Czy makijaż do zdjęć różni się od normalnego? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Makijaż - pytania do wizażystki

Notka

Makijaż - pytania do wizażystki Miejsce, w którym rozmawiamy o wizażu, stylizacji, kosmetykach kolorowych oraz trendach w makijażu. Masz pytanie? Zadaj je wizażystce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2006-06-19, 10:31   #1
tez_ewka
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 1

Czy makijaż do zdjęć różni się od normalnego?


Witam!

Pytanko do profesjonalistów Mam w planie małą rodzinną "sesję zdjęciową" I tu pytanie -- czy jak malujecie modelki do poważnych zdjęć to taki makijaż różni się czymś, czy robi się go tak samo jak np. na wieczorne wyjście na miasto?

Pozdrawiam,
Ewcia
tez_ewka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-19, 10:45   #2
Olisek
Przyczajenie
 
Avatar Olisek
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Kraków- Podgórze
Wiadomości: 26
Dot.: Czy makijaż do zdjęć różni się od normalnego?

Przy sesjach zdjęciowych z własnego doświadczenia wiem, że używa się dobrze kryjącego podkładu-aby pokryc idealnie wszelkie niedoskonalości, twarz musi być obficie przypudrowana - żadne miejsce nie może błyszczeć. Cień do powiek musi mieć intensywny kolor i powinien łagodnie przechodzić kolor w kolor. Majując usta trzeba uważać żeby nie było widać granicy między szminką a konturówką
Olisek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-19, 12:41   #3
Luna83
Zadomowienie
 
Avatar Luna83
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 1 699
Dot.: Czy makijaż do zdjęć różni się od normalnego?

Profesjonalistą to nie jestem ale co nieco wiem z praktyk telewizyjnych Przede wszystkim powinno unikać się błyszczących cieni, lepiej postawić na jasne matowe beży i brązy bo one najlepiej wychodzą na zdjęciach są trwałe i uniwersalne. Twarz nie powinna się świecić, więc warto dać bazę pod podkład, puder do zdjęc natomiast powinien być nieco ciemniejszy niż normalnie, powinien dobrze kryć i matować. Usta jak najbardziej naturalne. Generalnie ostrożnie z wszelkimi świecidłami i błysczydłami
Luna83 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-19, 16:28   #4
Kadunia
Zakorzenienie
 
Avatar Kadunia
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 9 435
Dot.: Czy makijaż do zdjęć różni się od normalnego?

Cytat:
Napisane przez Luna83
Profesjonalistą to nie jestem ale co nieco wiem z praktyk telewizyjnych Przede wszystkim powinno unikać się błyszczących cieni, lepiej postawić na jasne matowe beży i brązy bo one najlepiej wychodzą na zdjęciach są trwałe i uniwersalne. Twarz nie powinna się świecić, więc warto dać bazę pod podkład, puder do zdjęc natomiast powinien być nieco ciemniejszy niż normalnie, powinien dobrze kryć i matować. Usta jak najbardziej naturalne. Generalnie ostrożnie z wszelkimi świecidłami i błysczydłami
]

Zgadzam sie
__________________

Kadunia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-19, 16:40   #5
smileofangel
Zakorzenienie
 
Avatar smileofangel
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 4 162
Dot.: Czy makijaż do zdjęć różni się od normalnego?

ja tez sie zgadzam z tego co ja wiem dodam ze bez blysk nie dotyczy tylko oczu moj fotograf zawsze krzyczy twarz mat czyli zero rozswietlaczy z drobinkami itp... najlepiej do zdjec jak dla mnie puki co sprawdza sie dermacol robi idealna buzie i wlasnie pamietaj ze makijaz do zdjec musi byc ciemniejszy niz normalnie podklad wlasnie ciemniejszy o ton, czasem (zaleznie od oswietlenia) sprawdzaja sie kulki typu meteorytki bo swietnie odbijaja swiatlo i robia taka promienna cere ale to tez ostroznie i nie wiem dokladnie do jakiego swiatla :/...
__________________
.
smileofangel jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-19, 17:24   #6
kasienka-1990_16
Raczkowanie
 
Avatar kasienka-1990_16
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: województwo lubuskie
Wiadomości: 33
GG do kasienka-1990_16
Dot.: Czy makijaż do zdjęć różni się od normalnego?

nic dodac nic ująć...poprostu zgadzam sie z innymi wypowiedziami
kasienka-1990_16 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-19, 19:15   #7
kami828
Zadomowienie
 
Avatar kami828
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: pomorze
Wiadomości: 1 237
Dot.: Czy makijaż do zdjęć różni się od normalnego?

Ja właśnie mam zamiar zrobić pierwszą sesje fotograficzną mojej koleżance dała się namówić Już wiem jak ją umalować Tylko ten nasz kochany i prawie nieosiągalny Dermacol musze kupić ale to juz jutro mam nadzieję że znajde w jakimś sklepie w moim mieście,znalazłam tylko w jednym ale nie mój odcień :/ Lubie robić sobie zdjęcia więc tymbardziej mi sie przyda bo nie wspomne o tym że żaden podkład mi nie kryje i sie świece często Co do sesji mam nadzieję że mi się uda Twoja Ewka tez będzie napewno super pozdrwaiam
kami828 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Makijaż - pytania do wizażystki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 11:16.