Pracy szukamy-ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. 3. - Strona 3 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Praca i biznes

Notka

Praca i biznes W tym miejscu rozmawiamy o pracy i biznesie. Jeśli szukasz pracy, planujesz ją zmienić lub prowadzisz własny biznes, to miejsce jest dla ciebie.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2012-10-12, 12:43   #61
20160901857
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 21 098
Dot.: "Pracy szukamy-ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. 3."

Cytat:
Napisane przez Gryzeldaa Pokaż wiadomość

Ja miałam dziś rozmowę w sprawie pracy za granicą,
W jakim kraju?

Cytat:
Napisane przez sonnewampire Pokaż wiadomość
Podobno tylko umowy studenckie będą "nieozusowane" więc teraz już całkiem studenci zawładną rynkiem. Więc absolwenci będą mieć jeszcze mniejszą szanse na jakąkolwiek prace. Ostatnio mówili że tak się biorą ze te umowy "śmieciowe" że nie dość że będzie się jeszcze mniej zarabiało to będzie większe bezrobocie. Firmy będą rezygnować z pracowników i tyle, ewentualnie zatrudniać całkowicie na czarno. Co z tego że w 2013 będzie najniższa 1600 jak wszystko pójdzie "w góre" i podobno składki wzrosną podatek to samo .Więc nie dość że płaca po odliczeniu wszystkiego praktycznie w ogóle nie wzrośnie to wyjdzie na to że będzie jeszcze gorzej niż było.
Korzystają z tego, że większość studentów nie "zarabia" lecz "dorabia", więc pójdzie pracować za każdą stawkę. Cholernie niesprawiedliwe, ale bardzo (dla pracodawców) opłacalne...
20160901857 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-10-12, 12:44   #62
Kukunia23
Rozeznanie
 
Avatar Kukunia23
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 898
Dot.: "Pracy szukamy-ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. 3."

http://www.wykop.pl/ramka/1117219/na...-nedzna-placa/

najgłupsze ogłoszenia o pracę
__________________
You shoot me down but I won’t fall
I am titanium

Kukunia23 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-10-12, 12:52   #63
mikados
Rozeznanie
 
Avatar mikados
 
Zarejestrowany: 2011-07
Lokalizacja: płd PL albo gdzieś dalej....
Wiadomości: 925
Dot.: "Pracy szukamy-ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. 3."

Cytat:
Napisane przez Kukunia23 Pokaż wiadomość
a napiszcie dziewczyny jaka była wasza najmniej przyjemna rozmowa kwalifikacyjna, taka, że was coś wkurzyło albo zniesmaczyło, albo ktoś był nieuprzejmy???
Niemiłe rozmowy, które mi przychodzą do głowy miałam na pewno 3:

1. rekrutacja do dużej firmy z oddziałami w KRK, WAWA, KTC - bezpośrednia propozycja szkolenia 7 dniowego w Wawie ze wspólnym pokojem/noclegami i pełna otwartość na wszystkie propozycje szefa.
2. II etap rekrutacji z osobą poniżej wszelkich standardów etycznych, forma rozmowy z pretensjami. że za dużo umiem, mam za duże doświadczenie w pracy w KRK i za daleko mieszkam (aż 10 km) - praca dla jednego z największych producentów budowlanych w Europie!! Dano mi odczuć, że stanowisko jest już obstawione przez kogoś bo zarzuty (a nie pytania) były wprost ordynarne .
3. na początku rozmowy przyszły szef wypalił, że za jakie grzechy on musi się zajmować rekrutacją z jakimiś głupkami, które przychodzą na rozmowy, dalszy poziom rozmowy był poniżej poziomu, od peanów nad własną osobą (jakże cudowna) bo ubliżanie pod adresem innych ludzi niegodnych jemu, etc....
4. odwołanie rekrutacji na godzinę przed jej rozpoczęciem, bo jednak kobieta się rozmyśliła i nie będzie nikogo zatrudniać a ogłoszenie dała bo chciała zobaczyć czy zgłosi się wielu ludzi (firma polsko-niemiecka branża poligraficzna - sama nie wiem czy to jakiś żart czy była nawalona)

Niestety rekrutują często osoby, które tego nie powinny robić i wszystko zależy od ich "widzi mi się albo i nie". Rozmów miałam wiele bo szukam pracy od roku więc mam porównanie co do ich poziomu. Jedne są super profesjonalnie przeprowadzane aż żal, że się nie przechodzi dalej a inne przeprowadzają ludzie, którzy nie powinni mieć kontaktów z innymi i tyle .
mikados jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-10-12, 12:52   #64
myboyismine
Zakorzenienie
 
Avatar myboyismine
 
Zarejestrowany: 2012-06
Wiadomości: 21 826
Dot.: "Pracy szukamy-ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. 3."

a ja dzisiaj przeczytałam, że w moim mieście jest najwięcej studentów w przeliczeniu na liczbę mieszkańców, w całej UE ja jeszcze jestem studentką, ale juz ostatni rok...


a co do cv..niektóre cv jak ludzie przynosza są odrazu wyrzucane. Mój Tż był kiedyś ochroniarzem w jednej z sieciówek odzieżowych i ludzie przynosili cv, to widział jak kierowniczka brała cv i odrazu niszczyła, bo "ta dziewczyna ma za długie nazwisko", "tej imie mi się nie podoba" itd. Masakra
myboyismine jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-10-12, 13:01   #65
mikados
Rozeznanie
 
Avatar mikados
 
Zarejestrowany: 2011-07
Lokalizacja: płd PL albo gdzieś dalej....
Wiadomości: 925
Dot.: "Pracy szukamy-ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. 3."

Cytat:
Napisane przez myboyismine Pokaż wiadomość
a co do cv..niektóre cv jak ludzie przynosza są odrazu wyrzucane. Mój Tż był kiedyś ochroniarzem w jednej z sieciówek odzieżowych i ludzie przynosili cv, to widział jak kierowniczka brała cv i odrazu niszczyła, bo "ta dziewczyna ma za długie nazwisko", "tej imie mi się nie podoba" itd. Masakra
w mojej poprzedniej pracy było podobnie, przekazywałam dyrektorce CV a ona robiła selekcję jak miała dobry dzień i niektóre zostawiała a jak zły to nie patrząc na nie wyrzucała od razu do kosza
mikados jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-10-12, 13:18   #66
201609081836
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 8 180
Dot.: "Pracy szukamy-ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. 3."

Cytat:
Napisane przez niv_ Pokaż wiadomość
Witam w nowym wątku

Podobne nic nie będą robić z umowami śmieciowymi tylko ma być wydłużony urlop macierzyński do roku. Tusk tak gadał w swoim expose, no i w ogóle ma być cudownie - nowe drogi, przedszkola itd.
Nie ogladałam jeszcze expose, aż się boję włączyć tv na wiadomości bo nie wiem co mnie czeka z tego co piszesz to nadal wizja zielonej wyspy wszystko pięknie jak zawsze nie ma to jak mrzonki hehe.

---------- Dopisano o 14:18 ---------- Poprzedni post napisano o 14:08 ----------

Cytat:
Napisane przez mikados Pokaż wiadomość
w mojej poprzedniej pracy było podobnie, przekazywałam dyrektorce CV a ona robiła selekcję jak miała dobry dzień i niektóre zostawiała a jak zły to nie patrząc na nie wyrzucała od razu do kosza
Jest też sporo liczba pracowników która nawet nie przekazuje CV

Jeśli dostają w każdym miesiącu po kilkadziesiąt CV a nie szukają pracownika to pewnie po jakimś czasie mają dość. Smutna rzeczywistość. Co do znajomości o których tajkuna pisała z ta produkcja to wcale mnie nie dziwi. Sama się z tym spotykam ostatnio koleżanki mama która pracuje na produkcji załatwiła prace mężowi, jeszcze nigdy nie widziałam by kiedykolwiek dali ogłoszenie by kogos poszukiwali. W sklepach często jest to samo, zresztą większość moich znajomych pracuje w sklepie, czy inna praca fizyczna więc co nieco się orientuję. Często jest tak że nie "dają" ogłoszenia bo nie chce im się bawić w wybieranie, więc wolą rozpowiedzieć info. znajomym i w taki sposób zawsze pracownika znajdą.
201609081836 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-10-12, 14:24   #67
tajkuna
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 3 353
Dot.: "Pracy szukamy-ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. 3."

http://demotywatory.pl/3940808/Repre...ski-bezdomnych
tajkuna jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-10-12, 14:35   #68
Gryzeldaa
Raczkowanie
 
Avatar Gryzeldaa
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 427
Dot.: "Pracy szukamy-ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. 3."

Cytat:
Napisane przez nouvelle90 Pokaż wiadomość
W jakim kraju?
.
w UK

Z cyklu durne ogłoszenia: Ja dziś widziałam jedno, gdzie wymagali biegle 2 języków, z czego jeden dosyć egzotyczny za 1200 netto.
__________________

if you were happy with the wrong one
just think how happy you will be when

the right one comes


od 01.02. olejuje włosy
13.10 - pokrzywa
Gryzeldaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-10-12, 14:57   #69
banana84
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: iceland
Wiadomości: 1 039
GG do banana84
Dot.: "Pracy szukamy-ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. 3."

Jakie stanowisko/a , warunki? (akurat praacuje w uk, w hotelu - dlatego ciekawi mnie czy to co oferuje agencja jest w porzadku czy szukaja losi).

Troche dziwny okres na rekrutacje - bo tak troche po sezonie.
Jak napisalas osrodki w uk to od razu mi sie skojarzyla jedna firma i pewne osrodki na ktore sa rekrutacje od lat
banana84 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-10-12, 14:57   #70
slonecznikow_a
Zadomowienie
 
Avatar slonecznikow_a
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 1 126
Dot.: "Pracy szukamy-ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. 3."

Cytat:
Napisane przez Gryzeldaa Pokaż wiadomość
Ja miałam dziś rozmowę w sprawie pracy za granicą, sieć ośrodków i hoteli, więc mam nadzieję, że pracy nie zabraknie. Wyniki będą w przyszłym tygodniu, oby się udało:prosi :
Cytat:
Napisane przez Gryzeldaa Pokaż wiadomość
w UK
Super Trzymam mocno kciuki

Ja właśnie przekonuję sama siebie, że jestem super i na pewno poradzę sobie za granicą. Moja praktyka kończy się za 3 tygodnie. Nie mam szans na pracę. Moja pomoc chyba się przydaje, może poproszę chociaż o umowę zlecenie za jakąś małą kwotę. Wolę to niż bezrobocie i nicnierobienie. Ale nie wiem czy mam szanse na cokolwiek, tak sobie tylko wymyśliłam...

Już kiedyś wypełniałam zgłoszenie na wolontariat europejski, ale nie wysłałam go. Teraz chyba wyślę. Poważnie się nad tym zastanawiam
slonecznikow_a jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-10-12, 15:04   #71
mikados
Rozeznanie
 
Avatar mikados
 
Zarejestrowany: 2011-07
Lokalizacja: płd PL albo gdzieś dalej....
Wiadomości: 925
Dot.: "Pracy szukamy-ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. 3."

Cytat:
Napisane przez slonecznikow_a Pokaż wiadomość
. Moja praktyka kończy się za 3 tygodnie. Nie mam szans na pracę. Moja pomoc chyba się przydaje, może poproszę chociaż o umowę zlecenie za jakąś małą kwotę. Wolę to niż bezrobocie i nicnierobienie. Ale nie wiem czy mam szanse na cokolwiek, tak sobie tylko wymyśliłam...
Szansa jest zawsze więc warto spróbować przecież nie masz nic do stracenia a może się uda
mikados jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-10-12, 15:06   #72
tusiamar
Zakorzenienie
 
Avatar tusiamar
 
Zarejestrowany: 2011-12
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 11 898
Dot.: "Pracy szukamy-ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. 3."

Cytat:
Napisane przez Gryzeldaa Pokaż wiadomość
w UK

Z cyklu durne ogłoszenia: Ja dziś widziałam jedno, gdzie wymagali biegle 2 języków, z czego jeden dosyć egzotyczny za 1200 netto.


---------- Dopisano o 16:06 ---------- Poprzedni post napisano o 16:06 ----------

Cytat:
Napisane przez mikados Pokaż wiadomość
Szansa jest zawsze więc warto spróbować przecież nie masz nic do stracenia a może się uda
oczywiście!
tusiamar jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-10-12, 15:11   #73
slonecznikow_a
Zadomowienie
 
Avatar slonecznikow_a
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 1 126
Dot.: "Pracy szukamy-ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. 3."

Oczywiście będę pytać
Fajnie, gdyby udało mi się mieć chociaż pół roku praktyki. W CV lepiej wygląda dłuższy okres czasu
slonecznikow_a jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-10-12, 16:07   #74
Kukunia23
Rozeznanie
 
Avatar Kukunia23
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 898
Dot.: "Pracy szukamy-ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. 3."

podajcie mi sposób na to żeby mi się chciało uczyć angielskiego w domu...mam bardzo słomiany zapał ...
__________________
You shoot me down but I won’t fall
I am titanium

Kukunia23 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-10-12, 16:48   #75
Gryzeldaa
Raczkowanie
 
Avatar Gryzeldaa
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 427
Dot.: "Pracy szukamy-ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. 3."

Cytat:
Napisane przez banana84 Pokaż wiadomość
Jakie stanowisko/a , warunki? (akurat praacuje w uk, w hotelu - dlatego ciekawi mnie czy to co oferuje agencja jest w porzadku czy szukaja losi).

Troche dziwny okres na rekrutacje - bo tak troche po sezonie.
Jak napisalas osrodki w uk to od razu mi sie skojarzyla jedna firma i pewne osrodki na ktore sa rekrutacje od lat
Jaka firma?! Mam nadzieje, że to nie 'moja' agencja
Chętnie posłucham Twoich opinii, w zasadzie nie znam tej agencji, ale z tego co przeczytałam już od paru lat wysyłają ludzi. A czy pora dziwna? Bo ja wiem... przecież zawsze są jacyś goście i trzeba po nich posprzątać Stawka to najniższa brytyjska krajowa, wiadomo, 38 h pracy + ew. nadgodziny. Ale i tak z tego co policzyłam, przy 38h pracy i po odjęciu opłat za mieszkanie zostaje 3.500 pln Agencja na pewno coś sobie odpali, ale nie mam innej możliwości, a lepsze to niż nic
__________________

if you were happy with the wrong one
just think how happy you will be when

the right one comes


od 01.02. olejuje włosy
13.10 - pokrzywa
Gryzeldaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-10-12, 17:00   #76
verda
Inkwizytor
 
Avatar verda
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: zabita dechami...
Wiadomości: 2 452
Dot.: "Pracy szukamy-ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. 3."

Dzisiaj wysłałam CV na 5 ofert - to rekord w tym tygodniu Szukam dalej!
__________________
“Never forget what you are, for surely the world will not. Make it your strength. Then it can never be your weakness. Armor yourself in it, and it will never be used to hurt you.” Martin

wymianka książkowa
verda jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-10-12, 17:25   #77
!!&*Monia*&!!
Rozeznanie
 
Avatar !!&*Monia*&!!
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 612
Dot.: "Pracy szukamy-ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. 3."

Cytat:
Napisane przez verda Pokaż wiadomość
Dzisiaj wysłałam CV na 5 ofert - to rekord w tym tygodniu Szukam dalej!
A ja żadnego to standard w tym tygodniu hehehe (a nie przepraszam, w tygodniu wysłałam jedno )
__________________

"Nie trać swojego czasu na kogoś, kto nie ma go, aby spędzać go razem z Tobą"

" świata nie podbijesz"
!!&*Monia*&!! jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-10-12, 17:34   #78
201606210931
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 4 468
Dot.: "Pracy szukamy-ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. 3."

ojej dziewczyny! trochę mnie nie było a tu już 3 wątek się narodził
201606210931 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-10-12, 17:39   #79
slonecznikow_a
Zadomowienie
 
Avatar slonecznikow_a
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 1 126
Dot.: "Pracy szukamy-ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. 3."

Cytat:
Napisane przez Hipokryzja Pokaż wiadomość
ojej dziewczyny! trochę mnie nie było a tu już 3 wątek się narodził
Co u Ciebie nowego?

Tak sobie myślę, że może warto zainteresować się grafiką komputerową? Może znajomość programów graficznych da większe szanse na pracę?

Jak myślicie, co oprócz znajomości języka może pomóc w zdobyciu pracy za granicą? Jakie kursy, jakie umiejętności? Chodzi mi o pracę... jakby to ująć... jestem otwarta na propozycje ale wolałabym uniknąć sprzątania, opieki nad osobami chorymi, starszymi i zbiorów owoców. Znacie jakieś programy oprócz wolontariatu europejskiego, które zapewniają pracę za granicą? (Wiem, że wolontariat to nie praca, ale - zakwaterowanie jest, jedzenie jest, nawet kieszonkowe jest, więc nie ma problemu).
slonecznikow_a jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-10-12, 17:45   #80
201606210931
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 4 468
Dot.: "Pracy szukamy-ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. 3."

Cytat:
Napisane przez slonecznikow_a Pokaż wiadomość
Co u Ciebie nowego?

Tak sobie myślę, że może warto zainteresować się grafiką komputerową? Może znajomość programów graficznych da większe szanse na pracę?

Jak myślicie, co oprócz znajomości języka może pomóc w zdobyciu pracy za granicą? Jakie kursy, jakie umiejętności? Chodzi mi o pracę... jakby to ująć... jestem otwarta na propozycje ale wolałabym uniknąć sprzątania, opieki nad osobami chorymi, starszymi i zbiorów owoców. Znacie jakieś programy oprócz wolontariatu europejskiego, które zapewniają pracę za granicą? (Wiem, że wolontariat to nie praca, ale - zakwaterowanie jest, jedzenie jest, nawet kieszonkowe jest, więc nie ma problemu).
co nowego? po staremu raczej...
obecnie zastanawiam się z czego zrobić magistra w dziedzinie ekonomii

co do programu graficznego to ja bym bardziej stawiała na zaawansowaną obsługę pakietu Office,
201606210931 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-10-12, 17:48   #81
Gryzeldaa
Raczkowanie
 
Avatar Gryzeldaa
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 427
Dot.: "Pracy szukamy-ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. 3."

Cytat:
Napisane przez Kukunia23 Pokaż wiadomość
podajcie mi sposób na to żeby mi się chciało uczyć angielskiego w domu...mam bardzo słomiany zapał ...
Może czytaj jakieś artykuły? Lub słuchaj czegoś? Może audiobook? Wiem, wiem...łatwo powiedzieć


Cytat:
Napisane przez slonecznikow_a Pokaż wiadomość
Tak sobie myślę, że może warto zainteresować się grafiką komputerową? Może znajomość programów graficznych da większe szanse na pracę?

Jak myślicie, co oprócz znajomości języka może pomóc w zdobyciu pracy za granicą? Jakie kursy, jakie umiejętności? Chodzi mi o pracę... jakby to ująć... jestem otwarta na propozycje ale wolałabym uniknąć sprzątania, opieki nad osobami chorymi, starszymi i zbiorów owoców. Znacie jakieś programy oprócz wolontariatu europejskiego, które zapewniają pracę za granicą? (Wiem, że wolontariat to nie praca, ale - zakwaterowanie jest, jedzenie jest, nawet kieszonkowe jest, więc nie ma problemu).
hm.... to nie wiem czy sam program graficzny wystarczy. Z reguły z takimi umiejętnościami to szukają informatyków. Poza tym, musiałabyś biegle znać język ( i rozumieć). A kelnerowanie?
__________________

if you were happy with the wrong one
just think how happy you will be when

the right one comes


od 01.02. olejuje włosy
13.10 - pokrzywa
Gryzeldaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-10-12, 17:56   #82
verda
Inkwizytor
 
Avatar verda
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: zabita dechami...
Wiadomości: 2 452
Dot.: "Pracy szukamy-ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. 3."

Cytat:
Napisane przez slonecznikow_a Pokaż wiadomość
Co u Ciebie nowego?

Tak sobie myślę, że może warto zainteresować się grafiką komputerową? Może znajomość programów graficznych da większe szanse na pracę?

Jak myślicie, co oprócz znajomości języka może pomóc w zdobyciu pracy za granicą? Jakie kursy, jakie umiejętności? Chodzi mi o pracę... jakby to ująć... jestem otwarta na propozycje ale wolałabym uniknąć sprzątania, opieki nad osobami chorymi, starszymi i zbiorów owoców. Znacie jakieś programy oprócz wolontariatu europejskiego, które zapewniają pracę za granicą? (Wiem, że wolontariat to nie praca, ale - zakwaterowanie jest, jedzenie jest, nawet kieszonkowe jest, więc nie ma problemu).
Może opieka nad dziećmi? Jest dużo programów dla operek, dzieciaki są fajne

Moim zdaniem idealnie byloby się nauczyc programować, nawet mam taki plan, ale samej strasznie ciężko
__________________
“Never forget what you are, for surely the world will not. Make it your strength. Then it can never be your weakness. Armor yourself in it, and it will never be used to hurt you.” Martin

wymianka książkowa
verda jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-10-12, 17:58   #83
zimnazupa
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-10
Wiadomości: 5
Dot.: "Pracy szukamy-ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. 3."

Cytat:
Napisane przez slonecznikow_a Pokaż wiadomość
Co u Ciebie nowego?

Tak sobie myślę, że może warto zainteresować się grafiką komputerową? Może znajomość programów graficznych da większe szanse na pracę?

Jak myślicie, co oprócz znajomości języka może pomóc w zdobyciu pracy za granicą? Jakie kursy, jakie umiejętności? Chodzi mi o pracę... jakby to ująć... jestem otwarta na propozycje ale wolałabym uniknąć sprzątania, opieki nad osobami chorymi, starszymi i zbiorów owoców. Znacie jakieś programy oprócz wolontariatu europejskiego, które zapewniają pracę za granicą? (Wiem, że wolontariat to nie praca, ale - zakwaterowanie jest, jedzenie jest, nawet kieszonkowe jest, więc nie ma problemu).
skonczylam grafike-większość osób ma problem by znaleźć pracę, chyba że bardzo poważnie zaczniesz uczyć sie robić strony www a najlepiej od razu programować

zimnazupa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-10-12, 18:03   #84
Choji
Zakorzenienie
 
Avatar Choji
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 5 931
Dot.: "Pracy szukamy-ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. 3."

Kukunia, mnie by serce bolało jakbym kupiła jakiś kurs i z niego nie korzystała (np. na platformie internetowej).
Fajną metoda nauki są czaty anglojęzyczne i strony do penpalingu


Verda, o jakim języku programowania myślisz?
__________________
Otwieraj śmiało nowe rozdziały życia





Choji jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-10-12, 18:12   #85
verda
Inkwizytor
 
Avatar verda
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: zabita dechami...
Wiadomości: 2 452
Dot.: "Pracy szukamy-ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. 3."

Cytat:
Napisane przez Choji Pokaż wiadomość


Verda, o jakim języku programowania myślisz?
Na początek HTML bo podobno to najłatwiejsze, ma to nawet na blogu w postanowieniach noworocznych, ale coś cienko to widzę Brak po zapału i bata, ale jestem pewna że taka umiejetnośc by zaprocentowała. Jeszcze troche i naprodukuję sobie tyle zajęć w domu że nie będe miała kiedy szukać roboty.
__________________
“Never forget what you are, for surely the world will not. Make it your strength. Then it can never be your weakness. Armor yourself in it, and it will never be used to hurt you.” Martin

wymianka książkowa

Edytowane przez verda
Czas edycji: 2012-10-12 o 18:13
verda jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-10-12, 18:27   #86
tusiamar
Zakorzenienie
 
Avatar tusiamar
 
Zarejestrowany: 2011-12
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 11 898
Dot.: "Pracy szukamy-ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. 3."

Cytat:
Napisane przez Kukunia23 Pokaż wiadomość
podajcie mi sposób na to żeby mi się chciało uczyć angielskiego w domu...mam bardzo słomiany zapał ...
zepnij poślady!!!
ja czytam książki. jak nie znam słowa, to hop do slownika nie jest to durne i suche wkuwanie słówek, a czytanie. wciąga

---------- Dopisano o 19:27 ---------- Poprzedni post napisano o 19:26 ----------

Cytat:
Napisane przez verda Pokaż wiadomość
Na początek HTML bo podobno to najłatwiejsze, ma to nawet na blogu w postanowieniach noworocznych, ale coś cienko to widzę
html jest prosty. miałam w szkole rozbudowaną infę i nawet ja ogarniałam. niestety, minęło od tamtej pory mnóstwo lat i nie nie pamiętam

Ja zawieszam szukanie pracy. Dostałam podwyżkę. Niewielką, ale dostałam. Musiałam się o nią wręcz prosić, a i tak nie dostałam takiej, jak chciałam:/ Stawiam na hiszpański i szwedzki i stawiam sobie cel, że chce ogarnąć oba komunikatywnie do wakacji. Hiszpański pewnie luz, bo kurs w szkole, ale szwedzki....... Jestem optymistką i wiem, że szwedzkiego nie ogarnę, ale marzyć można to nie marzy, ten nic nie ma

Edytowane przez tusiamar
Czas edycji: 2012-10-12 o 18:30
tusiamar jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-10-12, 18:32   #87
Asik_
Zakorzenienie
 
Avatar Asik_
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 3 288
Dot.: "Pracy szukamy-ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. 3."

Cytat:
Napisane przez tusiamar Pokaż wiadomość
zepnij poślady!!!
ja czytam książki. jak nie znam słowa, to hop do slownika nie jest to durne i suche wkuwanie słówek, a czytanie. wciąga
Ale zapisujesz te przetłumaczone gdzieś słówka, czy tylko zerkasz na znaczenie i lecisz dalej z ksiazka?
A skad masz ksiazki w innym jezyku?

Pytam, bo sama szukam metody nauki dla siebie



Co do pracy, to powiem Wam, ze ja też robię tak, że w danym mieście szukam sobie ulicy i w internecie spisuję wszytskie firmy mieszczące sie na danej ulicy. Jeżeli w necie wpiszemy np miasto X ulica Y, to pojawia sie strona z katalogiem firm znajdujacych sie na danej ulicy.
Asik_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-10-12, 18:42   #88
verda
Inkwizytor
 
Avatar verda
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: zabita dechami...
Wiadomości: 2 452
Dot.: "Pracy szukamy-ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. 3."

Cytat:
Napisane przez Asik_ Pokaż wiadomość
Ale zapisujesz te przetłumaczone gdzieś słówka, czy tylko zerkasz na znaczenie i lecisz dalej z ksiazka?
A skad masz ksiazki w innym jezyku?

Pytam, bo sama szukam metody nauki dla siebie



Co do pracy, to powiem Wam, ze ja też robię tak, że w danym mieście szukam sobie ulicy i w internecie spisuję wszytskie firmy mieszczące sie na danej ulicy. Jeżeli w necie wpiszemy np miasto X ulica Y, to pojawia sie strona z katalogiem firm znajdujacych sie na danej ulicy.
Pełno tego na necie w absurdalnych cenach, np tutaj http://allegro.pl/Shop.php/Show?orde...ategory=519782 czasami sa też w ciucholandach:P
__________________
“Never forget what you are, for surely the world will not. Make it your strength. Then it can never be your weakness. Armor yourself in it, and it will never be used to hurt you.” Martin

wymianka książkowa
verda jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-10-12, 19:03   #89
Pestka88
Zadomowienie
 
Avatar Pestka88
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 1 390
Dot.: "Pracy szukamy-ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. 3."

Dziewczyny! Dostałam pracę! I może i to tylko umowa na zlecenie, i może to tylko infolinia banku (nie telemarketing, prawdziwa infolinia), i może nie płacą jakiś wielkich kokosów, ale i tak się cieszę

W środę zaczynam szkolenie, a od listopada pracę
__________________
"i może nie wiem czego chcę, ale czego nie chcę wiem!"



2014:

książki: 12
filmy: 70
"Fizyka rzeczy niemożliwych" Michio Kaku
"Epidemia" Robin Cook





miesiąc z hula hop: 2/30
Pestka88 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-10-12, 19:04   #90
verda
Inkwizytor
 
Avatar verda
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: zabita dechami...
Wiadomości: 2 452
Dot.: "Pracy szukamy-ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. 3."

Cytat:
Napisane przez Pestka88 Pokaż wiadomość
Dziewczyny! Dostałam pracę! I może i to tylko umowa na zlecenie, i może to tylko infolinia banku (nie telemarketing, prawdziwa infolinia), i może nie płacą jakiś wielkich kokosów, ale i tak się cieszę

W środę zaczynam szkolenie, a od listopada pracę
Super, jest szansa w przyszlości na umowę?
__________________
“Never forget what you are, for surely the world will not. Make it your strength. Then it can never be your weakness. Armor yourself in it, and it will never be used to hurt you.” Martin

wymianka książkowa
verda jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Praca i biznes


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 08:33.