro.
__________________
Amanda Niedrich BLOG
mandee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-01-17, 09:38   #10
migifigi
Wtajemniczenie
 
Avatar migifigi
 
Zarejestrowany: 2017-01
Wiadomości: 2 758
Dot.: Co myślicie o wyjeździe za granicę?

Ja wyjeżdżam za 2 tygodnie. W Polsce mieszkam w Warszawie, nie mamy własnego mieszkania, dużo bulimy na wynajem. Trzy miesiące temu urodziłam córkę i dopóki mam macierzyński to jako tako nam się będzie żyło ale jak mi się skończy kasa to z męża pensji nie wyrobimy. A nie mam co zrobić z małą, nikogo tu nie mam kto mi pomoże. Na żłobek państwowy nie mamy szans, prywatny bądź opiekunka kosztuje tyle, że nie opłaca mi się iść do pracy. No i stąd decyzja o wyjeździe. Poki co w Niemczech też nie będziemy spać na kasie ale będziemy mieć więcej no i takie rzeczy jak szczepionki czy leki dla dziecka za darmo, do tego kindergeld. Suma sumarum tam mamy szansę na normalne życie a tu nie.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
migifigi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-01-18, 20:49   #11
adult90
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2016-04
Wiadomości: 1 700
Dot.: Co myślicie o wyjeździe za granicę?

Wyjazd za granicę uważam za ciekawy sposób na dostrzeżenie... jak cudowny jest nasz kraj, Polska.
To jak żyją Polacy np. w Anglii czy Holandii... Gdzie pracują, gdzie śpią... co jedzą.... otwiera oczy i pozwala bardzo docenić ojczyznę.

adult90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2018-01-18, 23:35   #12
yuy90
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2017-05
Wiadomości: 930
Dot.: Co myślicie o wyjeździe za granicę?

Cytat:
Napisane przez adult90 Pokaż wiadomość
Wyjazd za granicę uważam za ciekawy sposób na dostrzeżenie... jak cudowny jest nasz kraj, Polska.
To jak żyją Polacy np. w Anglii czy Holandii... Gdzie pracują, gdzie śpią... co jedzą.... otwiera oczy i pozwala bardzo docenić ojczyznę.



Nie każdy jedzie za granice wykonywać proste prace fizyczne, spać w przeludnionych mieszkaniach i jeść byle co ;-)
Wyjeżdżają również specjaliści w swojej dziedzinie, albo doktoranci.
yuy90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-01-19, 21:08   #13
mandee
amandaniedrich
 
Avatar mandee
 
Zarejestrowany: 2013-07
Lokalizacja: Hannover
Wiadomości: 456
Dot.: Co myślicie o wyjeździe za granicę?

Cytat:
Napisane przez adult90 Pokaż wiadomość
Wyjazd za granicę uważam za ciekawy sposób na dostrzeżenie... jak cudowny jest nasz kraj, Polska.
To jak żyją Polacy np. w Anglii czy Holandii... Gdzie pracują, gdzie śpią... co jedzą.... otwiera oczy i pozwala bardzo docenić ojczyznę.

...że niby w Niemczech żyjemy w złych warunkach? Powiedziałabym (na swoim przykładzie), że są dziesięciokrotnie lepsze niż w Polsce.
__________________
Amanda Niedrich BLOG
mandee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-01-20, 06:15   #14
7cd1d0bf3fc279e4e45587f61c3d7242fa9c0a30
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2016-07
Wiadomości: 4 812
Dot.: Co myślicie o wyjeździe za granicę?

Cytat:
Napisane przez adult90 Pokaż wiadomość
Wyjazd za granicę uważam za ciekawy sposób na dostrzeżenie... jak cudowny jest nasz kraj, Polska.
To jak żyją Polacy np. w Anglii czy Holandii... Gdzie pracują, gdzie śpią... co jedzą.... otwiera oczy i pozwala bardzo docenić ojczyznę.

Najczesciej to jest ciekawy sposob zeby dostrzec jak Polska jest na danie i jak bardzo egzystowalo sie w "ojczyznie". Moja rodzina wyjechala i nie chce wracac. Nigdy
7cd1d0bf3fc279e4e45587f61c3d7242fa9c0a30 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-01-20, 19:36   #15
adult90
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2016-04
Wiadomości: 1 700
Dot.: Co myślicie o wyjeździe za granicę?

[1=7cd1d0bf3fc279e4e45587f 61c3d7242fa9c0a30;8066699 6]Najczesciej to jest ciekawy sposob zeby dostrzec jak Polska jest na danie i jak bardzo egzystowalo sie w "ojczyznie". Moja rodzina wyjechala i nie chce wracac. Nigdy[/QUOTE]
A z jakiej części Polski pochodzi Twoja rodzina? Jesteście wykształceni?
adult90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-01-20, 19:42   #16
7cd1d0bf3fc279e4e45587f61c3d7242fa9c0a30
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2016-07
Wiadomości: 4 812
Dot.: Co myślicie o wyjeździe za granicę?

Cytat:
Napisane przez adult90 Pokaż wiadomość
A z jakiej części Polski pochodzi Twoja rodzina? Jesteście wykształceni?
A co to ma do rzeczy? Nawet wyksztalceni ludzie zarabiaja slabo w porownaniu do innych krajow, chociazby rezydenci, tyle lat nauki i takie marne ochlapy za taka odpowiedzialnosc. Prawda jest taka, ze w Anglii przezyjesz za minimalna, wystarczy na jedzenie, ubrania oraz przyjemnosci, a tutaj nawet na jedzenie nie wystarcza. Nasz kraj taki piekny. Nie kazdy jest przywiazany do Polski, szczegolnie patrzac na ten caly shit w polityce, mentalnosc Polakow oraz wartos zlotego. Dla mnie nie warto tutaj mieszkac, nie jestem zwiazana z Polska, nie mam zamiaru robic z siebie meczennicy zeby placic na 500+, Rydzyka, diety poselskie idiotow. Nawet nie ma ani jednej porzadnej partii zeby zaglosowac.

Edytowane przez 7cd1d0bf3fc279e4e45587f61c3d7242fa9c0a30
Czas edycji: 2018-01-20 o 19:47
7cd1d0bf3fc279e4e45587f61c3d7242fa9c0a30 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-01-20, 20:06   #17
adult90
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2016-04
Wiadomości: 1 700
Dot.: Co myślicie o wyjeździe za granicę?

[1=7cd1d0bf3fc279e4e45587f 61c3d7242fa9c0a30;8068580 6]A co to ma do rzeczy? Nawet wyksztalceni ludzie zarabiaja slabo w porownaniu do innych krajow, chociazby rezydenci, tyle lat nauki i takie marne ochlapy za taka odpowiedzialnosc. Prawda jest taka, ze w Anglii przezyjesz za minimalna, wystarczy na jedzenie, ubrania oraz przyjemnosci, a tutaj nawet na jedzenie nie wystarcza. Nasz kraj taki piekny. Nie kazdy jest przywiazany do Polski, szczegolnie patrzac na ten caly shit w polityce, mentalnosc Polakow oraz wartos zlotego. Dla mnie nie warto tutaj mieszkac, nie jestem zwiazana z Polska, nie mam zamiaru robic z siebie meczennicy zeby placic na 500+, Rydzyka, diety poselskie idiotow. Nawet nie ma ani jednej porzadnej partii zeby zaglosowac.[/QUOTE]
Nie wystarcza Ci na jedzenie w PL? To gdzie Ty pracujesz?

W Anglii przeżyjesz za minimalną mieszkając na kupie w pokoju, ale w Polsce już wstyd tak "przeżyć"? To ma być to piękno "zagranicy"?
Za minimalną nic ponad jedzenia i pokoju w UK nie opłacisz! Chyba że "przyjemnością" nazywasz gumę balonową o smaku truskawkowym
adult90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-01-20, 20:07   #18
7cd1d0bf3fc279e4e45587f61c3d7242fa9c0a30
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2016-07
Wiadomości: 4 812
Dot.: Co myślicie o wyjeździe za granicę?

Cytat:
Napisane przez adult90 Pokaż wiadomość
Nie wystarcza Ci na jedzenie w PL? To gdzie Ty pracujesz?

W Anglii przeżyjesz za minimalną mieszkając na kupie w pokoju, ale w Polsce już wstyd tak "przeżyć"? To ma być to piękno "zagranicy"?
Za minimalną nic ponad jedzenia i pokoju w UK nie opłacisz! Chyba że "przyjemnością" nazywasz gumę balonową o smaku truskawkowym
Moi rodzice jak tam przyjechali to wlasnie tyle zarabiali, wsyatrczulo im na oplacenie mieszkania, jedzenia, ubrani, oplacenie rachunkow oraz kredytu w Polsce. Wiec nie wciskaj mi bzdur. Polska jest na dnie, nie ma co sie oszukiwac.
Myslisz, ze 1400 zl wystarcza na zycie w Polsce? Bo tyle wynosi minimalna, gdzie ceny sa przeliczajac jak w Anglii. Smiej sie dalej. To pokazuje, ze nie masz bladego pojecia o zyciu za granica.
Wychwalaj Polske, ja uwazam, ze ten kraj nie ma za co chwalic. Porazka za porazka

Edytowane przez 7cd1d0bf3fc279e4e45587f61c3d7242fa9c0a30
Czas edycji: 2018-01-20 o 20:11
7cd1d0bf3fc279e4e45587f61c3d7242fa9c0a30 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-01-20, 20:37   #19
ruda_beksa
Zakorzenienie
 
Avatar ruda_beksa
 
Zarejestrowany: 2017-09
Lokalizacja: Brooklyn,baby
Wiadomości: 8 823
Dot.: Co myślicie o wyjeździe za granicę?

Cytat:
Napisane przez adult90 Pokaż wiadomość
Wyjazd za granicę uważam za ciekawy sposób na dostrzeżenie... jak cudowny jest nasz kraj, Polska.
To jak żyją Polacy np. w Anglii czy Holandii... Gdzie pracują, gdzie śpią... co jedzą.... otwiera oczy i pozwala bardzo docenić ojczyznę.

LOOOOOL

Przestań, dziewczyno, bo umrę ze śmiechu.
__________________
Dopiero w samym środku zimy przekonałem się, że noszę w sobie niepokonane lato.

https://www.youtube.com/watch?v=oHgCXhY6kZ0
ruda_beksa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2018-01-20, 20:40   #20
7cd1d0bf3fc279e4e45587f61c3d7242fa9c0a30
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2016-07
Wiadomości: 4 812
Dot.: Co myślicie o wyjeździe za granicę?

Cytat:
Napisane przez ruda_beksa Pokaż wiadomość
LOOOOOL

Przestań, dziewczyno, bo umrę ze śmiechu.
Tak to jest jak sie jest fundamentalnym patriota. To chyba taka jednostronna milosc do kraju
7cd1d0bf3fc279e4e45587f61c3d7242fa9c0a30 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-01-20, 20:46   #21
ruda_beksa
Zakorzenienie
 
Avatar ruda_beksa
 
Zarejestrowany: 2017-09
Lokalizacja: Brooklyn,baby
Wiadomości: 8 823
Dot.: Co myślicie o wyjeździe za granicę?

[1=7cd1d0bf3fc279e4e45587f 61c3d7242fa9c0a30;8068733 6]Tak to jest jak sie jest fundamentalnym patriota. To chyba taka jednostronna milosc do kraju [/QUOTE]



Nie chcę być wredna, ale gdyby adult90 zobaczyła poziom życia Polaków w mojej dzielnicy, to obawiam się że z tego doceniania ojczyzny byłyby nici

Ciekawostka, adult90: nie każdy Polak za granicą kroi grzybki na pizzę i mieszka z pięcioma współlokatorami
__________________
Dopiero w samym środku zimy przekonałem się, że noszę w sobie niepokonane lato.

https://www.youtube.com/watch?v=oHgCXhY6kZ0
ruda_beksa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-01-20, 20:53   #22
7cd1d0bf3fc279e4e45587f61c3d7242fa9c0a30
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2016-07
Wiadomości: 4 812
Dot.: Co myślicie o wyjeździe za granicę?

Cytat:
Napisane przez ruda_beksa Pokaż wiadomość


Nie chcę być wredna, ale gdyby adult90 zobaczyła poziom życia Polaków w mojej dzielnicy, to obawiam się że z tego doceniania ojczyzny byłyby nici

Ciekawostka, adult90: nie każdy Polak za granicą kroi grzybki na pizzę i mieszka z pięcioma współlokatorami
Moja mama opowiadala o Polakach, ktorym sie nie powodzi za granica i jak to czesto wyglada. Polacy dostaja prace, pochodza jakis czas, dostana tygodniowke i olewaja. Agencje obajwiaja sie zatrudniac Polakow, bo niektorzy maja olewcze podejscie, musza za nimi wydzwaniac i pytac sie czy przyjda laskawie do pracy. Nie mowie, ze wszyscy, ale niestety przez takich lebkow taka mamy opinie za granica. I tacy najczesciej narzekaja
7cd1d0bf3fc279e4e45587f61c3d7242fa9c0a30 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-01-20, 21:01   #23
ruda_beksa
Zakorzenienie
 
Avatar ruda_beksa
 
Zarejestrowany: 2017-09
Lokalizacja: Brooklyn,baby
Wiadomości: 8 823
Dot.: Co myślicie o wyjeździe za granicę?

[1=7cd1d0bf3fc279e4e45587f 61c3d7242fa9c0a30;8068770 1]Moja mama opowiadala o Polakach, ktorym sie nie powodzi za granica i jak to czesto wyglada. Polacy dostaja prace, pochodza jakis czas, dostana tygodniowke i olewaja. Agencje obajwiaja sie zatrudniac Polakow, bo niektorzy maja olewcze podejscie, musza za nimi wydzwaniac i pytac sie czy przyjda laskawie do pracy. Nie mowie, ze wszyscy, ale niestety przez takich lebkow taka mamy opinie za granica. I tacy najczesciej narzekaja[/QUOTE]

A, no, niestety kilku leniwych sebixów potrafi zepsuć reputację ciężko pracującym Polakom. Szkoda.
__________________
Dopiero w samym środku zimy przekonałem się, że noszę w sobie niepokonane lato.

https://www.youtube.com/watch?v=oHgCXhY6kZ0
ruda_beksa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-01-20, 21:14   #24
yuy90
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2017-05
Wiadomości: 930
Dot.: Co myślicie o wyjeździe za granicę?

Cytat:
Napisane przez adult90 Pokaż wiadomość
Nie wystarcza Ci na jedzenie w PL? To gdzie Ty pracujesz?

W Anglii przeżyjesz za minimalną mieszkając na kupie w pokoju, ale w Polsce już wstyd tak "przeżyć"? To ma być to piękno "zagranicy"?
Za minimalną nic ponad jedzenia i pokoju w UK nie opłacisz! Chyba że "przyjemnością" nazywasz gumę balonową o smaku truskawkowym


Za pensje osoby po studiach w zawodzie - stażysta lub junior, albo nawet nie w zawodzie, na kasie - wynajmujesz mieszkanie i się utrzymasz. Bez luksusow, ale i bez spiny. W Polsce niestety niemożliwe

---------- Dopisano o 22:14 ---------- Poprzedni post napisano o 22:12 ----------

Cytat:
Napisane przez ruda_beksa Pokaż wiadomość


Nie chcę być wredna, ale gdyby adult90 zobaczyła poziom życia Polaków w mojej dzielnicy, to obawiam się że z tego doceniania ojczyzny byłyby nici

Ciekawostka, adult90: nie każdy Polak za granicą kroi grzybki na pizzę i mieszka z pięcioma współlokatorami


Tez na to już zwróciłam uwagę przecież Polacy szybko awansują, są wykształceni.
yuy90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-01-21, 16:07   #25
haniavit
Raczkowanie
 
Avatar haniavit
 
Zarejestrowany: 2016-08
Wiadomości: 425
Dot.: Co myślicie o wyjeździe za granicę?

[1=7cd1d0bf3fc279e4e45587f 61c3d7242fa9c0a30;8068651 6]Moi rodzice jak tam przyjechali to wlasnie tyle zarabiali, wsyatrczulo im na oplacenie mieszkania, jedzenia, ubrani, oplacenie rachunkow oraz kredytu w Polsce. Wiec nie wciskaj mi bzdur. Polska jest na dnie, nie ma co sie oszukiwac.
Myslisz, ze 1400 zl wystarcza na zycie w Polsce? Bo tyle wynosi minimalna, gdzie ceny sa przeliczajac jak w Anglii. Smiej sie dalej. To pokazuje, ze nie masz bladego pojecia o zyciu za granica.
Wychwalaj Polske, ja uwazam, ze ten kraj nie ma za co chwalic. Porazka za porazka[/QUOTE]
nie, nie jest. Chyba że szczytem zarobkowym jest zarabianie minimalnej, to wtedy faktycznie lepiej być zagranicą i wierzyć w różowe jednorożce, że świat się zawojuje za 1000 euro czy funtów.

Każdemu polecam wyjazd do tej mitycznej europy zachodniej czy gdziekolwiek się chce właśnie po to żeby się naocznie przekonać, ile z zasłyszanych historii można włożyć pomiędzy bajki
__________________

In the age of information,
IGNORANCE IS A CHOICE.
haniavit jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-01-21, 16:36   #26
7cd1d0bf3fc279e4e45587f61c3d7242fa9c0a30
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2016-07
Wiadomości: 4 812
Dot.: Co myślicie o wyjeździe za granicę?

Cytat:
Napisane przez haniavit Pokaż wiadomość
nie, nie jest. Chyba że szczytem zarobkowym jest zarabianie minimalnej, to wtedy faktycznie lepiej być zagranicą i wierzyć w różowe jednorożce, że świat się zawojuje za 1000 euro czy funtów.

Każdemu polecam wyjazd do tej mitycznej europy zachodniej czy gdziekolwiek się chce właśnie po to żeby się naocznie przekonać, ile z zasłyszanych historii można włożyć pomiędzy bajki
Nawet 3 tys nie wystarczaja na zycie w Polsce ponad 2 tysiace idzie mi na samo jedzenie i duperele we dwie osoby. Dla mnie Polska nie jest potega i to co sie w niej dzieje to dno.
7cd1d0bf3fc279e4e45587f61c3d7242fa9c0a30 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-01-21, 16:37   #27
$alatka
Przyczajenie
 
Avatar $alatka
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 15
Dot.: Co myślicie o wyjeździe za granicę?

Zamierzam wyjechać jak córka skończy liceum
Tu jest życie beznadziejne :/
$alatka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-01-21, 16:49   #28
ruda_beksa
Zakorzenienie
 
Avatar ruda_beksa
 
Zarejestrowany: 2017-09
Lokalizacja: Brooklyn,baby
Wiadomości: 8 823
Dot.: Co myślicie o wyjeździe za granicę?

Cytat:
Napisane przez haniavit Pokaż wiadomość
nie, nie jest. Chyba że szczytem zarobkowym jest zarabianie minimalnej, to wtedy faktycznie lepiej być zagranicą i wierzyć w różowe jednorożce, że świat się zawojuje za 1000 euro czy funtów.

Każdemu polecam wyjazd do tej mitycznej europy zachodniej czy gdziekolwiek się chce właśnie po to żeby się naocznie przekonać, ile z zasłyszanych historii można włożyć pomiędzy bajki
skąd takie mundrości? myślisz że każdy Polak za granicą zarabia minimalną?
__________________
Dopiero w samym środku zimy przekonałem się, że noszę w sobie niepokonane lato.

https://www.youtube.com/watch?v=oHgCXhY6kZ0
ruda_beksa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-01-21, 16:53   #29
Rena
Zakorzenienie
 
Avatar Rena
 
Zarejestrowany: 2004-07
Lokalizacja: Paris
Wiadomości: 29 331
Dot.: Co myślicie o wyjeździe za granicę?

[1=7cd1d0bf3fc279e4e45587f 61c3d7242fa9c0a30;8068733 6]Tak to jest jak sie jest fundamentalnym patriota. To chyba taka jednostronna milosc do kraju [/QUOTE]
Ja wlasnie zdalam sobie sprawe w ktoryms momencie, ze moj patriotyzm to byla taka milosc bez wzajemnosci.

We Francji mowi sie, ze Polska jest feniksem Europy.

Edytowane przez Rena
Czas edycji: 2018-01-21 o 21:57
Rena jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-01-21, 20:54   #30
haniavit
Raczkowanie
 
Avatar haniavit
 
Zarejestrowany: 2016-08
Wiadomości: 425
Dot.: Co myślicie o wyjeździe za granicę?

Cytat:
Napisane przez ruda_beksa Pokaż wiadomość
skąd takie mundrości? myślisz że każdy Polak za granicą zarabia minimalną?
nie myślę, wiem że tak nie jest, co zresztą napisałam w poprzednim poście. Nie czytaj wybiórczo.
__________________

In the age of information,
IGNORANCE IS A CHOICE.
haniavit jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Emigrantki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Wyłączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2018-02-06 13:24:36


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 04:04.