mięśnie się spalają ??? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Fitness, bieganie, joga - spalamy kalorie

Notka

Fitness, bieganie, joga - spalamy kalorie Forum dla osób, które lubią aktywność fizyczną i chcą spalić zbędne kalorie. Wejdź, poznaj świat fitnessu i różne rodzaje aktywności fizycznej np. joga, pilates czy zumba.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2004-02-17, 05:22   #1
sergeevna
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2003-06
Wiadomości: 621

mięśnie się spalają ???


chodze na areobik 4 razy w tygodniu juz prawie przez 3 msc , nie mam zadnych zakwasow , wprawdzie podczas cwiczen czuje zmeczenie ,ale odrazu po jest super , wiec stwierdzilam ze chciala bym chodzic czesciej , poprostu codziennie i jak powiedzialam o tym kolezance ona mi powiedziala ze przeciez miesnie sie od tego spalaja :|
jak to spalają ????
sergeevna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-02-17, 06:19   #2
smoczek
Zakorzenienie
 
Avatar smoczek
 
Zarejestrowany: 2002-08
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 3 049
Re: mięśnie się spalają ???

hmm to nie do końca tak, ale potocznie mówiąc "spalanie mięsni" jest możliwe, natomiast nie w tym kontekście Taka sytuacja zachodzi np. wtedy kiedy organizm wymęczony jakąś beznadziejną, drakońską dietą wyczerpuje już swoje zasoby tłuszczu i wtedy właśnie bierze się za "zjadanie" swoich własnych mięśni-po prostu stara sie przeżyć. U Ciebie natomiast widzę inny problem Prześledziłam kilka Twoich ostatnich postów i mam wrażenie, że masz generalną tendencję do przesadzania jeśli chodzi o dietę, sport itp Otóż klucz nie tkwi w tym żeby wypruwać z siebie, za przeproszeniem, flaki, ale w tym żeby trenować z rozwagą i SKUTECZNIE. Chodzisz na aerobik 4 razy w tygodniu? Nie męczy Cię to? I świetnie-z tego wniosek, że organizm już przyzwyczaił się do takiej dawki wysiłku-ale nie ma najmniejszego sensu dodawać do Twojego programu treningowego tego samego, bo znowu będziesz obciążać te same grupy mięśniowe(nie czarujmy się-nawet aerobik ma charakterystyczne dla siebie ćwiczenia), a taki brak wytchnienia dla mięśni prowadzi prościutko do przetrenowania(objawy nie są miłe, poczytaj sobie -> http://www.bieganie.pl/trening/przetren/ ) i kontuzji. Mięśnie muszą mieć czas na wypoczynek-CONAJMNIEJ jeden dzień bez treningu. Poza tym dodawanie znowu tego samego rodzaju ruchu nie ma sensu też z innego powodu. Zapewne chcesz coś osiągnąć-z tego co pamiętam z innych Twoich postów zależy Ci na wyszczupleniu dołu ciała. Pomyśl-jeśli aerobik 4 razy w tygodniu po 3 miesiącach nie poprawił Twojej figury pod tym względem to może czas spróbować czegoś innego, skoro masz taki głód ruchu? Większym wyzwaniem będzie oprócz normalnej dawki aerobiku, zacząć chodzić raz w tygoniu na basen, czy zapisać się na zajęcia typu barre au sol lub streching. Twoje ciało będzie musiało przyzwyczaić się do nowego rodzaju ruchu, a to daje dużo większe efekty niż zmuszanie go wciąż do tego samego.
smoczek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-02-17, 08:42   #3
sergeevna
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2003-06
Wiadomości: 621
Re: mięśnie się spalają ???

przepraszam pomyliłam się...ja chodze dopiero 3 tygodnie na areobik hihi
A chcialam sie jeszcze dopisac na zajecia pilates i basen poza areobikiem
bo slyszalam ze pilates ladnie rzezbi cialko ,a basen wysmukla
sergeevna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-02-17, 08:44   #4
sergeevna
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2003-06
Wiadomości: 621
pytanko do smoczka :-)

Mam jeszcze takie jedno pytanko do Ciebie smoczku .
Jak sie ociepli ,nie bedzie ślisko i nie bedzie sniezyku chcialabym zaczac biegac .. tylko ze nie wiem jak zaczac .
Nie chce wychodzic kazdego dnia tylko na 7 minut zeby chwile pobiegac i dostac zadyszki.
Potrafie przebiec zaledwie dwa kilometry i dalej juz jestem wyczerpana...wiec jak biegac zeby trwalo to dluzej ale zeby tak nie meczylo ? bo 5 minut z przerwami ?
sergeevna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-02-17, 08:48   #5
sergeevna
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2003-06
Wiadomości: 621
Re: pytanko do smoczka :-)

a , i jeszcze chcialam zapytac jak sie zapobiega "spalaniu tych miesni" .Przeczytalam na stronce o fitnesie ,ze dieta musi byc bialkowa , obfita w bialko ,bo wtedy po spaleniu tluszczu spala sie wlasnie bialko
sergeevna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-02-17, 09:05   #6
smoczek
Zakorzenienie
 
Avatar smoczek
 
Zarejestrowany: 2002-08
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 3 049
Re: pytanko do smoczka :-)

Masz tu cały artykuł przez mnie napisany na ten temat. Poczytaj, a znajdziesz odpowiedź ->
http://www.wizaz.pl/smoczek_bieganie.php
smoczek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-02-17, 09:05   #7
sergeevna
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2003-06
Wiadomości: 621
mięśnie :D

od czego zalezy to jak szybko mięśnie rosna ?
moja mama mowi ze jedni maja zwarte miesnie i wtedy latwiej im to przychodzi ,a drudzy nie i trudniej.
Jej , mam tyle pytan dotyczacych tych cwiczen wszystkich.
Ja np. cwicze areobik od 3 tyg i to tylko 4 razy w tyg i juz mi sie rozbudowaly gorne miesnie brzucha , widac je ,takie dwa kloce
ale na przyklad dolnych miesni jeszcze nie widac ,ale to pewnie przez ten malenki tluszczyk co je otacza ale pewnie niedlugo tez zniknie...
a narazie mam wrazenie ze miesnie brzucha tworza sie od gory :|
No a wlasnie , moja kolezanka cwiczy 4 miesiace i efektow nie widac..moze to wina jej diety??
sergeevna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2004-02-17, 11:34   #8
MoniaK
Zakorzenienie
 
Avatar MoniaK
 
Zarejestrowany: 2002-12
Wiadomości: 12 990
Re: mięśnie :D

Mięśnie rosną w trakcie spoczynku i regeneracji mimo że dziwnie brzmi tak jest. Oczywiście aby rosły mięśnie potrzebny jest trening z obciążeniem, siłowy. Raczej nie wyobrażam sobie aby w inny sposób urosły mięśnie.
Po trzech tygodniach trudno zauważyć aby mięśnie były widoczne, może po prostu woda ubyła z organizmu i spaliłaś trochę tłuszczyku Aerobic to ćwiczenia wydolnościowe (jeśli mówisz o typowym aerobicu) i one budują naszą kondycję, wydolność organizmu, także sylwetkę bo pomagają schudnąć. Sergevna, musisz chyba wykonywac jakieś ćwiczenia na mięśnie brzucha, bo mięśnie same się nie zbudują tylko przez aerobic
Mięśnie brzucha rzeczywiście budują się od góry, szczególnie nam kobietkom trudno jest spalić tkankę tłuszczową położoną poniżej pępka
MoniaK jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Fitness, bieganie, joga - spalamy kalorie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 23:12.