'pryszcze' i czerowne kropki na głowie - proszę o opinię - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dermatologia

Notka

Dermatologia Forum dla osób, które interesują się dermatologią lub mają problemy ze skórą. Masz trądzik lub atopowe zapalenie skóry? Dołącz do nas, pomóż sobie i innym.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2008-08-29, 22:39   #1
werkawerka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 140

'pryszcze' i czerowne kropki na głowie - proszę o opinię


Z góry przepraszam za zakładanie nowego wątku, są podobne, ale to nie jest dokładnie to o co mi chodzi.
Mam problemy ze skórą głowy.
Pojawiaja się na niej (od jakichś 5-6 lat) małe krostki, które bardzo łatwo wycisnac, wystarczy w zasadzie po nich delikatnie przejechać palcem. Potem robia się strupki, ale szybko schodzą.
Nie obserwuję łupieżu czy większego łuszczenia się skóry.
Mam przez to na skórze głowy czerwone kropki.
Czasami to przechodzi. I dłuższy czas nie mam tak, potem znów się pojawia. Nie są to jakieś wysypy... po prostu jakoś tak się zjawiają.
Głowa mnie nie swędzi.

Włosy mam bardzo rzadkie. Trudno mi powiedzieć czy od zawsze czy od czasu kiedy cierpię na tą przypadłość, na pewno ich stan się pogorszył.
Włosy są rzadkie szczególnie na czubku głowy, a jako że mają bardzo ciemny kolor to wydaje mi się że mój przedziałek się bardzo na ich tle odcina i widać jaki jest szeroki.
Do lekarza udam się za miesiac. Postanowiłam już. Musze po prostu wrócic do miasta w którym mieszkam.

Moje włosy się przetłuszczają, co bardzo widać ze wzgledu na ich cienkość. Myję je codziennie lub co dwa dni (wtedy są wyraznie przetluszcozne, ale nie myje gdy caly dzien siedze w domu)

Chciałąbym jednak poznać opinię Pani doktor i Waszą. Czy ktos na to cierpiał? Naczytałam się o łojotokowym zapaleniu skóry głowy i wydaje mi się ze to nie jest to.

Bardzo dziękuję z góry!
__________________
Do połowy maja -> bedzie 75kg
Do końca czerwca-> będzie 70kg

"Odchudzanie ma jeszcze jedną zaletę - zawsze się udaje. Nie znam innej rzeczy, która - przy zachowaniu pewnych zasad - gwarantuje tak wysoki stopień powodzenia". (Charles Glass)
werkawerka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-30, 13:04   #2
19Mallgosia91
Raczkowanie
 
Avatar 19Mallgosia91
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 90
GG do 19Mallgosia91
Dot.: 'pryszcze' i czerowne kropki na głowie - proszę o opinię

Ja też mam rzadkie wlosy myje codziennie nie jest aż tak żle i od niedawna pojawiami sie czerwona kropa która boli nieżle cos jak pryszcz i nawet nie wiem kiedy sie pojawia kiedy znika cały czas w tym samym miejscu;/ u mnie tego nie widac raczej ale kurcze denerwuje mnie Pozdrawiam
19Mallgosia91 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-09-01, 19:37   #3
alanek3
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 70
Dot.: 'pryszcze' i czerowne kropki na głowie - proszę o opinię

Moze opowiedzcie o swoim problemie w aptece,farmaceucie.Z tego co sie orientuje w aptekach jest sporo dobrych i naprawde leczniczych szamponow,ktore naprawde pomagaja.Gdyby jednak nie pomoglo zachecam do wizyty u dermatologa
alanek3 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-14, 12:06   #4
KALLISTE
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Greek Islands:)
Wiadomości: 676
Dot.: 'pryszcze' i czerowne kropki na głowie - proszę o opinię

Cytat:
Napisane przez alanek3 Pokaż wiadomość
Moze opowiedzcie o swoim problemie w aptece,farmaceucie.Z tego co sie orientuje w aptekach jest sporo dobrych i naprawde leczniczych szamponow,ktore naprawde pomagaja.Gdyby jednak nie pomoglo zachecam do wizyty u dermatologa
tez mam podobny problem od kilku lat. czy moze to byc łupiez pstry zaden szampon, ani nic nie pomaga. bylam tez u trzech dermatologów. i nic
KALLISTE jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-14, 18:39   #5
psychotropina
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomości: 175
Dot.: 'pryszcze' i czerowne kropki na głowie - proszę o opinię

Tez mam podobny problem, u mnie objawy nasila stress, mysle, ze pomaga stosowanie jednego szamponu-jeden rodzaj caly czas i nie ladowanie wlosow odzywkami itp. Moze to byc alergia na skladniki kosmetykow. Ja czasem smaruje spirytusem...
__________________
"Nie jestem czlowiekiem - jestem dynamitem"
psychotropina jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-15, 23:41   #6
Nanusia76
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 663
Dot.: 'pryszcze' i czerowne kropki na głowie - proszę o opinię

Niestety mój TŻ ma podobny problem, ropne krostki na skórze głowy. Nie obędzie się bez wizyty u dermatologa bo może to być zapalenie mieszków włosowych tak jak się okazało w jego przypadku. Dermatolog zalecił kurację Unidoxem i smarowanie skóry głowy płynem z antybiotykiem-robionym w aptece na receptę.
Nanusia76 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-16, 15:58   #7
KALLISTE
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Greek Islands:)
Wiadomości: 676
Dot.: 'pryszcze' i czerowne kropki na głowie - proszę o opinię

Cytat:
Napisane przez Nanusia76 Pokaż wiadomość
Niestety mój TŻ ma podobny problem, ropne krostki na skórze głowy. Nie obędzie się bez wizyty u dermatologa bo może to być zapalenie mieszków włosowych tak jak się okazało w jego przypadku. Dermatolog zalecił kurację Unidoxem i smarowanie skóry głowy płynem z antybiotykiem-robionym w aptece na receptę.
I pomogło mu to trochę? Ja mialam antybiotyk, i płyn robiony aptece i nic nie pomogło. Ani trochę
KALLISTE jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2009-02-25, 22:03   #8
Nanusia76
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 663
Dot.: 'pryszcze' i czerowne kropki na głowie - proszę o opinię

Cytat:
Napisane przez KALLISTE Pokaż wiadomość
I pomogło mu to trochę? Ja mialam antybiotyk, i płyn robiony aptece i nic nie pomogło. Ani trochę
Pomogło na kilka miesięcy ale niestety krostki pojawiły się znowu na szczęście jest ich dużo mniej.
Nanusia76 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dermatologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 21:20.