Ogrzewanie podłogowe w sypialni - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Hobby > Dom, mieszkanie, nieruchomości

Notka

Dom, mieszkanie, nieruchomości Szukasz domu, mieszkania lub nieruchomości? Masz już upatrzone lokum i czeka cię remont? Dobrze trafiłeś - tutaj wymieniamy się wiedzą i doświadczeniem.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2007-02-28, 16:38   #1
jo@śka
Rozeznanie
 
Avatar jo@śka
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: beskidzki groń
Wiadomości: 684

Ogrzewanie podłogowe w sypialni


Witam
Chodzi mi o wodne ogrzewanie podłogowe. Czy któraś z Was ma takie w sypialni? Czy nie czujecie się źle i czy dobrze śpicie? Jeden z fachowców mówił, że raczej unika się kładzenia takiego ogrzewania w sypialniach, bo ludzie różnie na to reagują...
jo@śka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-02-28, 18:42   #2
mądrala
Zakorzenienie
 
Avatar mądrala
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: świat
Wiadomości: 8 165
GG do mądrala
Dot.: Ogrzewanie podłogowe w sypialni

A czy na podłogowym ogrzewnaiu mi trzeba mieć płytek cermicznych???

Co do tego pomysłu w sypialni to nie wiem, bo nie doswiadczyłam. Mam takie ogrzewanie tylko w łazienkach, przedpokoju i kuchni i sprawuje sie cudnie...no ale w sypialnie wiadomo jest inaczej bo sie tam leży.... A moze to też zależy o łóżka, co? Bo jak stoi tylko na 4 nogach a nie przylega całą powierzchnią to chyba nie powinno sie czuć zbytniej różnicy...ale pewna nie jestem
__________________
61-60
SB, dam rade


mądrala jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-03-01, 12:17   #3
Lennz
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Lubicz
Wiadomości: 10
GG do Lennz
Dot.: Ogrzewanie podłogowe w sypialni

Ja mam takie ogrzewanie w całym domu właśnie z wyjątkiem pokojów sypialnych, źle się śpi czy jakoś tak słyszałam. Osobiście odradzam...

Edytowane przez Lennz
Czas edycji: 2007-03-01 o 13:02
Lennz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-03-02, 21:48   #4
jo@śka
Rozeznanie
 
Avatar jo@śka
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: beskidzki groń
Wiadomości: 684
Dot.: Ogrzewanie podłogowe w sypialni

Dzięki serdeczne za odpowiedzi. Prosiłabym jeszcze kogoś
jo@śka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-03-05, 08:51   #5
marsi11
Zakorzenienie
 
Avatar marsi11
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 9 982
Dot.: Ogrzewanie podłogowe w sypialni

ogrzewanie podlogowe sprawdza sie w lazience, przedpokoju,w kuchni- do konca, odradzam w sypialni. Raz,ze wszystkie roztocza i bakterie unoszą sie do gory, a a dwa,ze jesli w przyszlosci bedziesz miec dzidziusia a on okaze sie alergikiem to bedzie maly klops z tym ogrzewaniem.Oprocz tego slyszalam,ze zle sie spi,generalie sypialnia powinna byc chlodna
Mojego meza znajomy oprcz przedpokoju i lazienki zrobil sobie taki maly kawaleczek w salonie- w miescu gdzie kolo kanapy trzymaja z zona stopy- hehehe zmarzluchy jesdne
marsi11 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-03-05, 09:33   #6
Enaffi
Wtajemniczenie
 
Avatar Enaffi
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 2 852
Dot.: Ogrzewanie podłogowe w sypialni

Witam


Niedługo bedziemy zakladac ogrzewanie podlogowe wodne w całym domu oprucz własnie sypialni konsultowalismy sie z fachowcem ktory bedzie realizował powiedział że wiekszość ludzi nie zakłada podłogowki w sypialni własnie dlatego ze można róznie reagować no i co puźniej zrobić jak sie jednak okaże że sie nie może spacponoc to nie zdrowe chociaż lepsze od elekrtycznego ogrzewania. Więc lepiej sobie odpuścić tą sypialnie
Enaffi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-03-20, 21:44   #7
jo@śka
Rozeznanie
 
Avatar jo@śka
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: beskidzki groń
Wiadomości: 684
Dot.: Ogrzewanie podłogowe w sypialni

Raz jeszcze dzięki za odpowiedzi. Jednak zdecydowaliśmy sie dać ogrzewanie podłogowe w całym domu, również w sypialniach. Większość ludzi nie zakłada tam, bo PODOBNO można źle spać. Rozmawiałam z kilkoma fachowcami i ilość wody w rurkach jest tak mała, że nie powinno nic się dziać. Zresztą w mieszkaniu w sypialniach raczej nie grzejemy, więc może i w domu też mało grzać będziemy. W każdym razie ryzykujemy, a za kilka miesięcy będę mogła napisać jak się śpi
jo@śka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2007-03-22, 13:45   #8
Enaffi
Wtajemniczenie
 
Avatar Enaffi
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 2 852
Dot.: Ogrzewanie podłogowe w sypialni

Cytat:
Napisane przez jo@śka Pokaż wiadomość
Raz jeszcze dzięki za odpowiedzi. Jednak zdecydowaliśmy sie dać ogrzewanie podłogowe w całym domu, również w sypialniach. Większość ludzi nie zakłada tam, bo PODOBNO można źle spać. Rozmawiałam z kilkoma fachowcami i ilość wody w rurkach jest tak mała, że nie powinno nic się dziać. Zresztą w mieszkaniu w sypialniach raczej nie grzejemy, więc może i w domu też mało grzać będziemy. W każdym razie ryzykujemy, a za kilka miesięcy będę mogła napisać jak się śpi

Koniecznie powiedz jak sie śpi my niedlugo bo w przyszlym miesiacu bedziemy zakladać podlogówke a wy na jakim jestescie etapie?
Enaffi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-03-23, 10:35   #9
jo@śka
Rozeznanie
 
Avatar jo@śka
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: beskidzki groń
Wiadomości: 684
Dot.: Ogrzewanie podłogowe w sypialni

My właśnie zakładamy Niestety jak się śpi, będę w stanie powiedzieć za jakiś czas. Najwcześniej koło lipca. Jednak jestem optymistycznie nastawiona. W bloku mieszkamy na parterze i pod podłogą, w piwnicy są rury, w których płynie woda i jakoś nie mamy problemu, choć to pewnie nie to samo... Pozdrawiam
jo@śka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-01-08, 19:47   #10
nysza
Wtajemniczenie
 
Avatar nysza
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: Kraków/Niepołomice
Wiadomości: 2 260
GG do nysza
Dot.: Ogrzewanie podłogowe w sypialni

Cytat:
Napisane przez jo@śka Pokaż wiadomość
Raz jeszcze dzięki za odpowiedzi. Jednak zdecydowaliśmy sie dać ogrzewanie podłogowe w całym domu, również w sypialniach. Większość ludzi nie zakłada tam, bo PODOBNO można źle spać. Rozmawiałam z kilkoma fachowcami i ilość wody w rurkach jest tak mała, że nie powinno nic się dziać. Zresztą w mieszkaniu w sypialniach raczej nie grzejemy, więc może i w domu też mało grzać będziemy. W każdym razie ryzykujemy, a za kilka miesięcy będę mogła napisać jak się śpi

Podbijam wątek

No więc kobietki jak sie śpi, jestem bardzo ciekawa ponieważ mamy ten sam dylemat.. ogrzewanie podłogowe w całym domu czy rezygnujemy ze sypialni
__________________
zapraszamhttps://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=245153&page=26

Międzynarodowy Instruktor Stylizacji Paznokci
nysza jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-01-09, 09:26   #11
szugarbejb
Zakorzenienie
 
Avatar szugarbejb
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 10 550
Dot.: Ogrzewanie podłogowe w sypialni

Cytat:
Napisane przez jo@śka Pokaż wiadomość
. W bloku mieszkamy na parterze i pod podłogą, w piwnicy są rury, w których płynie woda i jakoś nie mamy problemu, choć to pewnie nie to samo... Pozdrawiam
Nie, nie to samo, trochę dziwnie Ci się skojarzyło

Cytat:
Zresztą w mieszkaniu w sypialniach raczej nie grzejemy, więc może i w domu też mało grzać będziemy
Więc po co w takim razie w ogóle zakładac ogrzewanie w sypialni ?

Cytat:
Napisane przez nysza Pokaż wiadomość
Podbijam wątek

No więc kobietki jak sie śpi, jestem bardzo ciekawa ponieważ mamy ten sam dylemat.. ogrzewanie podłogowe w całym domu czy rezygnujemy ze sypialni

Tak jak piszą dziewczyny wyżej - na podłogowe w sypialni bym się nie zdecydował, raczej na porządny (dobrej firmy) grzejnik, z porządnym termostatem. Mam teraz klientów którzy sprzedają dom, jednym z powodów sprzedaży jest właśnie ogrzewanie podłogowe w sypialni i pokojach dzieci. Po prostu nikeomfortowo im się śpi, nie umieją powiedzieć czemu. Nawet po wyłączeniu na noc podłoga jest ciepła, otwarte okno nie pomaga bo nie można ciełej p[odłogi "wywietrzyć" jak pokoju z grzejnikiem. Sa natomiast bardzo zadowoleni z ogrzewania w salonie i kuchni.
__________________

Cytat:
Napisane przez Hultaj Pokaż wiadomość
(...)
i oczywiście ma mieć ładnego penisa, jasnego i zadbanego a nie jakieś ogóra nabrzmiałego w fuj kolorach.
szugarbejb jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-01-09, 17:41   #12
nysza
Wtajemniczenie
 
Avatar nysza
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: Kraków/Niepołomice
Wiadomości: 2 260
GG do nysza
Dot.: Ogrzewanie podłogowe w sypialni

przekonałaś mnie, ogrzewanie podłogowe będzie salon-kuchnia -wiatrołap i łazienka. w sypialni tradycyjny grzejnik
__________________
zapraszamhttps://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=245153&page=26

Międzynarodowy Instruktor Stylizacji Paznokci
nysza jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-01-10, 12:39   #13
Enaffi
Wtajemniczenie
 
Avatar Enaffi
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 2 852
Dot.: Ogrzewanie podłogowe w sypialni

Witam


Dużo wczesniej pisałam że mamy zamiar zakladać podłogowke, juz jesteśmy dawno po instalacji w sypialni mamy grzejnik jeszcze nie wprowadzilismy sie do domku wiec nie moge nic stwietdzić jak sie śpi ale moge powiedzieć że w sypialni jest duuużo chłodniej niż w pomieszczeniach gdzie jest podlogowka ,ale mysle że to wcale nie bedzie przeszkadzało ponieważ ja wole spać w chłodniejszej temperaturze wie bedzie ok
Enaffi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-01-10, 17:52   #14
jo@śka
Rozeznanie
 
Avatar jo@śka
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: beskidzki groń
Wiadomości: 684
Dot.: Ogrzewanie podłogowe w sypialni

Szugarbejb - po to zakładaliśmy w sypialni ogrzewanie, żeby w razie jak będzie -20 jednak trochę dogrzać... Zresztą kto wie czy za kilka lat sypialnia dalej będzie sypialnią czy np.gabinetem. Jeśli chodzi o Twoich klientów, to może mają źle ustawione ogrzewanie, a może chodzi jeszcze o coś innego, skoro nie wiedzą czemu im się źle śpi .Co do rur w piwnicy, doskonale wiem, że to nie to samo, co zresztą pisałam. Mam wrażenie, że się czepiasz. Jeśli już wytykasz komuś coś takiego, to wytłumacz różnicę, bo to nie jest raczej konstruktywna wypowiedź...

Mieszkamy od września, więc już czwarty miesiąc i jak narazie mieszka i śpi nam się wspaniale. W sypialniach również mamy podłogówkę. Termostaty są tak ustawione, że na noc temperatura się automatycznie obniża. W dzień mamy jakieś 21, maksymalnie 22 stopnie, w nocy koło 19. Pewnie to indywidualna sprawa jak kto reaguje, ale ja polecam podłogówkę w całym domu. Dodam jeszcze, że mamy w każdym pomieszczeniu osobne termostaty więc możemy sobie indywidualnie ustawić temperaturę.
jo@śka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-01-14, 08:57   #15
Elfir
Zakorzenienie
 
Avatar Elfir
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 14 836
Dot.: Ogrzewanie podłogowe w sypialni

Czytałam opinie na temat podłogówki na forach budowlanych. Ogolnie odradza się w sypialniach, jeśli łóżko jest bardzo nisko nad podłogą - ciepłe powietrze może wysuszać błony śluzowe nosa. Ale jest wiele osób , które sobie chwalą podsłogówkę i nie mają problemów. To chyba jest jednak głównie problem niewyregulowanej instalacji.
Co do roztoczy i kurzu - nie bardzo widze, jak miałyby się unosić - podłogówka jest instalacją niskotemperaturową - powstały ciąg powietrza jest smieznie niski w porównaniu z konwekcją jaka powstaje nad grzejniem zwykłym. Poza tym przy podłogówce nie masz wykładzin dywanowych, w ktorych mogłyby sie roztocze rozwijac. Sa specjalne panele dostosowane do ogrzewania podłogowego, które mozna założyć w sypialniach. Straty ciepla beda niewielkie, skoro reszta powierzchni domu bedzie pod plytkami.
__________________
https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...story by Elfir

***
Kiedy stwórca składał ten świat, miał mnóstwo znakomitych pomysłów, jednak uczynienie go zrozumiałym jakoś nie przyszło mu do głowy.
T.Pratchett
Elfir jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-01-14, 09:27   #16
jo@śka
Rozeznanie
 
Avatar jo@śka
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: beskidzki groń
Wiadomości: 684
Dot.: Ogrzewanie podłogowe w sypialni

Nam naprawdę dobrze się śpi!!! Dziecko ma łóżko nisko, ale póki co nie ma żadnych problemów...
My mamy kafelki jedynie w łazienkach, przedsionku i pomieszczeniu gospodarczym. W salonie, przedpokoju i kuchni, które są jedną otwartą przestrzenią, mamy deskę barlinecką, natomiast w sypialniach mamy korek podłogowy - świetna sprawa. Co do strat ciepła? Na pewno lepiej i szybciej odczuwalne jest ciepło na kafelkach, ale pozostałe podłogi też mamy cieplutkie. Jak wynika z przeprowadzonego przez nas wywiadu , rachunki za gaz są standardowe, a to dopiero nasza pierwsza zima, pierwsze grzanie, dom jeszcze nieotynkowany, więc pewnie jeszcze też ciepło ucieka. Myślę, że następna zima będzie nawet tańsza. Dla mnie podłogówka w całym domu - rewelacja...
jo@śka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-01-24, 11:48   #17
Madlaine
Zakorzenienie
 
Avatar Madlaine
 
Zarejestrowany: 2005-04
Wiadomości: 4 720
Dot.: Ogrzewanie podłogowe w sypialni

joaska, czy dom jest z tynkiem, czy nie dla ogólnych strat ciepla nie ma to własciwie znaczenia, pod warunkiem oczywiście że jest ocieplony, chyba że budowaliście z betonu komórkowego, wtedy ocieplenia się nie stosuje
Madlaine jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-01-26, 10:43   #18
jo@śka
Rozeznanie
 
Avatar jo@śka
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: beskidzki groń
Wiadomości: 684
Dot.: Ogrzewanie podłogowe w sypialni

Być może masz rację, ale wydaje mi się, że to zależy też od tego, jak panowie budowniczy "wspaniali" postarali się... Nie wiedzieli nawet na jakiej zasadzie buduje się z cegieł połówkowych...
Mamy dom z porothermu (44?) z zaprawą zwaną ciepłą fugą czy jakoś tak. Nie ocieplamy na pewno. Nie ma takiej potrzeby przy tym materiale. Ale to, że dom ten był wyziębiony przez poprzedni sezon zimowy - był w stanie surowym bez okien, to chyba ma znaczenie dla kosztów ogrzewania w pierwszym sezonie grzewczym??? Może niewielkie, ale chyba ma...
jo@śka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-01-30, 12:19   #19
Elfir
Zakorzenienie
 
Avatar Elfir
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 14 836
Dot.: Ogrzewanie podłogowe w sypialni

Porotherm jest uzywany na ściany jednowarstwowe. Teoretycznie jego przenikalność ciepła to U= 0,28 (polska norma wymaga dla ścian jednowarstwowych chyba 0,40). Z tego co napisałaś masz go na tzw. zaprawie ciepłochronnej.
Warstwa tynku nie wypływa w zauważalny posób na przenikalnośc cieplną ściany.

Natomiast ociepla się ściany dwuwarstwowe - zbudowane one są z warstwy nosnej (cegła, silikaty, bloczki gipsowe YTONG, beton) i warstwy ocieplenia (styropian lub wełna mineralna)
Dla takiej sciany polska norma cieplna wynosi co najmniej U=0,30

Sa jeszcze ściany trójwarstwowe - ściana nośna + ocieplenie + wykonczenie zewnętrzne (klinkier, cegła, silikat, sidding, drewno)
Są dośc grube, ale nie trzeba tynkować, jesli wykończenie zewnętrzne jest z eleganckiego materiału.

W chwili obecnej najważniejsze jest w domach tzw. zapotrzebowanie na ciepło. Bedzie ono podstawą do wydawania certyfikatów energetycznych, które obowiązuja od 2008r.
Standardowy dom ma zapotrzebowanie na ciepło ok. 70-150 kWh/m2 rocznie
Dom energooszczędny ok. 15-70 kWh/m2
Dom pasywny - ponizej 15 kWh/m2 (w zasadzie ogrzewanie tradycyjne w takim domu jest zbędne - tylko w czasie mrozów -20 stopni)

Pierwszy sezon grzewczy domu jest najbardziej energochłonny - osuszanie się tynków, wylewek betonowych, itp. pochłania dużo energii.
__________________
https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...story by Elfir

***
Kiedy stwórca składał ten świat, miał mnóstwo znakomitych pomysłów, jednak uczynienie go zrozumiałym jakoś nie przyszło mu do głowy.
T.Pratchett
Elfir jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-02-03, 14:56   #20
sylwia-zuza
Zakorzenienie
 
Avatar sylwia-zuza
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 3 664
Dot.: Ogrzewanie podłogowe w sypialni

a jaki jest koszt zalozenia takiego ogrzewania?
__________________
Jesienne mamy
sylwia-zuza jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-04, 10:00   #21
lonirex
Raczkowanie
 
Avatar lonirex
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 75
Dot.: Ogrzewanie podłogowe w sypialni

Prawdopodobnie ludzie różnie reagują na różne rzeczy, w tym na ogrzewanie podłogowe. Ja jestem zdecydowanie pozytywnie nastawiona. I nie widzę powodów, dla których nie miałabym go mieć w całym domu.
lonirex jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-04, 14:59   #22
Elfir
Zakorzenienie
 
Avatar Elfir
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 14 836
Dot.: Ogrzewanie podłogowe w sypialni

Cytat:
Napisane przez sylwia-zuza Pokaż wiadomość
a jaki jest koszt zalozenia takiego ogrzewania?
jest droższe w założeniu i koszt zależy do wielkości domu, jego ocieplenia (przygotowuje projekt indywidualny)
Ale tańszy w eksploatacji.
__________________
https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...story by Elfir

***
Kiedy stwórca składał ten świat, miał mnóstwo znakomitych pomysłów, jednak uczynienie go zrozumiałym jakoś nie przyszło mu do głowy.
T.Pratchett
Elfir jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-04, 19:17   #23
nysza
Wtajemniczenie
 
Avatar nysza
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: Kraków/Niepołomice
Wiadomości: 2 260
GG do nysza
Dot.: Ogrzewanie podłogowe w sypialni

ostatnio miałam okazję sobie pochodzić po podgrzewanej podłodze hihih rewelacja !!! zdecydowaliśmy że w naszym domku cały dół będzie miał podgrzewane ... moje zimne stópki już się cieszą
__________________
zapraszamhttps://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=245153&page=26

Międzynarodowy Instruktor Stylizacji Paznokci
nysza jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dom, mieszkanie, nieruchomości


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 03:09.