Kosmetyki Naturalne-Zrób sobie krem-Kolejny sklep, przez który wydam masę pieniędzy:P - Strona 145 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2012-10-10, 22:03   #4321
Lorri
Zakorzenienie
 
Avatar Lorri
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Silesia Inferior
Wiadomości: 2 946
Dot.: Kosmetyki Naturalne-Zrób sobie krem-Kolejny sklep, przez który wydam masę pieni

Nowość: http://www.zrobsobiekrem.pl/pl/p/Ole...-NATURALNY/439

Właśnie zamówiłam. Liczę, że sprawdzi się m.in. jako dodatek do kosmetyków mineralnych. Podobne nadzieje pokładałam w "perle prerii", ale jej zapach mnie zniechęcił.

Robię też kolejne podejście do lipoglicyny. Dawniej nie byłam w stanie jej rozpuścić. Teraz mogę kontrolować temperaturę, nie powinno być problemu. Mam nadzieję, że nie zostanie wycofana, jak już się z nią polubię, widzę że aktualnie jest na wyczerpaniu.
__________________
Lorri jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-10, 22:26   #4322
Apsik13
Zakorzenienie
 
Avatar Apsik13
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 3 604
Dot.: Kosmetyki Naturalne-Zrób sobie krem-Kolejny sklep, przez który wydam masę pieni

A ja się wysłowię na temat hydrolatu szałwiowego
Chciałam tylko poinformować, że dziewczyny, które nie cierpią wyrazistych, mocnych, ziołowych aromatów, mogą go sobie odpuścić.
Zapach jest specyficzny a la wiązanka ziół do mięsa i innych potraw + maggi i ostatnio w maseczce przebił nawet zapach spiruliny, której aromatu szczerze nienawidzę, więc tu dla szałwii plus
Co do samego działania - oczyszcza buzię, ale w sumie nic oszałamiającego, ot kolejny hydrolat odświeżający i tonizujący skórę.
__________________
SARCASM - only one of the services I offer
Apsik13 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-11, 06:06   #4323
astraroth
Rozeznanie
 
Avatar astraroth
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 590
Send a message via Skype™ to astraroth
Dot.: Kosmetyki Naturalne-Zrób sobie krem-Kolejny sklep, przez który wydam masę pieni

Cytat:
Napisane przez Lorri Pokaż wiadomość
Nowość: http://www.zrobsobiekrem.pl/pl/p/Ole...-NATURALNY/439

Właśnie zamówiłam. Liczę, że sprawdzi się m.in. jako dodatek do kosmetyków mineralnych.
Musieli go wrzucić wczoraj, bo jak robiłam zamówienie we wtorek to go nie było a chętnie bym go spróbowała.
Lorri, napiszesz jak wrażenia z jego stosowania?
astraroth jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-11, 06:13   #4324
Lorri
Zakorzenienie
 
Avatar Lorri
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Silesia Inferior
Wiadomości: 2 946
Dot.: Kosmetyki Naturalne-Zrób sobie krem-Kolejny sklep, przez który wydam masę pieni

Cytat:
Napisane przez astraroth Pokaż wiadomość
Musieli go wrzucić wczoraj, bo jak robiłam zamówienie we wtorek to go nie było a chętnie bym go spróbowała.
Lorri, napiszesz jak wrażenia z jego stosowania?
__________________
Lorri jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-11, 14:38   #4325
mangha
Raczkowanie
 
Avatar mangha
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 285
Dot.: Kosmetyki Naturalne-Zrób sobie krem-Kolejny sklep, przez który wydam masę pieni

A ja ostatnio zrobiłam balsam na noc, bo po lecie miałam skórę przesuszoną lekko, zaczęła mi się łuszczyć tu i tam, pomimo że mam tłustą. Dałam masło cupuacu, olej z rokitnika (10%), 2 kropelki olejki grejpfrutowego Bio i wyszło pięknie pachnące cudeńko. Po nocy z tym na twarzy rano skóra jakby wyprasowana, wszelkie zagięcia znikają, ładny kolorek, no po prostu cud miód i orzeszki Takie proste a takie fajne, kto by pomyślał.
__________________
Wszystko jest dla ludzi, byle stosowane z głową
mangha jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-11, 15:33   #4326
Lorri
Zakorzenienie
 
Avatar Lorri
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Silesia Inferior
Wiadomości: 2 946
Dot.: Kosmetyki Naturalne-Zrób sobie krem-Kolejny sklep, przez który wydam masę pieni

Cytat:
Napisane przez mangha Pokaż wiadomość
A ja ostatnio zrobiłam balsam na noc, bo po lecie miałam skórę przesuszoną lekko, zaczęła mi się łuszczyć tu i tam, pomimo że mam tłustą. Dałam masło cupuacu, olej z rokitnika (10%), 2 kropelki olejki grejpfrutowego Bio i wyszło pięknie pachnące cudeńko. Po nocy z tym na twarzy rano skóra jakby wyprasowana, wszelkie zagięcia znikają, ładny kolorek, no po prostu cud miód i orzeszki Takie proste a takie fajne, kto by pomyślał.
10% oleju z rokitnika? I nie wyglądasz po tym jak marchewka? Dla mnie nawet 5% to za dużo.
__________________
Lorri jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-11, 18:31   #4327
_Shiloh_
Wtajemniczenie
 
Avatar _Shiloh_
 
Zarejestrowany: 2012-08
Wiadomości: 2 495
Dot.: Kosmetyki Naturalne-Zrób sobie krem-Kolejny sklep, przez który wydam masę pieni

maseczka z ekstraktem z truskawki świetnie pachnie, ale nie zrobiła mi za pierwszym razem szału na twarzy w przeciwieństwie do spiruliny, która jest cudotwórcą, ale myślę że będę naprzemiennie używała obu specyfików ,
_Shiloh_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-10-11, 18:42   #4328
Anecka
Zakorzenienie
 
Avatar Anecka
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: UB8
Wiadomości: 8 712
Dot.: Kosmetyki Naturalne-Zrób sobie krem-Kolejny sklep, przez który wydam masę pieni

Cytat:
Napisane przez Anecka Pokaż wiadomość
Mam swoje zamowienie. Teraz tylko prosze uswiadomcie mnie w pewnych kwestiach

Jesli dobrze myslę, to stezenie 5% toniku z kw. glikolowym otrzymam dodajac do 50ml wody (zwyklej z kranu,mineralnej,destylow anej?) 3ml kwasu po czym dosypac troszke sody zeby podniesc PH do 3,5-4 i z 5 kropli FEOG dodac? Zas jesli bym chciala stezenie 10% to dodac 6ml kwasu? Czy sa jakies wytyczne gdzie trzymac tzn w jakim opakowaniu czy szklanym czy plastikowym? Zamowilam plastikowa butelke 200ml i 30ml + butelke z atomizerem szklana (mysle ze sie przyda do czegos). Trzymamy w lodowce?
Nie mam zlewek, to mogę to "kręcić" w szklance?


Nie chciałabym niczego sknocić
Przepraszam za namolnosc
Serum HA + niacynamid juz zrobilam, trzymam w lodowce, dzis 1 raz przetestuje.. ale boje sie zrobic tonik zeby kasy w bloto nie wyrzucic jesli tak mozna
bARDZO Prosze potwierdzic badz zanegowac i napisac JAK zrobic ten tonik ww.
Chce jednak 5% stezenie, ale jakby bylo za malo to moge dorzucic troszke kwasu i zrobic wyzsze?
__________________
28.05 - dokument do odbioru

Aneckowo

metal gora - 06.02.2012
metal dol - 12.06.2012
Anecka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-12, 07:01   #4329
Ewuska_90
Raczkowanie
 
Avatar Ewuska_90
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 429
Dot.: Kosmetyki Naturalne-Zrób sobie krem-Kolejny sklep, przez który wydam masę pieni

Czy któras z Was uzywa ekstrakt przeciwtrądzikowy?
Ewuska_90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-12, 10:08   #4330
narjia
Zakorzenienie
 
Avatar narjia
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Polska;)
Wiadomości: 5 547
Dot.: Kosmetyki Naturalne-Zrób sobie krem-Kolejny sklep, przez który wydam masę pieni

Cytat:
Napisane przez Ewuska_90 Pokaż wiadomość
Czy któras z Was uzywa ekstrakt przeciwtrądzikowy?
Ja kiedyś, z tego co pamiętam żadnych efektów nie było niestety. Na problematyczną cerę bardziej bym polecała coś z kwasami np tonik.
narjia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-12, 10:16   #4331
Anecka
Zakorzenienie
 
Avatar Anecka
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: UB8
Wiadomości: 8 712
Dot.: Kosmetyki Naturalne-Zrób sobie krem-Kolejny sklep, przez który wydam masę pieni

Wczoraj wieczorem nalozylam to serum HA+B3 i twarz zrobila mi sie buraczana.. ale nic nie pieklo, po prostu burak cos musialo pojsc nie tak chyba albo tak moja skora zareagowala.. teraz tym bardziej boje sie tonik zrobic :/
__________________
28.05 - dokument do odbioru

Aneckowo

metal gora - 06.02.2012
metal dol - 12.06.2012
Anecka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-10-12, 10:34   #4332
_Shiloh_
Wtajemniczenie
 
Avatar _Shiloh_
 
Zarejestrowany: 2012-08
Wiadomości: 2 495
Dot.: Kosmetyki Naturalne-Zrób sobie krem-Kolejny sklep, przez który wydam masę pieni

Cytat:
Napisane przez Anecka Pokaż wiadomość
Wczoraj wieczorem nalozylam to serum HA+B3 i twarz zrobila mi sie buraczana.. ale nic nie pieklo, po prostu burak cos musialo pojsc nie tak chyba albo tak moja skora zareagowala.. teraz tym bardziej boje sie tonik zrobic :/
a jak dzisiaj Twoja buzia wygląda?
_Shiloh_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-12, 17:58   #4333
Anecka
Zakorzenienie
 
Avatar Anecka
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: UB8
Wiadomości: 8 712
Dot.: Kosmetyki Naturalne-Zrób sobie krem-Kolejny sklep, przez który wydam masę pieni

tak jak codziennie zawsze wyglada, jest zaczerwieniona i brzydka dzis drugie podejscie zrobie..
__________________
28.05 - dokument do odbioru

Aneckowo

metal gora - 06.02.2012
metal dol - 12.06.2012
Anecka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-15, 20:12   #4334
Karolis
Raczkowanie
 
Avatar Karolis
 
Zarejestrowany: 2009-11
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 64
Dot.: Kosmetyki Naturalne-Zrób sobie krem-Kolejny sklep, przez który wydam masę pieni

Dziewczyny pomocy!!!

Robiłam krem gotowiec anty-aging i podczas wkładania dwóch faz do łaźni wodnej, faza z olejami przechyliła mi się i do środka wlała się woda. Czy mogę spróbować odparować ją czy już nic z tego nie będzie. W skład tej fazy wchodziły: MGS, alkohol cetylowy, olej jojoba, olej z pestek śliwki. Jak by to były tylko oleje to ściągnełabym to co by się oddzieliło od wody, ale alhohol cetylowy był w proszku :/
__________________
17.06.2011 - Teosyal Kiss

zapuszczam i odżywiam włosa
Karolis jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-15, 20:36   #4335
Apsik13
Zakorzenienie
 
Avatar Apsik13
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 3 604
Dot.: Kosmetyki Naturalne-Zrób sobie krem-Kolejny sklep, przez który wydam masę pieni

Dziewczyny, jeśli któraś z Was ma zamiar zakupić TEN ekstrakt, to ja mam go na zbyciu (nowy) i chętnie go na coś wymienię
__________________
SARCASM - only one of the services I offer
Apsik13 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-16, 13:30   #4336
Anecka
Zakorzenienie
 
Avatar Anecka
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: UB8
Wiadomości: 8 712
Dot.: Kosmetyki Naturalne-Zrób sobie krem-Kolejny sklep, przez który wydam masę pieni

Cos mnie zapycha.. pewnie olej z pestek malin, no bo HA i B3 raczej nie..

Uzywam kilka dni i na czole 4 wielkie gule, na brodzie dwie i na policzku jedna.. o masakra dobrze, ze w domu siedzę
__________________
28.05 - dokument do odbioru

Aneckowo

metal gora - 06.02.2012
metal dol - 12.06.2012
Anecka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-16, 18:46   #4337
_Shiloh_
Wtajemniczenie
 
Avatar _Shiloh_
 
Zarejestrowany: 2012-08
Wiadomości: 2 495
Dot.: Kosmetyki Naturalne-Zrób sobie krem-Kolejny sklep, przez który wydam masę pieni

Tragedia, stosowałam od około tygodnia hydrolat z krwawnika. Niby nie podrażniał, lekko buzia była po nim zaczerwieniona, ale zaraz to znikało. Dziś rano jak go zastosowałam, to przeraziłam się tego co miałam na twarzy i na szyi - JEDEN WIELKI MEGA BURAK CZERWONY. Od razu w ruch Cetalergin, woda termalna. Na szczęście wszystko zniknęło, dobrze że zamówiłam go tylko 75 ml. Kolejny raz się przekonałam, że można czegoś używać a po którymś razie Cię coś uczuli lub podrażni.
_Shiloh_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-16, 21:18   #4338
Lorri
Zakorzenienie
 
Avatar Lorri
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Silesia Inferior
Wiadomości: 2 946
Dot.: Kosmetyki Naturalne-Zrób sobie krem-Kolejny sklep, przez który wydam masę pieni

Cytat:
Napisane przez _Shiloh_ Pokaż wiadomość
Tragedia, stosowałam od około tygodnia hydrolat z krwawnika. Niby nie podrażniał, lekko buzia była po nim zaczerwieniona, ale zaraz to znikało. Dziś rano jak go zastosowałam, to przeraziłam się tego co miałam na twarzy i na szyi - JEDEN WIELKI MEGA BURAK CZERWONY. Od razu w ruch Cetalergin, woda termalna. Na szczęście wszystko zniknęło, dobrze że zamówiłam go tylko 75 ml. Kolejny raz się przekonałam, że można czegoś używać a po którymś razie Cię coś uczuli lub podrażni.
I pomyśleć, że za czasów hydrolatów nieekologicznych praktycznie nie było doniesień o przypadkach podrażnienia/uczulenia, mimo że wody te były nafaszerowane izotiazolinonami. Teraz co chwilę ktoś pisze o "buraku".
__________________
Lorri jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-16, 21:34   #4339
Szlachta
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 41
Dot.: Kosmetyki Naturalne-Zrób sobie krem-Kolejny sklep, przez który wydam masę pieni

chciałam zrobić serum z SAP ale nie mam ani kwasu laktobionowego ani glukonolaktonu, mam za to edta z mazideł. Można to zamienić, tylko ile mogę dać tego edta?
Szlachta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-10-17, 12:07   #4340
Karolis
Raczkowanie
 
Avatar Karolis
 
Zarejestrowany: 2009-11
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 64
Dot.: Kosmetyki Naturalne-Zrób sobie krem-Kolejny sklep, przez który wydam masę pieni

Jestem załamana. Wychodzi na to, że nic z tego sklepu nie tylko na mnie nie działa, ale mi szkodzi. Po spirulinie wyskoczyła mi wysypka na policzku, oleje totalnie się nie sprawdzają. Niedawno dostałam oryginalny olej arganowy z Maroko strasznie mnie zapychał. Myślałam, że ten akurat mojej skórze nie odpowiada, ale teraz mam makadamia i z kiełków przenicy - to samo. Stosowany z hialuronem pół na pół strasznie ściąga. W przygotowaniu zostało mi jeszcze serum flawo i krem z kwasem migdałowym, ale boję się, że tylko pogorszę stan mojej skóry.

Czy którąś z Was też zapychają oleje? Jak wtedy je stosować? Nie chciałabym wywalić tyle kasy w błoto, lekko 150zł...
__________________
17.06.2011 - Teosyal Kiss

zapuszczam i odżywiam włosa
Karolis jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-17, 12:37   #4341
Anecka
Zakorzenienie
 
Avatar Anecka
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: UB8
Wiadomości: 8 712
Dot.: Kosmetyki Naturalne-Zrób sobie krem-Kolejny sklep, przez który wydam masę pieni

No mnie chyba ten olej z nasion malin zapycha. Dzis znow nowa gula a stare nie znikaja.
zAMIERZAM dzis zrobic tonik z kwasem glikolowym bazujac na recepturze ktora znalazlam na stronie, aczkolwiek tam jest kwas mlekowy ale to samo stezenie.. oby sie udalo :/ w koncu mam wode dejonizowana.
__________________
28.05 - dokument do odbioru

Aneckowo

metal gora - 06.02.2012
metal dol - 12.06.2012
Anecka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-17, 13:36   #4342
Kasiulanka
Raczkowanie
 
Avatar Kasiulanka
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: Wawa
Wiadomości: 70
Red face Dot.: Kosmetyki Naturalne-Zrób sobie krem-Kolejny sklep, przez który wydam masę pieni

Cześć Dziewczyny. Stałam się szczęśliwą posiadaczką kwasu glokolowego 70%. I tu pojawił się problem. W opisie przygotowane procentowe rozcieńczenia podane są na "butelkę kwasu". Ale JAKIEJ pojemności butelkę!!!!. Może jakaś kwasomaniaczka odpowie szybko????
Edytuję , bo znalazłam odpowiedź na kwasowym wątku.Ale dla wiadomości innych niepewnych, podane rozcieńczenia dotyczą poj.15ml

Edytowane przez Kasiulanka
Czas edycji: 2012-10-17 o 13:51
Kasiulanka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-17, 13:54   #4343
grattka
Przyczajenie
 
Avatar grattka
 
Zarejestrowany: 2012-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 8
Dot.: Kosmetyki Naturalne-Zrób sobie krem-Kolejny sklep, przez który wydam masę pieni

Cytat:
Napisane przez anielska diablica Pokaż wiadomość
A ja piszę do was z ogromniastą prośbą po krótce: z trądzikiem zmagałam się około 10 lat, w maju skończyłam kurację retinoidami wewnętrznymi i odpukać ( tfu, tfu), ale teraz doskwierają mi "jedynie" zaskórniki zamknięte na brodzie i to gł. przed @ więc z mojej perspektywy jest super , ale żeby nie było za różowo to moim największym problemem ( nie licząc licznych czerwonych i sinych plam, przebarwień) są ubytki skóry ;/ mam mnóstwo dziur po krostach ( wbrew powszechnej opinii nie wyciskałam tych krost, one same na spaniu, czy podczas mycia pękały) i o ile przebarwienia jestem w stanie jakoś zamaskować makijażem mineralnym to nierówności skóry się nie da;/.

Zdaję sobie sprawę, że długa droga mnie czeka, żeby choć w niewielkim stopniu poprawić wygląd mojej cery, ale nie poddaję się. Rozważam kurację:
a) tonikiem i peelingami kwasem migdałowym
b) kwasem kojowym
c) retinoidami zewnętrznymi czyli Zorac ( stosowałam Atreterm przez 2 sezony jesienno-zimowe więc mam niejako pogląd jak to wygląda)
Który z wyżej wymienionych "produktów" uważacie na najbardziej skuteczny ? A może one są do bani i macie jakieś inne typy, które byłyby skuteczne ? Jestem otwarta na wszelakie propozycje i sugestie bo wiem, że wasza wiedza jest przeogromna Kurację myślę zacząć i tak nie wcześniej niż w połowie grudnia albo dopiero w styczniu, ale już teraz muszę zacząć zbierać $ na preparaty i dokształcić się w kwestii teoretycznej co i jak stosować w trakcie i po.

Jeśli jest taka potrzeba to mogę dołączyć zdjęcie ( choć to nie jest miły widok), jestem gruboskórna i zdaję sobie sprawę z możliwości dyskomfortu, a i fotostabilne filtry ( spf50) stosuję cały rok no i najważniejsze jestem laikiem w kręceniu własnych receptur.

Rozpisałam się makabrycznie, ale może ktoś przeczyta ten referat i coś mi doradzi, z góry dziękuję

Diablica, mam ten sam problem. Na jakiejś stronce z naturalnymi kosmetykami , do zrobienia samemu, kupiłam kwas migdałowy 10 proc. i stosuję z kremem na noc, co dwa dni, od 2 miesiący. Mega poprawa Skóra powolutku, ale zdecydowanie, się wyrównuje. Powodzenia i daj znać jak będziesz stosowała jeszcze coś i jak działa!
__________________
never never give up
grattka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-17, 14:37   #4344
anielska diablica
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2009-12
Wiadomości: 615
Dot.: Kosmetyki Naturalne-Zrób sobie krem-Kolejny sklep, przez który wydam masę pieni

Cytat:
Napisane przez grattka Pokaż wiadomość
Diablica, mam ten sam problem. Na jakiejś stronce z naturalnymi kosmetykami , do zrobienia samemu, kupiłam kwas migdałowy 10 proc. i stosuję z kremem na noc, co dwa dni, od 2 miesiący. Mega poprawa Skóra powolutku, ale zdecydowanie, się wyrównuje. Powodzenia i daj znać jak będziesz stosowała jeszcze coś i jak działa!

No ja na razie odwlekam podjęcie decyzji bo niby mam czas do grudnia ale fajnie, że ktoś jednak dostrzegł moje wypociny Kurcze mam zgryza bo czytałam, że najlepiej zadziałałby retinoid zewnętrzny Zorac, ( ale na niego musiałabym u jakiegoś lekarza wyżebrać receptę, a czuję, że łatwo nie będzie, bo rodzinny "oleje" mnie i stwierdzi, że mam tak ładną twarz, że nie potrzebuję złuszczania- już raz tak zrobił a nadawałam się wtedy do Izoteku a u dermatologów z moich/ i nie tylko moich okolic już chyba wszystkich byłam i znam ich podejście, tym bardziej, że niektórzy z nich prowadzą gabinety kosmetyki estetycznej) a co do peelingu kwasem migdałowym to o ile z matmy jestem dobra to stężenia, ph i papierki lakmusowe mnie przerażają, a do tego jeszcze waga jubilerska by się przydała i koszty wzrastają.
No nic przemyślę jeszcze sprawę i jak już coś zdecyduję to się podzielę na forum. A ty swój krem kupiłaś gotowy czy sama go ukręciłaś ? A toniku z kwasem migdałowym bądź innym nie stosujesz ?
anielska diablica jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-17, 17:43   #4345
Lorri
Zakorzenienie
 
Avatar Lorri
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Silesia Inferior
Wiadomości: 2 946
Dot.: Kosmetyki Naturalne-Zrób sobie krem-Kolejny sklep, przez który wydam masę pieni

Cytat:
Napisane przez anielska diablica Pokaż wiadomość
co do peelingu kwasem migdałowym to o ile z matmy jestem dobra to stężenia, ph i papierki lakmusowe mnie przerażają, a do tego jeszcze waga jubilerska by się przydała i koszty wzrastają.
Peelingi nie wymagają regulowania pH. Po prostu zaczyna się od najniższych stężeń. Przykładowe proporcje w ml:

Peeling glikolowy
Peeling migdałowy
Peeling salicylowy na alkoholu
Peeling salicylowy na PEG-u (salipeg)
__________________

Edytowane przez Lorri
Czas edycji: 2012-10-17 o 17:44
Lorri jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-18, 07:38   #4346
_Shiloh_
Wtajemniczenie
 
Avatar _Shiloh_
 
Zarejestrowany: 2012-08
Wiadomości: 2 495
Dot.: Kosmetyki Naturalne-Zrób sobie krem-Kolejny sklep, przez który wydam masę pieni

Cytat:
Napisane przez Lorri Pokaż wiadomość
I pomyśleć, że za czasów hydrolatów nieekologicznych praktycznie nie było doniesień o przypadkach podrażnienia/uczulenia, mimo że wody te były nafaszerowane izotiazolinonami. Teraz co chwilę ktoś pisze o "buraku".
Natomiast hydrolat szałwiowy, bez odrobiny żadnego konserwantu (jedynie z moją własną dosypką mocznika i all in one) nie podrażnia mnie w ogóle.

Hydrolat z krwawnika został wylany do zlewu (dobrze, że zamówiłam tylko 75 ml)

---------- Dopisano o 08:38 ---------- Poprzedni post napisano o 08:12 ----------

Cytat:
Napisane przez Lorri Pokaż wiadomość
Peelingi nie wymagają regulowania pH. Po prostu zaczyna się od najniższych stężeń. Przykładowe proporcje w ml:

Peeling glikolowy
Peeling migdałowy
Peeling salicylowy na alkoholu
Peeling salicylowy na PEG-u (salipeg)
Jak często robi się taki peeling?

Próbowałam przekopać się przez wątek domowych peelingów z kwasami, ale nadal nie wiem jak mam to nakładać, czym, jak często .... w ogóle nic nie wiem.

Edytowane przez _Shiloh_
Czas edycji: 2012-10-18 o 13:16 Powód: dopiska
_Shiloh_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-18, 07:46   #4347
narjia
Zakorzenienie
 
Avatar narjia
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Polska;)
Wiadomości: 5 547
Dot.: Kosmetyki Naturalne-Zrób sobie krem-Kolejny sklep, przez który wydam masę pieni

Dziewczyny mam pytanie, jeśli robię zamówienie łączone z kolorówki i ZSK to opłacam 2 zamówienia osobno, a wysyłka jest doliczana do ZSK, czy jest wtedy jedno jakieś wspólne konto? Wydaje mi się, że osobno, ale wolę się upewnić
narjia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-18, 12:56   #4348
Kasiulanka
Raczkowanie
 
Avatar Kasiulanka
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: Wawa
Wiadomości: 70
Dot.: Kosmetyki Naturalne-Zrób sobie krem-Kolejny sklep, przez który wydam masę pieni

Cytat:
Napisane przez Lorri Pokaż wiadomość
Peelingi nie wymagają regulowania pH. Po prostu zaczyna się od najniższych stężeń. Przykładowe proporcje w ml:

Peeling glikolowy
Peeling migdałowy
Peeling salicylowy na alkoholu
Peeling salicylowy na PEG-u (salipeg)
LORRI, jesteś wielka!!! Bardzo dziękuję za tego posta.Czasami coś się zapodzieje. Migdałka robię na pamięć, a z glikolowym 70% dopiero stratuję..... i trochę pobłądziłam.
Kasiulanka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-18, 13:18   #4349
anielska diablica
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2009-12
Wiadomości: 615
Dot.: Kosmetyki Naturalne-Zrób sobie krem-Kolejny sklep, przez który wydam masę pieni

Cytat:
Napisane przez Lorri Pokaż wiadomość
Peelingi nie wymagają regulowania pH. Po prostu zaczyna się od najniższych stężeń. Przykładowe proporcje w ml:

Peeling glikolowy
Peeling migdałowy
Peeling salicylowy na alkoholu
Peeling salicylowy na PEG-u (salipeg)

no to pewnie tonik wymaga regulacji PH wiedziałam, że coś z tam z regulacją przed czy w trakcie peelingu jest Ale ogromnie dziękuję za odpowiedź
anielska diablica jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-18, 14:06   #4350
grattka
Przyczajenie
 
Avatar grattka
 
Zarejestrowany: 2012-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 8
Dot.: Kosmetyki Naturalne-Zrób sobie krem-Kolejny sklep, przez który wydam masę pieni

Wiesz co, ale ja wydałam na niego chyba ze 30 zł, z dostawą może z 40 max, nie pamiętam. To nie jest dużo, a starcza mi już na 3 miesiąc. Wszystkie składniki dostałam gotowe "do złożenia" i wymieszania. I tyle. Nakładam sobie co 2 dni, razem z kremem, na noc. I jest super Tylko no na mnie akurat działa dobrze, ale nie wiem czy na nic nie jesteś uczulona, więc nie chcę mówić, że to cud-miód, bo wiadomo - dla każdego lepsze coś innego. Nie wiem czy mogę tu wklejać linki i czy nikt mnie nie zbanuje? W każdym razie to był sklep internetowy Biochemia Urody, możesz sobie poszukać
__________________
never never give up
grattka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2021-04-25 16:41:51


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 21:36.