język angielski - od początku - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Szkoła i edukacja

Notka

Szkoła i edukacja Szkoła i edukacja, to forum dla osób, które chcą się uczyć. Tu dowiesz się wszystkiego o szkołach, uczelniach, kursach. Na forum NIE odrabiamy prac domowych!

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2012-06-24, 19:27   #1
Ania18231
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-06
Wiadomości: 56
Red face

język angielski - od początku


Chodzę do wakacyjnej pracy w hinduskiej firmie. Byłam raz w zastępstwie na innej zmianie i kierownik (fajny i młody Hindus) się mnie spytał : Do you speak English? A ja burak i mówię: no.
Mam niby troszkę słownictwa, ale nie umiem się wysłowić. Całe życie uczyłam się niemieckiego i tylko liznęłam angielski w ogólniaku.
I tu moje pytanie - jak najlepiej się uczyć angielskiego? polecacie jakieś programy komputerowe? Książki?
z góry dziękuję
Ania18231 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-24, 19:41   #2
MissChievousTess
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 12 916
Dot.: język angielski - od początku

Wszystko zależy od tego jak się uczysz i co chcesz osiągnąć.
Możesz sięgnąć np. po serię samouczków Angielski ? No problem, po pakiet multimedialny Profesor Henry albo iść na kurs konwersacyjny.
Jeśli potrzebne ci słownictwo z jakiejś branży to lepszy podręcznik biznesowy typu survival english i słownictwo specjalistyczne.
Wszystko zależy od celu nauki, środków,czasu jakim dysponujesz, warunków w jakich najlepiej uczysz się języka /w jakich masz realne szanse na naukę.
MissChievousTess jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-24, 19:48   #3
mbamboo
Wtajemniczenie
 
Avatar mbamboo
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 2 376
Dot.: język angielski - od początku

Cytat:
Napisane przez Ania18231 Pokaż wiadomość
Chodzę do wakacyjnej pracy w hinduskiej firmie. Byłam raz w zastępstwie na innej zmianie i kierownik (fajny i młody Hindus) się mnie spytał : Do you speak English? A ja burak i mówię: no.
Mam niby troszkę słownictwa, ale nie umiem się wysłowić. Całe życie uczyłam się niemieckiego i tylko liznęłam angielski w ogólniaku.
I tu moje pytanie - jak najlepiej się uczyć angielskiego? polecacie jakieś programy komputerowe? Książki?
z góry dziękuję
Sama nigdy się nie przykładałam, ogromnego kopa dała mi konieczność przygotowania się do egzaminu z angielskiego (wymaganego przez uczelnię na studia tutaj). Jak było trzeba, to nagle jakoś szybciej wchodziło Może jest to jakaś metoda.
Ja chodziłam na prywatne lekcje (tak, drogo, ale trwało to niecały rok, bez wakacji, i potraktowałam to jako inwestycję), które bardziej były swobodnym gadaniem niż wkuwaniem gramatyki, przez co było to mniej szkolne, a bardziej praktyczne. Myślę, że teorię można opracować samemu, a użycia warto właśnie uczyć się przez mówienie. Tak samo słówka - czytaj gazety, artykuły czy książki (chociaż to najtrudniejszy poziom jak dla mnie) i wynotuj sobie to, czego nie znasz. Warto starać się używać potem tych nowych słówek w kontekście, jest to bardziej użyteczne niż kucie i zapomnienie za tydzień. Plus oczywiście filmy po angielsku z napisami, a potem już bez . Mówię oczywiście o filmach interesujących, serialach itp, nie filmach edukacyjnych Może to być nawet coś, co już znasz, żebyś miała pojęcie, o czym mogą mówić, bez rozumienia każdego pojedynczego słowa, a z czasem to zrozumienie zacznie się poprawiać. Do tego piosenki i próby zrozumienia tekstu (nie przetłumaczenia).
Właśnie, nie warto też tłumaczyć wszystkiego jak leci, lepiej układać zdania od razu po angielsku niż starać się sprawdzać każde słowo w słowniku, żeby przekład odpowiadał polskiej wersji. Jest to kompletnie bez sensu, bo angielski to inny język i nie da się dosłownie przetłumaczyć wszystkiego, lepiej od razu "myśleć inaczej", nie po polsku.

Dodam, że to tylko doświadczenia własne, nie mam absolutnie nic wspólnego z pedagogiką czy filologią angielską.
__________________
mbamboo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-24, 20:54   #4
___kasia___
Rozeznanie
 
Avatar ___kasia___
 
Zarejestrowany: 2011-07
Lokalizacja: łódź
Wiadomości: 559
Dot.: język angielski - od początku

to prawda do matury jest mobilizacja i ang też umiałam po roku studiów z ang na studiach cofnęłam się do do 1 klasy liceum
___kasia___ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-24, 20:58   #5
elle elle
Rozeznanie
 
Avatar elle elle
 
Zarejestrowany: 2011-05
Lokalizacja: Centrum Polski
Wiadomości: 790
Dot.: język angielski - od początku

Cytat:
Napisane przez Ania18231 Pokaż wiadomość
Chodzę do wakacyjnej pracy w hinduskiej firmie. Byłam raz w zastępstwie na innej zmianie i kierownik (fajny i młody Hindus) się mnie spytał : Do you speak English? A ja burak i mówię: no.
Mam niby troszkę słownictwa, ale nie umiem się wysłowić. Całe życie uczyłam się niemieckiego i tylko liznęłam angielski w ogólniaku.
I tu moje pytanie - jak najlepiej się uczyć angielskiego? polecacie jakieś programy komputerowe? Książki?
z góry dziękuję
Podłączam się do pytania, sama chce się uczyć angielskiego
Cytat:
Napisane przez mbamboo Pokaż wiadomość
Sama nigdy się nie przykładałam, ogromnego kopa dała mi konieczność przygotowania się do egzaminu z angielskiego (wymaganego przez uczelnię na studia tutaj). Jak było trzeba, to nagle jakoś szybciej wchodziło Może jest to jakaś metoda.
Ja chodziłam na prywatne lekcje (tak, drogo, ale trwało to niecały rok, bez wakacji, i potraktowałam to jako inwestycję), które bardziej były swobodnym gadaniem niż wkuwaniem gramatyki, przez co było to mniej szkolne, a bardziej praktyczne. Myślę, że teorię można opracować samemu, a użycia warto właśnie uczyć się przez mówienie. Tak samo słówka - czytaj gazety, artykuły czy książki (chociaż to najtrudniejszy poziom jak dla mnie) i wynotuj sobie to, czego nie znasz. Warto starać się używać potem tych nowych słówek w kontekście, jest to bardziej użyteczne niż kucie i zapomnienie za tydzień. Plus oczywiście filmy po angielsku z napisami, a potem już bez . Mówię oczywiście o filmach interesujących, serialach itp, nie filmach edukacyjnych Może to być nawet coś, co już znasz, żebyś miała pojęcie, o czym mogą mówić, bez rozumienia każdego pojedynczego słowa, a z czasem to zrozumienie zacznie się poprawiać. Do tego piosenki i próby zrozumienia tekstu (nie przetłumaczenia).
Właśnie, nie warto też tłumaczyć wszystkiego jak leci, lepiej układać zdania od razu po angielsku niż starać się sprawdzać każde słowo w słowniku, żeby przekład odpowiadał polskiej wersji. Jest to kompletnie bez sensu, bo angielski to inny język i nie da się dosłownie przetłumaczyć wszystkiego, lepiej od razu "myśleć inaczej", nie po polsku.

Dodam, że to tylko doświadczenia własne, nie mam absolutnie nic wspólnego z pedagogiką czy filologią angielską.
Ps. śliczny avatar
__________________
Czas to miłość

Wymiana kosmetyczna

Klik!
Wybieram grupę Color!

elle elle jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-24, 21:35   #6
mikonada
Zakorzenienie
 
Avatar mikonada
 
Zarejestrowany: 2012-01
Lokalizacja: CK
Wiadomości: 3 958
Dot.: język angielski - od początku

powiem na własnym przykładzie: podstawę miałam w szkole i dodatkowo na kursach j.angielskiego.. jednak najwięcej nauczyłam się przez oglądanie filmów bez lektora pl i nawet podczas ćwiczeń z koleżanką
mikonada jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-24, 21:46   #7
mbamboo
Wtajemniczenie
 
Avatar mbamboo
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 2 376
Dot.: język angielski - od początku

Cytat:
Napisane przez elle elle Pokaż wiadomość
Podłączam się do pytania, sama chce się uczyć angielskiego

Ps. śliczny avatar
Dziękuję
__________________
mbamboo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-06-24, 21:49   #8
kiiisiel
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 433
Dot.: język angielski - od początku

rosette!
kiiisiel jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-25, 15:11   #9
dorotek88
Raczkowanie
 
Avatar dorotek88
 
Zarejestrowany: 2012-02
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 285
Dot.: język angielski - od początku

Jeżeli Cię stać to zdecydowanie najlepszy będzie kurs językowy, gdzie będziesz mogła rozmawiać po angielsku. Można naprawdę wiele zdziałać ucząc się samemu, ale trudno rozmawiać samemu ze sobą... (chociaż można na przykład rozmawiać z jakimś obcokrajowcem przez skajpaja albo coś w tym stylu itp. ).
Ponadto chodząc na kurs masz większą motywację do nauki, zawsze masz się kogo zapytać jeśli nie jesteś czegoś pewna, prowadzący może Ci podpowiedzieć co powinnaś poprawić a co nie.
Myślę, że zwłaszcza na początku lepiej uczyć się języka na kursie. Później można już się uczyć samemu, bo zna się już podstawy wymowy, gramatyki, nie ma się blokady językowej itp.

A jeżeli kurs z jakiegoś powodu odpada to warto zainwestować w jakiś dobry program do samodzielnej nauki dla początkujących koniecznie taki zawierający płytę z nagraniami.
dorotek88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-25, 23:21   #10
Eddihollywood
Przyczajenie
 
Avatar Eddihollywood
 
Zarejestrowany: 2012-06
Wiadomości: 1
Dot.: język angielski - od początku

Cytat:
Napisane przez dorotek88 Pokaż wiadomość
Jeżeli Cię stać to zdecydowanie najlepszy będzie kurs językowy, gdzie będziesz mogła rozmawiać po angielsku. Można naprawdę wiele zdziałać ucząc się samemu, ale trudno rozmawiać samemu ze sobą... (chociaż można na przykład rozmawiać z jakimś obcokrajowcem przez skajpaja albo coś w tym stylu itp. ).
Ponadto chodząc na kurs masz większą motywację do nauki, zawsze masz się kogo zapytać jeśli nie jesteś czegoś pewna, prowadzący może Ci podpowiedzieć co powinnaś poprawić a co nie.
Myślę, że zwłaszcza na początku lepiej uczyć się języka na kursie. Później można już się uczyć samemu, bo zna się już podstawy wymowy, gramatyki, nie ma się blokady językowej itp.

A jeżeli kurs z jakiegoś powodu odpada to warto zainwestować w jakiś dobry program do samodzielnej nauki dla początkujących koniecznie taki zawierający płytę z nagraniami.
A znasz może jakieś programy darmowe z kursem angielskiego?
__________________
Nie kopiuj avatarów innych użytkowniczek
Eddihollywood jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-26, 13:15   #11
dorotek88
Raczkowanie
 
Avatar dorotek88
 
Zarejestrowany: 2012-02
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 285
Dot.: język angielski - od początku

Cytat:
Napisane przez Eddihollywood Pokaż wiadomość
A znasz może jakieś programy darmowe z kursem angielskiego?
Darmowych niestety nie znam... Nawet jeżeli takie są to pewnie nie są zbyt skuteczne. Myślę, że ucząc się języka angielskiego trzeba jednak trochę wydać, jak nie na kurs to na dobry podręcznik czy program do nauki.
Ale można też np. wypożyczyć jakiś kurs do samodzielnej nauki z biblioteki. Są też strony w internecie na których można znaleźć dużo informacji na temat gramatyki i słownictwa, np. ang.pl albo strony na których można znaleźć nagrania po angielsku z transkrypcją.
dorotek88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-08-23, 15:42   #12
miminka10
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 337
Dot.: język angielski - od początku

witam.Muszę opisać czynności prac osób w biurze po angielsku.Oczywiście nie można ominąć porannej kawy i ciasteczka..pomoże ktoś?
miminka10 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Szkoła i edukacja


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 04:20.