Co zrobić? Zacząć drugi kierunek czy isc do szkoły policealnej? Moja sytuacja - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Szkoła i edukacja

Notka

Szkoła i edukacja Szkoła i edukacja, to forum dla osób, które chcą się uczyć. Tu dowiesz się wszystkiego o szkołach, uczelniach, kursach. Na forum NIE odrabiamy prac domowych!

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2013-05-10, 10:04   #1
smerfetta23
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-03
Wiadomości: 23

Co zrobić? Zacząć drugi kierunek czy isc do szkoły policealnej? Moja sytuacja


Jestem na 2 roku ekonomii dziennie, nie narzekam, daję radę. Jednak czegoś mi brakuje, nie jestem pewna, czy ekonomia to do końca to, co chcę robić. Owszem, kierunek jest dla mnie interesujący, lubię zagadnienia związane z podatkami, ale np nie chciałabym byc księgową. Od zawsze interesowała mnie farmacja , ziołolecznictwo. Chciałabym teraz cos zrobic w tym kierunku. Wiem,że są szkoły policealne z kierunkiem technik farmaceutyczny ( w moim miescie tez jest taka szkoła). Zastanawiam się, czy isc do takiej szkoły czy zacząć drugi kierunek np technologia chemiczna lub towaroznastwo lub jakas chemia( żeby była jakas specjalnosc związana z lekami, ich analizą itd). Nie wiem jednak, jak z pracą po takich studiach. Chyba w jakichs aboratoriach się pracuje, a ja wolałąbym kontakt z ludźmi, doradzac im w sprawach lekarstw. Czuję się zagubiona. Powiedziałam o tym mojej siostrze, która jest zdania,że "cofnę się w edukacji" idąc do szkoły policealnej. Nie wiem juz sama, poradzcie cokolwiek
smerfetta23 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-10, 13:24   #2
Zaczytana Lilu
Raczkowanie
 
Avatar Zaczytana Lilu
 
Zarejestrowany: 2012-03
Wiadomości: 92
Dot.: Co zrobić? Zacząć drugi kierunek czy isc do szkoły policealnej? Moja sytuacja

To już ty musisz podjąć decyzję czy chcesz mieć zawód i pracę czy chcesz mieć mgr.przed nazwiskiem. Będąc technikiem farmaceutycznym będziesz mogła pracować w aptece jednocześnie możesz iść na farmacje zaocznie i poszerzyć wiedzę ale zawód i pracę już będziesz miała.
Twoja siostra ma ciekawe podejście do życia twierdząc że zdobycie zawodu jest cofnięciem się w edukacji. To pewnie dlatego tylu magistrów można spotkać na kasach w markecie i na widlakach oni nie cofnęli się w edukacji i nie zniżyli się do zdobycia zawodu mogą być z siebie dumni mają dyplom i mgr przed nazwiskiem
Nie oglądaj się na innych sama podejmij decyzję.
Zaczytana Lilu jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-10, 13:28   #3
martynusia222
Zakorzenienie
 
Avatar martynusia222
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 9 524
Dot.: Co zrobić? Zacząć drugi kierunek czy isc do szkoły policealnej? Moja sytuacja

Nie sądzę, aby tech. farmaceutyczny był cofnięciem się w edukacji, fakt, taka panuje opinia na temat szkół policealnych, ale akurat ten kierunek jest dosyć ciężki i wymagający. To zależy też od szkoły, bo pełno jest szkół prywatnych typu cosinus, TEB i chyba stąd ta opinia, że w policealnej łatwo. Szkoły państwowe mają raczej wysoki poziom.
Jeśli skończysz studia chemiczne, nawet ze specjalnością o lekach to i tak jeśli chcesz ludziom doradzać w sprawie lekarstw ( pracować w aptece, puncie aptecznym czy sklepie zielarskim) musisz być technikiem farmaceutycznym albo farmaceutą, inaczej się nie da. Niestety jest inna sprawa - tech. farm. przed uzyskaniem pełnych kwalifikacji musi odbyć 2letni staż zawodowy, a o ten dziś bardzo ciężko.


---------- Dopisano o 14:28 ---------- Poprzedni post napisano o 14:26 ----------

Cytat:
Napisane przez Zaczytana Lilu Pokaż wiadomość
To już ty musisz podjąć decyzję czy chcesz mieć zawód i pracę czy chcesz mieć mgr.przed nazwiskiem. Będąc technikiem farmaceutycznym będziesz mogła pracować w aptece jednocześnie możesz iść na farmacje zaocznie i poszerzyć wiedzę ale zawód i pracę już będziesz miała.
Twoja siostra ma ciekawe podejście do życia twierdząc że zdobycie zawodu jest cofnięciem się w edukacji. To pewnie dlatego tylu magistrów można spotkać na kasach w markecie i na widlakach oni nie cofnęli się w edukacji i nie zniżyli się do zdobycia zawodu mogą być z siebie dumni mają dyplom i mgr przed nazwiskiem
Nie oglądaj się na innych sama podejmij decyzję.
Nie ma farmacji zaocznej, są tylko studia wieczorowe i dzienne, przy czym wieczorowe są bardzo drogie.
__________________
Wciąż nie rozumiem, już nigdy nie zrozumiem
czemu nie umiem odnaleźć się w ludzi tłumie.
martynusia222 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-10, 18:06   #4
MaLibu 2o
Raczkowanie
 
Avatar MaLibu 2o
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: czajna tałn
Wiadomości: 187
Dot.: Co zrobić? Zacząć drugi kierunek czy isc do szkoły policealnej? Moja sytuacja

Cytat:
Napisane przez martynusia222 Pokaż wiadomość
To zależy też od szkoły, bo pełno jest szkół prywatnych typu cosinus, TEB i chyba stąd ta opinia, że w policealnej łatwo. Szkoły państwowe mają raczej wysoki poziom.
cosinus jest szkola niepubliczna


jak chcesz ludziom radzic jakie lekarstwa powinni zakupywac to moze po prostu zostan przedstawicielem medycznym jakiejs firmy farmaceutycznej, do tego nie trzeba konczyc farmacji ani na studiach ani w policealnej jak sadze i problem z glowy
MaLibu 2o jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-10, 18:37   #5
wild_horse
Zakorzenienie
 
Avatar wild_horse
 
Zarejestrowany: 2010-11
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 5 855
Dot.: Co zrobić? Zacząć drugi kierunek czy isc do szkoły policealnej? Moja sytuacja

Autorko, jesteś na II roku (rozumiem, że kończysz II. rok?) ekonomii i piszesz, że Cię to interesuje. Czy nie warto byłoby pochodzić na tą uczelnię jeszcze rok, uzyskać tytuł licencjata i już coś mieć, jakiś papierek i możliwości? Mówisz, że nie chciałabyś pracować jako księgowa, ok. A co powiesz na takie rozwiązanie:
1) Kończysz tą ekonomię, robisz lic
2) Zaczynasz jakieś dzienne studia związane z zainteresowaniami - od razu nasuwa mi się farmacja, po innym kierunku raczej są nikłe szanse pracowania z ludźmi (no chyba że psychiatria, ale to już inna bajka)
3) Podczas studiowania zabierasz się za jakiś wolontariat związany z zainteresowaniami - poszukaj, może jest niedaleko Ciebie jakaś fundacja związana z pomaganiem chorym ludziom, z lekami itd.? Takie coś daje sporo satysfakcji, a Ty jako absolwentka ekonomii mogłabyś sporo pomóc

Najlepsze są studia dzienne. Po pierwsze jest najwięcej godzin. Po drugie studia niestacjonarne są płatne, a kierunki związane z medycyną mają zazwyczaj dość wysokie czesne.
__________________
love

Edytowane przez wild_horse
Czas edycji: 2013-05-10 o 18:38
wild_horse jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-10, 19:48   #6
PaulinciaKWC
Zakorzenienie
 
Avatar PaulinciaKWC
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: garnek złota na końcu tęczy
Wiadomości: 60 422
Dot.: Co zrobić? Zacząć drugi kierunek czy isc do szkoły policealnej? Moja sytuacja

Cytat:
Napisane przez MaLibu 2o Pokaż wiadomość
cosinus jest szkola niepubliczna
no przeciez było napisane, że prywatna?

a ścislej mówiąc niepubliczna o uprawnieniach szkoły publicznej
__________________
Z tobą chcę oglądać rzeki, co samotnie płyną
Gwiazdy nad łąkami w środku lasu i jagód czarnych...
Tyranozaury
PaulinciaKWC jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-10, 21:03   #7
wild_horse
Zakorzenienie
 
Avatar wild_horse
 
Zarejestrowany: 2010-11
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 5 855
Dot.: Co zrobić? Zacząć drugi kierunek czy isc do szkoły policealnej? Moja sytuacja

Cytat:
Napisane przez PaulinciaKWC Pokaż wiadomość
no przeciez było napisane, że prywatna?
To samo chciałam napisać
A tak nawiasem mówiąc znajoma tam studiuje ekonomię i sobie chwali
__________________
love
wild_horse jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2013-05-10, 21:40   #8
mis ek
Przyczajenie
 
Avatar mis ek
 
Zarejestrowany: 2012-09
Wiadomości: 5
Dot.: Co zrobić? Zacząć drugi kierunek czy isc do szkoły policealnej? Moja sytuacja

Mam bardzo podobną sytuację
Właśnie kończę 2gi rok zarządzania i wiem, ze nie bedę pracować jako manager czy coś w tym stylu związanym z moim obecnym kierunkiem.
Rok temu postanowiłam sobie, że zdam w maju maturę z biologii i postaram się dostać na dietetykę do którejś z dobrych uczelni
Jednocześnie kończąc zarządzanie, aby mieć przynajmniej ukończony licencjat
mis ek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-11, 14:13   #9
Zielony24
Raczkowanie
 
Avatar Zielony24
 
Zarejestrowany: 2013-01
Wiadomości: 302
Dot.: Co zrobić? Zacząć drugi kierunek czy isc do szkoły policealnej? Moja sytuacja

Cytat:
Nie ma farmacji zaocznej, są tylko studia wieczorowe i dzienne, przy czym wieczorowe są bardzo drogie.
Warto dodac, ze "wieczorowe" to one tylko z nazwy sa - zajecia odbywaja sie razem z "dziennymi" Inaczej tego sie zrobic nie da :-D

Gdzies czytalem, ze na farmacje "boom" juz minal, i nawet absolwentom tego kierunku moze byc ciezko. Zastanow sie wiec.
Zielony24 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-11, 19:02   #10
yennefer23
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 146
Dot.: Co zrobić? Zacząć drugi kierunek czy isc do szkoły policealnej? Moja sytuacja

Cytat:
Napisane przez Zielony24 Pokaż wiadomość
Gdzies czytalem, ze na farmacje "boom" juz minal, i nawet absolwentom tego kierunku moze byc ciezko. Zastanow sie wiec.
Jako, że z związku z najbliższą rodziną trochę z tematem aptek jestem związana - potwierdzam. Rynek trochę się przesycił, otwiera się o wiele mniej nowych aptek niż jeszcze dziesięć lat temu, a co za tym idzie - i pracy mniej.
Poza tym, jeszcze niedawno równolegle z tym rozwojem aptek był wielki boom na farmację - rynek bardzo szybko się 'przepełnił' absolwentami, jeśli można to tak ująć.

Ale może to się zmieni za kilka lat, może w Twojej okolicy jest lepiej.
Na Twoim miejscu rozważyłabym nawet najpierw technika, potem magistra - z moich obserwacji (choć wcale nie wszędzie musi tak być), dla tych pierwszych jest relatywnie więcej miejsc pracy. W każdym razie - życzę powodzenia
yennefer23 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Szkoła i edukacja


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 20:38.