Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ VII - Strona 47 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2012-10-28, 18:31   #1381
jp91
Wtajemniczenie
 
Avatar jp91
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 2 670
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ VII

Cytat:
Napisane przez margoltka Pokaż wiadomość
Bardzo proszę. Oto przepis: Dokładnie mieszamy 1/2 szklanki ciepłego mleka, żółtko, małą łyżeczkę oliwy z oliwek, pół kostki drożdży, kropelkę olejku rozmarynowego lub lawendowego. Nakładamy papkę na umyte wilgotne włosy, a przede wszystkim na skórę głowy. Następnie należy zawinąć włosy w folię i ciepły ręcznik. Pozostawiamy na około 30min.

Ważne jest, żeby spłukać włosy letnią, nie gorącą wodą. Początkowo stosowałam maskę dwa, nawet trzy razy w tygodniu. Później raz w tygodniu. Teraz zaniedbałam moją walkę z wypadaniem Przyznaję jest niewygodna w użyciu. Czasami nakładałam ją tylko na skórę głowy. Ale w połączeniu z kuracją JMO zdziałała cuda. Jak już pisałam moje hormony są bezlitosne dla włosów i skóry. Bardzo bałam się o włosy. Był moment, że wypadało ich przerażająco dużo, pojawiły się całkiem spore zakola. Teraz, pomimo nadal kiepskich wyników, włosy przestały wypadać i zaczęło się dużo nowych pojawiać. Muszę znów wrócić do maski
A głowa po niej nie śmierdzi skisłym mlekiem czy coś?
__________________
Justyna

jp91 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-10-28, 18:38   #1382
margoltka
Wtajemniczenie
 
Avatar margoltka
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 2 187
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ VII

Cytat:
Napisane przez jp91 Pokaż wiadomość
A głowa po niej nie śmierdzi skisłym mlekiem czy coś?
Raczej nie. Sprawę załatwia olejek A wiesz jaka jestem na punkcie zapachów wrażliwa. Teraz siedzę z Khadi na włosach i już czuję, że zaczyna mnie głowa boleć
__________________

T. H. P. moje szczęście, moja miłość, moje wszystko


mój naturalny zakątek: przyPoziomkowej.pl
margoltka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-10-28, 18:40   #1383
mhm0808
Obcy 8 pasażer Nostromo
 
Avatar mhm0808
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Warszawa/Gdańsk
Wiadomości: 19 675
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ VII

Cytat:
Napisane przez jp91 Pokaż wiadomość
Chyba masz rację... Ale wiadomo, że się chce, żeby każdy zachwycał się włosami jak w nie tyle inwestuje
Justynko, wrzuć jakieś foteczki, jeśli potrzebujesz zachwytów. Gwarantuję, będziemy się zbiorowo zachwycać
__________________
Crazy Handful of Nothin






mhm0808 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-10-28, 18:43   #1384
jp91
Wtajemniczenie
 
Avatar jp91
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 2 670
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ VII

Cytat:
Napisane przez margoltka Pokaż wiadomość
Raczej nie. Sprawę załatwia olejek A wiesz jaka jestem na punkcie zapachów wrażliwa. Teraz siedzę z Khadi na włosach i już czuję, że zaczyna mnie głowa boleć
a to dobrze, spróbuję A drożdże w proszku mogą być? Bo takie akurat mam, tylko nie mam żadnego olejku...
Cytat:
Napisane przez mhm0808 Pokaż wiadomość
Justynko, wrzuć jakieś foteczki, jeśli potrzebujesz zachwytów. Gwarantuję, będziemy się zbiorowo zachwycać
hah no co Ty nawet nie ma kto mi zrobić zdjęcia
__________________
Justyna

jp91 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-10-28, 18:46   #1385
margoltka
Wtajemniczenie
 
Avatar margoltka
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 2 187
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ VII

Cytat:
Napisane przez jp91 Pokaż wiadomość
a to dobrze, spróbuję A drożdże w proszku mogą być? Bo takie akurat mam, tylko nie mam żadnego olejku...

hah no co Ty nawet nie ma kto mi zrobić zdjęcia
Nie mam pojęcia, czy w proszku mogą być
__________________

T. H. P. moje szczęście, moja miłość, moje wszystko


mój naturalny zakątek: przyPoziomkowej.pl
margoltka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-10-28, 18:51   #1386
jp91
Wtajemniczenie
 
Avatar jp91
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 2 670
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ VII

Cytat:
Napisane przez margoltka Pokaż wiadomość
Nie mam pojęcia, czy w proszku mogą być
one też puchną tak jak prawdziwe drożdże. Ciekawo. Po jakim czasie zaobserwowałaś, że mniej włosów leci?
__________________
Justyna

jp91 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-10-28, 18:58   #1387
margoltka
Wtajemniczenie
 
Avatar margoltka
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 2 187
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ VII

Cytat:
Napisane przez jp91 Pokaż wiadomość
one też puchną tak jak prawdziwe drożdże. Ciekawo. Po jakim czasie zaobserwowałaś, że mniej włosów leci?
Długo to trwało. Kampanię zaczęłam w lipcu - 19 , chyba pod koniec pod koniec sierpnia były pierwsze efekty. Jednak dopiero na przełomie września/października wypadanie zdecydowanie się zmniejszyło i zaczęły rosnąć nowe włoski.

PS Pisałam o tym na blogu, jednak notatka o kampanii, nie do końca jest atualna. kilka punktów musiałam zmienić. Przykładowo drożdże w tabletkach powodowały straszny wysyp, zamieniłam je na Merz Special, który zresztą też u mnie się sprawdza.
__________________

T. H. P. moje szczęście, moja miłość, moje wszystko


mój naturalny zakątek: przyPoziomkowej.pl
margoltka jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-10-28, 19:02   #1388
jp91
Wtajemniczenie
 
Avatar jp91
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 2 670
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ VII

Cytat:
Napisane przez margoltka Pokaż wiadomość
Długo to trwało. Kampanię zaczęłam w lipcu - 19 , chyba pod koniec pod koniec sierpnia były pierwsze efekty. Jednak dopiero na przełomie września/października wypadanie zdecydowanie się zmniejszyło i zaczęły rosnąć nowe włoski.

PS Pisałam o tym na blogu, jednak notatka o kampanii, nie do końca jest atualna. kilka punktów musiałam zmienić. Przykładowo drożdże w tabletkach powodowały straszny wysyp, zamieniłam je na Merz Special, który zresztą też u mnie się sprawdza.
No to troszkę trzeba się pobawić
Czytam regularnie bloga, ale to mi umknęło. Margolciu, spróbuj pójść na oxybrazję. To delikatniejsza wersja mikro, która dla Twojej wrażliwej cery może być zbyt ostra. Zobaczysz, że wysypy będą mniejsze a buzia ładniejsza po pierwszym zabiegu. Czatuj na grupony itp., da się kupić zabieg za pół ceny.
__________________
Justyna

jp91 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-10-28, 19:13   #1389
margoltka
Wtajemniczenie
 
Avatar margoltka
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 2 187
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ VII

Cytat:
Napisane przez jp91 Pokaż wiadomość
No to troszkę trzeba się pobawić
Czytam regularnie bloga, ale to mi umknęło. Margolciu, spróbuj pójść na oxybrazję. To delikatniejsza wersja mikro, która dla Twojej wrażliwej cery może być zbyt ostra. Zobaczysz, że wysypy będą mniejsze a buzia ładniejsza po pierwszym zabiegu. Czatuj na grupony itp., da się kupić zabieg za pół ceny.
O! Dziękuję za radę Jakoś muszę do stycznia wytrzymać, wypadanie póki co opanowałam, teraz czas na trądzik. Chcę listopad ogłosić moim miesiącem oczyszczania i detoxu. Zmieniam pielęgnację na Gaia i Herbfarmacy (chyba?), więcej będzie wody i herbatek, szukałam też dobrych zabiegów. Dziękuję jeszcze raz
__________________

T. H. P. moje szczęście, moja miłość, moje wszystko


mój naturalny zakątek: przyPoziomkowej.pl
margoltka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-10-28, 19:18   #1390
jp91
Wtajemniczenie
 
Avatar jp91
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 2 670
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ VII

Cytat:
Napisane przez margoltka Pokaż wiadomość
O! Dziękuję za radę Jakoś muszę do stycznia wytrzymać, wypadanie póki co opanowałam, teraz czas na trądzik. Chcę listopad ogłosić moim miesiącem oczyszczania i detoxu. Zmieniam pielęgnację na Gaia i Herbfarmacy (chyba?), więcej będzie wody i herbatek, szukałam też dobrych zabiegów. Dziękuję jeszcze raz
Nie ma za co Staram się być u kosmetyczki co 2-3 miesiąc. Kilka lat chodziłam non stop na peeling kawitacyjny, ale jak zaznałam co to oxy i mikrodermabrazja to oczy mi wyszły. 5 kawitacji nie daje takiego efektu jak jedna mikro. Żadna pielęgnacja w domu nie daje takiego efektu jak maszyna, niestety.
__________________
Justyna

jp91 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-10-28, 19:46   #1391
Soph
Zakorzenienie
 
Avatar Soph
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 17 053
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ VII

Cytat:
Napisane przez margoltka Pokaż wiadomość
Bardzo proszę. Oto przepis: Dokładnie mieszamy 1/2 szklanki ciepłego mleka, żółtko, małą łyżeczkę oliwy z oliwek, pół kostki drożdży, kropelkę olejku rozmarynowego lub lawendowego. Nakładamy papkę na umyte wilgotne włosy, a przede wszystkim na skórę głowy. Następnie należy zawinąć włosy w folię i ciepły ręcznik. Pozostawiamy na około 30min.

Ważne jest, żeby spłukać włosy letnią, nie gorącą wodą. Początkowo stosowałam maskę dwa, nawet trzy razy w tygodniu. Później raz w tygodniu. Teraz zaniedbałam moją walkę z wypadaniem Przyznaję jest niewygodna w użyciu. Czasami nakładałam ją tylko na skórę głowy. Ale w połączeniu z kuracją JMO zdziałała cuda. Jak już pisałam moje hormony są bezlitosne dla włosów i skóry. Bardzo bałam się o włosy. Był moment, że wypadało ich przerażająco dużo, pojawiły się całkiem spore zakola. Teraz, pomimo nadal kiepskich wyników, włosy przestały wypadać i zaczęło się dużo nowych pojawiać. Muszę znów wrócić do maski
dziękuję za przepis
myślę wciąż nad kuracją JMO, ale cena mnie powstrzymuje
__________________

Kontakt - zamówienia:
sophmineralnie@gmail.com
Arkusz rozliczeń: klik


Soph jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-10-28, 19:51   #1392
jp91
Wtajemniczenie
 
Avatar jp91
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 2 670
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ VII

Cytat:
Napisane przez Soph Pokaż wiadomość
dziękuję za przepis
myślę wciąż nad kuracją JMO, ale cena mnie powstrzymuje
To spróbuj może tańszych alternatyw.
Mam taki przepis, jest z jakiegoś bloga, niestety nie pamiętam jakiego, pewnie Siempre albo Idalii.


Wcierka przeciw wypadaniu i na porost
Ekstrakt z karnityną, argininą i kofeiną 5ml
All-in-one 0,5ml
Kwas hialuronowy 1% 2ml
Niacynamid (wit.B3) 3ml
Hydrolizat keratyny 3ml
Elastyna 4ml
woda destylowana do 100ml

i taki olejek na końcówki:
Olejek do włosów a la JMO
jojoba 40%, oliwa 27%, olejków z wiesiołka i lnianego po 15%, a pozostałe 3% na olejki eteryczne (lawendowy, cedrowy, rozmarynowy)
__________________
Justyna

jp91 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-10-28, 19:58   #1393
Melya
Zadomowienie
 
Avatar Melya
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 1 589
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ VII

Hej, Dziewczyny! Pogoda coś nie sprzyja moim chęciom do pisania. Ale cały czas czytam i podziwiam np. piękne włoski Anuli, która oczywiście nie wytrwała w postanowieniu zapuszczania. Pisałyście o włosach-antenkach, a ja takie mam od zawsze, właściwie każdy włos jest innej długości. A do tego są dość sztywne, więc odstają na wszystkie strony. Najgorzej jest na czubku, gdzie przy deszczowej pogodzie robi się aureola. Chyba po prostu muszę się z tym pogodzić.

Cytat:
Napisane przez evitka21 Pokaż wiadomość
A w ogóle to bioarp sobie w kulki leci, bo najpierw miała być dostawa po 15.10, a ostatnio już ten baner zdjęli bo w obliczu końca października jakoś głupawo to wyglądało...ostatnio odpisali mel ze w piątek już NA PEWNO będzie dostawa i co? i nic. Ja w zeszłym tyg. kilkłam parę rzeczy z wyprzedaży, ale chciałam poczekać z płaceniem do tej dostawy, w nadziei, że pojawią się te sławetne masła do ciała...i lipa (jak mówi moja dwulatka )
Potwierdzam. Też miałam coś tu o tym napisać, bo nie mam już do nich nerwów. We wrześniu napisali, że dostawa w październiku, w październiku, że będzie 15, potem pojawiła się informacja na stronie (sprytnie sformułowana) - PO 15 października. Z nadzieją, że "po" oznacza ten sam miesiąc, wysłałam maila i dowiedziałam się, że dostawa będzie w zeszły piątek... i kicha. Po co składać obietnice bez pokrycia? Już wolałabym, żeby odpisali, że zwyczajnie nie wiedzą.
Melya jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-10-28, 20:01   #1394
jp91
Wtajemniczenie
 
Avatar jp91
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 2 670
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ VII

Lepiej jest poprosić na Kalinie, żeby sprowadzili Love2mix i już w ogóle nikt nie będzie kupował na Bioarpie.
__________________
Justyna

jp91 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-10-28, 20:06   #1395
Soph
Zakorzenienie
 
Avatar Soph
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 17 053
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ VII

Cytat:
Napisane przez jp91 Pokaż wiadomość
To spróbuj może tańszych alternatyw.
Mam taki przepis, jest z jakiegoś bloga, niestety nie pamiętam jakiego, pewnie Siempre albo Idalii.


Wcierka przeciw wypadaniu i na porost
Ekstrakt z karnityną, argininą i kofeiną 5ml
All-in-one 0,5ml
Kwas hialuronowy 1% 2ml
Niacynamid (wit.B3) 3ml
Hydrolizat keratyny 3ml
Elastyna 4ml
woda destylowana do 100ml

i taki olejek na końcówki:
Olejek do włosów a la JMO
jojoba 40%, oliwa 27%, olejków z wiesiołka i lnianego po 15%, a pozostałe 3% na olejki eteryczne (lawendowy, cedrowy, rozmarynowy)

mam zapisane te przepisy na kosmetyki a la JMO, tylko przeraża mnie odmierzanie
ilości półproduktów

Cytat:
Napisane przez jp91 Pokaż wiadomość
Lepiej jest poprosić na Kalinie, żeby sprowadzili Love2mix i już w ogóle nikt nie będzie kupował na Bioarpie.
byłoby super
__________________

Kontakt - zamówienia:
sophmineralnie@gmail.com
Arkusz rozliczeń: klik


Soph jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-10-28, 20:08   #1396
jp91
Wtajemniczenie
 
Avatar jp91
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 2 670
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ VII

Cytat:
Napisane przez Soph Pokaż wiadomość

mam zapisane te przepisy na kosmetyki a la JMO, tylko przeraża mnie odmierzanie
ilości półproduktów
To nie takie trudne, liczyć proporcje każdy umie, lepiej lub gorzej Uwierz mi, jestem matoł kompletny z matmy i chemii a mieszanie kosmetyków jakoś mi wychodzi, nieskromnie mówiąc.
__________________
Justyna

jp91 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-10-28, 20:34   #1397
Melya
Zadomowienie
 
Avatar Melya
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 1 589
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ VII

Cytat:
Napisane przez jp91 Pokaż wiadomość
Lepiej jest poprosić na Kalinie, żeby sprowadzili Love2mix i już w ogóle nikt nie będzie kupował na Bioarpie.
O ile dobrze pamiętam, ktoś kiedyś pisał do Kaliny z pytaniem o Love2mix i odpisali, że nie będą sprowadzać. Ciekawe dlaczego...
Melya jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-10-28, 20:43   #1398
Soph
Zakorzenienie
 
Avatar Soph
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 17 053
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ VII

Cytat:
Napisane przez jp91 Pokaż wiadomość
To nie takie trudne, liczyć proporcje każdy umie, lepiej lub gorzej Uwierz mi, jestem matoł kompletny z matmy i chemii a mieszanie kosmetyków jakoś mi wychodzi, nieskromnie mówiąc.
ja do tej pory wszystko robiłam 'na oko', lub z gotowych zestawów BU
__________________

Kontakt - zamówienia:
sophmineralnie@gmail.com
Arkusz rozliczeń: klik


Soph jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-10-28, 21:29   #1399
promolcia
Zadomowienie
 
Avatar promolcia
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 1 178
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ VII

Cytat:
Napisane przez anula_ga Pokaż wiadomość
Justyś - a może to wina tej dziwnej pogody? Ja tez mam ostatnio włosy nie dające się ułożyć, godzinę po wysuszeniu na szczotce wygladają jakbym spała z mokrymi.
Ty masz przepiękne włosy mają prawo mieć focha raz na jakis czas
moje włosiska głupieją...od kilku dni też sobie myślę, że to wina zmieniającej się pogody (chociaż trudno mi było w to uwierzyć)
to, że wypadają to jedno...ale to że nagle zaczęły im pasować odżywki, które do tej pory robiły siano na głowie to jakaś parodia
jak to możliwe, że maska drożdzowa użyta latem czyniła ze mnie "czesaną przez tornado" a po dzisiejszym użyciu (zupełnie bez przekonania/od niechcenia/żeby zużyć próbkę) cały dzień je głaszczę bo tak mi się podobają paranoja jakaś
Cytat:
Napisane przez jp91 Pokaż wiadomość
Jeszcze migdałowego się nie dorobiłam W ogóle czuję, że zostanę przy olejach owocowych i nic więcej nie będę szukać.
Chyba przez brak słońca wymyślamy sobie problemy do dołowania się
mam to samo, wypróbowałam na ciałko kilkanaście olejów, ale największą przyjemność sprawia mi uzywanie tych owocowych bo zwyczajnie najlepiej pachną

Cytat:
Napisane przez effa_j Pokaż wiadomość
nie umiem znalezc nigdzie skladow. Ja patrzylam na te kosmetyki ktore mamy na pracowni kosmetycznej
A sklad serum jest na blogu http://siempre-la-belleza.blogspot.c...-i-biaymi.html
nosz tak opisujesz te cudeńka, że żal się nie skusić
miałabyś możliwość cyknięcia fotek składów tego co tam masz dostępne na pracowni?
promolcia jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-10-28, 21:52   #1400
effa_j
Wtajemniczenie
 
Avatar effa_j
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 2 818
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ VII

Cytat:
Napisane przez promolcia Pokaż wiadomość
nosz tak opisujesz te cudeńka, że żal się nie skusić
miałabyś możliwość cyknięcia fotek składów tego co tam masz dostępne na pracowni?
postaram sie cyknac fotki o ile jeszcze beda te kosmetyki
effa_j jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-10-28, 22:14   #1401
Melya
Zadomowienie
 
Avatar Melya
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 1 589
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ VII

Cytat:
Napisane przez promolcia Pokaż wiadomość
moje włosiska głupieją...od kilku dni też sobie myślę, że to wina zmieniającej się pogody (chociaż trudno mi było w to uwierzyć)
to, że wypadają to jedno...ale to że nagle zaczęły im pasować odżywki, które do tej pory robiły siano na głowie to jakaś parodia
jak to możliwe, że maska drożdzowa użyta latem czyniła ze mnie "czesaną przez tornado" a po dzisiejszym użyciu (zupełnie bez przekonania/od niechcenia/żeby zużyć próbkę) cały dzień je głaszczę bo tak mi się podobają paranoja jakaś
Pogoda ma duży wpływ na włosy (zwłaszcza kręcone i falowane) i powinno się ją brać pod uwagę przy doborze kosmetyków. Dlatego nie warto skreślać zbyt szybko danego produktu, bo może się okazać, że sprawdzi się przy innej pogodzie. Niestety jeszcze do końca nie ogarnęłam tego tematu. Na portalu Naturally Curly mają fajne narzędzie - "prognozę puchu" : http://www.naturallycurly.com/frizz-forecast. Prognozuje temperaturę, wilgotność i punkt rosy dla danej lokacji i w zależności od zadeklarowanego typu włosów proponuje odpowiednie rodzaje produktów.

---------- Dopisano o 23:14 ---------- Poprzedni post napisano o 22:53 ----------

Za sprawą Naturally Curly napaliłam się na te kosmetyki: www.oyinhandmade.com/. Ceny w Stanach całkiem znośne, niestety przesyłka kosztuje fortunę , natomiast europejscy dystrybutorzy strasznie zdzierają.

Edytowane przez Melya
Czas edycji: 2012-10-28 o 21:54
Melya jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-10-29, 08:13   #1402
anula_ga
Zakorzenienie
 
Avatar anula_ga
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 8 896
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ VII

Melya
Cytat:
Napisane przez promolcia Pokaż wiadomość
moje włosiska głupieją...od kilku dni też sobie myślę, że to wina zmieniającej się pogody (chociaż trudno mi było w to uwierzyć)
to, że wypadają to jedno...ale to że nagle zaczęły im pasować odżywki, które do tej pory robiły siano na głowie to jakaś parodia
jak to możliwe, że maska drożdzowa użyta latem czyniła ze mnie "czesaną przez tornado" a po dzisiejszym użyciu (zupełnie bez przekonania/od niechcenia/żeby zużyć próbkę) cały dzień je głaszczę bo tak mi się podobają paranoja jakaś
a mi znowu nie pasuje odzywka AO, którą do tej pory wielbiłam
__________________
anula_ga jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-10-29, 09:56   #1403
jp91
Wtajemniczenie
 
Avatar jp91
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 2 670
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ VII

Olejek herbaciany poparzył (?) mój policzek! Mam takie trzy egzemowe placki.
__________________
Justyna

jp91 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-10-29, 10:03   #1404
effa_j
Wtajemniczenie
 
Avatar effa_j
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 2 818
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ VII

moje wlosy tez teraz zglupialy nie mam juz do nich sily i prostuje od tygodnia
Wczoraj uslyszalam ze spray z alvy pachnie jak zmokly pies po tygodniowej wedrowce
effa_j jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-10-29, 10:14   #1405
Soph
Zakorzenienie
 
Avatar Soph
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 17 053
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ VII

Cytat:
Napisane przez jp91 Pokaż wiadomość
Olejek herbaciany poparzył (?) mój policzek! Mam takie trzy egzemowe placki.
a cały policzek posmarowałaś?
nie słyszałam jeszcze o takim jego działaniu
wczoraj też się nim smarowałam, TŻ oczywiście marudził na zapach
__________________

Kontakt - zamówienia:
sophmineralnie@gmail.com
Arkusz rozliczeń: klik


Soph jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-10-29, 10:23   #1406
jp91
Wtajemniczenie
 
Avatar jp91
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 2 670
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ VII

Cytat:
Napisane przez Soph Pokaż wiadomość
a cały policzek posmarowałaś?
nie słyszałam jeszcze o takim jego działaniu
wczoraj też się nim smarowałam, TŻ oczywiście marudził na zapach
Nie właśnie, olejek był na patyczku kosmetycznym a patyczkiem dotknęłam do 3 malusich pryszczyków na policzku i skroni.
Zazdroszcze tż w domu... nawet marudzącego...
__________________
Justyna

jp91 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-10-29, 10:40   #1407
Sicilia
Zadomowienie
 
Avatar Sicilia
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 621
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ VII

Zrobiłam małe zakupy na feelunique:
1) krem do rąk Neal's Yard Remedies - gęsty, tłusty, pachnie miodem
2) krem pod oczy pukka - konsystencja ok, ale zapach do bani
3) krem moa the green balm - wielofunkcyjny krem na suche miejsca, podrażnienia, etc.
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg nowe nabytki.jpg (44,0 KB, 27 załadowań)
__________________
Reklama kosmetyków na mnie nie działa, dopiero lista składników

naturalnie proste

Edytowane przez Sicilia
Czas edycji: 2012-10-29 o 10:41
Sicilia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-10-29, 10:43   #1408
jp91
Wtajemniczenie
 
Avatar jp91
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 2 670
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ VII

Cytat:
Napisane przez Sicilia Pokaż wiadomość
Zrobiłam małe zakupy na feelunique:
1) krem do rąk Neal's Yard Remedies - gęsty, tłusty, pachnie miodem
2) krem pod oczy pukka - konsystencja ok, ale zapach do bani
3) krem moa the green balm - wielofunkcyjny krem na suche miejsca, podrażnienia, etc.
Widzę, że szalejesz tylko po zagranicznych sklepach, odważna
__________________
Justyna

jp91 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-10-29, 10:49   #1409
Sicilia
Zadomowienie
 
Avatar Sicilia
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 621
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ VII

Cytat:
Napisane przez jp91 Pokaż wiadomość
Widzę, że szalejesz tylko po zagranicznych sklepach, odważna
Feelunique już mam sprawdzony i mogę polecić z czystym sumieniem. Paczka dochodzi w niecałe dwa tygodnie, a przesyłka jest gratis niezależnie od ilości i wartości zakupów. Ryzykuję tylko z nowymi firmami. Niestety pukka zraziła mnie zapachem - jest naturalny w złym tego słowa znaczeniu.... Wiem, że tego kremu więcej nie kupię. Za to krem do rąk NYR był strzałem w dziesiątkę - idealny na zimę.
__________________
Reklama kosmetyków na mnie nie działa, dopiero lista składników

naturalnie proste
Sicilia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-10-29, 11:11   #1410
Melya
Zadomowienie
 
Avatar Melya
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 1 589
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ VII

Cytat:
Napisane przez effa_j Pokaż wiadomość
moje wlosy tez teraz zglupialy nie mam juz do nich sily i prostuje od tygodnia
Wczoraj uslyszalam ze spray z alvy pachnie jak zmokly pies po tygodniowej wedrowce
Hah, zapomniałam napisać, jakie wrażenia u mnie. Na początku zapach niczego sobie, bo czuć głównie drzewo herbaciane. Niestety ta nuta szybko się ulatnia i zostaje aromat... no właśnie, mój TŻ nie może się zdecydować. Najpierw pachniało mu szambem, potem przepoconymi skarpetami, a na końcu czymś gnijącym. Podsumował: "Na szczęście Cię kocham nawet kiedy śmierdzisz!".

Cytat:
Napisane przez Sicilia Pokaż wiadomość
Zrobiłam małe zakupy na feelunique:
1) krem do rąk Neal's Yard Remedies - gęsty, tłusty, pachnie miodem
2) krem pod oczy pukka - konsystencja ok, ale zapach do bani
3) krem moa the green balm - wielofunkcyjny krem na suche miejsca, podrażnienia, etc.
Fajne mini zakupy. Muszę w końcu zamówić u nich balsam koloryzujący do ust Burt's Bees.
Melya jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 14:02.