ekologia w domu - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Hobby > Dom, mieszkanie, nieruchomości

Notka

Dom, mieszkanie, nieruchomości Szukasz domu, mieszkania lub nieruchomości? Masz już upatrzone lokum i czeka cię remont? Dobrze trafiłeś - tutaj wymieniamy się wiedzą i doświadczeniem.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2012-04-25, 22:39   #1
qozaczka
Raczkowanie
 
Avatar qozaczka
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 356

ekologia w domu


Przeglądając wizaż nie znalazłam podobnego tematu, więc postanowiłam założyć nowy wątek. Możemy tutaj porozmawiać o tym co możemy zrobić w domu, aby nasz świat był chociaż trochę lepszy.
Ja od kilku lat uskuteczniam segregację odpadów u mnie w domu, a ostatnio więcej zaczęłam interesować się sprawami energii odnawialnej. Co sądzicie o pozyskiwaniu jej z chociażby słońca? Czytam na ten temat różne artykuły na odnawialneciepło.pl i powiem wam, że mimo, iż są to kosztowne inwestycje to coraz bardziej jestem za tym aby takie technologie wprowadzać.
qozaczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-26, 19:18   #2
marsi11
Zakorzenienie
 
Avatar marsi11
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 9 982
Dot.: ekologia w domu

hej,
ja właśnie buduję domek ekologiczny
będą kolektory słoneczne, rekuperator i prawdopodobnie zbiornik na deszczówkę do spłukiwania wc i do prania
marsi11 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-29, 10:45   #3
olayahoo
Raczkowanie
 
Avatar olayahoo
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: waw
Wiadomości: 112
Dot.: ekologia w domu

my tez bedziemy budowac domek z solarnym dachem,natomiast nie slyszalam o mozliwosci wykorzystywania deszczowki do splukiwania,mozesz cos wiecej o tym napisac...
olayahoo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-29, 15:10   #4
qozaczka
Raczkowanie
 
Avatar qozaczka
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 356
Dot.: ekologia w domu

Słyszałam o wykorzystaniu deszczówki. Moim zdaniem to dobre rozwiązanie pod względem ekologicznym, ale nie do końca ekonomicznym. Nie szybko taka inwestycja się zwraca, bo koszty instalacji są spore. Jeśli myślisz o tym, to musisz przeanalizować jaką powierzchnię będzie miał twój dach i w jakich okolicach mieszkasz ( chodzi sprawdzenie rocznej sumy opadów).
Z ekologicznych rozwiązań, dobre wydaje mi się zintegrowane ogrzewanie. Mam w swoim domu, z Makrotermu. To taki system do ogrzewania domu jednorodzinnego i przygotowywania ciepłej wody użytkowej, ale jego opłacalność też trzeba przeanalizować pod kątem zapotrzebowania na wodę i pod kątem liczby osób, która miałaby z tego korzystać
qozaczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-30, 18:16   #5
marsi11
Zakorzenienie
 
Avatar marsi11
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 9 982
Dot.: ekologia w domu

koszt instalacji to ok 15 tys zł- w moim przypadku opłaca się, zużywamy mega dużo wody w toalecie i do prania

szkoda,że nie ma dofinansowanie jak przy kolektorach, być może za jakiś czas będzie taka możliwość ale ja właśnie teraz kurde domek stawiam i nie wiem jak to wygląda do adaptacji w późniejszym czasie
marsi11 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-03, 15:51   #6
LadyWiki
Przyczajenie
 
Avatar LadyWiki
 
Zarejestrowany: 2012-07
Wiadomości: 5
Dot.: ekologia w domu

Ja też gdzieś ostatnio słyszałam o zbiorniku na deszczówkę. 15 tyś zł to sporo…ale podobno i tak się opłaca. Póki co u siebie w domu wprowadziłam segregację śmieci i zaczęłam przygotowywać środki czyszczące na bazie naturalnych produktów. Czytałam jeszcze o oszczędzaniu energii na http://www.wymiatam.com/ekologia-na-...zanie-energii/. W sumie w sieci można znaleźć sporo ciekawych pomysłów.
LadyWiki jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-03, 18:16   #7
sowa_uszata
Przyczajenie
 
Avatar sowa_uszata
 
Zarejestrowany: 2012-07
Lokalizacja: czasem Płock, czasem Wawa
Wiadomości: 6
Dot.: ekologia w domu

LadyWiki, w jaki sposób/z czego przygotowujesz środki czyszczące? Też od jakiegoś czasu myślę o zastosowaniu ekologicznej chemii, zwłaszcza po umyciu łazienki, kiedy łep mi pęka od chloru, jaki producenci ładują w gotowe środki...
Dla mnie ekologia w domu to również oszczędność energii (np. zastosowanie energooszczędnego oświetlenia, okien trójszybowych, ścian z grubą warstwą ocieplenia tzw. budownictwo pasywne) i naturalnych materiałów, np. kamienia, cegły, drewna na podłogi itd. Poza tym jeśli ktoś na etapie projektowania domu myśli o kominku, to fajnym rozwiązaniem są kominki z płaszczem wodnym (czyli nad kominkiem jest zbiornik wody, ogrzewany ciepłem z kominka).
sowa_uszata jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-08-03, 19:48   #8
Elfia4
DOMator
 
Avatar Elfia4
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: z nad morza
Wiadomości: 7 151
Dot.: ekologia w domu

Cytat:
Napisane przez marsi11 Pokaż wiadomość
koszt instalacji to ok 15 tys zł- w moim przypadku opłaca się, zużywamy mega dużo wody w toalecie i do prania

szkoda,że nie ma dofinansowanie jak przy kolektorach, być może za jakiś czas będzie taka możliwość ale ja właśnie teraz kurde domek stawiam i nie wiem jak to wygląda do adaptacji w późniejszym czasie
To bardzo dużo zważywszy na to, że w ten sposób można zaoszczędzić może kilkadziesiąt złotych miesięcznie, to czas, w jakim zwróci się ta inwestycja jest tak duży, że nie wiem, czy do tego czasu nie trzeba będzie przeprowadzić jakiejś modernizacji czy gruntownego przeglądu instalacji.
Cena takich rozwiązań skutecznie odstrasza od wykorzystywania ich w domach. Jeszcze przy budowie nowego domu, czy gruntownym remoncie instalacji w starym domu można się o to pokusić, ale jak się policzy koszt instalacji, prac związanych z doprowadzeniem domu do ładu po podłączaniu tego wszystkiego, to ręce opadają.
Do solarów są chociaż dofinansowania, więc koszty można trochę zmniejszyć, ale do większości proekologicznych rozwiązań nie ma dofinansowania.
Elfia4 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-20, 12:05   #9
koni3nka
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-09
Wiadomości: 4
Dot.: ekologia w domu

ja tez segreguje odpady, próbowałam tez prać w orzechach piorących ale jakoś u mnie nie zdało to egzaminu. Większość plam nie udało się usunąć więc powróciłam do dawnej metody proszkowej. Zdarza mi się tez kupować kosmetyki ekologiczne, kremy balsamy. Niektóre są ok a niektóre nie dają rady. Fajny jest też kryształ ałunu zamiast antyperspirantu ale to dla osób które nie pocą się zbytnio.
koni3nka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dom, mieszkanie, nieruchomości


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 00:18.