Asystentka dyrektora - odpowiedni strój - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Moda

Notka

Moda Forum, na którym znajdziesz porady specjalistów i użytkowników w zakresie mody. Wejdź i poznaj odpowiedzi na nurtujące pytania. Zadaj własne.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2012-04-23, 13:19   #1
kostka_rubika
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 2

Asystentka dyrektora - odpowiedni strój


Witam,
rozpoczynam współpracę z dość sporą firmą zajmującą się doradztwem, mam pracować na stanowisku asystentki dyrektora. Współpraca jest w bardzo początkowym stadium rozwoju, jeszcze nie rozmawiałam z przełożonymi w sprawie ubioru, wybieram się dopiero na drugie spotkanie do tej firmy. Na pierwszym (rozmowa kwalifikacyjna) postawiłam na klasyczną elegancję - czarne spodnie i czarny żakiet, pod spodem biała koszulka, buty na niedużym obcasie i skromna biżuteria. Na pierwszym spotkaniu nie udało mi się podejrzeć zbytnio innych pracowników - panowie, których widziałam, w garniturach i pod krawatem, pani w recepcji w czarnych spodniach do pół łydki i w czarnej marynarce, jakaś inna pani w niezbyt dopasowanej spódnicy ołówkowej na szelkach, z połyskującą szaro-czarną koszulą. Ciężko wyczuć, jaki dress code panuje w firmie.

Za kilka dni jadę podpisać umowę i przejść krótkie szkolenie, zastanawiam się, jaki ubiór będzie odpowiedni na tę okazję (podczas spotkania wypytam o dress code panujący w firmie, mam nadzieję, że to wyjaśni sprawę na przyszłość)? Czy założenie czarnych spodni w kant i do tego marynarki w kolorze ciemnoniebieskim oraz białej bluzki pod spód będzie udanym połączeniem czy lepiej wrócić do sprawdzonego zestawu czerń+biel?
Przyznam się, że wiosną lepiej czuję się w innych kolorach jak czerń, a niestety już któryś raz z rzędu mam problem kupić zestaw w kolorze stalowym czy grafitowym. Do tego to moja pierwsza praca (do czerwca tylko na część etatu) i nie mam za bardzo doświadczenia w tej materii.

Z góry dziękuję za pomoc.

Edytowane przez kostka_rubika
Czas edycji: 2012-04-23 o 13:21
kostka_rubika jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-23, 13:40   #2
Karolajn93
Raczkowanie
 
Avatar Karolajn93
 
Zarejestrowany: 2011-09
Wiadomości: 103
Dot.: Asystentka dyrektora - odpowiedni strój

Sądże że gdybyś kupiła jaką karmelową elegancką sukienkę lub coś w kolorze bezu/brązu i pod to biała koszula i czarne szpilki - też jest OK. nie musisz się ograniczać do czarnych zestawów. teraz dress code jest zróżnicowany. dobrze będzie jeśli założysz też ciemne dżinsy np rurki, białą koszulę i baleriny. do tego lekki makijaż, delikatna bransoletka i jesteś gotowa.
głowa do góry
Karolajn93 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-23, 14:02   #3
kostka_rubika
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 2
Dot.: Asystentka dyrektora - odpowiedni strój

Dzięki za odpowiedź. Wiem, że mogę kupić całą masę eleganckich ubrań, ale ja pytam o to jedno konkretne zestawienie, czy będzie trafione w tym przypadku
Zestaw z jeansami odpada, firma ma za dużą renomę i zajmuje się zbyt poważnymi rzeczami
kostka_rubika jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-23, 15:48   #4
Karolajn93
Raczkowanie
 
Avatar Karolajn93
 
Zarejestrowany: 2011-09
Wiadomości: 103
Dot.: Asystentka dyrektora - odpowiedni strój

więc sukienka! powodzenia
Karolajn93 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-24, 11:47   #5
Beata_Batumi
Zadomowienie
 
Avatar Beata_Batumi
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: Konstancin- Jeziorna
Wiadomości: 1 873
Dot.: Asystentka dyrektora - odpowiedni strój

Witaj!
Ja też jestem asystentką i moim zdaniem przez pierwsze dni trzymaj się klasyki i przyglądaj się współpracownikom jak się ubierają, jednak asystnetka dyr to jego wizytówka więc bardziej formalny strój jest zwykle wymagany. Ja noszę eleganckie spódnice i spodnie, bluzki koszulowe albo elegantsze bluzeczki nie koszulowe, na wierz marynarka, bolerko albo sweterek. Buty na obcasie. W tamtym roku nosiłąm w lato zakryte ramiona i palce u stóp ale w tym roku chyba trochę poluzuję i zobaczymy...
Poniżej daję kilka propozycji eleganckich ale młodzieżowych np.
spódniczka http://www.reserved.com/pl#/collecti...n/skirts/S8863
bluzka elegancka ale nie koszulowa http://www.reserved.com/pl#/collecti...es-woman/S9238
sukienka http://www.reserved.com/pl#/collecti...resses/U6050_2
__________________


Lilianka już z nami!
http://www.suwaczki.com/tickers/ijpbjw4zsby4rlk8.png
Beata_Batumi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Moda


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 22:46.