DLACZEGO pomimo ze nawilzam dobrze skore nadal bardzoo sie przetluszczaJaka przyczyna - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki Miejsce, w którym rozmawiamy o pielęgnacji twarzy i ciała oraz sprawdzonych kosmetykach. Masz pytanie? Zadaj je kosmetyczce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2014-06-12, 15:27   #1
Jasna Mleczna Karnacja
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2014-06
Wiadomości: 30

DLACZEGO pomimo ze nawilzam dobrze skore nadal bardzoo sie przetluszczaJaka przyczyna


Pomimo ze nawilzam moja skore twarzy dobrym ,dobrze nawilzajacym,nie podrazniajacym kremem ,nie stosuje kuracji ,srodkow wysuszajacych nadal bardzo sie przetluszcza ?
Jasna Mleczna Karnacja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-13, 12:53   #2
Pantegram
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2012-07
Wiadomości: 3 019
Dot.: DLACZEGO pomimo ze nawilzam dobrze skore nadal bardzoo sie przetluszczaJaka prz

Cytat:
Napisane przez Jasna Mleczna Karnacja Pokaż wiadomość
Pomimo ze nawilzam moja skore twarzy dobrym ,dobrze nawilzajacym,nie podrazniajacym kremem ,nie stosuje kuracji ,srodkow wysuszajacych nadal bardzo sie przetluszcza ?
Bo przetłuszczającą się skórę trzeba natłuszczać, a nie nawilżać nawilżanie służy skórze suchej, która nie ma problemów z błyszczeniem, lecz pierzchnięciem (suchymi skórkami, pękaniem czy uczuciem ściągnięcia)
Pantegram jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-13, 14:03   #3
Loyd
Zakorzenienie
 
Avatar Loyd
 
Zarejestrowany: 2013-04
Lokalizacja: Siedzę na walizkach
Wiadomości: 10 175
Dot.: DLACZEGO pomimo ze nawilzam dobrze skore nadal bardzoo sie przetluszczaJaka prz

Cytat:
Napisane przez Pantegram Pokaż wiadomość
Bo przetłuszczającą się skórę trzeba natłuszczać, a nie nawilżać nawilżanie służy skórze suchej, która nie ma problemów z błyszczeniem, lecz pierzchnięciem (suchymi skórkami, pękaniem czy uczuciem ściągnięcia)
Nawilżać trzeba każdą skórę.
Koleżanka ma rację z tym natłuszczaniem. O ile nie masz np łojotokowego zapalenia skóry. Idź do dobrej kosmetyczki lub dobrego dermatologa. To chyba najrozsądniejsze.
__________________
!!!!!!!!!!!!!

Hej!!! Chętnie wymienie podkład la mer soft longwear w odcieniu cream ( nadal mam paragon) na shiseido synchro lub synchro glow.
Loyd jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-13, 15:07   #4
Jasna Mleczna Karnacja
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2014-06
Wiadomości: 30
Dot.: DLACZEGO pomimo ze nawilzam dobrze skore nadal bardzoo sie przetluszczaJaka prz

Cytat:
Napisane przez Loyd Pokaż wiadomość
Nawilżać trzeba każdą skórę.
Koleżanka ma rację z tym natłuszczaniem. O ile nie masz np łojotokowego zapalenia skóry. Idź do dobrej kosmetyczki lub dobrego dermatologa. To chyba najrozsądniejsze.
Tlusta jeszcze bardziej natluscic ?? przeciez pozapycha mi sie bardziej ,pory sie rozciagna ,wagry powstana ,tyle sie nasluchalam zeby wlasnie tlusta cere nie natluszczac,ale nawilzac... Teraz to juz zglupilam
Jasna Mleczna Karnacja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-13, 15:17   #5
Loyd
Zakorzenienie
 
Avatar Loyd
 
Zarejestrowany: 2013-04
Lokalizacja: Siedzę na walizkach
Wiadomości: 10 175
Dot.: DLACZEGO pomimo ze nawilzam dobrze skore nadal bardzoo sie przetluszczaJaka prz

Cytat:
Napisane przez Jasna Mleczna Karnacja Pokaż wiadomość
Tlusta jeszcze bardziej natluscic ?? przeciez pozapycha mi sie bardziej ,pory sie rozciagna ,wagry powstana ,tyle sie nasluchalam zeby wlasnie tlusta cere nie natluszczac,ale nawilzac... Teraz to juz zglupilam
Natłuszczamy jedynie w przypadku gdy ją wyjałowiliśmy np długim stosowaniem wysuszających inwazyjnych kosmetykow i wz z tym skóra zaczęła produkować nadmiar sebum. Ja tak miałam. Mam skórę normalną ale był czas że oczyszczałam ją tak zawzięcie iź na czole miałam po prostu olejarnie, przesuszałam się i skóra nadmiernie produkowała sebum w reakcji obronnej. Koleżanka dermatolog poleciła mi wtedy b.intensywnie nawilżający krem. Zrobiłam teź kilka zabiegów na bazie olejów u kosmetyczki.wywaliłam wszystkie kosmetyki na bazie alkoholu. Mam skórę normalną choć lubiącą się zapychać. Tłustość przeszła sama ją wywołałam. Nie wiem jak jest u Ciebie i trudno radzić.
__________________
!!!!!!!!!!!!!

Hej!!! Chętnie wymienie podkład la mer soft longwear w odcieniu cream ( nadal mam paragon) na shiseido synchro lub synchro glow.
Loyd jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-13, 20:20   #6
Pantegram
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2012-07
Wiadomości: 3 019
Dot.: DLACZEGO pomimo ze nawilzam dobrze skore nadal bardzoo sie przetluszczaJaka prz

Cytat:
Napisane przez Loyd Pokaż wiadomość
Nawilżać trzeba każdą skórę.
No nie powiedziałabym... jeśli się nie ma suchej skóry, spokojnie można przeżyć i bez nawilżania, chyba, że komuś zależy bardzo na profilaktyce przeciwzmarszczkowej
Inna sprawa to taka, że używanie części kosmetyków (np. z detergentami) nawet normalną skórę wysusza tak, że potrzebuje ona nawilżenia.

Cytat:
Napisane przez Jasna Mleczna Karnacja Pokaż wiadomość
Tlusta jeszcze bardziej natluscic ?? przeciez pozapycha mi sie bardziej ,pory sie rozciagna ,wagry powstana ,tyle sie nasluchalam zeby wlasnie tlusta cere nie natluszczac,ale nawilzac... Teraz to juz zglupilam
Kochana, tylko jedno pytanie. Tyle się nasłuchałaś, zastosowałaś się do rad i co: pomogło? No właśnie Jakoś tyle mamy cudownych specyfików na rynku, opatentowanych przez specjalistów, pragnących zlikwidować nasze problemy z cerą, a w praktyce zdrowa, idealna skóra to albo rzadkość, albo zasługa świetnego makijażu...
Tak więc nie sugerowałabym się tak mocno tym, co piszą w gazetach itp., lecz własnym i cudzym doświadczeniem. Moje doświadczenie jest takie, że zlikwidowałam CAŁKOWICIE błyszczenie się skóry właśnie przez stosowanie olejków. Jeśli skóra się błyszczy i wydziela sebum, to znaczy, że tego natłuszczenia potrzebuje, i dlatego natłuszczanie jej działa. Ofc nie można z tym przesadzić, bo faktycznie olejki mogą być komodogenne, jednak wystarczy uważnie obserwować skórę - jeśli potrzebuje "tłuszczu" to elegancko wchłonie olejek w ciągu max 10 min, jeśli nie, to olejek w widoczny sposób nie będzie się wchłaniał i zostawi błyszczącą się warstwę (i IMO lepiej zetrzeć ten nadmiar, skoro nie chce się wchłonąć i na przyszłość spróbować z mniejszą ilością olejku). Nie polecam olejkowania skóry na noc, bo jeśli olejek się nie wchłonie, to może przeskadzac skórze w oddychaniu i spowodować wysyp. Osobiście polecam kapsułki twist-off Dermogalu, takie rybki z olejkiem z wiesiołka i witaminami A+E - dobre nawet dla skóry trądzikowej, bo olejek z wiesiołka akurat nie zapycha, nie jestem komodegenny, a wit. A i E, to wiadomo, że to cud miód i orzeszki dla skóry Ilośc, która jest w jednej rybce, akurat wystarcza na naolejkowanie twarzy, szyi, dekoltu, dłoni i paznokci w ilości, która nie powinna zostawić tłustej warstwy na skórze Lepiej nie zostawiac sobie "na później" reszty olejku, bo traci swoje właściwości (wit. A i E są wrażliwe na światło itp.).

Poczytaj też sobie o OCM, odkąd używam olejku myjącego do twarzy, nie mam w ogóle problemów z błyszczeniem noska nawet bez stosowania dodatkowo olejków na twarz.

Cytat:
Napisane przez Loyd Pokaż wiadomość
Idź do dobrej kosmetyczki lub dobrego dermatologa. To chyba najrozsądniejsze.
Dermatologom również nie ufam. Miałam AZS, zapisywał sterydowe maście, którymi nijak nie mogłam go zaleczyć. Wyleczyłam sama, po zrozumieniu przyczyny tej choroby.
Pantegram jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-13, 21:44   #7
Puszyslawa
Rozeznanie
 
Avatar Puszyslawa
 
Zarejestrowany: 2012-11
Wiadomości: 806
Dot.: DLACZEGO pomimo ze nawilzam dobrze skore nadal bardzoo sie przetluszczaJaka prz

Cytat:
Napisane przez Pantegram Pokaż wiadomość
Bo przetłuszczającą się skórę trzeba natłuszczać, a nie nawilżać nawilżanie służy skórze suchej, która nie ma problemów z błyszczeniem, lecz pierzchnięciem (suchymi skórkami, pękaniem czy uczuciem ściągnięcia)
A nie na odwrót? No i o ile w ogóle można te kwestie rozdzielić, bo nawilżyć bez tłuszczu się nie da (co nie znaczy, że krem nie może być lekki i się wchłaniać). Natomiast tłuste kremy faktycznie, raczej dla cery suchej. Inna sprawa - olejki. Chyba są dobre dla wszystkich. Ale akurat wiesiołek uważa się za komedogenny. Tak słyszałam. No i po dłuższym czasie regularnego stosowania Gala miałam wrażenie, że przybywa mi zaskórników.

Co do pytania w temacie wątku. "Dobrze" to pojęcie względne. Moja koleżanka "dobrze" nawilża sobie skórę kremem dla niemowląt na parafinie.
Może to nawilżanie nie jest skuteczne? Albo produkt jest nietrafiony? Albo masz cerę przetłuszczającą się? (Takie przetłuszczanie da się ograniczyć, ale powody mogą być różne, w tym wewnętrzne: hormony, dieta). Ja czasem mam matową, czasem przetłuszcza się szybko, nie zawsze wiem, co było powodem. Na pewno gorzej jest w upały.
Puszyslawa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2014-06-13, 22:38   #8
Pantegram
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2012-07
Wiadomości: 3 019
Dot.: DLACZEGO pomimo ze nawilzam dobrze skore nadal bardzoo sie przetluszczaJaka prz

Cytat:
Napisane przez Puszyslawa Pokaż wiadomość
A nie na odwrót?
Wg dr Hauschki - nie. Ja stosuję i działa, problem całkowicie rozwiązany, a pokaż mi kogoś, kto za pomocą tradycyjnych zasad (tj. tłustej skóry w ogóle nie natłuszczać, a wręcz wysuszać/odtłuszczać specjalnymi myjadłami) rozwiązał problem błyszczenia raz na zawsze? ... Co najwyżej uwierzę, że komuś pomogło "tylko" nawilżanie kremami zawierającymi także składniki natłuszczające (np. olejki w składzie, mogą występować nawet w bardzo lekkich i mało tłustych kremach), bo tak jak napisałaś - zazwyczaj to się łączy.

Jak ktoś nie wierzy - spoko, ale moim zdaniem jeśli ktoś ma problem i nie chce spróbować czegoś tak prostego jak nałożyć raz na facjatę jakiś olejek w ramach eksperymentu - duuużo traci.
Pantegram jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-13, 23:59   #9
Jasna Mleczna Karnacja
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2014-06
Wiadomości: 30
Dot.: DLACZEGO pomimo ze nawilzam dobrze skore nadal bardzoo sie przetluszczaJaka prz

To niby przetluszczanie pochodzi od wnetrza skoro mamy iedoskonalosci -bardzoo przetluszczajaca sie skore to problem lezy w srodku orgaizmu i tam nalezaloby zadzialac ,wiec co moze byc nie tak z orgaizmem ,skoro tak bardzo sie przetluszcza ?
Jasna Mleczna Karnacja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-14, 00:28   #10
Pantegram
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2012-07
Wiadomości: 3 019
Dot.: DLACZEGO pomimo ze nawilzam dobrze skore nadal bardzoo sie przetluszczaJaka prz

Cytat:
Napisane przez Jasna Mleczna Karnacja Pokaż wiadomość
To niby przetluszczanie pochodzi od wnetrza skoro mamy iedoskonalosci -bardzoo przetluszczajaca sie skore to problem lezy w srodku orgaizmu i tam nalezaloby zadzialac ,wiec co moze byc nie tak z orgaizmem ,skoro tak bardzo sie przetluszcza ?
A skąd masz to info?
Pantegram jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-14, 22:31   #11
Puszyslawa
Rozeznanie
 
Avatar Puszyslawa
 
Zarejestrowany: 2012-11
Wiadomości: 806
Dot.: DLACZEGO pomimo ze nawilzam dobrze skore nadal bardzoo sie przetluszczaJaka prz

Cytat:
Napisane przez Pantegram Pokaż wiadomość
Wg dr Hauschki - nie. Ja stosuję i działa, problem całkowicie rozwiązany, a pokaż mi kogoś, kto za pomocą tradycyjnych zasad (tj. tłustej skóry w ogóle nie natłuszczać, a wręcz wysuszać/odtłuszczać specjalnymi myjadłami) rozwiązał problem błyszczenia raz na zawsze? ... Co najwyżej uwierzę, że komuś pomogło "tylko" nawilżanie kremami zawierającymi także składniki natłuszczające (np. olejki w składzie, mogą występować nawet w bardzo lekkich i mało tłustych kremach), bo tak jak napisałaś - zazwyczaj to się łączy.

Jak ktoś nie wierzy - spoko, ale moim zdaniem jeśli ktoś ma problem i nie chce spróbować czegoś tak prostego jak nałożyć raz na facjatę jakiś olejek w ramach eksperymentu - duuużo traci.
Nope. Przecież wszyscy wiemy, że beztłuszczowe kremy nie istnieją. Wszystkie mają dwie fazy - tłuszczową i wodną, inaczej skóry nawilżyć się nie da. I tylko o to mi chodziło, o wysuszaniu skóry już nawet nie mówię. Samo natłuszczanie też skóry nie nawilży. Co nie znaczy, że nie polecam olejków. Polecam. Teraz mam tonik z samymi składnikami nawilżającymi i na mokrą od niego skórę nakładam odrobinę kwasu hialuronowego i olejku.

Drugi raz tak zrobiłam dzisiaj, pod względem nawilżenia jest idealnie, ale raz na czas mam supernawilżający krem z mnóstwem składników nawilżających, oczywiście emulgatorami i olejkami(np. jojoba), jak to krem. Ale coś jej pod względem trądziku odbija. Nie wiem, dlaczego tak, już mi nie reagowała na okres, przez cały czas było ok i taka niespodzianka.

Cytat:
Napisane przez Pantegram Pokaż wiadomość
A skąd masz to info?
No normalnie. Skóra przetłuszczająca przetłuszcza się, bo gruczoły łojowe znajdujące się w jej wnętrzu produkują zbyt dużo łoju/sebum/tłuszczyku - kto jak woli.
Puszyslawa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-06-14, 23:38   #12
Pantegram
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2012-07
Wiadomości: 3 019
Dot.: DLACZEGO pomimo ze nawilzam dobrze skore nadal bardzoo sie przetluszczaJaka prz

Cytat:
Napisane przez Puszyslawa Pokaż wiadomość
No normalnie. Skóra przetłuszczająca przetłuszcza się, bo gruczoły łojowe znajdujące się w jej wnętrzu produkują zbyt dużo łoju/sebum/tłuszczyku - kto jak woli.
A, to o to jej chodziło... Spoko, dla mnie po prostu teoria, że skóra się przetłuszcza od złego odżywiania, jest strasznie dzika... Że trądzik od fast foodów i słodyczy się robi, to jeszcze uwierzę, że skóra robi się sucha jak organizm jest odwodniony, bo za mało wody mu się dostarcza, to również uwierzę, ale że skóra jest tłusta, bo... je się tłuste? Akurat ten defekt to IMO kwestia złej pielęgnacji, ewentualnie hormonów, tak czy siak nierozwiązywalne za pomocą diety. Nikt tu też takiej tezy nie postawił, a nagle autorka wyjeżdża z wewnętrznymi czynnikami zamiast ustosunkować się do dotychczasowych rad... dla mnie dziwne.
Cytat:
Napisane przez Puszyslawa Pokaż wiadomość
Nope. Przecież wszyscy wiemy, że beztłuszczowe kremy nie istnieją. Wszystkie mają dwie fazy - tłuszczową i wodną, inaczej skóry nawilżyć się nie da. I tylko o to mi chodziło, o wysuszaniu skóry już nawet nie mówię.
Jasne, masz rację No ale widzisz, koleżanka jak wyżej używała kremu stricte nawilżającego, gdzie natłuszczających składników było po prostu za mało, najwyraźniej homeopatyczne ilości w stosunku do potrzeb jej skóry... I w wielu kremach jest tak, że mimo dwóch faz mają te kremy konsystencję albo wyraźnie tłustą, zostawiającą ochronny film na skórze, albo wyraźnie nawilżającą, dzięki czemu wchłaniają się szybko, nie zostawiając żadnej lub niemal żadnej lepkiej warstwy Tak więc używać tylko kremów o konsystencji light to tak jakby w ogóle skóry nie natłuszczać (a przynajmniej taki jest efekt) i też o to mi chodziło.

U mnie też najlepsze efekty daje nawilżanie z natłuszczaniem, co prawdopodobnie wynika z tego, że odpowiednie natłuszczenie zapobiega utracie wody i jednocześnie zabezpiecza skórę przed zewnętrznymi czynnikami, więc jest dość istotne.
Cytat:
Napisane przez Puszyslawa Pokaż wiadomość
Ale coś jej pod względem trądziku odbija. Nie wiem, dlaczego tak, już mi nie reagowała na okres, przez cały czas było ok i taka niespodzianka.
Też miewam problemy z trądzikiem odkąd zaczęłam w ogóle kremów do twarzy używać 2 razy mnie wysypało, teraz ten drugi wysyp się właśnie zagoił, mam nadzieję, że to była kwestia braku jakiegokolwiek peelingu w pielęgnacji.
Pantegram jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-15, 23:22   #13
Czlowiek Istota Marna
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2014-01
Wiadomości: 552
Dot.: DLACZEGO pomimo ze nawilzam dobrze skore nadal bardzoo sie przetluszczaJaka prz

Wiec co najlepiej przy takiej bardzo przetluszczajacej sie skorze stosowac na dzien pod makijaz ,zeby sie bardziej nie przetluszczala? Ja probowalam juz pod makijaz nakladac kremy nawilzajace dla skory wrazliwej avene lekka konsystencja niby,ale skora jeszcze bardziej sie przetluszcza...wiec juz nie wiem co stosowac ,bo niby dobry krem odpowiedni do cery (tlustej+wrazliwej) Avene z apteki ,a pomimo tego nic nie pomaga wrecz jakby wzmagla przetluszczanie ,do tego nie wchlaia sie calkowicie ,pozostawia jakby troszke tlusta powloczke..Tez juz ie wiem co robic ,jaka jest przyczyna takiego duzego obfitego przetluszczania sie twarzy ,jakbym sie olejem wysmarowala. i to po 30 ,godzine po nalozeniu kremu +makijazu. Nie wiem moze zamiast tych kremow z apteki badz naturalnych ,moze zamiast nich na dzien pod makijaz lepiej sprawdzil sie jakis olej ??? co myslicie o tym ?

Edytowane przez Czlowiek Istota Marna
Czas edycji: 2014-06-15 o 23:45
Czlowiek Istota Marna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-16, 08:02   #14
201607040946
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 20 500
Dot.: DLACZEGO pomimo ze nawilzam dobrze skore nadal bardzoo sie przetluszczaJaka prz

Skóry tłustej nie należy natłuszczać, tylko nawilżać właśnie
a skóra nie robi się tłusta od tłuszczy w jedzeniu
201607040946 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-16, 18:15   #15
Domina
Zakorzenienie
 
Avatar Domina
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: K@towice
Wiadomości: 3 386
Dot.: DLACZEGO pomimo ze nawilzam dobrze skore nadal bardzoo sie przetluszczaJaka prz

Na skórę tłustą wpływ mają takżebodźce wewnętrzne typu stres, zaburzenia hormonalne, napięcia nerwowe i zaburzenia układu trawiennego.

To co świeci się na skórze to łój który zapobiega wysuszeniu się skóry.
Sama mam taki problem a że właśnie ukończyłam szkołę kosmetyczną interesował mnie najbardziej właśnie ten rodzaj cery.

Pamiętaj o tym aby wykonywać peeling który zmniejszy warstwę rogową skóry, ureguluje czynność wydzielniczą gruczołów łojowych. Ogólnie trzeba bardzo uważać z kosmetykami, nie wolno naruszyć płaszcza lipidowego takiej cery (np kosmetykami z alkoholem) bo to grozi odwodnieniu skóry. Ja swoją cerę dokładnie myję rano i wieczorem, używam preparatów z cynkiem, witaminą B6, ważne jest też nawilżanie (kwas hialuronowy, mocznik). Pamiętaj też o kosmetykach pielęgnacyjnych i działaniu antybakteryjnym.

Na jesień polecam zabiegi z kwasem glikolowym 30%. Ja wykonałam sama sobie serię w domu i naprawdę jestem zadowolona z efektów
__________________
https://www.facebook.com/oczyipazurki/?ref=hl
www.oczyipazurki.pl Własny osobisty blog <3
Pazurkoholiczka, rzęsoholiczka
https://www.facebook.com/Wstazki/?fref=ts MOJE CUDEŃKA WSTĄŻKOWE
Domina jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-16, 21:28   #16
Czlowiek Istota Marna
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2014-01
Wiadomości: 552
Dot.: DLACZEGO pomimo ze nawilzam dobrze skore nadal bardzoo sie przetluszczaJaka prz

Cytat:
Napisane przez Domina Pokaż wiadomość
Na skórę tłustą wpływ mają takżebodźce wewnętrzne typu stres, zaburzenia hormonalne, napięcia nerwowe i zaburzenia układu trawiennego.

To co świeci się na skórze to łój który zapobiega wysuszeniu się skóry.
Sama mam taki problem a że właśnie ukończyłam szkołę kosmetyczną interesował mnie najbardziej właśnie ten rodzaj cery.

Pamiętaj o tym aby wykonywać peeling który zmniejszy warstwę rogową skóry, ureguluje czynność wydzielniczą gruczołów łojowych. Ogólnie trzeba bardzo uważać z kosmetykami, nie wolno naruszyć płaszcza lipidowego takiej cery (np kosmetykami z alkoholem) bo to grozi odwodnieniu skóry. Ja swoją cerę dokładnie myję rano i wieczorem, używam preparatów z cynkiem, witaminą B6, ważne jest też nawilżanie (kwas hialuronowy, mocznik). Pamiętaj też o kosmetykach pielęgnacyjnych i działaniu antybakteryjnym.

Na jesień polecam zabiegi z kwasem glikolowym 30%. Ja wykonałam sama sobie serię w domu i naprawdę jestem zadowolona z efektów
a Jakie kremy,oleje bys polecila?
Czlowiek Istota Marna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-16, 22:01   #17
Domina
Zakorzenienie
 
Avatar Domina
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: K@towice
Wiadomości: 3 386
Dot.: DLACZEGO pomimo ze nawilzam dobrze skore nadal bardzoo sie przetluszczaJaka prz

Cytat:
Napisane przez Czlowiek Istota Marna Pokaż wiadomość
a Jakie kremy,oleje bys polecila?
Ja używam na dzień kremów do cery tłustej, tych matujących a na noc używam nawilżających. Teraz zakupiłam te kremy z nowej serii Ziaji z liścmi Manuka. Na dzień jest krem nawilżający balans korygująco-ściągający z SPF 10 a na noc krem z 3% kwasem migdałowym.

Nie dawaj oleju na skórę... ja nie raz używałam tych tłustych kremów z Ziaji i to był błąd... Cera tłusta ma zazwyczaj rozszerzone pory, jeśli olej się tam dostanie to zapcha skórę i powstaną zaskórniki.

Ważne jest żeby wieczorem DOKŁADNIE oczyścić skórę i nałożyć na czystą cerę krem. Żel mam z Dermedic też do cery tłustej z zieloną herbatą - ona też bardzo fajnie działa.
__________________
https://www.facebook.com/oczyipazurki/?ref=hl
www.oczyipazurki.pl Własny osobisty blog <3
Pazurkoholiczka, rzęsoholiczka
https://www.facebook.com/Wstazki/?fref=ts MOJE CUDEŃKA WSTĄŻKOWE

Edytowane przez Domina
Czas edycji: 2014-06-16 o 22:02
Domina jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-17, 01:40   #18
Czlowiek Istota Marna
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2014-01
Wiadomości: 552
Dot.: DLACZEGO pomimo ze nawilzam dobrze skore nadal bardzoo sie przetluszczaJaka prz

Cytat:
Napisane przez Domina Pokaż wiadomość
Ja używam na dzień kremów do cery tłustej, tych matujących a na noc używam nawilżających. Teraz zakupiłam te kremy z nowej serii Ziaji z liścmi Manuka. Na dzień jest krem nawilżający balans korygująco-ściągający z SPF 10 a na noc krem z 3% kwasem migdałowym.

Nie dawaj oleju na skórę... ja nie raz używałam tych tłustych kremów z Ziaji i to był błąd... Cera tłusta ma zazwyczaj rozszerzone pory, jeśli olej się tam dostanie to zapcha skórę i powstaną zaskórniki.

Ważne jest żeby wieczorem DOKŁADNIE oczyścić skórę i nałożyć na czystą cerę krem. Żel mam z Dermedic też do cery tłustej z zieloną herbatą - ona też bardzo fajnie działa.
nie wiem juz sama,moja skora jest ladniejsza gdy stosuje olej niz jak stosuje krem,obecnie uzywam kremu z AVENE LEGE OPTIMAL-krem lekki nawilzajacy do cery mieszanej wrazliwej ,ale pod makijazem nie wyglada dobrze,bo nie wchlania sie calkowicie zostawia minimalna powloczke z blaskiem ...
Czlowiek Istota Marna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-17, 08:54   #19
Domina
Zakorzenienie
 
Avatar Domina
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: K@towice
Wiadomości: 3 386
Dot.: DLACZEGO pomimo ze nawilzam dobrze skore nadal bardzoo sie przetluszczaJaka prz

Cytat:
Napisane przez Czlowiek Istota Marna Pokaż wiadomość
nie wiem juz sama,moja skora jest ladniejsza gdy stosuje olej niz jak stosuje krem,obecnie uzywam kremu z AVENE LEGE OPTIMAL-krem lekki nawilzajacy do cery mieszanej wrazliwej ,ale pod makijazem nie wyglada dobrze,bo nie wchlania sie calkowicie zostawia minimalna powloczke z blaskiem ...
Pod makijaż czasem daje Primer z Soraya. Nie wszystkie kremy nadają się do tego, żeby nałożyć je od razu pod makijaż. Teraz mam ten z Ziaji i jestem zadowolona. Do tego używam podkładu z Revlon. Wcześniej to był do cery tłustej i mieszanej ale tak okropnie ściągał że teraz kupiłam do cery suchej i normalnej i też się sprawdza.

Warto może zainwestować w bibułki matujące i używać ich w ciągu dnia? Jak mi się bardzo przetłuszczała cera to używałam też mąki ziemniaczanej zmieszanej z pudrem albo cynamonem żeby nadawała kolor
__________________
https://www.facebook.com/oczyipazurki/?ref=hl
www.oczyipazurki.pl Własny osobisty blog <3
Pazurkoholiczka, rzęsoholiczka
https://www.facebook.com/Wstazki/?fref=ts MOJE CUDEŃKA WSTĄŻKOWE
Domina jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-06-17, 13:56   #20
MassieDran
Zakorzenienie
 
Avatar MassieDran
 
Zarejestrowany: 2013-11
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 8 095
Dot.: DLACZEGO pomimo ze nawilzam dobrze skore nadal bardzoo sie przetluszczaJaka prz

"Skóra się przetłuszcza bo brakuje jej natłuszczenia... "
"Skórę tłustą trzeba natłuszczać, nie nawilżać.."
"Skóra się przetłuszcza bo organizm jest tłusty..."

O zgrozo

Skóra tłusta się przetłuszcza ponieważ jej funkcjonowanie jest mocno zaburzone. W przypadku cery tłustej gruczoły łojowe produkują za dużo sebum, a proces złuszczania naskórka nie postępuje w sposób prawidłowy (tak oto powstają zaskórniki). W przypadku cery tłustej na noc nalezy stosować kremy ograniczające produkcję łoju (te z kwasami lub/i retinoidami w składzie - znajdziemy je w aptece, polecam głównie Effaclar Duo oraz Effaclar K jak również Avene Triacneal czy Pharmaceris krem z kwasem migdałowym). Na okres jesienno-zimowym polecam tonik z kwasami (np. tonik z 10% kwasami aha z Biochemii Urody lub ZSK). Na dzień polecam krem Ziajki 25+ nawilżająco-matujący lub któryś z kremów Laroche Posay koniecznie z dopiskiem "LEGERE" (to bardzo lekkie kremy nawilżajace). Z filtrów polecam Vichy Capital Solei Do mycia świetnie sprawdza się żel oczyszczający do cery tłustej z Avene i ściereczka z mikrofibry.

Można też oczywiscie wybrać się do dermatologa bo specyfiki cięższego alibru
__________________





MassieDran jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-17, 17:14   #21
Czlowiek Istota Marna
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2014-01
Wiadomości: 552
Dot.: DLACZEGO pomimo ze nawilzam dobrze skore nadal bardzoo sie przetluszczaJaka prz

Cytat:
Napisane przez Domina Pokaż wiadomość
Pod makijaż czasem daje Primer z Soraya. Nie wszystkie kremy nadają się do tego, żeby nałożyć je od razu pod makijaż. Teraz mam ten z Ziaji i jestem zadowolona. Do tego używam podkładu z Revlon. Wcześniej to był do cery tłustej i mieszanej ale tak okropnie ściągał że teraz kupiłam do cery suchej i normalnej i też się sprawdza.

Warto może zainwestować w bibułki matujące i używać ich w ciągu dnia? Jak mi się bardzo przetłuszczała cera to używałam też mąki ziemniaczanej zmieszanej z pudrem albo cynamonem żeby nadawała kolor
Mam ten soraya primer,ale nie bede go uzywala codzienie pod makijaz....

Bibulki matujace stosuje a Revlon nie stosuje kiedys wyprobowalam po pierwsze skora wyglada w nim niezbyt ladnie,niezbyt naturalnie + wysuszyl moja tlusta skore...

---------- Dopisano o 18:14 ---------- Poprzedni post napisano o 18:08 ----------

Cytat:
Napisane przez MassieDran Pokaż wiadomość
"Skóra się przetłuszcza bo brakuje jej natłuszczenia... "
"Skórę tłustą trzeba natłuszczać, nie nawilżać.."
"Skóra się przetłuszcza bo organizm jest tłusty..."

O zgrozo

Skóra tłusta się przetłuszcza ponieważ jej funkcjonowanie jest mocno zaburzone. W przypadku cery tłustej gruczoły łojowe produkują za dużo sebum, a proces złuszczania naskórka nie postępuje w sposób prawidłowy (tak oto powstają zaskórniki). W przypadku cery tłustej na noc nalezy stosować kremy ograniczające produkcję łoju (te z kwasami lub/i retinoidami w składzie - znajdziemy je w aptece, polecam głównie Effaclar Duo oraz Effaclar K jak również Avene Triacneal czy Pharmaceris krem z kwasem migdałowym). Na okres jesienno-zimowym polecam tonik z kwasami (np. tonik z 10% kwasami aha z Biochemii Urody lub ZSK). Na dzień polecam krem Ziajki 25+ nawilżająco-matujący lub któryś z kremów Laroche Posay koniecznie z dopiskiem "LEGERE" (to bardzo lekkie kremy nawilżajace). Z filtrów polecam Vichy Capital Solei Do mycia świetnie sprawdza się żel oczyszczający do cery tłustej z Avene i ściereczka z mikrofibry.

Można też oczywiscie wybrać się do dermatologa bo specyfiki cięższego alibru
Effaclar duo jest naprawde godny uwagi,teraz niby jest nowszy effaclar duo plus-jeszcze go nie probowalam Obecnie mam wlasnie krem AVENE LEGERE ten https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,4...ra-wersja.html -lekki nawilzajacy krem -ale on nie wchlania sie calkowicie zostawia swiecaca powloke... na ktorej makijaz nizbyt ladnie wyglada w przypadku skory przetluszczajacej i jakby skora pod wplywem tego kremu przetlusczala sie bardziej ...

VICHY CAPITAL SOLEI- rowniez zakupilam dwa tygodnie temu ,uzylam 3 razy i niestety skora po jego nalozeniu wyglada na niezdrowa,jakby zszarzala ...bardzo nieladnie,pomimo ze swietnie wchlania sie bardzo ladnie+zapach mily...ale co z tego jak skora wyglada po nim na zszarzala ,niezdrowo..

Edytowane przez Czlowiek Istota Marna
Czas edycji: 2014-06-17 o 17:21
Czlowiek Istota Marna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-17, 17:21   #22
Domina
Zakorzenienie
 
Avatar Domina
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: K@towice
Wiadomości: 3 386
Dot.: DLACZEGO pomimo ze nawilzam dobrze skore nadal bardzoo sie przetluszczaJaka prz

Dlatego ja używam Revlona do cery normalnej i suchej, w te upalne dni mam krem BB z eveline albo CC .

Ważne jest oczyszczanie tej skóry i wykonywanie peelingu. Ja codziennie rano i wieczorem myje ją żelem i tonikiem. Teraz wyszła fajna seria z Ziaji liście Manuka
__________________
https://www.facebook.com/oczyipazurki/?ref=hl
www.oczyipazurki.pl Własny osobisty blog <3
Pazurkoholiczka, rzęsoholiczka
https://www.facebook.com/Wstazki/?fref=ts MOJE CUDEŃKA WSTĄŻKOWE
Domina jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-17, 17:25   #23
Czlowiek Istota Marna
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2014-01
Wiadomości: 552
Dot.: DLACZEGO pomimo ze nawilzam dobrze skore nadal bardzoo sie przetluszczaJaka prz

Cytat:
Napisane przez Domina Pokaż wiadomość
Dlatego ja używam Revlona do cery normalnej i suchej, w te upalne dni mam krem BB z eveline albo CC .

Ważne jest oczyszczanie tej skóry i wykonywanie peelingu. Ja codziennie rano i wieczorem myje ją żelem i tonikiem. Teraz wyszła fajna seria z Ziaji liście Manuka
Ja nie moge szalec z pilingami ,poniewaz mam skore wrazliwa,bardzoo wrazliwa + tlusta . A wolallabym cos z zagranicznych marek kosmetykow dermokosmetykow..

Edytowane przez Czlowiek Istota Marna
Czas edycji: 2014-06-17 o 17:26
Czlowiek Istota Marna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-17, 17:26   #24
Domina
Zakorzenienie
 
Avatar Domina
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: K@towice
Wiadomości: 3 386
Dot.: DLACZEGO pomimo ze nawilzam dobrze skore nadal bardzoo sie przetluszczaJaka prz

Cytat:
Napisane przez Czlowiek Istota Marna Pokaż wiadomość
Ja nie moge szalec z pilingami ,poniewaz mam skore wrazliwa,bardzoo wrazliwa + tlusta .
Są też peelingi enzymatyczne przecież....
__________________
https://www.facebook.com/oczyipazurki/?ref=hl
www.oczyipazurki.pl Własny osobisty blog <3
Pazurkoholiczka, rzęsoholiczka
https://www.facebook.com/Wstazki/?fref=ts MOJE CUDEŃKA WSTĄŻKOWE
Domina jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-17, 17:27   #25
Czlowiek Istota Marna
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2014-01
Wiadomości: 552
Dot.: DLACZEGO pomimo ze nawilzam dobrze skore nadal bardzoo sie przetluszczaJaka prz

Cytat:
Napisane przez Domina Pokaż wiadomość
Są też peelingi enzymatyczne przecież....
Tak uzywam pilingu enzymatycznego SAVO NOIR ,ale tylko 2 razy w tygodniu
Czlowiek Istota Marna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-17, 17:45   #26
Domina
Zakorzenienie
 
Avatar Domina
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: K@towice
Wiadomości: 3 386
Dot.: DLACZEGO pomimo ze nawilzam dobrze skore nadal bardzoo sie przetluszczaJaka prz

Cytat:
Napisane przez Czlowiek Istota Marna Pokaż wiadomość
Tak uzywam pilingu enzymatycznego SAVO NOIR ,ale tylko 2 razy w tygodniu
No i dobrze. Takie do cery wrażliwej też są z granulkami i jak dla mnie rewelacyjnie oczyszczają właśnie takie. A cera wrażliwa pewnie zrobiła się przez jej nadmierne wysuszanie... Może kup jakieś serum z trawą cytrynową, zieloną herbatą które absorbują sebum i zmniejszają pory... do tego tonik np ziaja ma taki fajny z ogórkiem.... Bardzo fajnie odświeża skórę.
__________________
https://www.facebook.com/oczyipazurki/?ref=hl
www.oczyipazurki.pl Własny osobisty blog <3
Pazurkoholiczka, rzęsoholiczka
https://www.facebook.com/Wstazki/?fref=ts MOJE CUDEŃKA WSTĄŻKOWE
Domina jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-17, 18:25   #27
Czlowiek Istota Marna
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2014-01
Wiadomości: 552
Dot.: DLACZEGO pomimo ze nawilzam dobrze skore nadal bardzoo sie przetluszczaJaka prz

Cytat:
Napisane przez Domina Pokaż wiadomość
No i dobrze. Takie do cery wrażliwej też są z granulkami i jak dla mnie rewelacyjnie oczyszczają właśnie takie. A cera wrażliwa pewnie zrobiła się przez jej nadmierne wysuszanie... Może kup jakieś serum z trawą cytrynową, zieloną herbatą które absorbują sebum i zmniejszają pory... do tego tonik np ziaja ma taki fajny z ogórkiem.... Bardzo fajnie odświeża skórę.
Niestety nie ma dostepu do polskich kosmetykow mieszkam za granica .
Czlowiek Istota Marna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-17, 22:52   #28
Pantegram
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2012-07
Wiadomości: 3 019
Dot.: DLACZEGO pomimo ze nawilzam dobrze skore nadal bardzoo sie przetluszczaJaka prz

Cytat:
Napisane przez Czlowiek Istota Marna Pokaż wiadomość
nie wiem juz sama,moja skora jest ladniejsza gdy stosuje olej niz jak stosuje krem,obecnie uzywam kremu z AVENE LEGE OPTIMAL-krem lekki nawilzajacy do cery mieszanej wrazliwej ,ale pod makijazem nie wyglada dobrze,bo nie wchlania sie calkowicie zostawia minimalna powloczke z blaskiem ...
Każda skóra ma inne potrzeby, więc wiesz... jeśli olej Ci służy, olejuj! Tylko uwagi ode mnie, jako olejującej:
1. nie olejuj na noc, bo faktycznie wtedy łatwo o wysyp, jak masz 24h/7 na twarzy coś, co "chroni" Twoją skórę przed dostępem powietrza
2. spróbuj odstawić całkowicie kremy na noc, mi baaardzo pomogło (poczytaj o beztłuszczowych nocach dr Hauschki)
3. spróbuj oczyszczania OCM lub zamiany mydła na olejek myjący - wykonanie banalne, a efekty matujące naprawdę... spektakularne, przynajmniej u mnie
4. jeśli olej służy Twojej skórze, możesz go nakładać pod makijaż, tylko nie przesadź z ilością - kolejny raz polecam Dermogal, używam zamiast serum ze względu na zawartośc wit. A i E; ostatnio opatentowałam fajne połączenie - tonik z mleka + właśnie olejek z Dermogalu, to się tak jakoś (przynajmniej u mnie) mega fajnie łączy, że w ogóle skóra tłusta po tym nie jest, bo jedno wchłania drugie
5. jakbyś po użyciu olejku jednak się świeciła, puder ze skrobi bezwzględnie się z tym rozprawi dobrze matują też kosmetyki z cynkiem czy w ogóle mineralne podkłady/pudry, które fajnie się nakłada właśnie "na tłuściocha"
6. też jestem zdania, że peelingi powinny pomóc; wcześniej stosowałam enzymatyczny na occie jabłkowym, ale był dla mnie za słaby, jak sądzę, i dołożyłam do mojego olejku myjącego cynamonu i kawy, polecam jako delikatny drobnoziarnisty mechaniczny peeling

---------- Dopisano o 23:52 ---------- Poprzedni post napisano o 23:46 ----------

Cytat:
Napisane przez MassieDran Pokaż wiadomość
"Skóra się przetłuszcza bo brakuje jej natłuszczenia... "
"Skórę tłustą trzeba natłuszczać, nie nawilżać.."
"Skóra się przetłuszcza bo organizm jest tłusty..."

O zgrozo

Skóra tłusta się przetłuszcza ponieważ jej funkcjonowanie jest mocno zaburzone. W przypadku cery tłustej gruczoły łojowe produkują za dużo sebum, a proces złuszczania naskórka nie postępuje w sposób prawidłowy (tak oto powstają zaskórniki).
Śmiej się śmiej, tylko pomyśl najpierw, dlaczego taka skóra produkuje za dużo sebum? By jej było fajnie się świecić? Nie, ona potrzebuje ochrony przed czynnikami zewnętrznymi jeśli zaburzymy tymi właśnie czynnikami zewnętrznymi jej funkcjonowanie, i stąd ten łój. Poza tym poczytaj o metodzie OCM i zastanów się, dlaczego ona działa (tłuste rozpuszcza tłuste, member?).

Dla mnie to śmieszne, że w teorii każdy taki mądry, będzie perorował o warstwach hydrolipidowych skóry, keratynizacji naskórka etc. a jak przychodzi co do czego to i tak europejski stanem swojej skóry się do np. japonek nie umywają

Ja polecam to, co DZIAŁA, ofc nie twierdzę, że na pewno podziała na kogoś innego, ale doświadczenie silniej przemawia do mnie aniżeli bełkot marketingowy koncernów kosmetycznych.
Pantegram jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-17, 22:53   #29
Czlowiek Istota Marna
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2014-01
Wiadomości: 552
Dot.: DLACZEGO pomimo ze nawilzam dobrze skore nadal bardzoo sie przetluszczaJaka prz

Cytat:
Napisane przez Pantegram Pokaż wiadomość
3. spróbuj oczyszczania OCM lub zamiany mydła na olejek myjący - wykonanie banalne, a efekty matujące naprawdę... spektakularne, przynajmniej u mnie
4. jeśli olej służy Twojej skórze, możesz go nakładać pod makijaż, tylko nie przesadź z ilością - kolejny raz polecam Dermogal, używam zamiast serum ze względu na zawartośc wit. A i E; ostatnio opatentowałam fajne połączenie - tonik z mleka + właśnie olejek z Dermogalu, to się tak jakoś (przynajmniej u mnie) mega fajnie łączy, że w ogóle skóra tłusta po tym nie jest, bo jedno wchłania drugie
A JAK samemu zrobic olejek myjacy ,masz jakis przepis sprawdzony z produktow katwo dostepnych ? i jak stosowac olej pod makijaz i jaki olej przy cerze tlustej+bardzoo wrazliwej ?
Czlowiek Istota Marna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-17, 23:12   #30
Pantegram
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2012-07
Wiadomości: 3 019
Dot.: DLACZEGO pomimo ze nawilzam dobrze skore nadal bardzoo sie przetluszczaJaka prz

Cytat:
Napisane przez Czlowiek Istota Marna Pokaż wiadomość
Ja nie moge szalec z pilingami ,poniewaz mam skore wrazliwa,bardzoo wrazliwa + tlusta . A wolallabym cos z zagranicznych marek kosmetykow dermokosmetykow..
Olejek myjący będzie dla Ciebie idealny. Baardzo delikatnie oczyszcza skórę. Jeszcze raz polecam peeling cynamonowy, jeśli nie uczuli, to również do wrażliwej cery się nada, a jeśli nie (bo jest rozgrzewający) to również kurkuma jest dobra.

---------- Dopisano o 00:12 ---------- Poprzedni post napisano Wczoraj o 23:55 ----------

Cytat:
Napisane przez Czlowiek Istota Marna Pokaż wiadomość
A JAK samemu zrobic olejek myjacy ,masz jakis przepis sprawdzony z produktow katwo dostepnych ?
Baaaardzo prosto Kupujesz lub podbierasz mamie oliwę z oliwek (może byc też jakiś inny olej rośliny, ale NIE RAFINOWANY, Z PIERWSZEGO TŁOCZENIA, tłoczony na zimno) oraz olejek rycynowy (ma stanowić 10% do 30%, lepiej zacząć od 10%). Do tego potrzebny jest emulgator, również 10%. Dziewczyny kupują na ZSK specjalne emulgatory, ja użyłam glikolu propylenowego (jest bazą do liquidów w e-papierosach, a że mój TŻ ich używa, to zamówił specjalnie dla mnie butelkę). Dodałam też gliceryny, tą akurat łatwo dostaniesz w aptece. Mieszasz, wlewasz do buteleczki z dyspensorem i ta daaaa!
Cytat:
Napisane przez Czlowiek Istota Marna Pokaż wiadomość
i jak stosowac olej pod makijaz i jaki olej przy cerze tlustej+bardzoo wrazliwej ?
Jaki olej będzie Ci służył najlepiej to musisz niestety sama metodą prób i błędów na sobie wypróbowac, nie ma uniwersalnego oleju, który dla wszystkich jest dobry, chociaż podobno arganowy sprawdza się świetnie u wielu osób. Jak stosować pod makijaż? Cóż, to zależy myślę od tego, jaki to jest makijaż Ja np. używam samorobionych pudrów i podkładu mineralnego, więc to nie jest problem pod takie sypkie cuś nałożyć coś tłustego na buzię (a nawet lepiej się wtedy trzymają), jeśli jednak używasz sklepowych, to niestety nie mam pojęcia, jak się zachowają nałożone na olejek, bo... nie używam takich
Osobiście, jak napisałam wyżej, używam Dermogalu. Poczytaj sobie recenzje na KWC, wiele dziewczyn go sobie chwali i nawet w opisie producenta stoi twardo, że jest to produkt do stosowania pod makijaż, więc IMO jak już kombinować z olejkami, to z tymi rybkami można na pewno

Edytowane przez Pantegram
Czas edycji: 2014-06-17 o 23:16
Pantegram jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-06-21 11:58:07


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 23:09.