Czy używać korektora bez podkładu? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Makijaż - pytania do wizażystki

Notka

Makijaż - pytania do wizażystki Miejsce, w którym rozmawiamy o wizażu, stylizacji, kosmetykach kolorowych oraz trendach w makijażu. Masz pytanie? Zadaj je wizażystce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2013-09-10, 18:04   #1
kirsebaer
Przyczajenie
 
Avatar kirsebaer
 
Zarejestrowany: 2013-09
Wiadomości: 3
Question

Czy używać korektora bez podkładu?


Cześć dziewczyny, jestem tu nowa, więc proszę o wyrozumiałość...
Mam nadzieję, że mi pomożecie, po problem mam nielichy. Mianowicie, jestem nieszczęśliwą posiadaczką bardzo suchej skóry, dodatkowo wrażliwej. Łatwo się czerwienię na twarzy, co nie ukrywam, bardzo mnie irytuje.
Aby zakryć to, co mi się nie podoba, do tej pory używałam kremu typu BB Maybelline, ale nie jestem z niego zadowolona - nie mogę go używać samego, bo słabo nawilża, a wraz z kremem dramatycznie się waży. Ponadto wygląda to na mojej twarzy, jakbym twarzą wpadła w beczkę z pudrem... Zrobiłam małe rozeznanie i znalazłam podkład Bourjois Healthy Mix (wraz z korektorem), nawet miałam próbkę i wydawał się w porządku... Ale źle się czuję z podkładem na twarzy, jest dla mnie za ciężki i czuję, że wyglądam jak tapeciara. Ponieważ dodatkowym moim problemem są cienie pod oczami, wpadłam na pomysł, że może powinnam używać samego korektora? Waham się między Bourjois HM a Maybelline Dream Lumi (bo też słyszałam wiele dobrych recenzji). I tu pojawia się pytanie: czy korektor bez podkładu nie będzie wyglądał dziwnie? Bo w zasadzie nie potrzebuję takiego full krycia, tylko nieduże, same tradycyjne przebarwienia przy nosie, ustach i trochę policzki.
Mogłybyście, drogie wizażanki, mi coś doradzić?
Pozdrawiam, Zuzia
kirsebaer jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-10, 18:53   #2
mogg
Zakorzenienie
 
Avatar mogg
 
Zarejestrowany: 2012-07
Wiadomości: 5 084
Dot.: Czy używać korektora bez podkładu?

ja noszę sam korektor pod oczy bo jestem z tych bladolicych i mam straszne dołki po oczami - taka urodę mam i już.
Z korektorów polecam : maybelline - affinitone ja mam 01
albo jeśli chcesz bardzo kryjący taki a la profesjonalny to z cartrice
o ten : http://www.google.pl/imgres?imgurl=h...9QEwBA&dur=247
mogg jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-10, 21:49   #3
lovechocolate
Przyczajenie
 
Avatar lovechocolate
 
Zarejestrowany: 2013-05
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 3
Dot.: Czy używać korektora bez podkładu?

Jak byłam młodsza też używałam samego korektora i wyglądało to całkiem ok Co do suchej cery, 3 lata walczyłam z pryszczami na całej buzi, buzi która się przesuszała. Oczywiście stosowałam wszystkie dostępne kosmetyki do cery suchej, które jeszcze bardziej mnie podrażniały i wysuszały, i po których mnie wysypywało Teraz myję twarz oliwką z oliwek, pod podkład lekki krem, na noc po olejowaniu krem oliwkowy z Ziaji i jest idealnie, zero pryszczy, zero przebarwień
Może nie do końca rozpisałam się na temat, ale przemyśl pielęgnację, wtedy w ogóle będziesz mogła chodzić bez makijażu )
lovechocolate jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-12, 17:43   #4
kasiaj85
Moderator
 
Avatar kasiaj85
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Ostrów Wlkp.
Wiadomości: 9 403
Dot.: Czy używać korektora bez podkładu?

Cytat:
Napisane przez kirsebaer Pokaż wiadomość
Cześć dziewczyny, jestem tu nowa, więc proszę o wyrozumiałość...
Mam nadzieję, że mi pomożecie, po problem mam nielichy. Mianowicie, jestem nieszczęśliwą posiadaczką bardzo suchej skóry, dodatkowo wrażliwej. Łatwo się czerwienię na twarzy, co nie ukrywam, bardzo mnie irytuje.
Aby zakryć to, co mi się nie podoba, do tej pory używałam kremu typu BB Maybelline, ale nie jestem z niego zadowolona - nie mogę go używać samego, bo słabo nawilża, a wraz z kremem dramatycznie się waży. Ponadto wygląda to na mojej twarzy, jakbym twarzą wpadła w beczkę z pudrem... Zrobiłam małe rozeznanie i znalazłam podkład Bourjois Healthy Mix (wraz z korektorem), nawet miałam próbkę i wydawał się w porządku... Ale źle się czuję z podkładem na twarzy, jest dla mnie za ciężki i czuję, że wyglądam jak tapeciara. Ponieważ dodatkowym moim problemem są cienie pod oczami, wpadłam na pomysł, że może powinnam używać samego korektora? Waham się między Bourjois HM a Maybelline Dream Lumi (bo też słyszałam wiele dobrych recenzji). I tu pojawia się pytanie: czy korektor bez podkładu nie będzie wyglądał dziwnie? Bo w zasadzie nie potrzebuję takiego full krycia, tylko nieduże, same tradycyjne przebarwienia przy nosie, ustach i trochę policzki.
Mogłybyście, drogie wizażanki, mi coś doradzić?
Pozdrawiam, Zuzia
a może powinnaś spróbować azjatyckich BB kremów? one bardzo dobrze nawilżają przy okazji maskując niedoskonałości czy drobne przebarwienia?
__________________
MAC addict Lush & China Glaze lover!

Mój beauty blog
kasiaj85 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-13, 09:37   #5
reila_
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2010-06
Wiadomości: 304
Dot.: Czy używać korektora bez podkładu?

Używaj spokojnie korektora solo Tylko kolor dobierz pod kątem reszty skóry. A co do azjatyckich BB oczywiście są lepsze niż cała reszta i faktycznie nawilżają. Do tego tak ładnie wtapiają się w skórę, że nie czuć i nie raz nie widać ich na twarzy, a wyglądasz ładniej.
reila_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-13, 10:07   #6
iamblue
Zadomowienie
 
Avatar iamblue
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 1 485
Dot.: Czy używać korektora bez podkładu?

Odpowiadając na Twoje pytanie - oczywiście że tak. Ja niedawno przestawiłam się na używanie korektora solo na strategiczne miejsca (u mnie te na których pojawiają się zaczerwienienia lub zasinienia). Żeby korektor trzymał się ładnie w ciągu dnia przypudrowuję go delikatnie transparentnym, nie mocno matującym pudrem (matu nie potrzebuję). Jestem bardzo zadowolona z efektu świeżej buzi Podkładów codziennie używałam już od paru lat i nie były to podkłady mocno kryjące, ale tak czy inaczej byłam w szoku że bez podkładu wyglądam lepiej Ja jestem blada więc żeby nie wyglądać jak duch, dodaje troszkę bronzera, brzoskwiniowego różu w kremie i odrobinę rozświetlacza. Na Twoim miejscu, jeśli nie masz problemów z cerą, nie inwestowałabym w podkład, tylko prędzej w dwa korektory - jeden na zaczerwienienia a drugi pod oczy. Jest też na wizażu wątek dla dziewczyn które nie używają podkładu - zerknij może tam

Edytowane przez iamblue
Czas edycji: 2013-09-13 o 10:10 Powód: dopisek
iamblue jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-13, 10:54   #7
kirsebaer
Przyczajenie
 
Avatar kirsebaer
 
Zarejestrowany: 2013-09
Wiadomości: 3
Dot.: Czy używać korektora bez podkładu?

Dziękuję Wam za wszystkie odpowiedzi!
Co do azjatyckich kremów BB, nie mogę ich używać, bo raz, że zawarte tam filtry mnie wybielają i zapychają (a ja mam dość ciemną karnację i dziwnie wyglądam z białą twarzą...) - a przecież mam suchą skórę- a dwa, że dla mnie to nadal za słabo nawilża. Nie wspominając w ogóle o cenie
Dziękuję wam bardzo! buziaczki
kirsebaer jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2013-09-13, 11:08   #8
blackdaisy
Rozeznanie
 
Avatar blackdaisy
 
Zarejestrowany: 2003-05
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 934
Dot.: Czy używać korektora bez podkładu?

Cytat:
Napisane przez kirsebaer Pokaż wiadomość
Dziękuję Wam za wszystkie odpowiedzi!
Co do azjatyckich kremów BB, nie mogę ich używać, bo raz, że zawarte tam filtry mnie wybielają i zapychają (a ja mam dość ciemną karnację i dziwnie wyglądam z białą twarzą...) - a przecież mam suchą skórę- a dwa, że dla mnie to nadal za słabo nawilża. Nie wspominając w ogóle o cenie
Dziękuję wam bardzo! buziaczki
Moze probowalas nie takich jak trzeba.
Ja tez zanim znalazlam swoj BB krem wydawlo mi sie, ze nie sa one dla mnie, ale pozniej zaczelam zamawiac probki az w koncu trafilam na idealny.
Probki sa dosc tanie.
W ogole kremy BB nie sa drogie wiec nie wiem o jakiej cenie wspomnialas...?
Uzywam teraz Skinfood i zdecydowanie on nie wybiela.
Zamow po prostu ciemniejszy odcien.

Ale jesli masz ladna cere to zdecydowanie ciesz sie tym i stosuj korektor punktowo tylko
blackdaisy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-13, 12:36   #9
kasiaj85
Moderator
 
Avatar kasiaj85
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Ostrów Wlkp.
Wiadomości: 9 403
Dot.: Czy używać korektora bez podkładu?

Cytat:
Napisane przez blackdaisy Pokaż wiadomość
Moze probowalas nie takich jak trzeba.
Ja tez zanim znalazlam swoj BB krem wydawlo mi sie, ze nie sa one dla mnie, ale pozniej zaczelam zamawiac probki az w koncu trafilam na idealny.
Probki sa dosc tanie.
W ogole kremy BB nie sa drogie wiec nie wiem o jakiej cenie wspomnialas...?
Uzywam teraz Skinfood i zdecydowanie on nie wybiela.
Zamow po prostu ciemniejszy odcien.

Ale jesli masz ladna cere to zdecydowanie ciesz sie tym i stosuj korektor punktowo tylko
No dokładnie, przecież bbiki mają też różne odcienie... poza tym nwet w sklepach w necie jak np asianstore itp one są tak na oko właśnie w cenie healthy mixa, więc dlatego zaproponowałam...

Ale oczywiście jak najbardziej korektora mozna używać solo. ogólnie w makijażu wszystkie chwyty dozwolone tylko trzeba wtedy idealnie dobrać odcień do skóry. .. no bo w przypadku kiedy z korektorem idzie podkład to różnice się zacierają ale solo uważam musi być dobrze dopasowane wszystko
__________________
MAC addict Lush & China Glaze lover!

Mój beauty blog
kasiaj85 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-14, 16:09   #10
kirsebaer
Przyczajenie
 
Avatar kirsebaer
 
Zarejestrowany: 2013-09
Wiadomości: 3
Dot.: Czy używać korektora bez podkładu?

No nie spotkałam prawdziwego kremu BB w cenie 39 zł, jak miałam ochotę na skin79, to znajoma, która sprowadza tego typu kosmetyki z Azji, zawołała za niego ~150 zł plus przesyłka... To ja podziękuję...
Nie wiem, nie jestem przekonana, dla mnie nic te kremy nie robią, chociaż znajoma próbowała mnie przekonać milionami próbek. Próbowałam i dochodziłam do wniosku, że właściwie lepiej wyglądam bez, bardziej zdrowo.
A jeśli chodzi o korektor, to jeśli jest się między dwoma kolorami, to lepiej wybrać ciemniejszy czy jaśniejszy? Wiem, totalnie zielona jestem w tych sprawach...
kirsebaer jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-14, 22:35   #11
kasiaj85
Moderator
 
Avatar kasiaj85
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Ostrów Wlkp.
Wiadomości: 9 403
Dot.: Czy używać korektora bez podkładu?

Cytat:
Napisane przez kirsebaer Pokaż wiadomość
No nie spotkałam prawdziwego kremu BB w cenie 39 zł, jak miałam ochotę na skin79, to znajoma, która sprowadza tego typu kosmetyki z Azji, zawołała za niego ~150 zł plus przesyłka... To ja podziękuję...
Nie wiem, nie jestem przekonana, dla mnie nic te kremy nie robią, chociaż znajoma próbowała mnie przekonać milionami próbek. Próbowałam i dochodziłam do wniosku, że właściwie lepiej wyglądam bez, bardziej zdrowo.
A jeśli chodzi o korektor, to jeśli jest się między dwoma kolorami, to lepiej wybrać ciemniejszy czy jaśniejszy? Wiem, totalnie zielona jestem w tych sprawach...
ale spokojnie
dałyśmy Ci odpowiedź na Twoje pytanie - jeśli chcesz używać korektora solo - powinien być dobrany dobrze, najwyżej jeśli dana firma w której szukasz nie ma takiego odcienia to szukaj dalej. Moim zdaniem za ciemny jak i za jasny będzie wyglądał raczej źle... co innego jak się na nie nakłada inne kosmetyki - wtedy można to jakoś wyrównać.

No to znajoma chyba Cię chciała oskubać pamiętaj też, że kremy bb są zwykle w większych pojemnościach niż tradycyjne podkłady. w pierwszym lepszym sklepie w PL 40g różowego bb kosztuje 85zł (podaję przykład z jednego konkretnego sklepu jaki znam z takimi kremami, jesli do tego wyczeka się na jakiś dzień darmowej dostawy itp - można już mieć taki krem za powyższą cenę) - podobno, i o tym też jest na wizażu gdzieś, samemu można je via ebay sprowadzić jeszcze taniej.
Oczywiście, rozumiem że masz do przeznaczenia jakąś konkretną kwotę - także rozumiem argument cenowy

no i jeśli próbowałaś a jednak bb Ci nie pasują no to rozumiem. Po prostu wiesz, tak to bywa, że tu każdy chce doradzić, i pomóc, i pojawiają się różne pomysły - to w końcu forum
__________________
MAC addict Lush & China Glaze lover!

Mój beauty blog
kasiaj85 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-09-30, 16:40   #12
kukimi
Rozeznanie
 
Avatar kukimi
 
Zarejestrowany: 2011-09
Wiadomości: 650
Dot.: Czy używać korektora bez podkładu?

Cytat:
Napisane przez mogg Pokaż wiadomość
ja noszę sam korektor pod oczy bo jestem z tych bladolicych i mam straszne dołki po oczami - taka urodę mam i już.
Z korektorów polecam : maybelline - affinitone ja mam 01
albo jeśli chcesz bardzo kryjący taki a la profesjonalny to z cartrice
o ten : http://www.google.pl/imgres?imgurl=h...9QEwBA&dur=247
Dołączam się Korektor z catrice jest naprawdę dobry
tutaj efekty [ciach]
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg IMG_1252-horz.jpg (9,9 KB, 48 załadowań)

Edytowane przez OlaM
Czas edycji: 2013-10-29 o 18:32 Powód: Reklama bloga w nadmiarze
kukimi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-13, 12:41   #13
Coccoszka
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2013-10
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 21
Dot.: Czy używać korektora bez podkładu?

na korektor najlepiej jest nałożyć jakiś lekki podkład skoro nie lubisz mieć dużej ilości podkładu na twarzy. jeśli masz suchą skórę to rób sobie minimum raz w tygodniu maseczkę nawilżającą i kupuj kremy z takimi składnikami aktywnymi: kaolin, enzymy z owoców papai, euceryna,
mocznik, witamina B5.
Coccoszka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-13, 20:10   #14
eyo
Zakorzenienie
 
Avatar eyo
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 16 988
Dot.: Czy używać korektora bez podkładu?

Cytat:
Napisane przez kukimi Pokaż wiadomość
Dołączam się Korektor z catrice jest naprawdę dobry
tutaj efekty
no trochę to za ciężki pod oczy jednak - zresztą na blogu jest informacja, że dla suchej skóry nie bardzo a autorka taką właśnie ma

co do problemu - jasne, że można używać samego korektora ale...
1) odcień trzeba dobrać idealnie, jak używa się innych kosmetyków to można kombinować a tutaj niestety trzeba dobrze dopasować odcień
2) naprawdę źle Ci z HM na twarzy? może źle nakładasz? dla mnie ten podkład jest o niebo lżejszy niż wszystkie znane mi z PL rynku kremy tonujące (i inne cuda wiadnki zwane "BB")
3) skoro coś ci się waży na twarzy to nie wina ani kremu ani podkładku/kremu tonującego - to wina kompletu, jedno z drugim nie gra i tyle - trzeba kombinować bo nie każdy krem z każdym podkładem działa dobrze
4) zamierzasz korektor przypudrować? jeżeli nie to radzę sprawdzić jak to się zachowa bo może się zrolować etc. nieprzypudrowane
5) może minerały? ich na twarzy nie czuć
__________________
...

Prędzej czy później cmentarze są pełne wszystkich.

15.02.2017 ♥

Edytowane przez OlaM
Czas edycji: 2013-10-29 o 18:33 Powód: Usunięcie linka z cytowanego posta
eyo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Makijaż - pytania do wizażystki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 03:57.