Swędzi mnie. - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Ginekologia

Notka

Ginekologia Miejsce, w którym rozmawiamy o ginekologii. Tutaj znajdziesz pytania i odpowiedzi związane ze zdrowiem intymnym kobiety. Rozmawiamy np. o antykoncepcji.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2008-11-28, 20:40   #1
stary_zielony_trampek
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: Tam, Gdzie Spadają Anioły
Wiadomości: 56
Wyślij wiadomość przez ICQ do stary_zielony_trampek GG do stary_zielony_trampek Send a message via Skype™ to stary_zielony_trampek
Unhappy

Swędzi mnie.


Swędzi mnie 'pochwa'. Nie dokładnie ona, ale chciałam wam przybliżyć umiejscowienie :P

Nie w środku, tylko tak bardziej... hmmm...
Pozwólcie, że bardziej opisowo:
Jak rozchylicie wargi sromowe mniejsze i wsadzicie delikatnie palec, to wyczujecie zwężenie i jakieś takie jakby fałdki skóry.
Tam mnie swędzi.

Nie mam upławów, a przynajmniej ich nie zauważyłam. Ale od jutra mam zamiar zakładać białe majtki, żeby poobserwować.
Nie wyczułam tam żadnych ran, strupów ani żadnych innych.
Nie wiem tylko, czy ta okolica nie jest zaczerwieniona, bo nie mam jak sprawdzić - w łazience słabe światło i ciągle ktoś jest w domu, więc nie mam jak się rozebrać i przejrzeć w lusterku.
Nie używałam tamponów, nie zabawiałam się z chłopkiem w żaden sposób. Jedynie masturbowałam się 3 dni temu, ale nie wkładałam sobie palców ani niczego innego.
Myję się, ogólnie utrzymuję higienę tamtych okolic, bo chciałam uniknąć takich właśnie sytuacji.

Co to może być? Poproszę o diagnozę 'z własnego doświadczenia', bo na razie wolałabym uniknąć wizyty u ginekologa.
Grzybica? To mi pierwsze przyszło na myśl...
Nie chcę iść do ginekologa. Mam problemy ze wstydem. Jak mam rozebrać się przed obcym facetem, to robi mi się niedobrze i od razu wymiotuję (z życia wzięte: miałam coś nie tak z piersiami. Lekarz czekał 15 minut aż się uspokoję i przestanę zwracać wszystko co wcześniej przyjęłam). A później dół przez przynajmniej 2 tygodnie. Naprawdę chcę tego uniknąć.


Do rzeczy: dostanę jakieś tabletki bez recepty? Tabletki/żele/pigułki... Coś, co mi pomoże. Są możliwe jakieś 'nawroty' tej choroby? Jeśli tak, to czy ta ewentualna maść bez recepty pomoże mi to całkowicie wyleczyć?
stary_zielony_trampek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-11-28, 20:52   #2
anka1956
Raczkowanie
 
Avatar anka1956
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 173
Dot.: Swędzi mnie.

Jeżeli tak bardzo się wstydzisz to kup sobie CLOTRIMASOLUM w kremie jest bez recepty i smaruj wg przepisu na ulotce, powinno pomóc a jak nie to niestety będziesz musiała przełamać wstyd i pójść do lekarza.
anka1956 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-11-28, 20:55   #3
crippled
Wtajemniczenie
 
Avatar crippled
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 2 829
Dot.: Swędzi mnie.

całe zycie bedziesz unikac lekarza? jeśli nie odpowiada ci ginekolog mężczyzna zawsze możesz poszukać kobiety.
__________________
crippled jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-11-28, 20:56   #4
stary_zielony_trampek
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: Tam, Gdzie Spadają Anioły
Wiadomości: 56
Wyślij wiadomość przez ICQ do stary_zielony_trampek GG do stary_zielony_trampek Send a message via Skype™ to stary_zielony_trampek
Dot.: Swędzi mnie.

Cytat:
Napisane przez anka1956 Pokaż wiadomość
Jeżeli tak bardzo się wstydzisz to kup sobie CLOTRIMASOLUM w kremie jest bez recepty i smaruj wg przepisu na ulotce, powinno pomóc a jak nie to niestety będziesz musiała przełamać wstyd i pójść do lekarza.
Na ulotce wszystko będzie napisane? Nic się nie stanie, jak ten krem dostanie się 'głębiej' do pochwy?
__________________
Odcięli ANIOŁOM srzydła, bo dawały czoć trochę wolności.
Odarli z ich szat gdyż za piękne były.
Obrzucili je błotem, bo białą skórę miały.
Teraz stoją ranne, nagie, brudne lecz nadal doskonałe...
stary_zielony_trampek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-11-28, 21:02   #5
stary_zielony_trampek
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: Tam, Gdzie Spadają Anioły
Wiadomości: 56
Wyślij wiadomość przez ICQ do stary_zielony_trampek GG do stary_zielony_trampek Send a message via Skype™ to stary_zielony_trampek
Dot.: Swędzi mnie.

Cytat:
Napisane przez crippled Pokaż wiadomość
całe zycie bedziesz unikac lekarza? jeśli nie odpowiada ci ginekolog mężczyzna zawsze możesz poszukać kobiety.
Nie chcę iść do lekarza. Nie mam zamiaru rzygać 20 minut przed badaniem. Jesteś w stanie mi pomóc czy nie? Jeśli nie, to komentarze zachowaj dla siebie.
__________________
Odcięli ANIOŁOM srzydła, bo dawały czoć trochę wolności.
Odarli z ich szat gdyż za piękne były.
Obrzucili je błotem, bo białą skórę miały.
Teraz stoją ranne, nagie, brudne lecz nadal doskonałe...
stary_zielony_trampek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-11-28, 21:05   #6
Marwari
Zakorzenienie
 
Avatar Marwari
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 19 079
GG do Marwari
Dot.: Swędzi mnie.

żeby wyleczyć grzybicę MUSISZ iśc do ginekologa...
nie ma innego wyjścia...
__________________
"Przeznaczenie rozdaje karty. A my tylko gramy." Artur Schopenhauer


[SIGPIC][/SIGPIC]
Marwari jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-11-28, 21:11   #7
Spiraea
Przyczajenie
 
Avatar Spiraea
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 11
Dot.: Swędzi mnie.

Możesz spróbować Abothylu. Jest dość skuteczny na wszytskie tego typu dolegliwości wewnętrzne Więcej o tym preparacie mozesz sobie poczytać w wątku o nim, tutaj na forum. Złuszcza chorą śluzówkę po prostu, więc powinien przynieść Ci ulgę. Myślę, że warto spróbować na początek. Powodzenia
Spiraea jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2008-11-28, 21:13   #8
myszka26aaa
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomości: 38
Dot.: Swędzi mnie.

nawiazujac do ...swedzi mnie...... kochanie a ile ty masz lat,ze wstydzisz sie?Pamietaj ze kiedys musi byc ten 1 raz.Wszystkie globulki dopochwowe sa na recepte,gdyz sa o dzialaniu grzybobojczym,bakteriobój czym.I uwierz kochana,z drogami rodnymi nie ma zartow!!!!!!!!!!!!!Jesli kiedys chcesz miec dzieci,a raczej kazda kobieta chce zostac kiedys matka.Pamietaj ze kazda nie leczona choroba ma swoj skutek,powiklania.Ja radze wybrac sie do lekarza i nie czekac az przejdzie.Choc moze byc to jakis drobiazg,lecz warto sie przelamac
myszka26aaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-11-28, 21:50   #9
madaK
Rozeznanie
 
Avatar madaK
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: lubelskie
Wiadomości: 804
Dot.: Swędzi mnie.

to nie musi byc choroba,moze jakies podraznienie.kup sobie clortimazolum,mozesz nim spokojnie smarowac,nawet delikatnie w srodku.ale jesli ci nie przejdzie,bedziesz musiała pojsc do lekarza.jedz jogurty naturalne,kup wit b,i mozesz lacibinos femina
(doustne),lub laktovaginal(dopochwowe). albo jakies preparaty bez recepty,jest na forum lista i poczytaj.
madaK jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-11-29, 09:23   #10
mischievous
Zakorzenienie
 
Avatar mischievous
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: :)
Wiadomości: 3 901
Dot.: Swędzi mnie.

proponuje GYNAZOL, to jest na recepre na jeden raz(ok35zl), ale naprawde dobry.
i plyn ZIAJA macierzanka przeciwgrzybiczy.

wiesz w koncu bedziesz musiala isc do lekarza bo inne badania jak cytologia itp sa potrzebne, w koncu bedzie trzena sie przelamac i naprawde nie bedzie tak zle

nie ma sie czego wstydzic, nawet jesli to grzybica-nie kojarz sobie z brudem tylko np z bielizna ze sztucznego materialu, od antybiotykow, seks oralny i jeszcze jest kilka powodow.

Moze sie nawrocic, czesto tak jest ale nie tak szybko zreszta to jest uleczalne takze powodzenia
__________________


Wygrywa tylko ten, kto ma jasno określony cel i nieodparte pragnienie, aby go osiągnąć






mischievous jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-11-29, 09:35   #11
kamila2006
Zakorzenienie
 
Avatar kamila2006
 
Zarejestrowany: 2006-09
Wiadomości: 4 897
Dot.: Swędzi mnie.

nie ma sie czego wstydzic. lekarz jest od tego zeby leczyc. i lepiej na poczatku niz czekac az infekcja sie rozszerzy. ja mialam kiedys podobny problem dostalam od gin globulki dopochwowe (paczka 6 sztuk) a juz po 2 globulce problem zniknal!
__________________

Biegam tydz: 2/10
Motywacja 100%

http://s7.suwaczek.com/200804173235.png



kamila2006 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-11-29, 09:48   #12
kilianna
Zakorzenienie
 
Avatar kilianna
 
Zarejestrowany: 2006-05
Wiadomości: 6 023
Dot.: Swędzi mnie.

Wizyty u ginekologa po prostu nie da się uniknąć. Prędzej, czy później będziesz musiała się przełamać, lepiej dla Ciebie, żeby odbyło się to prędzej niż później.
Tak jak dziewczyny pisały- kup clotrimazolum maść, jest bez recepty. Ale mi nigdy sama maść nie pomagała, musiałam chodzić do ginekologa po globulki. Gynazol też miałam- bardzo dobry
kilianna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-11-29, 10:33   #13
stary_zielony_trampek
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: Tam, Gdzie Spadają Anioły
Wiadomości: 56
Wyślij wiadomość przez ICQ do stary_zielony_trampek GG do stary_zielony_trampek Send a message via Skype™ to stary_zielony_trampek
Dot.: Swędzi mnie.

Dzięki dziewczyny... Naprawdę chcę uniknąć wizyty u lekarza, idę sobie dzisiaj kupić tą maść i może wypytać babkę w aptece czy coś jeszcze mogłoby mi pomóc.
__________________
Odcięli ANIOŁOM srzydła, bo dawały czoć trochę wolności.
Odarli z ich szat gdyż za piękne były.
Obrzucili je błotem, bo białą skórę miały.
Teraz stoją ranne, nagie, brudne lecz nadal doskonałe...
stary_zielony_trampek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-11-29, 10:49   #14
flybird
BAN stały
 
Avatar flybird
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 3 039
Dot.: Swędzi mnie.

tylko miej na uwadze, to że jeżeli maść pomoże a infekcja przejdzie w stan uśpiony, to i tak prędzej czy później znów będziasz miała tego typu kłopoty. jeżeli będziesz zaleczała w kółko w ten sposób, to możesz nabawić się poważniejszych zakażeń, nie tylko pochwy ale i jajowodów i jajników. tak więc, zastanów się czy NA PEWNO nie chcesz pójść do ginekologa, przemęczyć sie te 15minut, ale wyleczyć się i nie musieć brać potem silnych leków. oczywiście ja mówię o wersji pesymistycznej, ale prawdziwej
flybird jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-11-30, 20:23   #15
aniaaspire82
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomości: 12
Dot.: Swędzi mnie.

Maść powinna pomóc, ale możesz też zaopatrzyć się w tantum rosa, czy coś w tym stylu/ przepraszam ale nie pamiętam dokładnie nazwy. Można kupić bez recepty, to płyn do płukania pochwy, pozdrawiam
aniaaspire82 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-12-01, 13:01   #16
Migdał
Rozeznanie
 
Avatar Migdał
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 572
Dot.: Swędzi mnie.

Nie będę się powtarzać o konieczności wizyty u lekarza- ale polecam przy okazji lactovaginal i dobry płyn do higieny intymnej. Poza tym objawy, o których piszesz- to nie musi być grzybica, ale np jakieś podrażnienie.
Migdał jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-12-01, 13:11   #17
*majka*
Zakorzenienie
 
Avatar *majka*
 
Zarejestrowany: 2005-04
Lokalizacja: Nordrhein-Westfalen
Wiadomości: 7 497
Dot.: Swędzi mnie.

To nie musi byc grzybica,a moze byc zapalenie bakteryjne pochwy,czyli nie grzyby sa odpowiedzialne za swedzenie,a bakterie,z ktorymi masc Clotrimazolum sobie na pewno nie poradzi,bo potrzebne sa antybiotyki -> tu troche na ten temat <-
W skrajnych przypadkach zlekcewazenie choroby moze prowadzic do bezplodnosc-wybor nalezy do Ciebie...

Pozdrawiam
__________________

Edytowane przez *majka*
Czas edycji: 2008-12-01 o 13:18
*majka* jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-12-02, 18:55   #18
stary_zielony_trampek
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: Tam, Gdzie Spadają Anioły
Wiadomości: 56
Wyślij wiadomość przez ICQ do stary_zielony_trampek GG do stary_zielony_trampek Send a message via Skype™ to stary_zielony_trampek
Dot.: Swędzi mnie.

No dobra... Przeszło zanim kupiłam tą maść xP
I wiem już z czego: miałam pachnący papier toaletowy :P
__________________
Odcięli ANIOŁOM srzydła, bo dawały czoć trochę wolności.
Odarli z ich szat gdyż za piękne były.
Obrzucili je błotem, bo białą skórę miały.
Teraz stoją ranne, nagie, brudne lecz nadal doskonałe...
stary_zielony_trampek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Ginekologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 15:27.