Piegi- czy można je usunąć, wybielić, rozjaśnić? - Strona 2 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki Miejsce, w którym rozmawiamy o pielęgnacji twarzy i ciała oraz sprawdzonych kosmetykach. Masz pytanie? Zadaj je kosmetyczce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2005-05-12, 09:57   #31
women20
Raczkowanie
 
Avatar women20
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 476
Post Piegi

Poradzcie mi co mam zrobic? mam jasna karnacje w zwiazku z tym mam piegi glownie na rekach plecach i ramionach oczywiscie w lecie na twarzy takze kurcze przez to nie moge sie opalac bo mam ich coraz wiecej najgorsze sa te na plecach ramionach.Jak sie ich pozbyc?Albo co zrobic zeby sie opalic i nie miac tych piegow? marzy mi sie opalona cera bylam nawet na solaium ale nic nie pomoglo wrecz pogorszylo wyskoczylo mi ich jeszcze wiecej;( ja chce byc opalona
women20 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-05-12, 11:10   #32
myycha
Rozeznanie
 
Avatar myycha
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 780
Talking Dot.: Piegi

nie przejmuj sie .... bo nic Ci to nie da... ja mam ten sam problem, mecze sie w lato z piegami na rekach... i nic z tym sie chyba nie da zroic... taka juz nasza uroda ... raczej o gladkiej skorce mozemy zapomniec.... jedyne co nam pozostaje to uzywac kremu z dosyc duzym filtrem.... a do solarium sloneczko nie chodz... bo to pogorszy stan Twojej skorki... i bedzie tych piegow wiecej i wiecej.... a jesli sie opalasz na sloneczku, to posmaruj skore oliwa (taka zwykla, nie oliwka do ciala)... mi to pomaga, wychodzi mi wtedy mniej piegow... tylko sie nie przeraz... bo na paczatku skora jest czerwona i piegow jest duzo, ale po kilku godzinkach sie chowaja ...oczywiscie nie smaruj sie oliwa jak idziesz na plaze... to jest dobre np opalajac sie na dzialce czy balkoniku
myycha jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-05-12, 11:41   #33
Eleo765
Zadomowienie
 
Avatar Eleo765
 
Zarejestrowany: 2005-03
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 1 806
Dot.: Piegi

co zrobić? zaakceptować! piegi dodają młodzieńczego uroku, te na nosku odejmują lat... i tak się ich nie pozbędziemy, więc po co rozpaczać? a jak przyjdzie moda na piegi to będziemy z uśmiechem politowania patrzeć na te, któe będę malowały sobie kropeczki na nosie drogimi kredkami
niech żyją piegi!!!!!
Eleo765 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-05-12, 11:47   #34
Roksi
Raczkowanie
 
Avatar Roksi
 
Zarejestrowany: 2004-07
Wiadomości: 318
Dot.: Piegi

A może znacie jakieś mleczka do opalania,po których piegi sie nie pokażą??
Roksi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-05-28, 16:27   #35
Justusik
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2004-07
Wiadomości: 2
GG do Justusik
Pomocy piegi!!!

Mam problemy z piegami. mam juz ich dosyc. uzywam roznych kremow, ale nie daja porzadanego skutku. ostatnio kolezanka powiedziala ze moze z tym sie udac do kosmetyczki i ona cos poradzi na to. czy ktoras z was cos takiego probowala,chodzi mi o to co kosmetyczka moze zrobic i ile ok. tomoze kosztowac. poozdr. i z gory thx
Justusik jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-05-28, 17:00   #36
ta_bletka
Raczkowanie
 
Avatar ta_bletka
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 449
Dot.: Pomocy piegi!!!

a zastanow sie czy warto walczyc z natura? moim zdaniem piegi ladnie wygladaja. sama mam kilka na nosie i nie pogniewalabym sie gdyby bylo ich wiecej
ta_bletka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-05-28, 17:32   #37
Sylwiasta
Zadomowienie
 
Avatar Sylwiasta
 
Zarejestrowany: 2003-12
Lokalizacja: Krakow
Wiadomości: 1 555
Dot.: Pomocy piegi!!!

Jakze Ci zazdroszcze Justusiku! Cale zycie chcialam byc piegowata i ruda w dodatku ale nic z tego. Na Wizazu byl watek o tym, jak dziewczyny sobie domalowywaly piegi, zeby tylko je miec!
Piegi zbladna jesli bedziesz sie konsekwentnie chronila wysokim filtrem i najlepiej jeszcze kapeluszem przed sloncem (filtr powyzej 30spf i ochrona UVA okolo ppd 28) - wszystko jest w watkach o filtrach.
Kolezanka miala chyba na mysli jakis gleboki piling do wykonania przez dermatologa ale w przypadku piegow a nie przebarwien, dermatolog Ci to odradzi.
Podobno tez dobrze dziala maseczka z ogorka lub sok z niego ale na Twoim miejscu zrobilabym z tych piegow po prostu swoj "znak firmowy"
Sylwiasta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2005-05-29, 11:17   #38
malena18
Rozeznanie
 
Avatar malena18
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 647
Dot.: Pomocy piegi!!!

A ja marzę o piegach!!! są słodkie ale mi chyba pozostała tylko kredka do malowania piegów, bo jakos same nie chca sie pojawic:P
malena18 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-05-29, 12:08   #39
Suzzie_lp
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 16
Dot.: Pomocy piegi!!!

No cóż, niektórym nie podobają się piegi i jeżeli tak, to trzeba z nimi walczyć. Słyszałam, że na piego pomaga cytryna. Po prostu połóż kawałek cytryny na piegach o poczekaj około 10 min. Zabieg powtarzaj co 1 - 2 dni. Piegi, niestety, kochają słońce. Wtedy robią się ciemniejsze i bardziej widoczne.
Suzzie_lp jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-05-29, 20:42   #40
Justusik
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2004-07
Wiadomości: 2
GG do Justusik
Dot.: Pomocy piegi!!!

wielkie dzieki za wszystkie odpowiedzi. sprobuje z ta cytryna i ogorkiem. a tak na marginesie nienawidze tych piegow, bo to nie chodzi o kilka piegow na nosie, ale na calej twarzy i do tego na rekach w sumie nie chodzi mi samo o to ze one sa, ale o innych ludzi ktorzy traktuja mnie jak jakas trendowata, glupie docinki i chamskie skojarzenia czasami mam wszystkiego dosyc

Edytowane przez Justusik
Czas edycji: 2005-05-29 o 20:44 Powód: popełnienie błędów
Justusik jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-05-29, 20:57   #41
Justy
Zakorzenienie
 
Avatar Justy
 
Zarejestrowany: 2002-02
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 4 763
Dot.: Pomocy piegi!!!

walka z piegami nie da najmniejszego efektu, jeśłi nie bedziesz codziennei stosować kremu z porządnym filtrem (powiedzmy spf60 firm svr, bioderma, avene, la roche posay, vichy, l'oreal). wtedy piegi staną sie jaśniejsze i nie bedzie ich przybywać.
pomocniczo można stosować np. activeC la roche posay, clairal svr, drula itp. ale to tylko dodatek do całorocznego filtra.
Justy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2005-06-08, 11:48   #42
kasiakuku
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-04
Wiadomości: 169
Piegi

od słonca wyskakuja mi piegi nie przepadam za nimi czy jest jakas mozliwosc coby nie wyskakiwały? (poomijajac "nie opalanie" twarzy?)
kasiakuku jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-06-08, 11:50   #43
Vivienne
... choć nie Westwood
 
Avatar Vivienne
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: Polska B
Wiadomości: 27 979
Dot.: Piegi

Oj, piegi są super!
Bardzo dodają uroku, ja sama chciałsbym je mieć ;3

Niestety,nie potrafię Ci pomóc Zreszta nie wiem czy jest sposób by się nie pojawiały. To normalna reakcja skory na słonko
__________________
Dopóki nie skorzystałem z Internetu,
nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów

Stanisław Lem

Vivienne jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-06-08, 12:47   #44
Jelonek
Zakorzenienie
 
Avatar Jelonek
 
Zarejestrowany: 2003-07
Wiadomości: 3 879
Dot.: Piegi

Jeżeli nie chcesz mieć piegów to używaj kremów z wysokim filtrem- innej rady nie widzę. Piegi to reakcja skóry na promienie słoneczne, w tych miejscach wydziela się więcej melaniny niż w innych, stąd taki efekt. Jeżeli nie możesz zrezygnować z opalania, to pozostaje Ci polubić swoje piegi
Jelonek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-10-14, 15:51   #45
Laleczka!
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 22
Skuteczny sposoób na pozbycie sie piegów

Hej dziewczyny mam do was tak prosbe. Znacie moze jakies skuteczne sposoby na pozbycie sie piegow np. jakies kremy albo jakies inne domowe sposoby ktore daja efekty.
P.S. Tylko nie piszcie mi ze piegi trzeba polubic albo cos w tym, stylu.
Laleczka! jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-21, 21:19   #46
czarna_232
Raczkowanie
 
Avatar czarna_232
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 158
Sposoby na pozbycie sie piegów

Strasznie denerwują mnie moje piegi, co prawda nie mam ich od urodzenia, powstają od słońca ale nie moge powiedzieć że ich nie widać, słyszałam o skutecznej metodzie z mąki ziemniaczanej, moze wy znacie jakies sposoby na pozbycie sie piegow domowymi metodami ??
czarna_232 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-21, 23:39   #47
Anett_
Wtajemniczenie
 
Avatar Anett_
 
Zarejestrowany: 2005-03
Wiadomości: 2 051
Smile Dot.: Sposoby na pozbycie sie piegów

Cytat:
Napisane przez czarna_232
Strasznie denerwują mnie moje piegi, co prawda nie mam ich od urodzenia, powstają od słońca ale nie moge powiedzieć że ich nie widać, słyszałam o skutecznej metodzie z mąki ziemniaczanej, moze wy znacie jakies sposoby na pozbycie sie piegow domowymi metodami ??
Przede wszystkim, osobiście uważam, że mało jest równie uroczych szczegółów w kobiecej urodzie, co piegi
Ale to moje zdanie, polecam lekturę wątków, może Znajdziesz odpowiadające Ci wskazówki:

http://www.wizaz.pl/forum/showthread...ighlight=piegi
http://www.wizaz.pl/forum/showthread...ighlight=piegi
http://www.wizaz.pl/forum/showthread...ighlight=piegi
http://www.wizaz.pl/forum/showthread...ighlight=piegi

ps. z domowych sposobów- działanie wybielające posiada ogórek
Anett_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-22, 10:24   #48
Mo_niczka
Raczkowanie
 
Avatar Mo_niczka
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: mazowsze
Wiadomości: 238
Dot.: Sposoby na pozbycie sie piegów

Najlepszy sposob to polubic swoje piegi ...ja mam duuuuuuuzo....wiosna sa bardziej widoczne,kiedy pierwsze słonce je przypiecze ....mam i lubie....mozna je zatuszowac ale chyba pozbyc sie na zawsze nie da rady...Pieguski są bardzo piekne
__________________
blogbezzapachu.blogspot.c om
idealneczterdziestoletnie .blogspot.com
Mo_niczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-22, 10:29   #49
mosticchio
BAN stały
 
Avatar mosticchio
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Italia
Wiadomości: 572
Dot.: Sposoby na pozbycie sie piegów

Kremy wybielajace sa dobre w aptece ich mnostwo ,jeden z najlepszych is kutecznych to LIRELAC
mosticchio jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2005-11-22, 11:11   #50
bąbelek_82
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 605
Dot.: Sposoby na pozbycie sie piegów

.
__________________


Edytowane przez bąbelek_82
Czas edycji: 2015-11-17 o 12:21
bąbelek_82 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-12-11, 11:43   #51
freedka
Zakorzenienie
 
Avatar freedka
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 3 290
Unhappy Jak pozbyć się (lub ukryć) piegi

Odkad pamiętam mam na całej twarzy mnóstwo piegów. Kiedys mi to nie przeszkadzało, ale teraz to sie zmieniło, źle sie z nimi czuje Wiem ze nieda sie ich usunąć, poniewaz są "odziedziczone" Ale mam nadzije ze mozna by było cos zrobic zeby nie byly aż tak widoczne. No wiec mam prosbe do Was czy znacie jakeis sposoby zeby te neiszczęsne piegi stały sie mniej widoczne. Prosze...
freedka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-12-11, 17:33   #52
CzarnyElf
Zakorzenienie
 
Avatar CzarnyElf
 
Zarejestrowany: 2004-05
Lokalizacja: USA
Wiadomości: 12 792
Dot.: Jak pozbyć się (lub ukryć) piegi

Moim zdaniem piegi dodaja uroku
No ale jezeli naprawde Ci przeszkadzaja to sa specjalne kremy a nawet podklady wybielajace-szukaj wsrod kosmetykow kanebo,shiseido np
Preparaty z kwasami tez wybielaja.
A ile masz lat?
Pytam bo moze jestes mlodziutka i teraz Ci to przeszkadza a za kilka lat bedziesz chciala miec piegi-bo piegi odmladzaja
CzarnyElf jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-12-11, 18:25   #53
Mysia_
Zadomowienie
 
Avatar Mysia_
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Bytom
Wiadomości: 1 295
Dot.: Jak pozbyć się (lub ukryć) piegi

piegi sa cudowne ja sama jestem szczesliwa posiadaczka piegów pieguski sa naprawde urocze wiele dziewczyn specjalnie kupuje jakieś kredki [ p. w sephorze] zeby malować sobie piegi! ale jeśli Ci naprawde przeszkadzają to wybierz sie do dermatologa, napewno cos poradzi albo slyszałam o soku z cytryny ktory wybiela,moze cos pomoze? alboo pasta cynkowa w aptece mozna ja kupic za 5 zl buźka;*
__________________
D
Mysia_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-12-12, 11:11   #54
acaderek
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Grójec
Wiadomości: 218
Dot.: Jak pozbyć się (lub ukryć) piegi

Maść cynkowa jest do kitu, przynajmniej mi nie pomogła. Ja używam podkłady DMM i on zakrywa moje piegi, potem jeszcze puder brązujący i mam spokocere. Kupie jeszcze dermacol, ale narazie nie mam gdzie.
__________________
anika*
acaderek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-12-12, 13:25   #55
freedka
Zakorzenienie
 
Avatar freedka
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 3 290
Dot.: Jak pozbyć się (lub ukryć) piegi

Ja nie przeczę ze piegi nie dodaja uroku. Moze to wyda wam sie dziwne ale musze napisac ze nawet je lubie bo przynajmniej sie wyrózniam ale mimo wszystko chciałabym je troche wybielic alebo najlepiej w czesci sie ich pozbyc bo wierzcie mi jest ich stanowczo za duzo.
freedka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-02-20, 14:35   #56
Blondgirl18
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2004-04
Wiadomości: 24
GG do Blondgirl18
Preparat na przebarwienia i piegi

Mam jasna karanacje. Gdy tylko zaswieci slonce lub odwiedze solarium pojawiaja mi sie piegi. Zauwazylam tez na swojej buzi kilka przebarwien. Wiem, ze sa specjalne preparaty na przebarwienia. Jesli ktos jest zorientowany w tym temacie prosze o podanie kilku preparatow wraz z cenami (wiem, ze takie kremy sa dosc drogie). Z gory dziekuje.
Blondgirl18 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-02-20, 17:56   #57
monika_wiss
Rozeznanie
 
Avatar monika_wiss
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 526
Dot.: Preparat na przebarwienia i piegi

polecam Celerit, wszystko mi zeszlo w przeciagu dwoch miesiecy, Polecila mi go moja dermatolog. Kosztuje okolo 45 zl, lecz jest ciezko dostepny.
monika_wiss jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-02-20, 20:47   #58
Justy
Zakorzenienie
 
Avatar Justy
 
Zarejestrowany: 2002-02
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 4 763
Dot.: Preparat na przebarwienia i piegi

-wszystko, co powoduje opaleniznę, powoduje też powstawanie piegów.
-nawet, jeśli "wybielisz" piegi, to i tak wrócą, jeśli nie bedziesz codziennie używać dobrego filtra i unikać promieni UV.
więcej znajdziesz forumową wyszukiwarką, bo i piegi, i filtry, i przebarwienia, i wybielanie jest dokąłdnie omówione.
Justy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-03-21, 09:04   #59
katalonka19
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 2
Piegi- czy można je usunąć, wybielić, rozjaśnić?

Zwracam sie z prosba o pomoc. Piegi mam praktycznie od urodzenia. Prubowalam juz je usunac min tanim kremem farmona ale nic.Wobec tego mam pytanie czy wogole sie jeda usunac, czy duzo drozsze kremy pomoga? A co z kolagenem czy on pomoze bo podobno radzi sobie z nimi wysmienicie ale tak mowia producenci a nie znam zdania specjalistow. Cena nie kosmetykow nie gra roli prosze o pomoc w znalezieniu jakiegos skutecznego sposobu ale usowanie laserem raczej odpada.
katalonka19 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-03-21, 09:14   #60
KasiaKatarzynka
Zakorzenienie
 
Avatar KasiaKatarzynka
 
Zarejestrowany: 2004-12
Lokalizacja: tarnobrzeg
Wiadomości: 3 425
Dot.: jak usunac piegi

piegi możesz rozjaśnić [podałam "domowe sposoby" niżej]
albo "zatuszować" dzięki solarium

zaraz na początku "sezonu słonecznego" kilka krotnei odwiedzasz solarium, co prawda wyskakują nowe piegi, ale szybko giną wśród opalenizny całej twarzy [tak jakby zlewały się z opalenizną]

lub rozjaśnianie:
porzeczki
cały sezon, począwszy od tych zielonych -do czasu aż braknie na krzaczkach, robisz z nich papkę i nakładasz na twarz,
podobnie truskawki.

kremów i innych kosmetyków niestety nie doradzę, bo swoich piegów nei zwalczam, mimo że wcześniej chciałam to zrobić, ale w obsesję nei przerodziło sie to więc odpuściłam[w moim przypadku abym zaczęła się czymś zajmować muszę najczęściej mieć na tym punkcie obesję ]
KasiaKatarzynka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2018-08-03 11:37:19


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 15:34.