Pomysł na biznes - Strona 9 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Praca i biznes

Notka

Praca i biznes W tym miejscu rozmawiamy o pracy i biznesie. Jeśli szukasz pracy, planujesz ją zmienić lub prowadzisz własny biznes, to miejsce jest dla ciebie.

Pokaż wyniki sondy: Jaki temat szkolenia zainteresowałby cię najbardziej?
Asertywność 1 10,00%
Stres 1 10,00%
Efektywna komunikacja 0 0%
Zarządzanie zespołem 1 10,00%
Prezentacja i autoprezentacja 4 40,00%
Integracja 0 0%
Konflikt 0 0%
Przemoc i agresja 2 20,00%
Inne 1 10,00%
Głosujący: 10. Nie możesz głosować w tej sondzie

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2011-04-11, 22:08   #241
narciarka
Rozeznanie
 
Avatar narciarka
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 878
Dot.: mój pomysł na biznes. trafiony?

aktualnie nie mam żadnych uszytych przez siebie ubrań bo wszystko sprzedałam wśród znajomych ale jak tylko coś nowego uszyje to umieszcze zdjęcia
myślałam też o takiej opcji, że gdybym miała ten sklep to wystawione byłyby przykładowe modele np rozmiaru s a osoba zamawiająca podawałaby mi swoje wymiary i ja bym w ciągu kilku dni uszyła daną rzecz dla konkretnej osoby, co o tym myślicie?
w moim sklepie jeśli bym już go otworzyła nie byłoby 10 ubrań ale dużo więcej i wiem jak reklama jest ważna. Z wystawieniem kilku rzeczy na allegro spróbuje
__________________
jesteśmy razem już...
narciarka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-11, 23:29   #242
paula78
Zakorzenienie
 
Avatar paula78
 
Zarejestrowany: 2003-01
Lokalizacja: z daleka
Wiadomości: 34 839
Dot.: mój pomysł na biznes. trafiony?

Pytanie jakie ceny byłby tych ubrań ?
szybkosc wykonywania zamówień,jakość materiału,itd.

zaczęłabym od allegro lub wystawiania w sklepach-galeriach netowych np.decobazar czy innego tego typu.
__________________
Mleko migdałowe:
http://pichceiknoce.blogspot.com/


paula78 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-12, 10:48   #243
Lea_
Wtajemniczenie
 
Avatar Lea_
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 2 984
Dot.: mój pomysł na biznes. trafiony?

A ja uważam, że to świetny pomysł. Sama bym z chęcią skorzystała z uszycia mi ubrania na miarę. Jestem dostc niewymiarowa i trudno mi w sklepie znaleźć "góry" od ubrań i wystarczająco długie spodnie ( chociaż z tym drugim jest coraz łatwiej)

Tak podałabym co mnie interesuje, swoje wymiary a Ty uszyłabyś mi ciuch. Super.
__________________


„Najpierw są kobiety, potem długo, długo nic. A następnie jest Ferrari”.

Al Pacino, "Zapach kobiety"





http://demotywatory.pl/2919083/Za-ka...kryje-sie-imie.

Lea_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-12, 11:55   #244
Izabelka2808
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 78
Dot.: mój pomysł na biznes. trafiony?

Według mnie pomysł jest fajny, bo możesz tworzyć własne projekty ubrań lub szyć ubrania według czyjegoś projektu na miarę itp
A pomysł uważam za fajny dlatego że od pewnego czasu jestem związana z branżą odzieżową a moja mama ma działalność w zakresie krawiectwa i sama o tym myślałam żeby namówić ją na tego typu działalność szycia ubrań dla ludzi i wystawiania ich w internecie jako pracownia krawiecka (ale u mnie to odległy temat )

Życzę sukcesów i odwagi w podejmowaniu takich decyzji
Ale oczywiście najpierw spróbuj coś sprzedać, żeby choć troszkę utwierdzić się w przekonaniu czy na pewno chcesz czy nie
Izabelka2808 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-13, 11:53   #245
Madaaa
Zakorzenienie
 
Avatar Madaaa
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 11 804
Dot.: mój pomysł na biznes. trafiony?

Pomysł dobry, ale konkurencja dość mocna. Ludzie lubia kupować tanio i jesli chodzi o internet to nie ma z tym problemu. Na allegro jest mase chinskich ciuszków za grosze.
A ręcznie szyte ubrania na pewno do tanich nie bedą należeć. Chociaż jak się postarasz jest szansa, że nzjadziesz klientów, którzy stawiają na jakość ;-)
Madaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-10, 09:41   #246
samamama
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 5
Pomysł na mały biznes - co o tym myślicie?

Witam,
proszę Was bardzo o opinie na temat pewnego pomysłu na mały biznes.

Wyobrażam sobie kawiarenkę (pyszna pachnąca kawa, świeże ciasta, lody, desery...), w której mogą spotykać się dziewczyny (faceci oczywiście też ) interesujący się robótkami ręcznymi: szydełko, druty, szycie, decoupage i co tylko...
Przy ciasteczku i kawce dziergające Klientki, wymieniające doświadczenia, uczące się nawzajem i plotkujące o modzie i dzieciach...
Na ścianach własnoręcznie wykonane prace, na stolikach oświetlenie umożliwiające np. szydełkowanie przy kawce...
Przy tym mały sklepik z włóczkami, niteczkami, szydełkami i innymi niezbędnymi drobiazgami...
Co jakiś czas organizowanie kiermaszu, gdzie klientki kawiarenki mogą wystawić swoje własnoręcznie wykonane bluzeczki i serweteczki na sprzedaż...

Co o tym myślicie? Czy chciałybyście bywać w takiej kawiarence?
Jeśli tak, to czego jeszcze oczekiwałybyście po takim miejscu?

Sama trochę szydełkuję, moja Mama robi na drutach.
Moja firma mocno podupada (akurat dziś napisałam o tym w innym wątku) i szukam pomysłu na jakiś malutki biznes, z którego nie oczekuję kokosów, ale aby można było się utrzymać.
Pozdrawiam i z góry dziękuję za Wasze opinie
samamama jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-10, 09:48   #247
paula78
Zakorzenienie
 
Avatar paula78
 
Zarejestrowany: 2003-01
Lokalizacja: z daleka
Wiadomości: 34 839
Dot.: Pomysł na mały biznes - co o tym myślicie?

Pytanie ile takich szydełkujących masz w swoim mieście
dwa prowadząca to miejsce powinna znac się na robótkach aby w sklepie doradzić ,trzy z czego utrzymasz miejsce ? z kawy ?kiermaszu ?sklepu?
__________________
Mleko migdałowe:
http://pichceiknoce.blogspot.com/


paula78 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2011-05-10, 09:56   #248
tipsiara
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 2 426
Dot.: Pomysł na mały biznes - co o tym myślicie?

ja bym się wybrała podpatrzyłabym jak laski dziergaja
tipsiara jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-10, 10:06   #249
samamama
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 5
Dot.: Pomysł na mały biznes - co o tym myślicie?

Cytat:
Napisane przez paula78 Pokaż wiadomość
Pytanie ile takich szydełkujących masz w swoim mieście
dwa prowadząca to miejsce powinna znac się na robótkach aby w sklepie doradzić ,trzy z czego utrzymasz miejsce ? z kawy ?kiermaszu ?sklepu?
Dobre pytanie! Właśnie zastanawiam się jak to sprawdzić... Ostatnio koleżanka była na spotkaniu, gdzie pewna firma poszukiwała osób dziergających na szydełku do wykonywania czapek zimowych na eksport. Ponoć zgłosiło się sporo babeczek...
Cóż, na początku pewnie będzie ciężko... Pewnie podstawowym źródłem dochodu będzie działalność samej kawiarenki (ciasta, desery, kawa - podobno marże są całkiem spore), ale to wszystko pod warunkiem, że będą klienci, nawet tacy, którzy sami nie dziergają, a chcą jedynie coś przegryźć w przytulnym, spokojnym miejscu.
Docelowo część dochodu miałaby pochodzić ze sklepu - mieszkam na zachodzie Polski, mam możliwość sprowadzać włóczki z Niemiec, jakich w naszym mieście nie można kupić (np. przeznaczone dla małych dzieci, mięciutkie, nieuczulające i w pięknych kolorach). Kiermasz to tylko dodatek...

Edytowane przez samamama
Czas edycji: 2011-05-11 o 07:49
samamama jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-10, 10:46   #250
Madaaa
Zakorzenienie
 
Avatar Madaaa
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 11 804
Dot.: Pomysł na mały biznes - co o tym myślicie?

do dziergania mnie nie ciagnie, ale ksiązke na wygodnej kanapie lub fotelu w przyjemnej kawiarence z chęcią bym poczytała

Pytanie tylko z czego bys miala zyski ? Tylko z kawy i deserów ? Bo nie wiem czy ruch bylby duzy w takim miejscu.
Madaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-10, 11:47   #251
Fara25
Agencja Spamu - Nie stać nas na reklamę, więc spamujemy!
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 314
Dot.: Pomysł na mały biznes - co o tym myślicie?

Nie wiem czy ten interes byłby dochodowy na tyle, żeby zrekompensować Ci stresy związane z prowadzeniem firmy...
Fara25 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-05-10, 12:14   #252
znasz_mnie
Matka na full etat
 
Avatar znasz_mnie
 
Zarejestrowany: 2011-04
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 315
Dot.: Pomysł na mały biznes - co o tym myślicie?

fajny pomysł, ale ja nie wiem, czy jest aż tyle szydełkujących kobiet
znasz_mnie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-10, 17:37   #253
VwVampirka
Zakorzenienie
 
Avatar VwVampirka
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 3 062
Dot.: Pomysł na mały biznes - co o tym myślicie?

Z opisu mi to bardziej wygląda na taki klub niż kawiarnie... Miejsce fajne, ale też nie wydaje mi się, czy dałabyś radę pokryć z tego koszty np wynajmu.
Ja akurat nie robię takich rzeczy, ale moja mama niemal nałogowo. Spytałam się jej przed chwilą o zdanie. W pierwszym momencie była zachwycona, ale potem powiedziała, że nie miałaby czasu chodzić w takie miejsce. Wiadomo, mama pracuje, w domu jest po 17, zanim coś zje, zajmie się swoimi sprawami, to jest już późno. Nie miałaby czasu żeby się szykować na to żeby porobić na drutach, woli już włączyć TV i podziergać sobie w domu. Jeśli już by tam chodziła, to nie częściej niż raz w tygodniu i to też pewnie na umówioną godzinę ze wszystkimi.
Czyli kawiarnia byłaby otwarta raz w tygodniu na kilka godzin?
__________________
...i w trójkę:
23.04.2014 r.


“Aby pozbyć się pokusy należy jej po prostu ulec"
Oscar Wilde
VwVampirka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-10, 18:41   #254
babuba
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 81
Dot.: Pomysł na mały biznes - co o tym myślicie?

VwVampirka dobrze napisała. Chociaż trochę robótkuje, nie wyobrażam sobie że z całym swoim kramem idę na kawę (ja w okół siebie robię przy pracy dużo bałaganu). Ale gdyby było takie miejsce, wpadałabym żeby może poznać kogoś o podobnych zainteresowaniach (bo mam tylko internetowe znajome). Można zainteresować jakieś stowarzyszenie czy klub zajmujące się taką działalnością, jakaś wzajemna reklama, zorganizować kiermasz prac pań z koła...
Może pójść nieco w stronę kursów - zorganizować kurs za free, ale napoje i ciastka każdy sam sobie kupuje. Znam knajpkę, która za darmo użycza pomieszczenia na różne spotkania, a uczestnicy sami płacą za jedzonko i napoje - tam są też sałatki i jedzenie typu zapiekane naleśniki ze szpinakiem. A kawy mają ze 20 rodzajów.
Tylko cały czas myślę, ile dziennie kaw i ciastek musiałabyś sprzedać, żeby wyjść na plus... Może dodatkowo jakaś obsługa szkoleń (kawa, przekąski), ciasta sprzedawane też na wynos w większej ilości. Dużo będzie zależeć od miejscowości i miejsca prowadzenia kawiarenki.
babuba jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-11, 08:11   #255
samamama
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 5
Dot.: Pomysł na mały biznes - co o tym myślicie?

Dziękuję za wszystkie Wasze uwagi i podpowiedzi.
Jest trochę racji w tym, że nie każdemu chciałoby się zabierać cały kram z robótkami do knajpy, żeby przez godzinę tam podziergać. Zdaje się, że domowe zacisze bardziej temu sprzyja...
Czyli musiałaby to być klasyczna kawiarnia, może jedynie trochę inaczej udekorowana...
Zależałoby mi na rozkręceniu tego stoiska z niteczkami, w naszym mieście są może 3-4 pasmanterie, ale ich zaopatrzenie jest takie sobie. A jednocześnie nie chcę, żeby to był wyłącznie sklep, bo to oklepane. Chciałabym zrobić coś bardziej oryginalnego, innego, stąd pomysł połączenia kawiarenki ze stoiskiem.
Nabieram sceptycznego podejścia - w tym pozytywnym sensie
Proszę o dalszą krytykę - Wasze uwagi są dla mnie bardzo cenne.
Pozdrawiam
samamama jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-11, 14:55   #256
Rarita
Wtajemniczenie
 
Avatar Rarita
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 2 675
Dot.: Pomysł na mały biznes - co o tym myślicie?

Szczerze mówiąc jeszcze się nie spotkałam z takim pomysłem, ale różne takie kawiarenki tematyczne już widziałam. Tutaj problemem będzie raczej klient docelowy - chcesz trafić do osób szydełkujących, robiących na drutach - taki hobby mają zazwyczaj osoby starsze, zamknięte w sobie, nieaktywne towarzysko (być może to stereotyp, ale w zasadzie nie znam żadnej kobiety w wieku 15-35 która by się tym zajmowała) - więc pytanie czy takie osoby chciałyby przychodzić na szydełkowanie do kawiarni...
Spodobał mi się za to pomysł z kursami i warsztatami, jeśli nie byłoby to drogie, to z pewnością mogłoby zainteresować osoby, które na co dzień się tym nie zajmują
Rarita jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-12, 12:36   #257
babuba
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 81
Dot.: Pomysł na mały biznes - co o tym myślicie?

Rarita dobrze pisze - w związku z tym, że pomysł nabiera tempa, musisz jasno i prawidłowo określić grupę docelową. Ja nie nastawiałabym się na wiek powyżej 40, bo decoupage'm często zajmują się młodsi ludzie, jest też jeszcze mało u nas znany paverpol i wiele wiele innych. Także raczej poszłabym w stronę określenia rodzaju twórczości. Jednak malarstwo, wyszywanie, decu, szydełkowanie, papierowe bardzo różnią się od siebie i każdy jest specyficzny. Często jedna osoba próbuje różnych technik, ale zwykle ma jedną ulubioną.
Żeby wyrwać takich ludzi z domu konieczne będą właśnie kursy, spotkania tematyczne, albo nawiązanie współpracy z klubem, a może po prostu założenie klubu czy stowarzyszenia, które będzie działało przy kawiarence (tym może zająć się inna osoba). Będziesz miała na początek klientów i zbyt
Jeszcze 2 sprawy mi się pomyślały.
1 to asortyment na stoisku - moim zdaniem powinien być jak najbardziej wyspecjalizowany. Nie baw się w mini pasmanterię. Sprowadź to, co jest wartościowe, a nie ma tego w pasmanteriach. Kobitki doskonale orientują się w cenach (a mają one rozbieżność nawet kilku zł za ten sam towar) i zawsze pójdą tam gdzie taniej. Musisz mieć ekstra towar, za cenę nie wiele wyższą niż w necie.
Po 2. Ceny w kawiarence - za hobby każdy odda wiele, jeśli będzie drogo, nawet najfajniejszy klimat nie sprawi że panie wrócą do Ciebie. Jeśli za 2 kawy, będą mogły sobie kupić motek to stracisz klientki. Dla młodszych spotkania będą ważne i odżałują, kosztem innego wypadu. Dla emerytek i rencistek naprawdę liczących każdy grosz, ceny mogą stanowić dużą barierę. Tutaj można spróbować robić ekstra ceny w określone dni, godziny czy w czasie kursów, tak żeby przyciągnąć więcej pań, ale nie wiem czy to działa i się opłaca (trochę mało orientuję się w strategiach w Twojej branży). Trzeba by próbować tego już po starcie i orientacji w jakich dniach i godzinach jest najmniejszy ruch.
babuba jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-12, 16:41   #258
Raua
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 40
Dot.: Pomysł na mały biznes - co o tym myślicie?

Kawiarenka to zawsze dobry pomysł, przy ciepłym klimacie 10 zł na kawkę i ciastko zawsze się znajdzie, tylko pytanie ile będzie Klientek. A dodatkowo lato sprzyja rodzinnym spacerom i można by zrobić sezonowo dobrą lodziarnię, a desery przygotowane z odrobiną fantazji a'la szydełkowe wzorki. Życzę powodzenia

Edytowane przez Raua
Czas edycji: 2011-05-12 o 16:43
Raua jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-14, 12:19   #259
yoona
Zakorzenienie
 
Avatar yoona
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Dublin
Wiadomości: 9 032
Dot.: Pomysł na mały biznes - co o tym myślicie?

ja mysle sobie, ze nawet gdybym szydelkowala, to nie poszlabym tego robic do kawiarni przy ludziach, czulabym sie jak stara ciotka
__________________
Adoptuj Uszate Serduszko!
Klik!

Blogowy świat




yoona jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-05-14, 12:42   #260
zabiatko
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-11
Lokalizacja: Kutno
Wiadomości: 263
GG do zabiatko
Dot.: Pomysł na mały biznes - co o tym myślicie?

A mi sie ten pomysł bardzo podoba nie ograniczaj sie tylko do drutów i szydełka, jest wiele innych technik rękodzielnictwa ciekawych ja jakbym miała cos takiego blisko to chyba bylabym stała bywalczynią a takie kiermasze co jakiś czas to super sprawa
__________________
Mój blog biżuteryjny:
http://myszeczka87.bloblo.pl/
zabiatko jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-14, 16:08   #261
olcia 810
Wtajemniczenie
 
Avatar olcia 810
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 2 632
Dot.: Pomysł na mały biznes - co o tym myślicie?

Ja myślę, że to fajny pomysł. Ja napewno zwróciłabym uwagę na taka kawierenkę, jednak ile takich dziergających klientek znajdziesz...
Mieszkasz w dużym mieście?
olcia 810 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-16, 14:42   #262
samamama
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 5
Dot.: Pomysł na mały biznes - co o tym myślicie?

Cytat:
Napisane przez olcia 810 Pokaż wiadomość
Ja myślę, że to fajny pomysł. Ja napewno zwróciłabym uwagę na taka kawierenkę, jednak ile takich dziergających klientek znajdziesz...
Mieszkasz w dużym mieście?
około 80 tys. mieszkańców. Bezrobocie chyba z 80% jeśli nie więcej...
Zaczynam mieć te same wątpliwości...
Dziękuję za Wasze uwagi i proszę o jeszcze
samamama jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-18, 15:12   #263
Anna Antonina
Wtajemniczenie
 
Avatar Anna Antonina
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 2 161
Dot.: Pomysł na mały biznes - co o tym myślicie?

Kawiarnia to nie jest dobry pomysł. Polska nie jest krajem, w którym zarabiamy na tyle dobrze, żeby na poranną kawkę śmigać z gazetką do kawiarni.
Anna Antonina jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-29, 09:34   #264
susie95
Raczkowanie
 
Avatar susie95
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 76
Technikum odzieżowe - dobry pomysł ?

Wybieram się po wakacjach do technikum, po jego skończeniu dostaje się tytuł "technika technologi odzieży" .
Jakie są studia po takim technikum ? Myślałam o SAPU w Krakowie, ale nie wiem czy po technikum mam szanse :P
susie95 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-29, 18:50   #265
mm444
Władca Wizażu
 
Avatar mm444
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 17 366
Dot.: Technikum odzieżowe - dobry pomysł ?

Treść usunięta
mm444 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-01, 18:18   #266
Kloe
Zadomowienie
 
Avatar Kloe
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 1 195
Dot.: Technikum odzieżowe - dobry pomysł ?

Wybieram się od października na studia związane z projektowaniem więc mogę Ci coś pomóc . Najlepiej to chyba na ASP w Łodzi, SAPU jest prywatne i drogie niestety (dochodzą jeszcze koszty materiałów potrzebnych i mieszkania w Krakowie jeśli z niego nie pochodzisz), a nie masz po nim tytułu licencjata itd. - takie opinie przynajmniej ja najczęściej słyszałam . Wzornictwo jest na kilku politechnikach i prywatnych uczelniach, nawet jako kierunek zamawiany, w większości uczelni są oddzielne egzaminy z rysunku, matura się raczej nie liczy. Do SAPU przyjmują każdego, podobnie jest z innymi prywatnymi szkołami z tego co się orientuję . Sama chciałam iść do Technikum Odzieżowego, ale odstraszył mnie niski poziom tego w moim mieście...
Kloe jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-24, 13:20   #267
Hefrena
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 400
Pomysł na własną firmę- prosze o opinię i pomoc:)

Witam dziewczyny
Mam pytanie, a raczej prośbę o opinie na temat mojego pomysłu. Studiuję obecnie kosmetykę, bardzo mnie to interesuje. Nie chcę jednak wiązać swojej przyszłości z etatową pracą, ponieważ marzy mi się własny biznes
( i szczerze mówiąc mam dosyć wyzysku i nieuczciwych pracodawców). I wpadłam na taki pomysł- jak wiadomo, wiele osób dziś zwyczajnie jest zabiegana, nie ma czasu. Chciałabym zatem stworzyć firmę, która będzie wykonywać usługi kosmetyki mobilnej- czyli zatrudnić kilka osób, które dobrze znają się na fachu i umawiać klientki na zabiegi u nich w domu. Czy jest sens myśleć o czymś takim, czy to raczej nikła szansa na przebicie się na rynku?? Nie mam kogo się doradzić, więc proszę o wasze opinie.
__________________
,,Każda chwila to szansa, aby wszystko zmienić''
Hefrena jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-24, 16:18   #268
f36f09c64670dbbf8506d7b7195631196fb4f2ce_65c2c8198d77a
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 16 387
Dot.: Pomysł na własną firmę- prosze o opinię i pomoc:)

Cytat:
Napisane przez Hefrena Pokaż wiadomość
Witam dziewczyny
Mam pytanie, a raczej prośbę o opinie na temat mojego pomysłu. Studiuję obecnie kosmetykę, bardzo mnie to interesuje. Nie chcę jednak wiązać swojej przyszłości z etatową pracą, ponieważ marzy mi się własny biznes
( i szczerze mówiąc mam dosyć wyzysku i nieuczciwych pracodawców). I wpadłam na taki pomysł- jak wiadomo, wiele osób dziś zwyczajnie jest zabiegana, nie ma czasu. Chciałabym zatem stworzyć firmę, która będzie wykonywać usługi kosmetyki mobilnej- czyli zatrudnić kilka osób, które dobrze znają się na fachu i umawiać klientki na zabiegi u nich w domu. Czy jest sens myśleć o czymś takim, czy to raczej nikła szansa na przebicie się na rynku?? Nie mam kogo się doradzić, więc proszę o wasze opinie.
szczerze?
nie chciałabym aby kosmetyczka przyjeżdżała do mnie, sama przyjemnosc ją odwiedzic i tam wykonywac zabiegi
f36f09c64670dbbf8506d7b7195631196fb4f2ce_65c2c8198d77a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-24, 19:19   #269
21kasia21
Work, work, work
 
Avatar 21kasia21
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 3 245
Dot.: Pomysł na własną firmę- prosze o opinię i pomoc:)

[1=f36f09c64670dbbf8506d7b 7195631196fb4f2ce_65c2c81 98d77a;28324049]szczerze?
nie chciałabym aby kosmetyczka przyjeżdżała do mnie, sama przyjemnosc ją odwiedzic i tam wykonywac zabiegi[/QUOTE]

Ja wręcz odwrotnie.
Kilka razy korzystałam z usług mobilnej kosmetyczki, ktora wykonywała mi żele w domu i byłam zadowolona. Czasem jest tak, że nie masz możliwośći dojazdu do salonu/gabinetu, bo auto się zepsuło, autobusu nie ma, na rower za daleko i pogoda kijowa- a wtedy to jest dobre wyjście

Jednak różni są ludzie i różnie będą na to patrzeć
mikroREKLAMA
*** Szukasz oryginalnego prezentu na ślub, urodziny, rocznicę, komunię albo chrzciny? ***
Projektowanie i realizacja indywidualnych zamówień: prezentów rocznicowych, podziękowań dla gości, figurek na tort, kolczyków, magnesów itp.

Ta reklama pokazywana jest pod 3 245 postami tego użytkownika na forum. Jak założyć taką reklamę? (klik!)
21kasia21 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-25, 12:44   #270
Fara25
Agencja Spamu - Nie stać nas na reklamę, więc spamujemy!
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 314
Dot.: Pomysł na własną firmę- prosze o opinię i pomoc:)

Myślę, że to może się udać o ile zatrudnione będą osoby, które na prawdę znają się na rzeczy
Fara25 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Praca i biznes


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2023-03-08 14:32:26


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 06:57.