akademik - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Szkoła i edukacja

Notka

Szkoła i edukacja Szkoła i edukacja, to forum dla osób, które chcą się uczyć. Tu dowiesz się wszystkiego o szkołach, uczelniach, kursach. Na forum NIE odrabiamy prac domowych!

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2011-08-07, 10:49   #1
Clarity
Zadomowienie
 
Avatar Clarity
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 1 265

akademik


Mam mętlik w głowie, bo złożyłam podanie o akademik, ale boję się, że nie dostanę miejsca. Szperałam trochę w necie i znalazłam informacje, że w przypadku starania się o akademik dochód na osobę w rodzinie powinien wynosić ok 700zł. Ja przekraczam ten dochód trzy krotnie... myślicie, że mam szansę na akademik?

Właściwie nie wiem, co mam teraz robić. Lista przyjętych osób do akademika będzie dostępna na początku września. Jeśli nie dostanę miejsca w akademiku to mogę się odwołać o tej decyzji jeszcze jakby co. Ale coraz bardziej intensywnie myślę nad ,,zaklepaniem" sobie mieszkania...Czy jest możliwość zapłacenia kaucji, a potem wycofania się z wynajmu? Proszę o poradę bardziej doświadczone studentki.
__________________
Clarity jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-07, 10:55   #2
pamfilia
Zakorzenienie
 
Avatar pamfilia
 
Zarejestrowany: 2010-05
Lokalizacja: Ś.Ś.
Wiadomości: 5 815
Dot.: akademik

Wszystko zależy od uczelni. Akademik mogą przyznawać dla osób o niższym dochodzie ALBO dużej odległości od miasta w którym jest uczelnia. Ale miałam koleżankę o dużym dochodzie i spod samego miasta (20km) i po odwołaniu dostała pokój w akademiku. Miejsca się zwalniają po prostu W pierwszych tygodniach jest też duża rotacja w akademikach, dużo ludzi rezygnuje, przenosi się na mieszkania itd, w razie czego wtedy warto próbować jeszcze bo szansa jest duża
pamfilia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-07, 10:57   #3
michachacha
Wtajemniczenie
 
Avatar michachacha
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 2 660
Dot.: akademik

Cytat:
Napisane przez Clarity Pokaż wiadomość
Mam mętlik w głowie, bo złożyłam podanie o akademik, ale boję się, że nie dostanę miejsca. Szperałam trochę w necie i znalazłam informacje, że w przypadku starania się o akademik dochód na osobę w rodzinie powinien wynosić ok 700zł. Ja przekraczam ten dochód trzy krotnie... myślicie, że mam szansę na akademik?

Właściwie nie wiem, co mam teraz robić. Lista przyjętych osób do akademika będzie dostępna na początku września. Jeśli nie dostanę miejsca w akademiku to mogę się odwołać o tej decyzji jeszcze jakby co. Ale coraz bardziej intensywnie myślę nad ,,zaklepaniem" sobie mieszkania...Czy jest możliwość zapłacenia kaucji, a potem wycofania się z wynajmu? Proszę o poradę bardziej doświadczone studentki.
Jeżeli mieszkasz daleko od miejscowości w której znajduje się uczelnia i codzienny dojazd jest utrudnieniem lub w ogóle nie jest możliwy to masz chyba jeszcze szansę na ten akademik. U mnie np. na uczelni to co wymieniłam jest priorytetem w przyznawaniu miejsca w domu studenckim, a na drugim miejscu jest dochód na jednego członka w rodzinie. A co z zaklepaniem mieszkania to zależny od właściciela i umowy, bo ja podpisujesz na samym początku. Nawet jeżeli rezygnacja będzie możliwa to z pewności nie otrzymasz z powrotem kaucji
michachacha jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-07, 10:57   #4
emememsik
po prostu Em :)
 
Avatar emememsik
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 29 527
Dot.: akademik

Na mojej uczelni dochód nie może przekroczyć ok. 1300 zł. Ale jeśli bardzo chcesz mieszkać w akademiku to pamiętaj, że sporo osób rezygnuje w ciągu roku i wtedy nie ma większego znaczenia Twój dochód, po prostu możesz wejść na wolne miejsce.
__________________
od maja 2012 przejechałam na rolkach 488 km
emememsik jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-07, 11:19   #5
baleron
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-07
Wiadomości: 166
Dot.: akademik

W moich akademikach najpierw osoby z niskim dochodem i mieszkające daleko. Potem zaoczni, a potem cała reszta jeśli są wolne miejsca.

Czemu chcesz iść do akademika? Z ciekawości pytam.
baleron jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-07, 11:27   #6
emememsik
po prostu Em :)
 
Avatar emememsik
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 29 527
Dot.: akademik

Cytat:
Napisane przez baleron Pokaż wiadomość
Czemu chcesz iść do akademika? Z ciekawości pytam.
Wspomnienia na całe życie?
__________________
od maja 2012 przejechałam na rolkach 488 km
emememsik jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-07, 11:39   #7
baleron
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-07
Wiadomości: 166
Dot.: akademik

A daleko masz do domu?
baleron jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2011-08-07, 11:40   #8
ladylajla
Zakorzenienie
 
Avatar ladylajla
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 4 907
Dot.: akademik

Zgadzam się z przedmówczyniami. Jeżeli nie dostaniesz akademika w pierwszej turze, potem są kolejne, czasem przed zakwaterowaniem ludzie nie wnoszą opłaty, która jest jednocześnie rezerwacją miejsca (nie wiem czy wszędzie tak jest, ale przypuszczam, że tak) i na ich miejsce wskakują kolejni z listy. O pokój można się starać przez cały rok akademicki, bo w semestrze są ciągłe migracje - studenci się przeprowadzają do mieszkań, rezygnują ze studiów, różne historie. Trzeba pisać odwołania, chodzić do biura, które się zajmuje zakwaterowaniem, prosić. A być może martwisz się na zapas, bo jeżeli jest dużo DSów i miejsc w nich, a chętnych stosunkowo niewielu, to się uda, pewnie zależy od uczelni i miasta (jeśli wynajęcie mieszkania w danym mieście jest dosyć drogie, to zwykle jest bardzo dużo podań o przyznanie akademika).
__________________
- Co pani ma do zaproponowania biednym, chorym, starym?
- Zachęcała ich będę, żeby spróbowali być młodzi, zdrowi i bogaci.
ladylajla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-07, 11:43   #9
skaz
Zadomowienie
 
Avatar skaz
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: z domu
Wiadomości: 1 004
Dot.: akademik

Cytat:
Napisane przez emememsik Pokaż wiadomość
Wspomnienia na całe życie?
Wspomnienia wspomnieniami, ale ten chaos jaki tam panuje i bałagan (nie wiem jak u Was, ale w akademiku gdzie ja bywam gościnnie) bywa nieznośny - dosłownie. Po kilkugodzinnej wizycie w akademiku jestem po prostu zdezorientowana ;D
__________________
Nigdzie nie jesteśmy bardziej samotni, niż leżąc w łóżku,
z naszymi tajemnicami i wewnętrznym głosem,
którym żegnamy lub przeklinamy mijający dzień.
skaz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-07, 11:46   #10
emememsik
po prostu Em :)
 
Avatar emememsik
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 29 527
Dot.: akademik

Cytat:
Napisane przez skaz Pokaż wiadomość
Wspomnienia wspomnieniami, ale ten chaos jaki tam panuje i bałagan (nie wiem jak u Was, ale w akademiku gdzie ja bywam gościnnie) bywa nieznośny - dosłownie. Po kilkugodzinnej wizycie w akademiku jestem po prostu zdezorientowana ;D
Chaos i bałagan zależy od tego na jakich ludzi się trafi - jak wszędzie.
__________________
od maja 2012 przejechałam na rolkach 488 km
emememsik jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-07, 11:48   #11
baleron
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-07
Wiadomości: 166
Dot.: akademik

U mnie jest w porządku. Oczywiście trzeba się przyzwyczaić. Ale po dość nudnym życiu w szkole średniej akademik to coś, czego było mi trzeba.

My opłaty wnosiliśmy dopiero w połowie w października. A miejsca się zwalniały, gdy ktoś przenosił się na stancje, albo po prostu rzucał studia. Bo i takich osób jest mnóstwo.

A jeśli mowa o chaosie? Owszem, osoba z zewnątrz może być zdezorientowana. Bo dla mnie normą jest, że w ciągu godziny przez mój pokój nieraz przewinie się ze dwadzieścia osób. Jak chce się uczyć to po prostu zamykam się na klucz i nie otwieram. Pamiętam jak mój chłopak u mnie był i nie mógł się otrząsnąć z szoku po tym, gdy kolega z pokoju obok wszedł bez pukania w slipkach, wziął coś z mojej lodówki i wyszedł. Bo akurat zepsuł się im przedłużacz i przez weekend mieliśmy lodówkę wspólną. Koleżanka też oczy szeroko otwierała ze zdumienia, gdy np. ktoś wbiegał, brał patelnię i wybiegał. Dlatego dla mnie to jest standard, że panuje chaos, bo bywa że ja sama nie wiem co się dzieje. Ale za to właśnie kocham mój akademik. A jak ludzie wyjeżdżają do domu na weekend i zostaje w tej ciszy to mnie szlag trafia, że nikt mi nie zawraca głowy. Zależy co kto lubi.

Edytowane przez baleron
Czas edycji: 2011-08-07 o 11:57
baleron jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-08-07, 12:00   #12
794f4f7fd0b0868ccd574eb97c8ebd94d2e43545_60bea4f1edd75
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 628
Dot.: akademik

.

Edytowane przez 794f4f7fd0b0868ccd574eb97c8ebd94d2e43545_60bea4f1edd75
Czas edycji: 2011-08-28 o 21:52
794f4f7fd0b0868ccd574eb97c8ebd94d2e43545_60bea4f1edd75 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-07, 12:26   #13
LadyEs92
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-07
Wiadomości: 48
Dot.: akademik

Cytat:
Napisane przez Clarity Pokaż wiadomość
Mam mętlik w głowie, bo złożyłam podanie o akademik, ale boję się, że nie dostanę miejsca. Szperałam trochę w necie i znalazłam informacje, że w przypadku starania się o akademik dochód na osobę w rodzinie powinien wynosić ok 700zł. Ja przekraczam ten dochód trzy krotnie... myślicie, że mam szansę na akademik?

Właściwie nie wiem, co mam teraz robić. Lista przyjętych osób do akademika będzie dostępna na początku września. Jeśli nie dostanę miejsca w akademiku to mogę się odwołać o tej decyzji jeszcze jakby co. Ale coraz bardziej intensywnie myślę nad ,,zaklepaniem" sobie mieszkania...Czy jest możliwość zapłacenia kaucji, a potem wycofania się z wynajmu? Proszę o poradę bardziej doświadczone studentki.
a na jakiej uczelni starasz sie o akademik??
LadyEs92 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-07, 12:40   #14
mm444
Władca Wizażu
 
Avatar mm444
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 17 366
Dot.: akademik

Treść usunięta
mm444 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-07, 12:45   #15
baleron
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-07
Wiadomości: 166
Dot.: akademik

Cytat:
Napisane przez mm444 Pokaż wiadomość
Treść usunięta
Ale chyba masz na myśli studentów starszych lat, którzy nie mieszkali w akademiku?
baleron jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-07, 12:49   #16
Clarity
Zadomowienie
 
Avatar Clarity
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 1 265
Dot.: akademik

Oczywiście liczę się z sytuacją, że kaucja przepadnie. Ale wolę mieć zabezpieczenie w razie czego, gdybym nie otrzymała akademika.
Będę studiować we Wrocławiu, z mojej miejscowości to około 100km.
Wydaję mi się, że we Wrocławiu odległość nie ma znaczenia, ponieważ w podaniu o akademik nie wpisywałam odległości od domu w kilometrach.

Dlaczego akademik? Może jestem głupiutka i naiwna, ale liczę na to, że nowe miasto, studia oznaczać dla mnie będą całkiem nowe życie. Całkowicie nowe otoczenie i ludzie to coś czego bardzo potrzebuje po ostatnich latach spędzonych w moim rodzinnym mieście. Z tego co słyszałam, z opowieści innym wynika, że w akademikach zazwyczaj jest wesoło, panuje fajna atmosfera, słowem- przeżycia na całe życie. Wiadomo, że akademik ma wady, ale jak będę chciała się uczyć mogę zamknąć się w pokoju, pójść do czytelni czy biblioteki. Po za tym koszty też są niższe, a ja na przykład wolę wydać 400 zł na akademik niż 700zł na stancję i mieć dodatkowe pieniądze na jakieś wyjścia, imprezy czy kosmetyki.
__________________
Clarity jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-07, 12:52   #17
mm444
Władca Wizażu
 
Avatar mm444
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 17 366
Dot.: akademik

Treść usunięta
mm444 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-07, 12:53   #18
baleron
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-07
Wiadomości: 166
Dot.: akademik

Jak masz dochód powyżej 2 tys na osobę to aż tak bardzo kasy Ci chyba nie brak?
baleron jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-07, 12:55   #19
pamfilia
Zakorzenienie
 
Avatar pamfilia
 
Zarejestrowany: 2010-05
Lokalizacja: Ś.Ś.
Wiadomości: 5 815
Dot.: akademik

Cytat:
Napisane przez baleron Pokaż wiadomość
Jak masz dochód powyżej 2 tys na osobę to aż tak bardzo kasy Ci chyba nie brak?
Chyba normalne że woli zapłacić mniej niż więcej?
pamfilia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-08-07, 13:01   #20
baleron
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-07
Wiadomości: 166
Dot.: akademik

Cytat:
Napisane przez mm444 Pokaż wiadomość
Treść usunięta
Własnym oczom nie wierzę. U nas przed wakacjami składa się deklaracje kto chce w przyszłym roku dalej mieszkać w akademiku. I pierwszeństwo mają starsze roczniki, nikt nie ma prawa ich wyrzucić. Potem pierwszaki. A potem cała reszta.
baleron jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-07, 13:04   #21
plywok
Zakorzenienie
 
Avatar plywok
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: gdzieś :)
Wiadomości: 7 212
Dot.: akademik

jeżeli przekraczasz trzykrotnie a więc wychodzi 2,100 na osobe. to jest naprawdę dużo. za tą kasę spokojnie możesz wynając mieszkanie (mówie raczej o pokoju w mieszkaniu, ale jednosobowy) a i jeszcze starczy na wyżywienie, kserówki czy jakieś atrakcje.

no chyba, że chcesz iśc do akademika bo masz tam znajomych albo chcesz mieć ciekawe wspomnienia.
__________________


(;
plywok jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-07, 13:04   #22
baleron
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-07
Wiadomości: 166
Dot.: akademik

Cytat:
Napisane przez pamfilia Pokaż wiadomość
Chyba normalne że woli zapłacić mniej niż więcej?
W sumie tak. Z tym, że ja mam alergię na osoby, które idą do akademika w ramach oszczędności, bo mam parę osób na piętrze, których rodzice pracują na czarno, pieniędzy jak lodu, a zajmują miejsce w akademiku naprawdę potrzebującym i nawet dostają stypendia socjalne. Dlatego wrzuciłam ją do jednego wora z tymi osobami, w sumie niepotrzebnie. Sorki.
baleron jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-07, 13:07   #23
emememsik
po prostu Em :)
 
Avatar emememsik
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 29 527
Dot.: akademik

Dajcie spokój, jeśli dostanie miejsce mając taki dochód to widocznie było ich na tyle dużo. Oczywiście, że wiele osób idzie do akademika dla atmosfery, nie widzę w tym nic złego.
__________________
od maja 2012 przejechałam na rolkach 488 km
emememsik jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-07, 13:09   #24
mm444
Władca Wizażu
 
Avatar mm444
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 17 366
Dot.: akademik

Treść usunięta

Edytowane przez mm444
Czas edycji: 2011-08-07 o 13:15
mm444 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-07, 13:17   #25
baleron
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-07
Wiadomości: 166
Dot.: akademik

Cytat:
Napisane przez mm444 Pokaż wiadomość
Treść usunięta
Źle się wyraziłam. Wyrzucić ich mogą za niepłacenie, łamanie regulaminu, rezygnacji ze studiów itp.
Ja bez problemu mogę co roku mieszkać w akademiku, po uprzednim złożeniu deklaracji. To smutne, że studenci u Ciebie muszą regularnie rok w rok walczyć o miejsce. W jakim mieście tak jest?

Edytowane przez baleron
Czas edycji: 2011-08-07 o 13:18
baleron jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-07, 13:18   #26
mm444
Władca Wizażu
 
Avatar mm444
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 17 366
Dot.: akademik

Treść usunięta
mm444 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-07, 13:23   #27
baleron
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-07
Wiadomości: 166
Dot.: akademik

Cytat:
Napisane przez mm444 Pokaż wiadomość
Treść usunięta
A można mieć średnią poniżej 3.0? Nawet nie wiedziałam.
Ja tam na mój system nie narzekam, może i niesprawiedliwe ale nikomu to nie wadzi, nikt nie musi żyć na walizkach przez pięć lat.

Edytowane przez baleron
Czas edycji: 2011-08-07 o 13:27
baleron jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-07, 13:26   #28
mm444
Władca Wizażu
 
Avatar mm444
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 17 366
Dot.: akademik

Treść usunięta
mm444 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-07, 13:29   #29
pamfilia
Zakorzenienie
 
Avatar pamfilia
 
Zarejestrowany: 2010-05
Lokalizacja: Ś.Ś.
Wiadomości: 5 815
Dot.: akademik

Cytat:
Napisane przez baleron Pokaż wiadomość
A można mieć średnią poniżej 3.0? Nawet nie wiedziałam.
poprawki?
pamfilia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-07, 13:31   #30
baleron
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-07
Wiadomości: 166
Dot.: akademik

Cytat:
Napisane przez mm444 Pokaż wiadomość
Treść usunięta
W sumie racja. Osobiście nie znam takich osób, mówisz o jakichś "szczególnych" przypadkach A zdradzisz mi to miasto?
baleron jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Szkoła i edukacja


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 13:17.