Problem z seksem w domu - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Seks

Notka

Seks Tutaj porozmawiasz o seksie. Masz pytania związane z życiem seksualnym lub szukasz porady? Dołącz do nas. Podziel się doświadczeniem, dodaj opinię.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2017-03-19, 17:51   #1
NadyaR
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2017-03
Wiadomości: 35

Problem z seksem w domu


Hej Liczę na jakieś rady, mam problem z uprawianiem seksu w domu. Mam 20 lat, ale nadal jestem na utrzymaniu rodziców, ponieważ poświęcam się studiom. Jestem z moim chłopakiem prawie 2 lata, od jakiegoś roku uprawiamy seks. Problem w tym, że studiujemy w dwóch różnych miastach (mieszkamy tam na co dzień), więc zwykle spotykamy się jak akurat oboje "zjedziemy" do naszego rodzinnego miasta (oboje jesteśmy z jednego miasta, poznaliśmy się w liceum), czyli przypada to w weekendy. On mieszka z rodzicami w niewielkim mieszkaniu w bloku ze ścianami z kartonu, więc "schadzki" u niego absolutnie odpadają, zwłaszcza że jego pokój jest przez ścianę z pokojem rodziców. Ja mieszkam co prawda w dużym domu, ale mieszka tam ze mną sporo osób, mianowicie- rodzice, dziadkowie, brat taty z żoną. Więc praktycznie nigdy nie mamy że tak powiem "wolnej chaty", zawsze ktoś jest w domu. Dodatkowo niestety moja rodzinka tak się nauczyła, że raczej wchodzą do mojego pokoju bez pardonu, czasem tylko ktoś zapuka, ale co z tego skoro praktycznie od razu po zapukaniu wchodzi. Mam co prawda klucz w drzwiach, mogę zawsze przekluczyć swój pokój, ale jak np. ktoś z rodziny pociągnie za klamkę, drzwi okażą się zamknięte, a będzie akurat u mnie chłopak to przecież od razu wiadomo o co chodzi... W moim domu seks był raczej zawsze tematem tabu, mojej mamie chociażby trudno jest zaakceptować że już mogłabym go uprawiać. I nie chodzi tu o religijność, moja rodzina nigdy specjalnie religijna nie była. Chodzi raczej o strach mamy przed moją ciążą, że to pokrzyżuje moje plany, że będę musiala rzucić studia, poza tym ona uważa że dopóki jestem na ich utrzymaniu to powinnam przestrzegać ich zasad, a wg ich zasad seksu po prostu nie powinnam- póki co - uprawiać. Nie chcę dlatego żeby członkowie rodziny wiedzieli że uprawiam seks, zawsze bardzo się z tym z chłopakiem kryjemy, ale wcale nie jest to dla mnie przyjemność, bo gdy tylko usłyszę jakieś kroki w domu, to cała sztywnieję z nerwów, ubieram się i nie mam już na nic ochoty. Uważacie, że postawa mojej rodziny jest okej? Może to ja przesadzam i powinnam na razie odpuścić sobie miłosne uniesienia z chłopakiem- przynajmniej w domu. Tylko z drugiej strony gdzie mamy to robić, skoro jak już powiedziałam- mieszkamy w ciągu tygodnia w dwóch różnych oddalonych od siebie miastach (studia), widujemy się w weekendy, kiedy zawsze ktoś jest i u mnie i u niego w domu... Kurczę, pozostaje nam chyba wynajmować hotel. Na wspólne nocowanie (czy u mnie czy u niego) oczywiście też nie ma zgody, ale to akurat jestem w stanie zrozumieć i zaakceptować.
Przytoczę jeszcze jedną sytuację- kiedyś nie było w domu nikogo oprócz dziadków, więc stwierdziliśmy, że możemy sobie pozwolić na małe co nieco, zamknęliśmy drzwi, zaczęliśmy się kochać, ale słyszałam, że ktoś kręci się na korytarzu, niedaleko drzwi i zaraz miałam sms od mamy (która byla wtedy akurat w pracy), że dostala od dziadków niepokojące wiadomości i że życzy sobie aby X (mój chłopak) w tej chwili jechał do domu. Dodam, że nigdy nie drę się wniebogłosy ani nic takiego, staram się raczej hamować.
Już naprawdę nie wiem co robić.
Napiszcie chociaż czy uważacie, że to ja mam za duże wymagania czy z moją rodziną jest coś nie teges.
Przez tę sytuację bywa, że nie uprawiamy seksu np. okrągły miesiąc, a to negatywnie odbija się na naszej relacji. Wiadomo, seks nie jest najważniejszy, ale jest ważny i w związku, który już trochę trwa powinien być w miarę regularny...
NadyaR jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-03-19, 20:59   #2
7cd1d0bf3fc279e4e45587f61c3d7242fa9c0a30
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2016-07
Wiadomości: 4 812
Dot.: Problem z seksem w domu

Serio? Dziewczyno masz 20 lat i pozwalasz sobie żeby twoi rodzice decydowali czy możesz uprawiać seks? Jeszcze niech ci w przyszłości (jeśli szanownie pozwolą ci na seks) wybiorą antykoncepcje, jaka możesz, a jaka jest be... Pogadaj z nimi i niech zaakceptują fakt, że masz partnera, którego kochasz, wkraczasz już w doroślość, więc chyba jasne, że sama zaczynasz nią kierować. Czy może wolą jednorazówki z byle jakim po kątach? To tylko i wyłacznie twoja decyzja, nie ich. Jeśli chcecie wynajmuje pokój w hotelu i się kochajcie, macie jeszcze łąki, jakieś odludne miejsca, chociaż w zime i chłodne dni odpada ta opcja. Nie dawaj się, bo będą ci wchodzić na głowe w przyszłości. A u chłopaka cały czas są rodzice? Czy tak samo są nastawieni na te sprawy?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

Edytowane przez 7cd1d0bf3fc279e4e45587f61c3d7242fa9c0a30
Czas edycji: 2017-03-19 o 21:02
7cd1d0bf3fc279e4e45587f61c3d7242fa9c0a30 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-03-20, 07:15   #3
NadyaR
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2017-03
Wiadomości: 35
Dot.: Problem z seksem w domu

Niby mam te 20 lat, ale nie zmienia to faktu że wciąż jestem całkowicie zależna od rodziców (utrzymują mnie, wynajmują mi mieszkanie żebym mogła studiować). Jestem na medycynie i gdybym miała teraz jeszcze podjąć pracę to chyba musiałabym zrezygnować ze snu. Więc poniekąd rozumiem rodziców, że boją się ewentualnych konsekwencji mojego współżycia, dlatego że cały ich ciężar spadł by prawdopodobnie na nich (no i na rodziców chłopaka, bo mój chłopak też jest na studiach które ciężko łączyć z pracą). Co do rodziców chłopaka to oni są bardziej wyluzowani w tych sprawach (kiedyś nawet jak wyjeżdżali na weekend do znajomych to mówili że mogę przyjść na noc żeby X sam nie siedział xd i żeby mu głupoty nie przychodziły do głowy). Ale moi rodzice to tradycjonalisci, nie pozwalają mi na nocowanie u chłopaka. I jemu też by w życiu nie pozwolili żeby spał u nas. Ale mimo że jego rodzice są trochę bardziej wyluzowani w tych sprawach to głupio by mi było kochać się u niego w domu zwłaszcza że ma pokój przez ścianę z rodzicami, ściany są naprawdę cienkie i w dodatku nie ma klucza w drzwiach i nie można zamknąć jego pokoju, a jego mama i tata czasami po prostu wchodzą o coś zapytać albo coś. I nie chciałabym być w razie czego w takiej niezręcznej sytuacji. A co do antykoncepcji to moja mama wie że biorę tabletki anty i nawet sama mi je finansuje XD Ale zaczęłam je brać już parę ładnych lat temu jako lekarstwo na bolesne i nieregularne miesiączki i moja mama chyba chce myśleć że cały czas lykam je w tym celu. A i moi rodzice wiedzą że mój chłopak czasem przyjeżdża do mnie do miasta w którym studiuję i śpi u mnie, albo że ja w niektóre weekendy zamiast wracać do rodzinnego miasta jadę do miasta w którym on studiuje i nocuję wtedy u niego. Ale oni chyba po prostu wychodzą z założenia, że pod ich dachem NIE ma seksu i koniec. A jednak częściej widujemy się z chłopakiem w rodzinnym mieście i dlatego jest z tym problem
NadyaR jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-03-20, 08:30   #4
Margolciia
Raczkowanie
 
Avatar Margolciia
 
Zarejestrowany: 2013-07
Wiadomości: 164
Dot.: Problem z seksem w domu

.

Edytowane przez Margolciia
Czas edycji: 2017-07-08 o 14:45
Margolciia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-03-20, 08:49   #5
Krzywobuta
Raczkowanie
 
Avatar Krzywobuta
 
Zarejestrowany: 2016-09
Wiadomości: 470
Dot.: Problem z seksem w domu

Mniej wracajcie do domu, częściej spotykajcie się w weekendy w wynajmowanych prez siebie mieszkaniach. To raczej oczywiste rozwiązanie, dlaczego tak nie zrobicie?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Krzywobuta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-03-20, 09:09   #6
NadyaR
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2017-03
Wiadomości: 35
Dot.: Problem z seksem w domu

Ale mimo wszystko ja nie umiem się wyluzować gdy ktoś jest w domu i seks w ogóle nie sprawia mi wtedy przyjemności... No ale jednak raz na dwa tygodnie przynajmniej muszę do tego domu wrócić, bo tęsknię też za rodziną, jestem na pierwszym roku studiów dopiero :/ Poza tym moja mama mówi że jak chce dostawać pieniądze na Mieszkanie to raz na te 2 tyg muszę wracać
NadyaR jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-03-20, 09:13   #7
Krzywobuta
Raczkowanie
 
Avatar Krzywobuta
 
Zarejestrowany: 2016-09
Wiadomości: 470
Dot.: Problem z seksem w domu

Cytat:
Napisane przez NadyaR Pokaż wiadomość
Ale mimo wszystko ja nie umiem się wyluzować gdy ktoś jest w domu i seks w ogóle nie sprawia mi wtedy przyjemności... No ale jednak raz na dwa tygodnie przynajmniej muszę do tego domu wrócić, bo tęsknię też za rodziną, jestem na pierwszym roku studiów dopiero :/ Poza tym moja mama mówi że jak chce dostawać pieniądze na Mieszkanie to raz na te 2 tyg muszę wracać
Nie za bardzo rozumiem co za różnica, na którym roku jesteś. To jeździj w jednym tygodniu do niego, w drugim do mamy. Jakbyś tak strasznie nie tęskniła to mogłabyś też nie spędzać u rodziców całego weekendu.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Krzywobuta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2017-03-20, 09:27   #8
Olusiaa_
Zakorzenienie
 
Avatar Olusiaa_
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 5 363
Dot.: Problem z seksem w domu

[1=7cd1d0bf3fc279e4e45587f 61c3d7242fa9c0a30;7204029 6]Serio? Dziewczyno masz 20 lat i pozwalasz sobie żeby twoi rodzice decydowali czy możesz uprawiać seks?
[/QUOTE]

Skoro jest na utrzymaniu rodziców, to powinna szanowac ich zasady i ich dom

rządzić to sobie można na "swoim", jak sie pracuje itp., a nie jak się nie ma kasy nawet na gumki...

Nadya
niech chłopak do Ciebie na studia przyjeżdża albo Ty do niego, jak mieszkacie, w akademikach , wynajmujecie ?
Olusiaa_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-03-20, 09:36   #9
7cd1d0bf3fc279e4e45587f61c3d7242fa9c0a30
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2016-07
Wiadomości: 4 812
Dot.: Problem z seksem w domu

Cytat:
Napisane przez Olusiaa_ Pokaż wiadomość
Skoro jest na utrzymaniu rodziców, to powinna szanowac ich zasady i ich dom

rządzić to sobie można na "swoim", jak sie pracuje itp., a nie jak się nie ma kasy nawet na gumki...

Nadya
niech chłopak do Ciebie na studia przyjeżdża albo Ty do niego, jak mieszkacie, w akademikach , wynajmujecie ?
No dobrze ale takie wpiep*anie się rodziców w jej życie intymne i zabranianie seksu nie jest ok. To tak jak niektórzy zabraniają posiadać chłopaka, a i tak to daje odwrotny skutek, bo się spotykają, z tą różnicą, że po krzakach. Albo calowac. To jest absurd i nic z zasadami domu nie ma wspólnego, rozumiem w tym domu nie przyprowadza się chłopaków i nie chędorzy (rodzice w takim razie też nie powinni uprawiać seksu w takim razie), ale nie zabranianie 20 latce uprawiać miłości, niech jeszcze matka z nią do ginekologa pójdzie i błone sprawdzi czy ma, a ona i tak będzie to robiła z zakazami czy bez.

Edytowane przez 7cd1d0bf3fc279e4e45587f61c3d7242fa9c0a30
Czas edycji: 2017-03-20 o 09:40
7cd1d0bf3fc279e4e45587f61c3d7242fa9c0a30 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-03-20, 09:45   #10
Olusiaa_
Zakorzenienie
 
Avatar Olusiaa_
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 5 363
Dot.: Problem z seksem w domu

ale przecież jej rodzice nie zakazali seksu
Olusiaa_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-03-20, 09:53   #11
7cd1d0bf3fc279e4e45587f61c3d7242fa9c0a30
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2016-07
Wiadomości: 4 812
Dot.: Problem z seksem w domu

Autorka sama napisala, ze mama nie chce żeby uprawiała seksu i według ich zasad nie powinna wcale aż nie skończy studiów. Tak to jest chore

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
7cd1d0bf3fc279e4e45587f61c3d7242fa9c0a30 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2017-03-20, 10:06   #12
Olusiaa_
Zakorzenienie
 
Avatar Olusiaa_
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 5 363
Dot.: Problem z seksem w domu

Wiesz, jak komuś nie pasują zasady panujące w domu, to moze się wyprowadzić i samemu utrzymywać :P

a poki rządzą rodzice, to trzeba to szanować

Nadya a na noc też mu nie pozwalają zostac?
Olusiaa_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-03-20, 10:12   #13
7cd1d0bf3fc279e4e45587f61c3d7242fa9c0a30
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2016-07
Wiadomości: 4 812
Dot.: Problem z seksem w domu

O ludzie... czyli jakby jej rodzice kazali jej się ubierać tylko jak oni chcą i każą to ma się nie buntować, tylko grzecznie się godzić, bo takie zasady? Są pewnie granice i rodzić nie powinien ingerowac w niektore sprawy, bo to nie zdrowe. Mimo, że jest na ich utrzymaniu, to nie jest bezwolnym zwierzątkiem, albo niewolnikiem, który ma się bezwzględnie słuchać.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
7cd1d0bf3fc279e4e45587f61c3d7242fa9c0a30 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-03-20, 10:18   #14
Olusiaa_
Zakorzenienie
 
Avatar Olusiaa_
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 5 363
Dot.: Problem z seksem w domu

nie ma co popadać w skrajności

przyprowadzanie do domu chłopaka to już poważna sprawa
no i na pewno rodzice zwyczajnie martwią sie, że studiów nie skonczy

ja mysle, ze z czasem go polubią, zaakceptują i pozwolą zostawac na noc.
u mnie tak wlasnie bylo i na naszym związku się to negatywnie nie odbiło
Olusiaa_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-03-20, 10:34   #15
NadyaR
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2017-03
Wiadomości: 35
Dot.: Problem z seksem w domu

Ale jednak wiecie, jestem jedyną córką i w ogóle jedynym dzieckiem moich rodziców, więc oni bardzo przeżyli mój wyjazd na studia i najchętniej widywaliby mnie co weekend, więc staram się w miarę często przyjeżdżać. Poza tym moje studia są straszne pod względem nauki i czasami po prostu nie mogę pojechać na weekend do chłopaka (albo on do mnie), bo bym się nie dała rady nauczyć. Więc często powrót do domu rodzinnego to dla mnie po prostu mus bo tam mam dobre warunki do nauki (nie jestem cały czas z moim chłopakiem). Poza tym nie ma co ukrywać- całe życie mieszkałam z rodzicami, więc jak te 2 tygodnie jestem poza domem to bardzo mi się dłuży i tęsknię. Hmm ogólnie też mi się wydaje, że ich dom- ich zasady, więc nie jest to dla mnie jakoś wielce bulwersujące, że mają jakieś"ale" do mojego seksu z chłopakiem. Tyle że zawsze jak rozmawiam z przyjaciółkami, z którymi mieszkam to one przekonują mnie, że u mnie w domu jest patologia, że nie mogę uprawiać seksu z chłopakiem kiedy chcę mając 20 lat. Moja mama z kolei uważa, że to u nich jest patologia w domach skoro rodzice pozwalają im się seksic u siebie na kwadracie. Ciekawe. Jestem w stanie przyznać rację rodzicom, że skoro mnie utrzymują i jestem od nich zależna to powinnam się zachowywać tak jak oni sobie tego życzą, ale jednak człowiek w wieku 20 lat ma swoje potrzeby. Moi rodzice mogą tego nie rozumieć, bo w moim wieku oni byli już po ślubie i mogli uprawiać seks "na legalu". Ja nie mam tej wygody, bo ślubu w wieku 20 lat teraz się już raczej nie bierze xd

---------- Dopisano o 11:34 ---------- Poprzedni post napisano o 11:27 ----------

Na noc w domu rodzinnym też nie pozwalają zostawać, co innego jak nocuje u mnie w mieście w którym studiuję albo jak ja przyjeżdżam do niego do miasta w którym on się uczy. No to wtedy wiedzą że śpimy razem, więc i pewnie się domyślaja że uprawiamy seks. Poza tym byliśmy razem z chłopakiem na wakacjach i nie mieli do tego żadnego"ale" Tylko nie kazali mi mówić dziadkom że spaliśmy w 1 pokoju. Wydaje mi się, że u moich rodziców to działa tak że czego oczy nie widzą tego sercu nie żal. Tak samo mam z papierosami. Rodzice wiedzą że sobie popalam bo zdarzyło się że znaleźli u mnie paczkę papierosów. Ale nie życzą sobie bym robiła to w ich domu na ich oczach.
NadyaR jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-03-20, 10:36   #16
Krzywobuta
Raczkowanie
 
Avatar Krzywobuta
 
Zarejestrowany: 2016-09
Wiadomości: 470
Dot.: Problem z seksem w domu

Cytat:
Napisane przez NadyaR Pokaż wiadomość
Ale jednak wiecie, jestem jedyną córką i w ogóle jedynym dzieckiem moich rodziców, więc oni bardzo przeżyli mój wyjazd na studia i najchętniej widywaliby mnie co weekend, więc staram się w miarę często przyjeżdżać. Poza tym moje studia są straszne pod względem nauki i czasami po prostu nie mogę pojechać na weekend do chłopaka (albo on do mnie), bo bym się nie dała rady nauczyć. Więc często powrót do domu rodzinnego to dla mnie po prostu mus bo tam mam dobre warunki do nauki (nie jestem cały czas z moim chłopakiem). Poza tym nie ma co ukrywać- całe życie mieszkałam z rodzicami, więc jak te 2 tygodnie jestem poza domem to bardzo mi się dłuży i tęsknię. Hmm ogólnie też mi się wydaje, że ich dom- ich zasady, więc nie jest to dla mnie jakoś wielce bulwersujące, że mają jakieś"ale" do mojego seksu z chłopakiem. Tyle że zawsze jak rozmawiam z przyjaciółkami, z którymi mieszkam to one przekonują mnie, że u mnie w domu jest patologia, że nie mogę uprawiać seksu z chłopakiem kiedy chcę mając 20 lat. Moja mama z kolei uważa, że to u nich jest patologia w domach skoro rodzice pozwalają im się seksic u siebie na kwadracie. Ciekawe. Jestem w stanie przyznać rację rodzicom, że skoro mnie utrzymują i jestem od nich zależna to powinnam się zachowywać tak jak oni sobie tego życzą, ale jednak człowiek w wieku 20 lat ma swoje potrzeby. Moi rodzice mogą tego nie rozumieć, bo w moim wieku oni byli już po ślubie i mogli uprawiać seks "na legalu". Ja nie mam tej wygody, bo ślubu w wieku 20 lat teraz się już raczej nie bierze xd
Ja mam 21 i biorę ślub. Skoro masz tyle nauki i nie masz czasu na chłopaka i seks to nie rozumiem o czym ten wątek.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Krzywobuta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-03-20, 10:43   #17
7cd1d0bf3fc279e4e45587f61c3d7242fa9c0a30
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2016-07
Wiadomości: 4 812
Dot.: Problem z seksem w domu

Cytat:
Napisane przez Krzywobuta Pokaż wiadomość
Ja mam 21 i biorę ślub. Skoro masz tyle nauki i nie masz czasu na chłopaka i seks to nie rozumiem o czym ten wątek.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Też w takim razie nie wiem o co autorce chodzi, czego chce. Niech wynajma pokoj w hotelu i po sprawie
7cd1d0bf3fc279e4e45587f61c3d7242fa9c0a30 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-03-20, 10:52   #18
meggan02
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 135
Dot.: Problem z seksem w domu

BlondHair1 dobrze prawi. Ok, wiadomo, dom rodzicow, ich zasady, ale bez przesady. Oni pieniędzmi dyktują córce warunki - jak chcesz kasę to musisz do nas przyjeżdżać, chłopak zostać nie może, seksu uprawiać tez nie możesz. To nie jest zdrowe.

NadyaR myślę że problemem jest to, że oni nadal traktują Cię jak dziecko. Wiec chcą kierować twoim życiem i nie widzą w tym nic złego, bo uważają że uchronić Cię w ten sposób przed "błędami młodości" typu niechciana ciąża (nawet jak się zabezpieczasz). Są nadopiekuńczy.

Myślę że sposobem na wyjście z tej sytuacji jest zachować się jak dorosły i wprost porozmawiać o problemie. Może wtedy zobaczą, że nie jesteś już dzieckiem.

Nie musi być to od razu walenie między oczy: chce się seksić, ale wy mi nie dajecie. Tylko że jesteś w zwiazku, widujecie się rzadko, chciałabyś żeby zostawał też na noc, bo wtedy możesz spędzić zarówno czas z nim jak i z rodziną a nie jeździć jeden tydzień tu, drugi tam. Jeżeli się nie zgodzą to wprost zapytaj czemu. Nie jesteś dzieckiem, odpowiedź "nie bo nie" nie powinna Cię satysfakcjonować.

Ja w sumie sama zeszłabym na temat seksu. Rozwiała wątpliwości co do tego czy go uprawiam. Pokazała jak okrutne, nierealne i idiotyczne jest wymaganie żeby nie uprawiać seksu z mężczyzną, którego się kocha aż do zakończenia studiów czyli jakiegoś 25 roku życia. No ale ja to ja, jak u Ciebie jest to temat tabu, to może być Ci trudno. Chociaż może właśnie jak pokażesz że zachowujesz się jak dorosła i jesteś w stanie rozmawiać na tematy, na które oni nie mają odwagi to coś do nich dotrze.

A jak to nie wypali to trudno, będziesz musiała raz jeździć do domu, raz do chłopaka.
meggan02 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-03-20, 11:01   #19
NadyaR
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2017-03
Wiadomości: 35
Dot.: Problem z seksem w domu

Chyba chciałam po prostu dowiedzieć się czy to normalne że moi rodzice mają takie zasady czy raczej nie jest to normalne i mam prawo mieć jakieś poczucie krzywdy. Ja niestety nie mam możliwości wzięcia ślubu w ciągu najbliższych paru lat, bo uważam że ślub powinny brać osoby w pełni niezależne finansowo od rodziców, a my będziemy niezależni dopiero za te kilka lat jak skończymy studia i zostaniemy lekarzami. Myślałam może, że dostanę jakieś rady jak porozmawiać z rodzicami i czy w ogóle się da, ale wydaje mi się, że mimo wszystko będziemy musieli pozostać przy częstotliwości 1-2 w miesiącu, chociaż mojemu chłopakowi się to strasznie nie podoba i nie potrafi chyba do końca zrozumieć że podczas seksu w domu rodzinnym zżera mnie taki stres, że wolałabym tego nie robić i mam z tego powodu wręcz awersję do seksu. A jednak muszę wracać co tydzień-dwa do domu, chociażby po to żeby się nauczyć, bo moje studia niestety są takie wymagające dosyć :/

---------- Dopisano o 12:01 ---------- Poprzedni post napisano o 11:56 ----------

meggan02 moja mama już powiedziała mi, że chłopak nie może zostawać na noc, bo dziadkowie by tego w życiu nie zrozumieli i nie zaakceptowali (tak dla ścisłości- dom jest dziadków). Poza tym rodzice uważają, że zostawanie u siebie na noc nie jest w porządku w domu rodzinnym, bo to brak szacunku do rodziców i takie tam. Już sama nie wiem, może to normalne. A tak poza tym- u mnie w domu Wszystko jest ok, dostaję Wszystko czego tylko zapragnę, mam dobry kontakt z mamą, dużo rozmawiamy (ale nie o seksie) i może w tym wypadku naprawdę wypadałoby uszanować wolę rodziców. Sama już nie wiem...
NadyaR jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2017-03-20, 11:11   #20
Olusiaa_
Zakorzenienie
 
Avatar Olusiaa_
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 5 363
Dot.: Problem z seksem w domu

no to spróbuj z rodzicami pogadać

może nie od razu o seksie ale np.o zostawaniu na noc ?
Olusiaa_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-03-20, 11:24   #21
meggan02
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 135
Dot.: Problem z seksem w domu

To podbij bezposrednio do dziadków i z nimi porozmawiaj ;P Nie o seksie oczywiście tylko o zostawaniu twojego chłopaka.

Szczerze to nie rozumiem gdzie jest brak szacunku w tym, że przedstawiłaś rodzinie swojego faceta i że chcesz żeby spędzał z wami czas. Rodzice też na pewno uprawiają seks i co, nie okazują tym braku szacunku dla dziadków (skoro to ich dom)? No ale mnie inaczej wychowani wiec chyba nigdy tego nie pojmę, wiec pozostawiam to jako pytanie retoryczne xP
meggan02 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-03-20, 11:51   #22
Olusiaa_
Zakorzenienie
 
Avatar Olusiaa_
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 5 363
Dot.: Problem z seksem w domu

Cytat:
Napisane przez meggan02 Pokaż wiadomość
Szczerze to nie rozumiem gdzie jest brak szacunku w tym, że przedstawiłaś rodzinie swojego faceta i że chcesz żeby spędzał z wami czas. Rodzice też na pewno uprawiają seks i co, nie okazują tym braku szacunku dla dziadków (skoro to ich dom)? No ale mnie inaczej wychowani wiec chyba nigdy tego nie pojmę, wiec pozostawiam to jako pytanie retoryczne xP
rodzice są po ślubie, może o to chodzi
Olusiaa_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-03-20, 12:10   #23
kalor
Gazela inteligencji
 
Avatar kalor
 
Zarejestrowany: 2010-10
Wiadomości: 6 371
Dot.: Problem z seksem w domu

W sumie ja sobie nie wyobrażam uprawiać seks w domu rodziców :/ u mnie jest inna sytuacja, bo mój facet mieszka w tym samym mieście, a ja wracam do domu co jakieś 3 tygodnie, ale nawet jakbym miała taka sytuacje jak autorka, to jednak nie zdecydowałabym się. Może warto powoli odcinać pępowinę, co jakiś czas wydłużać czas spędzany bez rodziców?
kalor jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-03-20, 12:53   #24
meggan02
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 135
Dot.: Problem z seksem w domu

Olusiaa_ no tylko co jak ktoś nie planuje brać ślubu nigdy? Wtedy jego seks do końca życia będzie wszystkich obrażał

Edytowane przez meggan02
Czas edycji: 2017-03-20 o 12:54
meggan02 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-03-20, 12:59   #25
Olusiaa_
Zakorzenienie
 
Avatar Olusiaa_
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 5 363
Dot.: Problem z seksem w domu

Cytat:
Napisane przez meggan02 Pokaż wiadomość
Olusiaa_ no tylko co jak ktoś nie planuje brać ślubu nigdy? Wtedy jego seks do końca życia będzie wszystkich obrażał
we własnym domu to sobie mozna i w trójkącie życ
ale dla niektórych dziadków/rodziców to jest nie do zaakceptowania , no i nic nie poradzisz na to
Olusiaa_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-03-20, 13:31   #26
NadyaR
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2017-03
Wiadomości: 35
Dot.: Problem z seksem w domu

Skoro muszę kłamać dziadków nawet co do tego że na wakacjach spaliśmy w oddzielnym pokoju i jak zostaję na weekend w swoim studenckim mieście muszę im mówić że siedzę sama przez weekend, nie jadę do chłopaka ani on do mnie nie przyjeżdża to tym bardziej w domu nie pozwolili by mi z nim spać. Więc chyba muszę faktycznie zaakceptować taki stan rzeczy, a mój chłopak musi zaakceptować seks raz- dwa razy w miesiącu, tylko mam nadzieję że nasz związek nie ucierpi w żaden sposób na tym

---------- Dopisano o 14:31 ---------- Poprzedni post napisano o 14:26 ----------

U mnie w domu było nawet oburzenie jak kiedyś wujek wszedł do mojego pokoju (bez pukania) a akurat leżeliśmy sobie z chłopakiem pod kocem (nawet się nie całowaliśmy, byliśmy w pełni ubrani). To było jakoś z rok temu, wszyscy byli oburzeni a mama mi powiedziała żebym tak więcej nie robiła bo później dziadkowie tylko się denerwuja :/ to było jakoś 1-1,5 roku temu. Od tamtej pory jak słyszymy że ktoś idzie to po prostu podnosimy się do pozycji siedzącej
NadyaR jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-03-20, 14:17   #27
7cd1d0bf3fc279e4e45587f61c3d7242fa9c0a30
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2016-07
Wiadomości: 4 812
Dot.: Problem z seksem w domu

Cierpliwość twojego chłopaka kiedyś sie skonczy skoro teraz mu to bardzo przeszkadza to w przyszlosci bedzie tylko gorzej. Myslisz ze bedzie czekal do konca twoich studiów, bo nie umiesz z nimi porozmawiac i tego zalatwic? W koncu z toba zerwie i poszuka sobie asertywniejszej dziewczyny i tyle, bo tak na dluzsza mete zyc sie nie da
A ty nie masz swojego zdania "moze rodzice maja racje" "jak zmienic ich zdanie" a potem "eh musimy zaakceptowac ten fakt" troche taka mimoza. Bez urazy. Bronisz sie przez radami jak tylko mozesz, nie umiesz otworzyc jadaczki wiec przyzwyczaj sie ze nikt za ciebie tego nie zrobi, a samo sie nie ulozy, bo chyba na to liczysz. W zyciu tak nie ma, trzeba otworzyc jadaczke i byc stanowczym, bo beda toba pomiatac w zyciu prywatym i zawodowym

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

Edytowane przez 7cd1d0bf3fc279e4e45587f61c3d7242fa9c0a30
Czas edycji: 2017-03-20 o 14:30
7cd1d0bf3fc279e4e45587f61c3d7242fa9c0a30 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-03-20, 14:29   #28
201707261519
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 683
Dot.: Problem z seksem w domu

[1=7cd1d0bf3fc279e4e45587f 61c3d7242fa9c0a30;7206066 6]Cierpliwość twojego chłopaka kiedyś sie skonczy skoro teraz mu to bardzo przeszkadza to w przyszlosci bedzie tylko gorzej. Myslisz ze bedzie czekal do konca twoich studiów, bo nie umiesz z nimi porozmawiac i tego zalatwic? W koncu z toba zerwie i poszuka sobie asertywniejszej dziewczyny i tyle, bo tak na dluzsza mete zyc sie nie da
A ty nie masz swojego zdania "moze rodzice maja racje" "jak zmienic ich zdanie" a potem "eh musimy zaakceptowac ten fakt" troche taka mimoza. Bez urazy

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz[/QUOTE]

To rodzinne jak widać. Rodzice sie boją dziadków, a dziewczyna rodziców. Nie ma skąd brać wzorców asertywności
201707261519 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-03-20, 15:14   #29
NadyaR
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2017-03
Wiadomości: 35
Dot.: Problem z seksem w domu

Nie jest tak łatwo się postawić, wiedząc jakie jest zdanie całej rodziny na ten temat. Poza tym moi rodzice i dziadkowie często komentują, że np moja kuzynka to dobrze się zachowywała, bo nie nocowala u chłopaka ani on u niej do zaręczyn, a nawet jak już się zaręczyli i chłopak u niej spał, to spał na kanapie itd... Także jak widzicie moja rodzina to typowi tradycjonalisci. Mama też mi zawsze powtarzała że ojciec przed ślubem nigdy nawet u niej nie spał, a jak raz ona nocowala u taty jeszcze w czasie trwania narzeczeństwa to musiała spać w łóżku z jego mamą a moją babcią, podczas gdy tata spał u siebie w pokoju. Więc ich się raczej nie przegada, moi rodzice to nie są ludzie z którymi można się targować, negocjować. Mają wpojone swoje wartości i tyle. Uważam że z jednej strony to ok, bo np mam koleżankę, która z każdej imprezy potrafi wrócić do domu (w którym mieszka z rodzicami) z innym facetem i jej rodzice na to przyzwalaja. Ale z drugiej strony- mój chłopak nie jest jakimś przypadkowym facetem poznanym w klubie, niedługo stukną nam 2 lata razem. Moi rodzice i dziadkowie go lubią, często pytają co u niego i kiedy przyjedzie, moja mama często gdy siedzę z nim w pokoju przychodzi pogadać z nami. Tylko chciałabym trochę więcej prywatności, żeby móc chociaż raz w tygodniu się z nim pokochać, ale myślę że jeśli to nie wypali to on też nie powinien być zły, bo to jednak nie moja wina, nie zmienię sytuacji w domu, nie raz próbowałam uświadamiać rodziców i negocjować w kwestii zostawania na noc. Myślę że największą szkodą jest to, że nie studiujemy w jednym mieście, bo wtedy nie byłoby żadnego problemu, moglibyśmy się w tygodniu spotykać

---------- Dopisano o 16:14 ---------- Poprzedni post napisano o 16:07 ----------

Brakuje mi seksu (i wiem że mojemu chłopakowi też, jeszcze bardziej), ale nie chcę tego robić w domu, bo boję się że przez ten stres że ktoś nas przyłapie dostanę jakiejś nerwicy. Praktycznie za każdym razem gdy coś zaczniemy robić, a ja usłyszę jakiś podejrzany hałas, od razu wstaję, ubieram się i "odkluczam" drzwi żeby nikt nie przyłapał mnie na tym, że są zakluczone, bo zaraz by było: "po co zamykasz? Co wy tam robicie?". Przez to seks jest sporadyczny i bardzo stresujący, zero jakiejkolwiek przyjemności. Nawet jak jesteśmy u mnie w mieszkaniu (tym studenckim) albo u niego i jesteśmy sami, to podczas seksu chwilami myślę o tym, co moja rodzina by na to powiedziała, wiem, to chore
NadyaR jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-03-20, 15:23   #30
7cd1d0bf3fc279e4e45587f61c3d7242fa9c0a30
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2016-07
Wiadomości: 4 812
Dot.: Problem z seksem w domu

Tylko ze twoje takie myslenie bedzie wplywalo na twoje pozniejsze zycie seksualne, potem na twoje dzieci. Chcesz zeby tak samo zyly jak ty, myslaly ze nawet nie moga w spokoju kochac sie z chlopakiem, bo to zle? Tak to jest patologiczne zachowanie, bedziesz je powielala. Radzie ci isc do seksuologa

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
7cd1d0bf3fc279e4e45587f61c3d7242fa9c0a30 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Seks


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2017-03-23 10:34:09


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 14:36.