DEKOLORYZACJA włosów ( i WIELE innych ) - część III - wątek zbiorczy - Strona 93 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja włosów i fryzury

Notka

Pielęgnacja włosów i fryzury Podyskutuj o pielęgnacji włosów kręconych, prostych, farbowanych, blond. Sprawdź modne fryzury: cięcia, koloryzacje, fryzury na ślub, wesele, Komunię, Sylwestra.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2013-07-11, 14:47   #2761
maminiemimi
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2012-09
Wiadomości: 57
Dot.: DEKOLORYZACJA włosów ( i WIELE innych ) - część III - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez katja_24 Pokaż wiadomość
Nie zebym sie dopominala o komplementy ale jak Ci sie podoba moj nowy kolor? Bo to cudo powstalo z Twoich rad
gdzie mam go zobaczyć!? chcę!
Cytat:
Napisane przez platkaa Pokaż wiadomość
Mam nadzieję, że na dobry wątek trafiłam.
Otóż mam problem, bo nie do końca chyba jeszcze znalazłam swój kolor. Samodzielnie zeszłam z bardzo ciemnego brązu (wręcz czarnego) do takiego oto koloru (po kąpieli, farbowane Majirel 8.34). Podobają mi się rude włosy, ale blondy jakoś od dawna mnie kusiły. Dobrze się w nich czuje, ale marzy mi się chłodny blond (ideał Majirel 8.2). I chciałabym się dowiedzieć czy żeby dojść do takiego koloru, mogę go od razu położyć na obecny czy może położyć naturę (8 lub 8.0) i dopiero 8.2 czy konieczna będzie kolejna kąpiel żeby wywalić te przebłyski miedzi. Mój odrost to ciemny blond (fryzjerska 6). Czy w ogóle istnieje możliwość przejścia z odcienia ciepłego na zimny bez kąpieli (mowa tym samym poziomie koloru). Jeżeli będzie to zbyt trudna operacja i za bardzo agresywna dla moich włosów to pozostanę przy rudościach :P
Dodam, że wymyśliłam jeszcze żeby pofarbować włosy odcieniem 8.13, bo podobno popiele neutralizują rudości, a znowu w moim kolorze barwnik miedziany jest dopiero na drugim miejscu w numeracji więc ten kolor nie jest taki całkiem rudy (z resztą przesyłam zdjęcie w załączniku)
Bardzo dziękuję za pomoc!
albo zneutralizujesz teraz jasną i popielatą farbą, albo zrobisz kąpiel lekką i położysz docelowy kolor, kąpiel nie jest jakas mega inwazyjna jak wiesz jak ją wykonać
jako farbę rozjaśniająca i chłodną polecam Ci palette ICC C10-na 50 min na całe włosy a potem juz farbuj tym 8.2
Cytat:
Napisane przez extreme7279 Pokaż wiadomość
Witaj ja do wczoraj miałam takie same włosy jak Twoje, po dekoloryzacji z czarnego. Posłuchałam rady maminiemimi ( bardzo dziękuję) i pomieszałam gołębi popiel ze szlachetną perłą Joanny. Ta mieszanka zneutralizowała mi tego rudzielca tak, że mam w tej chwili włosy w kolorze beżowy blond. Jestem przeszczęśliwa. Jeszcze jedno farbowanie i będę miała swoje naturalne włosy.
cieszy mnie to że wyszło
maminiemimi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-11, 14:54   #2762
katja_24
Zakorzenienie
 
Avatar katja_24
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: Zachodniopomorskie
Wiadomości: 9 637
Dot.: DEKOLORYZACJA włosów ( i WIELE innych ) - część III - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez maminiemimi Pokaż wiadomość
gdzie mam go zobaczyć!? chcę!

albo zneutralizujesz teraz jasną i popielatą farbą, albo zrobisz kąpiel lekką i położysz docelowy kolor, kąpiel nie jest jakas mega inwazyjna jak wiesz jak ją wykonać
jako farbę rozjaśniająca i chłodną polecam Ci palette ICC C10-na 50 min na całe włosy a potem juz farbuj tym 8.2

cieszy mnie to że wyszło
O tuuuuuu:

https://wizaz.pl/forum/attachment.ph...3&d=1373103088
katja_24 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-11, 15:05   #2763
maminiemimi
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2012-09
Wiadomości: 57
Dot.: DEKOLORYZACJA włosów ( i WIELE innych ) - część III - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez katja_24 Pokaż wiadomość
jakie jasne ! nawet równe jak na Twoje włosy! czemu takie cienkie sie wydają? czy tak zawiało? ale są jasne i chłodne ! pięknie !
maminiemimi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-11, 15:14   #2764
katja_24
Zakorzenienie
 
Avatar katja_24
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: Zachodniopomorskie
Wiadomości: 9 637
Dot.: DEKOLORYZACJA włosów ( i WIELE innych ) - część III - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez maminiemimi Pokaż wiadomość
jakie jasne ! nawet równe jak na Twoje włosy! czemu takie cienkie sie wydają? czy tak zawiało? ale są jasne i chłodne ! pięknie !
Dziekuje
No cienie sa, tu jest druga fotka, na tej jest ich wiecej
Wszyscy zobacza moja facjate, trudno
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg 20130629_192705zmn.jpg (86,9 KB, 74 załadowań)
katja_24 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-11, 15:22   #2765
maminiemimi
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2012-09
Wiadomości: 57
Dot.: DEKOLORYZACJA włosów ( i WIELE innych ) - część III - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez katja_24 Pokaż wiadomość
Dziekuje
No cienie sa, tu jest druga fotka, na tej jest ich wiecej
Wszyscy zobacza moja facjate, trudno
no i dobrze śliczna jesteś i masz idealne włosy teraz <3 magia.
to czym w końcu robiłaś?
maminiemimi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-11, 15:24   #2766
katja_24
Zakorzenienie
 
Avatar katja_24
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: Zachodniopomorskie
Wiadomości: 9 637
Dot.: DEKOLORYZACJA włosów ( i WIELE innych ) - część III - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez maminiemimi Pokaż wiadomość
no i dobrze śliczna jesteś i masz idealne włosy teraz <3 magia.
to czym w końcu robiłaś?
dziekuje, jestes kochana
Londa swietlany blond + platynowo-srebrny
katja_24 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-11, 15:33   #2767
maminiemimi
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2012-09
Wiadomości: 57
Dot.: DEKOLORYZACJA włosów ( i WIELE innych ) - część III - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez katja_24 Pokaż wiadomość
dziekuje, jestes kochana
Londa swietlany blond + platynowo-srebrny
JESTEM W SZOKU! i tak jasno bez rudości!? cudnie!
maminiemimi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2013-07-11, 16:20   #2768
katja_24
Zakorzenienie
 
Avatar katja_24
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: Zachodniopomorskie
Wiadomości: 9 637
Dot.: DEKOLORYZACJA włosów ( i WIELE innych ) - część III - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez maminiemimi Pokaż wiadomość
JESTEM W SZOKU! i tak jasno bez rudości!? cudnie!
Ja tez jestem w szoku Oczywiscie na odrost najpierw poszedl Vincent na wodzie 6% na pol godziny, a 3 dni pozniej na calosc Londa z woda z pudelka (czyli pewnie 9%)
katja_24 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-11, 16:32   #2769
maminiemimi
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2012-09
Wiadomości: 57
Dot.: DEKOLORYZACJA włosów ( i WIELE innych ) - część III - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez katja_24 Pokaż wiadomość
Ja tez jestem w szoku Oczywiscie na odrost najpierw poszedl Vincent na wodzie 6% na pol godziny, a 3 dni pozniej na calosc Londa z woda z pudelka (czyli pewnie 9%)
aha czyli jednak podkład robisz. a kupiłas VL duze pudło? czy saszetke? tak obydwie londy mają 9%
maminiemimi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-11, 16:43   #2770
katja_24
Zakorzenienie
 
Avatar katja_24
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: Zachodniopomorskie
Wiadomości: 9 637
Dot.: DEKOLORYZACJA włosów ( i WIELE innych ) - część III - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez maminiemimi Pokaż wiadomość
aha czyli jednak podkład robisz. a kupiłas VL duze pudło? czy saszetke? tak obydwie londy mają 9%
Saszetke, bo nie bylam pewna, co wyjdzie Ale teraz juz chyba bede wlasnie robic odrosty na podklad, bo dopiero to daje ladny, czysty kolor. A na dlugosc bede tylko przeciagac, bo duzo ich juz nie rusze, a zniszczone sa. Choc i tak mniej, niz po farbach rozjasniajacych. A po samym Vincencie wlos mi z z glowy nie spadl Dopiero po farbie.
katja_24 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-11, 16:45   #2771
maminiemimi
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2012-09
Wiadomości: 57
Dot.: DEKOLORYZACJA włosów ( i WIELE innych ) - część III - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez katja_24 Pokaż wiadomość
Saszetke, bo nie bylam pewna, co wyjdzie Ale teraz juz chyba bede wlasnie robic odrosty na podklad, bo dopiero to daje ladny, czysty kolor. A na dlugosc bede tylko przeciagac, bo duzo ich juz nie rusze, a zniszczone sa. Choc i tak mniej, niz po farbach rozjasniajacych. A po samym Vincencie wlos mi z z glowy nie spadl Dopiero po farbie.
bo VL dobry jest i tak masz śliczny kolor już. a myślałaś że będzie to nieosiągalne! teraz tylko odrosty robić i patrzeć jak włoski rosną
maminiemimi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-07-11, 16:53   #2772
katja_24
Zakorzenienie
 
Avatar katja_24
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: Zachodniopomorskie
Wiadomości: 9 637
Dot.: DEKOLORYZACJA włosów ( i WIELE innych ) - część III - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez maminiemimi Pokaż wiadomość
bo VL dobry jest i tak masz śliczny kolor już. a myślałaś że będzie to nieosiągalne! teraz tylko odrosty robić i patrzeć jak włoski rosną
Racja Sama nie wierzylam, jak wysuszylam wlosy Chociaz patrzac na fotke w sukience zastanawiam sie, czy nie wygladam zbyt slodko i niewinnie
katja_24 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-11, 17:15   #2773
maminiemimi
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2012-09
Wiadomości: 57
Dot.: DEKOLORYZACJA włosów ( i WIELE innych ) - część III - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez katja_24 Pokaż wiadomość
Racja Sama nie wierzylam, jak wysuszylam wlosy Chociaz patrzac na fotke w sukience zastanawiam sie, czy nie wygladam zbyt slodko i niewinnie
a co, mega są zniszczone? czego obecnie do nich używasz?

wyglądasz pięknie
maminiemimi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-11, 17:23   #2774
katja_24
Zakorzenienie
 
Avatar katja_24
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: Zachodniopomorskie
Wiadomości: 9 637
Dot.: DEKOLORYZACJA włosów ( i WIELE innych ) - część III - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez maminiemimi Pokaż wiadomość
a co, mega są zniszczone? czego obecnie do nich używasz?

wyglądasz pięknie
Zle sie wyrazilam. Wysuszylam po farbowaniu i myciu, nie w sensie zniszczylam
Nie jest tak strasznie zle z kondycja, daje rade, oleje, maski, troche sie krusza, ale to bylo do przewidzenia
Dziekuje za komplement. Liczylam na Twoje zdanie w tej kwestii, bo Ty jestes obiektywny
katja_24 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-11, 17:29   #2775
maminiemimi
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2012-09
Wiadomości: 57
Dot.: DEKOLORYZACJA włosów ( i WIELE innych ) - część III - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez katja_24 Pokaż wiadomość
Zle sie wyrazilam. Wysuszylam po farbowaniu i myciu, nie w sensie zniszczylam
Nie jest tak strasznie zle z kondycja, daje rade, oleje, maski, troche sie krusza, ale to bylo do przewidzenia
Dziekuje za komplement. Liczylam na Twoje zdanie w tej kwestii, bo Ty jestes obiektywny
Nie ma za co
Fakt faktem trochę czasu dochodziłaś do upragnionego koloru ale jest
maminiemimi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-11, 22:05   #2776
Adziak123
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-07
Wiadomości: 3
Dot.: DEKOLORYZACJA włosów ( i WIELE innych ) - część III - wątek zbiorczy

Czy można pomieszać farby inaczej niż gołębi popiel ze szlachetną perłą żeby zejść z rudych? Ne chciałabym schodzić na beżowy blond tylko trochę ciemniejsze.
Adziak123 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-12, 11:21   #2777
maminiemimi
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2012-09
Wiadomości: 57
Dot.: DEKOLORYZACJA włosów ( i WIELE innych ) - część III - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez Adziak123 Pokaż wiadomość
Czy można pomieszać farby inaczej niż gołębi popiel ze szlachetną perłą żeby zejść z rudych? Ne chciałabym schodzić na beżowy blond tylko trochę ciemniejsze.
to zależy od stężenia wody %, wystarczy że rozcieńczysz wode w obydwu farbach i nie rozjasni Ci włosów
maminiemimi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-13, 18:38   #2778
Nowatu
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-07
Wiadomości: 8
Dekoloryzacja krok po kroku

Witam serdecznie wszystkie forumowiczki jestem Nowatu i jest to mój pierwszy post
Jako, że postanowiłam po 13 latach!!!! Pozbyc się czarnego koloru włosów, potrzebuje porady.
Nie chcę ściągać koloru na całej długości, ponieważ mam włosy bardzo długie boje się że nic mi z nich nie zostanie, tak więc zrobie sobie Ombre albo przynajmniej coś co przypomina Ombre.
Czy możecie polecić dobry dekoloryzator i odżywkę lub maskę lub olejek który można zastosować po.
Czy po dekoloryzacji nałożyć jeszcze jakąś farbę czy mogę użyć samego dekoloryzatora?
Za wszelkie wskazówki będę wdzięczna.
Pozdrawiam
Nowatu jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-13, 19:48   #2779
lacostee
Raczkowanie
 
Avatar lacostee
 
Zarejestrowany: 2007-10
Lokalizacja: z domu
Wiadomości: 49
Dot.: Dekoloryzacja krok po kroku

Zacznijmy od tego jak długo te włosy są farbowane, czy tylko na odrost, lub może po całości, czy farba jednej firmy, czy kilku różnych. Od razu mówię, że dekoloryzator nie ściągnie farb drogeryjnych typu Palette. Ogólnie dekoloryzator został stworzony po to, by móc wybarwiać nietrafione odcienie farb profesjonalnych i na tym tle jest to rzecz świetna. Jeśli farbujesz włosy min od roku, to dekoloryzator nie pomoże, musisz użyć rozjaśniacza. Kupisz jakiś w drogerii (nazwy nie podam, bo ja używam tylko profesjonalnych), rozrobisz i nałożysz mieszankę zaczynając od dołu, chcąc osiągnąć ombre staraj się by produkt był nałożony na jedną wysokość, ale żeby to nie było od linijki.

Ok, doczytałam, ze 13 lat To masz przerąbane- tak delikatnie ujmując. Nie zdziw się, jeśli za pierwszym razem nie zauważysz różnicy po rozjaśnianiu. Może za 2- 3 razem osiągniesz efekt o jaki Ci chodzi. Po rozjaśnianiu najlepsza jest maska zakwaszająca, na pewno nie masz, więc zwykła maska na 10 minut i ostatnie płukanie octem. Co do olejów- musiałabym znać Twoją porowatość włosa, by coś polecić.

Edytowane przez lacostee
Czas edycji: 2013-07-13 o 19:52
lacostee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-07-13, 19:58   #2780
Lavanja
Raczkowanie
 
Avatar Lavanja
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Stratford-upon-Avon
Wiadomości: 162
Dot.: Dekoloryzacja krok po kroku

hmmm nie doradze nic apropo dekoloryzatora jednak jesli 13 lat farbujesz wlosy na czarno to obawiam sie ze mozesz miec bardzo ciezki owoc do zgryzienia i ze efekt bedzie conajwiecej ciemno rudy.

jesli chodzi o odzywke polecam Loreal Absolut Repair, olej sama lubie arganowy ale to juz kwestia indywidualna.

ps. taka mala osobista rada ode mnie, moze malo profesjonalna ale proponuje jeszcze troche sie wstrzymac a za ten czas wlosy pokatowac head&shouldres i sokiem z cytryny, kiedy pofarbowalam wlosy na czarno bardzo zalowalam i wiedzialam ze bede chciala sciagnac ten kolor, pol roku odczekalam zeby troche sam sie wyplukal i katowalam je tym zestawem nie mialam etwedy zadnego porblemu zesciagnieciem koloru na platynowy blond :P

---------- Dopisano o 20:58 ---------- Poprzedni post napisano o 20:53 ----------

Cytat:
Napisane przez lacostee Pokaż wiadomość
Jeśli farbujesz włosy min od roku, to dekoloryzator nie pomoże, musisz użyć rozjaśniacza. Kupisz jakiś w drogerii (nazwy nie podam, bo ja używam tylko profesjonalnych), rozrobisz i nałożysz mieszankę zaczynając od dołu, chcąc osiągnąć ombre staraj się by produkt był nałożony na jedną wysokość, ale żeby to nie było od linijki.

.
rozjasniacze w drogerii sa okropne proponuje cos lepszego np rozjasniacz CeCE z hurtowni , nie jest drozszy a lepszy. ciekawe obmre wychodzi rowniez kiedy zaczeszemy kucyka nad czolo i w zaleznosci jak duzo ombre chcemy- tyle kucyka farbujemy. wychodzi bardzo fajne przejscie z przodu do tylu wlosow
__________________
zapuszczam
start : 20.11.2011
cel: choc raz w zyciu, wlosy do pasa z wymarzonym blondem

Mioduje, olejuje, nie prostuje ! Krece papiloty bo suszarka to klopoty
Lavanja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-13, 20:29   #2781
Nowatu
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-07
Wiadomości: 8
Dot.: Dekoloryzacja krok po kroku

Dziękuję za odpowiedzi
Może dodam jeszcze że 13 lat mam czarny kolor, ale nie farbuję cały czas włosów na czarno, przeważnie farbuję tylko odrosty i nie typowym czarnym tylko ciemnym brązem.
A druga rzecz jest taka, że rozjaśniałam w kwietniu końcówki no i wyszło tak sobie coś tam widać ale szału nie ma.
Więc tak sobie myślę, że jak drugi raz zrobię to będzie już bardziej widać.
Musze przyznać, że zaskoczyłyście mnie tym rozjaśniaczem
Nowatu jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-13, 21:25   #2782
lacostee
Raczkowanie
 
Avatar lacostee
 
Zarejestrowany: 2007-10
Lokalizacja: z domu
Wiadomości: 49
Dot.: Dekoloryzacja krok po kroku

Cytat:
Napisane przez Nowatu Pokaż wiadomość
Musze przyznać, że zaskoczyłyście mnie tym rozjaśniaczem
Tak? A w jaki sposób?

Co do rozjaśniacza, to jeśli nie masz w pobliżu hurtowni fryzjerskiej, warto przeglądnąć allegro, mają tam full saszetek profesjonalnych proszków za grosze.
lacostee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-13, 21:36   #2783
Nowatu
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-07
Wiadomości: 8
Dot.: Dekoloryzacja krok po kroku

Bo zawsze mi się wydawało, że do takich rzeczy to bardziej dekoloryzator a nie rozjaśniacz. Nie wiem nawet czemu...a który jest bardziej "inwazyjny"?
Nowatu jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-13, 21:57   #2784
lacostee
Raczkowanie
 
Avatar lacostee
 
Zarejestrowany: 2007-10
Lokalizacja: z domu
Wiadomości: 49
Dot.: Dekoloryzacja krok po kroku

Cytat:
Napisane przez Lavanja Pokaż wiadomość
ciekawe obmre wychodzi rowniez kiedy zaczeszemy kucyka nad czolo
Tej metody nie znałam
Ciekawy link http://www.antywieszak.pl/ombre-hair-diy-tutorial/

---------- Dopisano o 22:57 ---------- Poprzedni post napisano o 22:40 ----------

Cytat:
Napisane przez Nowatu Pokaż wiadomość
Bo zawsze mi się wydawało, że do takich rzeczy to bardziej dekoloryzator a nie rozjaśniacz. Nie wiem nawet czemu...a który jest bardziej "inwazyjny"?
Inwazyjny jest rozjaśniacz- wiadomo. Dekoloryzator nie zawiera oksydantu, nie wytrawia włosa, jest dużo bezpieczniejszy, usuwa z włosów tylko sztuczny pigment, odbarwia do naturalnego koloru. Oczywiście polecam dekoloryzator, ale z doświadczenia wiem, że stracisz mnóstwo pieniędzy i czasu, by uzyskać wymarzony efekt na włosach farbowanych tyle lat.
lacostee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-13, 22:41   #2785
Hadassa
Rozeznanie
 
Avatar Hadassa
 
Zarejestrowany: 2010-01
Lokalizacja: Małe miasto :)
Wiadomości: 525
Dot.: Dekoloryzacja krok po kroku

Własnego doświadczenia nie mam, ale koleżanki używały dekoloryzatora z Loreala https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,2...ecolorant.html . Nie zauważyły większego zniszczenia włosów i dobrze rozjasnił, chociaż nie wiem jak sprawdziłby się w przyadku ombre...
Hadassa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-13, 22:43   #2786
Nowatu
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-07
Wiadomości: 8
Dot.: Dekoloryzacja krok po kroku

Wiecie, żeby była jasność ja nie chce z czarnych włosów zrobić blond i to za jednym razem, więc wydaje mi się że dekoloryzator będzie lepszy ale jak się mylę to mnie poprawcie.
Nowatu jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-13, 23:21   #2787
Mijanou
Wizażowy Kot Igor
 
Avatar Mijanou
 
Zarejestrowany: 2012-08
Lokalizacja: po drugiej stronie lustra
Wiadomości: 17 529
Dot.: Dekoloryzacja krok po kroku

Ja bym Ci radziła nic samej nie kombinować w tej sytuacji a raczej poszukać dobrego, sprwdzonego fryzjera, który Ci uczciwie doradzi i wykona zabieg. Czy też raczej kilka zabiegów w stosownym odstępie czasu. Trochę potrwa, zapłacisz więcej ale zachowasz włosy. Sama możesz je co najwyżej spalić.

Jest jeszcze jedna sprawa: skoro farbujesz tylko odrosty to jak sama zaczniesz grzebać decolorilem to istnieje ryzyko, że osiągniesz efekt rozwalonego jajka: odrosty będą żółte a reszta koloru może po prostu nie zejść i zostać czarna. Moja koleżanka tak się własnie sama skrzywdziła decolorilem L'Oreala. Ściąganie koloru to naprawdę agresywny dla włosów zabieg. Przyjmij radę i nie rób tego na własną rękę.

Edytowane przez Mijanou
Czas edycji: 2013-07-13 o 23:24
mikroREKLAMA
Spełnione marzenia
Pragniesz szybkiej i radykalnej zmiany? Najwyższa światowa klasa włosów dziewiczych. Najlepsze z natury,.

Ta reklama pokazywana jest pod 17 529 postami tego użytkownika na forum. Jak założyć taką reklamę? (klik!)
Mijanou jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-14, 08:22   #2788
lacostee
Raczkowanie
 
Avatar lacostee
 
Zarejestrowany: 2007-10
Lokalizacja: z domu
Wiadomości: 49
Dot.: Dekoloryzacja krok po kroku

Cytat:
Napisane przez Hadassa Pokaż wiadomość
dekoloryzatora z Loreala
To jest rozjaśniacz, pod błędnie stosowaną nazwą.

---------- Dopisano o 09:22 ---------- Poprzedni post napisano o 09:19 ----------

Cytat:
Napisane przez Nowatu Pokaż wiadomość
wydaje mi się że dekoloryzator będzie lepszy
Nie mylisz się, dekoloryzator nie zawiera amoniaku ani oxydantu i nie niszczy struktury włosa, jest całkowicie bezpieczny, usuwa tylko sztuczny pigment i nie odbarwi nic ponad kolor naturalny włosów. Czyli jak nie jesteś blondynką, to blondu nie osiągniesz, ale po użyciu dekoloryzatora i tak trzeba zawsze użyć farby, więc wtedy możesz nałożyć kolor jaki chcesz uzyskać, pamiętając o wyborze jaśniejszego odcienia, bo farba po deko lubi ciemnieć
P.S. Jestem fryzjerką z 14-letnim stażem

Edytowane przez lacostee
Czas edycji: 2013-07-14 o 08:25
lacostee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-14, 09:37   #2789
maminiemimi
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2012-09
Wiadomości: 57
Dot.: DEKOLORYZACJA włosów ( i WIELE innych ) - część III - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez Nowatu Pokaż wiadomość
Witam serdecznie wszystkie forumowiczki jestem Nowatu i jest to mój pierwszy post
Jako, że postanowiłam po 13 latach!!!! Pozbyc się czarnego koloru włosów, potrzebuje porady.
Nie chcę ściągać koloru na całej długości, ponieważ mam włosy bardzo długie boje się że nic mi z nich nie zostanie, tak więc zrobie sobie Ombre albo przynajmniej coś co przypomina Ombre.
Czy możecie polecić dobry dekoloryzator i odżywkę lub maskę lub olejek który można zastosować po.
Czy po dekoloryzacji nałożyć jeszcze jakąś farbę czy mogę użyć samego dekoloryzatora?
Za wszelkie wskazówki będę wdzięczna.
Pozdrawiam
a ja proponuję rozjaśniacz Vincent Ledier i woda 9%.
mówisz, o włosach farbowanych 13 lat, zakładam, że sa one bardzo długie? jak bardzo?

dekoloryzatorem nie zobaczysz różnicy po tak długim okresie farbowania.
maminiemimi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-14, 09:54   #2790
Nowatu
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-07
Wiadomości: 8
Dot.: DEKOLORYZACJA włosów ( i WIELE innych ) - część III - wątek zbiorczy

Nie wiem czy wiekszość z Was doczytała ale ja chce zrobić Ombre a nie ściągać cały kolor, końcówki mam już trochę rozjaśnione, więc mysląłam że jak znowu zrobię na końcówkach to już będzie bardziej widać
Nowatu jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja włosów i fryzury


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2023-03-16 14:21:43


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 17:02.