Memento dla fanek opalania-wszystko o bezpiecznym opalaniu! - Strona 13 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki Miejsce, w którym rozmawiamy o pielęgnacji twarzy i ciała oraz sprawdzonych kosmetykach. Masz pytanie? Zadaj je kosmetyczce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2006-08-25, 19:24   #361
Mysia_
Zadomowienie
 
Avatar Mysia_
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Bytom
Wiadomości: 1 295
Dot.: Memento dla fanek opalania

Ufff, wreszcie rpzeczytałam [prawie] cały wątek. Jestem dumna z siebie
Zgadnijcie co zrobiłam?Przyniosłam sobie filtr i wysmarowałam buzie Tyle sie tego tu naczytałam, że musialam Zgadzam się z dziewczynami, które mówią [hm, raczej piszą ] , że opalanie jest bardzooo szkodliwe, i choć niektore dziewczyny mówią:"Chodze na solarium od...miesiecy, lat. Moja skóra jest super, zdrowa, jędrna.Pozbyłam sie pryszczy" - to ja radze przestać na jakiś czas i zobaczyć jak nasza wspaniała skóra będzie wyglądała, gdy zbladnie? Poza tym jeśli teraz nie widać skutków opalania się, to nie znaczy że tak będzie zawsze. Może pogadamy za parę lat? Aha, juz mowie-nie ejstem bladziochem, mogę sie opalac i nie mam kompleksów-bo takie stwierdzenia tu też padły dla przeciwniczek. Nawet powiem więcej:jestem opalona- łaaaaał, nie? Na stronie 9 i dalszych stronach rozmawiałyście o atrakcyjności kobiet, biorąc pod uwagę stopień opalenia. Za którą facet sie obejrzy:za opaloną czy za bladą? to nie ma znaczenia! a jeśli dla jakiegoś ma to znaczenia to tylko można współczuć. Ja też miałam manię na chodzenie na solarium, wyrosłam z tego po czytaniu takich artykułow jak podane w tym wątku i po obejrzeniu takich zdjęć jak np.w 1 poście. Nie mówię że stronię od słońca, choc szczerze mówiac chyba zacznę, choc nie lubię bladości-stosuje balsamy brązujące itd. Wracając jeszcze do tej atrakcyjności, moj TŻ sam poprosił mnie, żebył sie nie opalała, tzn na słoneczku gdy jestesmy na wakacjach-owszem ale żebym nie biegała na solarium, jak to kiedyś robiłam. Więc to chyba nie jest tak jak niektóre pisały, skoro sam mężczyzna prosi o nieopalanie się?Przypomniało mi się też o dziewczynie brata mojego chłopaka-jest bardzo opalona mimo że 2 lata młodsza ode mnie jej skóra wygląda okropnie. Myslalam,z e tylko ja jako kobieta to zauważyłam, a moj TŻ powiedział mi:"widziałas co ona ze soba zrobiła?cała twarzpomarszczona". Oczywiscie przesadził, ale faceci chyba nie owijaja w bawełnę, naprawdę wygląda paskudnie tak spalona. Temat:"opalanie sie" to temat rzeka. Mozna dyskutowac i dyskutować. Pozdrawiam
__________________
D
Mysia_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-26, 20:19   #362
hogatk@
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 468
Dot.: Memento dla fanek opalania

Mam pytanko do was, wiem że nie jest za bardzo związany z tematem ale prosiłabym o odpowiedź Czy przyśpieszacze opalania należy stosować pod filtrem słonecznym czy na nim ??
hogatk@ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-31, 14:08   #363
Erato
Wtajemniczenie
 
Avatar Erato
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 2 343
Dot.: Memento dla fanek opalania

Cytat:
Napisane przez hogatk@
Mam pytanko do was, wiem że nie jest za bardzo związany z tematem ale prosiłabym o odpowiedź Czy przyśpieszacze opalania należy stosować pod filtrem słonecznym czy na nim ??
No jeśli już, to pod filtrem. Przyśpieszacz musi się wchłonąć, żeby przyśpieszyć syntezę melaniny, co nastąpi wskutek działania UV - żaden filtr ich nie zablokuje całkowicie. Jednocześnie dla ochrony skóry filtr zawsze powinien byc ostatnią warstwą
__________________
Adoptuj psa! Wirtualnie - http://chorzow.schronisko.com/

Erato jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-09-04, 15:33   #364
dzióbek
BAN stały
 
Avatar dzióbek
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Zachodniopomorskie
Wiadomości: 92
GG do dzióbek
Dot.: Memento dla fanek opalania

O RANY! A ja tak strasznie lubię leżeć na słoneczku... Zainwestuję jednak w balsamy brązujące...
dzióbek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-09-05, 17:55   #365
BabciaWeatherwax
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2003-02
Wiadomości: 5 504
Dot.: Memento dla fanek opalania

Informacja z PAP:

Osoby poniżej 18 roku życia nie powinny korzystać z solariów - twierdzą
eksperci Światowej Organizacji Zdrowia (WHO). Co roku około 66 000 ludzi
umiera z powodu szczególnie złośliwego nowotworu skóry - czerniaka. Młodzi
ludzie, którzy opalali się w solarium, jako dorośli są bardziej narażeni na
nowotwory skóry.

Łóżka opalające mogą emitować poziom promieniowania ultrafioletowego (UV)
wielokrotnie wyższy, niż Słońce w samo południe.


Szczególnie narażeni są mający z natury bladą skórę mieszkańcy
krajów, w których opalenizna jest społecznie akceptowana
- na
przykład Australii, Nowej Zelandii, Ameryki Północnej i północnej
Europy.


W Szwecji i Norwegii roczna liczba zachorowań na nowotwory skóry
potroiła się w ciągu ostatnich 45 lat, zaś w USA - podwoiła w
ciągu 30 lat. Główne przyczyny to moda na opaleniznę oraz
popularność solariów.


Jak dotąd opalania w solarium zakazały osobom poniżej 18 lat
Francja i amerykański stan Kalifornia.
Natomiast Belgia, Francja i
Szwecja ograniczyły prawnie emitowany przez łóżka opalające poziom
UV-B - najbardziej niebezpiecznej postaci promieniowania UV. (PAP)
__________________
liberalny
<tolerancyjny, nie stosujący przymusu, wolnościowy, nierygorystyczny>
(Słownik Języka Polskiego PWN)

Jędrek ma...

Forum techniczne dla katalogu kosmetyków
BabciaWeatherwax jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-09-05, 18:03   #366
natii4
Zakorzenienie
 
Avatar natii4
 
Zarejestrowany: 2004-09
Wiadomości: 12 363
Dot.: Memento dla fanek opalania

Buniu też ostatnio słyszałam o tym co wkleiłaś.

Co do Australii-Aborygeni raka nie mają, a biali kolonizatorzy z UK tak. Postępowanie wbrew naturze kończy się źle. Ciała białych ludzi nie są przygotowane do życia na dużych wysokościach lub w krajach np. przy równiku
__________________

Bieganie i czytanie
to
klucz do życia

natii4 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-09-23, 14:37   #367
rzastin
Zakorzenienie
 
Avatar rzastin
 
Zarejestrowany: 2004-07
Wiadomości: 3 478
Dot.: Memento dla fanek opalania

Cytat:
Napisane przez KASIA&BOLO Pokaż wiadomość
witam wszystkich mam takie pytanie byłam wczoraj na solarium na 30 min i troszke się spaliłam czułam się dobrze ,w nocy się obudziłam i szłam do kuchni napić się wody nagle zrobiło mi się ciemno przed oczami i przewróciłam się na podłoge mój mąż to słyszał i przybiegł szybko ,zaniusł mnie na łużko jeszcze teraz czuję sie osłabiona .Dodam jeszcze że byłam na ostrej diecie ,może to przez odwodnienie? prosze o odpowiedz
Jezus Maria, 30 min.
Nic dziwnego, że padłaś, przecież jak się długo leży nawet na zwykłym słońcu to tak, mniej więcej, wyglądają objawy udaru, mogą dochodzić wymioty i gorączka w dodatku jesteś osłabiona dietą /jesz wieczorem?/. Pewnie byłaś na mocnym łóżku.
Skróć czas opalania do 15 minut, jeśli juz koniecznie musisz tam chodzić, pij dużo wody, może łykaj betakaroten. Najlepiej to oczywiście odpuścić sobie solarium.
Nie chcę Cię straszyć, ale jak Twoja skóra będzie wyglądać za 10 lat przy 30 minutach na łóżku w solarium?
Pozdrawiam, uważaj na siebie
__________________

rzastin jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2006-09-23, 14:43   #368
eve_malutka
Zadomowienie
 
Avatar eve_malutka
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 1 332
GG do eve_malutka
Dot.: Memento dla fanek opalania

do 15 minut skrocic ? wogule przestac chodzic !
Albo raz na miesiac na 10 i ani grama wiecej (ja tak chodze)...
eve_malutka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-09-23, 17:44   #369
Gonia1
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2003-02
Wiadomości: 4 527
Dot.: Memento dla fanek opalania

Cytat:
Napisane przez eve_malutka Pokaż wiadomość
do 15 minut skrocic ? wogule przestac chodzic !
Albo raz na miesiac na 10 i ani grama wiecej (ja tak chodze)...
OK, tylko że jak ktoś chodzi na solarium, to po to, żeby się opalić, a jak będzie chodzić raz w miesiącu na 10 minut, to nie będzie widać żadnego efektu.
Gonia1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-09-27, 13:39   #370
Anuska77
Zadomowienie
 
Avatar Anuska77
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 1 128
Dot.: Memento dla fanek opalania

Zdjecie okropne to fakt (pani wygląda na osobę starszą, zażywającą kąpieli słonecznych regularnie przez długi czas i bez żadnej filtrowej ochrony, efekty widzimy), ale nie popadajmy w skrajności. Należy zachować zdrowy rozsądek we wszystkim. Odrobina słońca i ładnej złotej opalenizny nie zaszkodzi pod warunkiem stosowania zabezpieczenia w postaci kremów ochronnych, a po opalaniu balsamów głęboko nawilżających, żeby nie dopuścić do przesuszenia skóry i w konsekwencji szybkiego się jej starzenia.
Anuska77 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-09-28, 15:29   #371
justa79
Zakorzenienie
 
Avatar justa79
 
Zarejestrowany: 2004-11
Lokalizacja: Gdańsk/Sopot
Wiadomości: 4 023
GG do justa79
Dot.: Memento dla fanek opalania

Cytat:
Napisane przez JakCiastkoZkremem Pokaż wiadomość
Wystarczy jak będziemy opalać się z umiarem i stosować odpowiednich kosmetyków, które regenerują zniszczone tkanki skóry.
nie jest to takie proste, jak niektórym się wydaje. promienie UV wyrządzają NIEODWRACALNE szkody w skórze. UVA dociera tam, gdzie kosmetyki NIE docierają. zregenerować możesz sobie co najwyżej przesuszony naskórek, DNA nie naprawisz.
__________________
Justa

Klikaj codziennie:
http://www.zmilosciserc.pl/donate.php
http://www.pajacyk.pl
http://www.polskieserce.pl

Nie udzielam indywidualnych porad poza forum!
justa79 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2006-10-04, 21:21   #372
dudus26
Przyczajenie
 
Avatar dudus26
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 2
Dot.: Memento dla fanek opalania

no masakra ochyda ffffffuuuuuuujjjjjjjjjjjj zatkalo mnie :/
dudus26 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-10-05, 18:22   #373
agi77
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 13
Dot.: Memento dla fanek opalania

opalanie jest szkodliwe. i jest to udowodnione przez naukowców. Szczegolnie w solarium, gdzie docierają do nas promienia UVA, które sa znacznie bardziej szkodliwe niż UVB.
Brytyjscy naukowcy uowodnili, że osoby które opalały się w solarium były 3 razy bardziej narazone na raka skóry!!! I to moim zdanie powinno mówic samo za siebie
agi77 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-11-01, 10:01   #374
mimi.80
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-09
Wiadomości: 16
Dot.: Memento dla fanek opalania

Dziewczyny spójrzcie jak obecnie wygląda Cameron, fanka opalania.
http://thesuperficial.com/2006/10/ca...ike_death.html
a jestem pewna ze odwiedza salony kosmetyczne i nie zaluje pieniędzy na najlepsze preparaty regenerujące
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg cameron-diaz-wrinkled.jpg (38,7 KB, 192 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg cameron-diaz-wrinkled_01.jpg (34,0 KB, 141 załadowań)
mimi.80 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-11-03, 11:31   #375
carmelka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 90
Lightbulb Dot.: Memento dla fanek opalania

Nigdy nie korzystałam z solarium, choć pare razy w okresie poźnej podstwówki i wczesnego liceum udało mi się dość mocno opalić, no i naprawde dziwię się nałogowym fanką solarium. W moim liceum były dwie bardzo charakterystyczne dziewczyny. Obie miały bardzo mocno rozjaśnione włosy i do tego były dosłownie opalone na pomarańczowo w solarium. Przez ten silny kontrast, pomimo ładnych rysów twarzy, zgrabnych sylwetek i fajnych ubrań, nie wyglądały atrakcyjnie. Potocznie nazywano je solarinami. Parę dni temu spotkałam na mieście jedną z nich, w delikatnym, prawie niewidocznym makijarzu, bez śladów sztucznej opalenizny. I wierzcie mi jej cera wyglądała fatalnie. Dziewczyna ma 24 lata, a wygląda co najmniej 15 lat starzej. Ma strasznie wysuszoną, ziemistą cerę. Okropne zmarszczki na czole, pod oczami i w okolicach ust. Także uważam, że nie warto tracić kasy na solarium. Już chyba lepiej kupić fajny peeling i dobry krem brązujący
__________________
carmelka
carmelka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-11-03, 13:36   #376
aga01
Zakorzenienie
 
Avatar aga01
 
Zarejestrowany: 2004-08
Lokalizacja: Rawa Maz./Łódź
Wiadomości: 4 621
Dot.: Memento dla fanek opalania

Solrina... jak to subtelnie brzmi
__________________
Żona z mężem w restauracji. Żona zamawia:
- Stek, pieczone ziemniaczki i lampkę wina...
- A warzywo? - pyta kelner.
- On? To samo co ja.
aga01 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-11-08, 15:50   #377
artystyczny_nieład
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: Działdowo
Wiadomości: 5
GG do artystyczny_nieład
Dot.: Memento dla fanek opalania

moim zdaniem ta kobieta jest juz stara i te pomarszczenia to jest tylko skutek opalania...bo napewno od opalania od razu tak sie wyglądac nie edzie chyba ze juz sie kompletnie przesadza ja opalam sie na sloncu moze nie długo ale jest...i na solarke tez chodze nie co drugi dzien ale sam fakt
artystyczny_nieład jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-11-09, 20:43   #378
Moniska84
Raczkowanie
 
Avatar Moniska84
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 309
Dot.: Memento dla fanek opalania

Dziewczyny mam pytanie..a mianowicie w styczniu wychodze za mąż, chcialabym sie ladnie opalic, ale nie zbyt mocno, sztucznie aby dobrze wyglądac w sukni ślubnej.Mam problem z rozszerzonymi i popękanymi naczynkami na twarzy, z tego co wiem solarium jest w takim przypadku niewskazane. Jak często stosować balsamy brązujące i jak sie smarować aby zyskac ladna, równą opaleniznę na całym ciele??Co polecacie?

Jesli byl gdzies taki wątek , lub temat jest w niewłasciwym miejscu proszę o przeniesienie.
Pozdrawiam
Moniska84 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-11-11, 22:16   #379
Przezlosliwa
Zakorzenienie
 
Avatar Przezlosliwa
 
Zarejestrowany: 2004-12
Lokalizacja: The middle of nowhere ..
Wiadomości: 3 302
GG do Przezlosliwa
Dot.: Memento dla fanek opalania

Ale mnie zirytowały niektóre dyskusje w tym wątku, grrr.

Mam nadzieję, że się nie powtórzę.

Kiedyś modna była bladość. Wynikało to z tego, że na taki odcień cery mogły sobie pozwolić tylko i wyłącznie kobiety arystokratycznego pochodzenia, które nie musiały pracować i nie spędzały czasu na słońcu tylko np. w cieniu parasolki.

Jestem bardzo blada, wręcz anemicznie blada. Uwielbiam to w sobie. I lubią to we mnie inni. Wiem, że to się podoba, więc śmieszą mnie tutaj wypowiedzi dziewczyn, że to się facetom nie podoba. Na brak adoratorów nie narzekam, wręcz przeciwnie, hehe.

I nie chodzi o to która bardziej spodoba się facetom. To jak wyglądamy ma wpływ na to, jacy faceci zwracają na nas uwagę. Swój do swego ciągnie. Z reguły facet, który lubi pomarańczowe laski z przerysowanym makijażem i wyzywającym ubiorze w techno-stylu nie miałby u mnie najmniejszych szans.

Dla mnie opalenizna nie jest zbyt kobieca, kojarzy mi się z czymś brudnym. Często łączy się z bezguściem. No i zawsze patrzę na nią jak na reakcję obronną organizmu.

Mówię o przesadzaniu ze słońcem. Jeśli ktoś korzysta z niego mądrze, to proszę bardzo - kwestia gustu.
Ja osobiście nie korzystam wcale i mam z tego tyle plusów, że pewnie nigdy tego nie zmienię
__________________
68- 66.5 - 63.9 - 62.2 - 60.9 - 58.5 -56.8 - 55.6 - 54.0 - 50 (164 cm)

Agencja Interaktywna Poznań

21.02.11 - start

"Nie rezygnuj nigdy z celu tylko dlatego, że osiągnięcie go wymaga czasu. Czas i tak upłynie"

Żadne jedzenie nie jest aż tak dobre, by było warte chociażby kilograma
Przezlosliwa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2006-11-16, 21:13   #380
lilka18
Raczkowanie
 
Avatar lilka18
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: z domu
Wiadomości: 166
Dot.: Memento dla fanek opalania

Przesadzacie!wiadome ze opalanie jest szkodliwe ale co teraz nie jest? ja chodze na solarium ale moze nie robie iinych szkodliwych dla zdrowia rzeczy tak jak np ten kto nie chodzi do solarium! Lubie sie poprostu opalac, lepiej się czuje opalona! i mnie to zdjęcie nie odstraszylo
lilka18 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-11-16, 21:30   #381
jaga_2001
Zakorzenienie
 
Avatar jaga_2001
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: ★ zakrzywiona czasoprzestrzeń ★
Wiadomości: 8 574
Dot.: Memento dla fanek opalania

Cytat:
Napisane przez Przezlosliwa Pokaż wiadomość
Ale mnie zirytowały niektóre dyskusje w tym wątku, grrr.

Mam nadzieję, że się nie powtórzę.

Kiedyś modna była bladość. Wynikało to z tego, że na taki odcień cery mogły sobie pozwolić tylko i wyłącznie kobiety arystokratycznego pochodzenia, które nie musiały pracować i nie spędzały czasu na słońcu tylko np. w cieniu parasolki.

Jestem bardzo blada, wręcz anemicznie blada. Uwielbiam to w sobie. I lubią to we mnie inni. Wiem, że to się podoba, więc śmieszą mnie tutaj wypowiedzi dziewczyn, że to się facetom nie podoba. Na brak adoratorów nie narzekam, wręcz przeciwnie, hehe.

I nie chodzi o to która bardziej spodoba się facetom. To jak wyglądamy ma wpływ na to, jacy faceci zwracają na nas uwagę. Swój do swego ciągnie. Z reguły facet, który lubi pomarańczowe laski z przerysowanym makijażem i wyzywającym ubiorze w techno-stylu nie miałby u mnie najmniejszych szans.

Dla mnie opalenizna nie jest zbyt kobieca, kojarzy mi się z czymś brudnym. Często łączy się z bezguściem. No i zawsze patrzę na nią jak na reakcję obronną organizmu.

Mówię o przesadzaniu ze słońcem. Jeśli ktoś korzysta z niego mądrze, to proszę bardzo - kwestia gustu.
Ja osobiście nie korzystam wcale i mam z tego tyle plusów, że pewnie nigdy tego nie zmienię
Rowniez jestem anemicznie blada, ale nie powiedzialabym, zeby to sie podobalo innym. Przynajmniej ja sie z takimi ludzmi nie spotkalam (nie mieszam w to TZ, bo to wyjatek), ale od reszty spoleczenstwa w okresie wiosenno-letnim ciagle slysze jakies zlosliwe dygresje pod moim adresem typu "a gdzie sie opalalas", "idz na solarke" "wysmaruj sie balsamem brazujacym"' "a czemu ty taka blada". Wkurza mnie to, bo "co komu do domu gdy chata nie jego"? Wiem, ze wiekszosc pytajacych to bezmozgowce, bo nie potrafia skojarzyc pewien fakt, a mianowicie pore roku i rodzaj mojego ubrrania. Przeciez wiadomo, ze latem w kozuchu chodzci nie bede i tego nie robie, wiec moja bladosc z czegos wynika. A jestem blada, bo opialic sie nie moge, nawet stosujac filtry potrafie sie niezle spiec Jak na razie to pierwsze lato, kiedy to obylo sie bez nawet zarumienienia a mimo to kolorku troche nabrala, minimalnie, bo j a go widze, al inni oczywiscie tego nie zauwazaja. Nie moga tez chhyba pojac tego, ze na solarke niebezpiecznie jest chodzic, poza tym opalenizna stamtad jest po prostu sztucza. I trzeci fakt to taki, ze jestem uczulona na wselkie ogolniedostene balsamy, tak wiec nawet zabrazowic sie balsamem nie moge, bo zaraz mam przesuszona skore. Tak wiec skazana jestme na bladosc, co z jednej strony mnie martwi, bo wygladam jak smierc, z drugiej zas strony, gdy chociaz troche sie opale to wydaje mi sie, ze jestem brudna
__________________
Każdy z Nas jest "białym krukiem"! Współżyjesz = jesteś gotowy na potomstwo! A.A.B.-P.

AV by jaga_2001
jaga_2001 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-11-16, 21:57   #382
Lilu7
Raczkowanie
 
Avatar Lilu7
 
Zarejestrowany: 2006-09
Wiadomości: 217
Dot.: Memento dla fanek opalania

Kidys miałam 'manię solarium' Było to jeszcze w szkole średniej Chodziłam praktycznie dwa/trzy razy w tygodniu na solarium przez około miesiąc To naprawdę wciąga Opanowałam się w porę, teraz do solarium chodzę naprawdę sporadycznie, raz/dwa razy na miesiąc/dwa Jutro zamierzałam pójść, ale chyba zrezygnuję Za to mam koleżankę, ma 16 lat i jest maniaczką opalania, potrafi pójść w ciągu tygodnia nawet parę razy na 25-30 minut. Wygląda naprawdę brzydko, nie miałam jakoś odwagi, a raczej głupio było mi jej powiedzieć, że wygląda dość szkaradnie z tą spalenizną, bo opalenizną, już tego nazwać nie można A teraz widzę, że więcej krzywdy robię jej nic nie mówiąc Tzn. zwracałyśmy jej czasami uwagę, że troszeczkę przesadza, ale ona się tylko na to śmiała, mówi, że chce być czarna
Lilu7 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-11-17, 15:02   #383
lilka18
Raczkowanie
 
Avatar lilka18
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: z domu
Wiadomości: 166
Dot.: Memento dla fanek opalania

Cytat:
Napisane przez Lilu7 Pokaż wiadomość
Kidys miałam 'manię solarium' Było to jeszcze w szkole średniej Chodziłam praktycznie dwa/trzy razy w tygodniu na solarium przez około miesiąc To naprawdę wciąga Opanowałam się w porę, teraz do solarium chodzę naprawdę sporadycznie, raz/dwa razy na miesiąc/dwa Jutro zamierzałam pójść, ale chyba zrezygnuję Za to mam koleżankę, ma 16 lat i jest maniaczką opalania, potrafi pójść w ciągu tygodnia nawet parę razy na 25-30 minut. Wygląda naprawdę brzydko, nie miałam jakoś odwagi, a raczej głupio było mi jej powiedzieć, że wygląda dość szkaradnie z tą spalenizną, bo opalenizną, już tego nazwać nie można A teraz widzę, że więcej krzywdy robię jej nic nie mówiąc Tzn. zwracałyśmy jej czasami uwagę, że troszeczkę przesadza, ale ona się tylko na to śmiała, mówi, że chce być czarna
a to faktycznie jest za dużo!!!!zdecydowanie!! a ja myslalam ze ja przesadzam
lilka18 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-11-19, 01:16   #384
martynek_
Przyczajenie
 
Avatar martynek_
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: WARSZAWA
Wiadomości: 7
Thumbs down Dot.: Memento dla fanek opalania

czy ta kobieta nie widzi co z siebie zrobiła? nadal siedzi na słoncu, no dajcie spokój... ;O :conf used:
martynek_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-11-19, 01:18   #385
martynek_
Przyczajenie
 
Avatar martynek_
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: WARSZAWA
Wiadomości: 7
Smile Dot.: Memento dla fanek opalania

Cytat:
Napisane przez Lilu7 Pokaż wiadomość
Kidys miałam 'manię solarium' Było to jeszcze w szkole średniej Chodziłam praktycznie dwa/trzy razy w tygodniu na solarium przez około miesiąc To naprawdę wciąga Opanowałam się w porę, teraz do solarium chodzę naprawdę sporadycznie, raz/dwa razy na miesiąc/dwa Jutro zamierzałam pójść, ale chyba zrezygnuję Za to mam koleżankę, ma 16 lat i jest maniaczką opalania, potrafi pójść w ciągu tygodnia nawet parę razy na 25-30 minut. Wygląda naprawdę brzydko, nie miałam jakoś odwagi, a raczej głupio było mi jej powiedzieć, że wygląda dość szkaradnie z tą spalenizną, bo opalenizną, już tego nazwać nie można A teraz widzę, że więcej krzywdy robię jej nic nie mówiąc Tzn. zwracałyśmy jej czasami uwagę, że troszeczkę przesadza, ale ona się tylko na to śmiała, mówi, że chce być czarna

Twoja kolezanka raczej czarna nie bedzie...jedynie brzydko pomaranczowo brązowa... powinnas starac się jednak ją jakos przekonac... rozumiem pójsc pare razy, no ale bez przesady... pozdro
martynek_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-11-19, 14:38   #386
tetaa
Raczkowanie
 
Avatar tetaa
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Wolsztyn
Wiadomości: 219
GG do tetaa
Dot.: Memento dla fanek opalania

Hm, słonce nigdy mnie nie łapało, a jeśłi to zaaawsze na róż, czerwień, a potem schodzenie skóry. Ogólnie nie cierpię gorąca, więc dla mnie plaża to kara... Za to byłam na solarium i podobało mi się Lubię to, jest cieplutko, świeci słoneczko. Szkoda tlyko, że nawet tam opalić się z moją karnacją to sztuka Aktualnie na solarium nie chodzę z powodu bardzo naczynjowej cery, a w wakacje wysokie filtry! Jednak kiedy mam ochotę to idę na solarium, bo sprawia mi to przyjemnośc. Tylko oczywiście wtedy przykrywam twarz ręcznikiem
tetaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-11-30, 16:15   #387
marciszonek
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-05
Lokalizacja: kraków
Wiadomości: 456
GG do marciszonek
Dot.: Memento dla fanek opalania

jezu, to chyba jakas animacja komputerowa
ta pani ma jakis kombinezon
babciom jest zimno nawet jak jest 30 stopni (krążenie) weszla chyba w jakis latex
marciszonek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-12-15, 22:12   #388
paulisia_elk
Raczkowanie
 
Avatar paulisia_elk
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 37
GG do paulisia_elk
Dot.: Memento dla fanek opalania

fotomontarz jak nic widac odrazu
__________________
)
paulisia_elk jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-12-18, 13:14   #389
sikora777
Przyczajenie
 
Avatar sikora777
 
Zarejestrowany: 2006-12
Wiadomości: 4
Dot.: Memento dla fanek opalania

A ja lubie sie opalać czy to jest w solarium, czy na plaży, uwielbiam słońce oczywiście zachowując zdrowy rozsądek - bo to jest najwazniejsze przy korzystaniu ze słoneczka. Pozdrawiam .
sikora777 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-12-18, 20:22   #390
motylek507
Przyczajenie
 
Avatar motylek507
 
Zarejestrowany: 2006-12
Wiadomości: 5
Dot.: Memento dla fanek opalania

Ja moge tylko napisac, za fakt faktem fotka dosc szokujaca, choc to mnie nie odstraszy od solarium Najwazniejszy jest umiar- wtedy nie zaszkodzi.
motylek507 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-10-03 12:25:44


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 03:18.