i wpadłam jak śliwka w kompot...moje pierwsze kroki - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Hobby > Rękodzieło: szydełkowanie, biżuteria DIY, makramy i inne > Papierowy zawrót głowy

Notka

Papierowy zawrót głowy Forum dla ludzi, którzy lubią tworzyć z papieru. Tutaj dowiesz się jak zrobić ciekawą kartkę lub scrap. Zaprezentujesz swoje dzieło. Zapraszamy.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2009-09-21, 20:32   #1
Nikula5
Zadomowienie
 
Avatar Nikula5
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: z zawieszenia między wirtualem a realem :)
Wiadomości: 1 284
GG do Nikula5

i wpadłam jak śliwka w kompot...moje pierwsze kroki


jak w tytule...zakochałam się, wpadłam jak śliwka w kompot nie wiem jak, kiedy to był impuls i odkryłam że scrapbooking to coś dla mnie szkoda że nie wtedy jak byłam w ciąży z zaleconym spokojnym trybem życia tylko dopiero teraz jak mam małego szkraba a co za tym idzie i mniej czasu ...ale co tam jakoś go wykroję
wstawiam swoje pierwsze w życiu pracę co prawda z pewną dozą nieśmiałości po tym jakie cuda widziałam w necie

1. LO z podziękowaniami ( zamazałam fotki)
2. 3. Karteczki

Edytowane przez Nikula5
Czas edycji: 2009-09-21 o 20:50
Nikula5 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-21, 20:38   #2
azakowana
Zakorzenienie
 
Avatar azakowana
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 9 030
Dot.: i wpadłam jak śliwka w kompot...moje pierwsze kroki

Hmmm... nie ma fotek
__________________
nie ma mnie
azakowana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-21, 20:51   #3
Nikula5
Zadomowienie
 
Avatar Nikula5
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: z zawieszenia między wirtualem a realem :)
Wiadomości: 1 284
GG do Nikula5
Dot.: i wpadłam jak śliwka w kompot...moje pierwsze kroki

net mi padł w trakcie dodawania
Nikula5 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-21, 21:25   #4
azakowana
Zakorzenienie
 
Avatar azakowana
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 9 030
Dot.: i wpadłam jak śliwka w kompot...moje pierwsze kroki

Już widzę
A więc zacznę ja
Fajnie, że wykorzystujesz różnorodne materiały ale wydaje mi się, że w pierwszej kartce trochę wszystkiego za dużo. To jest oczywiście moje subiektywne zdanie, więc nie przejmuj się nim za bardzo. W drugiej karteczce widzę małe niedociągnięcia - między innymi za krótka koronka. Ale są to rzeczy, które są do poprawienia i przede wszystkim do wyćwiczenia. Najważniejsze, że lubisz to co robisz a z czasem prace na pewno będą coraz ciekawsze
Aha i jedna uwaga do zdjęć. Staraj się wrzucać mniejsze zdjęcia, bo nie można zobaczyć karteczki w całości.
Pozdrawiam i życzę wytrwałości. Na pewno będę tu zaglądać i śledzić Twoje postępy
__________________
nie ma mnie
azakowana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-21, 21:31   #5
Nikula5
Zadomowienie
 
Avatar Nikula5
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: z zawieszenia między wirtualem a realem :)
Wiadomości: 1 284
GG do Nikula5
Dot.: i wpadłam jak śliwka w kompot...moje pierwsze kroki

co do pierwszego zgadzam się z Tobą sama zauważyłam że troszkę napaćkałam ale to był tak szał ...spróbować wszystkiego teraz wiem że najpierw warto przemyśleć kompozycje a potem działać i troszkę chcę na mapkach scrapowych poracowac aby się wdrożyć, a co do dokładności to ćwiczenie czyni mistrza mam nadzieje... dzięki za uwagi.
Nikula5 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-22, 18:54   #6
nekta
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 226
Dot.: i wpadłam jak śliwka w kompot...moje pierwsze kroki

Kartka z drugiego zdjęcia bardzo fajna - taka prosta, ale elegancka
__________________
https://wizaz.pl/Mikroreklama
nekta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-23, 11:45   #7
kachasek
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 981
GG do kachasek
Dot.: i wpadłam jak śliwka w kompot...moje pierwsze kroki

jak na początek to pracki bardzo ładne rób, pokazuj, a będzie coraz lepiej
__________________
"Ludzie mają zbyt mało czasu, aby cokolwiek poznać. Kupują w sklepach rzeczy gotowe. A ponieważ nie ma magazynów z przyjaciółmi więc ludzie nie mają przyjaciół. Jeśli chcesz mieć przyjaciela, oswój mnie"

bloguję

6-11-2010"chrzcinowe" <-- zapraszam
kachasek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2009-09-23, 20:20   #8
Nikula5
Zadomowienie
 
Avatar Nikula5
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: z zawieszenia między wirtualem a realem :)
Wiadomości: 1 284
GG do Nikula5
Dot.: i wpadłam jak śliwka w kompot...moje pierwsze kroki

kolejna karteczka taka sobie stempel nie wyszedł, i czekam na nożyczki do ozdobnego cięcia to brzegi poprawię, na zdjęciu wyszła żółta al eto kremowy papier wizytówkowy z fakturą.
Nikula5 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-23, 21:24   #9
kachasek
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 981
GG do kachasek
Dot.: i wpadłam jak śliwka w kompot...moje pierwsze kroki

brzegi już teraz możesz wyrównać, jeśli masz choćby nożyk do tapet po prostu "daj się ponieść" i tnij falą stempelek następnym razem przyklej choćby do opakowania po CD albo nawet linijki, nie będą się odbijały brzegi. teraz możesz spróbować np odbić go na innym kartoniku, wyciąć i przykleić w tym samym miejscu, żeby zakryć odbite brzegi, albo no czymś zielonym porobić zawijaski delikatne i zostawić tak jak jest. proponowałabym tasiemkę połączyć jakimś motywem z kłoskami, bo jakoś pusto się zrobiło. Osobiście motyw małego kwiatuszka powtórzyłabym jeszcze (oczywiście z umiarem). To takie moje odczucia co do karteczki, jeśli chcesz ją faktycznie poprawiać no i ekspertem nie jestem... pracuj dalej powodzenia
__________________
"Ludzie mają zbyt mało czasu, aby cokolwiek poznać. Kupują w sklepach rzeczy gotowe. A ponieważ nie ma magazynów z przyjaciółmi więc ludzie nie mają przyjaciół. Jeśli chcesz mieć przyjaciela, oswój mnie"

bloguję

6-11-2010"chrzcinowe" <-- zapraszam

Edytowane przez kachasek
Czas edycji: 2009-09-23 o 21:44
kachasek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-10, 00:18   #10
Nikula5
Zadomowienie
 
Avatar Nikula5
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: z zawieszenia między wirtualem a realem :)
Wiadomości: 1 284
GG do Nikula5
Dot.: i wpadłam jak śliwka w kompot...moje pierwsze kroki

dawno mnie tu nie było ...to nie znaczy,że nic nie robię...działam , działam ale czasem normalnie mam chwilę zwątpienia, że mi Bozia talentu poskąpiła w dziedzinie, którą pokochałam ale na razie ta wzajemność raczej średnia po prostu jak się naoglądam w necie na blogach prac "początkujących " scraperek to już nie wiem ja to chyba jestem w epoce kamienia łupanego...cudowności gdzie mi do nich...
Nikula5 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-10, 00:56   #11
Nikula5
Zadomowienie
 
Avatar Nikula5
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: z zawieszenia między wirtualem a realem :)
Wiadomości: 1 284
GG do Nikula5
Dot.: i wpadłam jak śliwka w kompot...moje pierwsze kroki

kiedy mi będzie wychodzić tak pięknie jak Wam?
masakrycznie potrzebuje gilotyny a funduszy brak
jutro dorzucę ozdobiony kalendarzyk, zakładki do książek i karteczki sztuk kilka
pomimo braku efektów w postaci ewolucji moich prac brnę w to dalej...zarywając noce, gdzie tu sens , gdzie logika?
a kto powiedział, że każdy w swojej pasji musi być mistrzem świata? a ja to lubię i na razie jestem mistrzem swojego skrawka kuchennej podłogi na , której kleje

Edytowane przez Nikula5
Czas edycji: 2009-11-10 o 01:08
Nikula5 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-11-11, 23:06   #12
Nikula5
Zadomowienie
 
Avatar Nikula5
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: z zawieszenia między wirtualem a realem :)
Wiadomości: 1 284
GG do Nikula5
Dot.: i wpadłam jak śliwka w kompot...moje pierwsze kroki

i nikt nie zajrzy
Nikula5 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-12, 08:23   #13
azakowana
Zakorzenienie
 
Avatar azakowana
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 9 030
Dot.: i wpadłam jak śliwka w kompot...moje pierwsze kroki

Nikula nie przejmuj się jeżeli od razu nie będą komentowane Twoje prace. Ten wątek jest jeszcze całkiem świeży i niewiele osób dogrzebało się do niego pośród tylu wszystkich na ZTS
Z czasem będzie Ci przybywać komentarzy
A na razie ja mogę powiedzieć (a raczej napisać), że karteczki fajne ale trochę do dopracowania. Pierwsza według mnie średnio pasuje na roczek. Jest za poważna. Z kolei druga ma "obgryzione choineczki" (może takie miały być). Pomysły masz ciekawe a wykonanie zawsze można dopracować. Pozdrawiam i życzę cierpliwości więcej

Piszesz, ze brak Ci gilotyny. Nie jest ona konieczna Ja sobie radzę z nożykiem do tapet już prawie rok
__________________
nie ma mnie

Edytowane przez azakowana
Czas edycji: 2009-11-12 o 12:18
azakowana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-13, 14:12   #14
Nikula5
Zadomowienie
 
Avatar Nikula5
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: z zawieszenia między wirtualem a realem :)
Wiadomości: 1 284
GG do Nikula5
Dot.: i wpadłam jak śliwka w kompot...moje pierwsze kroki

a co sądzisz o tych w poście powyżej?
pracuje nad lepszą ekspozycją, i lepszymi zdjęciami a także nad bardziej starannym wykonaniem
w moim otoczeniu nie ma nikogo kto by się czymś takim zjamował więc i tak robię wrażenie ale ja mam niedosyt i chce się nauczyć więcej i dążyć do ideału.
Przede mną mega wyzwanie 10 kartek świątecznych i 3 kalendarze na gotowych bazach
pomysły są
czasu brak
Nikula5 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-13, 14:23   #15
azakowana
Zakorzenienie
 
Avatar azakowana
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 9 030
Dot.: i wpadłam jak śliwka w kompot...moje pierwsze kroki

No właśnie - czas to jest coś czego nam wszystkim brakuje
To bardzo dobrze, że chcesz się rozwijać i uczyć nowych rzeczy. Ja też wśród moich znajomych jestem jedyną osobą zajmującą się takimi pracami

Jeżeli chodzi o te Twoje z poprzedniego postu to są fajne ciekawe, ale do dopracowania. W pierwszej trochę Ci odeszła wstążka od kartki i zrobiło sie wybrzuszenie - wystarczy podkleić. Aha i ten napis, trochę litery są za wysoko - lepiej by było jakby na kawałku kartki napis wpisany był centralnie w środku, tak aby od dołu i góry była taka sama odległość. Coś jak w drugiej karteczce - sto lat.
Czwarta podoba mi się najbardziej z tymi okienkami w okładce i ta z koronką. Myślę, że będzie Ci szło coraz lepiej, bo chcesz się rozwijać. A chcieć to móc
__________________
nie ma mnie
azakowana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-13, 14:34   #16
kachasek
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 981
GG do kachasek
Dot.: i wpadłam jak śliwka w kompot...moje pierwsze kroki

tak jak azakowana pisała - nie zawsze od razu są komentarze ja na przykład nie wyrabiam się z wątkami a często nawet jak popatrzę, to nic nie napiszę, bo np czasu nie mam. Nie mam czasem nawet na tyle wolnego czasu, żeby swój wątek uzupełniać, a potem robię to hurtowo
kartki robisz fajne, troszkę do dopracowania, ale pomysły masz i pracuj dalej nikt nie urodził się geniuszem, wszystko to jest wypracowane i też dojdziesz do tego, że z łatwością będziesz robiła to co lubisz, skończysz, spojrzysz i powiesz "to jest to"
__________________
"Ludzie mają zbyt mało czasu, aby cokolwiek poznać. Kupują w sklepach rzeczy gotowe. A ponieważ nie ma magazynów z przyjaciółmi więc ludzie nie mają przyjaciół. Jeśli chcesz mieć przyjaciela, oswój mnie"

bloguję

6-11-2010"chrzcinowe" <-- zapraszam
kachasek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-14, 00:13   #17
Nikula5
Zadomowienie
 
Avatar Nikula5
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: z zawieszenia między wirtualem a realem :)
Wiadomości: 1 284
GG do Nikula5
Dot.: i wpadłam jak śliwka w kompot...moje pierwsze kroki

dziękuję serdecznie dziewczyny, za odpowiedż pomimo braku czasu naprawdę wasze podpowiedzi mi bardzo pomagają wiem na co zwracać uwagę, i nad czym pracować a samemu czasem się tego nie widzi. Postaram się w przysżłym tygodniu wrzucić parę lepszej jakości fotek prac stworzonych dziś w nocy
Nikula5 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-14, 10:07   #18
agnessja
Rozeznanie
 
Avatar agnessja
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: Ruda Śl.
Wiadomości: 800
Dot.: i wpadłam jak śliwka w kompot...moje pierwsze kroki

zdjęcia staraj się robić w dzień, w jasnym miejscu, jakieś za ciemne Tobie wychodzą,
kokardki dwie na jednej kartce to za dużo i jeszcze różne... , motylek w quilingu nawet fajnie
w ramach ćwiczeń zrób kartkę podobną do jakiejś cudzej, chodzi o rozmieszczenie elementów, albo wg mapek, dużo podglądaj, a z czasem będzie coraz lepiej
i nie poddawaj się
pozdrawiam
__________________
Moje odchudzanie A.D. 2018
90-89-88-87-86-85-84-83-82-81-80-79-78-77-76-75-74-73-72-71-70
_________________________ _________________________ ____________________

Blog o hobby - scrap i decou
agnessja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-14, 12:36   #19
azakowana
Zakorzenienie
 
Avatar azakowana
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 9 030
Dot.: i wpadłam jak śliwka w kompot...moje pierwsze kroki

Co do zdjęć to ja się nie zgodzę z tym robieniem w dzień. Często mogą wyjść długie cienie co też na zdjęciach nie jest wskazane. Ja wszystkie swoje robię wieczorem, przy całkowicie zgaszonym świetle górnym a obiekt fotografowany oświetlany jest dwoma bardzo jasnymi lampkami. Wtedy można tak ustawić światło, żeby było na zdjęciu jak najmniej cieni. A np zakładając kalkę na taką lampkę można uniknąć cieni prawie całkowicie - ponieważ kalka rozprasza światło
__________________
nie ma mnie
azakowana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-11-14, 12:45   #20
agnessja
Rozeznanie
 
Avatar agnessja
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: Ruda Śl.
Wiadomości: 800
Dot.: i wpadłam jak śliwka w kompot...moje pierwsze kroki

Cytat:
Napisane przez azakowana Pokaż wiadomość
Co do zdjęć to ja się nie zgodzę z tym robieniem w dzień. Często mogą wyjść długie cienie co też na zdjęciach nie jest wskazane. Ja wszystkie swoje robię wieczorem, przy całkowicie zgaszonym świetle górnym a obiekt fotografowany oświetlany jest dwoma bardzo jasnymi lampkami. Wtedy można tak ustawić światło, żeby było na zdjęciu jak najmniej cieni. A np zakładając kalkę na taką lampkę można uniknąć cieni prawie całkowicie - ponieważ kalka rozprasza światło
rozproszone światło O.K. nie chodzi mi o fotki w słońcu, ale w dzień wychodzą najbardziej naturalne kolorki każdy musi wyczuć kiedy i gdzie najlepiej wychodzą mu fotki
__________________
Moje odchudzanie A.D. 2018
90-89-88-87-86-85-84-83-82-81-80-79-78-77-76-75-74-73-72-71-70
_________________________ _________________________ ____________________

Blog o hobby - scrap i decou
agnessja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-12-28, 18:53   #21
Princesssa19
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 528
GG do Princesssa19
Dot.: i wpadłam jak śliwka w kompot...moje pierwsze kroki

Cytat:
Napisane przez Nikula5 Pokaż wiadomość
dawno mnie tu nie było ...to nie znaczy,że nic nie robię...działam , działam ale czasem normalnie mam chwilę zwątpienia, że mi Bozia talentu poskąpiła w dziedzinie, którą pokochałam ale na razie ta wzajemność raczej średnia po prostu jak się naoglądam w necie na blogach prac "początkujących " scraperek to już nie wiem ja to chyba jestem w epoce kamienia łupanego...cudowności gdzie mi do nich...
Nie martw się! Mi się bardzo podobają Twoje prace. Sama jestem początkująca, więc wiem, że nie jest łatwo
Jak na początkującą jest naprawdę super! Głowa do góry! Im więcej będziesz robić, tym lepiej będzie Ci to wychodziło!
Pozdrawiam i życzę sukcesów
__________________
WYMIANA < książki i inne!
WYMIANA < ubrania, buty i dodatki!
Princesssa19 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Papierowy zawrót głowy


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 22:07.