oliwka czy balsam ? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki Miejsce, w którym rozmawiamy o pielęgnacji twarzy i ciała oraz sprawdzonych kosmetykach. Masz pytanie? Zadaj je kosmetyczce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2005-06-28, 17:35   #1
herezja
Raczkowanie
 
Avatar herezja
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 288

oliwka czy balsam ?


zatem co jest lepsze ???? lepiej nawilża ? podzielcie sie swoim zdaniem, ja sam nie wiem, wacham sie czy kupic nowy balsam na lato czy jednak oliwke, pozdrawiam !
herezja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-06-28, 18:43   #2
lalesia
Zakorzenienie
 
Avatar lalesia
 
Zarejestrowany: 2005-02
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 5 080
GG do lalesia
Dot.: oliwka czy balsam ?

OOOjjj zdecydowanie jakis solidny, tlusty balsam. Robilam kilka podejsc do oliwek i za kazdym razem byla klapa nieslychana oto kilka z wielu przyczyn klapy:
1. dostalam od oliwki j&j strasznego uczulenia
2. brudzi wszystko w zasiegu ciala
3. jesli chce sie nalozyc na mokre cialo a pozniej czyms zetrzec to nie wiem co to moze byc bo jest juz nie do odratowania, chyba ze mialabym sie stara szmata wycierac
4. raczej pozostawia lepka oleista warstwe a wcale tak dobrze nie nawilza, znacznie lepiej robia to tluste balsamy, ktore tez pozostawiaja tlusta warstwe ale innego rodzaju
5. mam wrazenie ze oliwka z ogole nie wsiaka
6. nie czulam po niej zadnego nawilzenia juz po zmyciu tego tlustego filmu

to tylko niektore powody. Naprawde radze balsam
lalesia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-06-28, 18:57   #3
destiny666
Wtajemniczenie
 
Avatar destiny666
 
Zarejestrowany: 2004-12
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 325
GG do destiny666
Dot.: oliwka czy balsam ?

Ja uzywalam oliwki j&j i jakos nic mnie nie bylo ale efekt nawilzenia sredni.Oliwka jest dobra jezeli zyjesz w ciaglym pospiechu, zwlaszcza ranoTakie bardziej tresciwe balsamy ciutke dluzej sie wchlaniaja wiec ja aplikuje je raczej wieczorkiemZ dobrze nawilzajacych polecam pomaranczowy Garniera do cery suchej
destiny666 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-06-28, 19:00   #4
Rena
Zakorzenienie
 
Avatar Rena
 
Zarejestrowany: 2004-07
Lokalizacja: Paris
Wiadomości: 29 331
Dot.: oliwka czy balsam ?

Wg mnie zdecydowanie balsam - zwlaszcza jak masz sucha, skore i naprawde musisz czesto stosowac. Oliwki nie nawilzaja jakos spektakularnie, znam balsamy, ktore sa od nich skuteczniejsze, do tego oliwki brudzą, długo się wchłaniają. Chociaz od czasu do czasu mozna uzyc - jak ma sie czas.
Rena jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-06-28, 19:09   #5
agnieszka26a
Rozeznanie
 
Avatar agnieszka26a
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: dolnyśląsk
Wiadomości: 638
Red face Dot.: oliwka czy balsam ?

Witaj!

A ja jestem z oliwki dla dzieci bardzo zadowolona . Używam jej już prawie 3 miesiące. Moja skóra zrobiła się miękka, gładka i delikatna oraz jest odpowiednio nawilżona. Po kąpieli nie wycieram się ręcznikiem, tylko smaruje mokrą skórę oliwką. Potem czekam aż wchłonie, trwa to pewien czas ale np. przez ten czas myje zęby. Teraz nawet zamiast żelu pod prysznic zaczełam używać żelu dla dzieci. Teraz gdy jest lato i cały dzień spędzam na dworze nie mam wysuszonej skóry od słońca.
Pozdrawiam.
agnieszka26a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-06-28, 19:13   #6
jaga_2001
Zakorzenienie
 
Avatar jaga_2001
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: ★ zakrzywiona czasoprzestrzeń ★
Wiadomości: 8 574
Dot.: oliwka czy balsam ?

ja ostatnio uslyszalam cos takiego: jesli masz skore sucha uzywaj oliwki, jesli normalna o balsamu. Ja osobiscie stosuje balsam z avonu fantastic day, bo przecudnie pachnie, dlugo sie utzrymuje zapach, nawet do 24 h a do tego mam zel po prysznic.
jaga_2001 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-06-28, 19:31   #7
burn-it-up
Zakorzenienie
 
Avatar burn-it-up
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: Wrocław :)
Wiadomości: 7 853
GG do burn-it-up
Wink Dot.: oliwka czy balsam ?

Jestem posiadaczką suchej skóry(na całym ciele,na buźce niestety mieszenej ale to już inna para kaloszy)i moge powiedzieć:i oliwka i balsam.Balsam na codzień a oliwka od czasu do czasu.Mojej skórze najlepiej robi właśnie coś takiego,ach i balsam oczywiście 2 razy dziennie(czyli najlepiej po myciu)
__________________
Mój kosmetyczny blog
burn-it-up jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2005-06-28, 21:14   #8
gaga87
Zakorzenienie
 
Avatar gaga87
 
Zarejestrowany: 2004-04
Wiadomości: 9 298
Dot.: oliwka czy balsam ?

ja wole balsam, oliwki tez sa fajne, ale jak dla mnie za duzo babrania sie
gaga87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-06-28, 22:11   #9
sarenka
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2002-07
Lokalizacja: Nizina Mazowiecka
Wiadomości: 9 023
Dot.: oliwka czy balsam ?

Oliwka jest świetnym rozwiązaniem o ile wciera się ją w mokre ciało a potem wyciera ręcznikiem.
__________________
Naucz się zachowywać obojętność wobec fałszywych sądów o Tobie.
Bez takiej obojętności człowiek nie może być wolny.
Lew Mikołajewicz Tołstoj

WESOŁYCH ŚWIĄT!
sarenka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-06-28, 22:16   #10
nube
Raczkowanie
 
Avatar nube
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 56
Dot.: oliwka czy balsam ?

a ja używam codziennie balsamu a 2 lub 3 razy w tygodniu po kąpieli wcieram w mokrą skórę oliwkę
nube jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-06-28, 23:01   #11
Rossie
Raczkowanie
 
Avatar Rossie
 
Zarejestrowany: 2004-03
Wiadomości: 489
Dot.: oliwka czy balsam ?

Ja zawsze używałam balsamów ale teraz uzywam olejku do ciała Giordani GOLD. Moze troche mniej tluisty niz oliwka..(w koncu jest dwufazowy, jedna faza taka ciezka, oleista a druga leciutka). I jestem bardzo zadowolona. Skóra jest nawilzona, nabłyszczona...jezeli chodzi o brzudzenie recznikow to nic takeigo nie zauwazylam, bo nie nakładam ogromnych ilosci i chwilke odczekuje. Na ciele pozostaje pięknmy zpaach,ktory utrzymuje sie dluzej niz jakeis wody toaletowe
Jezeli natomiast chodzi o balsamy to zalezy ktory jak nawilza...wh mnei bardzo dobre są balsamy Fruttini..nie dosc,ze cudownie nawilzaja to jeszcze maja piekny zapach ..
Rossie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2005-06-29, 05:12   #12
agusia_85
Zadomowienie
 
Avatar agusia_85
 
Zarejestrowany: 2004-09
Lokalizacja: Białystok
Wiadomości: 1 171
GG do agusia_85
Dot.: oliwka czy balsam ?

Ja uważam że do skóry suchej oliwka jest lepsza, skóra jest po niej mięciutka i gładziutka. Jednak ja nie cierpię oliwek właśnie za to że są tłuste, mają mdły zapach (j&j) i w ogóle się nie wchłaniają.
Ja używam tylko balsamu, i jeśli się to robi regularnie, to efekty są naprawdę spektakularne
agusia_85 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-06-29, 07:40   #13
ikets
Użytkownik ma kliknąć w link aktywujący (mail)
 
Avatar ikets
 
Zarejestrowany: 2004-06
Wiadomości: 222
Dot.: oliwka czy balsam ?

Nie wiem jak kolezanki stosuja oliwke, skoro twierdzą ze skóra jest tłusta
Jak uzywałam oliwki J&J na mokro, zaraz po wyjsciu spod prysznica to efekt był wprost niesłychany ! Skóra mieciutka przez cały dzien, gładka i delikatnie ale trwale pachnąca.
Teraz, niestety, zaopatrzyłam sie w oliwke w żelu J&J i niestety efekty są gorsze, jest bardzo tłusta i na prawde nie sposób zeby się wchłonęła
Balsamy polecam "na ochłode" Wtedy na lato, najlepszy będzie jakis orzeźwiający zapach
Lepiej zaopatrzyc sie i w balsam i w oliwke i stosować wedle codziennej potrzeby skóry

Pozdrawiam
ikets jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-06-29, 09:31   #14
neitka
Zadomowienie
 
Avatar neitka
 
Zarejestrowany: 2004-05
Wiadomości: 1 964
GG do neitka
Talking Dot.: oliwka czy balsam ?

Oliwka latem jest o tyle niebezpieczna, że w momencie kiedy nie do końca wchłonie Ci się w ciało, a Ty wyjdziesz na dwór możesz się poparzyć od słońca - oliwki przecież jakby "przyspieszają" opalanie. Jeśli chodzi o brudzenie ręczników, to ja czegoś takiego nie zauważyłam, ale np. mojej mamie potem przeszkadza zapach, który ciężko sprać. Więc smarowanie się oliwką polecam jeśli już to na noc. A! Do bardzo bardzo bardzo suchej skóry polecam tę w żelu, bo tak na teraz najlepsze będą nie tylko oliwki ale i balsamy do ciała ze spryskiwaczem - zostawiają delikatną cienką warstwę, są łatwie i szybkie w aplikacji i nieco chłodzą (tutaj mogę polecić alpi fresh, rewelacyjnie nawilża, wchłania się błyskawicznie, pachnie bardzo delikatnie i naturalnie więc będzie współgrał z innymi zapachami). A już dla mnie wielką rewelacją na wakacje (zwłaszcza jeśli jedziecie w naprawdę gorące miejsca) jest balsam czterech pór roku w piance. Można się nim smarować nawet w pełnym słońce a schładza niesamowicie przyjemnie Miło pachnie, choć raczej nie na długo, ale jest tani i warto

No, ale się wymądrzyłam
Buziaki
neitka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 12:50.